Presunúť na hlavný obsah

Fitness výzva 75 Hard or Soft: Dopracujete sa vďaka nej k sexi telu, no má aj svoje úskalia

Chudnutie a diéty

Aktuálne je obrovským hitom a ženy si ju nevedia vynachváliť. Robí doslova zázraky na počkanie. Je však bezpečná?

75 Hard challenge

Niekto ju definuje ako najdrsnejšiu a najakčnejšiu výzvu vôbec. Iní na ňu nedajú dopustiť. 75 Hard challange sľubuje, že sa vďaka nej dopracujete skutočne ľahko k postave snov.

Neprehliadnite: Toto s vaším telom dokáže urobiť 100 drepov denne počas jedného mesiaca: Nielen krajší zadok, ale oveľa viac

Vytvoril ju podnikateľ Andy Frisella a ide o kombináciu fitness rutiny, zdravého stravovania a disciplíny. On sám hovorí, že ide o akýsi transformačný program mentálnej výdrže. Na čom teda 75 dňový program stojí a čo je jeho podstatou? 

5 pravidiel, ktoré sa pre vás stanú mantrou na 75 dní:

1. Diéta: Áno 75 dní ju budete držať. Dobré je, že výber konkrétnej je len na vás a vašich preferenciách. Môže to byť paleo, keto, prerušovaný pôst. To, čoho sa však pri akejkoľvek variante, ktorú si zvolíte, musíte držať je, že sa treba vyhnúť alkoholu, takisto tzv. cheat meals ako sú akékoľvek sladkosti, chipsy, pizza, zmrzlina, hamburgery, hranolky. Nie, zhrešiť počas tohto obdobia nemôžete ani raz. 

2. Fitness: Dvakrát denne budete musieť cvičiť 45 minút. Prípadne si tréning dajte na hodinu a pol, ale odporúča sa rozdeliť si ho na ráno a večer. Samotná skladba cvikov je opäť na vás. Môže to byť beh, silové cvičenia s vlastnou váhou, pilates. Samozrejme je ideálne, ak cviky medzi sebou striedate. 

3. Pitný režim: Hydratácia je tiež jedným z kľúčových bodov. Denne by ste mali vypiť 3,5 litra vody, pričom do 12.00 by ste mali mať už 2 litre za sebou. 

4. Sebarozvoj: Denne musíte prečítať 10 stránok motivačných kníh, či článkov.

5. Zaznamenávanie progresu: Každý deň sa tiež musíte vyfotiť v plavkách, či spodnej bielizni. Takýto mentálny challenge je veľmi dôležitý, lebo na ňo vidíte zmeny a núti vás napredovať. 

Ak náhodou v akomkoľvek bode výzvy zlyháte, začínate od začiatku. Skrátka je veľmi prísna a nesmiete ju porušiť. Ľudia, ktorí vydržali 75 dní konštatovali, že majú nielen nové telo, ale aj sebavedomie. Otázkou však zostáva, čo sa stane, keď upustíte od spomínaných pravidiel. Všetko je teda rozhodne o nastavení, pokiaľ sa po výzve chcete vyhnúť jojo efektu.

Čítajte tiež: VIDEO: Najlepšie cviky na spaľovanie tukov: Ak chcete dosiahnuť ideálne miery, riaďte sa týmito radami trénera

Ak sa vám to zdá ako príliš prísny režim, môžete skúsiť Soft verziu. Tam si môžete dopriať pohár vína, či cheat meals pri špeciálnych príležitostiach ako je oslava narodenín. Tréning stačí len 45 minút denne a tiež môžete vypiť o pol litra vody denne menej. Aj tu však platí, ak niečo porušíte, začínate odznova. 

- Najčítanejšie -