Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Milujem ho, no kvôli jeho klamstvám a tajnostiam, ktoré vyplávali na povrch s ním nedokážem žiť

Sex a vzťahy

Diana pokladala svoj vzťah s Henrichom za bezchybný, až do doby, keď sa domček z jeho karát začal rúcať a jeho klamstvá a tajomstvá jej nezačali otvárať oči dokorán. Napokon zistila, že láska niekedy nie je to najsilnejšie a neprekoná všetko.

Čakala som, až sa mi otvorí 

Naša známa Diana bola zo svojho vzťahu s Henrichom naozaj „hotová“. Pokladala ho za niečo krásne, neopísateľné a hoci nikdy nevyzerala, že chodí s ružovými okuliarmi po svete, pri ňom si ich asi zabudla zložiť a otvoriť oči dokorán pravde, ktorá mala pre ňu trpkú príchuť. Hoci ju jej priateľky upozorňovali, že je akýsi tajnostkársky a v podstate o ňom nič nevie, nedala si povedať: „Obhajovala som ho nielen pred nimi, ale aj pred vlastnou rodinou, ktorej na ňom tiež niečo nesedelo od samého začiatku. Vraj o sebe nechce nič prezradiť. Priznám sa, aj mne to niekedy prekážalo, že všetko nosí v sebe a so mnou sa o pocity nepodelí, ale zaumienila som si, že budem trpezlivá a on sa mi nakoniec otvorí. No skutočnosť bola trocha odlišná,“ objasňuje Diana na úvod svojho príbehu s nie práve šťastným koncom. 

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný príbeh: Máme otvorený vzťah. Funguje nám to ešte lepšie, než predtým

Najskôr klamal o svojej rodine 

Všetky Heňove tajnosti a klamstvá začali na povrch vychádzať postupne, jedno za druhým. Prvýkrát Dianu oklamal, keď jej tvrdil, že ho vychovala babka, ktorá už zomrela, že rodičov nepoznal, pretože bol malý, keď tiež zomreli. „Ja hlúpa som ho ešte aj ľutovala za to, že je sirota a v živote nemal zatiaľ veľa šťastia, dokonca už žiadnu blízku rodinu. Ja som bola presný opak, preto mi prišlo prirodzené, že som ho predstavila rodine hneď a snažila sa ho s ňou zblížiť, aby mal pocit, že niekam konečne patrí, k nám, ku mne,“ hovorí Diana ďalej. „Potom sme však raz na prechádzke mestom, na ktoré chodil nerád, stretli ženu, ktorá tvrdila, že je jeho mama a prečo sa jej a otcovi neozýva. Bola som v šoku a nechápala. Na Heňovi bolo vidno, že nevie, čo povedať a rýchlo ma ťahal od nej preč. Takže rodičov mal a ani o mne nevedeli,“ dodáva ďalej. 

Prvýkrát som mu odpustila 

Nakoniec Heňo Diane priznal pravdu, že rodičov má, ale že sa za nich hanbí, pretože v živote nič nedokázali a vždy sa kvôli nim cítil trápne. Vraj vždy vedel, že do ich sveta a do tej rodiny nezapadá. „Trvalo to, nechápala som, ako môže niekto zaprieť svojich rodičov, no odpustila som mu a zaumienila si, že ho znova dám dokopy s jeho rodinou, že to predsa takto nemôže zostať,“ objasňuje. 

Čítajte tiež: Bola to láska ako z rozprávky. Až do momentu, kým sme spolu nezačali bývať

Dokonca ani nepracoval tam, kde tvrdil 

Jeho klamstvá však naďalej pokračovali. Raz ho išla prekvapiť do práce, kde jej vždy prízvukoval, že radšej nech nechodí, lebo to šéfovia nemajú radi. No rozhodla sa, že ho len počká pred firmou a prekvapí. Keď nevychádzal, spýtala sa ľudí, pravdepodobne jeho kolegov, či ostal ešte v práci a ostala zase nemilo prekvapená, že ho nikto nepozná. Na rovinu sa ho spýtala a on išiel s ďalšou pravdou von: „Nepracuje v tej firme, ale prácu pred časom stratil a hľadá ju. Hanbil sa za to, preto mlčal a dúfal, že si čoskoro niečo nájde...“

Povestná bodka nenechala na nás dlho čakať 

Diana mu znova odpustila a začala mu aktívne pomáhať dokonca s hľadaním práce. Využila aj kontakty v rodine a aj keď ju už všetci upozorňovali, že niečo s Heňom nie je naozaj v poriadku, musela ju presvedčiť ďalšia bomba, ktorá dala napokon jej vzťahu tú povestnú bodku: „V snahe zblížiť ho s jeho vlastnými rodičmi, sa mi napokon podarilo vypátrať, kde žijú, a keď som sa objavila na prahu ich skromného domčeka a otvoril mi malý chlapec, ktorý akoby môjmu drahému z oka vypadol, som všetko pochopila. Potom nasledoval rozhovor s jeho mamou, ktorá mi porozprávala príbeh o chlapcovi, ktorý klame celý svoj život a hanbí sa za nich. Ktorý im nechal dieťa na krku, potom, čo ušla malému aj matka a neprispieva na neho celkom nič. Nespoznávala som toho chlapa, ktorého som milovala.“

Neprehliadnite: So svojím ex sme sa rozišli v zlom. Osud nás však spojil tak, ako to nikto nečakal

Hoci na neho ešte aj dnes spomínam, nedokážem mu odpustiť 

Nakoniec Diana pochopila, že hoci to, čo k nemu cíti, nikdy k nikomu necítila, klamstvá a tajomstvá vo vzťahu neznesie: „Nemôžem žiť s človekom, ktorý mi klamal absolútne vo všetkom. Natoľko si samu seba ešte vážim.“ Tak sa skončil ich vzťah a Diana sa dnes tajnostkárskym a záhadným typom muža radšej oblúkom vyhýba. Hoci si to nechce priznať, stále na Heňa myslí, stále k nemu cíti lásku, ale toto mu nedokáže odpustiť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe