Presunúť na hlavný obsah

Táto diéta sa má stať hitom v roku 2019: Môžete pri nej jesť zdravo, chutne a pritom schudnete 7 kíl za mesiac

Chudnutie a diéty

Jesť zdravo, chutne a diétne? Zdá sa vám to ako sci-fi? Omyl. Tento sen sa vám splní, ak si vezmete príklad od starých Rimanov, či Grékov. Navyše skutočne expresne rýchlo schudnete.

Aj Vás zaujíma o čo vlastne ide? Na túto diétu nedajú dopustiť známe krásky, ani fitness tréneri. Spája v sebe totiž všetko, čo vaše telo pri chudnutí potrebuje. Pozrite sa spolu s nami, prečo je Stredomorská diéta taká obľúbená a účinná? 

Prečítajte si tiež: VIDEO: Vyskúšajte super cviky od úspešnej fitnesky: Slovenka Timea odporúča pri tomto zatnúť zadok

Základná zázračná ingrediencia

Základnou ingredienciou stredomorskej diéty je olivový olej. Gréci aj ostatní obyvatelia Stredomoria ho používanú takmer neustále. Je pre nich niečím ako tekutým zlatom. Tento zázračný elixír volajú aj elixírom života a pomáha im nielen udržiavť sa fit, ale dokonca vraj aj predlžuje mladosť. Stredomorskú diétu prvýkrát definoval americký lekár Ancel Keys, ktorý zistil že obyvatelia Grécka a Talianska, trpia len veľmi zriedkavo ochoreniami súvisiacimi s vysokým množstvom tuku v strave. Z jeho ďalších štúdií vyplynulo, že za perfektnú hmotnosť a dokonalý zdravotný stav týchto ľudí zodpovedá vysoký príjem olivového oleja, konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny. A práve vďaka tomuto sa zo stredomorskej diéty stáva fenomén.

Povolené potraviny

  • čerstvá zelenina
  • čerstvé ovocie
  • ryby
  • mäso
  • strukoviny
  • obilniny
  • orechy

Čomu by ste sa mali vyhýbať

  • rafinovaný cukor
  • sladkosti
  • alkohol

Mohlo by vás zaujímať: Cviky pre vypuklejší a pevnejší zadok: Drepy nič nepokazia, vyskúšali ste aj tieto varianty?

Ako na to

Táto diéta je skvelá v tom, že nemá žiadny pevný jedálniček, ktorý by vám hovoril, v akom čase máte čo jesť. V čom teda spočíva? Každé ráno začnete tým, že si dáte lyžičku olivového oleja nalačno a jednu večer tesne pred spaním. Základ vašej stravy má tvoriť čerstvá zelenina, ktorá sa konzumuje ako príloha k mäsu, alebo si znej urobíte šaláty. Samozrejme, ku všetkému pridáte dostatočné množstvo olivového oleja. Ryby by ste si mali dopriať aspoň trikrát do týždňa. Ideálne sú nielen losos a tuniak, ale aj sladkovodné varianty. Takáto strava je považovaná za ideálnu v rámci rovnováhy medzi postupnými potravinami a nutričnými potrebami človeka. Pokiaľ sa budete týmto jedálničkom riadiť jeden mesiac, dokážete zhodiť až 7 kilogramov. Na čo však musíte zabudnúť je rafinovaný cukor a sadkosti. 

Príklad jedálnička

Raňajky: šalát z mixu čerstvého ovocia - kiwi, pomaranč, grep, ananás

Obed: grilovaný tuniak so zeleninou

Večera: zeleninový šalát 

Nezabúdajte do každého jedla pridať dostatočné množstvo olivového oleja. Pred raňajkami postačí, ak zjete lyžicu oleja pred jedlom. Tak čo poviete, idete to skúsiť?

Vyskúšate Stredomorskú diétu na vlastnej koži?

spolu hlasovalo 610 ľudí

Áno
175
Nie
435

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe