Presunúť na hlavný obsah

Rozhodla som sa manželovi splniť tajné prianie. Náš vzťah to nakoniec zničilo

Partnerské vzťahy

Chceme to najlepšie, no v skutočnosti si nechávame ubližovať. Hranica medzi týmito protipólmi je tenká a len málokto ju dokáže odhadnúť.

Ak by mi niekto v minulosti povedal, že práve ja budem žiarlivou partnerkou, zrejme by som ho vysmiala. Filipa som spoznala cez spoločnú priateľku a už od začiatku sa náš vzťah zdal skôr racionálny, než plný prehnane vášnivých situácií. Milovali sme sa, no skôr takým dospelým spôsobom. Nič sme si nevyčítali, dôverovali si, rešpektovali svoje názory a všetky detinské hádky išli bokom. Okolie sa často pýtalo, ako to robíme, no nevedeli sme odpovedať. Jednoducho sme si užívali prítomnosť toho druhého. 

Po dvoch rokoch chodenia si Filip pokľakol a požiadal ma o ruku. Bez váhania som súhlasila a ani nie do roka sa konala malá svadba, ktorú sme si užili v našom duchu. Žiadne zbytočné oslavy, honosná výzdoba či okázalé priestory. Len tí najbližší, ktorí sa s nami dokázali tešiť z významného životného míľnika. Podobne ako náš vzťah, aj naše manželstvo sa nieslo v jednoduchom, no krásnom duchu - teda prvé tri roky. 

Prečítajte si: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

Splnené prianie

Boli sme spolu už vyše päť rokov, keď sa blížili Filipove narodeniny. Prvýkrát som bola na vážkach z toho, čo mu darovať - všetky spoločné zážitky sme si už dopriali. Jednou z jeho zásad bolo, aby sme si mohli narodeninový darček užiť spoločne, nestál o žiadne materiálne dary, ktoré časom stratia na hodnote. A tak som sa vybrala za jeho najlepším priateľom„Keď vy ste si už všetko z jeho zoznamu mládenca splnili,'' povedal mi hneď na začiatok jeho dlhoročný kamarát. „Zoznam mládenca? To je čo zasa, aký váš výmysel,'' zasmiala som sa, no zdá sa, že to výmysel nebol. Ako mi prezradil, počas rozlúčky so slobodou si chlapi zaumienili, že aj po svadbe si budú život užívať plnými dúškami - a tak si spísali zoznam vecí, ktoré chcú zažiť. Uložené ich mali v mobiloch. 

Väčšina vecí, ktoré si napísal Filip, sa už uskutočnila. Časť z nich som mala na svedomí ja, druhú časť jeho kamoši a niektoré veci dokonca aj on sám. Ostávali len dve možnosti - polročná cesta okolo sveta a trojka. Tú prvú som si vzhľadom na svoju prácu samozrejme nemohla dovoliť. Do tej druhej som sa však nehrnula. Napriek tomu som sa jeho kamaráta opýtala, čo si o tom myslí. 

„To by si bola najlepšia manželka na svete,'' povedal mi bez váhania a ja som začala rozmýšľať. Intuícia mi však vravela rázne nie. Nakoniec ma však presvedčil. „Pozri, je to len jeden sex z nekonečna, ktoré budete mať. Áno, bude na to spomínať a ver tomu, že ťa za to bude zbožňovať. Nehovoriac o tom, že práve ty prevezmeš iniciatívu, takže sa nemáš čoho báť,'' dodala.

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný príbeh: Milujem ho, no kvôli jeho klamstvám a tajnostiam, ktoré vyplávali na povrch s ním nedokážem žiť

Zo sna nočná mora 

Na toto prianie som sa teda podujala. V deň jeho narodenín som vyzdobila spálňu a prichystala mu romantickú večeru. „Mám pre teba prekvapenie,'' začala som a na chvíľu zmizla. Po niekoľkých sekundách som sa objavila so sympatickou blondínkou Alexou, ktorá bola ochotná pridať sa k nám. Kontakt na ňu som našla prostredníctvom erotickej zoznamky. „Teda máme pre teba prekvapenie,'' dodala som a môjmu manželovi sa rozžiarili oči. 

Namierili sme si to do spálne, no už vtedy som mala stisnutý žalúdok. V duchu som odpočítavala minúty do konca. Alexa sa mala k Filipovi príliš blízko a mne sa to nepáčilo. Snažila som sa prevziať kontrolu a venovať sa svojmu manželovi primárne ja, no Alexa odmietala rolu submisívnej a zakaždým ''obšťastňovala'' len môjho manžela. Nehovoriac o tom, že mi ubližovali pohľady, ktoré jej Filip venoval...

Od toho dňa sa vo mne akoby niečo zlomilo. Začala som žiarliť, až to išlo do extrémov. Bála som sa, že Filip Alexu vyhľadá.. alebo, že vyhľadá inú ženu. Začala som si namýšľať a hádky, zrazu boli na dennom poriadku. Ďalšie narodeniny som mu už žiadne prekvapenie vymýšľať nemusela. Požiadal totiž o rozvod...

Neprehliadnite: So svojím ex sme sa rozišli v zlom. Osud nás však spojil tak, ako to nikto nečakal

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe