Presunúť na hlavný obsah

Príroda má silnú moc: Takto vám pomôže s dezinfekciou, ktorú by ste v tejto dobe nemali podceňovať

Zdravie

Chráňte seba i okolie pomocou prírody. I tá dokáže byť veľmi účinná, keď príde rad na dezinfekciu.

Pokiaľ ide o dezinfekciu domácnosti, ale aj nášho tela, mnoho ľudí sa spolieha na agresívnejšie chemické látky. Lenže pravda je taká, že aj príroda je účinná v tomto smere, niekedy oveľa viac. Preto by ste sa možno mali v obchodoch poobzerať aj po niečom menej agresívnom. 

Prečítajte si: Vzorový jedálniček na posilnenie imunity: Na toto nedá dopustiť nádherná viacnásobná mama Lena Perminova

Niektoré prírodné látky dokonca na mikroorganizmy a vírusy pôsobia oveľa účinnejšie. Borovicový olej, levanduľa, soľ, citrón. Toto sú napríklad ingrediencie, ktoré dokážu veľmi účinne bojovať s baktériami. A sú napríklad jemnejšie a šetrnejšie, ak ich používate aj na telo. Príkladom je prírodná kozmetia CHISTEE - všetky produkty majú silný čistiaci, odmasťujúci a antibakteriálny účinok. Výrazne znižujú mikrobiálne a bielkovinové znečistenie povrchov. Baktérie navyše na vyčistenom povrchu strácajú schopnosť množiť sa a vytvoriť si tak rezistenciu voči prostriedku. 

Vyrobte si vlastný prípravok

Ak chcete zabezpečiť vašu domácnosť, skúste vlastnú výrobu. 

Potrebujete:

  •  voda (ak máte príliš tvrdú vodu, použite radšej destilovanú)
  •  biely ocot
  • čerstvý rozmarín
  • fľaša s rozprašovačom

Za hrsť rozmarínu zmiešajte s bielym octom, dôkladne uzavrite a nechajte 4 dni lúhovať, pričom každý deň s fľašou potraste. Potom pridajte destilovanú vodu v pomere 1 diel octu na 1 diel vody.

Príroda a telo

Do boja s vírusom sa v spojitosti s prírodo môžete pustiť aj zvnútra. V tomto smere sa na naše zdravie zamerala napríklad kozmetika Malinna, ktorá ponúka elixír na podporu iminity, ktorý dokáže vyčistiť vaše telo. "Ak telo dostane dostatok skutočných živín, nepotrebuje prijímať veľké množstvo jedla na ktoré sme zvyknutí. V MALINNA° products sme pre tento účel vyvinuli kvalitnú výživu pre ľudský organizmus v podobe MALINNA° Elixir Vanilla. Tento výživový doplnok by sa pri vhodnom riedení mohol podávať priamo do ciev, keďže vôbec nemusí prejsť tráviacim procesom. Je bohatý na vitamíny A, B1, B2, D, E, beta karotén, stavebné minerály, aminokyseliny a široké spektrum živín," uvádzajú na sociálnych sieťach tvorcovia produktu. 

TIP: Zmiešajte elixír a vodou a používajte ako toner na tvár, pôsobí tiež čistiaco a zároveň osviežujúco. 

Mohlo by vás zaujímať: Prvé prípady koronavírusu na Slovensku: Toto je 10 najdôležitejších hygienických opatrení, ktoré nepodceňujte

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus