Presunúť na hlavný obsah

Korzet ako neodmysliteľná súčasť outfitu: Poznačený antikou, francúzskou revolúciou, no stále na výslní

Móda

Korzet v móde budil protichodné postoje a názory už od konca 19. storočia. Štylisticky ovplyvnený antikou, secesiou, orientalizmom však vo svojej podstate nemal konkurenciu. A je to tak dodnes.

 

Počas Belle Epoque alebo americkej zlatej horúčky, si tí bohatí užívali extrémny prepych a symbolom tohto prehanne privilegovaného obdobia, bol práve korzet

Hoci zo začiatku bol skôr považovaný za zdravotnícku pomôcku, keďže znižoval tlak na brucho tým, že predsúval hrudník dopredu a boky dozadu, už na prelome storočia sa stal symbolom módy vo vysokých kruhoch. Materiálovo ho tvoril na povrchu zväčša jemný mušelín, tyl, zdobili ho krajky. Skutočne mal upútať pozornosť a práve subtílnejšie ženy ho veľmi často volili, ak chceli zdôrazniť svoju siluetu. 

Neprehliadnite: 5 módnych prikázaní minimalizmu: Týmto sa riaďte, ak chcete žiť spokojnejšie

Rokmi sa však aj tento kúsok menil a v 21. storočí je síce späť, no s malými obmenami. Nosí sa skôr jeho minimalistickejšia verzia, veľmi obľúbená je transparentnosť a zemité, či prírodné odtiene. 

Ak patríte medzi milovníčky extravagancie, táto variácia spĺňa všetko. Prvky elegancie, odvážnosti, ale aj pútania pozornosti.

Dajte si však pozor na farby, ktoré zvolíte. Práve pri tomto je ideálnou voľbou čo najjemnejšia verzia odtieňov. Zabudnite na výrazné, či pastelové farby, keďže už samotný look bude to, čo pritiahne pohľady okolia. 

Korzet je kúsok, ktorý si môžete vziať rovnako na bežný deň ako aj na večer, pri víne s priateľmi. Stačia vám jeansy, podpätky, sako, či cardigan. Osvedčená kombinácia, ktorá nikdy a pri žiadnej príležitosti nesklame.

Rovnako je však dobrou voľbou aj športovejšia alternatíva. Zostaňte v tomto verná, kompletne jednej farbe - ideálna je biela, čierna, či béžová. Ak chcete byť počas dňa sexi, no zároveň sa cítiť pohodlne, toto je zrejme cesta.

Inšpirujte sa: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Musíte sa však pripraviť na to, že korzet je skrátka kúsok, ktorý sa viac hodí štíhlym ženám. Nakoľko zdôrazňuje krivky brucha a bokov, predtým ako po ňom siahnete je fajn zohľadniť aj tento faktor.

Ste toho názoru, že korzety rozhodne nie sú len záležitosťou pre mladé 20-tky?

spolu hlasovalo 30 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe