Falošná predstava o živote, ktorú má veľa z nás: Myslíme si, že všade je lepšie ako tam, kde sme

Nespokojnosť - pojem, s ktorým bojuje väčšina z nás a veľmi dobre ho pozná. Či už je chvíľková, občasná, permanentná alebo neutíchajúca, jedno je isté. Vždy je to problém. Prečo večne hľadáme niečo iné? Prečo vždy túžime mať viac?

Myslíme si, že všade je lepšie ako tam, kde sme

Myslíme si, že všade je lepšie ako tam, kde sme

Zdroj: Profimedia

Hľadanie dokonalého a absolútneho šťastia sa stalo akýmsi novodobým športom. Všetci túžime byť krásni, úspešní a mať všetko. Najlepšie hneď a teraz. Ak to tak nie je, cítime sa zle, sme podráždení, nervózni, smutní, či zatrpknutí. A to z jediného dôvodu. Máme pocit, že všetci okolo nás sa majú lepšie. 

Prečítajte si: VIDEO: Návod, ako si doma vyrobíte štýlový adventný veniec s noblesou: Stačí vám k tomu naozaj málo

Naše predstavy sú často len ilúziou

Paradoxom zostáva, že na druhých vidíme vždy to dobré. Vzhliadame obdiv k ľuďom, ktorých mnohokrát ani nepoznáme, závidíme im ich život, rodinu, dokonca aj sny a predstavy. Často aj úplné maličkosti. Ako je možné, že väčšina ľudí má pocti, že všetci ostaní sa majú lepšie? Prečo vždy túžime po niečom inom? Z čoho pramení večná nepokojnosť? Odpoveď je asi jednoduchšia ako by ste čakali.

Hľadanie strateného šťastia

Ľuďom, ktorí sú večne nespokojní a nevidia šťastie, ktoré majú možno rovno pod nosom chýba systém. Áno systém, podľa ktorého by sa v živote riadili. Chýba im vnútorná rovnováha, životná filozofia, disciplína, vytrvalosť, trpezlivosť a najmä pokora. Stačí si položiť základnú otázku? ”Čo pre mňa znamená šťastie?” Vaša odpoveď by mala byť aj vašou novou osobnou filozofiou. Viete, ako sa to hovorí - maličkosti tvoria celok. Keď toto začnete praktizovať, je veľká šanca, že konečne začnete naozaj žiť. Život, ktorý budete aj milovať a užívať si ho. Takže usmejte sa, uvoľnite sa skúste nájsť SVOJE  šťastie. Len tak objavíte ozajstnú spokojnosť a prestanete rozmýšľať nad tým, čo by mohlo byť keby…

Neprehliadnite: Prečo by ste sa mali prestať porovnávať s ostanými ženami: Podľa tejto teórie škodíte vlastnej psychike

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba