Presunúť na hlavný obsah

Prežila som s ním krátky intenzívny románik: Potom zmizol bez vysvetlenia a viete, čo za tým bolo?

Sex a vzťahy

Karolína sa zaplietla s jedným mužom, ktorého jej do života priniesla náhoda alebo možno aj osud. Záleží na tom, v čo veríte... Bolo to veľmi intenzívne a keď už si myslela, že z toho môže byť vážny vzťah, odišiel bez rozlúčky a viac sa neozval. Po rokoch sa stretli a ona sa konečne dozvedela, čo bolo vo veci.

Chcela som silného, ale rovnocenného partnera

Naša čitateľka Karolína bola vždy samostatná, sebavedomá žena, ktorá sa vzťahom s mužmi nebránila, ale  dá sa povedať, že bola aj náročná a od svojho životného partnera očakávala viac: „Nikdy som sa tým netajila. Chcela som mať po boku silného, ale rovnocenného partnera, pri ktorom nebudem ťahať ani za kratší koniec, ale nechcela som tiež, aby sa cítil ako moja bábka. Jednoducho emocionálne vyzretý vzťah dvoch dospelých, uvedomelých ľudí. No priznám sa, bolo ťažké takého muža stretnúť,“ začína svoje rozprávanie s úsmevom Karolína.

Mohlo by vás zaujímať: Zoznámila ma s ním priateľka a nakoniec mi ho prebrala: Aj toto mi pomohlo vyjsť z celej situácie ako víťaz

Stretla som svoj typ a bola iniciatívna

Jedného dňa však stretla na výstave v galérii istého muža, ktorý sa jej na prvý pohľad páčil a videla, že pravdepodobne majú aj spoločné hobby, keďže obdivujú obrazy istého anonymného autora, maliara. Keďže jej nerobilo problém byť iniciatívnou, prihovorila sa mu: „Stáli sme vedľa seba a nemo obdivovali ten obraz. Bol skutočne prekrásny, ale to aj muž vedľa mňa. Mala som pocit, že chcem zistiť, kto to je a aký je. Nevinne som sa ho spýtala, čo si o obraze myslí a vzišla z toho veľmi zaujímavá konverzácia, z ktorej som usúdila, že dotyčný je vzdelaný, inteligentný, zhovorčivý a má svoj názor. Presne to mi na mužoch imponovalo. Než sme sa nazdali, išli sme po výstave spolu na večeru, ktorá skončila tým, že sme si vymenili čísla a chceli sa stretnúť znova,“ opisuje ďalej Karolína.

Č9tajte tiež: Zoznámila som sa s mužom, ktorý sa stále nevedel odpútať od bývalky. Po prvej spoločnej noci nastalo hotové peklo

Krátky, ale intenzívny vzťah a potom z ničoho nič koniec

Po prvom stretnutí nabral ich vzťah skutočne na obrátkach. Bol veľmi intenzívny, vášnivý a po necelých troch mesiacoch mala Karolína pocit, že asi našla muža, akého hľadala. O to bolestnejšie pre ňu bolo, keď ju zrazu odstrihol, nevedela sa mu dovolať, nenechal žiadne vysvetlenie, dokonca opustil krajinu, čo zistila vo firme, kde pracoval. Vraj prijal ponuku odísť pracovať do zahraničia. „Bol to šok, nechápala som, čo som urobila zle, prečo musel zmiznúť bez rozlúčenia, skutočne mi na ňom začínalo záležať a v tom koniec. Trvalo dlho kým som sa s tým zmierila, ale nikdy som na to neprestala myslieť. Chcela som sa dozvedieť, prečo to urobil. Čo bolo na mne zlé, že nemal ani snahu povedať zbohom? Alebo bol len obyčajný blbec?“ Pýtala sa sama seba smutná Karolína.

Neprehliadnite: Tento typ muža vám zaručene zlomí srdce: Vieme, ktoré tri veci ho prezradia

Vysvetlenia som sa dočkala po rokoch

Prešli skoro dva roky, keď ho stretla ako inak znova na jednej z výstav, na ktoré tak rada chodievala. Bol ešte príťažlivejší než si pamätala a on si to zamieril priamo k nej. Najskôr nechcela o ňom ani počuť, poslala ho kade ľahšie, ale po jeho naliehaní, pristala, lebo by jej zvedavosť nedala spávať a chcela sa konečne po rokoch dozvedieť celú pravdu. Tak zamierili do tej istej reštaurácie ako kedysi po prvýkrát, no takýto dôvod by nečakala ani vo sne: „Vraj nebolo na mne nič zlé, že som bola perfektná taká aká som, ale chyba bola  v ňom. Raz už sa škaredo popálil na žene, ktorú miloval a kvôli ktorej sa vzdal práce a celého svojho života, dokonca sa presťahoval za ňou do iného mesta a nakoniec ho podviedla. Bola to pre neho rana a práve v čase, keď sa to všetko stalo medzi nami, dostal ponuku ísť pracovať do Dánska, čo bol jeho splnený sen. Vedel, že takúto príležitosť už viac nedostane a hoci videl so mnou perspektívu, vedel aj to, že sa nemôže tej práce vzdať, lebo by si to vyčítal alebo by to po čase vyčítal mne, keby sme spolu ostali. Nevedel, ako to ukončiť a priznal sa, že sa zachoval ako slaboch, lebo bolo ľahšie odísť bez rozlúčky. Dnes to však ľutuje a vraj si svoje správanie vyčíta po celý ten čas. No dnes je späť a pokiaľ mu dám šancu, chcel by to ešte raz skúsiť a napraviť. Vraj tentokrát sa už nikam nechystá,“ objasňuje naša čitateľka Karolína, ktorá dlho váhala a dlho ho naťahovala.

No nakoniec mu tú druhú šancu dala, lebo hoci uznala, že sa nemal takto zachovať, sme len ľudia, ktorí sa aj nesprávne rozhodujú, máme slabé chvíľky a bola skutočne zvedavá, ako by sa ich vzťah bol vyvíjal. Dnes sú teda opäť v začiatkoch, viac opatrní než po prvý raz, keď do toho vhupli, ale o to viac si to podľa Karolíniných slov užívajú.

- Najčítanejšie -