Presunúť na hlavný obsah

Môj muž so mnou takmer dva roky odmietal akúkoľvek intimitu v spálni: A nie, dôvodom nebola nevera

Feminity

Romana zažila pocit, po ktorom rozhodne netúži žiadna z nás. Jej muž ju od nej odmietal akékoľvek nežnosti viac ako dva roky. A nie, dôvodom nebola nevera.

Romana bola pomerne čerstvo vydatá, necelých 5 rokov. No už po dvoch, medzi ňou a jej manželom nastal zlom. Zlom, ktorý nikdy vo vlastnom vzťahu nečakala. Stalo sa totiž niečo, čo by jej ani vo sne nenapadlo. 

Prečítajte si: Moja manželka ma podrazila vo chvíli, keď som to najmenej čakal: Z toho, čo urobila, je mi zle

Musí manželstvo vždy skĺznuť do stereotypu?

Romana a Ivan sa bralina dnešné pomery pomerne skoro. Obaja mali tesne pred tridsiatkou a nakoľko čtatút manželstva je v dnešnej dobe medzi mladšími ročníkmi skôr posúvaný do úzadia, boli medzi svojimi kamarátmi skôr zvláštny exemplár. "Pamätám si reakciu, mojej najlepšej kamošky, keď som jej oznámila, že som zasnúbená. A si si istá, určite sa chcete brať, nie je to skoro? Nebojíš sa stereotypu? Vieš, že v dnešnej dobe sa každé druhé manželstvo rozvedie? Nie, žiadne nadšenie a entuziazmus sa z jej starny nekonali. A ja som v tom okamihu nechápala, prečo mi to vlastne robí. Prečo mi kladie tie nezmyselné otázky, keď sa ľúbime.  Vždy som bola zasnaný typ romantika a nie pragmatik ako Dáša. No v niektorých veciach mala pravdu od začiatku. Nie vždy totiž láska stačí..."

Neprehliadnite: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

A hoci na začiatku sa zdalo všetko perfektné a idylické, rozprávka medzi Romanou a Ivanom, mala tiež určitú dobu trvanlivosti. Vo chvíli, keď sa im narodila dcéra, ich vzťah sa otočil o 180 stupňov. Takmer všetok svoj čas, energiu a pozornosť venovala Romana malej. Ivan už pre ňu nebol prioritou. Zabudla na to, že aj on má určité potreby. Každý potrebuje občas určitú dávku nehy, uznania a pochopenia. No to bolo niečo, na čo Romana, nastavená v "mama móde" zabúdala. Odrazu pár, ktorý bol vždy spokojný, šťastný, prešiel do fázy, kedy spolu dvaja ľudia, ktorý roky niečo budovali, bývali len vedľa seba. "Normálne sa z nás stali spolubývajúci. Len ja som si to neuvedomovala," pokračuje Romana. 

Vzďaľovali sa jeden druhému

Čas, ktorý Roman a Ivan na seba akosi zanevreli sa len predlžoval a prehlboval. Keď šesť mesiacov po narodení dcéry pochopila, že má aj manžela, on už bol niekde inde. Mysľou samozrejme. Na Romanine pokusy o akúkoľvek intimitu v spálni reagoval odmietaním. "Vždy mal dôvod, prečo nie. Pripomínal mi mňa samú. Vyhováral sa na veľa práce, stres, bolesti hlavy. Po ďalších troch mesiacoch som to vzdala a prestala som to skúšať. No a napkon medzi nami tento stav trval dva roky. Ivan so mnou jednoducho odmietal spávať. Bola som presvedčená o tom, že má určite nejakú bokovku a tá mu to vynahrádza. Nejako som sa  s tým vnútorne vyrovnala a povedala som si, že je to teraz asi bežné." No Romana sa mýlila. Ivan nemal nikoho. Len v čase, keď ona všetku pozornosť venovala dcére a na neho zabúdala, získal od nej odstup. Stala sa pre neho len kamarátkou. No nie ženou, ku ktorej cíti príťažlivosť a vášeň. "Viem, bola to moja chyba a dnes obaja pracujeme na tom, aby sa náš vzťah dostal na úroveň, kedy sme sa naozaj ľúbili a rozumeli jeden druhému. Ja len verím, že to zvládneme a podarí sa nám to... Kvôli nám, kvôli malej, kvôli všetkému..."

- Najčítanejšie -