Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Ambiciózna alebo vypočítavá? Meghan už rozbieha vlastné projekty, no aký dopad bude mať nový život na Archieho? https://feminity.zoznam.sk/c/906912/ambiciozna-alebo-vypocitava-meghan-uz-rozbieha-vlastne-projekty-no-aky-dopad-bude-mat-novy-zivot-na-archieho
Šokujúca informácia o tom, že Meghan a Harry chcú "opustiť" kráľovskú rodinu, obletela svet rýchlosťou svetla. I keď od zverejnenia správy ubehol len týždeň, Meghan už veselo zarezáva na nových projektoch. A čo Harry? Alebo ich syn Archie?
Ambiciózna alebo vypočítavá? Meghan už rozbieha vlastné projekty, no aký dopad bude mať nový život na Archieho?
Meghan sa už pustila aj do nových projektov
Sun, 19 Jan 2020 17:00:00

Šokujúca informácia o tom, že Meghan a Harry chcú "opustiť" kráľovskú rodinu, obletela svet rýchlosťou svetla. I keď od zverejnenia správy ubehol len týždeň, Meghan už veselo zarezáva na nových projektoch. A čo Harry? Alebo ich syn Archie?

Nová éra

O tom, že bývalá herečka, dnes manželka princa Harryho patrí medzi veľmi ambiciózne ženy, niet najmenších pochýb. Už od detstva sa chcela angažovať v rôznych kampaniach, ktoré podporujú ženy. Dnes, vďaka nadobudnutému titulu, to nemala úplne jednoduché. Protokol, tradície, prísnejšie pravidlá, toto všetko je niečo, čo 38-ročnej herečke veľmi nevonia a tak sa pokúsila o niečo, čo doteraz nikto neurobil. Opustiť kráľovskú rodinu. Spolu s manželom Harrym, ktorý ju zubami-nechtami bráni pred všetkými a milujúco podporuje a s ich synčekom Archiem. 

Prečítajte si: Reakcia kráľovnej na odchod princa Harryho a Meghan: Čo hovoria tajné zdroje z paláca a priatelia rodiny?

Zamilovaná dvojica opúšťa kráľovskú rodinu a s ňou aj Anglicko a privilégia, ktoré nadobudli. Správa, ktorá rozdelila svet na dve strany - jedna ich obdivuje a tlieska, hovorí o novej ére, druhá zavrhuje a nechápe, aký je Harry zmanipulovaný. Rozdielne názory prevládajú aj v samotnej rodine. Kráľovna síce vyhlásila, že ich rozhodnutie chápe a rešpektuje, no nadšená rozhodne z neho nie je, rovnako ako brat princa Harryho William, s ktorým mali veľmi blízky vzťah po celý život, a preto sa ho toto vyhlásenie veľmi dotklo. A servítku pred ústa na adresu Meghan si nedáva ani ich otec. 

Lenže Meghan si z toho veľkú hlavu nerobí. Zdrhla do Kanady, kde sa chcú usadiť a už veselo zarezáva na nových projektoch. Snaží sa dohodnúť spoluprácu so značkou Givenchy, ktorá by ju mala obliekať (z dielne tejto značky pochádzali aj svadobné šaty Meghan) a tiež sa angažuje v dobročiných akciách na pomoc ženám v Kanade. Fotografom sa podarilo zachytiť vojvodkyňu s úsmevom na tvári, a tak je jasné, že aktuálna situácia jej veľmi vyhovuje. 

Neprehliadnite: Je za odchodom Meghan a Harryho z kráľovskej rodiny to, že princ nie je synom Charlesa?

A čo možno prekvapilo verejnosť najviac, je návrat do šoubiznisu. Meghan vraj bude dabovať Disney postavu v pripravovanom filme. Je však celkom pochopiteľné, že chce "zarezávať" keďže po odchode z kráľovskej rodiny, si budú musieť finančne prilepšovať. Lenže mnohí sa domnievajú, že toto bol jednoducho jej plán. Hrať obeť, o ktorú sa nikto nezaujíma a len jej všetci kážu, čo má robiť, a neskôr sa oslobodiť od všetkého a opäť sa vrátiť do šoubiznisu ako herečka. 

Mohlo by vás zaujímať: Charles bol z Diany sklamaný, že porodila chlapca, Harryho nevedel prijať: Bola pred nehodou opäť tehotná s milencom?

A čo Archie?

Aký dopad bude mať nečakaný odchod Meghan a Harryho na ich syna? Zatiaľ sa dá o tom len diskutovať. Samozrejme, oddlúčenie od rodiny môže v budúcnost naštrbiť rodinné vzťahy, na čo by mohol doplatiť práve Archie. I keď obaja rodičia sa dušujú, že všetko to robia hlavne pre neho, vyzerá to tak, že jediný, kto z tohto všetkého zatiaľ ťaží, je práve Meghan

]]>
Sun, 19 Jan 2020 17:00:00 2020-01-19 17:00:00 1
Po svadbe som chcela byť dokonalá manželka, no vypomstilo sa mi to: V najťažšej chvíli mi manžel podlomil nohy https://feminity.zoznam.sk/c/906889/po-svadbe-som-chcela-byt-dokonala-manzelka-no-vypomstilo-sa-mi-to-v-najtazsej-chvili-mi-manzel-podlomil-nohy
Zuzana robila v manželstve veľa ústupkov v snahe byť dobrou manželkou, no bolo to jednostranné. Keď si konečne dupla, zistila túto krutú pravdu a pochopila, že manželstvo takto od začiatku fungovať nemalo.
Po svadbe som chcela byť dokonalá manželka, no vypomstilo sa mi to: V najťažšej chvíli mi manžel podlomil nohy
Zuzana robila v manželstve veľa ústupkov v snahe byť dobrou manželkou, no bolo to jednostranné. Keď si konečne dupla, zistila túto krutú pravdu
Sun, 19 Jan 2020 15:00:00

Zuzana robila v manželstve veľa ústupkov v snahe byť dobrou manželkou, no bolo to jednostranné. Keď si konečne dupla, zistila túto krutú pravdu a pochopila, že manželstvo takto od začiatku fungovať nemalo.

Od momentu, ako si ma vzal, som sa snažila byť dobrou manželkou 

Samozrejme, že sme prisahali, že sa budeme po celý život o blaho svojho manžela starať, ale malo by to predsa platiť aj opačne. Vari neprisahajú aj muži? Naša známa Zuzana chodila s Petrom takmer 8 rokov od svojich dvadsiatich. Ako sama priznala s odstupom času, manželstvo bola iniciatíva najmä z jej strany a zo strany jej rodiny, keďže Peter sa k ničomu nemal a pre svojich svokrovcov nebola vhodná partnerka pre syna a nikdy sa u nich necítila vítaná. „V podstate som mu dala ultimátum, buď si ma konečne vezme a začneme niečo riešiť do budúcna alebo rozchod. Nemienila som viac čakať. Tak bola nakoniec svadba, hoci malá, bola som šťastná a plná nádejí, že teraz sa to konečne pohne tým správnym smerom. Od tejto chvíle som robila všetko v snahe byť mu dobrou manželkou, aby nikdy neoľutoval,“ zveruje sa na úvod svojho príbehu s nie dobrým koncom Zuzana. 

Mohlo by vás zaujímať: Namotal ma na sladké reči a ja som mu dala druhú šancu: Neurobte rovnakú chybu ako ja, práve kvôli tejto situácii

Čakala som ďalšie roky, kým sa rozbehneme

Hoci si Zuzana myslela, že to naberie rýchly spád a začnú riešiť aj bývanie, trvalo ešte dobré tri roky, kým sa Peter odhodlal rozhýbať. Nikdy mu to však nevyčítala. Naopak, vždy ho aj obhajovala pred svojou rodinou, ktorá tvrdila, že je lenivý a že sa mu nič nechce. Potom dostali pozemok, prekvapivo od svokrovcov, a začali pomaly stavať. „Skutočne to išlo slimačím tempom. No ja som sa stavaniu nerozumela a nechávala som to na neho. Starala som sa skôr o administratívu, a vo veľa veciach a prácach nám skutočne pomohli môj otec a moji dvaja bratia. Pravdu povediac Peter neustále len lamentoval, že musí niečo robiť a nemá čas oddychovať. Tak som ho nechala opäť vyžalovať sa a pomáhala som mu, ako sa dalo,“ popisuje Zuzana, ktorá si stále v tej dobe nechcela pripustiť, akého muža má svojom boku. 

Čítajte tiež: Citlivé miesto muža, na ktoré sa neoplatí zaútočiť: Neurobte rovnakú chybu ako ja, nedá sa to vrátiť späť

Otázka detí bola v nedohľadne a ja som s tým súhlasila

Potom prekročila Zuzana 30-tku, pričom Peter mal už 36 rokov a načrtla pred ním otázku detí. Vraj sú už dosť starí a nemajú na čo čakať. „Keď som sa mu o tom zmienila, uhýbal a nakoniec ma chlácholil, že veď určite raz, ale momentálne, keď nemáme dostavané a potrebujeme každé euro, sa to vôbec nehodí. Teda nakoniec som sa mu opäť, hoci nedobrovoľne, prispôsobila a nič mu nevyčítala. Deti sa odložili, no bohužiaľ na ďalšie štyri roky,“ pokračuje Zuzana v rozprávaní, ktoré je pre ňu zároveň bolestnou pripomienkou toľkého premárneného času. 

Neprehliadnite: Necítila som sa pri ňom ako žena: Trvalo mi roky, kým som prišla na to, že za to môže táto jedna vec, ktorú nerobil

Keď som už bola rozhodnutá, zasiahla ma krutá správa  s následkami 

Zuzana mala 35 rokov, Peter už cez 40, bývať síce už bývali, ale chcelo to ešte veľkú investíciu. Zuzana sa však už v tom čase rozhodla, že chce deti a neustále to dávala Petrovi na známosť. Nakoniec Peter na jej prekvapenie súhlasil, hoci videla, že už je v tom svojom pohodlnom režime a nechce sa mu ani pohnúť, nie to ešte behať po 40-tke za deťmi. „Navštívila som lekára, aby som sa uistila, že je všetko so mnou v poriadku a môžem otehotnieť. Doktor ma však po dôkladnom vyšetrení a po pár dňoch čakania na výsledky zaskočil krutým oznámením, že mu je to ľúto, ale vyskytli sa problémy. Bola som pozitívna na rakovinu krčka maternice a musela som ísť na operáciu. Spýtala som sa ,či budem môcť mať deti, keď pôjdem na tú operáciu. Lekár mi s ľútosťou v očiach povedal, že mi bohužiaľ musia vziať maternicu pre rozsah ochorenia a budem musieť podstúpiť samozrejme chemoterapiu. Najviac ma však prekvapila Petrova reakcia... takmer žiadna, ani ma neutešil, ani sa so mnou o tom nerozprával... Mala som dokonca pocit, že mu to takto vyhovuje, že nebudeme môcť mať deti. Vtedy som pochopila krutú pravdu. Obetovala som mu všetky tie roky a v podstate nemám nič. Len veľký nedokončený a prázdny dom s manželom, ktorý si ma už ani nevšíma, a ktorý nebol schopný sa mi v ničom prispôsobiť. Nakoniec som ho vinila z môjho nešťastia a hoci sme sa nerozviedli, dnes žijeme ako dvaja cudzinci v jednom veľkom dome bez detí. Našťastie moje ochorenie je pod kontrolou, ale tá bezmocnosť, že všetky švagriné rodia a ja nemôžem mať ani jedno....“ dodáva smutná Zuzana na záver svojho rozprávania. 

 

]]>
Sun, 19 Jan 2020 15:00:00 2020-01-19 15:00:00 0
Tipy na lyžovačky známych Sloveniek: Andrea Verešová v Jasnej a ktoré miesta sú srdcovkou ďalších krások? https://feminity.zoznam.sk/c/906915/tipy-na-lyzovacky-znamych-sloveniek-andrea-veresova-v-jasnej-a-ktore-miesta-su-srdcovkou-dalsich-krasok
K zime jednoducho hory a lyžovačka patria. Na ktoré miesta, nedajú dopustiť známe krásky? Pozrite sa spolu s nami, kde to podľa nich stojí za to.
Tipy na lyžovačky známych Sloveniek: Andrea Verešová v Jasnej a ktoré miesta sú srdcovkou ďalších krások?
Tipy na lyžovačky známych Sloveniek
Sun, 19 Jan 2020 09:30:00

K zime jednoducho hory a lyžovačka patria. Na ktoré miesta, nedajú dopustiť známe krásky? Pozrite sa spolu s nami, kde to podľa nich stojí za to.

Andrea Verešová, Jasná

Obľúbená slovenská kráska, ktorá už roky žije s rodinou v susedných Čechách, patrí medzi vášnivé nadšenkyne lyžovania. A hoci sú s rodinou skôr verní českým horám, tento rok zahájili sezónu práve na Slovensku, v Jasnej. Zrejme uprednostili stálejšie podmienky, ktoré toto stredisko aktuálne ponúka, nakoľko tohtoročná zima je skutočne oveľa miernejšia ako sme zvyknutí.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Čo nikdy nesmie chýbať v kabelke známej influencerky Naty Kerny? 

Mária Zelinová, Jasná

Rovnakou voľbou bola lyžovačka v tejto destinácii aj pre moderátorku  a modelku Máriu Zelinovú. Tá je známa tým, že šport jej rozhodne nie je cudzí a roky je mu verná v akejkoľvek podobe. A lyžovanie rozhodne patrí medzi obľúbené zimné aktivity mnohých z nás. Ak teda máte radi istotu a kvalitu v podobe služieb, Jasná je dobrou voľbou. Najmä po hlavnej sviatočnej sezóne. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Majka Zelin (@mariazelinova),

Čo vám ponúka Jasná:

 • 41 zjazdoviek
 • 23 lanoviek, 10 vlekov
 • nádherné prostredie v pohorí Nízkch Tatier
 • milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku
 • večerné lyžovanie v lokalite Biela Púť
 • lyžiarska škola a škôlka

Karolína Chomisteková, Kubínska

Žena, korá sa radí jednoznačne medzi naše najkrajšie známe tváre, nedá na lyžovanie počas zimy dopustiť. Okrem toho, že je to pre Karolínu skvelá forma relaxu, je jej jasné, že robí aj niečo pre svoju figúru. A tú má naozaj dokonalú. Stretnúť ju môžete rovnako ako Katarínu Sagan na Kubínskej. Toto miesto má zrejme niečo do seba.

Katarína Sagan, Kubínska

Nádherná Katarína Sagan sa radí do kategórie žien, ktoré šport jednoducho milujú. Ak si však myslíte, že známa Slovenka je na lyžiach nejaké "B-éčko, veľmi sa mýlite. Tohtoročnú sezónu zahájila skialpinozmom a na ten treba skutočne dobrú kondičku. Tá známej kráske rozhodne nechýba, rovnako ako odhodlanie a odvaha. Zavítala na Kubínsku hoľu, ktorá je mimoriadne obľúbenou a vyhľadávanou. Pokiaľ chcete zažiť naozaj nezabudnuteľnú lyžovačku na Orave, ktorá si získa vaše srdce, tu ste určite na správnej adrese.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Katarina Sagan (@katarina_sagan),

Čo vám ponúka Kubínska hoľa: 

 • 14 km špičkovo upravených lyžiarskych tratí
 • 2 štvormiestne lanovky a 8 vlekov
 • rozprávkové výhľady
 • perfektný freeride
 • lyžiarska škola a škôlka

Pozrite si tiež: VIDEO: Nahliadli sme do kabelky Karolíny Chomistek: Čo si zakaždým berie so sebou?

Soňa Skoncová, Donovaly

Lyžovačka na Donovaloch je už akousi starou dobrou klasikou. My Slováci nedáme na toto miesto dopustiť. Aj napriek väčšiemu množstvu ľudí, ktoré sem každoročne zavíta. Donovaly totiž ponúkajú ideálny priestor pre páry, jednotlivcov aj rodiny s deťmi. Dobre to vie aj nádherná moderátorka, podnikateľka a modelka Soňa Skoncová.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SKONCOVA (@sonaskoncova),

Čo vám ponúkajú Donovaly:

 • 15 vlekov a lanoviek
 • 19 zjazdoviek
 • ak sa chystáte na zimnú dovolenku alebo tráviť víkend so svojimi ratolesťami na horách, určite navštívte náš najväčší FUN PARK na Slovensku
 • bežecké trate
 • riders park
 • lyžiarska škola a škôlka

​​Eliška Chomisteková, Vysoké Tatry

Sestra Karolíny Chomistekovej, Eliška, svojimi outfitmi dobíja módny svet u nás aj v zahraničí. A inak to nie je ani počas zimnej sezóny a na svahu. Táto žena je chic jednoducho vždy. Zimu si užívala vo Vysokých Tatrách. Tam je záruka toho, že sneh chýbať nebude a užijete si lyžovačku so všetkým, čo k nej patrí.

 

Alena Pallová, Pezinská Baba

Prominentná lekárka, Alena Pallová si zimné radovánky vychutnávala v tej najlepšej spoločnosti. Chvíle so synom sú pre ňu nenahraditeľné a dvojica sa vybral kúsok od domu, na Pezinskú Babu. Skvelé je, že to má človek na skok od hlavného mesta a majú aj nočné lyžovanie. Takže po práci, je takýto relax určite perfektný.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dr. Pallova Alena(@alenapallova),

]]>
Sun, 19 Jan 2020 09:30:00 2020-01-19 09:30:00 1
Sekáčové kráľovstvá: Štýlové second handy ako novodobá odpoveď na presýtenosť https://feminity.zoznam.sk/c/906922/sekacove-kralovstva-stylove-second-handy-ako-novodoba-odpoved-na-presytenost
Kým tesne po revolúcii išlo takmer o spoločenskú samovraždu, dnes sekáče budujú okolo seba komunitu, ktorej ide viac ako len o „fashion“ postoj. Nevadí, ak ste v nakupovaní z druhej ruky nováčik, čas zorientovať sa máte práve teraz.
Sekáčové kráľovstvá: Štýlové second handy ako novodobá odpoveď na presýtenosť
Second hand je nielen spôsob, ako nájsť alternatívne kúsky za zlomkové ceny
Sun, 19 Jan 2020 09:00:00

Kým tesne po revolúcii išlo takmer o spoločenskú samovraždu, dnes sekáče budujú okolo seba komunitu, ktorej ide viac ako len o „fashion“ postoj. Nevadí, ak ste v nakupovaní z druhej ruky nováčik, čas zorientovať sa máte práve teraz.

Keď som bola malá, chodiť do secondhand obchodov sa rovnalo spoločenskej samovražde. Bolo to niečo ako nevedieť, ako sa volajú všetky členky Spice Girls alebo keď vás pri vybíjanej vybrali do tímu ako poslednú.

V dobe, keď polovica Slovenska cestovala za nákupmi do Rakúska a H&M sa rovnalo takmer západnému luxusu, bolo nakupovanie v sekáčoch hocičo, len nie cool. Postkomunistické 90-tky a ranné 00‘ boli o konzume, nápisoch Ed Hardy a všetkom, čo trochu voňalo po peniazoch. 
S masami rovnakého oblečenia, ktoré po jednom nosení strácajú tvar, a so sezónnymi výpredajmi každý mesiac sa dnes aj stredoeurópska eufória z fast fashion konečne začína vytrácať. Pretože nie všetko, čo je „za dobrú cenu“, je naozaj dobré. 

Celý módny priemysel je na rozmedzí a nikto presne nevie, kam smeruje. V tomto chaose plnom „buzz words“ ako udržateľnosť, sustainability, slow fashion sa v plnej sile a s mileniálskym šmrncom k slovu hlási znova second hand. 

Novodobé second handy majú mnoho podôb. Už dávno to nie sú iba hrabárne s oblečením, ktoré bez ladu a skladu visí pri sebe. Second handy sa premenili v kurátorované priestory tej najoriginálnejšej módy. Sú to vody, v ktorých lovia nielen tínedžeri, ale aj tá najvyššia cieľová skupina. 
Second hand je nielen spôsob, ako nájsť alternatívne kúsky za zlomkové ceny. Vo svete, keď si viac a viac uvedomujeme, že každá kúpa ovplyvňuje životné prostredie, je nakupovanie vo vintage obchodoch tou zelenšou alternatívou.

Inšpirujte sa: Originálne slovenské tenisky, ktoré ovládli svet: Čo stojí za úspechom značky Novesta, ktorá boduje vo svete?

Viete si predstaviť, že: 

Na jedno bavlnené tričko sa minie 2 900 litrov vody, k tomu si pripočítajte spotrebu elektriny, čas šičky strávený pri práci, skladovanie trička vo veľkých skladoch, následnú preprava u spálené palivo... Tričko zo second handu má toto všetko dávno už za sebou. Preto kúpou oblečenia z druhej ruky šetríme zdroje (a jasné, okrem iného aj peňaženky). Stále však aj tu platí pravidlo CPW (cost per wear), teda „ceny za nosenie“. Vyberajte si kúsky s rozvahou, aby ste ich nosili čo najviac a aby sa vaše investované peniaze nosením zúročili. 
Menší konzum a väčšia obľuba vintage kúskov však neteší úplne každého. Zákazníci ohľaduplní voči prírode so snom o lepších eko-zajtrajškoch sú nočnou morou všetkých CEO fast fashion reťazcov. Spomínané H&M napríklad posledné roky vykazuje výrazne nižšie zisky, americké Forever 21 vyhlásilo bankrot a zatvára všetky pobočky po svete. 

Sekáčové kráľovstvá

Secondhandová móda je veľký biznis. Pôvodne z charitatívnej činnosti, ktorá po druhej svetovej vojne bola pre mnohých ľudí jediným zdrojom ošatenia až po novodobú odpoveď na jej presýtenosť. Secondhandové oblečenie je momentálne na vzostupe. Aj preto švédsky reťazec s fast fashion zakladá svoj vlastný obchod, kde bude svoje oblečenie po výkupe predávať ďalej. Second hand je totiž rozhodne lepší a aj lacnejší variant ako recyklácia oblečenia. Mnohé látky obsahujú zmesi zlúčenín, ktoré sa jednoducho vôbec nedajú rozložiť a z celkového objemu všetkého oblečenia, ktoré sa zozbiera, sa dá skutočne na nové recyklovať len 0,1 %. Preto je používanie toho, čo už máme, a úmyselné podporovanie second handu jednou z tých (zatiaľ) najlepších alternatív. 

Kam sa teda máte vybrať po svoj ekologický nákup z druhej ruky? 

Berlín

Štýl, ktorý miluje neskrotená techno mládež a aj celebrity. V Berlíne nakupuje v sekáčoch naozaj každý a tento trend vizuálne ovplyvňuje hlavné mesto Nemecka už roky. 
Za málo peňazí veľa štýlu nájdete v Garage Berlin, kde si budete po nejakej dobe pripadať ako v klipe Thrift Shop od speváka Macklemore. 
Pre estetický zážitok, ktorý rovnako ako šatník poteší aj Instagram účet, by som vás zase nasmerovala do vintage obchodu s názvom Grus Grus na Schererstrasse 7. Umenie po stenách sa strieda s vyberane vyselektovanou módou. K tomu ešte šálka kávy z miestnej kaviarne a o dokonalý nákupný zážitok je postarané. 

Bratislava

Nosene – kto žije v Bratislave, tomu určite tento koncept dávno niečo hovorí. Nosene vznikol ako odpoveď na klasické second handy. Starostlivo vyberané kúsky, estetický interiér a namiesto podivného sekáčového puchu voňavé oblečenie. V našom hlavnom meste rozhodne jedno z miest, ktoré kráča s dobou a medzinárodnými trendmi. 

Praha 

Recycle by love sídli na Veverkovej ulici v tej najhipsterskejšej časti mesta. Okolo tohto recycleing second handu už dávno narástla komunita ľudí, ktorí chcú viac ako iba mainstreamové oblečenie. Na veľkej popularite naberajú aj pravidelné dvojtýždňové second hand pop-upy od mladého startupu s názvom 1981. 

Neprehliadnite: Slovenky vyrábajú ekologické legíny: Aké boli ich začiatky a čo bolo na vlastnom biznise najťažšie?

 

Sekáčový trend neunikol ani tejto online dobe. Vďaka obľúbenosti ojedinelých kúskoch patria predajné vintage Instagram účty medzi najnovší hit. A tak nakupujete objavy z rôznych kútov sveta kliknutím prsta a jednou direct message. Skúste to aj vy! Od účtov, ako sú @lulavintageprague @nimfa__ @stillevenstore, si čoskoro vytvoríte malú závislosť. 

Ak ste v nakupovaní módy z druhej ruky nováčik, vďaka týmto konceptom zistíte, že second hand oblečenie môže byť okrem dobrej ekovoľby aj neskutočne štýlové!

]]>
Sun, 19 Jan 2020 09:00:00 2020-01-19 09:00:00 1
Jasmina Alagič Vrbovská ukázala synčekovi zimu ako z rozprávky: Sanel už má pol roka a robí jej takúto radosť https://feminity.zoznam.sk/c/906921/jasmina-alagic-vrbovska-ukazala-syncekovi-zimu-ako-z-rozpravky-sanel-uz-ma-pol-roka-a-robi-jej-takuto-radost
Moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská si momentálne užíva materskú dovolenku popri synovi Sanelovi. Najnovšie ho zobrala ukázať mu pravú zimu ako z rozprávky. Ktorú časť Slovenska si vybrali?
Jasmina Alagič Vrbovská ukázala synčekovi zimu ako z rozprávky: Sanel už má pol roka a robí jej takúto radosť
Jasmina Alagič Vrbovská so svojím synom Sanelom v obklopení snehovej rozprávky
Sat, 18 Jan 2020 15:30:00

Moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská si momentálne užíva materskú dovolenku popri synovi Sanelovi. Najnovšie ho zobrala ukázať mu pravú zimu ako z rozprávky. Ktorú časť Slovenska si vybrali?

Moderátorka módnej televízie Fashion TV Jasmina Alagič má za sebou úspešný rok. V osobnom živote sa jej darilo a práve prelom dekády jej zmenil život. Uprostred roka mala veľkolepú svadbu s raperom Patrikom Rytmusom Vrbovským, ktorému pár mesiacov na to priviedla na svet vytúženého syna Sanela.

Prečítajte si tiež: Slovenky na svahu odštartovali sezónu 2020: Katarína Sagan s eleganciou zvláda skialp, Lucia Barmošová žiari

Sanel už má pol roka 

Jasmina sa snaží tráviť celý svoj čas so Sanelom a tak ako správna matka tešiť sa s ním z radostí, ktoré život prináša. Tie, ktoré už sú samy matkami vedia, že napríklad taký sneh dokáže s detskou náladou veľké divy. A keďže tento rok to so snehom nie je bohvieaká výhra, musí sa za ním cestovať. Jasmina zobrala svoju lásku na Donovaly a užívala si rodinné chvíle plné obyčajnej radosti.

Z malého Sanela sa stáva postupne veľký fešák, o čom svedčia aj ich dokonale zladené outfity počas sánkovačky. Musíme povedať, že Jasmina presne vie, ako na to a aj preto sa rad jej obdivovateliek neustále zväčšuje. Sanel má už pol roka a v takejto modrej bunde bol pred zimou dostatočne chránený. Všimnite si kožušinu na kapucni, tá nielenže zahreje, ale z malej detskej tváričky vykúzli doslova roztomilý pohľad.

Mamička, ktorá nezabúda ani na seba

Jasmina sa priznala, že Sanela už nedojčí. Nie preto, že by nechcela, ale preto, že mliekarničky zavreli skôr. Páči sa nám, že táto známa kráska sa s ľahkosťou venuje témam, ktoré sú pre niekoho tabu a snaží sa brať život skutočne s nadhľadom. Obzvlášť „kategória mamičky“ dokáže byť niekedy poriadne zlá a preto si treba brať príklad z toho, ako sa správať. Najdôležitejšie pritom je, nechať každého žiť podľa seba.

Mohlo by vás zaujímať: Svadby aj deti: Tieto známe Slovenky čaká skutočne prelomový rok

Jasmina nezabúda ani na seba a po pol roku od narodenia Sanela cíti potrebu starať sa viac o svoje telo. Je tak skvelou motiváciou v tom, že aj keď žena porodí a stane sa matkou, nezabúda ani na seba. Netreba to samozrejme hrotiť od začiatku, každý má svoje tempo. Dôležité je cítiť sa vo svojom tele dobre.

Láska a pozornosť k mužovi nesmie ísť pri dieťati do úzadia

A vie to aj Jasmina. Patrikovi začiatkom roka vyznala lásku a pri príležitosti jeho narodenín zverejnila skutočne romantický záber. Je dôležité po tom, čo do života vstúpi dieťa, zachovať pozornosť a lásku aj k svojmu mužovi. Ten je to predsa pre nás vždy a potrebuje to takisto cítiť. Za toto gesto má Jasmina u nás veľké plus, nehovoriac o tej nádhernej atmosfére, čo poviete?

]]>
Sat, 18 Jan 2020 15:30:00 2020-01-18 15:30:00 1
Dodnes si vyčítam, že som chcela podviesť svojho muža: Kvôli tomuto však čakám, že zánik manželstva aj tak čoskoro príde https://feminity.zoznam.sk/c/906914/dodnes-si-vycitam-ze-som-chcela-podviest-svojho-muza-kvoli-tomuto-vsak-cakam-ze-zanik-manzelstva-aj-tak-coskoro-pride
Dokáže to, že v hlave nosíte niekoho iného ako toho, kto spáva vo vašej posteli zničiť dlhotrvajúce manželstvo? Občas aj mentálna nevera znamená veľa a dokáže pochovať vzťah. Svoje o tom vie aj Simona.
Dodnes si vyčítam, že som chcela podviesť svojho muža: Kvôli tomuto však čakám, že zánik manželstva aj tak čoskoro príde
Môj muž zbalil seba, všetky naše úspory a odišiel s milenkou
Sat, 18 Jan 2020 15:00:00

Dokáže to, že v hlave nosíte niekoho iného ako toho, kto spáva vo vašej posteli zničiť dlhotrvajúce manželstvo? Občas aj mentálna nevera znamená veľa a dokáže pochovať vzťah. Svoje o tom vie aj Simona.

”Odkedy sa nám narodil syn, mala som oči len pre neho a môj muž zostal akosi na vedľajšej koľaji. No a manžel sa začal prirodzene viac venovať práci a sám sebe. Z nudy na materskej som v čase, keď som sa od malého vedela už odpútať, začala flirtovať s inými. No a s jedným oteckom o niečo intenzívnejšie ako som si predstavovala. Aj keď to vždy bolo len v rovine flirtu, v hlave ho mám dodnes,” začína svoje rozprávanie sympatická mladá mamička.

Mohlo by vás zaujímať: S manželovým bratom mám spoločnú minulosť, o ktorej až donedávna nevedel: Mlčala som však kvôli tomuto

Každý potrebuje cítiť, že je stredobodom vesmíru niekoho iného

Všetci vieme, že narodenie dieťaťa vzťah ovplyvní vo veľkej miere. Zmení sa všetko od základov. Najmä, ak ide o prvorodičku, zväčša sa všetka jej pozornosť sústredí na bábätko. Je to prirodzené, len si nejako neuvedomujeme, že naši muži tým trpia. A to značne. Dovtedy tvorili stred nášho malého vesmíru oni a ich potreby, no odrazu je tu niekto, kto ich miesto nahradil. Vo veľkej miere. Tak sa niektorí utiekajú k práci, iní k milenkám. Simonin manžel zvolil prvú možnosť. No v dobe, keď mal ich syn už 2,5 roka a bol viac menej sebestačný sa ona začala cítiť nedocenená a túžila po pozornosti. Keď ju nenachádzala doma, vynahrádzala si to vonku.

”Dano bol rozvedený a mal rovnako starú dcérku. S exmanželkou mali striedavú starostlivosť. Stretávali sme sa pravidelne na ihrisku a bolo to naozaj veľmi príjemné. Bol galantný, slušný a nešetril komplimentami na moju osobu. Stále som počúvala, že by chcel takú ženu ako som ja. Obdivoval môj vzťah k synovi, spôsob výchovy a mne to mimoriadne imponovalo.”

Čítajte tiež: Bola som jeho milenkou asi rok: Potom si ma našla jeho žena a prezradila tajomstvo toho, kto je vlastne jej muž

No obyčajné flirtovanie sa zmenilo časom na niečo viac. Prerástlo v túžbu, ktorá začínala byť silnejšia ako Simona. ”Mala som pocit, že on je pre mňa ten pravý. Keď som sa milovala s manželom, predstavovala som si Dana. Neustále som ho mala v hlave. A nedokázala som s tým pracovať. Vlastne to neviem dodnes. Hľadím na svojho muža a viem, ako veľmi nás so synom miluje. No zdá sa, že ja sama som niekde inde. Zatiaľ som mu nič nepovedala, no uvedomujem si, že ak to bude pokračovať, naše manželstvo skončí. A pekný happyend to nebude…”

]]>
Sat, 18 Jan 2020 15:00:00 2020-01-18 15:00:00 1
7 životných múdrostí niekdajšej najlepšie platenej modelky Gisele Bündchen: Vďaka nim vyhrala boj s depresiou https://feminity.zoznam.sk/c/906876/7-zivotnych-mudrosti-niekdajsej-najlepsie-platenej-modelky-gisele-bundchen-vdaka-nim-vyhrala-boj-s-depresiou
Modelka na dôchodku, ktorá stále patrí k najobdivovanejším, sa dnes venuje predovšetkým sebe a svojej rodine. Je aktivistkou, dokonca napísala knihu a v živote sa venuje už len veciam, ktoré miluje. Inšpirujte sa jej životnými múdrosťami, ktorým sa naučila predchádzať depresii a úzkosti.
7 životných múdrostí niekdajšej najlepšie platenej modelky Gisele Bündchen: Vďaka nim vyhrala boj s depresiou
Inšpirujte sa životnými múdrosťami modelky Gisele Bündchen, ktorým sa naučila predchádzať depresii a úzkosti.
Sat, 18 Jan 2020 12:00:00

Modelka na dôchodku, ktorá stále patrí k najobdivovanejším, sa dnes venuje predovšetkým sebe a svojej rodine. Je aktivistkou, dokonca napísala knihu a v živote sa venuje už len veciam, ktoré miluje. Inšpirujte sa jej životnými múdrosťami, ktorým sa naučila predchádzať depresii a úzkosti.

Kedysi depresívna, dnes vyrovnaná a šťastná 

Brazílska modelka Gisele Bündchen bola niekoľkokrát po sebe vyhlásená za najlepšie platenú modelku sveta a skutočne patrila k tým najvyhľadávanejším. Dodnes je jedna z najobľúbenejších, ktorá inšpiruje ženy rôznych vekových kategórií aj ako človek, svojím prístupom k životu. Avšak ako pre magazín Elle priznala, aj ona počas svojej kariéry trpela depresiou a úzkosťou, ktorá jej znepríjemňovala život. Musela sa naučiť žiť v rovnováhe a mieri, aby dokázala byť opäť šťastná. Tak sa zdá, že sa jej to rokmi skutočne aj podarilo. Pri pohľade na ňu dnes, je vidieť, že je spokojná, šťastná a vyrovnaná. Vďaka akým životným lekciám, múdrostiam to dokázala?
 

1. Vyvážte svoj život

Uchopte svoj život. Odkazuje Gisele. Ste tvorcom svojej reality. Nikto nemôže za vás žiť váš život, ani robiť rozhodnutia. Musíte sa naučiť, ako sa rozhodnúť tak aby ste so svojimi rozhodnutiami a prípadnými následkami vedeli žiť. Musíte sa naučiť rovnováhe v živote vo všetkých oblastiach, aby ste nemali pocit, že jedna existuje na úkor druhej. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 

2. Nechajte  lásku, aby vás sprevádzala 

„Láska je to, čo ma sprevádza životom,“ povedala pre magazín Elle. Vo všetkom, čo Gisele robí a čo hovorí, sa snaží aby to nieslo posolstvo lásky. Či už ide o jej vlastnú rodinu alebo cudzích ľudí. Láska je to, čím žije. 
 

3. Veľa sa objímajte 

Podľa vlastných slov Gisele miluje objatia. Rada sa objíma, či už so svojimi vlastnými deťmi, manželom alebo blízkymi priateľmi. Aj objatie má svoje čaro a moc a nesie posolstvo lásky. Objatím prenášate na človeka veľa pozitívneho, veľa lásky, pozitívnej energie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 
 

4. Zostaňte blízko prírody

Gisele je dnes tiež aktivistkou a k prírode a jej ochrane má skutočne blízko. Sama sa napríklad aktívne podieľa na záchrane amazonských dažďových pralesov. V prírode vidí tiež budúcnosť, uvedomuje si, že je pre nás nenahraditeľná. „Mojou prioritou je regenerácia planéty. Na to sa musíme zamerať všetci.“
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 

5. Trávte čas robením vecí, ktoré máte radi

Na začiatok popremýšľajte nad tým, koľko sa v živote denne venujete veciam, ktoré milujete a naopak veciam, ktoré musíte, robíte s nechuťou, nevôľou a pod. V živote sa treba zamerať na to, aby ste čo najviac svojho drahocenného času využili v prospech seba a tých, ktorých milujete, v prospech toho, čo vám robí radosť. Jedine tak viete byť v živote šťastný. 
 

6. Každý z nás je originál 

V živote sa častokrát podľa Gisele cítime, že sa musíme stavať do určitej pozície, v ktorej nechceme byť. Rovnako sa cítila ona v role modelky. Hoci svoju prácu robila rada, veľakrát bola pre ňu spojená so stresom a s vecami, ktoré musela a nechcela robiť. Kvôli tomu mala spomínané depresie a cítila sa stratená. Až keď sa začala venovať veciam, ktoré jej robili len radosť, pochopila, že to je ona, jej prirodzenosť. Každý z nás je originál a tak by sme sa mali správať, nie tak, ako možno čakajú ostatní. Lebo potom sa v sebe strácame.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

 
 

7. Spájajte sa so sebou 

„Prvá vec, ktorú robím každé ráno je, že idem meditovať, pretože mi to umožní sústrediť sa na len na seba. Cítim sa v spojení sama so sebou, zemou, cítim sa dobre. Je to môj čas pre seba, môj priestor,“ objasňuje prečo je pre ňu meditácia jednou z najdôležitejších životných múdrostí či lekcií, ktoré rada praktizuje každý deň. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gisele Bündchen (@gisele),

]]>
Sat, 18 Jan 2020 12:00:00 2020-01-18 12:00:00 1
Knižné novinky, ktoré by ste nemali prehliadnuť: Vyberte si ich podľa typu osobnosti https://feminity.zoznam.sk/c/906913/knizne-novinky-ktore-by-ste-nemali-prehliadnut-vyberte-si-ich-podla-typu-osobnosti
Ak budete pri výbere knihy prihliadať i na to, aká ste osobnosť, bude sa vám čítať o niečo jednoduchšie a oveľa ľahšie.
Knižné novinky, ktoré by ste nemali prehliadnuť: Vyberte si ich podľa typu osobnosti
Vyberte si knihu podľa typu osobnosti
Sat, 18 Jan 2020 06:00:00

Ak budete pri výbere knihy prihliadať i na to, aká ste osobnosť, bude sa vám čítať o niečo jednoduchšie a oveľa ľahšie.

Výber knihy môže byť poriadne náročný. Najmä, ak neviete, čo presne by ste si prečítali. Môžete dosť množstvo odporúčaní od priateľov a známych, alebo si prečítať recenzie, ale ak si vyberiete knihy len na základe toho, tak je možné, že sa vám budú čítať ťažie. Veď predsa človek citlivý na všetko, asi ťakžo zvládne čítať Nabukovu Lolitu, obsahom ktorej je číra pedofília alebo človek, ktorý racionálne zmýšľa, si asi nebude chcieť úplne čítať román sladší ako veterník, kde jedinou reálnou vecou je možno meno autora... Ak však bude pri výbere knihy, či už pre seba alebo pre iného, prihladať aj na jeho osobnosť, je väčšia šanca, že trafíte klinec po hlavičke. 

Prečítajte si: Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky

Neutorik

Čím zaujať neurotika? Možno niečim oddýchovým, so štipkou humoru a hlavne pohodovým. Nenásilné čítanie, ktoré je ľahké, no zaujímavé. Presne toto všetko nájdete v knihe Veselé a strašidelné poviedky z Jávy od autorky Zorice Dubovskej. Malý, ale dôkladne pripravený výber poviedok moderných autorov z Jávy zobrazuje duchovný a spoločenský život týchto ľudí. Niektoré príbehy sú naozaj veselé, iné strašidelné, až hraničiace s hororom, ale v každom prípade sú o obyčajných Jávanoch a ich životných problémoch, ktoré sú nám tak vzdialené a niekedy aj ťažko pochopiteľné pre nás. (Martinus)

Flegmatik

Keďže flegmatika len máločo dokáže rozladiť, pokojne môže siahnuť aj po literatúre, ktorú nezvládne hocikto. Čo takto skúsť krimi novinku Roberta Bryndzu Deväť brestov? Kate Marshallová bola pred šestnástimi rokmi vychádzajúcou hviezdou londýnskej metropolitnej polície. Bola mladá a ambiciózna, mala talent preniknúť do mysle zločinca a vyriešila niekoľko významných prípadov vrážd. Keď však Kate dostala za úlohu vypátrať brutálneho sériového vraha, pri hľadaní jej nepomohol inštinkt ani schopnosť ponoriť sa do sveta krutého násilia – a vrah si napokon našiel ju. Prešlo niekoľko rokov, odkedy ledva unikla z pazúrov smrti.  A keď jedného dňa dostane list, ktorý jej pripomenie minulosť, znovu ju to vtiahne do zvrátenej mysle vraha, ktorého pozná až príliš dobre, a do prípadu, ktorý môže vyriešiť len ona. (Martinus)

Neprehliadnite: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

Racionalista

Títo ľudia milujú fakty. Všetko, čo je racionálne zdôvodnené, je pre nich zaujímavé. Pokiaľ ide o knihu, určite zabodujete nejakým životopisom. Zaujímavou novinkou v tomto žánri je kniha Kňaž prezidentom od Andrzej Krawczyka. Kniha je venovaná jednej z najvýznamnejších a tiež najrozporuplnejších postáv modernej slovenskej histórie, Jozefovi Tisovi. Autor analyzuje jeho životné osudy, nástup k moci, formovanie slovenského nacionalizmu „čiernu legendu“, ktorá neskôr okolo neho vznikla, i dnešné postoje historikov. Nejedná sa však o klasickú biografiu, je tu skôr široko pojatý obraz Slovenska v prvej polovici 20. Storočia. (Martinus)

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 4 znamenia patria medzi najúspešnejšie: Koho čaká život presne podľa očakávania?

Precitlivený

A čo pre citlivé duše? Možno zbierka poézie, ktorou si môžu spríjemniť večer. Novinkou je kniha Kostol pre fajčiarov od Sylvie Fischerovej. Kaviareň je teda kostolom pre fajčiarov. To sa dočítate v jednej z básni. Autorka píše o meste, v ktorom žije už do doby, kedy tam začala študovať. V niektorých básniach sa meno vôbec neobjavuje, ale je jasné, že autorka píše o Prahe.  

]]>
Sat, 18 Jan 2020 06:00:00 2020-01-18 06:00:00 1
Tradičné domáce kapustníky: Na vašom stole by počas chladnejších dní nemali chýbať https://feminity.zoznam.sk/c/906890/tradicne-domace-kapustniky-na-vasom-stole-by-pocas-chladnejsich-dni-nemali-chybat
Jednou z obľúbených sezónnych potravín je aj kapusta, ktorá je plná vitamínov. Jej výhodou je, že z nej môžete v kuchyni vyčarovať skutočné lahôdky. Inšpirujte sa receptom na tradičné kapustníky, ktoré si ozvláštnite aj týmito tipmi.
Tradičné domáce kapustníky: Na vašom stole by počas chladnejších dní nemali chýbať
Jednou z obľúbených sezónnych potravín je aj kapusta, ktorá je plná vitamínov
Sat, 18 Jan 2020 05:59:00

Jednou z obľúbených sezónnych potravín je aj kapusta, ktorá je plná vitamínov. Jej výhodou je, že z nej môžete v kuchyni vyčarovať skutočné lahôdky. Inšpirujte sa receptom na tradičné kapustníky, ktoré si ozvláštnite aj týmito tipmi.

Neprehliadnite: Tip na víkend: Zapekaný karfiol s chedar syrom a sušenými paradajkami

Na cesto potrebujeme

200 g polohrubá múka alebo polohrubá špaldová múka
80 ml mlieko
15 g droždie
30 ml olivový olej
s
vajce, olej na vymastenie 
 

Do plnky potrebujeme

400g kapusta
1 stredne veľká cibuľa (môžu byť aj menšie šalotky)
1 väčší strúčik cesnak
soľ, trstinový cukor, čierne korenie 
olivový olej
 

Postup

 
1. Z mlieka, droždia a cukru si pripravíme kvások. Pridáme polohrubú múku obyčajnú alebo špaldovú. Ďalej olivový olej, soľ a vajce. Zo všetkých ingrediencií vymiesime cesto, ktoré prikryjeme čistou utierkou a následne necháme na teplom mieste kysnúť min. pol hodinu až hodinu. 
2. Medzitým, ako nám kysne cesto, si pripravíme plnku. Na oleji opražíme dozlatista cibuľu alebo šalotky spolu s pretlačeným cesnakom. Pridáme kapustu, ktorú osladíme, osolíme a okoreníme. Kapustu potom mierne podlejeme a prikrytú dusíme do mäkka. Keď je hotová, necháme ju vychladnúť. 
3. Cesto, ktoré nám vykyslo, si rozdelíme na 8 alebo 9 častí (ako nám to vyjde). Z každej časti urobíme malú placku, do ktorej dáme vyhladnutú plnku. Treba si dávať však pozor, aby bola z kapusty odstránená prebytočná voda. Potom zabalíme do tvaru buchty. Okraje cesta zatlačíme vidličkou, aby sa na plechu a vplyvom tepla nerozliali. Plech, na ktorý budeme kapustníky klásť, dobre vymažeme olejom. Kapustníky klaďte nie príliš vedľa seba alebo nalepené na sebe, ale nechajte nejaký odstup, aby sa nezlepili, keďže v rúre ešte porastú. Na záver ich potrieme rozšľahaným vajíčkom. Pečieme asi 30 min. pri 180 stupňov. 
 
 
Extra tip 1: Ak  máte radi huby môžete ku kapustníkom podávať aj hubovú zmes z masliakov alebo jedlí bedlí či iných húb, ktoré sa k nim výborne hodia.  Huby podusíte na cibuľke, cesnaku a masle, pridáte korenie, soľ. Je to lahodná príloha
 
Extra tip 2: Aby boli kapustníky ešte lahodnejšie, po upečení a vybratí z rúry ich môžete potrieť roztopeným maslom a pre ešte lepšiu chuť a ozdobenie posypať sezamom alebo ľanovými semienkami či nadrobno nakrájanými orechmi. 
 
Dobrú chuť!
 

]]>
Sat, 18 Jan 2020 05:59:00 2020-01-18 05:59:00 0
Ženy v týchto troch znameniach patria medzi najsilnejšie osobnosti: Muži po ich boku to však môžu mať ťažké https://feminity.zoznam.sk/c/906897/zeny-v-tychto-troch-znameniach-patria-medzi-najsilnejsie-osobnosti-muzi-po-ich-boku-to-vsak-mozu-mat-tazke
Hovorí sa, že za každým úspešným mužom stojí jeho milujúca manželka. Práve podľa tejto vlastnosti si muži vyberajú svoje vyvolené, môže to mať však háčik.
Ženy v týchto troch znameniach patria medzi najsilnejšie osobnosti: Muži po ich boku to však môžu mať ťažké
Ženy v týchto troch znameniach patria medzi najsilnejšie osobnosti: Muži po ich boku to však môžu mať ťažké
Fri, 17 Jan 2020 15:50:00

Hovorí sa, že za každým úspešným mužom stojí jeho milujúca manželka. Práve podľa tejto vlastnosti si muži vyberajú svoje vyvolené, môže to mať však háčik.

Ženská príťažlivosť je jedna vec a to, koho si muž pustí do svojho života, druhá. Svoju vyvolenú si muž vyberá najmä podľa toho, akú v nej má podporu a oporu. Presne tak, čítate správne. Od ženy, ktorú si muž zoberie nakoniec za svoju manželku, očakáva, že bude pri ňom stáť a podporovať ho v jeho krokoch a víziách.

Zároveň sa však musia postarať o celý chod domácnosti a sú sebestačné. Práve prekonávanie prekážok ich robí statočnejšími a čím sú staršie, tým silnejšie osobnosti z nich sú. Čím viac však toho žena dokáže, tým väčšie riziko postupom času podstupuje. Ste zvedaví, prečo?

Prečítajte si: Ženy narodené v tomto znamení muži nikdy neopúšťajú: Táto jedna vec ich totiž robí jedinečnými

Škorpión

Ženy narodené v znamení Škorpióna sú tvrdohlavé a to ich radí istým spôsobom medzi magnet na mužov. Akonáhle sa však dostanú do vzťahu alebo vstúpia do manželstva, táto ich tvrdohlavosť sa začne prejavovať v sebestačnosti, s ktorou však do vzťahu nastupuje aj chlad. Keď muž vycíti, že žena postráda akékoľvek city a pozornosť smerovanú k nemu, môže sa stať, že budú vyhľadávať bokovky. Intímna stránka týchto žien nesmie ísť do úzadia, inak sa mužovi budú vzďaľovať. 

Baran

Baran má v sebe akúsi túžbu byť vo všetkom prvý. Vodcovské vlastnosti sú pre neho prirodzené a prenáša ich aj do vzťahu. Muži po ich boku sa cítia v spoločnosti sebaisto práve vďaka nim. V domácnosti sú to však oni, ktorí sú pod papučou. Tieto ženy sa dajú obmäkčiť lichôtkami. Na tie reagujú veľmi priaznivo a z času na čas ukážu aj svoju nežnejšiu stránku. Za tú sa však netreba hanbiť, muži nás majú radi, keď sme zraniteľné a odkázané v niektorých situáciách na ich pomoc. 

Neprehliadnite: Tieto štyri znamenia sa môžu tešiť na veľkú lásku! Práve rok 2020 im privedie do cesty životného partnera

Býk

Tie, ktoré sú narodené v znamení Býka, dokážu toho zvládať naraz niekoľko. Sú sebestačné, flexibilné a vedia sa zorientovať v akejkoľvek situácii. Preto sú milovanými manželkami. Často si vystačia sami a dokážu všeličo zvládnuť, dokonca aj mužské práce. Muž sa však potrebuje cítiť, že je pre ženu dôležitý a rovnako aj to, čo vie „iba on“. Preto je lepšie v niektorých situáciách, nedokazovať svoju dokonalosť, ale nechať muža, nech sa cíti ako muž „hrdina“.

]]>
Fri, 17 Jan 2020 15:50:00 2020-01-17 15:50:00 0
Skutočnú lásku vymenila za peniaze: Prečo sme ochotné zájsť až za túto hranicu a dokedy je to vôbec únosné? https://feminity.zoznam.sk/c/906905/skutocnu-lasku-vymenila-za-peniaze-preco-sme-ochotne-zajst-az-za-tuto-hranicu-a-dokedy-je-to-vobec-unosne
Naozaj v dnešnej dobe znamená honba za krásou a bohatstvom viac ako skutočná láska? Život píše aj také príbehy...
Skutočnú lásku vymenila za peniaze: Prečo sme ochotné zájsť až za túto hranicu a dokedy je to vôbec únosné?
Skutočnú lásku som vymenila za peniaze
Fri, 17 Jan 2020 14:00:00

Naozaj v dnešnej dobe znamená honba za krásou a bohatstvom viac ako skutočná láska? Život píše aj také príbehy...

Skutočne nás dnešná doba núti robiť takéto rozhodnutia?

Karolína svojho priateľa naozaj ľúbila. Dali sa dokopy v teenegerskom veku a skvele to medzi nimi fungovalo. Až do chvíle, kedy chcela viac. Nie však od ich vzťahu, ale od života. Zatúžila po luxuse a prepychu, ktoré jej Adam dať nedokázal. No niekto iný áno. Aj napriek tomu, že na ňom okrem zlatej kreditky nič nevidela. 

"Ja viem, znie to hrozne aj sa to zle hovorí. Ale je to tak. Podľa mňa je tak nastavená dnešná doba a súčasné vnímanie sveta. Na ženy sú kladené oveľa väčšie nároky ako na mužov. A to sa do kategórie feministiek ani náhodou neradím. Avšak musíme byť dokonalými matkami, milenkami, kuchárkami, zvládať kariéru a popri tom všetkom vyzerať neodolateľne. Tak nejako to funguje v klasickom ponímaní mužského pohlavia voči nám."

Mohlo by vás zaujímať: Manželka mi zatajila svoju minulosť: Kým som sa dozvedel celú pravdu, ocitol som sa s inou ženou v posteli

"Teda pokiaľ nemáte chlapa, ktorý má vlastnú pani v domácnosti, zapezpečí deťom opatrovateľku a vy sa môžete venovať sama sebe, mužovi a s deťmi robiť len príjemné veci. Ide o ilúziu, ktorú väčšina z nás nedosiahne. No mne ju život ponúkol a nedokázala som odolať. Ani za cenu ozajstnej lásky," rozhovorí sa Karolína.

Keď lásku vymeníte za platinovú kreditku

"Lea som spoznala v divadle. Sedel o dve sedadlá od mňa a mojej kamarátky a celý večer odo mňa nevedel odtrhnúť zrak. Hneď po skončení ma oslovil a pozval nás na drink. Ani neviem prečo, ale súhlasila som. Celý večer mi hovoril že som ho absolútne očarila. Povedala, som mu, že mám vzťah, ale myslím, že túto informáciu nevnímal. Nasledujúci deň mi do práce poslal kyticu ruží a diamantový náhrdelník. O tri dni náromok a o dva mesiace snubný prsteň. Bol mnou naozaj pobláznený. Ja som voči nemu cítlila síce náklonnosť, no nie lásku. Skutočne som ľúbila svojho Adama."

Neprehliadnite: Manželovi som vymyslela na narodeniny darček: Bol to krok vedľa, ktorý odhalil jeho doposiaľ nepoznanú minulosť

"No veľmi dobre som si uvedomovala aký život ma čaká po boku môjho priateľa a aký s Leom. A rozhodla som sa pre druhú možnosť. Áno viem, nie je to správne z morálneho hľadiska. No ja sa naozaj chcem mať dobre. Nechcem vo vzťahu riešiť, kto zarába viac, kto musí zostať doma s deťmi a rátať každú korunu. Jednoducho to pre mňa bola ľahšia voľba. Aj keď som opustila možno lásku svojho života. "

]]>
Fri, 17 Jan 2020 14:00:00 2020-01-17 14:00:00 1
Sladká Rachel pred 20 rokmi a dnes: Ako to Jennifer Aniston robí, že vyzerá z roka na rok lepšie a takmer nestarne? https://feminity.zoznam.sk/c/906900/sladka-rachel-pred-20-rokmi-a-dnes-ako-to-jennifer-aniston-robi-ze-vyzera-z-roka-na-rok-lepsie-a-takmer-nestarne
Keď sa pozriete na fotky Jennifer Aniston pred 20 rokmi a dnes, rozdiel na nich bude minimálny. Zdá sa, že kráska jednoducho nestarne a vrásky ju tiež obchádzajú oblúkom. Aký je jej kľúč k úspechu?
Sladká Rachel pred 20 rokmi a dnes: Ako to Jennifer Aniston robí, že vyzerá z roka na rok lepšie a takmer nestarne?
Sladká Rachel pred 20 rokmi a dnes
Fri, 17 Jan 2020 12:00:00

Keď sa pozriete na fotky Jennifer Aniston pred 20 rokmi a dnes, rozdiel na nich bude minimálny. Zdá sa, že kráska jednoducho nestarne a vrásky ju tiež obchádzajú oblúkom. Aký je jej kľúč k úspechu?

Vždy bola za kráľovnú a lámala srdcia mužom

Jennifer Aniston sa od nakrúcania kultového seriálu Priatelia takmer nezmenila. Muži ju milovali vtedy aj dnes. A hoci nemala veľké šťastie v láske, očarila takmer každého hereckého kolegu. A my sa veru ani nedivíme. Roky pôsobí veľmi nežne, krehko a nádherne. Naozaj doslova žiari. A to dokonca v každom životnom období aj v čase, keď prežívala náročnejšie chvíle.

Stále sa môže pochváliť bezchybnou pokožkou, sviežim vzhľadom, krásnou pleťou a tváričkou takmer bez vrások. Vďaka čomu sa jej však podarilo zastaviť čas? Aj v porovnaní so svojimi kolegyňami zo spomínaného seriálu, treba uznať, že Jen vyzerá a pôsobí jednozančne najlepšie. 

Mohlo by vás to zaujímať: I keď je hollywoodska hviezda, je ako každá z nás: Pre toto zbožňujú ľudia po celom svete Jennifer Aniston

Vďaka tejto jednej veci vyzerá roky perfektne a udržiava sa vo forme

Pri Jennifer je jasné, že vyzerá aspoň o 10 rokov mladšie ako v skutočnosti je. Za svoj fantastický vzhľad však nevďačí len skvelým génom alebo plastickým operáciám. Na úvod je podľa nej veľmi dôležité vzdať sa základných zlozvykov, ktoré človek má. U nej to bolo fajčenie, opaľovanie  a sladkosti. Práve to, že dané veci absolútne vylúčila zo svojho života, darín sa jej držať v skvelej forme. Roky svoju tvár a telo nevystavuje priamemu slnku, vôbec nefajčí a takisto z jedálnička vylúčila úplne rafinovaný cukor. Ak má chuť na niečo sladké, dá si melón alebo oriešky. A vraj si človek na to celkom rýchlo zvykne. 

Prečítajte si: 4 hollywoodske matky, ktoré majú doma svoje verné kópie: Ako vyzerali vo veku svojich dcér ony?

Navyše každý deň začína elixírom mladosti ako ho sama nazýva. Varí si zelený čaj s lyžičkou kurkumy, citrónom a štipkou soli. To zmieša s prírodným kolagénom a vypije. Vraj je to zaručený spôsob ako sa môžete udržať vo forme a nevyše to prospieva aj pleti, kvalite vlasov a nechtov. Tak čo, skúsite to aj vy? 

]]>
Fri, 17 Jan 2020 12:00:00 2020-01-17 12:00:00 1
Čím výraznejšie, tým lepšie: Na svahu zabodujete vďaka týmto detailom https://feminity.zoznam.sk/c/906907/cim-vyraznejsie-tym-lepsie-na-svahu-zabodujete-vdaka-tymto-detailom
Áno, zručnosti sú síce najdôležitejšie, no rovnako oslniť môžete aj svojim lookom.
Čím výraznejšie, tým lepšie: Na svahu zabodujete vďaka týmto detailom
Čím výraznejší styling zvolíte, tým lepšie!
Fri, 17 Jan 2020 10:00:00

Áno, zručnosti sú síce najdôležitejšie, no rovnako oslniť môžete aj svojim lookom.

Štýlové i funkčné

Pri každom športe sa treba pozerať predovšetkým na funkčnosť daného odevu. Samozrejme, kvalita sa vypláca všetkými desiatimi, no rovnako tak i štýlovosť. Tieto dva aspekty však už idú ruka v ruke, a tak vôbec nie je problém nájsť v obchodoch kúsky, ktoré sú účelné, no tiež z vás urobia hviezdu svahu. 

Inšpirujte sa tiež: 5 kľúčových trendov na zimu 2020: Sme si isté, že niektoré z týchto vecí máte aj vo vašom šatníku

Medzi tieto kúsky napríklad patria overaly, ktoré sú veľmi obľúbené medzi influencerkami, ktoré sa venujú práve módnym trendom. A veď prečo nie? Namiesto niekoľkých kúskov si postačí obliecť len jeden. A ak máte dokonalú figúru, môžete tak upútať  i v jednoduchšom, čierno-bielom modeli. Ten vaše prednosti ešte viac zvýrazni. Ak však budete chcieť celkový styling oživiť, zvolte napríklad jeden bláznivejší kúsok - napríklad chlpaté rukavice. 

Hlavne nápadne

Ďalšie pravidlo, ktorého by ste sa rozhodne mali držať. Čím výraznejše kúsky totiž zvolíte, tým zaujímavejšie budete pôsobiť. Navyše, nikto nebude pochybovať o vašich schopnostiach. Skutočne sebavedomé ženy sa neboja bláznivejších, farebnejších kreácií, ktoré pritiahnu pozornosť okolia. 

Mohlo by vás zaujímať: Jediný styling, kedy sú počas zimy dovolené telové silonky: Vyhnite sa módnemu faux pas raz a navždy

Hit sezóny

Ak nasledujete módne trendy, tak vám určite neuniklo, že hitom v tejto oblasti sú metalické kúsky. Hlavne bundy v týchto odtieňoch sa tešia veľkej popularite. Výborne sa kombinujú s bielou farbou, vďaka čomu pôsobí celkový styling ucelenejšie a veľmi jemno. 

Neprehliadnite: Must-have klobúky: Nosí sa klasika aj znovuzrodený trend. Do týchto kúskov sa vám oplatí investovať

FEMINITY TIP: Tieto kúsky z vás urobia hviezdu každej zjazdovky

1. Kombinéza Perfect Moment, 2. Metalická bunda Moncler Genius, 3. Čižmy Moncler Grenoble, 4. Okuliare Yniq, predáva www.net-a-porter.com, 5. Lyžiarske nohavice Goldbergh, 6. Metalická bunda s kožušinou Sportalm Kyon, 7. Overal Cordova, 8. Čiapka Ganni

]]>
Fri, 17 Jan 2020 10:00:00 2020-01-17 10:00:00 1
Príležitosť pre kozmetičky, vizážistky, nechtové dizajnérky, manikérky a pedikérky na veľtrhu BEAUTY FORUM TRENČÍN 2020 https://feminity.zoznam.sk/c/906908/prilezitost-pre-kozmeticky-vizazistky-nechtove-dizajnerky-manikerky-a-pedikerky-na-veltrhu-beauty-forum-trencin-2020
Veľtrh ponúka prezentáciu viac ako 200 značiek a atraktívny sprievodný program, v ktorom dominujú odborné súťaže určené pre nechtové dizajnérky, manikérky, vizážistky, kozmetičky a pedikérky.
Príležitosť pre kozmetičky, vizážistky, nechtové dizajnérky, manikérky a pedikérky na veľtrhu BEAUTY FORUM TRENČÍN 2020
Fri, 17 Jan 2020 09:59:00

Veľtrh ponúka prezentáciu viac ako 200 značiek a atraktívny sprievodný program, v ktorom dominujú odborné súťaže určené pre nechtové dizajnérky, manikérky, vizážistky, kozmetičky a pedikérky.

Výstavisko Expo Center Trenčín Vás pozýva 27. až 28. marca 2020 na 28. ročník medzinárodného kozmetického veľtrhu BEAUTY FORUM TRENČÍN, ktorý organizuje v spolupráci s držiteľom licencie pre usporiadanie odborných súťaží a veľtrhov BEAUTY FORUM - nemeckou spoločnosťou Health & Beauty Germany GmbH a najväčším kozmetickým veľtrhom, COSMOPROF. Hlavným partnerom tohto ročníka je kozmetická spoločnosť GOSH COPENHAGEN.

V poradí už 15. ročník odbornej podologickej súťaže BEAUTY FOOT SLOVAKIA pripravujeme spoločne s Centrom pedikúry s.r.o. Súťaž bude opäť rozdelená na dve časti - hlavná súťaž a súťaž v špeciálnom ošetrovaní nôh, ktorá nie je povinná. V rámci hlavnej súťaže sa môžu súťažiaci rozhodnúť pre mokrú, suchú alebo kombinovanú pedikúru.

Pre nechtové dizajnérky a manikérky sú určené odborné súťaže - Majstrovstvá SR v NailArt Trophy, ktoré majú pre rok 2020 stanovenú tému "Hollywood" Úlohou súťažiacich v NailArte bude vymodelovať a ozdobiť nechty ľubovoľnej dĺžky na oboch rukách modelky, tak aby vystihli danú tému. Víťaz súťaže bude reprezentovať SR na Majstrovstvách Európy v Mníchove, počas jesennej výstavy BEAUTY FORUM MUNICH.

Kozmetičky a vizážisti môžu ukázať svoje schopnosti v rámci  Majstrovstiev SR v Make-upe na tému "Prirodzený jas". Víťaz súťaže postúpi na 33. medzinárodné majstrovstvá International Masters'Award Make-up do Mníchova.

Súčasťou sprievodného programu veľtrhu BEAUTY FORUM TRENČÍN bude aj šiesty ročník súťaže VlasyVizáž CUP 2020, ktorá je určená pre slovenských a zahraničných kaderníkov a vizážistov, zameraná na premenu modelky - inšpiratívnu a kreatívnu prácu vychádzajúcu z trendov. Súťaž je rozdelená na dve kategórie: študenti a dospelí, koná sa v dvoch kolách. Zaslané fotografie predstavia porote vzhľad modelky pred úpravou a jej premenu, pri čom body získavajú súťažiaci za výber modelky, aplikovanie premeny až po vytvorenie nového typu ženy.

Okrem súťaží sa návštevníci môžu tešiť na profesionálne semináre, a na atraktívny sprievodný program.

Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

Príďte sa inšpirovať na veľtrh BEAUTY FORUM TRENČÍN 2020. Podrobné informácie sú
k dispozícii na www.expocenter.sk alebo na facebooku - Expo Center Trenčín.

- Reklamná správa -

]]>
Fri, 17 Jan 2020 09:59:00 2020-01-17 09:59:00 1
Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky https://feminity.zoznam.sk/c/906906/rodinny-biznis-zalozeny-na-laske-k-remeslu-manzelsky-par-z-petinka-furniture-vyraba-uciaci-nabytok-a-hracky
Minimalistický dizajn, interaktivita, funkčnosť s dôrazom na detskú kreativitu a fantáziu. Presne tak možno definovať učiaci nábytok a hračky, ktoré vyrába rodinná firma s veľkými plánmi.
Rodinný biznis založený na láske k remeslu: Manželský pár z Petinka Furniture vyrába učiaci nábytok a hračky
Mamy aj ich deti ich tvorbu zbožňujú
Fri, 17 Jan 2020 09:00:00

Minimalistický dizajn, interaktivita, funkčnosť s dôrazom na detskú kreativitu a fantáziu. Presne tak možno definovať učiaci nábytok a hračky, ktoré vyrába rodinná firma s veľkými plánmi.

Za značkou PETINKA stojí manželský pár Petra a Robo Jedličkoví. Neodmysliteľnou súčasťou tímu je aj Jožko Vengloš, ktorý má vyštudovaný technický dizajn a všetky PETINKA produkty nakreslil on. Robo s Jožkom tvoria, vymýšľajú a vyrábajú. Peťa rieši komunikáciu so zákazníkmi, objednávky a faktúry. Ak sa pýtate, či je biznis s rodinou a priateľmi náročný, odpoveď je jasná: ”Pri všetkej láske, občas veru áno :). Ale je to hlavne kvôli nedostatku času v kombinácii s výchovou dvoch malých detí.”

Sledujte FEMINITY TV: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

AKO STE ZAČÍNALI? 

S príchodom a rastom našej prvorodenej dcéry sme hľadali hračky, ktoré by ju mohli nielen zabaviť, ale aj niečo naučiť. Do výroby sa zapojila celá rodina a známi. Robo s Jožkom navrhli dizajn prvých veží, Anička ich všetky poctivo testovala a naši kamaráti nám dávali spätnú väzbu. Niektorí chceli vežu s bezpečnostnými prvkami, iní zase úplne bez nich. A tak vznikol nápad vytvoriť naozaj variabilný produkt. Práve preto si dnes môžete vežu nakombinovať, ako len chcete. Je nám jasné, že každé dieťatko je iné, ale všetky sa radi hrajú. Preto sme postupne k veži pridali Activity Board a spolu s ňou rôzne druhy hračiek. Síce to chvíľu trvalo, ale podarilo sa nám vymyslieť jedinečný úchytný systém - pomocou špeciálne upravených magnetických kolíkov si zákazník môže vytvoriť aktivity stenu podľa vlastného výberu alebo hračky obmieňať podľa veku či nálady dieťaťa.

BOLI AJ NÁROČNÉ MOMENTY, KEĎ STE S TÝM CHCELI ”SEKNÚŤ”? PREDSA LEN PODNIKANIE NA SLOVENSKU NIE JE NAJĽAHŠIE. 

Boli aj náročnejšie obdobia, ale dôvod, pre ktorý by sme to chceli vzdať, zatiaľ nenastal, skôr nás motivujú pozitívne ohlasy zákazníkov.

KDE HĽADÁTE INŠPIRÁCIU? 

Našou inšpiráciou sú naše dve dcéry a vo veľkej miere naši zákazníci.

KTORÝ PRODUKT, JE PRE VÁS NAJVÄČŠOU SRDCOVKOU?

Asi nemáme úplne favorita. Veža je u zákazníkov najpopulárnejšia. V prvom rade je dobrým pomocníkom v kuchyni, je bezpečná, certifikovaná a je to aj dizajnový kúsok. Pridanou hodnotou je zadná variabilná aktivity stena. My sa snažíme ľudom ponúknuť steny s našim uchytným systémom, aby si jeho kúpou zabezpečili viacero možností využitia počas toho, ako ich dieťa rastie. Viacerými panelmi v detskej izbe viete vytvoriť unikátnu platformu, na ktorú postupne môžete pripínať najprv babätkovské hračky, neskôr aktivity pre predškolákov až naozaj rôzne riešenia pre staršie deti.

Neprehliadnite: Instagramový trend zo Slovenska: Gumičky z 90. rokov prebudia vo vás nostalgiu, skrývajú v sebe toto posolstvo

ČÍM JE VÁŠ NÁBYTOK A HRAČKY VÝNIMOČNÝ?
Sú výnimočné variabilitou, slobodou pri výbere vďaka nášmu unikátnemu “PETINKA” systému.

AKÉ SÚ VAŠE VÍZIE DO BUDUCNOSTI?

Radi by sme rozšírili terajšie využitie našich stien, tak, aby rástli s deťmi.

]]>
Fri, 17 Jan 2020 09:00:00 2020-01-17 09:00:00 1
VIDEO: Michaela Kocianová exkluzívne pre Feminity: Tieto veci nikdy nechýbajú v jej kabelke https://feminity.zoznam.sk/c/906904/video-michaela-kocianova-exkluzivne-pre-feminity-tieto-veci-nikdy-nechybaju-v-jej-kabelke
Najznámejšia slovenská modelka nechala našu kameru nahliadnuť do svojej kabelky. Čo musí mať stále pri sebe?
VIDEO: Michaela Kocianová exkluzívne pre Feminity: Tieto veci nikdy nechýbajú v jej kabelke
Čo nesmie chýbať v kabelke známej modelky?
Fri, 17 Jan 2020 07:30:00

Najznámejšia slovenská modelka nechala našu kameru nahliadnuť do svojej kabelky. Čo musí mať stále pri sebe?

Čo si myslíte, že nájdete v kabelke svetovej topmodelky? Šperky? Áno, aj to. Pas? To je možno samozrejmosť. No okrem toho asi milión ďalších, podstatných, praktických, ale zároveň i nepotrebných vecí. Presne tak to vyzerá aj vo vnútri kabelky Michaely Kocianovej.

Pozrite si tiež: VIDEO: Nahliadli sme do kabelky Karolíny Chomistek: Čo si zakaždým berie so sebou?

Známa Slovenka, ktorá zavítala na pár dní domov prevažne kvôli pracovným povinnostiam, sa tiež priznala, že je trochu bordelárkou, čo sa odzrkadľuje i na obsahu jej kabelky. Ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre Slovenskú republiku, ktorá posledné mesiace boduje aj so svojou novou módnou značkou FarahXMichaelaK., je však aj veľmi praktická. Pracovný diár, nejaké to Euro navyše či čaj a zmes proti chrípke. Aj toto by vám dala na vyžiadanie, ak by ste ju stretli na ulici. A čo ešte?

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Čo nikdy nesmie chýbať v kabelke známej influencerky Naty Kerny? 

FEMINITY TV: Topmodelka Michaela Kocianová a jej kabelkové poklady

 

]]>
Fri, 17 Jan 2020 07:30:00 2020-01-17 07:30:00 0
Zázvor podporuje cirkuláciu krvi a rozťahuje cievy: 16 vitamínov a minerálov, ktoré vášmu telu pomôžu https://feminity.zoznam.sk/c/906891/zazvor-podporuje-cirkulaciu-krvi-a-roztahuje-cievy-16-vitaminov-a-mineralov-ktore-vasmu-telu-pomozu
Zázrak pre celé telo, ktorý disponuje množstvom vitamínov a minerálov. Michael Achberger však upozorňuje na momenty v živote, kedy by ste ho mali obmedziť alebo sa mu úplne vyhnúť.
Zázvor podporuje cirkuláciu krvi a rozťahuje cievy: 16 vitamínov a minerálov, ktoré vášmu telu pomôžu
Zázvor obsahuje niekoľko významných vitamínov a minerálov dôležitých pre vaše telo
Fri, 17 Jan 2020 06:00:00

Zázrak pre celé telo, ktorý disponuje množstvom vitamínov a minerálov. Michael Achberger však upozorňuje na momenty v živote, kedy by ste ho mali obmedziť alebo sa mu úplne vyhnúť.

Zlepšili ste svoj životný štýl, dodržiavate zdravý jedálniček, pravidelne cvičíte, ale ručička na váhe sa zastavila na mŕtvom bode?  Skúste zázvor.  Skvele ochutí jedlo a priblíži vás k vysnívanej váhe.

Zázrak pre celé telo

Zázvor obyčajný je trváca bylina, pestovaná pre až 10 cm dlhé odnože. Môžu mať žltú, okrovú až červenú farbu. V kuchyni je možné zázvor využiť na nespočetné množstvo spôsobov. Väčšina gazdiniek ho strúha či krája na miniatúrne kúsky a pridáva do rozmanitých pokrmov.

Zázvor patrí medzi najzdravšie a zároveň najchutnejšie korenie na celej planéte. Je plný živín a bioaktívnych látok, ktoré majú prínos pre celé naše telo.

Čítajte tiež: Čo je dymový bod tuku? Takto dochádza ku vzniku karcinogénnych látok v jedle, ktoré si pripravujete

Do jedál i nápojov

Ako prvý začali zázvor používať Aziati, jedni z najlepších kuchárov na svete. Dnes sa bežne pridáva do slaných i sladkých pokrmov.  Skvele dochucujú mäsové či zeleninové zmesi, polievky, strukovinové pokrmy i sušienky.  Chutiť vám bude tiež v smoothie alebo čerstvo vylisovanej ovocnej šťave.

Čaj, korenie alebo kandizovaná pochúťka?

Ak sa chcete zahriať, pripravte si čerstvý zázvorový čaj.  Pokrájaný zázvor jednoducho zalejte vriacou vodou a nechajte chvíľu lúhovať. Vynikajúci aromatický čaj s mnohými priaznivými účinkami pre telo i ducha môžete popíjať počas celého dňa.

Ako korenie je výborný sušený zázvor. V dnešnej dobe ho zoženiete snáď v každom obchode s potravinami. Menej známa je kandizovaná varianta zázvoru, ktorá môže slúžiť ako o niečo zdravší variant bežných cukroviniek.

S kandizovaným zázvorom to však rozhodne nepreháňajte. Obsahuje síce zdraviu prospešné látky, ale zároveň je plný cukru a obsahuje veľké množstvo kalórií. Zo zázvoru sa tiež vyrábajú najrôznejšie esencie a oleje, ktoré sú známe charakteristickou štipľavú vôňou.

Látky obsiahnuté v zázvore

 • esenciálne oleje
 • vitamín B1
 • vitamín B2
 • vitamín B6
 • betakarotén
 • vitamín C
 • vitamín E
 • horčík
 • fosfor
 • draslík
 • sodík
 • vápnik
 • zinok
 • železo
 • vláknina
 • Gingerola

Zázvor a chudnutie

Pravidelnou konzumáciou zázvoru sa môžete zbaviť nadbytočných kíl. Obsahuje totiž látky, ktoré prehrievajú organizmus, urýchľujú metabolizmus, potláčajú chuť do jedla, stimulujú tráviace enzýmy a pomáhajú k účinnému spaľovaniu tukov. Podobnými vlastnosťami oplývajú tiež známe chilli papričky a kajenské korenie.
Zaradenie zázvoru do jedálnička vám tak môže pomôcť v boji proti nechceným kilogramom a navyše pôsobí aj ako prevencia mnohých civilizačných ochorení.

Podpora imunity

Čaj pripravený z podzemku zázvoru radia bylinkárky popíjať hlavne pri nachladnutí a iných chorobách spojených s respiračným systémom. Funguje aj ako účinná prevencia. Horúci nápoj rozpúšťa nepríjemné hlieny a navyše má protizápalové účinky.  Pikantná chuť zázvoru dokonale prehreje telo a pomôže aj pri liečbe ochorení bakteriálneho pôvodu, kam sa radí napr. angína.

Domáca zázvorová liečba

Prechladnutie a bolesti kĺbov

O tom, že zázvor pôsobí ako prírodný liek, vedeli už naši predkovia. V tradičnej čínskej medicíne aj ajurvéde sa používa na liečbu artritídy, srdcových ochorení a ďalších ťažkostí už viac ako 3000 rokov.  Zázvor sa totiž pýši nielen svojimi účinkami na úspešné redukovanie hmotnosti, ale aj mnohými pozitívnymi vlastnosťami prospešnými nášmu zdraviu.

Významné sú najmä antioxidačné účinky zázvoru. Obsiahnuté Gingeroly redukujú voľné radikály a dokážu potlačiť zápal.

Dôležitú úlohu hrajú v zázvore obsiahnuté terpény, čo sú aromatické organické látky. Jednou z aktívnych zložiek je tiež látka zvaná Gingerola, ktorá nielen že predurčuje pikantnú a ostrú chuť tohto podzemku, ale zároveň má aj liečivé účinky.

Zdravé srdce i trávenie

Zázvor obyčajný je dobrý ako účinná prevencia kardiovaskulárnych chorôb, pretože významne aktivuje naše srdce a cievy a napomáha odbúravaniu zlého cholesterolu z tela.  Je známy aj pre svoje úžasné účinky na zažívací systém, pretože pomáha stimulovať tvorbu tráviacich štiav.  Zázvor celkovo uľavuje aj pri nevoľnosti, kinetóze (nevoľnosť, ktorá sa objavuje pri cestovaní dopravnými prostriedkami) a pomáha telu od nadúvania a plynatosti.

Fenolové zlúčeniny v zázvoru dokážu zmierňovať podráždenia gastrointestinálneho traktu a stimulujú produkciu slín aj žlče.  Zázvor má súčasne priaznivé účinky na enzýmy trypsín a pankreatickú  lipázu, a tak urýchľuje pohyb potravy tráviacim traktom. Vďaka tomu môže zázvor zabrániť vzniku zápchy a rakoviny hrubého čreva.

Žiarivý úsmev a svieži dych

Antibakteriálna sila zázvoru dokáže ozdraviť aj ústnu dutinu. Gingeroly zabraňujú rastu nebezpečných baktérií v ústach, ktoré spôsobujú paradentózu..

Ďalšie blahodarné účinky zázvoru

 • regulácia cholesterolu
 • zmiernenie menštruačných bolestí
 • PREHRIEVACIE a relaxačné účinky
 • zlepšenie funkcie mozgu a prevencia Alzheimerovej choroby
 • zmiernenie bolesti a opuchov svalov po fyzickej námahe
 • afrodiziakum
 • zníženie bolestí hlavy

Strážte si správne množstvo

Ako u všetkého aj tu platí, že nič sa nemá preháňať.  Zázvor obsahuje veľké množstvo aktívnych látok, ktoré by v niektorých prípadoch mohli byť skôr na škodu. Pozor by si mali dávať predovšetkým diabetici a ľudia, ktorí dlhodobo užívajú niektoré lieky, s ktorými by si účinky zázvoru nemuseli "sadnúť".

Pozor na kombináciu s niektorými liekmi

Zázvor sa spoločne s grepom, pomelom a granátovým jablkom radí medzi inhibítory enzýmov, čo znamená, že môže zadržiavať niektoré liečivá vnútri tela. Lieky sa potom v organizme kumulujú a odbúravajú oveľa pomalšie. Zvyšuje sa tak nielen liečebný účinok liekov, ale aj ich nežiaduce účinky, čo môže byť v niektorých prípadoch veľmi nebezpečné. Zázvor je prísne zakázaný v kombinácii s betablokátormi, tabletkami na cukrovku a antikoagulantmi.

Odporúčaná denná dávka zázvoru

Denne je dobré zjesť maximálne 4 g čerstvého alebo 1 g sušeného zázvoru.  Väčšie množstvo môže spôsobovať hnačku, plynatosť, žalúdočnú nevoľnosť, pálenie záhy, búšenie srdca a ďalšie srdcové ťažkosti.  Citliví jedinci môžu reagovať aj vyrážkou alebo podráždením slizníc.

6 prípadov, kedy je príliš zázvoru na škodu

 1. Tráviace ťažkosti

Ak vás často trápia žalúdočné problémy, nadúvanie alebo máte vnútri tráviacej sústavy zápal, agresívny zázvor by mohol vaše ťažkosti len prehĺbiť. Namiesto zázvoru skúste radšej mätový, harmančekový alebo levanduľový čaj.

 2. Vysoký alebo nízky krvný tlak

Ak máte nízky alebo naopak vysoký krvný tlak, buďte pri užívaní zázvoru obozretní. Látky obsiahnuté v zázvoru tlak stimulujú, a preto je dobré sa o možnej konzumácii zázvoru poradiť s lekárom.

 3. Problémy s krvotvorbou

Pretože zázvor podporuje cirkuláciu krvi, rozťahuje cievy a stimuluje krvný tok, môže mať neblahý vplyv na hemofilikov.  Konzumácia zázvoru často zdravotný stav hemofilikov ešte zhoršuje a vedie k nadmernej krvácavosti.

 4. Tehotenstvo

Zázvor pomáha pri nevoľnostiach aj zvracaní, ale tehotné ženy by s ním mali byť veľmi opatrné.  Odporúča sa iba v množstve 1 g čerstvého podzemku denne a iba v prvých dvoch trimestroch gravidity. V treťom trimestri môže vyvolávať skoré kontrakcie alebo dokonca predčasný pôrod.  Akonáhle ranné nevoľnosti ustúpia, je lepšie zázvor prestať konzumovať.

Neprehliadnite: Top 5 diét pre rok 2020: Tieto vám pomôžu expresne rýchlo schudnúť

5. Snaha o otehotnenie

Ak sa snažíte otehotnieť, buďte so zázvorom opatrné. Zázvor síce nehatí samotnú schopnosť otehotnenia, ale môže odsunúť termín menštruácie a rozhodiť tak celý cyklus.  Ak ste zvyknutí počítať si plodné dni, pôjde vám to podstatne horšie.

6. Podváha

Ak chcete schudnúť, bude vám zázvor skvelým parťákom.  Ak však bojujete s podváhou, môže zázvor vaše snahy o nabratie kíl hatiť. Tlmí totiž túžbu po jedle a stimuluje spaľovanie energie. V tomto prípade je lepšie sa vyhýbať zázvoru aj doplnkom, ktoré ho obsahujú.

Hoci môže mať v niektorých prípadoch zázvor na telo i neblahé účinky, vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam sa právom označuje ako superpotravina.  Uvarte si liečivý čaj na chudnutie aj hneď teraz.

]]>
Fri, 17 Jan 2020 06:00:00 2020-01-17 06:00:00 0
Najúspešnejšia paralympionička v histórii Slovenska a jej navádzačka: Úderom na gong otvorili plesovú sezónu https://feminity.zoznam.sk/c/906916/najuspesnejsia-paralympionicka-v-historii-slovenska-a-jej-navadzacka-uderom-na-gong-otvorili-plesovu-sezonu
Uplynulú sobotu oficiálne otvoril plesovú sezónu symbolicky úder na gong počas 20. ročníka dobročinného Plesu v opere.
Najúspešnejšia paralympionička v histórii Slovenska a jej navádzačka: Úderom na gong otvorili plesovú sezónu
Fri, 17 Jan 2020 05:59:00

Uplynulú sobotu oficiálne otvoril plesovú sezónu symbolicky úder na gong počas 20. ročníka dobročinného Plesu v opere.

Prvýkrát v histórii tohto podujatia sa tejto úlohy zhostila dvojica osobností – slovenská zjazdová lyžiarka, najlepšia paralympijská športovkyňa roka na svete, najúspešnejšia slovenská paralympionička v histórii samostatného Slovenska, deväťnásobná víťazka Paralympijských hier a pätnásťnásobná víťazka Majstrovstiev sveta v para alpskom lyžovaní Henrieta Farkašová a jej dlhoročná navádzačka Natália Šubrtová, s ktorou spolupracuje už dvanástu sezónu.

„Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. V prvom momente to bol pre mňa taký malý príjemný šok. Som veľmi rada a poctená, že som dostala túto úlohu a že som sa jej mohla zhostiť. Bola som trochu nervózna, pretože pred každou dôležitou udalosťou vo mne všetko vrie alebo cítim adrenalín, ale som rada, že som sa trafila,“ hovorí o ponuke otvoriť plesovú sezónu Henrieta Farkašová, ktorej pri výnimočnom momente večera asistovala jej navádzačka Natália Šubrtová, ktorú voľba organizátorov tiež milo prekvapila. „Nečakala som, že táto voľba padne na nás. Je veľmi príjemné, že sa nám dostalo tejto pocty. Je to o to intenzívnejšie v kontexte významnosti tejto spoločenskej akcie a že si vybrali nás ako paralympijské športovkyne. Dúfam, že táto tradícia bude pokračovať,“ dodáva Šubrtová.

Prípravám na jubilejný dobročinný Ples v opere venovali, aj vzhľadom na svoju dôležitú úlohu, väčšiu pozornosť. „Tým, že sme sa dozvedeli pomerne skoro, že budeme otvárať dobročinný Ples v opere, tak som si povedala, že budem zodpovednejšia čo sa týka príprav, pretože minulý rok som všetko riešila na poslednú chvíľu. Svoje šaty som si nechala ušiť,“ hovorí Šubrtová. Henrieta Farkašová je dlhodobo verná módnemu návrhárovi Richardovi Rozborovi, ktorý sa o jej róbu postaral aj tento rok. „Minuloročná spolupráca s ním bola veľmi príjemná. A preto som ho ja sama oslovila aj v tomto prípade. Bola som rada, že s ním môžem spolupracovať lebo sme si sadli po pracovnej aj ľudskej stránke,“ nešetrila chválou športovkyňa.

Nerozlučný tandem výnimočných športovkýň je dôkazom, že práve spolupatričnosť a vzájomná podpora vedú ku skvelým výsledkom. Prekonávajú predsudky aj vlastné hranice a sú veľkou inšpiráciou nielen pre deti so zdravotným znevýhodnením. Práve na problematiku inkluzívneho vzdelávania už tretí rok upozorňuje aj dobročinný Ples v opere.

„Ples v opere je významné kultúrno – spoločenské podujatie. Je mi zároveň veľmi sympatická myšlienka spojenia plesu s charitatívnou oblasťou, pretože si myslím, že práve ľudia, ktorí mali viac ekonomického a spoločensko-sociálneho šťastia by mali svojou troškou pomáhať a zlepšiť riešenie vážnych tém, ktoré nie sú prvoplánové alebo prioritné v rámci verejného záujmu. Ples v opere sa téme inklúzie venuje už dlhšie, takže si myslím, že je tam čo robiť. Je to téma, ktorú je potrebné stále zviditeľňovať a dávať do popredia,“ oceňuje dobročinný rozmer podujatia Natália Šubrtová. „Verím, že sa opäť vyzbiera slušná suma na podporu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. Dúfam, že aj vďaka tomu sa bude inkluzívne vzdelávanie naďalej rozširovať a skvalitňovať. Bol to príjemný večer počas ktorého sa spojilo príjemné s užitočným. Všetci sme si to na plese užili a podporili dobrú vec,“ dodáva Henrieta Farkašová.

]]>
Fri, 17 Jan 2020 05:59:00 2020-01-17 05:59:00 1
Manželovi som nikdy nepovedala jednu vec spred rokov, ktorá súvisela s jeho rodinou: Dnes sa mi to takto vypomstilo https://feminity.zoznam.sk/c/906887/manzelovi-som-nikdy-nepovedala-jednu-vec-spred-rokov-ktora-suvisela-s-jeho-rodinou-dnes-sa-mi-to-takto-vypomstilo
Naša známa Daniela si pred rokmi kusla do jazyka, lebo svojho nastávajúceho milovala, chcela si ho vziať a chrániť. Tak sa aj stalo a tajomstvo, ktoré sa týkalo jeho otca, ktoré ju počas rokov aj veľakrát umáralo, ostalo nevyzradené. Až donedávna a nakoniec z toho vyšla Daniela ako spoluvinníčka v očiach svojho manžela.
Manželovi som nikdy nepovedala jednu vec spred rokov, ktorá súvisela s jeho rodinou: Dnes sa mi to takto vypomstilo
Daniela si pred rokmi kusla do jazyka, lebo svojho nastávajúceho milovala, chcela si ho vziať a chrániť. Neskôr sa to obrátilo proti nej
Thu, 16 Jan 2020 14:00:00

Naša známa Daniela si pred rokmi kusla do jazyka, lebo svojho nastávajúceho milovala, chcela si ho vziať a chrániť. Tak sa aj stalo a tajomstvo, ktoré sa týkalo jeho otca, ktoré ju počas rokov aj veľakrát umáralo, ostalo nevyzradené. Až donedávna a nakoniec z toho vyšla Daniela ako spoluvinníčka v očiach svojho manžela.

Môj svokor skrýval tajomstvo, ktorého som bola svedkom 

Daniela bola tesne pred svadbou so svojím snúbencom Rasťom svedkom nepríjemnej situácie, kedy prichytila svojho budúceho svokra s neznámou ženou v jednom hoteli, kde bola zhodou okolností ubytovaná aj ona: „Bola som na služobnej ceste v Poľsku, veľkou zhodou okolností alebo osudom bolo, že som tam uvidela v hotelovom bare svokra s nejakou mladou pipkou, ktorá sa k nemu evidentne lepila viac než bolo vhodné. Dokonca potom prišlo aj na náruživé dotyky a bozky už v podnapitom stave. Hodnú chvíľu som ich neveriacky sledovala, až kým ma sám svokor nezbadal a nezačal utekať mojím smerom. Len som tam stála ako prikovaná a počúvala od neho, že o tom, čo som videla nikomu nič nepoviem, inak môžem na manželstvo s jeho synom zabudnúť. Vraj on už nájde spôsob ako ma zdiskreditovať,“ objasňuje na úvod Daniela, ktorá bola z jeho správania celkom mimo, nakoľko vždy pred ňou a svojou rodinou vystupoval ako gentleman, dobre vychovaný, slušný otec rodiny a milujúci manžel. Sám Rasťo, jeho syn a jej snúbenec, k nemu skutočne vzhliadal, bol pre neho vzorom. 

Mohlo by vás zaujímať: S manželovým bratom mám spoločnú minulosť, o ktorej až donedávna nevedel: Mlčala som však kvôli tomuto

Z úcty a lásky k manželovi som sa rozhodla mlčať 

Po návrate domov nastali pre Danielu nepríjemné chvíle. Nechcela mať pred svojím budúcim manželom tajnosti a chcela byť k nemu úprimná, ale skutočne sa bála, že toto tajomstvo by jej Rasťa položilo. Že by mu tým veľmi ublížila. „Svokrových vyhrážok som sa nebála. No nechcela som poškvrniť obraz, ktorý mal Rasťo o ňom, preto som z úcty k budúcemu manželovi mlčala aj ďalšie roky, ktoré sme strávili už ako manželia,“ pokračuje ďalej. 

Čítajte tiež: Bola som jeho milenkou asi rok: Potom si ma našla jeho žena a prezradila tajomstvo toho, kto je vlastne jej muž

Myslela som si, že priznaním sa mi po rokoch uľaví, všetko som ešte zhoršila 

„Po rokoch sa o aférach svojho manžela nakoniec dozvedela aj moja svokra. Pamätám sa, ako prišiel Rasťo domov z práce a bol celý bez seba. Vraj mu dnes volala rozrušená mama, ako nachytala otca s milenkou niekde v meste. Vraj na verejnom mieste, aby ich všetci ešte aj videli. Rasťo bol z toho hotový. No ja som mu ešte pridala... Priznala som sa mu, že som o tom vedela už roky. Myslela som si, že sa mi konečne uľaví, a že on to pochopí, že som mlčala, aby som chránila jeho dobrý vzťah s otcom aj zvyšok jeho rodiny. On ma však obvinil, že som to pred ním tajila, že by chcel poznať pravdu a nie žiť vo falošnej ilúzii o otcovi dobrákovi a správnom chlapovi. Vraj ako mi môže veriť, keď ho klamem v takýchto dôležitých veciach?“ Opisuje nešťastnú situáciu Daniela ďalej. No nakoniec sama uznala, že by bolo bývalo lepšie, keby mu to hneď povedala. Teraz z toho vyšla ako spoluvinníčka jeho otca, keďže ho kryla.

Neprehliadnite: V jednu noc som našla v manželovom mobile desivé tajomstvo: Tento moment navždy zmenil náš vzťah

Nakoniec som si manželstvo zachránila

Trvalo skutočne dlhý čas, kým sa Rasťovi podarilo Daniele odpustiť jej zradu, pretože presne takto to vnímal. „A to som pri priznaní sa, že o tom viem, vynechala časť, že sa mi jeho ctený otec ešte aj vyhrážal, že keď mu to poviem, tak nás rozdelí. Potom, čo vysvitlo, že nešlo len o svokrovu jednorazovú neveru, ale že podvádzal ženu a rodinu celé roky a mal celý zástup mileniek, svokra trvala na rozvode. Samozrejme Rasťo stál po jej boku rovnako ako ja. Nakoniec ma môj manžel vzal na milosť a svokre nikdy nepovedal o tom, že som o tom vedela, teda prinajmenšom o tej jednej nevere. No boli to pre mňa krušné chvíle, keď som sama nevedela, ako to s mojím manželstvom dopadne,“ dodáva na záver svojho príbehu Daniela, ktorá dnes vie, že pravda bude v jej manželstve najdôležitejšia, hoci by aj ublížila.

]]>
Thu, 16 Jan 2020 14:00:00 2020-01-16 14:00:00 0
Jennifer Lopez aj Selena Gomez si rady upravia fotky pred publikovaním: Tieto zmeny bijú do očí https://feminity.zoznam.sk/c/906878/jennifer-lopez-aj-selena-gomez-si-rady-upravia-fotky-pred-publikovanim-tieto-zmeny-biju-do-oci
I keď boli obdarené krásou, spokojné rozhodne nie sú. Na šikovnosť make-up artistov sa však už tiež nespoliehajú. Známe tváre si totiž fotografie pred publikovaním veľmi často upravujú.
Jennifer Lopez aj Selena Gomez si rady upravia fotky pred publikovaním: Tieto zmeny bijú do očí
Speváčka Selena Gomez si rada zvyšuje sebavedomie upravenými fotkami
Thu, 16 Jan 2020 12:00:00

I keď boli obdarené krásou, spokojné rozhodne nie sú. Na šikovnosť make-up artistov sa však už tiež nespoliehajú. Známe tváre si totiž fotografie pred publikovaním veľmi často upravujú.

Elsa Hosk

I keď momentálne je modelka Elsa Hosk jednou z najžiadanejších, vyzerá to tak, že i ona si najradšej zvyšuje sebavedomie upravenými fotografiami. Najčastejšie si zoštíhluje tvár. Spozorovať sa to dá pri pohľade na fotografie paparazzov a tie jej z Instagramu. I keď má vždy k dispozícii tých najlepších make-up artistov, finálnu úpravu má vo svojich rukách. 

Mohlo by vás zaujímať: Zdá sa, že reality hviezda Kim Kardashian túži po veľkej rodine: Štvrté dieťa by im mala vynosiť táto žena

Khloe Kardashian

Štíhlejšia tvár, užší nos, väčšie oči i vyššie obbočie. Khloe Kardashian neviem, kedy prestať a jej fotky sú čím ďalej tým viac vzdialené od skutočnosti. I keď sa známa sestra Kim Kardashian snaží vybudovať si imidž dokonaej krásky, pokiaľ budú na svete jej nevyretušované fotky, tak má asi smolu...

Neprehliadnite : Je za odchodom Meghan a Harryho z kráľovskej rodiny to, že princ nie je synom Charlesa?

Selena Gomez

Selena Gomez má za sebou veľmi náročný rok. Bojovala so zdravotnými - fyzickými aj psychckými problémami, ale aj s bulvárom. A tak sa niet čomu čudovať, že si chce aspoň prostredníctvom sociálnych sietí trochu zdvihnuť sebavedomie. Áno, aj ona sa rada upravuje pomocou rôznych aplikácií. 

Eiza González

Je mladá, krásna, tanelentovaná, pomaly sa prediera medzi hollywoodsku špičku. No zjavne i ona nemá dostatočne vysoké sebavedomie a rada si upravuje fotky. Reč je o jednej z najnovších tvári šoubiznisu, mexickej herečke Eize González, ktorá sa preslávila románikom s ex-manželom Miley Cyrus Liamom Hemsworthom. Eiza chce byť stoj čo stoj dokonalá, veď predsa konkurencia v Hollywoode je naozaj veľká. 

Jennifer Lopez

Milujeme hviezdu Jennifer Lopez. Veď kto iný je živým dôkazom toho, že vek je len číslo, ak nie práve ona? A i keď vyzerá pôvabne i bez make-upu, Jennifer sa rada vyžíva v líčení a čím výraznejšie, tým lepšie. Ale tým to nekončí. Celkový look často upraví ešte trochu. I ona si napríklad rada zoštíhli tvár pomocou aplikácií. 

Prečítajte si: 4 hollywoodske matky, ktoré majú doma svoje verné kópie: Ako vyzerali vo veku svojich dcér ony?

]]>
Thu, 16 Jan 2020 12:00:00 2020-01-16 12:00:00 1