Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Beauty rutina očarujúcej Meghan Markle: Pre žiarivú pleť sa vojvodkyňa zo Sussexu drží tohto pravidla https://feminity.zoznam.sk/c/904705/beauty-rutina-ocarujucej-meghan-markle-pre-ziarivu-plet-sa-vojvodkyna-zo-sussexu-drzi-tohto-pravidla
Pôvab zabezpečuje Meghan Markle aj jej krásna pleť. Ak sa spojí s jej neodolateľnou a milou povahou, má vojvodkyňa zo Sussexu zaručený úspech kdekoľvek príde. Ako sa stará práve o svoju pleť a na aké produkty nedá dopustiť?
Beauty rutina očarujúcej Meghan Markle: Pre žiarivú pleť sa vojvodkyňa zo Sussexu drží tohto pravidla
Meghan Markle zastáva názor, že prirodzenosť je najkrajšou ženskou črtou
Mon, 21 Jan 2019 12:00:00

Pôvab zabezpečuje Meghan Markle aj jej krásna pleť. Ak sa spojí s jej neodolateľnou a milou povahou, má vojvodkyňa zo Sussexu zaručený úspech kdekoľvek príde. Ako sa stará práve o svoju pleť a na aké produkty nedá dopustiť?

Beauty rutina Meghan Markle, kým ešte bola herečka, sa líšila od tej, ktorú má ako člen kráľovskej rodiny. V minulosti dostávala jej pleť poriadne zabrať - make up, ktorý musela mať na tvári počas natáčania, je rozhodne silnejší a tuhší zložením ako ten, na ktorý si zvykla ako členka kráľovskej rodiny. Meghan je známa svojou sviežou a žiarivou pleťou. Tieto zásady dodržiava, aby si ju takú mohla užívať každý jeden deň.

Mohlo by vás zaujímať: Vojvodkyňa Kate odhalila verejnosti skrytý talent malej princeznej Charlotte: Viete, po kom to zdedila?

Pre lesklú pleť sa drží tohto pravidla

Meghan Markle začína svoj bežný deň aplikáciou hydratačného krému. Sama vie, že ak je pleť vysušená, automaticky nežiari. Tento krok preto nevynecháva v žiadnom prípade. Snaží sa venovať pozornosť aj svojmu krku a dekoltu, preto následne aj na túto oblasť aplikuje krém s SPF. V poslednej dobe si však zvykla aj na maličkosť, ktorá jej pleť ešte viac prežiari. Je ňou sérum, ktoré vmasíruje do svojej pleti pred spaním. 

Odstránenie nepríjemností

Ďalší krok, ktorý si Meghan vo svojej kráľovskej beauty rutine osvojila, je aj používanie peelingu na tvár. Jeho malé častice pomôžu vojvodkyni k rozžiarenému looku aj po dlhom dni na verejnosti. Aby jej pleť neprejavovala známky únavy, pod make up nezabúda aplikovať bázu, ktorá pomôže pred nečistotami z prostredia a dodá pleti potrebné vitamíny.

Prečítajte si tiež: Amal Clooney sa priatelí s touto známou modelkou: Úspešná právnička jej poradila dôležitú radu do manželstva

Z dekoratívnej kozmetiky je jej najbližší tento produkt

Meghan Markle priznala, že postupom času sa líči čím ďalej tým menej. K žiarivej pleti jej stačia práve vyššie spomínané produkty, ktoré vedia ukázať jej prirodzenú krásu a pozdvihnúť jej črty tváre. Na verejnosť však nevychádza bez svojej obľúbenej mascary na objem rias v ultra čiernom odtieni. Svoje líca, špičku nosa a aj priehlbinku nad vrchnou perou prikrášľuje rozjasňovačom, ktorý musí mať vždy pri sebe nech sa deje čokoľvek. 

]]>
Mon, 21 Jan 2019 12:00:00 2019-01-21 12:00:00 1
Na veľkosti nezáleží: Toto sú techniky pre vaše dokonalé uspokojenie https://feminity.zoznam.sk/c/904674/na-velkosti-nezalezi-toto-su-techniky-pre-vase-dokonale-uspokojenie
Zaručí veľký penis skutočne dokonalé uspokojenie a intenzívne orgazmy? Alebo je tajomstvo úžasného sexu niekde celkom inde?
Na veľkosti nezáleží: Toto sú techniky pre vaše dokonalé uspokojenie
Mon, 21 Jan 2019 11:59:00

Zaručí veľký penis skutočne dokonalé uspokojenie a intenzívne orgazmy? Alebo je tajomstvo úžasného sexu niekde celkom inde?

Mnohí muži si predstavujú, že ženská populácia omdlieva pri pohľade na objem mužovho rozkroku. Vďaka tomu však často podliehajú panike, keď je veľkosť ich penisu priemerná. Ak však ovládajú správnu techniku, viac ani nepotrebujú.  

Keď na veľkosti nezáleží

Vnímanie žien je iné, ako si muži predstavujú. Penis nie je ani zďaleka dôležitým kritériom pre výber partnera. Zaváži však fakt, ako si dotyčný partner poradí v posteli. Pretože neuspokojená žena, hotové nešťastie. A pokiaľ nie je zlatokopka, po zbabraných pokusoch nepomôžu už ani kvety, darčeky či víkendy na horách.

Ak sa vám stalo, že ste zažili úžasné rande a na jeho záver došlo konečne k tomu, že smerujete do jeho či vašej spálne, máte určité očakávania. Aby bol nežný (a zároveň dravý a vášnivý), krásne sa vás dotýkal, spôsoboval príjemné zimomriavky. Väčšina žien však nesníva o tom, že z nohavíc vylezie anakonda. Stať sa to, samozrejme, môže, dôležité sú však tie ostatné veci.

Technika = 90 % úspechu

Zvyšných 10 % môžeme rozdeliť starostlivosti o mužov zovňajšok, snahu pri vytváraní príjemnej atmosféry a úpravu miesta, ktoré vybral pre spomínaný akt. Na čo by mali chlapi rozhodne myslieť?

Predohra

Toto slovo sa v mužskom prekladovom slovníku nie vždy nachádza, je to však jedna z najdôležitejších súčastí sexu, o ktorom sa žena vyjadrí ako o skvelom. Hladenie vlasov, pokožky, objavovanie erotogénnych zón jazykom, to všetko sa počíta. Aj “obyčajná” masáž voňavým olejom pri sviečkach a pomalej hudbe. Vášnivá rýchlovka vo výťahu má dozaista svoje čaro, ale sex bez predohry je pre ženu často ako lízať med cez sklo.

Prečo je dôležitá? Pripraviť sa na súlož nie je pre ženu tak jednoduchá vec. Kým je schopná dosiahnuť orgazmus, potrebuje oveľa viac času ako muž. V priemere hovoríme o 14 minútach, kým je toho žena schopná. U mužov sa jedná o čas medzi jednou a tromi minútami. Predohra zabezpečí aj potrebnú vlhkosť na bezbolestné vniknutie.

Pevný penis, ktorý vydrží

Nie teda veľký, ale tak akurát pevný na to, aby bol schopný vniknúť a dostatočne dlho “pokračovať v činnosti”. Lebo ukončiť to predčasne pre nedostatočne pevnú erekciu alebo prílišrýchle vyvrcholenie, by mohlo spôsobiť sklamanie na oboch stranách.

Miesto, na ktoré sa nezabúda

Aby ste si to nevysvetlili nesprávne, vyberte príjemné miesto. Lebo lesný prístrešok na seno pre srnky nemusí byť práve tým najpohodlnejším. Aj atmosféra miesta zaváži pri celkovej bilancii, či sa sex vydaril. Ak hľadáte inšpiráciu na menej zvyčajné, ale stále príjemné prostredie, obráťte sa na novodobú sexuálnu príručku Zerexsutru

S polohami to nemusíte preháňať

Nepotrebujete byť gymnasti, aby ste si našli úžasnú sexuálnu polohu. Možno stačí len pár vylepšení klasického “misionára” s vankúšom pod bokmi partnerky. Hlbším vniknutím partner docieli požadovaný pocit, ktorý si užije aj partnerka. Prispôsobte polohu vašim schopnostiam a chuti experimentovať.

Podľa štatistík je až 84 % žien spokojných s veľkosťou penisu partnera. Potvrdzuje to tvrdenie, že prirodzenie a jeho rozmery nepatria medzi najdôležitejšie kritériá. Stačí sa vraj zamerať na to, aby žena odchádzala s úsmevom na tvári a verte, že potom budú spokojní obaja. 

- reklamná správa -

]]>
Mon, 21 Jan 2019 11:59:00 2019-01-21 11:59:00 0
Kabelky vo variantoch, do ktorých by ste mali investovať: Stanú sa novým trendom týchto dní https://feminity.zoznam.sk/c/904700/kabelky-vo-variantoch-do-ktorych-by-ste-mali-investovat-stanu-sa-novym-trendom-tychto-dni
Každú sezónu s iskrou v očiach očakávame novinky, ktorými si budeme môcť doplniť nás šatník. Také sme už my ženy. Tieto kabelky stoja v roku 2019 za hriech.
Kabelky vo variantoch, do ktorých by ste mali investovať: Stanú sa novým trendom týchto dní
Tieto kabelky stoja túto sezónu za hriech, nebojte sa preto do nich investovať
Mon, 21 Jan 2019 10:00:00

Každú sezónu s iskrou v očiach očakávame novinky, ktorými si budeme môcť doplniť nás šatník. Také sme už my ženy. Tieto kabelky stoja v roku 2019 za hriech.

Závan farby

Novú sezónu nemôžete privítať lepšie, ako doplnkom v žiarivom odtieni. Prvoplánovosť sa jednoznačne mení, preto sa k slovo dostávajú aj miešané farby. Tyrkysová, korálová i purpurová sa hlásia ku slovu, voľte ich hlavne k nude odtieňom vášho outfitu. 

Prečítajte si tiež: Jemné saténové midi sukne: Tento kúsok vytvaruje vašu postavu a predĺži nohy s týmto typom topánok

Nová ikona?

Tak ako sme vzdávali poctu Saddle bag od Diora, je na čase presmerovať sa na novinku od iného módneho domu. Kabelka ako je táto zaujme kvalitným materiálom, z ktorého je vyrobená, nosí sa príjemne na pleci a poskytuje výber zo širokej palety farieb- presne podľa vašej nálady či povahy.

Vhodná aj pre mamičky

Niektoré z nás chcú od kabelky oveľa viac ako len pekný výzor. Potlač, ktorá osvieži každý outfit a veľkosť, ktorá určite poteší, to je spojenie, aké sa jednoducho neodmieta. Ak ste  mamou, alebo viete, že každý deň so sebou do práce vláčite množstvo potrebností, strih aktovky, ktorá má dve pracky, je pre vás ako stvorený.

Malá, ale exkluzívna

Novým tvarom je rozhodne forma malého obdĺžnika či štvorca. Tento typ kabelky nespadá do kategórie „odnesiem ti všetko“, avšak na akcie, piatkové večery či nedeľné obedy je ako stvorená. Nič v nej nestratíte a hlavne všetko bude pekne na svojom mieste.

Mohlo by vás zaujímať: Mašľa ako romantický trend roka 2019: Všimnite si, na ktorých kúskoch oblečenia bude IN

Zoberte si ju so sebou všade

Biela je farba, ktorá sa preberá k životu a núti aj nás nadobudnúť stratenú energiu. Biele doplnky sú svieže, plné nádeje a hlavne veľmi flexibilne kombinovateľné. Kúsky, ktoré majú jednoduchý tvar, avšak zato prepracovanie je úplne detailné, si zaslúžia aj vašu pozornosť.

]]>
Mon, 21 Jan 2019 10:00:00 2019-01-21 10:00:00 1
Chyba z mladosti, ktorú by ste už nemali opakovať: Takto budete vyzerať v akomkoľvek veku lepšie https://feminity.zoznam.sk/c/904707/chyba-z-mladosti-ktoru-by-ste-uz-nemali-opakovat-takto-budete-vyzerat-v-akomkolvek-veku-lepsie
Časy, keď bolo moderné vytrhávanie obočia do oblúkov a najtenších možných tvarov sú dávno preč.
Chyba z mladosti, ktorú by ste už nemali opakovať: Takto budete vyzerať v akomkoľvek veku lepšie
Cara Delevigne, modelka, ktorá inšpirovala svet krásy prirodzeným obočím
Mon, 21 Jan 2019 09:00:00

Časy, keď bolo moderné vytrhávanie obočia do oblúkov a najtenších možných tvarov sú dávno preč.

 

Už pred pár rokmi nás o tom presvedčila známa modelka Cara Delevigne, ktorá sa preslávila aj vďaka svojmu prirodzenému obočiu. Skúste sa inšpirovať svetoznámou modelkou a vytrhávať obočie čo najmenej. Trend prirodzenosti stále pokračuje a je čím ďalej, tým viac žiadaný.

Pri trhaní neželaných chĺpkov, je potrebné dať si záležať na tom, aby ste to s trhaním príliš neprehnali. Nie vždy totiž na tých istých miestach môže obočie narásť. Ak máte riedke obočie vďaka chybám z minulosti, čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať. Ak si sama neveríte, zverte sa do rúk odborníka.

Už ste počuli o novom spôsobe úpravy obočia?

Na sociálnych sieťach môžete nájsť veľa spôsobov a inšpiratívnych videí. Jeden z nich je odstránenie neželaných chĺpkov niťou. V zahraničí je tento spôsob rozšírený už pár rokov, na Slovensku je však stále viac žiadaný, stačí len do vyhľadávača napísať kľúčové slová odstránenie chĺpkov niťou. Tento spôsob odstránenia chĺpkov je takmer bezbolestný. Ba čo viac, je šetrný k pokožke. Už sa nemusíte báť podráždenia pokožky ako pri vytrhávaní pinzetou alebo voskom. Skúšať túto metódu doma nováčikom neodporúčam, aj keď na internete nájdete veľa návodov, ako na to.

Nechajte sa inšpirovať aj ďalšími trendmi: Make-upy, ktoré vykúzlia tú najkrajšiu pleť: Tieto patria medzi našich overených favoritov aj v roku 2019

Riedke obočie?

Ak nepatríte k ženám typu Cara Delevigne a bez ceruzky na obočie neopustíte dom, nezúfajte. Určite si spomínate na neprirodzený spôsob tetovania obočia, ktoré ste hneď rozoznali, že je tetované. Dnes sme sa posunuli krokom vpred, o slovo sa hlási prirodzenosť aj v tomto smere. Vďaka technike microblading už ceruzku potrebovať určite nebudete a vaše obočie bude vyzerať stále upravené. Microblading je metóda aplikácie farby pod pokožku tenkých krátkych čiarok, akoby vykreslenie chĺpkov na miesta, kde je obočie riedke, prípadne treba vykresliť pár chĺpkov do prirodzenejšieho tvaru.

Inšpirácia na rok 2019 vo svete krásy : Beauty trendy na rok 2019: Čaká nás novo farbená paleta a poriadna dávka prirodzenosti

Nie bezbolestné, ale výsledok stojí za to!

Každá z nás má nastavený prah bolesti inak. Určite to však nie je typ bolesti, ktorá by bola nezvládnuteľná. Pripravte sa aj na pár kvapiek krvi, ale čo by sme my ženy pre krásu neurobili. Hojenie trvá pár dní a vaše obočie bude na začiatku tmavšie ako bude reálny výsledok, netreba sa však báť. Sedenie treba zopakovať približne po mesiaci kvôli korekcii, aby ste boli s výsledkom spokojná. Na rozdiel od klasického tetovania obočia microblading vydrží 1-5 rokov, čo je samozrejme veľmi individuálne kvôli rozdielnej pigmentácii a typu pokožky. Ak vám obočie začne po rokoch blednúť je potrebné sedenie zopakovať, aby ste s efektom dokonalého obočia bola spokojná čo najviac.

]]>
Mon, 21 Jan 2019 09:00:00 2019-01-21 09:00:00 1
Úspešná tenistka Dominika Navara Cibulková je aj v móde svetová: Tento štýl nosia aj hollywoodske hviezdy https://feminity.zoznam.sk/c/904675/uspesna-tenistka-dominika-navara-cibulkova-je-aj-v-mode-svetova-tento-styl-nosia-aj-hollywoodske-hviezdy
Ak sa chcete obliecť v chladných dňoch naozaj štýlovo, nechajte sa inšpirovať našou sympatickou tenistkou Dominikou Navara Cibulkovou. Kabáty a kožuchy, ktoré nedávno predviedla sú nielen účelné, ale navyše vyzerajú chic.
Úspešná tenistka Dominika Navara Cibulková je aj v móde svetová: Tento štýl nosia aj hollywoodske hviezdy
Úspešná tenistka Dominika Navara Cibulková je aj v móde svetová
Mon, 21 Jan 2019 07:30:00

Ak sa chcete obliecť v chladných dňoch naozaj štýlovo, nechajte sa inšpirovať našou sympatickou tenistkou Dominikou Navara Cibulkovou. Kabáty a kožuchy, ktoré nedávno predviedla sú nielen účelné, ale navyše vyzerajú chic.

To, že Dominika dobre vie, čo je momentálne in, je naozaj známe. Nielenže má k móde veľmi blízko, ale o outfity sa jej stará aj uznávaný módny stylista a jej kamarát Andrej Kusalík. Mnohé z nich majú dokonca spoločné prvky ako tie, ktoré nosia ženy z Hollywoodu. Nechajte sa inšpirovať jedinečnými, zimnými variáciami tenistky, ktoré nosia aj hviezdy svetového formátu.

Mohlo by vás zaujímať: Lucia Barmošová v roztomilých nadkolienkach: Toto sa skrýva za jej tip-top postavou, vďaka čomu môže aj maškrtiť

V teple a štýlovo ako Kim Kardashian

Niektoré kúsky, ktoré má v šatníku Dominika, nájdete aj u Kim Karadshian. Tieto dve ženy majú naozaj podobý štýl. V chladných mesiacoch Dominka siahla po hnedom kožúšku, ktorému neodolala ani Kim. Do tohto modelu sa oplatí investovať, nakoľko je jasné, že bude trendy ešte niekoľko sezón. 

A veľmi podobný strih a materiál obe zvolili aj v tomto prípade. Ide však o netradičný, extravagantnejší outfit. Tento pútavý model si neoblečie len tak hocikto. Chce to totiž istú dávku odvahy, keďže nejde o žiaden minimalistický kúsok. Obe však v kožuchu vyzerajú skvele. 

Chic ako Bella Hadid

Hoci Dominika a Bella siahli po rozdielnych farbách, tento typ kožuchu, zložený z kombinácie viacerých druhov kožušiniek je hitom tejto sezóny. Výborne vyzerá práve v sivej, čiernej, či bielom variante. Nezabúdajte však, že ak siahnte po takomto výraznejšom prvku, stačia vám len simple doplnky a styling. Dominika zvolila aj nude make-up, ktorý sa k takémuto outfitu skvele hodí. A rovnako aj svetoznáma kráska Bella Hadid.

Neprehliadnuteľná ako Olivia Palermo

Pokiaľ milujete farby a jednoduchšie, rovné strihy, toto je skvelá voľba. V zime budete určite neprehliadnuteľná. Nieleže vás teda tento kúsok výborne zahreje, ale okolie si vás okamžite všimne. Dôležité je však v tomto prípade zvoliť už len pár jednoduchých doplnkov, ktoré dotvoria celkový look. Nezabúdajte, že menej je niekedy viac. A vie to aj známa tenistka.

Sledujte viac: VIDEO: Krásna moderátorka Plesu v opere 2019 Lucia Hurajová: Jej postava sa rokmi nemení, ani po 3 deťoch

]]>
Mon, 21 Jan 2019 07:30:00 2019-01-21 07:30:00 1
Vyhýbate sa sacharidom? Robíte veľkú chybu a zrejme ste sa nechali zaslepiť týmito populárnymi diétami https://feminity.zoznam.sk/c/904711/vyhybate-sa-sacharidom-robite-velku-chybu-a-zrejme-ste-sa-nechali-zaslepit-tymito-popularnymi-dietami
Fitness tréner Michael Achberger vám v nasledujúcich riadkoch vysvetlí, aký dopad to má na vaše športové výkony a spaľovanie tukov.
Vyhýbate sa sacharidom? Robíte veľkú chybu a zrejme ste sa nechali zaslepiť týmito populárnymi diétami
Vyhýbate sa sacharidom? Tak potom robíte veľkú chybu
Mon, 21 Jan 2019 06:00:00

Fitness tréner Michael Achberger vám v nasledujúcich riadkoch vysvetlí, aký dopad to má na vaše športové výkony a spaľovanie tukov.

Nielen vedecká obec sa zaoberá možnosťami, ako zvýšiť športový výkon. Do popredia týchto možností sa v posledných rokoch dostalo aj low-carb a keto stravovanie. Oba tieto prístupy zažívajú obrovský boom, a kto nie je na low-carb alebo keto diéte, ako by vôbec nevedel, ktorá bije. Dnešná otázka teda znie, ktorý z týchto prístupov je vhodný pre podanie maximálneho športového výkonu?

Aj ten najchudší človek má vo svojom tele značné zásoby energie vo forme tuku, logicky tak vyvstáva otázka, čo by sa stalo, keby sme sa naučili lepšie využívať tuk ako palivo? No nebolo by super adaptovať sa na "tukový metabolizmus" a počas výkonu si občas dať napríklad pár orieškov, MCT tukov alebo len dodržiavať pitný režim a výživu príliš neriešiť?

Presne tento cieľ sa snaží docieliť nízkosacharidové, prípadne ketogénne stravovanie, kedy obmedzíme príjem sacharidov a navýšime príjem tukov. Nás však bude zaujímať, aký typ stravovania je najlepší pre maximálne športové výkony.

Čítajte tiež: Pravda, ktorú veľa žien stále nechce počuť: Práve tá je zodpovedná za horšie spaľovanie tukov a priberanie

Čo je low-carb a čo je keto stravovanie?

V súčasnosti neexistuje jednoznačná zhoda odborníkov, ako je vlastne nízkosacharidová strava definovaná. Preto môže byť nízkosacharidová strava podľa rôznych autorov charakterizovaná príjmom sacharidov v rozmedzí 50-200 gramov za deň.

 • Odporúčané rozmedzie pre príjem sacharidov je v USA 45-65% z celkového energetického príjmu.
 • Podľa WHO je odporúčaný príjem sacharidov niekde medzi 55-75%
 • Podľa EFSA je to zase 45-60%.

Z toho by sa dalo usudzovať, že čokoľvek pod minimálny odporúčaný príjem sacharidov je strava nízkosacharidová. Niektorí autori uvádzajú, že pre zlepšenie rizikových faktorov kardiovaskulárnych ochorení je hranica príjmu sacharidov 20% z celkového energetického príjmu. Vidíme teda, že nie je vôbec jednoduché nízkosacharidovú stravu klasifikovať.

Kde leží hranica medzi nízkosacharidovým a ketogénnymi stravovaním?

 • Ako veľmi liberálna hranica pre príjem sacharidov sa javí v rozmedzí 50-150 (200) gramov za deň.
 • Napríklad strava, ktorá obsahuje <26% energie vo forme sacharidov, alebo obsahuje sacharidov menej ako 130 g / deň, sa dá označiť za nízkosacharidovú.
 • Strava, ktorá obsahuje <10% energie vo forme sacharidov, alebo obsahuje sacharidov menej ako 20-50 g / deň sa dá označiť za ketogénnu. Ak sme v ketóze, zistíme pomocou prítomnosti ketolátok v moči (najtriviálnejšia metóda na zistenie prítomnosti ketolátok sú lakmusové pH papieriky).

Pokiaľ prechádzame z konvenčného stravovania na ketogénne, môžeme nástup ketózy zaznamenať už po pár dňoch. Neznamená to však, že sme plne adaptovaní na využívanie tukov ako paliva. Takáto adaptácia zaberie zhruba týždeň. Tým naozaj nemyslím nezmyselné práškové ketodiéty, po ktorých väčšinou ich účastníci schudnú celkom slušnú hmotnosť, ale po niekoľkých týždňoch od ukončenia programu už majú všetko späť s bonusom niekoľkých kilogramov tuku navyše a menšieho podielu svalového tkaniva. 

Neprehliadnite: Skrytý dôvod, prečo priberáte v oblasti brucha: Ak sa váš pás mení na tvar jablka, mali by ste prehodnotiť túto vec

Ako získavame energiu?

Pália sa priamo tuky, sacharidy, alebo je to trochu inak?

Počas dňa naše telo využíva k tvorbe ATP (to je náš benzín) zmes sacharidov, tuku a menšie množstvo bielkovín (typicky napríklad BCAA). A čo ovplyvňuje to, že naše telo bude využívať pre tvorbu ATP sacharidy, alebo tuk?

Dostupnosť týchto substrátov v strave. Je to ako mať auto, ktoré jazdí na benzín a na plyn zároveň. Z akej nádrže bude auto čerpať, sa rozhodne podľa toho, ako je daná nádrž práve plná. Pokiaľ znižujeme podiel sacharidov v strave, tak znižujeme aj ich dostupnosť pre tvorbu ATP a telo začne pre tvorbu ATP viac využívať tuky.
Keďže hľadáme odpoveď, ktorá sa týka maximálneho športového výkonu, tak ďalšou premenou, ktorá nám určuje, či budeme skôr využívať tuky, alebo sacharidy pre zisk energie, je intenzita športového výkonu. Na tomto mieste môžeme hovoriť o starom dobrom:

 • Aeróbnom metabolizme, ktorý sa typicky najviac uplatňuje pri dlhodobých (vytrvalostných) výkonoch, kedy sa nachádzame na hranici anaeróbneho prahu (každý má anaeróbny prah trochu inde). Presne do tejto úrovne zaťaženia získavame ATP predovšetkým z tuku. Reálne si to predstavme, že sa ideme tak akoby lážo-plážo prebehnúť aspoň na hodinu, alebo si vyjdeme na celodenný výlet na bicykli, kedy sa prevažne stíhame kochať krajinou.
 • Naopak anaeróbny metabolizmus začína prichádzať na rad, keď sa dostaneme cez anaeróbny prah. Anaeróbny metabolizmus využíva pre zisk ATP prevažne sacharidy (svalový glykogén, menej už pečeňový glykogén, glukózu a sacharidy prijaté počas športovej aktivity). Prichádza na rad tiež väčšie zapojenie rýchlejších svalových vlákien a výkon sa zintenzívňuje (zrýchľuje). Typicky tu môžeme hovoriť napríklad o šprintérskych súbojoch vo futbale, v hokeji, na atletickej dráhe, kopcovité etapy na Tour de France a finiši vo vytrvalostných pretekoch.

Sacharidy ako konkurenčná výhoda

Už v prvej polovici 20. storočia sa  zistilo, že viac ATP dokážeme vytvoriť pomocou sacharidov, nie tuku na objem vdychovaného kyslíka. Sacharidový metabolizmus má zhruba o 5,5-8% lepšiu energetickú výťažnosť na spotrebovaný objem kyslíka oproti tukovému metabolizmu. Každý potrebujeme k životu a k pohybu kyslík a schopnosť dodať organizmu čo najväčšie množstvo kyslíka znamená značnú konkurenčnú výhodu, pretože si dokážeme vytvoriť viac energie pre pohyb za prítomnosti substrátov potrebných na výrobu ATP (prevažne sacharidy a tuk).

Tukový metabolizmus prehráva počas intenzívnych výkonov

Ako sme pochopili z predchádzajúcich riadkov, tak anaeróbny spôsob získavania energie je nutný pre explozívne, šprintérske a celkovo pre výkony o vysokej intenzite. Predstavme si, že si v pokoji bežíme (v aeróbnej zóne) a na trati na nás ďalej čakajú šprintérske úseky a nejaký ten kopec. Kto na tom bude lepšie, low-carb, keto atlét, alebo ten na vysokosacharidovej strave?

 • Vďaka dostupnosti sacharidových zdrojov sa počas šprintérskych a intenzívnejších častí výkonov bude lepšie uplatňovať anaeróbny spôsob získavania energie (anaeróbna glykolýza) zo sacharidov a atlét na vysokosacharidovej strave zvládne tieto úseky rýchlejšie.
 • Vzhľadom k tomu, že tuk potrebuje pre svoje spaľovanie na energiu kyslík (beta-oxidácia mastných kyselín) a atlét na low-carb alebo keto stravovaní má už prakticky obmedzené (alebo žiadne) zásoby sacharidov, tak sa horko ťažko rozbehne anaeróbny spôsob získavania energie a atlét nebude môcť na týchto úsekoch na trati podať taký intenzívny výkon a prepadne sa v poli, rovnako tak ako vo finiši.

Atléti využívajú široké spektrum nutričných a tréningových techník na zlepšenie výkonu a jednou z nich je aj manipulácia so sacharidovou dostupnosťou. Prakticky ide o to, že trénujeme v stave, keď sú naše zásoby sacharidov na minimum (typicky po nočnom hladovaní a bez raňajok, alebo s raňajkami bez sacharidov), aby sme sa naučili lepšie využívať tiež tuk ako palivo a šetrili tak napríklad glykogénové (sacharidové) zásoby. Ale celkový príjem sacharidov počas dňa je rovnaký, len ide o odlišnú distribúciu sacharidov počas dňa.

Porážajú sacharidy tuky v závode na 10 kilometrov?

Účastníci štúdie v Dánsku pred intervenciou podstúpili 10 kilometrový závod a rovnako tak urobili aj na konci štúdie. Aké boli výsledky? Obe sacharidové skupiny sa priemerne zlepšili, avšak low-carb, keto skupina sa priemerne zhoršila o 23 sekúnd, čo niektorí autori hovoria o odlišných klimatických podmienkach počas týchto testovacích pretekov. Avšak z toho vyplýva, že sacharidové prístupy sú najlepšie pre maximálny športový výkon.

Low-carb, keto pálenie tuku a maximálny športový výkon?

Vzhľadom k vyšším nárokom na kyslík pre tvorbu energie pri tukovom metabolizme nie je tento prístup najvhodnejší pre osoby atakujúci najvyššie méty. Avšak ak nemáme za cieľ atakovať najvyššie méty, ideme sa tzv. zúčastniť pretekov, tak vysokotuková strava predstavuje alternatívu k tradičnému vysokosacharidovému modelu. U jedného pretekára bola nameraná počas testu ekonomiky chôdze oxidácia (využitie tuku k pohybu) tuku vo výške 1,9 gramov za minútu, čo ukazuje adaptáciu na "tukový metabolizmus."

U low-carb, keto stravovaní došlo u všetkých účastníkov k adaptácii na tukový metabolizmus už po týždni (približne 5 dní) zatiaľ čo niektoré zdroje uvádzajú dĺžku potrebnú k adaptácii až v dĺžke niekoľkých týždňov.

Na univerzite v Dánsku dospeli k jednoznačnému záveru,že vysokosacharidová strava je zatiaľ najlepšou možnou voľbou pre vrcholových športovcov a pre tých, ktorým ide predovšetkým o výkon. Nič nie je čierne a biele, a tak v otázke ideálnej športovej výživy je potrebné brať do úvahy charakter športu, ambície jedinca a v rámci tohto konceptu navrhnúť vhodné rozloženie a časovanie živín. Veď vyšší príjem sacharidov na Tour de France môže znamenať vyhranú etapu rovnako ako udržanie výkonnosti dostatočným príjmom sacharidov na crossfitových pretekoch.

Vysokointenzívne športy, ako je crossfit, sú závislé na anaeróbnej glykolýze, a tým pádom adekvátnym prijmom sacharidov. V crossfitových komunitách je zaužívaný štýl stravovania v podobe Paleo alebo zónovej diéty, ale paradoxne si pretekári týmto môžu podkopávať nohy.

Mohlo by vás zaujímať: Chudnutie podľa veku: Po 30-tke sa zamerajte na drepy, v 40-tke dosiahnete lepšie výsledky takto

Čo si z toho zobrať?

Predovšetkým najskôr to, že fungovať sa dá na akomkoľvek type stravovania od keto po vysokosacharidové, ale nie každý typ stravovania je vhodný práve pre nás a pre náš šport. Na low-carb a keto sa predsa spaľujú tuky a skvele sa chudne. Tuky sa spaľujú, to je pravda, ale ak máme energetický príjem vyšší ako výdaj, tvorba tuku predbehne jeho využívanie a my logicky neschudneme.

Spaľovať tuk neznamená, že budeme automaticky chudnúť, to je potrebné si uvedomiť. Zároveň zvýšené využívanie tuku ako paliva je spojené s poklesom intenzívneho výkonu kvôli vyššej spotrebe kyslíka. Reálne to znamená, že sa nám subjektívne zvyšuje pocit, že sa musíme viac snažiť a budeme sa cítiť viac vyčerpanejšie na tuk-spaľujúcej strave oproti strave s vyšším zastúpením sacharidov. Techniky manipulujúci s príjmom sacharidov, ako napríklad princíp sacharidovej dostupnosti, sú efektívnym nástrojom, ako podporiť výkon, nie je to však strava obmedzujúca sacharidy, ale manipulujúca s ich celkovým príjmom v čase.

Čo od tohto smeru stravovania teda môžeme ako športovci čakať?

 • Na low-carb a keto stravovanie môžu fungovať vytrvalci a ultravytrvalci, ktorým zase až tak nejde o konečné umiestnenie.
 • Pri intenzívnych športoch, ako je crossfit, kolektívnych športoch alebo šprintérskych disciplín je použitie diét s obmedzeným príjmom sacharidov skôr kontraproduktívne a vedie k zhoršenému výkonu.
 • Strava s vyšším obsahom sacharidov poskytuje konkurenčnú výhodu v intenzívnych úsekoch športového výkonu, a tým pádom môže rozhodovať o zisku najcennejších kovov alebo vyhratom zápase.

]]>
Mon, 21 Jan 2019 06:00:00 2019-01-21 06:00:00 0
Ak sa zamilujú, je to navždy: Muži narodení v tomto znamení patria medzi najoddanejších https://feminity.zoznam.sk/c/904686/ak-sa-zamiluju-je-to-navzdy-muzi-narodeni-v-tomto-znameni-patria-medzi-najoddanejsich
Zaujíma vás, ktorý muž vám bude skutočne verný a nikdy vás nezradí? Že taký neexistuje? Omyl. Muži narodení v tomto znamení, sa radia jednoznačne do kategórie najvernejších.
Ak sa zamilujú, je to navždy: Muži narodení v tomto znamení patria medzi najoddanejších
Muži narodení v tomto znamení patria medzi najoddanejších
Sun, 20 Jan 2019 15:00:00

Zaujíma vás, ktorý muž vám bude skutočne verný a nikdy vás nezradí? Že taký neexistuje? Omyl. Muži narodení v tomto znamení, sa radia jednoznačne do kategórie najvernejších.

Sú milí, srdeční, láskaví, majú zmysel pre humor a ak sa raz zamilujú, je to navždy. Áno, je to tak, jedno znamenie zverokruhu, má atribúty dokonalého partnera. Pozrite sa spolu s nami, kto patrí medzi skutočne ideálnych partnerov. Radí sa medzi nich aj tá vača polovička? 

Prečítajte si tiež: Na Vianoce prišla mužovi tesne pred večerou SMS od neznámej ženy: Vyvolalo to doma hádku s takýmto koncom

Láska je pre nich vo vzťahu najdôležitejšia

Ide o citlivé duše, ktorévo chvíli, keď sa skutočne zamilujú, tak žena po ich boku je pre nich všetkým. Dokážu sa vo vzťahu obetovať, robiť kompromisy, prispôsobiť sa a snažia sa svoju drahú urobiť vždy šťastnou. Zniesli by jej aj modré z neba. A to doslova. O čokoľvek ich poprosí, či požiada, tak sa snažia splniť. Aj vy sa pýta o koho ide? O mužov narodených v znamení Panny. Práve toto znamenie sa radí, medzi jedno z najvernejších.

Toto z nich robí dokonalých partnerov

Navyše ich pridanou hodnotou je veľký všeobecný prehľad, prirodzený intelekt a sčítanosť. Sú veľmi múdri, zaujíma ich dianie okolo a majú umelecké nadanie. Citlivosť v spojitosti s kreativitou z nich robí takmer ideálnych partnerov. Budú vás často prekvapovať drobnosťami, ktoré by ste nečakali. No a v neposlednom rade sú vynikajúci kuchári. Nielen dobre, ale aj radi varia. Takže v kuchyni sú naozaj doma. Občas sú síce tvrdohlaví, ale to sa im dá predsa odpustiť. Napokon si však vždy dajú povedať. Najmä, ak zistia, že nemali pravdu. A to je veru v dnešnej dobe vzácnosťou.   

 

Mohlo by vás zaujímať: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

]]>
Sun, 20 Jan 2019 15:00:00 2019-01-20 15:00:00 1
Na verejnosti ich spolu často neuvidíte: Silný pár Bradley Cooper a Irina Shayk si vo vzťahu zakladajú na tomto https://feminity.zoznam.sk/c/904651/na-verejnosti-ich-spolu-casto-neuvidite-silny-par-bradley-cooper-a-irina-shayk-si-vo-vztahu-zakladaju-na-tomto
Známa dvojica v zložení herca a režiséra, Bradleyho Coopera a ruskej modelky Iriny Shayk nedávno prekvapila, keď sa objavili ruka v ruke na Golden Globes. Pôsobili šťastne a zamilovane. Na čom si obaja vo vzťahu zakladajú?
Na verejnosti ich spolu často neuvidíte: Silný pár Bradley Cooper a Irina Shayk si vo vzťahu zakladajú na tomto
Na tomto stojí šťastný vzťah herca Bradleyho Coopera a modelky Iriny Shayk
Sun, 20 Jan 2019 12:00:00

Známa dvojica v zložení herca a režiséra, Bradleyho Coopera a ruskej modelky Iriny Shayk nedávno prekvapila, keď sa objavili ruka v ruke na Golden Globes. Pôsobili šťastne a zamilovane. Na čom si obaja vo vzťahu zakladajú?

Nielen na Golden Globes ukázali vzájomnú náklonnosť

Bradley Cooper a jeho partnerka, Irina Shayk nedávno prekvapili novinárov aj celú verejnosť, keď sa ruka v ruke objavili na známom podujatí Golden Globes, kde im to takto pristalo.

Magazín Harper´s Bazaar informoval, že na podujatí spoločne prežili krásny čas. Smiali sa spolu, Irina mu dokonca naprávala v jeden moment kravatu a v ďalšej si nežne oprela hlavu o jeho rameno. No prichytení boli ruka v ruke aj na večeri v New Yorku a veľmi im to spolu pristalo. Hoci ich teda spolu často nevidieť, aj týmito intímnymi gestami lásky dokázali, že v ich vzťahu je všetko v najlepšom  poriadku. Na čom si obaja zakladajú? 

Mohlo by vás zaujímať: Najdlhšie vzťahy slávnych celebrít: Tieto manžestvá fungujú už roky a toto ich spája 

Osobné záležitosti držia od sociálnych sietí ďaleko

Keby ste si prezreli sociálne siete, predovšetkým instagram oboch zaľúbencov, nenájdete na nich  žiadne spoločné a už vôbec nie „zaláskované“ fotografie. Krásna modelka romantické alebo rodinné príspevky či iné osobné záležitosti nezvykne dávať na sociálne siete ako iné celebrity. Napríklad taký instagram jej slúži skutočne len ako pracovný nástroj, na ktorom predovšetkým propaguje svoju prácu modelky. 

Ochrana dcérky na prvom mieste pre oboch 

Bradley má s o sexi Irinou aj dcérku, Leu, ktorá bude mať už pomaly dva roky. V populárnej show Ellen DeGeneres sa sama moderátorka chytila toho, že ich dcérku nie je ani uzrieť. Herca, ktorý v nej bol hosťom sa vtipne spýtala či vie, že má doma dieťa. Narážala na to, že o dcérke, Lee, nikomu nič nepovedali a dokonca ani dlho nezverejnili žiadnu jej fotografiu. Narodenie ich spoločnej dcérky bol však pre oboch moment, ktorý ich vzťah podľa vlastných slov ešte viac utužil. Magazín tiež prezradil, že voči nej sú skutočne prísne ochranárski obaja. Je pre nich na prvom mieste. 

Čítajte tiež: Katie Holmes po rokoch priznala vzťah: Zvláštne podmienky predošlého vzťahu s Tomom Cruisom sa vynárajú na povrch 

O určitých veciach nehovoria 

V jednom z mála rozhovorov, ktoré známy herec poskytol médiám, prezradil, že cíti silnú potrebu zachovať svoj vzťah súkromný. Keď sa ho novinár spýtal, prečo sa správa ako by vo vzťahu nebol, Bradley s úsmevom na perách odpovedal: „Ja len o určitých veciach nehovorím.“ No novinár mu ani po tomto nedal pokoj a spýtal sa ho, prečo si spoločenské akcie často berie aj svoju mamu namiesto partnerky. Bradley na túto otázku zareagoval skutočne vtipne a predovšetkým ironicky: „Máte pravdu, je skvelé vziať na takúto akciu niekoho, pričom asi 100 ľudí bude fotografovať každý náš krok a potom sa vás spýta veľa otázok a na druhý deň je z toho hádka.“ Takže herec len takticky predchádza nedorozumeniam a partnerským nezhodám, čo dáva tiež rozum, nemyslíte? 

Neprehliadnite: Tieto celebrity sa rozišli tesne pred svadbou a neskôr sa dali opäť dokopy: Dôkaz, že láska na druhý pokus môže fungovať

Obdiv a rešpekt majú jeden k druhému spoločný

Na spomínanej spoločenskej udalosti akou bola Golden Globes položil zvedavý novinár Irine aj otázku, či je na svojho partnera hrdá. Jej odpoveď bola jednoznačná: „Samozrejme, že som.“

Obaja však majú rešpekt pred prácou toho druhého. Bradley vie, že Irina sa chce aj popri materstve realizovať a preto jej v tom nijako nebráni. Sama Irina na druhej strane pripomína: „Myslím, že ak milujete aj svoju prácu, môžete si nájsť čas na všetko a viete, ja som si našla čas na všetko.“ 

Tento známy pár je aj pre nás skutočnou inšpiráciou. 

 

]]>
Sun, 20 Jan 2019 12:00:00 2019-01-20 12:00:00 1
Zmätené ženy súčasnosti: Opúšťajú manželov aj rodiny, aby sa k nim zase vrátili https://feminity.zoznam.sk/c/904670/zmatene-zeny-sucasnosti-opustaju-manzelov-aj-rodiny-aby-sa-k-nim-zase-vratili
Miesto ženy v minulosti bolo pevne zakotvené. Našou prvoradou úlohou bolo priviesť na svet deti a následne ich výchova. Hoci aj vtedy niektoré ženy cítili, že by chceli niečo viac, doba neposkytovala riešenia ako dnes. Otázkou však ostáva či vieme, čo v dôsledku týchto riešení obetujeme?
Zmätené ženy súčasnosti: Opúšťajú manželov aj rodiny, aby sa k nim zase vrátili
Miesto ženy v minulosti bolo pevne zakotvené. Dnes je všetko inak a ženy nevedia, čo vlastne chcú
Sun, 20 Jan 2019 09:00:00

Miesto ženy v minulosti bolo pevne zakotvené. Našou prvoradou úlohou bolo priviesť na svet deti a následne ich výchova. Hoci aj vtedy niektoré ženy cítili, že by chceli niečo viac, doba neposkytovala riešenia ako dnes. Otázkou však ostáva či vieme, čo v dôsledku týchto riešení obetujeme?

Dve ženy, rovnaký scenár, spoločný menovateľ, rozdielne vyvrcholenie

Nedávno som si vypočula náhodou dva príbehy, ktoré mali rovnaký scenár, spoločného menovateľa, ale iné vyvrcholenie. V každom z nich hrala hlavnú rolu súčasná mladá žena do tridsať rokov, ktorá bola už manželkou aj matkou. Hoci sa na prvý pohľad zdalo, že obe vedú usporiadaný rodinný život, ktorý ich napĺňa, opak bol pravdou. Zrazu sa rozbehli do náručia mladšieho muža a doma zanechali nielen manželov, ale aj deti. Ubehol nejaký čas, dotyčným ženám sa to celé rozležalo v hlave a vrátili sa späť domov. Zatiaľ čo jeden príbeh mal šťastný „happyend“ a manžel manželke odchod a neveru odpustil, v druhom príbehu nielen manžel, ale aj deti zabuchli pred  zblúdilou ovečkou, manželkou a matkou dvere svojho domova aj srdca. 

Stať sa to môže ktorejkoľvek z nás 

Na dno ženskej duše nedovidí niekedy ani sama žena. Zatiaľ čo jedna z nás si povie, ja by som to nikdy neurobila, druhej sa môže takýto príbeh zdať povedomý z vlastnej skúsenosti. Stať sa to však môže ktorejkoľvek z nás. Čo však mladú ženu, ktorá má na pohľad dokonalú rodinnú idylku, vedie k tomu, že sa jej vzdá či od nej na čas utečie? Odborníčka, klinická psychologička a psychoterapeutka, Mgr. Lenka Šajtlavová, objasňuje príčiny jej rozhodnutia: „Vzájomné nenapĺňanie si potrieb medzi partnermi vedie k pocitom frustrácie. U žien takéto pocity môžu prameniť z ich potreby realizovania sa, ktorá nemusí byť vždy dostatočne naplnená, z nenaplnenej potreby aktivizácie, získania ocenenia, intimity, blízkosti, náklonnosti zo strany partnera alebo celkovo rodiny. Pokiaľ nie sú potreby dlhodobo uspokojované, môže dochádzať k spomínaným pocitom frustrácie, nespokojnosti až rezignácie.“

Mohlo by vás zaujímať: Ženy, ktoré často v slabých chvíľkach vypisujú mužom: Zbystrite pozornosť, signalizuje to vo vzťahu dôležitú vec

Byť len manželkou a matkou dnešným ženám nemusí stačiť

Možno mala dotyčná naozaj krásny rodinný život a možno, keď to dosiahla, tak si uvedomila, že jej v živote chýba ešte niečo. Pretože tak to už v živote chodí. Dosiahneme jedno, zameriame sa na druhé, ktoré ešte nemáme a tak ďalej. Vždy budeme chcieť viac, pretože to je akosi dané v ľudskej podstate. To ma privádza k myšlienke, či súčasná mladá žena, ktorá si aj založí rodinu v skorom veku, dokáže nájsť uspokojenie svojich životných nárokov len v manželstve a rodičovstve. „Určite dokáže žena nájsť naplnenie v rodinnom živote so všetkým, čo k tomu patrí, najmä pokiaľ na vzťahu s partnerom sústavne pracuje, spoločne ho rozvíjajú a reflektujú potreby a pocity toho druhého. Ženu motivuje najmä, ak vidí výsledky svojich snáh. Ide o to, nakoľko okolie, rodina, manžel, partner reflektujú manželku, matku a do akej miery jej ponúkajú spätnú väzbu, aby zase ona mohla následne prežívať pocit naplnenia a vlastnej hodnoty. Na druhej strane ženy chcú niečo dosiahnuť, sú cieľavedomé, aktívne, chcú sa realizovať v rôznych oblastiach a výlučne priestor rodinného života nemusí vždy tieto možnosti ponúkať,“ vysvetľuje Šajtlavová. 

Fungovať len na jednom brehu nám ženám dnes tak celkom nesedí

Ženská emancipácia urobila z niektorých  žien cieľavedomých a ambicióznych mužov v sukni a na sexi vražedných podpätkoch. S tým sa však nie každý muž dokáže vyrovnať. A niekedy to nedokáže ani sama žena. Zrazu sa ocitá medzi dvomi mlynskými kolami, čo v nej vyvoláva pocit frustrácie z nenaplnenia svojich potrieb a zlyhania z dovtedy plnených potrieb svojej rodiny. Na margo toho Šajtlavová prezrádza: „Tak ako žena nemusí nájsť uspokojenie vo svojej práci, rovnako ho nemusí nájsť v samotnom rodinnom živote. Fungovať len na jednom brehu nám úplne nesedí, žena má potrebu rozvíjať sa a realizovať. Aj súčasná doba nás tlačí do nadlimitných výkonov, do prekonávania vlastných hraníc, čo nie je vždy možné realizovať len v rámci rodiny. Môžeme povedať, že žena ide s dobou a prispôsobuje sa jej nárokom, a v takom prípade môže rodina a rodinný život zaostávať práve svojím niekedy stereotypným fungovaním a nemusí tak byť pre ženu dostatočne atraktívnou výzvou.“

Čítajte tiež: Skutočne žijete s mužom, s ktorým budete šťastná v manželstve? Vďaka tejto jednej veci to zistíte

S mladším partnerom sa napokon ocitneme tam, kde sme začali

Bol spoločný menovateľ v podobe mladšieho partnera len náhodou alebo to má svoje vysvetlenie? Snažili sa samy sebe tie ženy dokázať, že môžu zaujať mladšieho muža alebo to bol len akýsi únik predstavujúci prísľub opätovného vrátenia sa v čase, do čias svojej mladosti, možnosť urobiť niečo inak, rozhodnúť sa inak? Šajtlavová hovorí: „Partner mladšieho veku naozaj môže v istom ponímaní predstavovať slobodu, bezstarostnosť, spontánnosť, ktorá na rozdiel od starostlivosti o deti, manžela, splácanie hypotéky, písanie domácich úloh, varenia jedál môže pôsobiť omnoho príťažlivejšie... ale pravdepodobne len na chvíľu. Pretože aj ten mladší partner ‚dospeje‛ a bude mať svoje očakávania a potreby, ktoré sa nakoniec môžu začať podobať tým potrebám, od ktorých žena pôvodne utekala.“ Takže či chceme alebo nie, nakoniec sa pravdepodobne ocitneme tam, kde sme začali, pretože nový partner nemusí bezprostredne znamenať aj niečo lepšie, ale len to novšie, atraktívnejšie, ako hovorí aj Šajtlavová, a dopĺňa: „Nový vzťah môže priniesť zmeny, ktoré potrebujeme, ale niekedy len s dočasným efektom. Z dlhodobého hľadiska je omnoho efektívnejšie rozvíjať a pracovať na vzťahu, ktorý žijeme, i keď sa nám v daný moment môže zdať ako beznádejný.“ 

Našim matkám aj otcom stačilo menej, prečo nám nie? 

Dnešná doba kladie na mladé ženy vyššie nároky, s ktorými sa každá vyrovnáva po svojom. Hoci, ako upozorňuje Šajtlavová, aj v minulosti sa možno cítili ženy nedocenené, citovo zmätené či frustrované v manželstve, v ktorom sa nemohli či báli realizovať sa, ale vtedajšia doba neposkytovala také riešenia aké dnes: „V súčasnosti má žena viacej možností, ako riešiť svoje pocity, schopnosť sebareflexie narastá a celkovej starostlivosti o svoje duševné zdravie venujeme viacej pozornosti.“ Nehovoriac o možnosti riešenia v podobe nevery s mladším partnerom, ktorá je dnes oveľa akceptovanejšia než v minulosti. Šajtlavová však dopĺňa a hovorí, že tento model sa môže vyskytnúť aj v prípade muža: „Žijeme omnoho komplikovanejší, ale i rozmanitejší život ako dakedy, nie len v profesijnej oblasti, ale i vzťahovej. Prirodzene chceme viacej a najlepšie, keby to bolo hneď, hľadáme spokojnosť, niekedy možno až ideál, nechce sa nám vždy pracovať na tom, čo máme, ale unikáme k novšiemu. V minulosti ženy nemali toľko možností ako dnes a ich rola bola jasne definovaná. Tu si môžeme položiť aj  otázku, prečo našim otcom stačilo menej, prečo deťom stačilo menej atď.“

Neprehliadnite: Veta, ktorú potrebuje počuť každá zaneprázdnená žena od partnera: Ak si myslíte, že je to ľúbim ťa, mýlite sa 

Vždy si dobre premyslime, či to, čo obetujeme, za to aj skutočne stojí

V minulosti sme boli vedené predovšetkým k tomu, aby sme boli dobrými matkami a manželkami, a keď budeme zvládať to, potom môžeme chcieť aj niečo viac. No doba sa zmenila, ženy sa v myslení posunuli, ich nároky narástli a ich jediným životným cieľom nie je len rodenie detí a následne ich výchova. Ktovie, či to bolo lepšie kedysi alebo dnes. Avšak aj Šajtlavová pripúšťa, že sa nedá vylúčiť, že keby žili naše mamy či staré mamy v dnešných podmienkach a mali naše možnosti, že by sa nesprávali podobne. Preto platí osvedčené... Vždy si dobre premyslieť, čo obetujeme a či to stojí za to, aby sa nestalo, že sa budeme raz hanbiť sami pred sebou, manželom, ale aj deťmi. „Pokiaľ žena váha a prehodnocuje svoj život, svoj vzťah, nech si skúsi najmä dať čas a zhodnotiť, či naozaj jej ťažkosti pramenia z aktuálnej situácie alebo ide o niečo hlbšie, čo si nesie so sebou v podstate už dlhšie, akurát, že sa to až teraz aktivizovalo. Zvážiť si, čo očakáva od zmeny, čo jej v živote chýba, čo ju napĺňa, čo chce hľadať v náručí iného partnera, prípadne v novom živote,“ radí na záver Šajtlavová. 

Upútavku na viac zaujímavých článkov nájdete v aktuálnom čísle magazínu FEMINITY ZIMA 2018 online tu

 

]]>
Sun, 20 Jan 2019 09:00:00 2019-01-20 09:00:00 1
Detoxifikácia, ktorú ľahko podstúpite každé ráno: Tento typ čaju rozšíri cievy a zlepší cirkuláciu krvi https://feminity.zoznam.sk/c/904699/detoxifikacia-ktoru-lahko-podstupite-kazde-rano-tento-typ-caju-rozsiri-cievy-a-zlepsi-cirkulaciu-krvi
Svoje telo môžete ľahko detoxifikovať každé ráno. Stačí vám pripraviť si účinnú zmes, ktorú budete držať v chladničke a po spánku si doprajete šálku tohto nápoja. Prečistí vaše telo a vy sa budete cítiť mladšie už za pár dní.
Detoxifikácia, ktorú ľahko podstúpite každé ráno: Tento typ čaju rozšíri cievy a zlepší cirkuláciu krvi
Na detox tela a očistu vašej krvi vám stačí pripraviť si účinnú zmes, ktorú si doprajete každé ráno
Sun, 20 Jan 2019 06:00:00

Svoje telo môžete ľahko detoxifikovať každé ráno. Stačí vám pripraviť si účinnú zmes, ktorú budete držať v chladničke a po spánku si doprajete šálku tohto nápoja. Prečistí vaše telo a vy sa budete cítiť mladšie už za pár dní.

Náš vek je samozrejme len číslo. S ním však prichádzajú mnohé nástrahy, ktorými môže byť aj zvýšený krvný tlak či riziko väčšieho cholesterolu v krvi. Svoje cievy však viete jednoducho očistiť od nánosov a dopriať si opäť bezproblémovú reguláciu prietoku krvi v tele. Tá má totiž na svedomí viac, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. 

Prečítajte si tiež: Takto sa mení vaša tvár, keď dlhodobo pijete alkohol a prijímate cukor, aj v malých množstvách

Pomôžte svojmu telu

Nesprávne fungujúce cievy môžu byť predpokladom mnohých chorôb. V ženskom slovníku však znamenajú aj priberanie na váhe, ktoré si neželá žiadna z nás. Ak vám telom neprúdi krv tak ako má, v zime môžete trpieť chladom v končatinách, ktorý v tomto období vôbec nie je príjemnou záležitosťou. Nesprávnu priechodnosť ciev môže spôsobovať práve nával toxínov, ktoré z vášho tela potrebujete čo najskôr dostať.

Detox iba zo 4 ingrediencií

Aby ste každé ráno dodali svojmu telu novú dávku energie, budete potrebovať tieto štyri suroviny, z ktorých si pripravíte čaj plný enzýmov. Citrónovú šťavu, čerstvý zázvor, cibuľu a jablčný ocot zalejte horúcou vodou. Nechajte luhovať po dobu 20 minút a následne svoj čas preceďte. Stačí ak si každé ráno doprajete polovičku hrnčeka, jeho chuť môžete dotvoriť medom, avšak silnejší detox vám poskytne bez neho.

Mohlo by vás zaujímať: Bylinkový nápoj na posilnenie imunity tela: Tradičný recept čínskej medicíny vás postaví na nohy

Tešte sa na výsledok

Táto ranná rutina bude mať na starosti zlepšenie prietoku krvi vo vašom tele. Teplý čaj okrem iného krv rozprúdi, dodá jej vitalitu a tým odbremení aj vaše vnútorné orgány, ktoré začnú ľahšie spaľovať. Detox je vhodný aj na odbúravanie tukov, ktoré automaticky dodajú vašim nohám ľahkosť a vaše bruško zbavia pocitu nafúknutia.

]]>
Sun, 20 Jan 2019 06:00:00 2019-01-20 06:00:00 0
Recept na zaručene chrumkavé kuracie mäso: Pri jeho grilovaní nezabudnite na tieto suroviny https://feminity.zoznam.sk/c/904643/recept-na-zarucene-chrumkave-kuracie-maso-pri-jeho-grilovani-nezabudnite-na-tieto-suroviny
Chcete si aj vy pochutiť na vynikajúcom grilovanom mäsku, avšak neviete ako sa dostať k vytúženej chrumkavej verzii? Dajte si pozor práve na tieto dve dôležité suroviny a pripravte doma jedlo, ktoré si každý zamiluje na prvé ochutnanie.
Recept na zaručene chrumkavé kuracie mäso: Pri jeho grilovaní nezabudnite na tieto suroviny
Vynikajúce grilované kurča si viete ešte vylepšiť touto jednou zásadou
Sun, 20 Jan 2019 05:59:00

Chcete si aj vy pochutiť na vynikajúcom grilovanom mäsku, avšak neviete ako sa dostať k vytúženej chrumkavej verzii? Dajte si pozor práve na tieto dve dôležité suroviny a pripravte doma jedlo, ktoré si každý zamiluje na prvé ochutnanie.

Ak sa rozhodnete mäso piecť, častokrát sa stretnete s tým, že jeho koža na povrchu nie vždy ostane jemne chrumkavá. Podobne je tomu aj pri jeho grilovaní, ktoré v zime vôbec nemusíte odkladať. Na grilovaciu panvicu naneste iba minimum oleja, chrumkavosť zabezpečte dvoma surovinami, ktoré splynú v jedinečnej harmónii chutí. Pred samotným grilovaním si zadovážte med a citróny. Práve tie zvolíme v našom recepte.

Prečítajte si tiež: Mexická pochúťka si získa každého: Navarte tacos s mletým hovädzím mäsom a budete za hviezdu

Na chrumkavé kurča si pripravte:

4 kusy kuracích stehien
2 polievkové lyžice medu
1 citrón
Soľ
Grilovacie korenie, v ktorom sa nachádza červená paprika
Olej

Postup prípravy:

1. Kuracie stehná si umyjeme, jemne potrieme olejom, nasolíme a poukladáme vedľa seba do pekáča. V prvom kroku ich jemne zapečieme, aby mäsko vo vnútri zostalo šťavnaté a jemné. Pečieme na 250 stupňoch po dobu 10 minút. Po 10 minútach znížime teplotu na 180 stupňov a dopekáme ešte pol hodinu.
2. Prichádzame ku grilovacej časti. Kurča vyberieme z rúry, potrieme zmesou, ktorú si pripravíme z medu, vytlačenej citrónovej šťavy a grilovacieho korenia. Nezabúdajte, že koža, ktorá sa nachádza na stehnách je vynikajúcou prísadou, ktorá zostane pekne chrumkavá. Nedávajte ju preto v žiadnom prípade z mäsa dole.
3. Takto potreté mäso opekáme na grilovacej panvici do zlatohneda. Proces by mal trvať tak 10 minút, kým sa mäso vnútri jemne dotiahne a koža zvonka získa chrumkavý nádych.

Mohlo by vás zaujímať: Kuskus s dvoma druhmi tekvíc a granátovým jablkom: Recept, ktorý osvieži vaše chute

Dobrú chuť!

]]>
Sun, 20 Jan 2019 05:59:00 2019-01-20 05:59:00 1
Superpotravina bohatá na omega 3-mastné kyseliny: Štíhle ženy robia pre svoje telo túto jednu vec https://feminity.zoznam.sk/c/904704/superpotravina-bohata-na-omega-3-mastne-kyseliny-stihle-zeny-robia-pre-svoje-telo-tuto-jednu-vec
Osvojte si návyky štíhlych žien, ktoré nedostali perfektnú postavu do vienka vďaka genetike, ale museli pre to niečo urobiť.
Superpotravina bohatá na omega 3-mastné kyseliny: Štíhle ženy robia pre svoje telo túto jednu vec
Slovenská superpotravina bohatá na omega 3-mastné kyseliny: Štíhle ženy robia pre svoje telo každý deň túto jednu vec
Sat, 19 Jan 2019 19:00:00

Osvojte si návyky štíhlych žien, ktoré nedostali perfektnú postavu do vienka vďaka genetike, ale museli pre to niečo urobiť.

Ženy po tridsiatke údajne priberajú každý rok pol kila. Po štyridsiatke je to kilo. Na to, aby však dokázali spáliť potrebné množstvo kalórií, potrebujú vynaložiť dvojnásobné úsilie ako tomu bolo kedysi. 

Prečítajte si: Väčšina z nás je nezdravú čokoládu: Vyhnite sa škodlivým zložkám, najhoršie sú na tom tieto označenia výrobkov

Zabudnite na diéty s jojo efektom

Rýchle diéty dokážu byť len dočasným riešením. Ak potrebujete telo opticky rýchlo zúžiť, v kombinácii s odvodnením a detoxom tak dosiahnete. Pre udržanie si dlhodobo štíhleho tela, musíte však spraviť viac. Do svojho potravinového zoznamu zaraďte kvalitné suroviny, ktoré budú pre telo užitočnými. Môžeme medzi ne zaradiť ryby, losos, avokádo, ale aj orechy.

Vzácnosť omega 3-mastných kyselín

Ak by sme sa mali riadiť príjmom lokálnych surovín, rozhodne stoja za pozornosť orechy, predovšetkým tie vlašské. Vďaka kyseline linolovej a obsahu omega 3-mastných kyselín dochádza k znižovaniu cholesterolu v tele a normalizuje krvný tlak.

Osvojte si návyk štíhlych žien

Ženy, ktoré sa starajú o svoje telo prídu v istom momente do štádia, keď je pre ne dôležitý nielen fyzický vzhľad postavy, ale aj vnútro. To je dôvod, prečo potom postupne do svojho životného štýlu pridávajú viac a viac zdravých návykov. 

Jedným z nich je aj sústredenosť na kvalitné potraviny. Svojmu telu chcú dopriať čo najlepšie látky a nie také, ktoré majú nulovú hodnotu. Hrsť vlašských orechov v podobe 20g denne dokáže z dlhodobého hľadiska pozitívne účinkovať na naše telo, okrem toho prispieva k chudnutiu.

Neprehliadnite: Beauty rituál Mirandy Kerr krok za krokom: Osvojte si jej recept na ošetrenie pleti pomocou naparovania zeleným čajom

 • Nielenže lepšie funguje trávenie, ale potláča aj chuť do jedla a na sladké.
 • Obsahujú melatonín, vďaka ktorému dochádza k lepšiemu spánku. Štíhle ženy si zakladajú na tom, aby spali 7 hodín.
 • Sú významným zdrojom železa, zinku, horčíka, ale aj vitamínu A a E, ktoré prospievajú celkovo telu, ale aj vlasom a nechtom, čo je pre celkový dojem a pocit dôležité.
 • Štíhle ženy si obľúbili vlašské orechy aj preto, že prítomnosť mangánu prispieva k plodnosti.

]]>
Sat, 19 Jan 2019 19:00:00 2019-01-19 19:00:00 0
Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah https://feminity.zoznam.sk/c/904658/manzel-mi-zamlcal-nieco-co-som-mala-vediet-skor-nez-som-si-ho-vzala-tento-moment-mi-zmenil-vztah
Lenka sa po svadbe dozvedela niečo, čo jej mal jej manžel Stano povedať ešte pred ňou. Napriek tomu, že mala pocit, že jej manželstvo bolo založené na klamstve, takto sa rozhodla pokračovať...
Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah
Lenka sa v manželstve dozvedela niečo, čo jej mal jej manžel Stano povedať ešte pred ňou
Sat, 19 Jan 2019 15:00:00

Lenka sa po svadbe dozvedela niečo, čo jej mal jej manžel Stano povedať ešte pred ňou. Napriek tomu, že mala pocit, že jej manželstvo bolo založené na klamstve, takto sa rozhodla pokračovať...

Láska cez na prvé slovo či prácu, nie na prvý pohľad 

„S mojím manželom Stankom som sa zoznámila cez internet. Bola to láska, nie na prvý pohľad, ale na prvé slovo či správu asi áno. Písali sme si skutočne dlho, avšak na osobné stretnutie sme sa odhodlávali celú večnosť. Akoby sme sa obávali, že to čaro anonymity vyprchá a my sme si ho chceli udržať čo najdlhšie. Viem, niektorí by namietali, že takto partnera aj tak nikdy nespoznáš. Ja som však mala celkom opačný pocit, akoby mi hovoril z duše, akoby sme sa skutočne dopĺňali,“ opisuje začiatky svojho internetového vzťahu naša čitateľka Lenka. 

Mohlo by vás zaujímať: Vzala som si človeka, o ktorom som vedela veľmi málo: To, čo sa mi na ňom tak páčilo, bolo zrazu inak 

Sympatie aj po osobnom stretnutí 

Na osobné stretnutie však skôr či neskôr prišlo. Áno, iniciovala ho Lenka, avšak Stano hneď súhlasil. Na nič sa nevyhováral a cez správy bolo jasné, že sa na ich prvé spoločné osobné stretnutie skutočne teší. Jeden druhému sa skutočne páčili aj po fyzickej stránke, takže nebolo podľa Lenky o čom. Bola nadšená: „Jeho slová sa taktiež nelíšili od spôsobu akým so mnou komunikoval celé mesiace cez internet. Zdal s mi len akýsi troška nervózny, ale to som bola predsa aj ja,“ opisuje ďalej. 

Cítila som, že ani manžel ani svokrovci nie sú ku mne úprimní

Lenka so Stanom spolu nechodili oficiálne dlho, dokonca spolu ani nebývali, pretože boli zástancami tradičného vzťahu ako kedysi, že všetko až po svadbe. To tiež Lenke imponovalo, že boli na tej istej vlnovej dĺžke. Potom došlo aj na žiadosť o ruku a svadbu. Spoločne začali po svadbe bývať u Stankových rodičov, pretože boli ešte mladí a chceli si niečo našetriť, kým kúpia niečo vlastné. „No už po pár mesiacoch som si všimla, že moji svokrovci sa správajú v mojej každodennej blízkosti akosi opatrne a k manželovi akosi zvláštne. Prejavovali o neho až priveľký strach na dospelého, ženatého muža. Keď sa dlhšie zdržal v práci, vraj kde je a nech mu okamžite zavolám. Keď sme chceli sa ešte ako mladí baviť, odhovárali nás, že to nie je dobrý nápad, že Stanko vie, prečo a pod. Tu už mi niečo nehralo a rozhodla som sa spýtať priamo manžela, o čo ide,“ hovorí Lenka, ktorá bola už trocha znepokojená a cítila, že sa tu pred ňou niečo tají. 

Čítajte tiež: Manžel mi roky klamal v tejto jednej veci: Nakoniec to náš vzťah posilnilo, no museli sme pre to spraviť toto

Zrazu som zistila, že moje manželstvo bolo založené na klamstve 

Nakoniec sa jej Stano priznal s tým, že rodičia sa tak prehnane o neho boja preto, že mal v mladosti, v puberte skoro dva roky problém s drogami. Vraj sa aj liečil, ale predtým, ako ho prinútili ísť na špeciálnu kliniku, si s ním užili svoje. „Bola som v šoku. To nie je, ako keby mi po svadbe povedal, že nemá rád futbal, hoci by mi pred svadbou tvrdil, že je ešte aj výborný hráč. Na tom by som sa zasmiala. Zrazu som si uvedomila, že moje manželstvo je založené na klamstve. Takáto závažná vec a on mi ju nepovie? Dokonca aj jeho rodičia s ním hrali a mlčali. Keď som sa spýtala prečo, vraj sa báli že s jeho minulosťou by si nikdy poriadnu ženu nenašiel. Bolo toho na mňa veľa, preto som na víkend odišla k rodičom, a tiež im všetko prezradila,“ pokračuje v rozprávaní Lenka.

Neprehliadnite: Žila som dva pararelné životy: Roky sa mi to darilo utajovať, až táto drobnosť ma prinútila vyjsť s pravdou von 

Že je niečo zložité, neznamená, že to treba hneď vzdať

„Paradoxne, hoci sú moji rodičia celkom prísni kresťania, a chceli pre dcéru niekoho s lepšou minulosťou, napokon ma obaja prekvapili. Vraj ako nám viera káže, ak ho milujem, a on je teraz čist, polepšený a robí všetko pre to, aby to tak aj ostalo, mala by som mu odpustiť a povzniesť sa nad to, hoci mi to zamlčal. Vraj každý si predsa zaslúži druhú šancu. Na to sme tu, aby sme si odpúšťali a spoločne čelili problémom. Hoci som bola nahnevaná, vedela som, že Stanka mám úprimne rada a že nechcem toto manželstvo ukončiť. Pretože to, že je niečo zložité, ešte neznamená, že to treba hneď vzdať, nie?“ dodáva na záver naša čitateľka, ktorá dnes žije stále v peknom manželstve, avšak tentokrát úprimnom, v ktorom vedia jeden o druhom všetko podstatné, čo by mali manželia o sebe vedieť.

]]>
Sat, 19 Jan 2019 15:00:00 2019-01-19 15:00:00 0
Ženy, ktoré v živote očarili princa Harryho mali jednu spoločnú vlastnosť: Toto spája jeho bývalky s Meghan Markle https://feminity.zoznam.sk/c/904687/zeny-ktore-v-zivote-ocarili-princa-harryho-mali-jednu-spolocnu-vlastnost-toto-spaja-jeho-byvalky-s-meghan-markle
Rebel s dobrým srdcom. Aj tak v Británii nazývali princa Harryho predtým, než sa oženil. Žien v jeho okolí nikdy nebolo málo, viete však, že jednu vlastnosť mali predsa len všetky spoločnú?
Ženy, ktoré v živote očarili princa Harryho mali jednu spoločnú vlastnosť: Toto spája jeho bývalky s Meghan Markle
Bývalky princa Harryho mali s Meghan Markle spoločné niektoré znaky
Sat, 19 Jan 2019 12:00:00

Rebel s dobrým srdcom. Aj tak v Británii nazývali princa Harryho predtým, než sa oženil. Žien v jeho okolí nikdy nebolo málo, viete však, že jednu vlastnosť mali predsa len všetky spoločnú?

Princ Harry mal odjakživa v kráľovskej rodine povesť rebela. Vždy sa akýmsi spôsobom snažil z istej časti vyhýbať kráľovskému protokolu a inak to nebolo ani v prípade žien, ktoré sa objavili v jeho živote. Paradoxne, väčšina tých, po boku ktorých sa ukazoval bola vždy staršia. Takú si napokon aj vzal. Viete však, akú vlastnosť majú Harryho ”ex” a manželka Meghan Markle spoločnú? 

Mohlo by vás zaujímať: Celebrity, ktoré používajú Facetune: Takto vyzerajú pred a po vylepšení slávne hviezdy

Táto jedna vec ich spája

Podnikateľka Chelsy Davy, herečka Cressida Bonas a Meghan Markle majú niečo spoločné. Nielen však fakt, že všetky sú veľmi ambiciózne a cieľavedomé. Okrem toho, je každá z týchto troch žien prirodzene vodcovskou osobnosťou. A viete, čo o tom svedčí? Možno sa vám to bude zdať zvláštne, ale je to tvar prstov. Všetky tri majú palec na ruke naklonený smerom k ukazováku. To vypovedá nielen o sile ich osobnosti, ale aj o tom, že sú vždy ochotné mužovi po svojom boku vo všetkom pomáhať. Pre Daily Mail to prezradila odborníčka na anatómiu chodidiel Jane Sheehan.  

Vďaka tomuto, si Meghan získala srdce Harryho aj ľudu

Harryho srdce si napokon získala okúzľujúca Meghan, ktorá po jeho boku naozaj žiari. Po pár mesiacoch manželstva s britským princom, len potvrdila status dámy, s dokonalým vkusom, štýlom a noblesou. Navyše si ľudí okamžite získala svojou láskavosťou, dobrosrdečnosťou, skromnosťou a spomínanou ochotou pomáhať. Spolu s Harrym častokrát porušujú zaužívané pravidlá britského protokolu a snažia sa do neho aplikovať nové, modernejšie aspekty. To svedčí aj o ich odvahe meniť staré veci a dávať im nový rozmer. Navyše, pár robí všetky rozhodnutia spoločne. O každej veci sa radia a nemajú problém prispôsobiť sa jeden druhému. Obaja tvrdia, že kompromisy sú vo vzťahu základ. Ak ich nedodržiavate, nemôže to fungovať.  

Prečítajte si tiež: Jedno z najkrajších tiel sveta je výhradne proti retuši: Modelka Kate Upton je hrdá na svoje krivky krv a mlieko

]]>
Sat, 19 Jan 2019 12:00:00 2019-01-19 12:00:00 1
Jemné koberce pod vaše nohy: Zima nemá šancu, zútulnite svoj domov rýchlo a jednoducho týmto jedným kúskom https://feminity.zoznam.sk/c/904692/jemne-koberce-pod-vase-nohy-zima-nema-sancu-zutulnite-svoj-domov-rychlo-a-jednoducho-tymto-jednym-kuskom
Dom či byt robí domovom práve jeho pohodlie a útulnosť. Ako však docieliť tento efekt, keď zima klope na dvere z každej strany? Pomôžte si pohodlným kobercom.
Jemné koberce pod vaše nohy: Zima nemá šancu, zútulnite svoj domov rýchlo a jednoducho týmto jedným kúskom
Našou radou je bezpochyby zakúpiť si kvalitný koberec, ktorý dokáže v interiéri urobiť divy už za pár minút
Sat, 19 Jan 2019 09:00:00

Dom či byt robí domovom práve jeho pohodlie a útulnosť. Ako však docieliť tento efekt, keď zima klope na dvere z každej strany? Pomôžte si pohodlným kobercom.

Koberce tvoria bytový doplnok, na ktorý mnohí ľudia v moderných domácnostiach zabúdajú. Honosné drevené no i vykachličkované podlahy vedia byť potechou pre oko, sú však studené, ak nemáte vybavené podlahové kúrenie. Našou radou je bezpochyby zakúpiť si kvalitný koberec, ktorý dokáže v interiéri urobiť divy už za pár minút.

Mohlo by vás zaujímať: Najväčšie trendy v bytovom dizajne na rok 2019: Pozrite sa, čo bude IN, stačí zmeniť detaily

Pre vaše pohodlie

Koberce sú najvhodnejším pomocníkom práve k sedačkám a k oblastiam, ktoré si vyžadujú vaše nohy položené na zemi. Nemusíte pritom stratiť nič z krásnej priestrannej podlahy, koberec jej práve naopak vie pomôcť k rozčlenenosti a novému, ešte neobjavenému, pohodliu.

Preč s chladom

Veľké okná i vzdušné priestory si vyberajú svoju zimnú daň od každého z nás. Riešením pre zabezpečenie instantnej dávky tepla sú práve koberce. Nebojte sa ich kombinovať, riasiť či vrstviť na seba. 

Malý ale efektívny

Podložku pod nohy viete efektívne voliť do akéhokoľvek typu priestoru. Aj jej malá veľkosť dokáže veľké veci, postráži parkety pred mokrými topánkami či efektívne naviaže na farebnú schému vašej predsiene. 

Veľké plochy riešte takto

Populárnymi sa stávajú koberce práve s nízkym vlasom. Nielenže sa opätovne vracajú k minimalizmus, poskytujú aj uľahčenie upratovania. Na neutrálnej farbe budete bežný neporiadok hľadať oveľa horšie, vhodné sú preto aj do bytov kde bývajú zvieratá.

Prečítajte si tiež: Najpohodlnejšie deky, ktoré túto sezónu potrebujete: Útulnosť a teplo je ich druhým menom

Pozor na farebnosť

Materiálovej variabilnosti kobercov sa medze naozaj nekladú. Môžete začať od pôvabnej bielej a skončiť až pri farbe noci. Biela nie je síce najpraktickejšia, vyzerá však úžasné. Byt s kobercom v tomto odtieni bude hneď pokladaný za dokonalú ukážku elegancie.

]]>
Sat, 19 Jan 2019 09:00:00 2019-01-19 09:00:00 1
Prečo nás muži opúšťajú? Toto je 5 hlavných dôvodov, kvôli ktorým neváhajú zahodiť aj roky manželstva https://feminity.zoznam.sk/c/904685/preco-nas-muzi-opustaju-toto-je-5-hlavnych-dovodov-kvoli-ktorym-nevahaju-zahodit-aj-roky-manzelstva
Viete kvôli čomu sú muži ochotní ako mávnutím čarovného prútika zahodiť za hlavu všetko, čo ste roky budovali? Vedie ich k tomu 5 naoko zanedbateľných vecí. Oni to však vidia a cítia inak. Pozrite sa, čo je pre nich dôležité, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá.
Prečo nás muži opúšťajú? Toto je 5 hlavných dôvodov, kvôli ktorým neváhajú zahodiť aj roky manželstva
Prečo nás muži opúšťajú
Fri, 18 Jan 2019 14:00:00

Viete kvôli čomu sú muži ochotní ako mávnutím čarovného prútika zahodiť za hlavu všetko, čo ste roky budovali? Vedie ich k tomu 5 naoko zanedbateľných vecí. Oni to však vidia a cítia inak. Pozrite sa, čo je pre nich dôležité, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá.

Občas nám to pripadá, že muži sú skutočne z Marsu a my ženy z Venuše. Najmä, čo sa otázok vzťahu týka. Viete však, prečo nás muži opúšťajú aj po rokoch vzťahu? Čo ich vedie k tomu zahodiť všetko za hlavu? Čo vidia na iných ženách, že sú ochotní vzdať sa všetkého, čo sme roky budovali? Odpoveď je možno oveľa prostejšia ako ste predpokladli. Odhaľte spolu s nami, aké sú najčasjšie dôvody toho, že nás opustia. 

Prečítajte si tiež: Na Vianoce prišla mužovi tesne pred večerou SMS od neznámej ženy: Vyvolalo to doma hádku s takýmto koncom

1. Príliš veľká kontrola a manipulácia

Poznáte to, okamžite ako príde o polhodinu neskôr z práce, spustíte tisíc otázok. Kde bol? S kým bol? A prečo meškal? No a následne začne tisíc výtičiek. Nie je to nič, s čím by dokázal akýkoľvek muž dlšie fungovať a existovať. Hoci vám to je možhno ochotný na začiatku tolerovať, časom stratí trpezlivosť. A verte, že je to tak. 

2. Nedostatok vášne 

Pamätáte si ešte na vaše začiatky? Na motýliky v bruchu, jemné šteklenie a sucho v ústach, keď ste sa stretli? Samozrejme, že po rokoch to už nevnímate tak ako na začiatku, no jedno je isté. Vášeň a intimitu by ste mali vo vzťahu udrživať, či ste na jeho začiatku alebo ste manželmi 20 rokov. Ak totiž muž vo vzťahu prestane cítiť, že ho ľúbite a vyprchá medzi vami iskra, odchádza. 

3. Nedostatok pozornosti

Vo chvíli, keď ste vo vzťahu dvaja, máte na sebe dostatok času. Venujete sa jeden druhému, nič nepotrebujete riešiť, no akonáhle sa objavia deti, toto všetko je predsa len komplikovanejšie. Práve vtedy zabúdame mužom venovať svoju pozornosť a je prirodzené, že im chýba. Mnohokrát sa stane to, že presne to čo nemali doma, hľadajú inde. A veru ak sa nad tým zamyslíte, ani im to nemôžeme priveľmi vyčítať.  

 

Mohlo by vás zaujímať: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

4. Chýbajúca sloboda

Ak mu budete zakazovať všetky pánske akcie, lyžovačky, oslavy kamarátov, futbal, či obľúbené aktivity, možno vám to bude istý čas tolerovať, ale časom nie. Muži jednoducho potrebujú slobodu. Je samozrejmé, že vo vzťahu jej je oveľa menej, ale nesmie úplne absetnovať. Inak máte problém. 

5. Nedocenenie ich kvalít

Pokiaľ ich počas dňa zahŕňate len množstvom výčitiek a nedočkajú sa pochvaly, nie je to nič príjemné. Navyše muži potrebujú cítiť, že si ich vážite, vzhliadate k nim a sú pre vás dôležití. Ak to necítia, odchádzajú. Nezabúdajte, že to, čo vo vzťahu nedostanú od vás, nájdu inde. A to je vec, ktorú nezmeníte.

]]>
Fri, 18 Jan 2019 14:00:00 2019-01-18 14:00:00 1
Vojvodkyňa Kate odhalila verejnosti skrytý talent malej princeznej Charlotte: Viete, po kom to zdedila? https://feminity.zoznam.sk/c/904650/vojvodkyna-kate-odhalila-verejnosti-skryty-talent-malej-princeznej-charlotte-viete-po-kom-to-zdedila
Ako malá princezná Charlotte rastie, jej rodičia sledujú aj to, aké má záujmy či zdedené talenty. Nedávno jeden jej skrytý talent odhalila mama Kate a čo na to princ William?
Vojvodkyňa Kate odhalila verejnosti skrytý talent malej princeznej Charlotte: Viete, po kom to zdedila?
Čo sa týka umenia, princezná Charlotte zdedila svoj talent po svojej mame Kate
Fri, 18 Jan 2019 12:00:00

Ako malá princezná Charlotte rastie, jej rodičia sledujú aj to, aké má záujmy či zdedené talenty. Nedávno jeden jej skrytý talent odhalila mama Kate a čo na to princ William?

Malá princezná je fanúšičkou remesiel

Jeden talent malej princeznej sa prejavil nedávno, kedy sa vojvodkyňa Kate spolu s manželom, princom Williamom, zúčastnila istého charitatívneho podujatia.Konkrétne išlo o návštevu nemocnice a prípravy vianočných darčekov pre deti v nej. Kate vlastnoručne vyrobila náramok z korálikov a pritom poznamenala aj to, že jej malá dcérka je tiež fanúšičkou remesiel: „Charlotte by určite rada urobila jeden taký," cituje ju magazín Harper´s Bazaar. 

Mohlo by vás zaujímať: Vojvodkyňa z Cambridge Kate Middleton: Túto povahovú vlastnosť nechce, aby jej deti po nej zdedili

Jablko nepadlo ďaleko od stromu

V tomto prípade však jablko nepadlo ďaleko od stromu. Mnohí možno netušíte, že aj krásna vojvodkyňa z Cambridge je umelecky založená. Kate koniec koncov aj absolvovala univerzitu, ktorá má sama umeleckú históriu, dokonca sa sama na škole angažovala v rámci umeleckých remesiel. O vojvodkyni je tiež známe, že rada aj sama fotografuje svoje ratolesti. Dokonca sa vďaka svojmu záujmu o umenie Kate stala aj kráľovskou patrónkou Victoria & Albert Museum v Londýne, ktoré minulý rok otvorilo svoje fotografické centrum. 

Čítajte tiež: Kate Middleton a jej Vianoce: Aké darčeky kupuje svojim deťom a čím poteší práve najmladšieho princa Louisa? 

„Catherine je tá umelecká“

Na rozdiel od manželky a dcérky Charlotte, princ William takýto skrytý talent nemá. Dokonca na margo samého seba v tejto oblasti vtipne poznamenal, že je nepoužiteľný čo sa týka umeleckých aktivít či remesiel: „Aj môj syn vie, že som v tomto k ničomu. Catherine je tá umelecká,“ cituje ho  spomínaný magazín. Dokonca aj jeho manželke Kate prišiel jeho pokus niečo vyrobiť naozaj vtipný. 

Neprehliadnite: Brigitte Macron verí v pravú lásku: Najmladšej dcére v tomto dáva jasný dôkaz, ako si ísť za splnením svojho sna 

Bude malá princezná teda pokračovať v stopách svojej mamy a podporovať raz umenie ako ona vďaka vlastným projektom? Nechajme sa prekvapiť...

 

]]>
Fri, 18 Jan 2019 12:00:00 2019-01-18 12:00:00 1
Make-upy, ktoré vykúzlia tú najkrajšiu pleť: Tieto patria medzi našich overených favoritov aj v roku 2019 https://feminity.zoznam.sk/c/904604/make-upy-ktore-vykuzlia-tu-najkrajsiu-plet-tieto-patria-medzi-nasich-overenych-favoritov-aj-v-roku-2019
Zjednotená pleť je presne to, čo v tomto chladnom období oceníte. Dopomôcť vám k tomu môžu overené make-up vychytávky, ktoré dodajú do vášho looku polárnu iskru i novinky, na ktoré sa môžete tešiť.
Make-upy, ktoré vykúzlia tú najkrajšiu pleť: Tieto patria medzi našich overených favoritov aj v roku 2019
Make-upy, ktoré vykúzlia tú najkrajšiu pleť: Tieto patria medzi našich overených favoritov aj v roku 2019
Fri, 18 Jan 2019 10:00:00

Zjednotená pleť je presne to, čo v tomto chladnom období oceníte. Dopomôcť vám k tomu môžu overené make-up vychytávky, ktoré dodajú do vášho looku polárnu iskru i novinky, na ktoré sa môžete tešiť.

Molekula kyslíku vás dovedie ku krásnej pleti

Vysoká pigmentácia make-upu Infaillible L'Oréal Paris spoľahlivo prekryje všetky nedokonalosti po dobu 24 hodín. Nová technológia založená na molekulách kyslíku zabezpečí, že pleť nie je zasypaná nánosmi a môže dýchať. Pleť je zároveň hydratovaná.

Inšpirujte sa: Lesklé pery, ktoré budú pôsobiť šťavnato a luxusne zároveň: Tieto produkty noste so sebou v kabelke

Tajná zbraň pre okamžitý matný vzhľad 

Ikonický rad Dior Forever prechádza významnou renováciou. Matný vzhľad Dior Forever vám zabezpečí plynulý prechod a zároveň prirodzený vzhľad. Postupne na prelome zimy a jari môžete siahnuť aj po druhom variante - Dior Forever Skin Glow, ktorý pleť dokonale rozžiari.

Získajte pôvab polárnej ženy

Fenomén krásne rozžiarenej pleti polárnych žien, ktoré si nesú so sebou pôvab. Púder Gosh Copenhagen Effect Powder si môžete tiež aplikovať ako tiene na oči alebo rozjasňovač. Tónovať môžete do transparentného efektu a pritom si stále zachováte iskru.

Zjednotí farebný tón pleti

Chanel Les Beiges zjednotí farebný tón pleti a má výborné krycie vlastnosti. Nevytvára žiadny hrubý film na tvári, práve naopak. Jeho ľahkosť bytia si vás získa už na prvý dojem, nehovoriac o vôni, ktorou disponuje. Jednoducho ikona.

Sledujte FEMINITY TV: VIDEO: Zdokonaľte svoj vzhľad obočia a tvarujte ho podľa typu tváre: Postupujte podľa týchto rád

Prirodzený 3D kontúrovací pigement

Ľahký tekutý make-up  v hubke Shiseido Skin Cushion Compact vklepete na miesta podľa toho, či chcete rozjasniť pleť alebo kontúrovať. Prirodzený 3D kontúrovací pigment je obsiahnutý v kombinácii jemnej žltej a ružovej, ktoré vytvárajú prirodzený kontrast pleti.

]]>
Fri, 18 Jan 2019 10:00:00 2019-01-18 10:00:00 1
Dara Rolins ukazuje svoje vypracované bruško: Tejto aktivite dáva prednosť pred akýmkoľvek iným cvičením https://feminity.zoznam.sk/c/904691/dara-rolins-ukazuje-svoje-vypracovane-brusko-tejto-aktivite-dava-prednost-pred-akymkolvek-inym-cvicenim
Speváčka Dara Rolins má postavu ako zo sna. Zimné dni si vychutnávala na exotickom Bali, práve tam ju mohla ukázať v plavkách v plnej kráse. Jej obľúbené cvičenie ju drží vo forme, nedá dostupiť na túto aktivitu.
Dara Rolins ukazuje svoje vypracované bruško: Tejto aktivite dáva prednosť pred akýmkoľvek iným cvičením
Cvičenie je pre Daru dôležitým drzom energie i inšpirácie
Fri, 18 Jan 2019 07:30:00

Speváčka Dara Rolins má postavu ako zo sna. Zimné dni si vychutnávala na exotickom Bali, práve tam ju mohla ukázať v plavkách v plnej kráse. Jej obľúbené cvičenie ju drží vo forme, nedá dostupiť na túto aktivitu.

Slovenská speváčka Dara Rolins sa preslávila už počas svojich detských čias. Jej život však môže byť inšpiráciou pre mnohé ženy aj v súčasnosti. Sama vychováva svoju dcérku a hlavne vedie ju k radosti a užívaniu si bežných dní v živote. Spolu si vychutnali letné Bali počas zimy, čo Dare ponúklo jedinečnú možnosť ukázať svoje vypracované telo.

Prečítajte si tiež: Najhonosnejšia udalosť Ples v opere 2019: Takto páni robili garde pri odchode svojim polovičkám

Túto aktivitu si vždy dopraje

Dara Rolins je verná práve svojim dvom obľúbeným aktivitám. Sama sa im venuje už nejaký ten čas a na jej postave môžeme pozorovať úžasné zmeny. Vypracované bruško i úzke stehná sú pre jej postavu typické. Pri speve sa Dara veľmi veľa venuje tancu - ten je pre ňu pohybom, ktorým vie nahradiť beh i iné druhy kardio cvičenia. K tancovaniu ju vedú aj jej skúsené tanečníčky, ktoré formujú aj jej vystúpenia.

Radosť je kľúčová

Tanec pomáha dodať jej životu radosť a aktívny pohyb plný odbúravania tukov. Aby však svoje telo vyrysovala a mohla sa ukázať v plavkách, venuje sa Dara obľúbenej jóge. V nej hľadá pokoj a vyrovnanosť, ktorá krásne strieda intenzitu pohybu, ktorú v sebe má tanec.

Mohlo by vás zaujímať: Slovenky v exotike: Domi Navara Cibulková vsadila na plavky s výstrihom a kto má najbližšie k postave bohyne?

Pozná svoje telo

Speváčka Dara Rolins dáva jednoznačnú prednosť pokojnej jóge pred zaplnenou posilňovňou. Na tento druh pohybu nemôže povedať krivé slovo - cez jógu sa totiž vie dostať aj k tým najhlbším svalom svojho tela a rysovať postavu do hĺbky. 

]]>
Fri, 18 Jan 2019 07:30:00 2019-01-18 07:30:00 1
Najčastejšie chyby rodičov vo výchove detí: Týmto podkopávame hodnoty vyrastajúcej budúcej generácie https://feminity.zoznam.sk/c/904609/najcastejsie-chyby-rodicov-vo-vychove-deti-tymto-podkopavame-hodnoty-vyrastajucej-buducej-generacie
Budujeme novú generáciu bez toho, aby sme ich naučili základné hodnoty. Doba je iná a sloboda bez hraníc. Nie však nastálo.
Najčastejšie chyby rodičov vo výchove detí: Týmto podkopávame hodnoty vyrastajúcej budúcej generácie
Najčastejšie chyby rodičov vo výchove detí: Týmto podkopávame hodnoty vyrastajúcej budúcej generácie
Fri, 18 Jan 2019 06:00:00

Budujeme novú generáciu bez toho, aby sme ich naučili základné hodnoty. Doba je iná a sloboda bez hraníc. Nie však nastálo.

Ignorujete ich tvorivosť a fantáziu

Rodičia často ignorujú fantazírovanie svojich detí. Nepodporujú ich tvorivosť, pričom naopak, akonáhle sa dieťa odkloní od stereotypu, niektorí rodičia začnú po ňom vrieskať.

Prečítajte si: Najpopulárnejšie mená pre chlapcov a dievčatká na rok 2019: Kto obhájil prvenstvo a kam smerujú trendy?

Nezaujímate sa alebo potláčate ich talent

Každé dieťa má na niečo určité predpoklady. Je len na nás, aby sme sa naučili čím skôr objaviť ich v našich deťoch. Podielať sa potom na jeho rozvíjaní je obohacujúce.

Idete sa pre ne roztrhať, dáte im všetko

Súčasní rodičia sa idú pretrhnúť v tom, aby sa malo ich dieťa najlepšie, ako sa dá. Na tom by nebolo nič zlé, keby nepreberali takmer všetku zodpovednosť za ich činy. Viete, čo to môže spôsobiť v dospelosti?

Neuvedomujete si, že ste ich vzorom

Rodičia sú pre svoje deti vzorom. Deti sa ako malé učia a odpozerávajú to, čo robia ich rodičia. Nevedia vyhodnotiť, či je to správne alebo nie. To zistia až neskôr. Keď niečo nedodržíte vy, deti sa ľahko učia. Sľuby sú jedna vec a činy druhá. Ak rodič nedodržiava svoje sľuby, nemôže očakávať od dieťaťa niečo iné. 

Útočíte na autoritu dospelých pred očami detí

Reč je o učiteľoch, o lekároch a akýchkoľvek ľuďoch, ktorých autorita je v súčasnom svete podkopávaná. Pred očami našich detí. Sú to pritom ľudia, bez ktorých sa ako spoločnosť nezaobídeme.

Neprehliadnite: Podľa čínskeho kalendára bude rok 2019 v znamení prasaťa: Rok vášho narodenia prezradí, aká predpoveď vás čaká

Dávate im takú slobodu, o akej sme my ani len nesnívali

Nechávame si vlastné deti prerásť cez hlavu a dovolíme im robiť, čo sa im zachce. Bez mantinelov, bez hraníc. Dávame im pocit všemocných.

Preberáte zodpovednosť za ich nepriaznivé následky

V detstve, v puberte, aj v dospelosti. Stále sa k svojmu dieťaťu správame ako keby malo päť rokov. 

]]>
Fri, 18 Jan 2019 06:00:00 2019-01-18 06:00:00 0