Presunúť na hlavný obsah

Namiesto svadby rozchod: Toto náš vzťah položilo pár dní pred svadbou

Partnerské vzťahy

Napriek tomu, že sme boli obaja zamilovaní až po uši, jedna vec úplne zničila náš vzťah, tesne pred svadbou. Pozrite sa spolu s nami, akej maličkosti sa vyvarovať, ak nechcete skončiť rovnako.

Začalo sa to ako scéna z romantického filmu

Adela a Tomáš sa dali dokopy tesne po tridsiatke. Totálne bezhlavo sa do seba zaľúbili. Pracovali spolu v jednej firme, na rovnakom oddelení niekoľko rokov a tak mali od začiatku veľmi pekný kamarátsky vzťah. ”Vždy sme mali k sebe blízko. Myslím, že ja som sa do neho zamilovala na prvý pohľad. No umelo som to v sebe potláčala, nakoľko som nechcela stratiť to, čo medzi nami bolo. Nebola som si totiž istá, či to Tomáš cíti rovnako a bála som sa sklamania.”

Neprehliadnite: Priateľke som závidela jej luxusný život: Keď mi odhalila celú pravdu, ľutovala som ju

Napokon však prvý krok urobil práve Tomáš. ”Počas výročnej, firemnej, letnej párty, si ku mne prisadol a začal mi dvoriť. Viem, to slovo nie je v dnešnej dobe veľmi IN, ale inak sa to nazvať ani nedá. Bol veľmi galantný, pozorný, jednoducho sa správal úplne inak ako chlapi súčasnosti, ak chcú niekoho zbaliť. A tým ma očaril ešte viac." Netrvalo to dlho a Adela s Tomášom sa zasnúbili. Presne na svoje prvé výročie si plánovali povedať ”Áno”. Žiaľ, happyend sa v tomto prípade nekonal. 

Prečítajte si tiež: Sestra ma zachránila pred osudovou chybou: Otvorila mi oči v tom, akého muža som mala 14 rokov po svojom boku

Takýto koniec naozaj nikto nečakal

"Svadbu som si plánovala snáď od 6 rokov. Vždy som snívala o princovi na bielom koni, takže som mala absolútne všetko premyslené do najmenších detailov. Dokonca si zo mňa najlepšie kamošky robili srandu, že ja môžem svadby pokojne organizovať. V tejto oblasti som mala totiž prehľad vo všetkom. A Tomáš s radosťou nechával všetko na mňa. Nakoľko som však nepoznala jeho rodičov, lebo žili roky v Amerike, kam sa presťahovali ešte v 90-tych rokoch, naše prvé stretnutie malo prebehnúť presne týždeň pred svadbou. Veľmi som sa na nich tešila, keďže Tomáš mi ich skutočne idealizoval. Všetko však bolo napokon úplne inak a v podstate drobnosť pochovala náš vzťah."

Prečítajte si: Leto v plnej paráde: Horúce novinky na krásnu bronzovú pokožku, pri opaľovaní neurobte túto jednu chybu

"Keď Tomášovi rodičia dorazili do Žiliny, kde sa mal obrad konať, nastal prvý bod problému. Jeho mama nesúhlasila s tým, v ktorom kostole sa chceme zosobášiť. Vždy totiž snívala o tom, že jej syn sa ožení v rovnakom kostole, ako mala svadbu ona s manželom. Ak by som to vedela vopred, minimálne by som túto možnosť zvážila, no riešte zásadnú zmenu miesta sedem dní pred svadbou. Slušne som sa jej snažila vysvetliť, že to asi nepôjde. Hoci sa netvárila nadšene, v podstate vyzerala, že sa danou skutočnosťou zmierila. No ozajstné "problémy" z jej strany nastali, keď prišla na to, že si chcem nechať svoje rodné priezvisko. Začala Tomášovi dohovárať, zároveň ho odhovárať od svadby. Boli to reči typu, že to s ním určite nemyslím vážne, že si ním nie som istá a nevážim si ho. A viete, čo je najhoršie? Že on jej to uveril. Postavil ma pred hotovú vec, čo dovtedy nikdy neurobil. Buď si vezmem jeho priezvisko, alebo svadba nebude. Ja som zvolila tú druhú možnosť, aj keď ma to veľmi bolelo. Úprimné bála som sa toho, že ak ustúpim v takejto veci, čo ma bude čakať po rokoch...."