Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Päť detí, miliónové dlhy a fyzické násilie. Takto si žije skrachovaná hviezda Beverly Hills Tori Spelling https://feminity.zoznam.sk/c/908855/pat-deti-milionove-dlhy-a-fyzicke-nasilie-takto-si-zije-skrachovana-hviezda-beverly-hills-tori-spelling
Známa blonďavá herečka bola pred niekoľkými rokmi obrovskou hviezdou. Napriek tomu, že mohla mať všetko, čo chcela, jej život pripomína skôr smutný príbeh ako rozprávku.
Päť detí, miliónové dlhy a fyzické násilie. Takto si žije skrachovaná hviezda Beverly Hills Tori Spelling
Na prvý pohľad ideálna rodinka - aké je to však v skutočnosti?
Tue, 27 Oct 2020 15:30:00

Známa blonďavá herečka bola pred niekoľkými rokmi obrovskou hviezdou. Napriek tomu, že mohla mať všetko, čo chcela, jej život pripomína skôr smutný príbeh ako rozprávku.

Seriálová Donna Martin zo seriálu Beverly Hills na seba priťahovala pozornosť už pred mnohými rokmi. V tom čase nielenže patrila medzi najpopulárnejšie a najúspešnejšie herečky, zaujímavý bol totiž aj jej súkromný život. Počas svojho prvého manželstva so sympatickým hercom Charliem Shanianom sa totiž zahľadela do svojho hereckého kolegu Deana McDermotta, s ktorým natáčala film. „Bola to láska na prvý pohľad, zamilovala som sa okamžite... potom som si však uvedomila, že má obrúčku,'' prezradila po rokoch Tori zrejme neuvedomujúc si, že obrúčku mala aj ona sama. Ani to však dvojici nebránilo v tom, aby si spolu ako kolegovia vyšli von. Stretnutie sa však zvrtlo a hereckí kolegovia spolu zrazu skončili v posteli. „Keď som sa na ďalší deň zobudila vedľa Deana, nič som neľutovala. Niečo bolo zlé s mojím manželstvom, nie však preto, že som spala s niekým iným, aj keď to samozrejme nebolo nič pozitívne, ale preto, že som nič neľutovala,'' dodala na túto tému herečka. 

Prvé manželstvo, ktoré trvalo menej než dva roky, tak okamžite ukončila. Podobný postup si zvolil aj Dean a to napriek tomu, že mal maloletého syna. Láska k Tori však bola silnejšia a už do niekoľko týždňov sa dvojica oficiálne zobrala. O pár mesiacov spolu čakali prvého potomka a všetko vyzeralo idylicky. Avšak len na chvíľu.

Prečítajte si: Už len kosť a koža. To, ako dnes vyzerá spevácka diva Celiné Dion, vás vystraší

Krutá realita

Po narodení chlapčeka Liama dvojica oznámila ďalšiu radostnú novinu - Tori bola opäť tehotná. Na svet sa tentokrát vypýtalo dievčatko, ktoré sa hrdí rodičia rozhodli pomenovať Stella. Manželstvo však začalo prechádzať krízou, no aj tú sa zrejme podarilo zažehnať, herečka totiž opäť otehotnela. „Nebolo to plánované, no z nejakého dôvodu sa to stalo. Uvedomenie, že privedieme tretí život náš vzťah posilnilo,'' prezradila vtedy portálu Us Weekly seriálová Donna. Aj keď pár mesiacov po pôrode vyzeralo všetko v poriadku, nastal šok. Slávni rodičia sa z nepochopiteľných dôvodov rozhodli vytvoriť vlastnú šou, kde preberali svoje rodinné a vzťahové problémy priamo pred terapeutkou. Práve tam vyšlo na povrch, že zatiaľ, čo sa Tori starala o deti, Dean si užíval s mladou herečkou. 

Aj keď sa hviezda od Deana na krátky moment odlúčila, podľa jej slov stále vedela, že to nebude natrvalo. A tak sa aj skutočne stalo - o pár mesiacov na to ju opätovne Dean požiadal o ruku na rodinnom výlete, načo ona prikývla. Tentokrát však na povrch vyplávala ďalšia aféra a to, že manželia držia niekoľko miliónov štátu Texas, kde žili. Okrem toho, že si ukracovali dane, mal Dean niekoľko tisícový debet a rodina sa tápala v dlhoch. Napriek tomu do troch rokov Tori oznámila štvrté a následne piate tehotenstvo. 

Psychicky na dne

Päť detí, neverný manžel a dlhy sa však na Tori viditeľne podpísali. Okrem toho, že zostarla v tvári, bola do domu, v ktorom momentálne so svojou rodinou žije, niekoľkokrát volaná polícia. Dôvodom bolo domáce násilie a veľká agresivita herečky, ktorá sa svojho manžela snažila fyzicky napadnúť - a to až tak, že ju museli ukľudňovať príslušné orgány, ktoré ju následne poslali na odborné vyšetrenia. Všetko však ostalo pod prísnym rúškom tajomstva a jediné, čo bolo pre verejnosť jasné bolo, že sa Tori psychicky zrútila. Pravdou však je, že Dean pravidelne na niekoľko dní opúšťal ich spoločný dom. 

Aj keď od posledného medializovaného útoku, pri ktorom zasahovala polícia, ubehli už takmer tri roky, blízky zdroj z okolia rodiny si myslí, že toto manželstvo smeruje do záhuby. Šťastné zábery rodinky sú zrejme len nejakým klamom. „Človek by si myslel, že podvázanie, finančné problémy, neustále hádky budú pre Tori dostatočným dôvodom na rozvod s Deanom. Ona o tom však odmieta čo i len diskutovať,'' uvádza zdroj pre Us Weekly.  Pravdou však je, že Tori sa na sociálnych sieťach tvári, že všetko je už v poriadku a že ich vzťah je silnejší, ako kedykoľvek predtým. To, ako to skutočne je, zrejme ukáže až čas.

Neprehliadnite: Búrlivý život Pamely Anderson: Svojho manžela spoznala len štyri dni pred svadbou, mlátiť sa ním nechala však roky

]]>
Tue, 27 Oct 2020 15:30:00 2020-10-27 15:30:00 0
5 viet, ktoré muži najčastejšie hovoria ženám: Viete však, čo nimi v skutočnosti myslia? https://feminity.zoznam.sk/c/908848/5-viet-ktore-muzi-najcastejsie-hovoria-zenam-viete-vsak-co-nimi-v-skutocnosti-myslia
Aj muži občas používajú slovné hračky a určité veci nechcú povedať úplne napriamo. Pozrite sa, čo vetami, ktoré často používajú myslia v skutočnosti.
5 viet, ktoré muži najčastejšie hovoria ženám: Viete však, čo nimi v skutočnosti myslia?
5 komplimentov, ktoré muži najčastejšie hovoria ženám v naozaj krátkom čase
Tue, 27 Oct 2020 14:00:00

Aj muži občas používajú slovné hračky a určité veci nechcú povedať úplne napriamo. Pozrite sa, čo vetami, ktoré často používajú myslia v skutočnosti.

1. Si pre mňa príliš dobrá - Chcem inú

Aj vás vaša nádejná polovička zahrnula práve takýmto komplimentom? Nanešťastie nejde o žiadnu lichôtku, ako ste asi predpokladali.

Váš vyvolený sa vám len snaží naznačiť, že s vami naozaj chce byť maximálne kamarát - ak vôbec. Jednoducho len hľadá správne slová, ako vám povedať, že po vás vôbec netúži. 

2. Ten vyzerá ako kamoš - Je medzi vami niečo?

Buďme k sebe úprimné, máloktorý muž vám bude tolerovať kamaráta. Aj keby o kamoša, naozaj len išlo.

Preto ak sa veľmi často vypytuje na vášho dobrého známeho a zaujíma sa o neho, v podstate chce len zistiť, či ste s dotyčnými niečo mali. A je úplne jedno v akom časovom horizonte. 

Neprehliadnite: Stretávala som sa s ním cez obed v jeho kancelárii: Raz nás pristihla jeho asistentka, ktorá vymyslela dosť trápnu vec

3. Vyber ty, miláčik - Mne je to úplne jedno

Čo sa týka rozhodovania v dôležitých životných situáciách, tak v tom majú muži skutočne jasno. Ak však ide o nejaké drobnosti, ktoré oni sami nepovažujú za podstatné, nechajú zdvorilo vybrať vás.

No myslia tým len jedno - nezáleží im na tom. Práve preto vám dobrovoľne nechávajú voľnú ruku. 

4. Vôbec v tom nevyzeráš tučná - Pribrala si, ale je mi jasné, že nahlas to povedať nemôžem

Muži vedia, aké sú ženy na svoj výzor citlivé. A obzvlášť v takejto oblasti. Preto sa ho nepýtajte to, čo sama dobre viete. Pravdu vám do očí aj tak nepovie.

5. Vieš, ja nie som vzťahový typ - Hoci chodiť s tebou nechcem, ale...

Ak ste počuli od svojho drahého na prvom rande túto vetu, veľmi rýchlo hoďte nohy na plecia a ani sa neobzerajte. Muži tým myslia jediné. Áno, tušíte správne - sex.

A presne o tom im v danej chvíli s vami ide. Ako vidíte, na chlapov si treba dávať pozor. Najmä v čase najväčšej zamilovanosti. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Žila som s bohatým partnerom. Zo vzťahu som však zutekala kvôli tejto veci

]]>
Tue, 27 Oct 2020 14:00:00 2020-10-27 14:00:00 1
Ubrať roky v tvári si dokážete jednou zmenou: V tomto robí väčšina žien chybu, ale vy to môžete zmeniť https://feminity.zoznam.sk/c/908845/ubrat-roky-v-tvari-si-dokazete-jednou-zmenou-v-tomto-robi-vacsina-zien-chybu-ale-vy-to-mozete-zmenit
Premeňte mdlú pleť s tmavými stopami na krásne rozžiarenú a číslo vášho veku pôjde okamžite dolu. V čom však robí väčšina žien chybu?
Ubrať roky v tvári si dokážete jednou zmenou: V tomto robí väčšina žien chybu, ale vy to môžete zmeniť
Ubrať roky v tvári si dokážete jednou zmenou: V tomto robí väčšina žien chybu, ale vy to môžete zmeniť
Tue, 27 Oct 2020 10:00:00

Premeňte mdlú pleť s tmavými stopami na krásne rozžiarenú a číslo vášho veku pôjde okamžite dolu. V čom však robí väčšina žien chybu?

Každá z nás to rieši, aj keď sa niekedy samy tvárime, že vek pre nás nie je podstatný. Vyrovnať sa s tým, že sa mení naša tvár, ale aj celkovo my, nie je vôbec pre ženu jednoduché. V snahe byť stále žiadanou a páčiť sa sama sebe, sa upíname väčšinou k make-upu a k premenám, ktoré majú však krátkodobý účinok a sú teda pominuteľné. A presne v tom robí veľa žien chybu. 

Odborníčky sa zhodujú na tom, že pokiaľ chcete spomaliť čas, bez toho, aby ste sa ponorili do starostlivosti o pleť to nepôjde. Bunky totiž starnú a pleť stráca kolagén i vodu. Keď pochopíte tento prírodný zákon, zistíte, že čaro úspechu spočíva v tom, aby pleť nebola mdlá, ale rozjasnená. Práve svetlé tóny sú kľúčom k mladosti a regenerácia buniek či pleti je dnes čoraz viac na dosah. 

My sme sa v redakcii inšpirovali pokrokom najnovších výskumov v beauty laboratóriách a vybrali pre vás novinky, ktoré nás zaujali.

Prečítajte si: Jedlá, ktoré sú zodpovedné za vznik akné: Týmto dajte STOP - ku ak chcete mať krásnu pleť

Prebudenie pleti prirodzeným svetlom a jasom

Krém Sensai Ultimate the Cream bohatý na dva skutočné japonské poklady – Sakura Eternal Complex a Koishimaru Silk EX. Vďaka nim vytvára hodvábny film na pleti a dodá jej prirodzené svetlo a jas. Pleť je krásne rozjasnená a vďaka 

Dve zložky, ktoré sú kľúčom k mladosti

Hydratačné sérum v kapsuliach Elizabeth Arden Hyaluronic Acid Ceramide Capsules Hydra-Plumping Serum, ktoré vďaka obsahu ingrediencií ako kyselina hyalurónová, ceramidy, extrakt zo zázvoru či kozmetické oleje zaistí viditeľne pružnejšiu a hydratovanejšiu pleť. Dva prototypy mladosti, akými sú jednoznačne kyselina hyalurónová a ceramidy tvoria najvzácnejšiu časť tohto beauty zázraku v kapsuliach. Kyselina hyalurónová vťahuje vlhkosť a ceramidy ju pekne uzamknú v pleti.

Obnova bunkovej regenerácie

Posledné poznatky z japonských laboratórií Shiseido v rámci neurovedy zdokonalili ReNeura Technology++™ (obnovu bunkovej regenerácie) a prichádzajú s novým komplexom Kurenai-TruLift. Denný krém Shiseido Vital Perfection Uplifting and Firming Day Cream & Day Emulsion SPF 30 prejasní, spevní kontúry a zredukuje vrásky. Spolu s anti-agingovou emulziou, ktorá bojuje proti tmavým škvrnám znovu prebudia vašu krásu a zjednotia tón pleti.

Neprehliadnite: Vďaka extra dávke peptidov môže pleť lepšie bojovať s akné aj vráskami: Dermatologička prezradila, čo je kľúčové

]]>
Tue, 27 Oct 2020 10:00:00 2020-10-27 10:00:00 1
Zatočte s kruhmi pod očami raz a navždy: 3 triky ako ich nielen prekryjete ale eliminujete ich vznik https://feminity.zoznam.sk/c/908852/zatocte-s-kruhmi-pod-ocami-raz-a-navzdy-3-triky-ako-ich-nielen-prekryjete-ale-eliminujete-ich-vznik
Ak aj vy bojujete s kruhmi pod očami, máme pre vás kvelé rady ako sa ich zbavíte celkom ľahko a navždy. Pozrite sa, čo odporúča odborníčka.
Zatočte s kruhmi pod očami raz a navždy: 3 triky ako ich nielen prekryjete ale eliminujete ich vznik
Zatočte s kruhmi pod očami raz a navždy
Tue, 27 Oct 2020 09:00:00

Ak aj vy bojujete s kruhmi pod očami, máme pre vás kvelé rady ako sa ich zbavíte celkom ľahko a navždy. Pozrite sa, čo odporúča odborníčka.

Kruhy pod očami, sú nielen estetickým problémom, ale mnohokrát prezrádzajú aj zdravotný problém. "Môžu signalizovať stagnáciu krvi v obličkách, celkové psychické a fyzické preťaženie, ale aj nadmernú produkciu melanínu, anémiu, alergie, či dôvodom môže byť aj obyčajná genetická predispozícia. Predovšetkým sa pozrite na to, či ide o zdravotný aspekt alebo nie. To je základ," prezrádza na úvod MUDr. Marika Ostrovská, dermatologička.

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Toto spôsobuje vznik kruhov pod očami najčastejšie:

 • Genetická predispozícia
 • Nadmerná produkcia melanínu 
 • Nahromadenie krvi pod očami, presvitanie ciev
 • Anémia
 • Alergie
 • Nedostatok železa, vitamínov K, D
 • Dehydratácia
 • Fajčenie
 • Stres

Jedno je však isté, žiadna z nás nie je stotožnená s tým ak zdobia našu tvár. Ak sa ich chcete zbaviť, zamerajte sa na tri základné veci. 

1. Dostatok spánku

Spánok je vrámci riešenia daného problému najzásadnejším. "Zvyknite si na spánkovú rutinu - spite aspoň 7 hodín denne. Je dokázané, že ľudia, ktorí sa toho držia, majú až v 80%  menej ťažkostí s tmavými kruhmi pod očnami."

2. Jedzte vitamín K a zvýšte príjem železa

Železo je zložkou hemoglobínu, ktorý je zodpovedný za červenú farbu krvi. Ak je ho málo, krvné cievy sú potom viac viditeľné cez pokožku dôsledkom nedostatku kyslíka. No a vaša krv má vtedy oveľa tmavšiu farbu.To je viditeľné najmä cez jemnú kožu pod očami. Preto ho skúste vo zvýšenej miere dať do svojho jedálnička.

"Dobrým zdrojom je hovädzie, ryby, zelené druhy zeleniny, sušené marhule, broskyne, hrozienka, strukoviny, vajcia  a mak. Rovnako sa prejavuje aj nedostatok vitamínu K, ktorý je zodpovedný za správnu zrážanlivosť krvi."

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

3. Obmedzte cukor a alkohol

Práve cukor v značnej miere škodí pokožke zvnútra. Vynechajte ho v kombinácii s alkoholom hoci len na 10 dní a uvidíte ten rozdiel. "Pleť bude už po týždni žiarivejšia, hladšia a dokonca aj kruhy pod očami budú oveľa menej výrazné. Nezabúdajte zvýšiť pitný režim a tmavé miesta pod očami sa postupne pre vás stanú minulosťou."

Rýchly tip na záver od dermatologičky:

"Absolútnym "záchranárom" je ľad. Pokiaľ si na kruhy pod očami priložíte ľadové vrecúško, alebo okolie potriete ľadovou kockou, pokožku nielen hydratujete, ale tmavý efekt eliminujete na minimum," dodáva MUDr. Marika Ostrovská.

]]>
Tue, 27 Oct 2020 09:00:00 2020-10-27 09:00:00 1
Najsexi tehuľka slovenského šoubiznisu? Alexandra Orviská udáva trendy aj s tehotenským bruškom https://feminity.zoznam.sk/c/908854/najsexi-tehulka-slovenskeho-soubiznisu-alexandra-orviska-udava-trendy-aj-s-tehotenskym-bruskom
Niet pochýb o tom, že práve populárna redaktorka je jednou z najlepšie oblečených žien v slovenskom šoubiznise. Na situácii nič nemení ani fakt, že je tehotná - práve naopak. S tehotenským bruškom je to azda najštýlovejšia tehuľka, akú poznáme.
Najsexi tehuľka slovenského šoubiznisu? Alexandra Orviská udáva trendy aj s tehotenským bruškom
Saša Orviská privedie na svet onedlho svoje druhé dieťa
Tue, 27 Oct 2020 07:30:00

Niet pochýb o tom, že práve populárna redaktorka je jednou z najlepšie oblečených žien v slovenskom šoubiznise. Na situácii nič nemení ani fakt, že je tehotná - práve naopak. S tehotenským bruškom je to azda najštýlovejšia tehuľka, akú poznáme.

Ešte mesiac dozadu sa známa moderátorka a redaktorka Saša Orviská pochválila s krásnou novinou - so svojím partnerom, hokejovým brankárom Jaroslavom Janusom, spolu čakajú ich prvé bábätko. Alexandra sa nikdy netajila tým, že deti zbožňuje a že by bola nesmierne rada, ak by k Viktórii, dcére, ktorú má zo vzťahu s hudobníkom Martinom Valihorom, pribudla ďalšia ratolesť. Toto želanie sa jej počas jari vyplnilo a už dnes sa pýši krásnym tehotenským bruškom. 

Prečítajte si: Jedna z najkrajších Sloveniek je opäť zadaná. Karolína Chomisteková tvorí pár so známym podnikateľom

 

Ak by ste však čakali, že napriek pokročilému štádiu tehotenstva Saša zmení svoj štýl, ste na omyle. Moderátorka totiž dokáže byť štýlová za každých okolností - výnimkou nie je ani tehotenské bruško, práve naopak. Alexandra si totiž vhodne volí outfity, v ktorých jej bruško väčšinu času vyniká. V tomto jesennom období sú to napríklad šaty, ale aj elegantné, či športové outfity, v ktorých by ste jej siedmy mesiac tehotenstva hádali veru len ťažko. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra Orviska (@alexandraorviska),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra Orviska (@alexandraorviska),

 

Okrem módy je Alexandra stále verná aj dobrodružstvu - len nedávno sa so svojou veľmi dobrou priateľkou vybrala na výlet na Faerské ostrovy, ktoré sa nachádzajú na jednom z najkrajších miest na svete, konkrétne medzi Škótskom a Islandom. Mnoho žien práve to, že svoju dobrodružnú povahu nekrotí ani počas tohto magického obdobia, na Saši miluje. Ona sama poslala kritikom odkaz, že ako matka vie, čo je najlepšie pre jej vlastné dieťa. Okrem iného, jeden krásny odkaz venovala aj svojmu drobčekovi v brušku. „No čo Dží, ako je s maminou na výlete? Kedy sa dalo, boli by sme preč stále, však? A že budeš ako my s Viki? Žiadne plače pre rozbité kolienko. Hlava hore a ide sa cestou, akú si vyberieš. Dúfam, že ťa nič nezastaví. Už vôbec nie vietor, dážď alebo trošku blata,'' napísala k fotografii s bruškom na margo upršaného výletu Alexandra.

Saša je nepochybne skvelým príkladom toho, že tehotenstvo sa dá prežiť s obrovskou dávkou pozitívnej energie, ale aj so skvelým štýlom. A my jej okrem zdravia prajeme aby žiarila minimálne tak, ako doteraz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra Orviska (@alexandraorviska),

Neprehliadnite: Soňa Skoncová o tehotenstve: Musela som nakúpiť niekoľko testov, aby som sa presvedčila o správnosti výsledku

]]>
Tue, 27 Oct 2020 07:30:00 2020-10-27 07:30:00 0
Snívate o šťastí, láske, úspechu, no stále ste vo fáze hľadania? Možno stačí zmeniť len jedinú vec https://feminity.zoznam.sk/c/908849/snivate-o-stasti-laske-uspechu-no-stale-ste-vo-faze-hladania-mozno-staci-zmenit-len-jedinu-vec
Áno, občas stačí nepatrná zmena a všetko, po čom túžite, sa stane realitou. Len treba mať odvahu, ísť do vecí celým svojim "JA".
Snívate o šťastí, láske, úspechu, no stále ste vo fáze hľadania? Možno stačí zmeniť len jedinú vec
Snívate o štastí, láske, úspechu, no stále ste vo fáze hľadania
Tue, 27 Oct 2020 06:00:00

Áno, občas stačí nepatrná zmena a všetko, po čom túžite, sa stane realitou. Len treba mať odvahu, ísť do vecí celým svojim "JA".

Všetky procesy tela riadi centrálny nervový systém, ktorý rovnako vytvára scenár zmien, súvisiacich s našim vekom a očakávaniami

Ak chce byť človek skutočne šťastný, niekedy k tomu stačí oveľa menej ako zrejme očakáva. Áno, úspech, láska a kariérny rast idú zväčša ruka v ruke. Teda ak sa snažíme o harmóniu celku a nielen jednej oblasti. Podobné veci, skrátka priťahujú podobné. Ľudia, udalosti aj veci v našom živote nie sú náhodné. Obklopujeme sa nimi sami, či už vedome, alebo nevedome. A ak okolo seba začnete šíriť lásku, rozhodne sa vám to vráti.  

VPrečítajte si: Barefoot running: Behanie naboso je pre telo prirodzenejšie, posilníte ním srdcovo-cievny systém i imunitu

Dnes už je vedecky dokázané, že všetky procesy tela riadi centrálny nervový systém, ktorý rovnako vytvára scenár zmien, súvisiacich s našim vekom. Odrážajú sa v ňom naše predstavy o živote, tradíciách a očakávaniach.

Stačí, ak si osvojíte túto vetu ako malú osobnú mantru: ”Veselá myseľ je polovica zdravia” a uvidíte, že to okamžite pocítite. Všetky stresové situácie, či vypätie nám totiž nielen uberajú energiu, ale aj skracujú život. 

Základom je naučiť sa zmeniť vlastný prístup k okolitému svetu tak, aby ste prežívali čo naviac pozitívnych momentov

Ak sa starších ľudí spýtate čo v živote najviac ľutujú, len málokto z nich si spomenie na niečo, čo prežil. Práve naopak. Ľútosť prejavujú nad tým, čo neurobili, nedosiahli alebo neskúsili. Práve to je dôvod, prečo treba ísť do všetkého naplno a bez akýchkoľvek výčitiek.

Neprehliadnite: Prečítajte si čínsky horoskop. Čo o vás hovorí váš rok narodenia?

Mali by ste povedať jasné zbohom čomukoľvek, čo vás nejakým spôsobom ťahá ku dnu, zväzuje a vy sa v tom necítite komfortne. Základom je naučiť sa zmeniť vlastný prístup k okolitému svetu tak, aby ste prežívali čo naviac pozitívnych okamžikov. Pokiaľ teda chcete nájsť skutočné šťastie, riaďte sa tým, po čom úprimne túžite. A urobte pre samotnú realizáciu maximum. Len tak to môže naozaj fungovať. 

 

]]>
Tue, 27 Oct 2020 06:00:00 2020-10-27 06:00:00 1
Vaša domácnosť môže byť udržateľná už dnes. Inšpirujte sa prieskumom od IKEA https://feminity.zoznam.sk/c/908851/vasa-domacnost-moze-byt-udrzatelna-uz-dnes-inspirujte-sa-prieskumom-od-ikea
Štatistiky z nového IKEA prieskumu o udržateľnosti, realizovaného v spolupráci s prieskumnou agentúrou KANTAR HOFFMAN, ukazujú, že pre 65 % z nás je hlavnou motiváciou ku kúpe udržateľných výrobkov najmä šetrenie peňaženky a životného prostredia.
Vaša domácnosť môže byť udržateľná už dnes. Inšpirujte sa prieskumom od IKEA
IKEA už dlhodobo vyvíja a navrhuje udržateľné produkty.
Tue, 27 Oct 2020 05:59:00

Štatistiky z nového IKEA prieskumu o udržateľnosti, realizovaného v spolupráci s prieskumnou agentúrou KANTAR HOFFMAN, ukazujú, že pre 65 % z nás je hlavnou motiváciou ku kúpe udržateľných výrobkov najmä šetrenie peňaženky a životného prostredia.

Slováci pritom prispievajú k jeho ochrane najmä formou úspory energie (68%) a minimalizáciou odpadu (41 %). Avšak až 1/3 Slovákov si stále myslí, že výrobky šetriace energiu, vodu a minimalizujúce odpad, sú drahšie ako klasické výrobky. Prečítajte si viac o tom, ako pristupujeme k udržateľnej domácnosti a zistite, kam patríte vy. Zistíte zároveň, že udržateľnosť nie je žiadny luxus a prispieť svojou malou časťou k veľkej zmene môže každý z nás.

Kde šetríme najviac 

Ukazuje sa, že v slovenských domácnostiach šetríme hlavne energiu. Úsporné spotrebiče sú pre Slovákov voľbou číslo jeden a pri rozhodovaní o kúpe je pre nás dôležitá najmä ich cena. V 86 % slovenských domácností dnes môžeme nájsť žiarovky LED. Svoje účty za energie znižujeme praktickými life-hackmi. Počas chladných dní zvykne 79 % Slovákov používať textílie na regulovanie teploty v domácnosti, 51 % z nás dokonca veľmi často.

Taktiež, viac ako polovica z respondentov sa pochválila pravidelným využívaním znovu nabíjateľných batérií. Medzi bariéry, kvôli ktorým ich zvyšných 45 % z nás nevyužíva, patrí najmä ich cena (37%), naša zábudlivosť (31%) a nedostatok času na nabíjanie (15%). Používanie alkalických batérií ma negatívny vplyv na prírodu, preto sa IKEA tento rok zaviazala odstrániť všetky nenabíjateľné alkalické batérie z globálneho sortimentu vybavenia domácnosti do októbra 2021. 

Udržateľný prístup aj v spojení s nábytkom 

Dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou našich domovov je náš nábytok. Kde a ako ho najčastejšie nakupujeme? Napriek všadeprítomnej digitalizácii až 76 % Slovákov nakupuje nábytok priamo v predajni s nábytkom. Nákup nábytku výhradne cez e-shop obľubuje 18 % Slovákov. Nábytku v domácnosti sa najčastejšie zbavujeme až keď je starý, zničený a ošarpaný (63%), keď potrebujeme iný rozmer (19%) či vyjde z módy (18%).

Až polovica Slovákov si nikdy nekúpila žiadny nábytok z druhej ruky. Takmer 1/3 z tejto skupiny spotrebiteľov nad tým nikdy ani nepremýšľala, pre ostatných nie je použitý nábytok hoden kúpy za ponúkanú cenu (23%), kúpa sa im zdá riskantná (21%) alebo nehygienická (18%). 

To je niečo, na čom ešte môžeme popracovať, keďže zmena prístupu by pomohla k udržateľnejším domácnostiam. Samotná IKEA Bratislava v novembri 2017 spustila službu Druhý život nábytku, ktorá umožňuje zákazníkom predať svoj nevyužitý alebo nepotrebný nábytok z IKEA.

Zákazníci si v predajni môžu taktiež zakúpiť aj up-cyklované textilné výrobky z nevyužitých látok IKEA, ktoré sa do sortimentu dostali vďaka projektu Druhý život látkam a spolupráci s neziskovou organizáciou Dom Svitania. Hlavným cieľom oboch projektov je minimalizovať odpad v čo najvyššej možnej miere. 

Lepšia budúcnosť na dosah 

Začnite viesť udržateľnejšiu domácnosť už dnes. Prispejte k zníženiu nášho dlhu voči planéte, a zároveň ušetri cenné eurá pre rodinný rozpočet. Nejde pritom o žiadnu vedu, stačí pár jednoduchých pravidiel a je to. IKEA už dlhodobo vyvíja a navrhuje produkty, pri ktorých sa vo výrobnom procese využívajú udržateľné, recyklované alebo recyklovateľné materiály a nezaostáva ani pokiaľ ide o zodpovedný prístup v spojení s jedlom.

V posledných rokoch na trh uviedla napríklad vegetariánsky hotdog, ktorý má v porovnaní s tým klasickým o 85 % nižšiu uhlíkovú stopu, vegánsku zmrzlinu či nové bezmäsité guľôčky založené na rastlinnej báze. Svojich zákazníkov vzdeláva aj prostredníctvom svojej aplikácie IKEA Better living, pomocou ktorej vysvetľuje environmentálny dopad rôznych aktivít. Spoločnosť IKEA verí, že aj malá zmena v správaní spotrebiteľov dokáže vytvoriť veľký pozitívny dopad na životné prostredie.

- reklamná správa - 

]]>
Tue, 27 Oct 2020 05:59:00 2020-10-27 05:59:00 1
Keď obmedzíte v jedálničku túto jednu vec, vaše telo sa vám poďakuje: Znížite si tlak a zlý cholesterol https://feminity.zoznam.sk/c/908801/ked-obmedzite-v-jedalnicku-tuto-jednu-vec-vase-telo-sa-vam-podakuje-znizite-si-tlak-a-zly-cholesterol
Obmedzenie prísunu mäsa má pre vaše telo mnoho zdravotných výhod a práve na tom je založený nový typ stravovania. Stačí dodržiavať tieto pravidlá.
Keď obmedzíte v jedálničku túto jednu vec, vaše telo sa vám poďakuje: Znížite si tlak a zlý cholesterol
Nový stravovací životný štýl naberá na popularite: Najväčším benefitom je zníženie tlaku a zlého cholesterolu
Mon, 26 Oct 2020 15:30:00

Obmedzenie prísunu mäsa má pre vaše telo mnoho zdravotných výhod a práve na tom je založený nový typ stravovania. Stačí dodržiavať tieto pravidlá.

Vegetariánska strava je v poslednej dobe čoraz populárnejšia. Mnohé štúdie ukazujú, že jej využitie prispieva k zlepšeniu zdravia. Čo však v prípade, ak sa niekto nevie vzdať mäsa? Flexitarianizmus môže byť takým riešením.

Flexitarianizmus je strava, ktorá obmedzuje množstvo skonzumovaného mäsa. Podľa inej definície je flexitarianizmus strava spočívajúca v konzumácii mäsa iba za výnimočných okolností, napríklad mimo domu, na večierkoch, obchodných alebo spoločenských stretnutiach.

Je to to isté ako semivegetariánstvo?

Samozrejme, že nie. Semivegetariáni nejedia určité druhy mäsa a živočíšne produkty. Najčastejšie ide o vylúčenie červeného mäsa. Flexitaristi zase jedia všetky druhy mäsa, ale obmedzujú ich množstvo.

Prečítajte si: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Účinky flexitarianizmu na zdravie

Je dokázané, že obmedzenie množstva mäsa v strave má veľa pozitívnych účinkov na zdravie. Konzumácia veľkého množstva červeného mäsa zvyšuje riziko kardiovaskulárnych chorôb (arteroskleróza, vysoký krvný tlak, infarkt, mŕtvica, hypercholesterolémia), cukrovky 2. typu a dokonca aj rakoviny hrubého čreva a konečníka. Je však potrebné pripomenúť, že mäso a živočíšne výrobky sú najlepším zdrojom zdraviu prospešných bielkovín, železa a vitamínu B12. Flexitarianizmus je spôsob, ako zosúladiť tieto dva predpisy. Jedným z hlavných cieľov tohto životného štýlu je zvýšiť množstvo zeleniny vo vašej strave. Ďalej prispieva k zníženiu hladiny cholesterolu, zníženiu rizika rakoviny hrubého čreva a zníženiu krvného tlaku. Stojí za to pamätať si, že strava založená na rastlinných produktoch pomáha zhodiť zbytočné kilogramy .

Pravidlá stravovania

Názov pochádza z dvoch anglických slov: flexibilný a vegetariánsky. To doslovne znamená „flexibilné vegetariánstvo“. Ako už bolo spomenuté, hlavným pravidlom je obmedziť množstvo mäsa v strave (nie však úplne vylúčiť). Neexistujú prísne pravidlá. Každý jednotlivec sa rozhodne, čo pre neho znamená „obmedziť množstvo mäsa“. Medzi produkty, z ktorých je strava založená, patria:

 • strukoviny (tofu, fazuľa, šošovica, hrášok atď.) - veľmi dobrý zdroj bielkovín
 • zelenina a ovocie
 • celozrnné cereálne výrobky
 • mliečne výrobky a vajcia
 • semená a orechy

Mohlo by vás zaujímať: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Flexitarizmus - áno alebo nie

Tento relatívne nový model výživy je sľubný. V roku 2014 bol do Oxfordského anglického slovníka pridaný výraz „flexitarizmus“. Niekoľko uskutočnených štúdií preukázalo, že má priaznivý vplyv na ľudské zdravie. Je to spôsobené:

 • obmedzením množstva mäsa a jeho výrobkov
 • zvýšením množstva vlákniny
 • zvýšením množstva vitamínov a minerálov

Flexibilita navyše pomáha znižovať emisie skleníkových plynov. V dôsledku toho pomáha chrániť životné prostredie.

]]>
Mon, 26 Oct 2020 15:30:00 2020-10-26 15:30:00 0
4 najčastejšie problémy, ktoré sú zodpovedné za rozchody v moderných vzťahoch: Prečo to väčšinou napokon vzdáme? https://feminity.zoznam.sk/c/908840/4-najcastejsie-problemy-ktore-su-zodpovedne-za-rozchody-v-modernych-vztahoch-preco-to-vacsinou-napokon-vzdame
Zdá sa, ako keby moderné vzťahy mali menšiu dobu trvácnosti. Prečo to tak však je a čo je za to zodpovedné? Je to dobou alebo si to robíme sami?
4 najčastejšie problémy, ktoré sú zodpovedné za rozchody v moderných vzťahoch: Prečo to väčšinou napokon vzdáme?
4 najčastejšie problémy, ktoré sú zodpovedné za rozchody v moderných vzťahoch
Mon, 26 Oct 2020 14:00:00

Zdá sa, ako keby moderné vzťahy mali menšiu dobu trvácnosti. Prečo to tak však je a čo je za to zodpovedné? Je to dobou alebo si to robíme sami?

1. Ľudia, ktorí sú príliš závislí na pozornosti toho druhého, môžu svojich blízkych odradiť

Tak toto je vo vzťahu najväčší kameň úrazu. ”Ľudia, ktorí sú totiž príliš závislí na pozornosti toho druhého, môžu svojich blízkych odradiť práve nadmernou pozornosťou a potrebou lásky. Ak sa v nej neustále potrebujete utvrdzovať, nie je to najlepšia cesta pre nikoho,” vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. Nemôžete neustále premýšľať nad tým, čo sa stane ak… Keď vás partner miluje, zostane pri vás a nemusíte to počúvať každý deň. Myšlienky na to, že vás možno nechá zahoďte do zabudnutia. 

Čítajte tiež: Rozhovor s módnou návrhárkou Petrou Kubíkovou: Vlastná kolekcia šiat z vás nespraví umelca

2. Ignorujete hranice spoločného osobného priestoru

Každá dvojica má svoje malé tajomstvá, ktoré poznajú len oni. A to je správne. ”Problém nastáva, ak sa k tomuto osobnému, intímnemu priestoru prestanete chovať s úctou. Pokiaľ partnerovo tajomstvo poviete niekomu inému a k nemu sa to donesie, riskujete, že stratíte jeho dôveru,” vysvetľuje Miler. Preto sa snažte spoločné tajomstvá naozaj udržať!

3. Žijete neustále v pochybnostiach

Každý deň sa prebúdzate s myšlienkou, čo by bolo keby? Tak na ňu veľmi rýchlo zabudnite. Nikomu to nerobí dobre. Nielen vám, ale ani partnerovi. Ten môže totiž vaše pochybnosti brať ako fakt, že nechcete váš vzťah ďalej rozvíjať a to smeruje len k jednému - rozchodu.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

4. Nesprávate sa k partnerovi úctivo

Aké miesto má partner vo vašom rebríčku priorít? Sú na prvom mieste deti? Práca? A kde je on? Ak ste sa teraz zamysleli máte problém. ”Keď totiž mužovi vo vzťahu chýba pocit dôležitosti, skôr či neskôr odíde,” hovorí Miler. Každý potrebujeme úctu, lásku, rešpekt. A muži obzvlášť. Na to by ste rozhodne nemali zabúdať.  

]]>
Mon, 26 Oct 2020 14:00:00 2020-10-26 14:00:00 1
Aj pri deťoch sa viete dostať expresne rýchlo do formy: V exkluzívnom rozhovore Lena Perminova prezradila, ako na to https://feminity.zoznam.sk/c/908841/aj-pri-detoch-sa-viete-dostat-expresne-rychlo-do-formy-v-exkluzivnom-rozhovore-lena-perminova-prezradila-ako-na-to
Ak túžite po krásnej figúre, no stále sa vyhovárate, že popri deťoch je to nemožné, táto žena vás presvedčí o opaku. Lena Perminova vyzerá totiž absolútne božsky.
Aj pri deťoch sa viete dostať expresne rýchlo do formy: V exkluzívnom rozhovore Lena Perminova prezradila, ako na to
j popri deťoch sa môžete dostať expresne rýchlo do formy
Mon, 26 Oct 2020 12:00:00

Ak túžite po krásnej figúre, no stále sa vyhovárate, že popri deťoch je to nemožné, táto žena vás presvedčí o opaku. Lena Perminova vyzerá totiž absolútne božsky.

Naučte deti pravidlám, disciplíne a nebudete mať čas na výhovorky

Nádherná blondínka, vyzerá doslova ako bábika. Málokto by tipoval, že táto žena je matkou dvoch synov - Nikity a Egora a rozkošného dievčatka, ktoré je jej vernou kópiou, Ariny. Hoci je mamou na plný úväzok, nezabúda ani sama na seba a pracovne je veľmi aktívna. Podniká, bloguje, navrhuje oblečenie, venuje sa modelingu. Krehká kráska jednoducho žije rozprávkový život. Aj napriek sľubnej kariére vie, že byť mamou je poslaním. A tak sú u nej vždy na prvom mieste deti, ako sama prezradila. No nezabúda ani sama na seba.

Neprehliadnite: Tieto ženy sa plastickými operáciami netaja: Dodalo im to vraj na sebavedomí, vyzerajú však aj lepšie ako predtým?

"Ja svoje deti a manžela milujem nadovšetko. Aj preto kvôli nim vstávam každé ráno o 5:00, hoci nemusím (smiech). Ale nie, naozaj viem, že sa o nich musím postarať, aby všetko fungovalo tak ako má. No a môj muž je mi pri tom všetko veľkou oporou. A dnes už vlastne aj deti. Ja som ich od malička viedla k samostatnosti. Vedela som, že túžim byť mamou, no nie otrokom. Práve vtedy máte čas venovať sa aj sama sebe a napríklad aj figúre. Naučte deti pravidlám, disciplíne a nebudete mať čas na výhovorky."

"Čo sa týka cvičenia, nedám dopustiť na cviky s vlastnou váhou a jógu. Je to ideálna kombinácia ako udržať krásnu figúru a zároveň si pozitívne nastaviť myseľ. Keď chcete zhodiť, dajte si 4 týždne tvrdšieho režimu. Cvičte 5x do týždňa, dva dni venujte ľahšej aktivite akou je napríklad plávanie."

"Čo sa týka stravy ja osobne si rada doprajem, ale ak sa potrebujem zbaviť pár kíl, ako to bolo po pôrode, nastavila som si režim dvoch hlavných jedál denne. Pokojne som mala pizzu, či cestoviny. Ale nič medzitým. Žiadne snacky, cukor, úplne som vylúčila sladké jedlá a dezerty. Toto podľa mňa perfektne funguje. Zbavte sa rafinovaného cukru a kilá pôjdu dolu, verte mi."

Toto tvorí základ jej jedánička

 • Zelenina: brokolica, šalát, špenát, kel, kapusta, batát
 • Ovocie: banán, melón, pomaranč, grapefruit, jablko, ananás, hrušky, papája, maliny, čučoriedky
 • Sacharidy: hnedá ryža, ovsené vločky, celozrnné potraviny, semolinové cestoviny
 • Proteíny: ryby, vajcia, tvaroh
 • Tuky: olivový olej, rybí olej, maslo, orechy, ľanové semienka, avokádo, chia semienka

Mohlo by vás zaujímať: Ani Irina, ani Lady Gaga: Sexi herec Bradley Cooper zbalil novú Bond Girl, čo hovoríte na tento pár?

]]>
Mon, 26 Oct 2020 12:00:00 2020-10-26 12:00:00 1
Horší sa vám pod rúškom pleť? Dodržujte tieto zásady a všetko bude opäť v poriadku https://feminity.zoznam.sk/c/908847/horsi-sa-vam-pod-ruskom-plet-dodrzujte-tieto-zasady-a-vsetko-bude-opat-v-poriadku
Rúška sú zatiaľ na neurčité obdobie našou každodennou povinnosťou. Ak patríte medzi tých nešťastných, ktorým pokrývka nosa a úst pácha výrazné škoy na pleti, máme pre vás niekoľko tipov.
Horší sa vám pod rúškom pleť? Dodržujte tieto zásady a všetko bude opäť v poriadku
Rúška sú našou povinnosťou - svetové značky už dokonca zaradili tento doplnok do svojich kolekcií
Mon, 26 Oct 2020 10:00:00

Rúška sú zatiaľ na neurčité obdobie našou každodennou povinnosťou. Ak patríte medzi tých nešťastných, ktorým pokrývka nosa a úst pácha výrazné škoy na pleti, máme pre vás niekoľko tipov.

Dôkladnejšie čistenie pleti 

Čistenie pleti by ste mali praktizovať každé ráno a večer a skladať by sa malo z následujúcich krokov; odlíčenie, čistenie čistiacim gélom (odporúča sa vyhýbať micelárnej vode, nakoľko pleť priveľmi vysušuje), aplikácia tonika na upokojenie pleti a následne krému. Vedeli ste, že tieto kroky by ste mali aplikovať aj v prípade, že máte rúško na tvári viac, než tri hodiny? Pleť sa pod ním, bez ohľadu na to, aké je počasie, zaparuje a o čosi ťažšie sa jej dýcha - čo je dôsledkom upchávania pórov. Preto hneď, keď je to možné a dáte si rúško dole z tváre, dôkladne si vyčistite pleť. Aplikovať krém nemusíte, dôležité je však, aby ste nezabúdali na tonikum, ktoré má v týchto prípadoch naozaj blahodárny efekt. Samozrejmosťou je, že by ste mali siahnuť po produktoch, ktoré neobsahujú alkohol. Pri nadmernom vysušení pleti totiž vaša pokožka v skutočnosti začne produkovať o čosi viac mastnoty, aby jej dodala potrebné živiny. 

Prečítajte si: Jedlá, ktoré sú zodpovedné za vznik akné: Týmto dajte STOP - ku ak chcete mať krásnu pleť

Vynechajte mejkap, ale aj ochranný faktor

Ak sa líčite pod rúško a pozorujete zhoršenie pleti, máme pre vás zlú správu - je potrebné, aby ste sa mejkapu vzdali. Aj keď máte ten správny mejkap, ktorý vám nikdy neupchával póry, nezabúdajte, že pod rúškom sa naša pleť niekoľkonásobne namáha a mejkap jej v tomto prípade viac škodí, než pomáha. To isté platí aj pre ochranný faktor. Napriek tomu, že je ženskou povinnosťou aplikovať si ho každé ráno na pleť, tentokát je potrebné spraviť výnimku. SPF si naneste len na časť tváre, ktorá nie je zakrytá rúškom či maskou.

Meňte rúška 

Samozrejmosťou je pravidelné menenie rúšok. Zatiaľ čo počas prvej vlny všetci apelovali na to, že rúška už po dvoch hodinách strácajú efektivitu, dnes sa na to zabúda - a väčšina ľudí nosí to jedno rúško na tvári celý deň. Okrem toho, že tým v podstate nechránite seba a ani ľudí okolo vás, má rúško negatívny dopad na vašu tvár. Nanesené baktérie sa totiž nelepia nikam inam, než na vašu pleť. Nezabudnite tak rúška každé dve hodiny meniť. V prípade, že používate bavlnené rúška, je potrebné, aby ste ich oprali a následne prežehlili, čím ich zbavíte nechcených baktérií.

Neprehliadnite: Pleť a oleje: Ktoré sú skutočným zázrakom pre našu pokožku, ktorým by ste sa mali však vyhnúť?

Nenamáhajte svoju pleť 

Aj keď svoju pleť rady hýčkate, tentokrát zabudnite na skúšanie rôznych masiek a špeciálnych prípravkov. Siahnite radšej po prírodnejšej ceste a namiesto toho, že budete skúšať nové, nepoznané značky, si domácu masku radšej vyrobte. So starostlivosťou to však nepreháňajte, okrem pravidelného čistenia dbajte hlavne len na to, aby ste sa svojej pleti nedotýkali rukami. Dôležitý je aj pitný režim - okrem čistej vody sa odporúča aj šalviový čaj, ktorý je pleť hotovým zázrakom. 

]]>
Mon, 26 Oct 2020 10:00:00 2020-10-26 10:00:00 0
Ženská symbióza: Tipy, čo darovať k výročiu, okrúhlici, či len preto, že ju chcete potešiť https://feminity.zoznam.sk/c/908842/zenska-symbioza-tipy-co-darovat-k-vyrociu-okruhlici-ci-len-preto-ze-ju-chcete-potesit
Nebudeme si klamať, nájsť vhodný darček pre svoju polovičku, dá občas pekne zabrať. Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré sú nielen krásne, ale aj hand - made, čo im dáva punc výnimočnosti.
Ženská symbióza: Tipy, čo darovať k výročiu, okrúhlici, či len preto, že ju chcete potešiť
Tipy čo darovať k výročiu, okrúhlici, či len preto, že ju chcete potešiť
Mon, 26 Oct 2020 09:00:00

Nebudeme si klamať, nájsť vhodný darček pre svoju polovičku, dá občas pekne zabrať. Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré sú nielen krásne, ale aj hand - made, čo im dáva punc výnimočnosti.

Ak chcete svoju polovičku naozaj prekvapiť, no neviete sa rozhodnúť, do čoho sa oplatí investovať (nielen finančne, ale aj aby to malo emocionálnu hodnotu), máme pre vás niekoľko tipov. Verte, že toto poteší nejedno ženské srdce a dušu. 

Prečítajte si: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

Pre potešenie, no s pridanou hodnotou

Ručne robené a maľované vázy od dizajnérky Veroniky Švábeníkovej, sú hotovým malým pokladom. Mramorový dekor, ktorý je tvorený zmesov oxidov, glazúry a ďalších zložiek sa nanesie na vodnú hladinu, do ktorej sa samotná váza postupne ponorí.

Farby sa na ňu nachytajú a tým sa vytvára unikátna štruktúra. Práve vďaka tejto technike je každý kúsok absolútny originál. Ak žena po vašom boku patrí medzi milovníčky umenia, toto je určite tá správna voľba. 

Výnimočnosť k okrúhlici patrí

Väčšina žien nedá dopustiť na darčeky, ktoré majú pravú emocionálnu hodnotu. A tento anjel z dielne mladej českej šperkárky - Anny Kristyny Sion sa jednoznačne radí do danej kategórie. Ochrana, požehnanie, čistota, nevinnosť, nežnosť a láska je všetko, čo odráža.

Splnenie zázrakov je pocit, ktorý ním obdarovaná žena nadobudne. Navyše ide o akýsi malý klenot, ktorý môžete napokon predávať z generácie na generáciu. Za nás rozhodne áno!

Prečítajte si: Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku

Ikonická kabelka je niečo, čo vždy ženu poteší. A áno, presne takú, nájdete aj v lokálnej tvorbe, u nás doma. Manželia Veronika a Bastien stoja za značkou jedinečných, ručne vyrábaných kabeliek Verbua. Vzácne remeslo a know how si priniesol so sebou Bastien z Francúzska, kde sa brašnárstvu venoval jeho otec. 

Poctivosť, kvalita a láska k remeslu, sú veci, ktoré robia tieto malé ženské radosti dokonalými. Navyše môžete svojej láske darovať skutočne originálny kúsok s venovaním, či jej iniciálmi. 

Pri výročí zohrávajú symboly špeciálnu úlohu

Výročie je vždy veľkým miľníkom vo vzťahu. A vlastne je jedno, či je okrúhle alebo nie. Práve daný medailón z dielne slovenskej šperkárskej špičky - Greg & Rich je kúsok, ktorý sa stane rodinným klenotom. Personalizované zlaté medailóny s posolstvom sú totiž darčekmi s ozajstnou hodnotou.

Môžete svojej drahej nechať vygravírovať tajnú šifru, ktorej budete rozumieť len vy, osobný odkaz, dátum svadby, či mená deti. Pri verzii s diamantami, to môže byť za každé dieťa diamant - biely a čierny, ktoré predstavujú vaše poklady, prípadne vás dvoch (tak ako bez noci nemôže byť deň, nedokážete byť jeden bez druhého). Je to len na vás. A práve rôznorodosť, robí tento darček úplne jedinečným.

]]>
Mon, 26 Oct 2020 09:00:00 2020-10-26 09:00:00 1
Re.Design TOGETHERNESS – spolu znamená viac https://feminity.zoznam.sk/c/908827/re-design-togetherness-spolu-znamena-viac
RESERVED predstavuje najnovšie vydanie limitovanej kolekcie Re.Design v súlade s kľúčovými módnymi trendmi. Tentokrát namiesto dvoch samostatných kampaní pre mužov a ženy existuje iba jedna, so sloganom „Togetherness“ (Spolupatričnosť).
Re.Design TOGETHERNESS – spolu znamená viac
RESERVED predstavuje najnovšie vydanie limitovanej kolekcie Re.Design.
Mon, 26 Oct 2020 08:59:00

RESERVED predstavuje najnovšie vydanie limitovanej kolekcie Re.Design v súlade s kľúčovými módnymi trendmi. Tentokrát namiesto dvoch samostatných kampaní pre mužov a ženy existuje iba jedna, so sloganom „Togetherness“ (Spolupatričnosť).

New Feminity je trend, ktorý vládne na mólach po celom svete takmer v každej zemepisnej šírke. Nájdeme ho aj v najnovšej kolekcii Re.Design pre sezónu jeseň-zima 2020/2021. Dnešná „moderná ženskosť“ je elegantná, bohatá na jednoduchý strih a výrazne nadväzujúca na slávny štýl 90. rokov, ktorý vytvoril kult super modeliek a legendárnych módnych fotografov. Súčasní dizajnéri sa stále túžia inšpirovať týmto trendom, ukazujú ho však v modernizovanej verzii. „Nadčasovosť“ je kľúčové slovo, ktoré používajú tvorcovia novej klasiky.

Preto v premiérovej kolekcii, zatiaľ najelegantnejšej edícii Re.Design, nájdete siluety s odvážne odhalenými ramenami alebo chrbtami, halter výstrihmi a zvýrazneným pásom. Počítajú sa detaily a vyjadrenie. Šikovne odkryté (alebo skôr zakryté) telo upúta viac ako nahota. Zmyselnosť priamo z budoáru, to nie sú len saténové šaty pripomínajúce spodničku, ale aj sofistikované kostýmy, saténový kabát s tenkým opaskom a crop-top kombinovaný s rovnými nohavicami s vysokým pásom. Súčasťou New Femininity je aj odvážna sada flitrových modelov, ktorú je možné ľubovoľne kombinovať s ďalšími prvkami. Celok dopĺňajú doplnky - kožené rukavice, štrasová bižutéria a vlnené šatky.

Na prvý pohľad sa zdá, že farebná paleta je výrazne monochromatická. Čierna farba sa ujíma vedenia – je elegantná, zmyselná a vždy módna, bez ohľadu na sezónu alebo aktuálne trendy. Túto farbu dopĺňajú jemné odtiene telovej a výraznej modrej, ako aj klasického striebra a luxusného zlata. Dôležitá je textúra látok - drsnosť lesklých flitrov, elegantná hladkosť hodvábu a saténu, hladkosť kože alebo drsnosť vlny.

Oblečenie a doplnky RESERVED kolekcie Re.Design je dostupná online na www.reserved.com

- reklamná správa - 

]]>
Mon, 26 Oct 2020 08:59:00 2020-10-26 08:59:00 1
Rozhovor s Romanou Škamlovou: Ako sa z krásnej modelky stala úspešná podnikateľka? https://feminity.zoznam.sk/c/908844/rozhovor-s-romanou-skamlovou-ako-sa-z-krasnej-modelky-stala-uspesna-podnikatelka
Väčšina Slovenska má sympatickú blondínu zafixovanú ako úspešnú súťažiacu Miss Slovensko. Romana však rozhodne nie je ženou, ktorá by zarábala na svojej kráse, práve naopak. Ako úspešná podnikateľka búra stereotypy - čoho dôkazom je niekoľko jej biznisov.
Rozhovor s Romanou Škamlovou: Ako sa z krásnej modelky stala úspešná podnikateľka?
Vo svete podnikania funguje známa Slovenka už 12 rokov
Mon, 26 Oct 2020 07:30:00

Väčšina Slovenska má sympatickú blondínu zafixovanú ako úspešnú súťažiacu Miss Slovensko. Romana však rozhodne nie je ženou, ktorá by zarábala na svojej kráse, práve naopak. Ako úspešná podnikateľka búra stereotypy - čoho dôkazom je niekoľko jej biznisov.

Romana, vás verejnosť vníma v prvom rade ako modelku a takú tú peknú tváričku. Niektorí možno tušia, že ste aj podnikateľkou...

Áno, aj ja som si to všimla. Je to však prirodzené, keďže ma tak vykresľujú médiá, no realita je iná. Už viac ako 12 rokov podnikám. Vždy som brala modeling ako prechodnú stanicu a po istom nepríjemnom fotení v Miláne som sa uistila, že je čas na novú životnú etapu.

Keď sme pri tej prechodnej stanici - vy sama ste uviedli, že už počas venovania sa modelingu ste túžili dosiahnuť niečo viac. Ako ste to mysleli? Potrebovali ste viac kreatívneho priestoru alebo ste v modelingu nevideli svoje uplatnenie?

Môže to znieť akoby som podceňovala túto prácu, no opak je pravdou. Obdivujem dievčatá, ktoré robia modeling - ten skutočný, nie na Instagrame. Naozaj to nie je jednoduché. Mňa táto práca jednoducho nenapĺňala. Túžila som skôr po niečom, kde môžem vedomostne či kreatívne rásť. Okrem toho, nikdy som nemala ambície byť modelkou, potrebujem veľkú dávku slobody a možnosž rozhodovať o svojom čase sama - čo v modelingu nebolo možné. Všetko je však o nastavení v hlave. Teraz napríklad  fotím veľmi rada, asi preto, že viem, že nemusím. :)

Prečítajte si: Rozhovor s Mony Sakman: Boli časy, kedy som sa musela obracať, rozhodnutie stať sa tanečníčkou však neľutujem

Možnosť rastu sa pri podnikaní nepochybňuje uplatňuje. Verím však tomu, že začiatky bývajú ťažké a stáva sa, že okolie reaguje na rozbiehanie biznisu skepticky. Stretli ste sa s nedôverou ľudí aj vy, najmä ako žena? 

Tak určite, ale nevnímala som to. Podstatné pre mňa volo, že som verila sama sebe. Čo sa týka podceňovania, na Slovensku som sa s ním však nestretla, skôr naopak. No niečo podobné ako hovoríte som zažila pred šiestimi rokmi v Dubaji a v Bahrajne na svetovom gastro veľtruhu s kávou. Muži sa tam so mnou nechceli ani len rozprávať - a to aj napriek tomu, že vedeli, že som majiteľka. V tom čase tam bol aj náš zástupca a tak všetko vybavoval on. Bolo to pre mňa nepríjemné a vtedy som si uvedomila a bola vďačná, že žijem v krajine, kde máme rovnaké práva. 

Mali ste niekoho, kto vás psychicky podporoval od začiatkov?

Psychicky? Asi nikto. :) Netreba však z toho zasa robiť drámu - je to práca a každého slobodné rozhodnutie.

Spomínate podnikanie s kávou. Prečo ste sa do toho pustili? Viacero ľudí by zrejme tipovalo, že ostanete v oblasti módy, krásy a podobne...

Naša značka kávy Mallay je na trhu už viac ako osem rokov. Dokonca je ocenená ako jeden z najlepších slovenských produktov, čo sa týka porovnania ceny a kvality. Je pravdou, že posledný rok sa nám darí násobne viac - a preto ju aj média začali evidovať a spájať s mojou osobou. Vznikla iba pre spotrebu siete kaviarní, ktorú som v minulosti vlastnila. Sieť kaviarní som predala, no Mallay bola moja srdcovka. Neskôr sme ju začali predávať či distribuovať aj iným kaviarniam, hotelom, obchodom, ale aj na vlastnom eshope. Nový projekt je IEM SPA, ktoré založili spolu s mojou priateľkou a partnerkou Alenkou Pallovou - tomu momentálne venujem najviac času.

Káva Mallay je špeciálna v tom, že je výberová. V čom sa však taká tá vyberová káva líši od ostatných?

Spĺňa tie najprísnejšie kritéria. Oproti bežným kávam, je výberová výraznejšia svojou chuťou a kvalitou kávového zrna. Zároveň prináša aj omnoho viac benefitov pre zdravie.

Samozrejmosťou je aj fair trade. Ako by ste vysvetlili čitateľom, čo to znamená a prečo by na to mali brať ohľad?

Fair Trade znamená doslova férový obchod. Farmári či pestovatelia kávy sú často vykorisťovaní. Celé rodiny pracujú tvrdo na plantážach či v pralesoch a nedostáva sa im odmena, aký by im bola príslušná. Napríklad tu na Slovensku máme stanovenú minimálnu mzdu, no v rozvojových krajinách nie. V skratke, keď vidíte surovinu označenú fair trade, máte istotu, že pri jej vzniku nedochádza k znečisťovaniu a poškodzovaniu prírody a pestovatelia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje určitú životnú úroveň.

 

Výberové kávy sú núkané aj v supermarketoch za pár drobných - čo samozrejme značí, že zrejme nie sú výberovými. Ako rozoznať, ktorá káva je skutočne kvalitná a možno aký dosah má na človeka, keď pije naozaj dobrú kávu?

 

Veľké kávové spoločnosti tlačia na kvantitu a zároveň nízku cenu - čo samo o sebe tlačí kvalitu kávového zrna nadol. Často sa pozastavím na cene v supermarkete keď vidím, že finálny produkt stojí niekedy ako nákup nášho zeleného zrna. A to si ešte k tomu musíte prirátať celý ten proces, praženie, balenie, obal, distribúcia, ľudia a tak ďalej. 

Ja osobne pijem najmä našu kávu, keďže sa snažím všeobecne žiť zdravšie a vyhýbať sa tým známym éčkam. Naša káva je organická, čo znamená, že nie je chemicky postrekovaná a rastie v prirodzenom prostredí Indonézskych pralesov.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa MALLAY | Organická káva (@mallay_organicka_kava),

Podnikanie veru nie je prechádzka ružovou záhradou, no ani nič nereálne. Mnoho žien by aj chcelo podnikať, tak ako vy, no má strach. Čo by ste im odporučili? Čo všetko je potrebné na to, aby žena a celkovo človek začal podnikať? 

Keď hovorím o sebe, dovolím si tvrdiť, že mi nikdy nechýbala odvaha. Odvaha riskovať, začať, padnúť a znovu sa postaviť. Nie všetky rozhodnutia dnes považujem za rozumné, no treba si z nich vziať ponaučenie a vtedy si ich vieme pripísať na konto. To je asi to najdôležitejšie - mať drive a potom samozrejme dobrý nápad, vedieť čo najviac o danom druhu podnikania, zmapovať si konkurenciu a samozrejme podstatný je aj kapitál. No a potom už len makať a makať...zdokonaľovať sa, sledovať súčasné trendy a tak ďalej.

 

]]>
Mon, 26 Oct 2020 07:30:00 2020-10-26 07:30:00 0
Ani ona nebola žiadnym neviniatkom. Toto je muž, s ktorým princezná Diana podvádzala Charlesa https://feminity.zoznam.sk/c/908843/ani-ona-nebola-ziadnym-neviniatkom-toto-je-muz-s-ktorym-princezna-diana-podvadzala-charlesa
Napriek tomu, že sa počas, ale aj po manželstve princeznej Diany a princa Charlesa hovorilo najmä o nevere následníka trónu, pravdou je, že svoje mala na rováši aj Diana. Aféru totiž viedla s mužom, ktorého Charles osobne poznal.
Ani ona nebola žiadnym neviniatkom. Toto je muž, s ktorým princezná Diana podvádzala Charlesa
Princezná Diana taktiež nebola žiadnym neviniatkom
Sun, 25 Oct 2020 16:00:00

Napriek tomu, že sa počas, ale aj po manželstve princeznej Diany a princa Charlesa hovorilo najmä o nevere následníka trónu, pravdou je, že svoje mala na rováši aj Diana. Aféru totiž viedla s mužom, ktorého Charles osobne poznal.

Aj keď Diana Spencer vstupovala do manželstva s Charlesom zamilovaná, rýchlo pochopila, že napriek obrovskému bohatstvu a statusu princeznej jej život ani zďaleka nebude pripomínať rozprávku. Už pár dní po svadbe, konkrétne na svadobnej ceste zistila, že jej manžel má slabosť pre svoju expriateľku Camillu. Napriek tomu dúfala, že ide len o zvláštne obdobie a zbytočné namýšľanie, no mýlila sa. Po tom, ako sa jej narodil prvý syn, začalo manželstvo dvojice upadať. Okrem toho, že Charles čoraz viac vyhľadával spoločnosť svojej starej lásky, nezaľáhala ani Diana. To, že sa cítila nemilovaná a odstrčená si kompenzovala v spoločnosti iných mužov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ||Royal World (@royalworld__),

Jedním z nich bol aj jej dlhoročný priateľ z detstva, James Gilbey. Obyčajný muž, ktorý pracoval ako predajca áut, si v Dianinej psychickej nepohode dokázal získať jej srdce. Dokonca až natoľko, že sa doňho celým srdcom zamilovala. Svet sa o tejto afére dozvedel kvôli nahrávke telefonátu, ktorá prenikla na verejnosť. Už podľa oslovení bolo jasné, že vzťah medzi Dianou a Jamesom dávno prekročil hranicu priateľstva.

Prečítajte si: Zabudnutá princezná Margaret. Sestra kráľovnej Alžbety si každý deň dala vodku, zamiloval sa do nej aj Picasso

Kontroverzný telefonát

Nahrávka medzi Dianou a jej milencom vznikla na prelome roku 1990. Princezná trávila vianočné sviatky spolu s rodinou v jednom zo sídiel britskej monarchie, zatiaľ čo sa James nachádzal vo svojom aute. „No čo miláčik, čo sa takého dnes stalo?'' začal telefonát Gilbey. „Na obede som sa cítila veľmi zle. Cítila som sa veľmi smutne a prázdne. Chápeš, po tom všetkom, čo som pre túto pos**tú rodinu urobila,'' priznala sa mu princezná Diana. Už o pár minút sa jej nálada o čosi zlepšila a s Jamesom si začala posielať vzdušné bozky, ale aj rôzne narážky. „Chcem, aby si na mňa po polnoci myslel,'' povedala zrazu princezná Diana pričom ju predajca áut presvedčil, že to tak určite bude. „Nemusíš ma povzbudzovať, aby som na teba myslel. Posledné tri mesiace nerobím nič iné,'' pohotovo jej odpovedal. „Neboj sa, teraz sa so sebou nehrám. Už som sa nehral pri myšlienke na teba celých 48 hodín,'' dodal Gilbey.

V rozhovore taktiež Diana vyslovila obavy o tom, že by mohla byť v požehnanom stave. Kráľovskej rodine by totiž zrejme bolo viac, než jasné, že prípadne dieťa by nebolo Charlesovo. Už v tom momente mala dvojica značne naštrbené vzťahy a ako princezná v telefonáte spomenula, kráľovná Alžbeta sa na ňu posledné mesiace pozerala podozrievavo a zvláštne. O to horšie sa na svoju nevestu musela pozerať po tom, ako sa telefonát dostal do médií. Škandál, ktorý dokázal, že princezná Diana podvádzala svojho manžela - a to hneď niekoľkokrát s mnohými mužmi, však zatienil fakt, že si vôbec niekto dovolil kráľovskú rodinu odpočúvať.

Pravosť týchto nahrávok potvrdil s odstupom času aj samotný Gilbey. Ten priznal, že s princeznou sŕdc mal naozaj románik, o ktorom dúfal, že vydrží. Bohužiaľ sa tak nestalo...

Neprehliadnite: Zabudnutá princezná Anne. Dcéra kráľovnej Alžbety bola hviezdou až do momentu, kým neprišla Diana

]]>
Sun, 25 Oct 2020 16:00:00 2020-10-25 16:00:00 0
Kvôli svojmu ex som bola ochotná obetovať aj manželstvo: Keď sa stala táto jedna vec, konečne som precitla https://feminity.zoznam.sk/c/908832/kvoli-svojmu-ex-som-bola-ochotna-obetovat-aj-manzelstvo-ked-sa-stala-tato-jedna-vec-konecne-som-precitla
Niekedy nám, stará známosť dokáže poriadne skomplikovať aktuálny život. Oveľa viac ako by sme chceli. A nájsť cestu von, môže byť skutočne veľmi náročné.
Kvôli svojmu ex som bola ochotná obetovať aj manželstvo: Keď sa stala táto jedna vec, konečne som precitla
Kvôli svojmu ex som bola ochotná obetovať aj svoje manželstvo
Sun, 25 Oct 2020 15:00:00

Niekedy nám, stará známosť dokáže poriadne skomplikovať aktuálny život. Oveľa viac ako by sme chceli. A nájsť cestu von, môže byť skutočne veľmi náročné.

Alenina prvá láska bola naozaj výnimočná. Aspoň ona sama to tak vnímala. Do Mareka sa zaľúbila ako čerstvá pätnástka. Bola to láska na život a na smrť. Hoci jej to rodičia v tom čase zakazovali, lebo bola naozaj mladučká, stretávala sa s ním tajne. Ich vzťah trval štyri roky, dokonca sa s ním napokon zmierili aj rodičia.

Neprehliadnite: Stretávala som sa s ním cez obed v jeho kancelárii: Raz nás pristihla jeho asistentka, ktorá vymyslela dosť trápnu vec

Potom, čo išli obaja na vysokú školu, sa ich cesty rozišli. Alena sa rozhodla študovať medicínu a odišla do Bratislavy, Marek zase veterinu a presťahoval sa do Košíc. Hoci sa prvé mesiace snažili nejako spolu fungovať, kombinácia náročného štúdia a veľká vzdialenosť sa jednoducho nedali zosúladiť. Alena sa s rozchodom vyrovnávala naozaj veľmi ťažko. Trvalo jej takmer tri roky, kým bola pripravená začať si nový vzťah. No podarilo sa jej to.

Stará láska nehrdzavie alebo sa len radi vraciame do minulosti? 

Lukáš bol jej spolužiak zo školy. Mali k sebe od začiatku blízko, no v hlave mala neustále Mareka. Napokon však Lukášovi podľahla. Bol milý, láskavý, pozorný a všetky baby zo školy ho zbožňovali. No on mal oči len pre Alenu, úprimne ju ľúbil a urobil by pre ňu ja posledné. Po škole sa veľmi spontánne rozhodli vziať. Hoci Alena Lukáša úprimne milovala, vedela, že prvá láska je jednoducho prvá a nikdy k nemu nebude cítiť presne to isté, čo k Marekovi. Dva roky po svadbe sa im narodila dcérka Natália. Na prvý pohľad boli dokonalou rodinou, po akej túži azda každý. Až do istého momentu. 

Jeden večer, keď bola Alena vonku s kamarátkami, objavil sa v rovnakej reštaurácii ako blesk z jasného neba Marek. Áno, túšíte správne, ten Marek. Osudová láska jej života. Alena neverila vlastným očiam. "Zostala som ako paralyzovaná. Okamžite sa mi prihovoril a ja som si spontánne presadla k jeho stolu. Celú noc sme sa rozprávali a spomínali na staré časy. Marek bol stále sám, otvoril si v Košiciach vlastnú ambulanciu a žil najmä prácou."

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Žila som s bohatým partnerom. Zo vzťahu som však zutekala kvôli tejto veci

Alena sa pri ich spoločnom rozhovore vrátila akoby v čase. Pripadala si opäť ako keby bola na strednej škole. Jej city voči Marekovi boli stále rovnako intezívne. V tú noc skončila s Marekom v hotelovej izbe.

Lukáš bol zúfalý, nakoľko sa jej snažil celú noc dovolať a mal strach, že sa jej mohlo stať niečo zlé. Keď prišla Alena ráno domov, nedokázala sa pozrieť Lukášovi do očí. Napriek tomu, že mala doma skvelého manžela a malú dcérku, túžila po jedinom. Žiť s Marekom.

”Povedala som Lukášovi celú pravdu. Nedokázala som to v sebe viac držať. Vedel, že Marek bol mojou láskou a čo pre mňa znamenal. Jeho gesto mi však doslova podlomilo kolená. Povedal, mi nech urobím, to čo cítim. Jediné jeho prianie bolo, aby si mohol nechať malú. Samozrejme by som ju mohla vídať a tráviť s ňou toľko času, koľko by som chcela. V tom okamihu som precitla. Pochopila som, čo pre mňa Lukáš skutočne znamená. Hoci som pre prvú lásku bola ochotná obetovať aj manželstvo, som rada, že som napokon zostala pri Lukášovi…” 

]]>
Sun, 25 Oct 2020 15:00:00 2020-10-25 15:00:00 1
Trendy v bývaní na jeseň 2020: Ak chcete vylepšiť vaše bývanie za víkend, stačí vám zmeniť pár detailov https://feminity.zoznam.sk/c/908835/trendy-v-byvani-na-jesen-2020-ak-chcete-vylepsit-vase-byvanie-za-vikend-staci-vam-zmenit-par-detailov
Premeňte vaše bývanie za víkend na miesto, v ktorom sa budete cítiť v tomto období najlepšie, ako je možné. Pozornosť zamerajte na tieto detaily.
Trendy v bývaní na jeseň 2020: Ak chcete vylepšiť vaše bývanie za víkend, stačí vám zmeniť pár detailov
Trendy v bývaní na jeseň 2020: Ak chcete vylepšiť vaše bývanie za víkend, stačí vám zmeniť pár detailov
Sun, 25 Oct 2020 09:00:00

Premeňte vaše bývanie za víkend na miesto, v ktorom sa budete cítiť v tomto období najlepšie, ako je možné. Pozornosť zamerajte na tieto detaily.

Miesto, kde sa momentálne zdržiavame najviac si zaslúži našu pozornosť. Spoznajte nové interiérové trendy na jeseň a zimu 2020, ktorými môžete vylepšiť váš domov. Vďaka pestrej palete interiérového dizajnu a doplnkov dnes nie je ťažké za pár peňazí premeniť interiér na priestor, ktorý ste si vysnívali.

Stačí zmeniť pár detailov a za víkend sa tak môžete ocitnúť vo vylepšenom bývaní, ktoré bude pôsobiť ako z katalógu. Najnovšie trendy a inšpirácia sú v znamení rodiny, útulnosti a oázy pokoja, ktorú si musí vytvoriť každý sám po svojom.

Inšpirujte sa: Domácnosť podľa feng šuej. Takto si do života pritiahnete peniaze a šťastie

Ratan a hrejivé materiály vykúzlia teplo domova

Sterilné prostredie alebo prázdny priestor si vyžaduje niečo, čím toto miesto zútulníte. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú ratanové koše, ktoré samé o sebe plnia funkciu skvelého a praktického doplnku. Dizajn a materiál, z ktorého je zhotovený evokuje teplo a poslúži tiež ako odkladací priestor. Veľmi dobre v ňom vyzerá len tak prehodená deka alebo iné mäkké materiály a tkaniny. 

Nedeľné ráno v kruhu rodiny

Deň, ktorý si dokážeme vychutnať najviac spomedzi všetkých v týždni. Nedeľa má svojský význam a venujeme ju rodine. Presne v tomto duchu sa nesú najnovšie trendy v interiéri a tomu sú prispôsobené aj doplnky. Stačí siahnuť po kožušinovom koberčeku a váš priestor ihneď získa nový rozmer. S klesajúcimi teplotami oceníte tento bytový doplnok ešte viac a vaše rána sa stanú aj vďaka nemu nezabudnuteľné. A vôbec nemajte výčitky, že ste ešte v pyžame. V nedeľu je jednoducho všetko odpustené.

Harmonické duo – drevo a koža

Symbióza, ktorá je pre chladné obdobie tak typická. Drevo a koža tvoria harmonické duo a pokiaľ sa rozhodnete spojiť tieto materiály vo vašom interiéri, myslite na to, že menej je niekedy viac. Veľkú službu v premene interiéru vám urobí dizajnové kreslo. Koža v karamelovom odtieni dokáže rozohrať s interiérom zaujímavú hru a sami zistíte, akú silu má tento doplnok po tom, čo sa zakomponuje do priestoru. 

Neprehliadnite: Bytový dizajnér André Sedmák: Pri prerábaní vám postačí vymeniť tieto základné veci a máte nový domov

]]>
Sun, 25 Oct 2020 09:00:00 2020-10-25 09:00:00 1
Dajte koniec pomarančovej koži. Ako sa zbaviť celulitídy raz a navždy? https://feminity.zoznam.sk/c/908839/dajte-koniec-pomarancovej-kozi-ako-sa-zbavit-celulitidy-raz-a-navzdy
Celulitída je strašiakom všetkých žien - bez ohľadu na vek či váhu. Nie je tiež žiadnou raritou, že pomarančová koža na stehnách a zadku postihuje aj štíhle ženy.
Dajte koniec pomarančovej koži. Ako sa zbaviť celulitídy raz a navždy?
Existuje niekoľko tipov, ako čo najefektívnejšie zmierniť efekt pomarančovej kože
Sun, 25 Oct 2020 08:00:00

Celulitída je strašiakom všetkých žien - bez ohľadu na vek či váhu. Nie je tiež žiadnou raritou, že pomarančová koža na stehnách a zadku postihuje aj štíhle ženy.

Dajte si pozor na stravu

Správna výživa je základom všetkého - či už chcete schudnúť, zlepšiť si pleť, posilniť vlasy a dokonca vám pomôže aj pri zbavení celulitídy. Podľa odborníkov by ste mali v prípade, že zápasíte s pomarančovou kožou, konzumovať čo najmenej potravín, ktoré tvoria kyseliny. Patria medzi ne najmä biela múká, sladké nápoje, alkohol a káva. Dať pozor by ste si mali dať aj na živočíšne bielkoviny, ktoré síce zo svojho jedálníčka škrtať nemusíte, no ich množstvo by ste mali mať pod kontrolou. Na druhú stranu - mali by ste zvýšiť príjem ovocia, zeleniny, šalátov, ale aj rôznych výhonkov. Samozrejmosťou by malo byť vynechanie mastných a nezdravých jedál, ktoré vás síce celulitídy nezbaví, no slúži ako prevencia. Práve tieto typy potravín totiž celulitídu spôsobujú.

Veľkú úlohu v boji proti celulitíde zohráva aj obyčajná, čistá voda. Denne by ste jej mali vypiť minimálne 2,5 litra - pozor, do tohto množstva sa však nezahŕňajú čaje či kávy. Telo potrebuje takéto množstvo vody na prepravu živín ale zároveň aj na čo najrýchlejšie vypláchnutie nečistôt z tela.

Prečítajte si: Barefoot running: Behanie naboso je pre telo prirodzenejšie, posilníte ním srdcovo-cievny systém i imunitu

Cviky

Aby ste dosiahli čo najrýchlejší efekt, je potrebné do vášho boja s celulitídou zapojiť aj niekoľko posilovacích cvikov. Tie vám pomôžu spevniť telo a zároveň tak spraviť pomarančovú kožu menej viditeľnou. Odporúčame vám preto tri jednoduché cviky, ktoré vám síce dajú zabrať, no prinesú želaný efekt.

 • Podrep so zdvíhaním nohy - dáme sa do pozície sumo drepu, špičky smerujú od tela von, ruky máme vbok aby sme vedeli udržať rovnováhu. Zadok ťaháme pomaly dozadu, chrbát je stále vystretý. Pri zdvihnutí zdvihneme nohu do strany a opäť smerujeme dole. Nohy striedame, pričom vykonáme minimálne tri série po desať opakovaní.
 • Rozťahovanie nôh do V - pri tomto cviku je potrebné mať gumu na cvičenie, ktorú si následne nasadíme na členky. Ľahneme si na chrbát, vystreté nohy zdvihneme do pravého uhla a následne od seba členky odťahujeme. Dajte si však pozor, oveľa efektívnejšie je cvik vykonávať pomaly, než rýchlo a vo veľkom množstve. 
 • Výkop nohy - dáme sa do pozícii na štyroch, avšak nepodopierame sa lakťami, ale dlaňami. Chrbát máme vystretý, je veľmi dôležité, aby sa nám v žiadnom bode neprehýbal. Zohnutú nohu pomalým pohybom zdvíhame nahor, po dvadsiatich opakovaniach následuje desať malých kmitov - koleno zdvihnutej nohy sa nachádza na úrovni zadku a odtiaľ sa maličkými kmitmi snaží dostať vyššie. Toto opakujeme aj s druhou nohou.

Neprehliadnite: Kráľovské cvičenie na predĺženie veku: Vyskúšajte každé ráno robiť cvik pre dlhovekosť

Kávový peeling

Aj keď sme vám na zaačiatku radili nepiť kávu, kávové zrná vedia byť pre vás v skutočnosti mimoriadne prospešné - avšak v trochu inej forme, ako ste ich momentálne zvyknutí využívať. Vedeli ste, že práve kávový peeling dokáže odstrániť zvyšky nečistôt a odumreté bunky z kože? Už po prvom použití bude vaša pleť hebká a svieža.

]]>
Sun, 25 Oct 2020 08:00:00 2020-10-25 08:00:00 0
Viem z ľudí vycítiť, či majú dobrú energiu a tak ich dokážem aj odhadnúť: Keď chcete byť úspešná, je dobré to ovládať https://feminity.zoznam.sk/c/908834/viem-z-ludi-vycitit-ci-maju-dobru-energiu-a-tak-ich-dokazem-aj-odhadnut-ked-chcete-byt-uspesna-je-dobre-to-ovladat
Keby ste ju pred pár rokmi stretli na ulici nespoznáte ju. Karolína prešla absolútnym prerodom osobnosti. Zo ženy, ktorá bojovala s vlastným telom a sebavedomím, lebo mala 170 kíl, sa stala nádherná bytosť, ktorá je mimoriadne úspešná. Vie, čo je v živote podstatné a že ak do niečoho vložíte energiu, niekoľkonásobne sa vám to vráti.
Viem z ľudí vycítiť, či majú dobrú energiu a tak ich dokážem aj odhadnúť: Keď chcete byť úspešná, je dobré to ovládať
Dostala som do vienka vycítiť z ľudí, či majú dobrú energiu
Sun, 25 Oct 2020 06:00:00

Keby ste ju pred pár rokmi stretli na ulici nespoznáte ju. Karolína prešla absolútnym prerodom osobnosti. Zo ženy, ktorá bojovala s vlastným telom a sebavedomím, lebo mala 170 kíl, sa stala nádherná bytosť, ktorá je mimoriadne úspešná. Vie, čo je v živote podstatné a že ak do niečoho vložíte energiu, niekoľkonásobne sa vám to vráti.

Jej mama dlhé roky rozbiehala kozmetické salóny či kaderníctva, potom si otvorila vlastný podnik a práve preto som sa tomuto biznisu vyhýbala. Nechcela, aby ju so ženou, ktorá je guru krásy, porovnávali. Dnes je však všetko inak a Karolína dosiahla v mladom veku, naozaj veľmi veľa. Je jasným dôkazom toho, že ak sa pre niečo narodíte a niekto to vo vás nenásilne podporí, musí to ísť len dobrým smerom. 

Dnes už ako mama a dcéra riadite spoločný biznis - malú krajinu zázrakov a krásy pre ženy - ako si však spomínaš na vaše spoločné začiatky?

Áno, neskutočne som túto profesiu podceňovala a úprimne som si ani nevedela predstaviť čo všetko obnáša podnikanie keď som začála pomáhať už na strednej škole. Najprv som sa venovala len marketingu a neskôr sociálnym sieťam, keď začali byť pre služby smerodatné a potom som mala na starosti vedenie firmy v momentoch keď to pre mamu nebolo možné - to mi síce išlo veľmi dobre, ale moj temperament a vodcovská povaha potrebovala vtedy preškoliť nakoľko je v businesse niekedy oveľa dôležitejšie načúvať ako riadiť.

To je práve najsilnejšia stránka mojej mami, ktorú som vždy považovala za benevolentnú a teraz keď už niektoré podniky vo firme riadim úplne sama, môžem povedať, že nájsť rovnováhu v dobrom podnikateľovi a dobrom človeku je neskutočne ťažká úloha, ktorú práve ona vždy zvládala skvele. Som presvedčená, že keby to tak nebolo a nenaučila by ma tomu, neboli by sme nikdy leadrom v beauty službách na Slovensku.

Ty sama si sa istý čas venovala fotografii, distribúcii rôznych zahraničných značiek, managemantu v oblasti modelingu, napokon si predsa len skončila v rodinnom biznise. Musí človek absolvovať akýsi osobný prerod v tomto smere? 

Jednoznačne, ja som sa vždy v našom biznise na chvíľku niekde objavila a potom znovu zmizla keď ma chytila nedospelá rebélia. V tej prevládala túžba byť iná a vynikať, až neskôr som pochopila, že mať možnosť v živote excelovať v niečom čo je vo vašej rodine roky, je výsada a nie negatívum. Vnímala som to dlho ako osobnostné zlyhanie keď si nenájdem to “svoje“. Keďže v našej rodine sú ženy tak výnimočné ako naozaj dobré víno počnúc mojou mamou. Práve preto som mala pocit, že by som mala byť “ nová odroda “ teraz to vnímam tak, že byť “ dobrý ročník “ nezabudnuteľného vína je dokonca väčšia pocta, ktorá by nikdy nebola možná nebyť toho ročníka predtým.  

Čo máš na svojej práci najradšej?

Spokojní klienti sú pre mňa určite najväčšiou motívaciou a o nič menej motivujúci sú pre mňa spokojní zamestnanci, momentálne ich máme už niečo okolo 40 čo je veľké číslo pre menšieho podnikateľa a s tým prichádza aj veľká zodpovednosť. Či ide o klientov alebo zamestnancov, vedomie, že dokážeme prispieť k zlepšeniu ich kvality života je pre mňa najväčšia radosť. U klientov sa snažíme aby boli služby natoľko príjemné a bezproblemové, že sa stanú ich psychohygienou v dnešnom uponáhlanom svete. Pri zamestnancoch je pre nás dôležité byť vždy transparentné a tak fér ako je to možné. 

Ako vyzerá tvoj deň?

Momentálne bývam v budove v ktorej sa nachádza najnovší salón a zatiaľ náš najrozsiahlejší projekt DNA Beauty. Mojou najväčšiou neresťou je spánok, takže mi to umožňuje vstávať až niekedy o 8:00, radšej pracujem do noci než by som mala byť hore skôr, som nočné zviera. Do hodiny som “ dole “ kde sa ešte venujem celkom intenzívne našim recepčným nakoľko je táto prevádzka nová a železo treba kuť za horúca, kým sa dá.  

Učím ich všetko od štandartných vecí ako je objednávanie či obsluhovanie klientov až po neštandartnejšie situácie, ktoré sú pre mňa za tie roky už úplne prirodzené. Keď som v salóne snažím sa vždy prehovoriť aj s klientami o tom čo sa im páči a čo naopak, pretože úprimný feedback je pre nás veľkou pomocou. Poobede chodím na ostatné prevádzky ak je to potrebné, okrem ďalšej stabilnej prevádzky salónu máme obchod s beauty produktami a kancelárie na import a export distribúcie rôznych značiek od vlasových príčeskov až po párfemy, tám je potrebné sa veciam venovať skôr technicky. Večer je môj čas vyhradený socialným sieťam, reklamám a inováciam na ktoré sa viem najlepšie sústrediť práve keď všetko naokolo spí - tento celý kolotoč končí okolo polnoci - až druhej ráno.

Čo si sa počas tohto celého naučila a čo bolo pre teba najväčším prínosom?

Že má naše podnikanie oveľa hlbší zmysel než si myslíme, všetci si pod krásou predstavujeme niečo iné ale predsa mala dlhé roky v spoločnosti určitý predsudok ako by mala vyzerať. My sme s mamou vždy boli názoru, že najkrajšie je zdravé sebavedomie a sme toho svedkom celé tie roky.

Videli sme krásne ženy, ktoré mali komplexy a problémy a nikdy si krásne nepripadali a také, ktoré spoločnosti možno prišli menej príťažlíve a žiarili charizmou a šťastím. Toto je osväta, ktorú sa snažíme posúvať ďalej a nevnímame ju len ako marketingové cliché, nič nedopĺňa výzor lepšie ako dobrý pocit.

Čo je na tejto práci najťažšie? 

Niekedy nech sa snažíte akokoľvek viete, tak klientovi nevyhoviete lebo sú jeho predstavy ďaleko od toho čo je možné v realite. Síce sa to nedeje vôbec často, ale ja si nespokojné klientky stále beriem veľmi k srdcu a trápi ma to, hlavne ak sa to dozvieme až z verejnej recenzie a nie z priamej komunikácie, lebo je klientke neprijemná konfrontácia napriamo.

Takisto to vnímam aj so zamestnancami, vo veľkom kolektíve je nemožné zabrániť aj konfliktom a intrigám samozrejme, že zamestnávateľ je väčšinou prvý terč ak sa niečo pokazí a ak mi to človek nepovie do očí a cíti akúkoľvek krivdu tak si niekedy doma aj poplačem aj keď by to do mňa nikto nepovedal.

Aké máš vízie do budúcna? Čo by si ešte chcela dosiahnuť? 

Pokiaľ ide o našu firmu tak z nej chcem vytvoriť zvučné meno a značku v oblasti krásy, mojim cieľom je aby ľudia vedeli, že sa na nás môžu obrátiť pokiaľ ide o akýkoľvek problém v tomto smere a dostanú od nás úprimnú a dôveryhodnú odpoveď aj keby sme mali rovno radiť iného špecialistu, či značky, ktoré nepredávame. Vo svete je to bežné a je čas aby to tak bolo aj na Slovensku.

Pokiaľ ide o mňa osobne som síce extrémny workoholik, ale stále ma to láka smerom k rodine. Problém je, že veci robím vždy naplno a nijak inak preto neviem či by som dokázala podnikanie v rozmere, ktorý máme teraz skĺbiť so starostlivosťou o deti a všetky tie ženy, ktoré to dokázali a každý deň dokazujú nesmierne obdivujem. Okrem rodiny stále snívam nad malým boutique hotelom a ako sa poznám tento sen bude onedlho o sieti hotelov a nie o jednom.

Ako vyzerá relax v podaní Karolíny Volkov?

Keď mám byť úprimná veľa času na neho neostáva preto to väčšinou riešim tak, že keď relax tak poriádny a odídem na dovolenku na ktorej si vypnem telefón a zresetujem hlavu. Milujem spoznávať nové kultúry, ale takisto milujem slovenské hory aj keď zrovna športovo zdatná nie som, takže čas trávim vo wellness. Keď nie je možnosť odísť tak rada trávim čas aj v posteli s dobrým filmom. 

V čom sa určite musím zlepšit je čas s kamarátkami, ktoré mám naozaj skvelé, ale bohužial som s nimi veľmi málo. Nakoľko som permanentne s ľuďmi a večer sa snažím venovať môjmu priateľovi. Ten je veľkou oporou v tomto celom kolobehu a je skvelý kuchár, takže často rozmaznáva moje chuťové poháriky a robí koniec dňa vždy lepším. 

Čítajte tiež: Rozhovor s módnou návrhárkou Petrou Kubíkovou: Vlastná kolekcia šiat z vás nespraví umelca

]]>
Sun, 25 Oct 2020 06:00:00 2020-10-25 06:00:00 1
Ženy narodené v tomto znamení si dokážu muža okamžite omotať okolo prsta: Túto vec robia totiž inak https://feminity.zoznam.sk/c/908830/zeny-narodene-v-tomto-znameni-si-dokazu-muza-okamzite-omotat-okolo-prsta-tuto-vec-robia-totiz-inak
Samozrejme, každá z nás je iná, jedinečná a má svoj štýl. Sú však ženy, ktorým nedokáže odolať žiaden muž a stačí jeden pohľad, ktorým ho okamžite dostanú. Viete, čo ich robí v očiach opačného pohlavia výnimočnými?
Ženy narodené v tomto znamení si dokážu muža okamžite omotať okolo prsta: Túto vec robia totiž inak
Ženy narodené v tomto znamení si dokážu muža okamžite omotať okolo prsta
Sat, 24 Oct 2020 15:00:00

Samozrejme, každá z nás je iná, jedinečná a má svoj štýl. Sú však ženy, ktorým nedokáže odolať žiaden muž a stačí jeden pohľad, ktorým ho okamžite dostanú. Viete, čo ich robí v očiach opačného pohlavia výnimočnými?

Tento aspekt im v očiach mužov výrazne zvyšuje kredit

Hádam všetci muži majú jedno spoločné - nenávida hysterky. Aj keď každá z nás má občas slabú chvíľku a nedokáže sa v určitých situáciách ovládnuť (nuž buďme k sebe úprimné, sem - tam to fakt nejde), mali by ste s touto svojou vlastnosťou niečo robiť.

Chlapi totiž vždy riešia veci radikálnym spôsobom, preto potrebujú po svojom boku niekoho, kto ich usmerní. Človeka, ktorý opäť postaví spálené mosty, bude držať rodinnú pohodu, konflikty dokáže riešiť vecne a navyše s úsmevom na perách. A presne také  tie, ktoré sa narodili v znamení Rýb. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Žila som s bohatým partnerom. Zo vzťahu som však zutekala kvôli tejto veci

Neha, jemnosť, ženskosť, či zranitelnosť, sú ich silnými zbraňami. To všetko je niečo, čo chlapov neuveriteľne priťahuje. Poznáte také tie typy ”éterických víl”? Človek sa ne neodváži zvýšiť ani len hlas aby im neublížil. Pôsobia krehko a nežne. Práve pri takýchto ženách muži často strácajú hlavu. Navyše svojím pôvabom dokážu naozaj akéhokoľvek chlapa odzbrojiť!

Neprehliadnite: Stretávala som sa s ním cez obed v jeho kancelárii: Raz nás pristihla jeho asistentka, ktorá vymyslela dosť trápnu vec

Všetci muži sa chcú vrátiť domov po náročnom dni k žene, pri ktorej sa cítia príjemne a výnimočne. Potrebujú cítiť teplo domova, lásku, pokoj. Hoci to môže byť niekedy výkon na Oscara, snažte sa svojej polovičke, práve pocit sladkého domova navodiť. Ženy narodené v znamení Rýb to robia akosi podvedome.

To je zaručený recept na to, aby vám neodbiehal váš pán ”Božský” za nejakou inou. Ak majú totiž muži  pocit, že po príchode domov skôr trpia, veľmi rýchlo si spočítajú dve a dve a snažia sa hľadať akúsi alternatívu. 

 

]]>
Sat, 24 Oct 2020 15:00:00 2020-10-24 15:00:00 1