Presunúť na hlavný obsah

Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Fitness

Jednou z najrizikovejších partií, na ktorej sa ukladá tuk, je dolné bruško. Ak patríte medzi ženy, ktoré s tým majú problém, máme pre vás riešenie - už po niekoľkých dňoch cvičenia bude viditeľne menšie.

Zdvíhanie nôh

Jeden z najznámejších a najstarších cvikov sa radí medzi najťažšie. Už po niekoľkých zdvihnutiach totiž budete cítiť, ako pracujú vaše svaly na dolnom bruchu. Aj keď je tento cvik radený medzi náročnejšie, snažte sa ho radšej vykonať precízne - nejde totiž o kvantitu tak, ako o kvalitu. Ľahneme si na chrbát, ruky položíme vedľa tela a čo najviac vystreté nohy zdvíhame do 90 stupňového uhla. Nohy však neukladáme na zem - zastavíme tesne nad zemou a opäť ich zdvihneme. Na začiatok sa odporúča osem opakovaní po troch sériách.

Mohlo by vás zaujímať: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Horolezec

Ak ste milovníčky planku, určite ste počuli aj o tejto jeho podobe. Namiesto toho, aby ste však ostali v plankovej pozícií, striedavo kolená ťaháte ku hrudníku. Zatiaľ čo dá dobre známa doska poriadne zabrať celému telu, vykopávanie nôh sa zamierava konkrétne na vaše dolné bruško. Začnite minútou a postupne pridávajte o pár sekúnd viac. Garantujeme, že po tomto cviku vás bude brucho poriadne páliť. 

Sumo drepy

Čítate správne. Drepy nie sú vhodné len na na dokonalé pozadie, ale aj na tvarovanie bruška. Pri širokcýh drepoch totiž aktívne zapájate aj dolné svalstvo, čím sa vám formuje hlavne spodná časť brucha. Postavte sa na široko, zatlačte si ruky a pomaly sa dajte do polosedu. Nezabudnite pri každom zdvihnutí zhlboka vydýchnuť. Tento cvik sa odporúča zaradiť do každého treningového plánu, nakoľko si za ten čas vaše horné a šikmé brušné svaly vydýchnu, no dolné bruško neustále pracuje.

Ruský cyklista

Tento cvik dostal vtipné pomenovanie z jednoduchého dôvodu - je totiž zložením dvoch cvikov, ktoré sú overené pri získavaní dokonalej figúry. Sadnite si na zadok, nohy dajte pred seba, pokrčte v kolenách a zdvihnite približne desať centimetrov nad zem. Kolená striedavo priťahujte k sebe, akoby ste boli na bicykli a súbežne sa vytáčajte v bokoch tak, aby ste sa lakťom dotkli zeme. Dávajte si však pozor, aby ste nechali pracovať brušné svaly. 

Prečítajte si: Každá celebrita pozná triky, ako sa dopracovať k štíhlej postave v rýchlom čase: Ako schudnúť 4kg za 5 dní?

Obrátené skracovačky

Ľahneme si na chrbát, pričom si tentokrát podprieme boky dlaňami. Kolená pokrčíme do pravého uhla a s výdychom ich opäť spúšťame dolu. Aj pri tomto cviku platí, že chodidlá neukladáme na zem, ale držíme tesne nad podložkou. Ak si to chcete ešte sťažiť, ku skracovačkám môžete pridať aj klasické brušáky - so zdvihnutím nôh zdvihnite aj hornú časť teľa. V tomto prípade je však lepšie mať ruky za hlavou.

- Najčítanejšie -