Presunúť na hlavný obsah

Zarábajú milióny, no ľuďom platia minimálny plat. Práca pre Kardashianky je peklom, hovorí bývalá zamestnankyňa

Zahraničné celebrity

Meno Kardashian je známkou prestíže. Čokoľvek sa viaže na slávne priezvisko, by malo byť zárukou úspechu - živým dôkazom sú toho samotné sestry. V skutočnosti to však je trochu inak.

Hoc sa meno Kardashian začalo skloňovať vo svete šoubiznisu už viac než pred 20-timi rokmi, dnes už slávnemu klanu trvalo, kým si v Hollywoode vytvorili svoje miesto. Pomohla im k tomu najmä rodinná rreality šou, v ktorej odhaľovali svoje tajomstvá a divákov doslova kŕmili škandálmi. Škandál okolo uniknutej nahrávky sexu, plastické operácie, pôrod pred kamerami - to je len zlomok toho, čo sa na obrazovkách kvôli Kardashiankám objavilo. 

Prečítajte si: Asistentka, podpriemerná herečka či neúspešná podnikateľka. Toto všetko Kim Kardashian vyskúšala pred svojou slávou

Najslávnejšie ženy sveta

Napriek tomu, že sa za najbohatšiu sestru pokladá najmladšia členka klanu Kylie Jenner, faktom je, že najväčšiu slávu má práve Kim Kardashian. Tá sa si svoje renomé budovala už od čias, keď bola asistentkou Paris Hilton. Dnes nie je však odkázaná na nikoho a všade, kde sa objaví, strháva pozornosť fanúšikov, ale aj médií. Ženy sa jej chcú čo najviac podobať a niet pochýb o tom, že začala akýsi nový trend, kedy sa ľudia po celom svete líčia v jej štýle, túžia po postave presýpacích hodín či kopírujú jej stylingy a účesy. 

Kim túto popularitu rozhodne využíva - a okrem toho, že je fulltime divou, ktorá spolu so sestrami pokračuje vo vlastnej šou, má aj vlastnú značku kozmetiky a spodného prádla. To je však len zlomok jej príjmu. Sestry totiž zarábajú najmä na reklamách, svojom mene a popularite.

Mohlo by vás zaujímať: Kardashianky si platia vlastných paparazzov. Na fotkách totiž odmietajú vyzerať zle

Namiesto motivácie poníženie

Nebolo to tak dávno, čo Kim poskytla rozhovor, v ktorom na otázku, akoby motivovala iné ženy v biznise, odpovedala jednoznačne bez zaváhania: „mám najlepšiu rady pre ženy, ktoré chcú podnikať. Zdvihnite zadky a začnite. Dnes sa nikomu nechce pracovať.''

Pravdepodobne dobre mienená rada sa však stretla s negatívnymi reakciami. Najsilnejšou z nich však bol odkaz bývalej zamestnankyne, ktorá kedysi pracovala na aplikácii pre Kardashianky. Aj keď tá vyniesla slávnym sestrám milióny, tí, ktorí sa na jej vývoji podieľali, trpeli biedou. V čase, keď si ich však vybrala prestížna klientela, svoju prácu bez dokončenia nemohli opustiť. 

„V roku 2015 som bola editorkou appky Kardashianiek. Pracovala som v noci, víkendami a mohla som si dovoliť len to najlacnejšie jedlo,'' začala svoju spoveď bývalá zamestnankyňa Jessica DeFino. Tá za rok zarobila približne 35-tisíc dolárov (pozn. redaktora, priemerná mzda v Amerike sa na rok pohybuje okolo 42-tisíc, 35-tisíc je minimum) a v tom čase musela predávať svoje oblečenie či veci, aby mohla vôbec fungovať. Žiadne odmeny za extra strávený čas - či nebodaj úspech aplikácie, ju samozrejme nečakali. 

K jej výpovedi sa pridali ďalší zamestnanci, ktorí prácu pre Kardashianky nazvali peklom. Okrem toho, že museli byť k dispozícii vo dne a v noci - bez ohľadu na to, aký bol deň, sa mnohým zhoršilo nielen psychické, ale aj fyzické zdravie. Kim sa ku všetkým obvineniam odmietla vyjadrovať a dodala, že slová, ktoré vyslovila, boli vytrhnuté z kontextu. Na to sa však ohradila moderátorka, že neboli...

Páči sa vám štýl Kardashianiek?

spolu hlasovalo 850 ľudí

Neprehliadnite: Pôrod pred kamerami, ale aj odhalenie nevery: Najšokujúcejšie momenty, ktoré sa Kardashianky nehanbili odhaliť pred svetom