Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Muži narodení v tomto znamení sú pre ženy neodolateľní: Odhaľte spolu s nami, čomu vždy podľahneme https://feminity.zoznam.sk/c/903863/muzi-narodeni-v-tomto-znameni-su-pre-zeny-neodolatelni-odhalte-spolu-s-nami-comu-vzdy-podlahneme
Život s nimi nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, no napriek tomu im vždy podľahneme. Čo nás priťahuje na ”zlých chlapcoch”? Zistili sme, že svoju úlohu zohráva aj znamenie zverokruhu, v ktorom sa narodili.
Muži narodení v tomto znamení sú pre ženy neodolateľní: Odhaľte spolu s nami, čomu vždy podľahneme
Muži narodení v tomto znamení sú pre ženy neodolateľní
Sun, 23 Sep 2018 12:30:00

Život s nimi nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, no napriek tomu im vždy podľahneme. Čo nás priťahuje na ”zlých chlapcoch”? Zistili sme, že svoju úlohu zohráva aj znamenie zverokruhu, v ktorom sa narodili.

Sú sexi, energickí, impulzívni a už na prvý pohľad vyžarujú silu osobnosti. No a máloktorá z nás im dokáže povedať nie. Mužom narodeným v týchto troch znameniach totiž podľahne takmer každá žena. Viete čím to je? 

Prečítajte si tiež: Sonda do mužskej duše: Takto muži zisťujú, či ste pre nich tá pravá a dokážu s vami žiť

Sexi Strelec

Toto je muž, s ktorým sa rozhodne nudiť nebudete a zažijete s ním kopec zábavy. Má rád dobrodružstvá a na ženy má skutočnú slabosť. Páčia sa mu, no aj on sa páči im. Je nenapraviteľný optimista, má rád úprimnosť, priamočiarosť, no nerád sa citovo viaže. Zbožňuje pocit byť obdivovaný, pozornosť a má rád lichôtky. Pokiaľ však túžite po stabilite a istote vo vzťahu, toto nebude muž pre vás. Ak vám však ide o nevinný flirt, plný vášne, ste pre seba stvorení. Na krátkodobé známosti je ideálnym partnerom. Rád si totiž užíva život so všetkým, čo k nemu patrí. 

Vášnivý Lev 

Ak vojde Lev do miestnosti, okamžite sa stáva stredobodom pozornosti. A tento stav si naozaj veľmi užíva. Je skutočným miláčikom žien. Má rád okázalosť, veľké gestá a vášeň. Jeho zamilovanosť, však žiaľ nemá veľmi dlhé trvanie. Málokedy sa usadí, no priateľstvá si udržuje na celý život. Rutina ho nudí a v citoch je veľmi nestály. Hoci budúcnosť s ním je neistá, prítomnosť v jeho spoločnosti si naozaj užijete. 

Mohlo by vás zaujímať: Podľa vzťahu, aký má k mame zistíte, čo je za muža: Ak sa správa takto, radšej mu bezhlavo neverte

Pôžitkársky Býk

Muž narodený v znamení Býka je zásadový, tvrdohlavý a vždy si ide po svojom. Zbožňuje všetko, čo mu prináša v živote pôžitok. Od kvalitného jedla, pitia, či sexu. Avšak vo vzťahoch má problém, dotiahnuť veci do konca. Aj keď sa pre niečo nadchne, väčšinou, mu to dlho nevydrží. Sám síce vyžaduje vernosť, no on ju nedokáže partnerke zväčša opätovať. Nie je to pre neho prioritou. Občas je bláznivý a výstredný. A presne tieto dve vlastnosti ho vystihujú najlepšie aj v otázkach lásky. 

]]>
Sun, 23 Sep 2018 12:30:00 2018-09-23 12:30:00 1
Normálny život kráľovnej: Okúzľujúca Letizia sa ani počas svojho vládnutia nevzdáva privilégií bežných smrtelníkov https://feminity.zoznam.sk/c/903865/normalny-zivot-kralovnej-okuzlujuca-letizia-sa-ani-pocas-svojho-vladnutia-nevzdava-privilegii-beznych-smrtelnikov
Na trón zasadla vedľa svojho manžela, kráľa Filipeho. Krásna a vždy vznešená Letizia sa však nikdy nehrala na nič viac. Pre svoje deti sa snaží byť tou najlepšou mamou a toto je vec, ktorú im dopraje každé ráno.
Normálny život kráľovnej: Okúzľujúca Letizia sa ani počas svojho vládnutia nevzdáva privilégií bežných smrtelníkov
Kráľovná Letizia je štýlovou aj pri každej dôležitej akcii
Sun, 23 Sep 2018 12:00:00

Na trón zasadla vedľa svojho manžela, kráľa Filipeho. Krásna a vždy vznešená Letizia sa však nikdy nehrala na nič viac. Pre svoje deti sa snaží byť tou najlepšou mamou a toto je vec, ktorú im dopraje každé ráno.

Španielská kráľovna nezastáva v bulvárnych plátkoch toľko miesta, ako hlava Anglicka. Mladá a pôvabná Letizia je však dokonalým vzorom pre krajinu, ktorá prešla svojimi vlastnými nepokojmi. Je matkou národa, ktorú by si mnohí mohli iba priať. 

Prečítajte si tiež: Ikonická Lady Diana a jej životný príbeh, ktorý nezačal vôbec ľahko: Toto ste o jej pôvode a rodine nevedeli

Takto však dbá na svoje deti 

Letiziine dcérky už dovŕšili 13 a 11 rokov avšak stále sú to mamine malé dcérky. Leonor a Sofia sa tešia maminej spoločnosti každé ráno. Jej záľubou, ktorej sa nevzdala ani po nástupe na trón je nosenie ich do školy. Kráľovna ich ráno zavesie tak, ako to robia aj mamy bez modrej krvi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Queen Letizia of Spain (@queenletizia),

Móda je jej mantrou

Letizia je známa svojim pozitívnym prístupom k móde. Sama však nemá veľké maniere monarchie. Rada zájde aj do bežných reťazcov, ako napríklad Zara či Mango. Španielske značky sú jej teda blízke. 

Mohlo by vás zaujímať: Osí pás modelky na obálke magazínu a v realite: Táto žena sa však rozhodla poukazovať na niečo iné, dôležitejšie

Miluje svoju kariéru 

Aj keď sa jej musela vziať, prácu novinárky nikdy neoľutovala a sama jej veľmi chýba. Letizia bola zvyknutá na neustálu zmenu a pohyb. Zvykla vysielať reportáže z vojnových oblastí a túto svoju záľubu zdieľa aj so svojim otcom.

]]>
Sun, 23 Sep 2018 12:00:00 2018-09-23 12:00:00 1
Naše emócie ovplyvňujú schopnosť zapamätať si spomienky: Toto sa stane, ak ich chceme potlačiť https://feminity.zoznam.sk/c/903885/nase-emocie-ovplyvnuju-schopnost-zapamatat-si-spomienky-toto-sa-stane-ak-ich-chceme-potlacit
Spôsob, ktorým si náš mozog dokáže zapamätať a následne kódovať jednotlivé každodenné skúsenosti a informácie, bol nielen pre psychológov vždy zaujímavou neznámou. Naozaj fascinujúcim je však spozorovaný, zvláštny vplyv emócií na našu pamäť.
Naše emócie ovplyvňujú schopnosť zapamätať si spomienky: Toto sa stane, ak ich chceme potlačiť
Emócie majú na spôsob, ktorým si náš mozog dokáže zapamätať a následne kódovať každodenné skúsenosti a informácie skutočný vplyv
Sun, 23 Sep 2018 06:00:00

Spôsob, ktorým si náš mozog dokáže zapamätať a následne kódovať jednotlivé každodenné skúsenosti a informácie, bol nielen pre psychológov vždy zaujímavou neznámou. Naozaj fascinujúcim je však spozorovaný, zvláštny vplyv emócií na našu pamäť.

Vzťah emócie a pamäť je dokázateľný  

To, že emócie dokážu významne ovplyvňovať mozgovú aktivitu a teda aj samotnú pamäť, je dokázateľné. Otázkou ale je, do akej miery a aký druh emócií môže pamäť stimulovať pozitívne a ktorý negatívne? Na druhej strane aj samotná úloha pamäte, predovšetkým tej dlhodobej sa zase významne podieľa na vzniku emócií. Takže tento vzťah je naozaj vzájomný a veľmi blízky, ako informuje odborný magazín Psychologist World. 

Mohlo by vás zaujímať: Mali ste už DEJA VÚ? Viete, čo sa presne pri ňom deje? Je to klam alebo sa to naozaj stalo? 

Tabu slová s negatívnym významom

Výrazný vplyv emócií je badateľný podľa odborníkov, ktorí sa vyjadrili pre spomínaný magazín, najmä čo sa týka tzv. tabu slovíčiek. Ide o tabu termíny, pomenovania, ktoré sú v istých, ale aj v rôznych iných kultúrach všeobecne odmietané. Napríklad tzv. emočné symboly ako hákový kríž alebo Dávidova hviezda a pod., upútajú pozornosť človeka do takej miery, že dokážu reprodukovať len obmedzené množstvo informácií. Ako by negatívny podtón týchto tabu slov vyvolával akúsi nižšiu schopnosť pamäte kódovať si informácie

Tabu slová, ktoré máme zaužívané

V súvislosti s tabu slovíčkami, však vystupujú aj také ako sex, násilie a ďalšie. V tomto prípade, je dokázané, že niektoré slová sa stávajú spoločnosťou tak zaužívané, že ich negatívny podtón nehrá rozhodujúcu úlohu. To znamená, že sme si ich tak zautomatizovali, že prakticky, ak počujeme o udalosti, kde tieto tabu slová vystupujú, potom  nemáme problém zapamätať si všetky dostupné informácie, pretože sme akoby imúnni.

Čítajte tiež: Vedci zistili, prečo sa nám niektoré spomienky vytrácajú: Čo je v živote pre nás najdôležitejšie? 

Významná udalosť spojená s miestom, kde sme práve boli

Ďalšie výskumy hovoria aj o tom, že ľudia sú schopní živo si spomenúť na to, kde boli, keď nastala udalosť, ktorá bola pre nich významná. Alebo čo práve robili, keď napríklad zomrela ich obľúbená spevácka či filmová hviezda a pod. Tieto tzv. bleskové spomienky však majú tendenciu nastať iba vtedy, keď sa udalosť považuje za mimoriadne dôležitú pre danú osobu. 

Najlepšie si pamätáme príjemné zážitky súvisiace s naším JA

Samozrejme, že v súvislosti s emóciami a pamäťou, najlepšie si podľa odborníkov dokážeme pamätať na príjemné udalosti, zážitky, ktoré sa priamo dotýkajú nášho JA. Na také, ktoré sú akoby naším sebaobrazom. Rozhodne si viac pamätáme príjmené než nepríjemné udalosti a zážitky súvisiace s naším životom. 

Neprehliadnite: To, koľko hodín spíte, prezrádza všetko o tom, ako funguje vaše telo: Zistite, čo sa skrýva za vašou spánkovou rutinou

Čo sa stane, keď chceme emócie potlačiť? 

Je tiež dokázané, že ak sa snažíme potlačiť svoje emócie, samozrejme, skôr máme na mysli tie negatívne, a nedať ich najavo pred ostatnými, následne máme tendenciu horšie sa rozpamätať. Akoby nám náš zhorčený či vynútený emocionálny stav nedovoľoval si zapamätať viac. 
Samozrejme, že vzťah medzi emóciami a pamäťou je taký komplikovaný, že ani výskumníci ešte nedokázali upresniť všetko. Každopádne, vzájomný vzťah medzi týmito veličami skutočne existuje a má aj viditeľný vplyv. 

]]>
Sun, 23 Sep 2018 06:00:00 2018-09-23 06:00:00 0
Dokonalé vlasy podľa vzoru Kardashianiek: Tieto zásady si osvojte aj vy a tešte sa bezchybnej hrive plnej lesku https://feminity.zoznam.sk/c/903846/dokonale-vlasy-podla-vzoru-kardashianiek-tieto-zasady-si-osvojte-aj-vy-a-teste-sa-bezchybnej-hrive-plnej-lesku
Mnohé im závidia, iné ich nenávidia. Jedno je však na sestrách z rodu Kardashianových známe. Ich vlasy sú vždy dokonalé a krásne lesklé. Aké triky používajú, aby docielili tento výsledný efekt?
Dokonalé vlasy podľa vzoru Kardashianiek: Tieto zásady si osvojte aj vy a tešte sa bezchybnej hrive plnej lesku
Jedno je však na sestrách z rodu Kardashianových známe, ich vlasy sú vždy dokonalé a krásne lesklé
Sun, 23 Sep 2018 05:00:00

Mnohé im závidia, iné ich nenávidia. Jedno je však na sestrách z rodu Kardashianových známe. Ich vlasy sú vždy dokonalé a krásne lesklé. Aké triky používajú, aby docielili tento výsledný efekt?

Pamätáte si Kim s blond farbou? A čo takto Kylie s čiernymi vlasmi? Zmeny farby sa dejú u Kardashianiek na bežnom poriadku, že to ani nestíhame sledovať. Ako však tieto ženy dosiahnu vždy zdravé a žiarivé vlasy? Toto ich tajomstvo teraz prezradia aj vám!

Prečítajte si tiež: Schopnosť, vďaka ktorej si Meghan Markle získala srdce malej princeznej Charlotte: Viete, čo na nej tak miluje?

Vyzdvihnite ich textúru

Všetky sestry Kardashianové si povestné ikonickým stylingom. Najčastejšie sa jedná o rovné a ulízané vlasy s cestičkou na stred. Aby svoje vlasy po umývaní a stylingu veľmi neoslabovali, žehlia si ich výsostne na nízkej teplote. Ideálnych je práve 185 stupňov Celzia. Pri tejto teplote sa nepoškodzuje folikula vlasu a jeho farba zostane živá a žiarivá.

Začiatok krásy prebieha počas spánku

Keďže si môžu dopriať to najlepšie, nevynechávajú ani starostlivosť počas noci. Kim zo zásady spáva iba na jemných hodvábnych vankúšoch, ktoré nemajú tendenciu lámať vlas. Sušenie obyčajným uterákom je pre sestry tiež out. Aby svoje vlasy uchovali hebké, používajú tričká či iné bavlnené kúsky oblečenia.

Mohlo by vás zaujímať: Mamička Kylie Jenner učí svoju dcérku Stormi ku kráse už odmala: Toto beauty tajomstvo jej už stihla prezradiť

Zdravé vlasy sú krásne vlasy

O vlasy sa samozrejme treba starať aj zvnútra. Kylie sa ani po tehotenstve netají tým, že berie prípravky na krásne a zdravé vlasy. Kendal sa zasa snaží dodržiavať zdravú výživu tak, aby prospievala aj jej vlasom. Zásadným produktom, ktorý však nesmie chýbať v kúpeľni ani jednej z Kardashianiek je vlasový olej! Na jeho lesk a výživu nedajú dopustiť. Po akomkoľvek stylovaní nanesú na vlasy pár kvapiek. Až potom môžu vyraziť do ulíc.

]]>
Sun, 23 Sep 2018 05:00:00 2018-09-23 05:00:00 1
Manželka mala tajný účet, na ktorý si šetrila peniaze: Najskôr som o tom nič nevedel a cítil sa oklamaný, ale potom... https://feminity.zoznam.sk/c/903883/manzelka-mala-tajny-ucet-na-ktory-si-setrila-peniaze-najskor-som-o-tom-nic-nevedel-a-citil-sa-oklamany-ale-potom
V súčasnej dobe je stále viac zaužívané, že manželia majú často pred sebou tajnosti, čo sa týka otázky financií. Okrem spoločného účtu si manžel alebo manželka, niekedy aj obaja odkladajú bokom peniaze, o ktorých ten druhý nemá ani poňatia. Presne to sa stalo aj Romanovi...
Manželka mala tajný účet, na ktorý si šetrila peniaze: Najskôr som o tom nič nevedel a cítil sa oklamaný, ale potom...
V súčasnej dobe je  stále viac zaužívané, že manželia majú často pred sebou tajnosti, čo sa týka otázky financií. Zistil to na vlastnej koži aj Roman...
Sat, 22 Sep 2018 14:30:00

V súčasnej dobe je stále viac zaužívané, že manželia majú často pred sebou tajnosti, čo sa týka otázky financií. Okrem spoločného účtu si manžel alebo manželka, niekedy aj obaja odkladajú bokom peniaze, o ktorých ten druhý nemá ani poňatia. Presne to sa stalo aj Romanovi...

Náš známy, volajme ho Roman, bol ženatý už nejaký ten rok, presnejšie 5. Dalo by sa povedať, že na dnešné pomery to bolo naozaj krásne manželstvo, ktoré sa len tak nevidí. S Ivanou sa brali mladí a veľmi zaľúbení, čo im ostalo do dnešného dňa. Zdalo sa, že medzi nimi panuje skutočná dôvera a láska. Tíško som im ich vzťah v dobrom závidela. Jedného dňa som sa však stretla s Romanom, ktorý sa mi priznal s niečím, čomu som nerozumela ani ja. 

Mohlo by vás zaujímať: Mala som v živote veľa mužov: Dnes sa idem vydávať, ale svoju minulosť som budúcemu manželovi zamlčala

Tajný účet, o ktorom nič nevedel

Začalo to tým, že sa ma vypytoval, či mám nejaké tajnosti ohľadom peňazí pred svojím priateľom. Tak som sa schuti zasmiala a odpovedala mu, že veru keby ten vedel o tom, koľko som v skutočnosti zaplatila za tie topánky, o ktorých som mu povedala, že boli z výpredaja za super akciovú cenu, tak by bola hádka na svete. No videla som, že on sa nesmeje a niečo ho skutočne trápi. Tak som sa spýtala na rovinu,  prečo sa ma pýta na peniaze. Jeho odpoveď ma tiež prekvapila: „Vieš, nedávno sa mi dostal do rúk list, info z našej banky o nejakom ročnom navýšení druhého účtu, o ktorého existencii som nemal ani potuchy. Bola na ňom celkom slušne nasporená čiastka peňazí. Tak sa zdá, že Ivka si ho zriadila v čase, keď sme sa brali a nikdy sa mi o tom nezmienila. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Šetrí na horšie časy? Alebo pre seba, keby nám to náhodou nevyšlo? Cítim sa oklamaný...“ priznal Roman a ja som mu skutočne nevedela dať odpoveď. Jediné, čo som mu poradila, bolo, aby sa jej na rovinu spýtal, pretože si rozhodne nemyslím, že Ivana ho má v pláne opustiť. 

Čítajte tiež: Vzala som si človeka, o ktorom som vedela v podstate veľmi málo: To, čo sa mi na ňom tak páčilo, bolo zrazu inak

Taktická lož

Roman sa Ivky nakoniec spýtal a jej počínanie mi objasnil pri ďalšom stretnutí, na ktorom bol už v oveľa lepšej nálade. Vraj na ňu išiel najskôr takticky a vymyslel si lož, že si zriadil jeden účet bokom, na ktorom si šetrí peniaze. Spýtal sa jej, či jej to nevadí a chcel vidieť jej reakciu. Presne ako očakával, Ivka sa spýtala na dôvod, prečo to urobil a mala strach, že sa niečo v ich vzťahu deje. Zneistila a v tom momente Roman vyrukoval s pravdou von a spýtal sa, prečo jej to vadí, keď ona urobila to isté a tají mu to už viac než 5 rokov. 

Pravda, ktorú ne(čakal)

„Keď mi objasnila, prečo to urobila a nič mi nepovedala, cítil som sa trocha ako idiot, že som ju chcel nachytať,“ priznal sa mi Roman. Vraj  jej tá myšlienka sporiť bokom peniaze napadla, keď sa brali a chcela to urobiť pre neho ako prekvapenie. Keďže vedela, že zarába lepšie než on, a nechcela sa mu s tým chváliť, aby sa necítil nepríjemne, ako má väčšina mužov vo zvyku, rozhodla sa, že časť svoje výplaty bude dávať bokom a jedného dňa, keď tam bude nasporená slušná čiastka, mu o tom povie a spoločne sa rozhodnú, na čo tie peniaze minú. Boli to teda peniaze pre nich a nejaký ich nesplnený sen, nie preto, že mala v pláne ho opustiť.

Neprehliadnite: U kozmetičky som započula niečo o svojom manželovi: Toto o ňom vedeli všetky ženy, len ja nie

Tajný účet už viac nie je tajný

V duchu som s Ivkou súhlasila. Bolo to od nej múdre a pekné gesto a Roman skutočne nepatrí k mužom, ktorí by boli ješitní a potrpeli si na tom, že musia zarábať viac než jeho polovička. Takže sa všetko nakoniec objasnilo a títo dvaja si hrkútajú aj naďalej, aj napriek tajnému účtu, ktorý už viac nie je tajný, a na ktorý Ivka sporí ďalej, ale s jednou podmienkou, ktorú si Roman dal. Prispievať naň bude aj on a jedného dňa tie peniaze minú na niečo, čo urobí radosť obom.

 

]]>
Sat, 22 Sep 2018 14:30:00 2018-09-22 14:30:00 0
Hollywoodske svadby roka na spadnutie: Toto miesto sobáša preferuje Hailey Baldwin, niekto zase verí na magické čísla https://feminity.zoznam.sk/c/903903/hollywoodske-svadby-roka-na-spadnutie-toto-miesto-sobasa-preferuje-hailey-baldwin-niekto-zase-veri-na-magicke-cisla
Krásne a mladé hollywoodske páriky si tento rok svoju lásku vyznávajú o čosi viac ako inokedy. Pozrite sa spolu s nami na najzaujímavejšie svadby, ktoré nás, ako dúfame, ešte čakajú počas roka 2018!
Hollywoodske svadby roka na spadnutie: Toto miesto sobáša preferuje Hailey Baldwin, niekto zase verí na magické čísla
Krásna modelka Hailey Baldwin si teraz svoj život bez speváka Justina Biebera nevie predstaviť
Sat, 22 Sep 2018 12:00:00

Krásne a mladé hollywoodske páriky si tento rok svoju lásku vyznávajú o čosi viac ako inokedy. Pozrite sa spolu s nami na najzaujímavejšie svadby, ktoré nás, ako dúfame, ešte čakajú počas roka 2018!

Mladé páry o svadbe nehovoria otvorene. Zistili sme pre vás však informácie o tom, ako si hviezdy z Hollywoodu predstavujú svoj dokonalý deň D.

Prečítajte si tiež: Plus size modelka Ashley Graham nemá veľkosť XS a na svoje krivky je hrdá: Toto je dôvod, pre ktorý predsa len cvičí

Hailey Baldwin a Justin Bieber

Zamilovaná dvojica si užíva svoje krásne chvíle cestovaním a neustálym sa objímaním či bozkávaním. Ich šťastie a láska by sa dala krájať. Modelka Hailey Baidwin svoj zásnubný prsteň nosí od júla, avšak so spevákom Justinom Bieberom neváhali a v New Yorku navštíviť aj kanceláriu na schválenie dohody o manželstve. Ak im štát povolí zväzok, mladá dvojica sa môže vziať už do dvoch mesiacov. 

Hailey ešte nemá vybraté svadobné šaty, avšak ani jeden sa nebráni svadobnej horúčke. Podľa ich blízke zdroja, obaja túžia po malej a rodinnej svadbe. Nevesta by prijala obrad v obklopení lesov a prírody. Nie je preto vylúčené, že svoj veľký deň prežijú v Kanade, rodnej krajine Justina.

Rosie Huntington-Whiteley a Jason Statham

Dvojica je v partnerskom zväzku už od roku 2010. Avšak až minulý rok sa herec Jason Statham odhodlal požiadať svoju krásnu priateľku, modelku Rosie Huntington-Whiteley o ruku. Obaja kladú svoj vzťah na prvé miesto.

Prednedávnom sa im narodil synček, preto sa povráva, že svadba je už naozaj na spadnutie. Niektorí si dokonca myslia, že si svoje áno povedia počas veľkolepého obradu osláv nového roka 2019. Žeby im 1. január priniesol obrovské šťastie? Necháme sa prekvapiť.

Priyanka Chopra a Nick Jonas

Herečka Priyanka Chopra a spevák Nick Jonas sú veľmi známi svojím blízkym vzťahom. Na verejnosti, ale aj v súkromí sa od seba ledva odlepia. Navštevujú spolu spoločenské akcie, ale nikdy si nenechajú ujsť ani oslavy priateľov, či zábavné grilovačky.

Mohlo by vás zaujímať: Krásne aj bez štetcov photoshopu: Úžasné svetové krásky si čím ďalej tým viac užívajú prirodzenosť

Priyanka si však zakladá na svojom pôvode a nikdy by si nenechala ujsť možnosť zorganizovať svoju svadbu v indickom štýle. Ona sama vie, že jej rodina je pre ňu všetkým a samozrejme, kladie dôraz na dodržanie tohto výnimočného kultúrneho dedičstva. 

]]>
Sat, 22 Sep 2018 12:00:00 2018-09-22 12:00:00 1
Osvedčená alkalická diéta: Vaše telo sa vám poďakuje už po pár dňoch, svoje pH vyvážite už v troch krokoch https://feminity.zoznam.sk/c/903911/osvedcena-alkalicka-dieta-vase-telo-sa-vam-podakuje-uz-po-par-dnoch-svoje-ph-vyvazite-uz-v-troch-krokoch
Ak si ešte spomínate na hodiny chémie na strednej škole, slovné spojenie pH tela vám určite niečo hovorí. Teraz je však dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Vďaka rýchlym radám ho totiž budete vedieť aj prakticky použiť.
Osvedčená alkalická diéta: Vaše telo sa vám poďakuje už po pár dňoch, svoje pH vyvážite už v troch krokoch
Pomôžte si práve alkalickou diétou k jednoduchému a hlavne prirodzenému chudnutiu
Sat, 22 Sep 2018 06:00:00

Ak si ešte spomínate na hodiny chémie na strednej škole, slovné spojenie pH tela vám určite niečo hovorí. Teraz je však dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Vďaka rýchlym radám ho totiž budete vedieť aj prakticky použiť.

Alkalická diéta je postavená na poznaní kyslosti či zásaditosti v našom tele. Predpokladá, že akákoľvek potrava, ktorú prijímame ovplyvňuje stupnicu pH v našom žalúdku a teda kolíše aj našou váhou. 

Prečítajte si tiež: Chudnutie bez jojo efektu: Naučte sa triky od žien, ktoré nedržia diéty a ich figúra je perfektná

Na začiatok kúsok chémie

Alkalické procesy sú postavená na vyrovnávaní pH v krvi. Toto číslo sa pohybuje od 0 až po 14 a čím je vyššie, tým je potravina zásaditejšia. Náš organizmus je nastavený tak, aby si pH vyrovnával sám a úplne prirodzene. Tento typ diéty vám však pomôže chudnúť prirodzene a zdravou cestou, už len na základe zmeny jedálnička a premýšľaním nad vyvažovaním svojho jedálneho lístka.

Pomoc proti ochoreniam

Na začiatku si alkalická diéta žiada podrobné preštudovanie svojho vlastného jedálnička. Ak dokážete vyvážiť stravu, nahradiť kyslé jedlo tým zásaditým, môžete si pomôcť aj proti rakovine či artritíde. Najdôležitejšie je doplniť zásoby v chladničke o zeleninu, ovocie, ale veľmi dôležité sú aj oriešky či semiačka. Špecifickejšie si oveľa častejšie doprajte práve tofu a sóju.

Eliminujte to, čo vám bráni chudnúť

Ku krásnej postave sa dostanete iba vtedy, ak si budete niektoré maličkosti aj odopierať. Iba správny vytrvalý prístup vám pomôže k dokonalosti. Dávajte si pozor na mäso, alkohol, vajíčka ale aj na mliečne výrobky, ktoré dokážu vás organizmus poriadne rozhádzať. Pri tomto type diéty je vylúčená aj akákoľvek konzervovaná strava. Povedzte nie baleným tyčinkám, ktorých zloženie nepoznáte presne a tiež káve, ktorá môže predstavovať najťažšie sa odbúravajúcu vec.

Mohlo by vás zaujímať: 3-dňový detoxikačný plán: O účinnosti tejto diéty vás presvedčí jedálniček, ktorý sme pre vás pripravili

Tieto potraviny sú úplne top

Primiešajte do svojej kuchyne aj netradičné chute. Pokojne si vychutnávajte práve špargľu, brokolicu, cukety, špenát alebo kel. Vhodná je aj quinoa, kokosový olej na prípravu potravín a semienka z tekvice či slnečnice. Svoje nápoje dolaďujte limetkou, grepom, ale raz za čas si doprajte aj granátové jablko. 

]]>
Sat, 22 Sep 2018 06:00:00 2018-09-22 06:00:00 1
Jeseň v podobe muffiny: Dokonalé spojenie čokolády a hokaido tekvice prebudí vaše zmysly https://feminity.zoznam.sk/c/903921/jesen-v-podobe-muffiny-dokonale-spojenie-cokolady-a-hokaido-tekvice-prebudi-vase-zmysly
Jesenný jedálniček sa oproti tomu letnému naozaj troška mení. Na rad prichádza ovocie a zelenina, ktoré je čerstvé, farebné a opäť plné chuti. Svoje áno rozhodne povedzte hokaido tekvici a nebojte sa ju použiť ani pri sladkom pečení.
Jeseň v podobe muffiny: Dokonalé spojenie čokolády a hokaido tekvice prebudí vaše zmysly
Čokoládová chuť v spojení so sviežou hokaido tekvicou vytvára prijemný kontrast, ktorý sa snúbi v jemnej chuti muffinov
Sat, 22 Sep 2018 05:59:00

Jesenný jedálniček sa oproti tomu letnému naozaj troška mení. Na rad prichádza ovocie a zelenina, ktoré je čerstvé, farebné a opäť plné chuti. Svoje áno rozhodne povedzte hokaido tekvici a nebojte sa ju použiť ani pri sladkom pečení.

Vynikajúce muffiny sú pochúťkou počas akejkoľvek oslavy, víkendu či ako malý dezert k vytúženému hrnčeku kávy. Čokoládová chuť v spojení so sviežou hokaido tekvicou vytvára prijemný kontrast, ktorému sa naozaj nemusíte brániť. 

Prečítajte si tiež: Lahodný mandľový koláč s ovocím: Tento recept poteší vaše chuťové poháriky

Na prípravu muffinov budete potrebovať:

1 stredne veľkú hokaido tekvicu, ktorej si pripravíme pyré
115g zmäknutého masla
3 vajcia
200g polohrubej múky
200g trstinového cukru
1 ČL kypriaceho prášku
Štipka soli
1 PL kakaa

Postup výroby muffinov:

1. Z hokaido tekvice si pripravíme jemné pyré. Postup je veľmi jednoduchý. Tekvicu rozpoľte, očistite od jadierok, narežte na mesiačiky a dajte piecť na 180 stupňov, až kým nebude dužina mäkká. Po upečení lyžičkou vylúpnite oranžovú dreň od šupky a rozmixujte ponorným mixérom.
2. V miske si zmiešajte sypké ingrediencie, múku s práškom do pečiva. Pridajte kakao.
3. V inej miske vyšľahajte maslo s cukrom do peny. Pripojte k nim po jednom vajíčka, vychladnuté pyré a nakoniec aj suché prísady.
4. Cesto rozdeľte do muffinových mištičiek a pečte v rúre rozohriatej na 200 stupňov približne 20 minúť.

Mohlo by vás zaujímať: Ľahká mangová raňajková smoothie miska s kivi: Ohúri vás svojimi farbami a chuťou

Náš tip: Aby ste docielili ešte lepšiu čokoládovejšiu chuť, do cesta môžete nakrájať kúsky čokolády. Po upečení sa bude v muffinoch krásne roztápať.

Dobrú chuť!

]]>
Sat, 22 Sep 2018 05:59:00 2018-09-22 05:59:00 1
Toto ste o krásnej Meghan Markle netušili: Pozrite sa, aká bola predtým, než spoznala princa Harryho https://feminity.zoznam.sk/c/903895/toto-ste-o-krasnej-meghan-markle-netusili-pozrite-sa-aka-bola-predtym-nez-spoznala-princa-harryho
Krásna a očarujúca dnes už vojvodkyňa zo Sussexu, Meghan Markle, bola kedysi poriadnou rebelkou. Pozrite sa, v čom všetkom sa sympatická brunetka zmenila po tom, čo stretla princa Harryho. A veru toho nie je málo.
Toto ste o krásnej Meghan Markle netušili: Pozrite sa, aká bola predtým, než spoznala princa Harryho
Toto ste o Meghan Markle netušili
Fri, 21 Sep 2018 15:30:00

Krásna a očarujúca dnes už vojvodkyňa zo Sussexu, Meghan Markle, bola kedysi poriadnou rebelkou. Pozrite sa, v čom všetkom sa sympatická brunetka zmenila po tom, čo stretla princa Harryho. A veru toho nie je málo.

Pre lásku sme ochotní obetovať naozaj veľmi veľa. Dokonca aj zmeniť mnohé svoje zásady a samého seba. Svoje o tom vie aj okúzľujúca členka kráľovskej rodiny, vojvodkyňa zo Sussexu - Meghan Markle. Aká vlastne bola predtým, než spoznala princa Harryho? 

Prečítajte si tiež: Schopnosť, vďaka ktorej si Meghan Markle získala srdce malej princeznej Charlotte: Viete, čo na nej tak miluje?

Nová členka kráľovskej rodiny bola vždy známa ako charizmatická herečka, ktorá miluje a užíva si život naozaj naplno. Keďže obaja jej rodičia pracovali vo filmovom biznise, niet sa čomu čudovať. Meghan milovala večierky, spoločné chvíle s kamarátkami a sociálne siete pravidelne zahŕňala sexi fotkami. Navyše pri tejto kráske sme boli zvyknutí na dokonalý módny štýl. Meghan bola vždy považovaná za fashion ikonu. Často pútala pozornosť v rafinovaných kúskoch, či plavkách. Tomu je však koniec. Najnovšie musí každý svoj look konzultovať s poradcami z paláca. 

To však ani zďaleka nie je všetko. Princ Harry totiž nebol prvý muž, ktorý túto krásku požiadal o ruku. Meghan v roku 2011 povedala ”ÁNO”  svojmu vtedy dlhoročnému partnerovi, producentovi Trevorovi Engelsonovi. Avšak ich manželstvo netrvalo dlho. Dva roky po svadbe sa totiž dvojica rozhodla pre rozvod. 

Meghan vždy veľa cestovala a nemohla chýbať na žiadnej dobrej párty. Žila typický hollywoodsky život vo svetle reflektorov so všetkým, čo k nemu patrí. Verejne vyjadrovala svoje názory a bola známa najmä svojimi feministickými postojmi. Nikdy sa netajila tým, že jej ide o rovnoprávnosť mužov a žien a veľmi jej na tom záleží.

No po vstupe do manželstva s princom Harrym sa musela Meghan vzdať aj svojej hereckej kariéry. Musí sa sústrediť iba na humanitárnu prácu.  

Nuž, vyzerá to, že sa začína nová etapa jej života. So svojimi profilmi na sociálnych sieťach sa musela rozlúčiť, svoje názory môže vyjadrovať len prostredníctvom oficiálnych vyjadrení paláca. Život po boku princa si teda vypýtal istú daň. No napriek tomu, Meghan momentálne naozaj žiari a vyzerá spokojne a šťastne. 

Mohlo by vás zaujímať: Najštýlovejšie módne doplnky podľa členky kráľovskej rodiny: Amelia Windsor kladie svoje módne nároky riadne vysoko

]]>
Fri, 21 Sep 2018 15:30:00 2018-09-21 15:30:00 1
Najlepšia partnerka pre vzťah podľa horoskopu: Ste tou, ktorá je pre muža skutočnou odmenou alebo skôr trestom? https://feminity.zoznam.sk/c/903902/najlepsia-partnerka-pre-vztah-podla-horoskopu-ste-tou-ktora-je-pre-muza-skutocnou-odmenou-alebo-skor-trestom
Znamenie horoskopu dokáže prezradiť dôležité vlastnosti ženy, ktorú by chcel každý muž za partnerku či manželku. Narodili ste sa v znamení, podľa ktorého ste pre toho svojho muža odmenou alebo skôr trestom?
Najlepšia partnerka pre vzťah podľa horoskopu: Ste tou, ktorá je pre muža skutočnou odmenou alebo skôr trestom?
Narodili ste sa v znamení, podľa ktorého ste pre toho svojho muža odmenou alebo skôr trestom?
Fri, 21 Sep 2018 14:00:00

Znamenie horoskopu dokáže prezradiť dôležité vlastnosti ženy, ktorú by chcel každý muž za partnerku či manželku. Narodili ste sa v znamení, podľa ktorého ste pre toho svojho muža odmenou alebo skôr trestom?

Od najlepšej po najhoršiu... Toto je zoznam znamení, ktoré ženy predurčujú k tomu, aby z nich boli perfektné, ale aj nie až tak perfektné partnerky či manželky. 

1. Rak

Ak hľadáte lojalitu a dobrý stabilný základ, žena narodená v znamení raka je najideálnejšou partnerkou. Miluje rodinný život, deti a dokáže vykúzliť čaro pravého domova ako prútikom. Oženiť sa s takouto ženou je pre muža skutočnou odmenou, pretože je verná, milujúca a oddaná. Vždy má len tie najlepšie úmysly a potreby druhých sú pre ňu dôležitejšie než tie jej. Máte v nej nielen lásku, ale aj životnú oporu a bezhraničnú dôveru. 
 

2. Ryba

O rybách sa hovorí, že sú v láske mimoriadne nadané. Vždy sa ubezpečujú, či je dotyčný partner s nimi šťastný a spokojný. Ak to tak nie je, robia všetko preto, aby sa to napravilo. Rovnako ako žena v znamení raka je aj ryba veľmi intuitívna, snaží sa Vám vždy porozumieť, je lojálna a všetko sa snaží riešiť s rozvahou. Takúto partnerku by si tiež želal nejeden muž.  

3. Váhy

Žena v znamení váh je dynamická mysliteľka, ktorá si rada stanovuje dlhodobé ciele, ktorými inšpiruje aj vzrušuje samotného partnera. Dokáže partnera strhnúť a s jeho pomocou naplniť sny. Vždy dostane to, čo chce, ale nie za cenu manipulatívnosti, ale na základe svojej vytrvalosti, húževnatosti, ale aj láskavým prístupom k životu. V ich prospech dobrej partnerky hrajú aj ďalšie kvality... Váhy milujú sex a romantiku. Takže muž nachádza skutočne všetko v jednom. 

4. Býk

Hoci ženy v znamení býka sú dosť tvrdohlavé a u svokry sa to môže zdať prekážkou alebo dôvodom konfrontácie či sporu, pre muža, ktorý si túto ženu vyberie za životnú partnerku, to môže byť príjemné vytrhnutie zo stereotypu. Dokonca takáto žena môže stimulovať manželstvo veľmi pozitívne. Je to partnerka, ktorá stojí nohami pevne na zemi a je spoľahlivá, nehovoriac o tom, že je neuveriteľnou matkou pre vaše deti. 

5. Vodnár

Žena vodnárka je veľmi silná a nezávislá žena, nie tak celkom dostupná na prvýkrát svojmu životnému partnerovi. Ak je muž typom človeka so zaužívanými stereotypmi, vodnárka sa pri ňom bude postupne nudiť. Muži, ktorí chcú takúto ženu za manželku, musia byť vždy o krok vpred. Keď to však dokážu, bude to aj v ich prospech. 
 

6. Kozorožec

Veľmi praktickú ženu získa v partnerke či manželke muž, ktorý si vyberie tú v zamení kozorožca. Obriadenie domácnosti, postaranie sa o deti, platenie účtov na čas, splnenie akýchkoľvek ďalších plánov, to je to, čo jej ide najlepšie. Ide o veľmi organizovanú ženu, ktorá nemusí byť zas pochuti každému mužovi, ktorý má rád tak trocha ten svoj neporiadok. 

7. Blíženec

Žena v znamení blíženca je veľmi premenlivá, rovnako ako súžitie s ňou. Kým sú vaše záujmy a plány v jednote, všetko je v poriadku, ale ako náhle sa vaše alebo jej záujmy zmenia a nie sú v jednote, to toleruje len ťažko. V jej prospech slúži, že je verná, ale veľmi svojská. Jej náklonnosť a lásku si získavate ťažšie. 

8. Škorpión

Žena v znamení škorpión je pre muža vhodnou za podmienok, že ide o jedinca, ktorý sa rád nechá viesť a je vo vzťahu ten, ktorý akoby ťahal za kratší koniec. Musíte byť ochotní robiť veci naviac, aby ste boli pre ňu zaujímavým a ukázali jej, že ste vhodným partnerom pre tak silnú osobnosť akou je. V jej prospech zase hrá to, že je skvelou milenkou a sex nebude nudou ani v manželstve. 

9. Panna 

Byť životným partnerom panny si vyžaduje byť manželom takpovediac dokonalým. Puntičkárske panny, ktoré majú zmysel pre spravodlivosť vyvinutú nadmieru by neveru v žiadnom prípade netolerovali. Niekedy je najlepšie povedať jej áno, hoci si myslíte opak. Niekedy totiž netoleruje opačné názory. Dokáže skutočne milovať, ale za podmienok, ktoré viac menej určuje ona sama. 

10. Lev

Mať za životnú partnerku zase levicu, je skutočne odmenou, ale aj trestom súčasne. Závisí to od jej nálady. Jej vzostupy a pády sa striedajú a podľa toho aj jej vzťah k vám. V jednej chvíli ste pre ňu tým najlepším partnerom a v druhej premýšľa nad tým, čo na vás vlastne videla. V jednej chvíli chce jedno, v druhej druhé, a ak ju skutočne milujete a chcete si ju udržať za každú cenu, pretože levica vie skutočne pomotať mužovi hlavu, potom vám neostáva iné než prispôsobiť sa jej a tolerovať ju so všetkým, čo k nej patrí. 
 

11. Baran

Žena v znamení baran túži síce po láske, ale niekedy skôr aj po obdive, uznaní, sláve a ďalších veciach. Preto je ťažké ju uspokojiť ako jej životný partner. Je veľmi sebavedomá a schopná a rovnaké atribúty očakáva aj od svojho muža. Okrem iného však chce, aby si ju hýčkal a rozmaznával a neznesie ani pomyslenie na to, že by ju nechal kvôli inej žene. Ak ju sklamete raz, väčšinou to bude aj naposledy. Nuž, s touto ženou to nie je naozaj med lízať. Na druhej strane je veľmi vášnivá, krásna a vzrušujúca.  

12. Strelec

Nechceme veľmi zovšeobecňovať, česť výnimkám, ale najhoršou partnerkou z pohľadu zverokruhu je práve žena strelkyňa. Ak nikdy nechcete vedieť na čom ste, tak ste na správnej adrese. Niekedy to totiž nevie ani sama strelkyňa. Viac než vaše spoločné ciele ju vždy budú zaujímať tie jej vlastné, kreatívne plány. V jej prospech hrá však vernosť a to, že nekomanduje, len si potrebuje jednoducho ísť vlastnou cestou. 

]]>
Fri, 21 Sep 2018 14:00:00 2018-09-21 14:00:00 1
Ženskosť, dravosť a krása – nazrite do Interbeauty 2018 https://feminity.zoznam.sk/c/903890/zenskost-dravost-a-krasa-nazrite-do-interbeauty-2018
Jesenná edícia najväčšieho veľtrhu kozmetiky na Slovensku bude veľkou oslavou žien a všetkých odtieňov ženskej krásy.
Ženskosť, dravosť a krása – nazrite do Interbeauty 2018
Fri, 21 Sep 2018 11:59:00

Jesenná edícia najväčšieho veľtrhu kozmetiky na Slovensku bude veľkou oslavou žien a všetkých odtieňov ženskej krásy.

Jesenný medzinárodný veľtrh kozmetiky Interbeauty sa stane synonymom všetkého, čo zosobňuje moderná žena – ženskosti, dravosti, krásy, inšpirácií, originality a zdravého sebavedomia. Podujatie nielenže odprezentuje aktuálne trendy v ženskej kráse, pomôže a poradí stovkám žien, ale predstaví aj akčné dámy, ktoré denne inšpirujú svoje okolie a dokazujú, že pre ženu nie je nič nemožné. Príďte sa inšpirovať alebo rovno odhaliť svoje nové ja 4. až 6. októbra v bratislavskej Inchebe. Spoločne s Interbeauty sa konajú aj veľtrhy ezoteriky a zdravého životného štýlu Esoterika a Biostyl.

Nová žena zvonka...

Po dlhom a horúcom lete mnohé dámy pociťujú túžbu po zmene. Kaderník, manikérka či kozmetička sú často pri návale práce a rodinnom kolotoči doslova utópia. Na Interbeauty bude pripravený tím špecialistov, ktorí bezplatne návštevníčkam veľtrhu doprajú nový strih, vlasový styling, make-up, mihalnice či nechty.

...nová žena zvnútra

Celá sobota bude vďaka projektu Akčné ženy vyhradená inšpiráciám, ktoré vás nakopnú k túžbe ísť za svojím snom alebo jednoducho s ľahkosťou a radosťou ladiť kariéru s rodinou. Na pódiu sa postupne predstavia dámy, ktoré sa podelia o svoj silný príbeh či znalosti v rozhovoroch, prednáškach alebo workshopoch. Vystúpi napríklad podnikateľka roka 2017 Oľga Busso, lektorka tvárovej jógy Zuzana Ondrisová, mama 8 detí, podnikateľka, módna dizajnérka a autorka Nika Macinská či bývalá misska, mama a nutričná poradkyňa Mirka Luberdová.

Trendy novej sezóny a inšpirácie priamo od slovenskej špičky

Interbeauty je aj každoročným dejiskom súťaží, kde si sily merajú najlepší slovenskí experti na ženskú krásu. Priamo pred očami návštevníkov sa uskutočnia Majstrovstvá SR a Medzinárodné majstrovstvá v manikúre prírodných nechtov, Majstrovstvá SR v make-upe, súťaž v nechtovom dizajne Stiletto, Vizáž roka 2018, kadernícky Oscar Zlaté nožnice,Barber Battle, Medzinárodný festival v aplikácii umelých mihalníc a ďalšie. V priamom prenose sa tak budú dať odsledovať aktuálne trendy a získať inšpirácie od najlepších z najlepších.

Na veľtrh však dorazia aj hviezdy sociálnych sietí. Známe „vizážistické tváre“ z instagramu Lucia Lucid Sládečková, Zuzana Šutjaková, Adriana Loj, Niky Rich, Denisa Denuuusik Strapková, Lussimakeup, Beauty by Adela, Micha.Ella Art, BernieMakeup a Heňka z koliby budú na modelkách predvádzať svoje umenie na vybrané témy. Vizuálnou baštou však bude rozhodne Body painting exhibition, kde budú umelci maľovať na nahé telá s tohtoročnou témou Cirkus. Ak sa však na zmeny nechcete len pozerať, ale jednu aj prežiť, môžete sa do konca septembra prihlásiť do Zmenárne a priamo na Interbeauty sa zveriť do rúk odborníkom, ktorí za pár hodín vyčarujú váš nový look.

Veľtrh krásy Interbeauty tradične sprevádzajú obľúbené veľtrhy Esoterika a Biostyl zamerané na zdravý životný štýl. Okrem množstva produktov v biokvalite sa môžete tešiť na zaujímavé prednášky, ktoré vás inšpirujú na ceste za fyzickou a psychickou pohodou.

Interbeauty spoločne s veľtrhmi Esoterika a Biostyl sa uskutoční v Inchebe od 4. do 6. októbra. Viac informácií a kompletný sprievodný program nájdete na www.incheba.sk. Vstupenky si môžete kúpiť aj cez .

- reklamný článok -

]]>
Fri, 21 Sep 2018 11:59:00 2018-09-21 11:59:00 1
Dokonalá červená pre vaše pery: Vyberte si váš perfektný odtieň na základe týchto čŕt vašej osobnosti https://feminity.zoznam.sk/c/903904/dokonala-cervena-pre-vase-pery-vyberte-si-vas-perfektny-odtien-na-zaklade-tychto-crt-vasej-osobnosti
Červená na perách je už ikonická. Každá žena má svoj odtieň, niektorým však trvá dlhšie, kým ho odhalia. Sledujte svoju povahu a doprajte aj svojim perám sexi nával červenej.
Dokonalá červená pre vaše pery: Vyberte si váš perfektný odtieň na základe týchto čŕt vašej osobnosti
Sledujte svoju povahu a doprajte aj svojim perám sexi nával červenej
Fri, 21 Sep 2018 10:00:00

Červená na perách je už ikonická. Každá žena má svoj odtieň, niektorým však trvá dlhšie, kým ho odhalia. Sledujte svoju povahu a doprajte aj svojim perám sexi nával červenej.

Žiarivý a šťavnatý lesk pre sebavedomie

Dokonalá červená je pre ženu ako správny pár topánok. Ak nájde svoj správny odtieň, vie sa ho držať po celý život. Lesklé pery hovoria o odhodlaní majiteľky. Kombináciou práve spomínaných dvoch základov červeného lesklého rúžu, získate ampulku sebavedomia, ktorú si môžete nasadiť zakaždým, ak budete chcieť zažiariť naplno.

Prečítajte si tiež: Gélová formula, ktorá výživí a omladí vašu pleť: Vďaka týmto pleťovým krémom vás bude starnutie obchádzať

Čiernovláskam neublíži hlboký odtieň

Ak ste hnedovláskou alebo vaše vlasy hádžu čierne odtiene, počas jesene sa určite nebráňte ani tmavším odtieňom, ktoré majú náznak ovocia. Čerešňová či hlboká farba moruší. Táto malá zmena dokáže spraviť krásny kontrast s vašou pokožkou a vám dodať nezabudnuteľný look.

Oranžová pre jemnú pleť

Pravý opak platí pre ženy, ktorých pleť je prirodzene bledá. Aby s červenými perami nepôsobili príliš stratené, je tu verzia červeného rúžu aj pre ne. Vyskúšajte produkty, ktoré svojimi pigmentami prebiehajú až na stranu oranžovej farby. Nič nimi nepokazíte, práve naopak. Dodáte svojej tvári jas a tú správnu farbu.

Matný ako zo zamatu

Inú perspektívu a hĺbku dodáte svojim perám, ak bude vami použitý červený rúž obohatený o matné formulky. Povrch bez lesku má opäť iný, nový charakter. Je moderný, štýlový a vydrží aj dlhší tlak. Na pery ho však aplikujte až po hydratačnom kréme. Tak si zabezpečíte svieže pery aj po dlhom dni s matným rúžom.

Mohlo by vás zaujímať: Zvodné ohraničenie vašich pier: Tieto ceruzky na ústa sa rozhodne oplatí vyskúšať

Jemná ak nemáte odvahu

Červená je rozhodne farba pre sebavedomé ženy, ktoré vedia, čo od života chcú. Ak si myslíte, že vám nesvedčí, prípadne nemáte na ňu odvahu, môžete si ju vystavať aj v jemnejších odtieňoch. Rúže na pery v červenej farbe sú dostupné v mnohých verziách intenzity. Počas dňa môžete vyskúšať jemný priehľadný variant, počas noci ťažšiu verziu v plnosti farby.

]]>
Fri, 21 Sep 2018 10:00:00 2018-09-21 10:00:00 1
Postava Marianny Ďurianovej sa rokmi nemení: Vďaka týmto aktivitám vyzerá blondínka tieto dni perfektne https://feminity.zoznam.sk/c/903901/postava-marianny-durianovej-sa-rokmi-nemeni-vdaka-tymto-aktivitam-vyzera-blondinka-tieto-dni-perfektne
Moderátorka Marianna Ďurianová si naplno užíva dni so svojím synčekom Romankom. Pozrite si, aké aktivity s ním akčná mamina robí, no nie sú roztomilí?
Postava Marianny Ďurianovej sa rokmi nemení: Vďaka týmto aktivitám vyzerá blondínka tieto dni perfektne
Postava Marianny Ďurianovej sa rokmi nemení
Fri, 21 Sep 2018 07:30:00

Moderátorka Marianna Ďurianová si naplno užíva dni so svojím synčekom Romankom. Pozrite si, aké aktivity s ním akčná mamina robí, no nie sú roztomilí?

Marianna Ďurianová patrila vždy medzi atraktívne ženy a svojím vzhľadom a úsmevom bola doslova magnetom pre všetky oči. Po tom, čo sa stala mamou, sa namiesto spoločenských udalostí objavuje čoraz viac v prírode, kde trávi čas so svojím synčekom Romankom. 

Prečítajte si: Krásna ako z rozprávky: Barbora Rakovská sa vydala ako dokonalá nevesta, ktorá nič nenechá na náhodu

Aktívny prístup k životu je pre ňu dôležitý

Na deťoch najviac vidíme, ako ten čas letí. V prípade známej moderátorky to platí dvojnásobne. Z malého Romanka je veľký fešák a pre svoju maminu sa stáva čoraz väčším parťákom a oporou. Vyrastá z neho skutočne krásny chlapec. Marianna však v čase tabletov a počítačov myslí na čaro skutočného detstva. Pobyt na čerstvom vzduchu je pre ňu dôležitý a aktívny prístup k životu tiež. Svojho syna preto vedie týmto smerom. 

Romanko sa venuje bojovému umeniu a nedávno ho Marianna takto zachytila, ako sa učí jeden z najnáročnejších športov, golf. Nadšenie a úsmev na tvári mu nechýbajú a okrem toho má aj skvelé zručnosti, čo poviete?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#blackstork #golfacademy #proudmom

Príspevok, ktorý zdieľa @ mariannadurianova,  

Postava snov a čistá pozitívna myseľ

Sama Marianna mu ide príkladom. Moderátorka sa venuje vo voľnom čase cyklistike a nezabúda ani na to, že našu pomoc potrebujú aj iní. Keďže je neustále v pohybe, na jej postave sa to odráža a pôsobí stále ako keby bola dvadsiatnička. Takto vtipne si spolu so synom zabicyklovala a o svoju radosť z „bežných maličkostí“ sa podelila prostredníctvom tohto videa s komentárom: „Mama v záprahu. Cyklovýlet na Morave.“

Neprehliadnite: Kozmetické procedúry, ktorým sa speváčka Dara Rolins nebráni: Takto si pomáha ku krásnym perám

Šťastie, aké pociťuje, keď trávi so svojím synom čas, z nej srší na diaľku a dvojici to naozaj spolu pristane. Páči sa nám, že moderátorka športuje s ním. Potvrdzuje sa tak pravidlo, že rodič by mal ísť vo všetkom svojím deťom vzorom, súhlasíte?

]]>
Fri, 21 Sep 2018 07:30:00 2018-09-21 07:30:00 1
Keď sa plnia sny: Najkrajšie miesta na svadbu snov počas skorej jesene, tieto vás dostanú atmosférou aj príbehom https://feminity.zoznam.sk/c/903897/ked-sa-plnia-sny-najkrajsie-miesta-na-svadbu-snov-pocas-skorej-jesene-tieto-vas-dostanu-atmosferou-aj-pribehom
Aj svadba na jeseň môže mať svoje čaro. Preneste sa spolu s nami pomyslene na miesta, ktoré vám vyrazia dych. A na najkrajší deň vášho života, sú ako stvorené.
Keď sa plnia sny: Najkrajšie miesta na svadbu snov počas skorej jesene, tieto vás dostanú atmosférou aj príbehom
Najkrajšie miesta na svadbu snov počas skorej jesene, tieto vás dostanú atmosférou aj príbehom
Fri, 21 Sep 2018 06:00:00

Aj svadba na jeseň môže mať svoje čaro. Preneste sa spolu s nami pomyslene na miesta, ktoré vám vyrazia dych. A na najkrajší deň vášho života, sú ako stvorené.

Prečítajte si aj: Skvelý úspech našich novodobých modeliek: Jana Tvrdíková a ďalšie opäť valcovali prehliadkové móla Paríža

Chateau Mcely

Svadby v Chateau Mcely, neďaleko Prahy, majú čaro v každom ročnom období. No na jeseň ešte o niečo viac. Zámok sa nachádza v lone prírody v malebnej dedinke Mcely. Romantika obradu v zámockých interiéroch alebo naopak v jeho parku je neopakovateľná. Kúzelné miesto je známe ako plné zázrakov. Dokonca je vraj požehnané samotným zjavením Panny Márie. Navyše na zámku majú pripravené ešte jedno prekvapenie, možnosť zasadiť si strom vášho manželstva. A presne tak, ako porastie váš vzťah, tak bude rásť aj váš strom v zámockom parku. Milé, no nie? 

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Grand Hotel Kempinski High Tatras je stvorený pre svadby, vďaka svojej rozprávkovej atmosfére. Snúbenci si môžu povedať ”Áno” priamo na brehu Štrbského plesa a naplno si vychutnať tento deň iba v kruhu najbližších. Práve počas skorej jesene je to absolútne ideálne. Všetko tu hrá tými najkrajšími farbami. To, čo je na hoteli vzácne, je práve jeho história. Tá dýcha skutočne zovšadiaľ. Nielen z múrov, ale aj z maličkostí, akými sú stropné lampy použité v reštaurácii. Tušíte správne, tie sa nachádzali ešte v pôvodnej stavbe. Potom ako ich zreštaurovali, rozhodli sa ich znova použiť. Navyše verný pôvodnému zariadeniu je aj dizajn schodísk, či farebné kvetinové dekorácie na stropoch alebo vzhľad okien. Ak teda hľadáte na váš deň ”D” miesto s čarovnou atmosférou a pridanou hodnotou, určite ste tu správne. Rozhodne vás dostane spojenie jagavej noblesy a nedotknutého čara prírody. Verte, že toto miesto sa zapíšte do vášho srdca. 

Mohlo by vás zaujímať: Top letné stylingy Sloveniek: Romana Škamlová vsadila na krivky, Domi Navara Cibulková v Saint-Tropez

Chateau Appony

Chateau Appony je ideálne pre milovníkov dejín, architektúry a krásnych priestorov. Jedinečný komplex je ozajstnou oázou pokoja. Nájdete ho v tichej časti obce Oponice. Hoci priestory voňajú novotou, skrývajú úžasný príbeh. V minulosti tu bývali také významné osobnosti ako členovia prezidentskej dynastie Roosveltovcov, Josephine Bakerová, maharadža z Patialy, Thomas Cardeza- jeden z najbohatších pasažierov na Titanicu, či albánska kráľovná Geraldina. Pýchou kaštieľa je historická Apponyiho knižnica so vzácnymi knihami, ktorá je ako stvorená na dokonalé svadobné portréty. No a v neposledom rade obrad na jeseň v prekrásnom anglickom parku, bude pre vás určite nezadbudnuteľným zážitkom na celý život. 

Wiegerova vila

Jedinečná Wiegerova vila svojou atmosférou a štýlom pripomína Provensálsko. Novozrekonštruovaná vila z roku 1921 sa nachádza iba cca. 10 km od Bratislavy. Prírodným prostredím, neformálnou atmosférou a šarmom francúzskeho vidieka sú jej priestory naozaj výnimočné. Toto miesto má svoje kúzlo nielen na jar, ale aj na jeseň, kedy okolie zdobia pestrosfarbené listy na starobylých jabloniach. Navyše mať svadbu v takmer storočnej vile je zážitok už sám o sebe, no nie? 

]]>
Fri, 21 Sep 2018 06:00:00 2018-09-21 06:00:00 1
Môj muž žil dva paralelné životy: Keď som to odhalila, urobila som niečo, čo nikto nečakal https://feminity.zoznam.sk/c/903876/moj-muz-zil-dva-paralelne-zivoty-ked-som-to-odhalila-urobila-som-nieco-co-nikto-necakal
Niektoré naše rozhodnutia sú natoľko spontánne, že prekvapia aj nás samých. Situáciu, do ktorej sa dostala Natália, by nechcela zažiť žiadna z nás. Napriek tomu na ňu zareagovala oveľa pozitívnejšie ako sama čakala.
Môj muž žil dva paralelné životy: Keď som to odhalila, urobila som niečo, čo nikto nečakal
Môj muž žil dva paralelné životy
Thu, 20 Sep 2018 14:00:00

Niektoré naše rozhodnutia sú natoľko spontánne, že prekvapia aj nás samých. Situáciu, do ktorej sa dostala Natália, by nechcela zažiť žiadna z nás. Napriek tomu na ňu zareagovala oveľa pozitívnejšie ako sama čakala.

Natália sa vydávala na dnešné pomery naozaj mladá. Mala čerstvých 18 a bolo to z čistej lásky. Adam bol jej prvý. A ona verila v to, že bude aj posledný. 

Mohlo by vás zaujímať: Podľa vzťahu, aký má k mame zistíte, čo je za muža: Ak sa správa takto, radšej mu bezhlavo neverte

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Ich manželstvo vyzeralo navonok skutočne ideálne. Mali dve rozkošné dcérky, Adam sa o rodinu skvele staral a Natália si užívala úlohu mamy na materskej. Avšak Adam chodil pomerne často na služobné cesty do Prahy. Vlastne tam bol každý jeden víkend. Zo začiatku sa na tom Natálii nezdalo nič zvláštne, no keď tam musel zostať aj cez Vianoce, zbystrila pozornosť. Navyše ich dcérky sa dožadovali toho, aby boli cez sviatky s ockom. Po tom, čo Adam odišiel, rozhodla sa mu Natália pripraviť malé prekvapenie. Pobalila deti, seba a vybrali sa vlakom za Adamom. Naty to brala aj ako malé dobrodružstvo. Počas dvoch rokov, čo tam Adam pravidelne chodieval kvôli biznisu, ho totiž nikdy nemala šancu navštívitť. Najskôr boli dcérky príliš malé a potom tam mal vraj toho veľa, takže by sa im nestíhal venovať. Preto sa Natália veľmi tešila, že ho prekvapia. 

Šťastie, ktoré netrvalo príliš dlho

”Mala som presnú adresu, baby boli nadšené, no keď sme sa objavili pod bytovkou, kde mal Adam prenajatý byt, zostala som v šoku. Práve vystupoval z auta a vyberal z neho autosedačku. Stála pri ňom krásna brunetka, ktorú niekoľkokrát pobozkal. A nie, nebola to kamarátska pusa. Pripadala som si ako v zlom sne. Neustále som si hovorila, že to bude nejaký omyl. Že sa mi to len zdalo a určite pôjde len o nejakú kolegyňu z práce. Vo chvíli, keď nás Adam uvidel, úplne zbledol. Nenachádzal slová. Vzala som deti a ubytovali sme sa v najbližšom hoteli. Adam mi okamžite niekoľkokrát volal a chcel to vysvetliť. No mne bolo jasné, o čo ide. Môj muž žil dva paralelné životy súčasne. A ja som nechcela, aby v takom prostredí vyrastali naše deti.”

Prečítajte si tiež: Sonda do mužskej duše: Takto muži zisťujú, či ste pre nich tá pravá a dokážu s vami žiť

Deti sú prvoradé

Natália vysvetlila dcérkam, že ocko má toho skutočne veľa a uvidia sa, až keď príde domov. Adam sa ukázal do dvoch dní. Mal pripravenú reč, ospravedlňoval sa a snažil sa dať všetko do poriadku. ”Ja som v tom však mala jasno. Vedela som, že s ním už nedokážem žiť. Dievčatám som citlivo vysvetlila, že majú nového bračeka a náš režim sa v niečom zmení. Mama s ockom už nebudú síce bývať spolu, ale budú sa pri nich po týždni striedať. Chcela som, aby deti vyrastali v rovnakom prostredí. Tiež som trvala na to, aby im Adam predstavil syna a mali šancu sa s ním stretávať. Uvedomila som si, že deti nemôžu za chyby svojich rodičov. Ani ten malý chlapček. No ja sama by som sa už nedokázala pozerať do očí mužovi, ktorého som bezhranične milovala, no on ma roky klamal. Verím, že tento model bude dobre fungovať a naše deti časom pochopia, že mi išlo len o ich šťastie.”

]]>
Thu, 20 Sep 2018 14:00:00 2018-09-20 14:00:00 1
Plus size modelka Ashley Graham nemá veľkosť XS a na svoje krivky je hrdá: Toto je dôvod, pre ktorý predsa len cvičí https://feminity.zoznam.sk/c/903882/plus-size-modelka-ashley-graham-nema-velkost-xs-a-na-svoje-krivky-je-hrda-toto-je-dovod-pre-ktory-predsa-len-cvici
Hoci je plus size modeling dnes rovnocennou súčasťou svetového modelingu, aj taká modelingová hviezda ako Ashley Graham sa dodnes stretáva s nepriaznivcami a ich negatívnymi komentármi typu na čo cvičí, keď jej telo zarába také aké je… Toto je jej odpoveď pre každého jedného z nich.
Plus size modelka Ashley Graham nemá veľkosť XS a na svoje krivky je hrdá: Toto je dôvod, pre ktorý predsa len cvičí
Modelka Ashley Graham je okrem iného aj obhajcom hnutia “Zdravie v každej veľkosti”, ktoré podporuje ľudí všetkých veľkostí
Thu, 20 Sep 2018 12:00:00

Hoci je plus size modeling dnes rovnocennou súčasťou svetového modelingu, aj taká modelingová hviezda ako Ashley Graham sa dodnes stretáva s nepriaznivcami a ich negatívnymi komentármi typu na čo cvičí, keď jej telo zarába také aké je… Toto je jej odpoveď pre každého jedného z nich.

Dievčatá s celulitídou nemôžu cvičiť tiež?

Od chvíle ako sa plus size modelka Ashley Graham objavila na titulkách prestížnych magazínov ako Vogue, Harper´s Bazaar, Glamour, Elle a ďalšie, anonymní ľudia spustili na ňu vlnu kritiku kvôli veľkosti jej tela. Ako informuje magazín The Talko, komentáre zneli aj takto: “Mysleli sme si, že cvičíš.” No ona im dala jasnú a stručnú odpoveď: “Dievčatá s celulitídou nemôžu cvičiť tiež?”

Mohlo by vás zajímať: Takto cvičí plus size modelka Ashley Graham: Svetu ukazuje, že aj ona vie byť naozaj krásna

Prečo chce stratiť to, čo ju robí slávnou?

Ashley pre spomínaný magazín hovorí: “Zakaždým, keď dám na instagram video s cvičením, dostanem komentáre typu “nikdy nebudeš štíhla, tak sa prestaň snažiť… necvič príliš, zostaneš štíhla… potrebuješ svoj tuk, aby si bola modelkou… prečo chceš stratiť niečo, čo ťa robí slávnou?” Ani v tomto prípade si nedala s odpoveďou načas. Ashley verí v bytie zdravým, nie štíhlym: “Cvičím, aby som ostala zdravá, cítila sa dobre, zbavila sa pásmovej choroby, vyčistila si hlavu, ukázala veľkým dievčatám, že sa môžu hýbať ako ostatné, zostala silná a pružná, mala viac energie. Necvičím, aby som schudla z mojich kriviek, pretože milujem svoju kožu.”

Čítajte tiež: Táto žena je dôkazom toho, že aj vo väčšom tele môžete vyzerať sexi: Pozná recept, ako nájdete svoj skrytý sexepíl

Ako skutočne vyzerá sebavedomie, krása a sila

Ashley však nemá problém si na svoju adresu aj zažartovať. Keď dostala ďalší vyrývačný komentár, či je tehotná, jednoducho odpovedala, že sa to volá len tuk. Tým bola pre ňu vec uzavretá. Ashley sa od začiatku sa na nič nehrala a vo svojom tele je naozaj spokojná. Za svoje telo sa nehanbí a podľa vlastných slov nemá čo dokazovať. Modelka obhajuje ďalšie ženy s krivkami, a nabáda ich, aby boli spokojné so svojou veľkosťou. O pozitívnom vnímaní svojho tela píše aj vo svojej knihe, ktorú vypustila do sveta len minulý rok. Jej názov znie: Nová modelka: Ako skutočne vyzerá sebavedomie, krása a sila. 

Neprehliadnite: Plus size kráska ulovila sexi muža s vyrysovaným telo a ženy jej ho závidia: Tu je jej odpoveď pre neprajníkov

Zdravie v každej veľkosti 

Tridsaťročná modelka je okrem iného aj obhajcom hnutia “Zdravie v každej veľkosti”, ktoré podporuje ľudí všetkých veľkostí pri riešení ich zdravia prijatím zdravého správania sa voči svojmu telu. Jej snahy v tomto smere sú zjavné, rovnako ako jej odvaha byť tým, kým naozaj je, vo svojej vlastnej koži, presne ako napísala. Nielen všetky ženy, ktoré majú komplexy zosvojho tela, ale aj tie s na prvý pohľad dokonalým telom si od nej môžu brat príklad, čo poviete? 

]]>
Thu, 20 Sep 2018 12:00:00 2018-09-20 12:00:00 1
Ako si vybrať správne nohavice podľa typu postavy: Máme pre vás štýly, ktoré sa budú nosiť túto jeseň https://feminity.zoznam.sk/c/903867/ako-si-vybrat-spravne-nohavice-podla-typu-postavy-mame-pre-vas-styly-ktore-sa-budu-nosit-tuto-jesen
Práve teraz je ten správny čas na obmenu šatníka v podobe nohavíc. Lindex prináša strihy, vďaka ktorým spoznáte samu seba. Inšpirujte sa a vyberte si štýl, vhodný pre váš typ postavy.
Ako si vybrať správne nohavice podľa typu postavy: Máme pre vás štýly, ktoré sa budú nosiť túto jeseň
Pripravili sme si pre vás sprievodcu štýlmi nohavíc, vďaka ktorým spoznáte samú seba
Thu, 20 Sep 2018 11:20:00

Práve teraz je ten správny čas na obmenu šatníka v podobe nohavíc. Lindex prináša strihy, vďaka ktorým spoznáte samu seba. Inšpirujte sa a vyberte si štýl, vhodný pre váš typ postavy.

Jeseň nás baví svojou pestrosťou štýlov a tiež palety farieb. Dnes vám odhalíme najväčší trend tejto sezóny, akým sú v tomto prípade nohavice. Nohavicový štýl typický pre toto obdobie už dávno nie je len o jednom strihu. Obľúbená švédska značka Lindex prichádza s celým radom nohavíc rozdelených podľa typov v duchu Lindex Pants Solution.

VIDEO: Nenechajte si ujsť ukážku nohavíc Lindex Pants Solution a presvedčte sa sami, že jedny z nich rozhodne v šatníku musíte mať

Využite zľavu 20% na všetky nohavice v čase od 20.9. - 30.9. 2018 vo všetkých predajniach Lindex na Slovensku a online na www.lindex.com.

Poznáme kód na nájdenie vhodných nohavíc

Ruku na srdce, koľkokrát ste si kúpili nohavice, ktorých strih nakoniec vašej postave veľmi nelichotil? Istou módnou revolúciou alebo riešením možno nazvať označenie nohavíc podľa štýlov. Raz si vyskúšate rôzne štýly a zistíte, aký typ nohavíc vám vyhovuje a potom podľa ich názvu môžete kupovať aj bez vyskúšania. Je to veľmi pohodlné a prispôsobené požiadavkám mladej aktívne žijúcej ženy, často matky, ktorá popri deťoch nemá čas skúšať stále nové a nové strihy. 

  • Vyskúšajte ich. Raz.
  • Zamilujete si ich. Navždy.
  • Voláme to: Nohavice. 

Vzory pripomínajúce jesenný obraz

Klasický voľný strih nohavíc, oživený vzormi pripomínajúcimi jesenný obraz. Kvetované nohavice BELLA zakryjú nedostatky a ponúkajú komfort pri ich nosení či už do práce alebo na relax.

S čím kombinovať? Tieto nohavice môžete kombinovať s klasickým rolákom v štýle tón v tóne. Vďaka spomínaným vzorom oživíte celkový vzhľad a budete pôsobiť chic. 

Vínová červená vás zahreje

Odtiene vínovej si zamilujete. Slim fit nohavice IRIS majú v sebe štipku pánskeho ducha v podobe nezávislosti. Všimnite si detail v podobe manžety, dodávajú nohaviciam štýl.

Kombinujte: Hodia sa k nim pulóvre rôznych štýlov, ale aj klasická blúzka. Šmrc im dodáte, keď si k nim obujete oxfordky. 

Jantárová pre odvážne

Nohavice ELLIE disponujú vyšším písom a zúženej nohe so záhybmi. Na tie pozor najmä v oblasti bokov. Ženy s rovnou postavou to majú istejšie, tie s plnšími bokmi musia byť opatrné.

Ako ich zakomponovať do šatníka: Všimnite si spojenie kráľovskej modrej s touto nádhernou jantárovou. Niekedy stačí len skombinovať jednoduché kusy v netradičných farebných spojeniach.

Nohavicové kostýmy sú na výslní

Trend nohavicových kostýmov zažíva veľkú popularitu. Tento strih nohavíc s vyšším pásom typu IRIS lichotí ženskej siluete. Celkový štýl dotvoríte so sakom rovnakého štýlu a tkaniny.

Najlepšia kombinácia: Sako v rovnakom prevedení, ale opakom môže byť aj oversized sveter, ktorý vyčaruje originálny dojem.

Nohavice padajúceho štýlu 

Petrolejová je vhodnou alternatívou čiernej. Nemusíte byť topmodelkou, aby ste mali dlhé nohy. Vďaka vysokému pásu, širokým nohaviciam a zipsu na boku nohavíc LYKKE dosiahnete optický dojem vysokej štíhlej postavy.

Náš tip: Vytvorte pomocou topu kontrastný dojem a nebojte sa k nim obliecť si napríklad blúzku v nebeskej modrej. Pohodlný outfit do práce ako stvorený.

Vysoký sed predĺži postavu

Vysoký sed sa naďalej drží na popredných priečkach. VERA džínsy predĺžia postavu a nechajú vyniknúť ženské krivky hrdej nositeľky. 

Ako ich nosiť: Ultimátny kúsok v podobe denimu môže nosiť s klasickým bielym tričkom, alebo bielou blúzkou. Nadčasová kombinácia, ku ktorej sa rady vraciame.

Nájdite si svoj vlastný štýl a nenechajte si ujsť prehľad nohavíc Lindex Pants Solution na www.lindex.com.

]]>
Thu, 20 Sep 2018 11:20:00 2018-09-20 11:20:00 1
V hlavnej úlohe biela: Poradíme vám štýly, ktoré môžete nosiť počas babieho leta, aby ste boli chic! https://feminity.zoznam.sk/c/903899/v-hlavnej-ulohe-biela-poradime-vam-styly-ktore-mozete-nosit-pocas-babieho-leta-aby-ste-boli-chic
Rána už vedia byť chladnejšie, avšak deň a jeho počasie vie krásne prekvapiť. Na tento prechod, ktorý smúti za letom, ale kričí už aj svoje áno jeseni, vyskúšajte bielu a zamilujte si ju.
V hlavnej úlohe biela: Poradíme vám štýly, ktoré môžete nosiť počas babieho leta, aby ste boli chic!
Ak chcete bielu povýšiť na farbu plnú kontrastov, neváhajte ju spojiť s čiernou
Thu, 20 Sep 2018 10:00:00

Rána už vedia byť chladnejšie, avšak deň a jeho počasie vie krásne prekvapiť. Na tento prechod, ktorý smúti za letom, ale kričí už aj svoje áno jeseni, vyskúšajte bielu a zamilujte si ju.

S letnými doplnkami

Ak ešte nemáte úplne pretriedené letné veci a odložené ich v hrubých škatuliach, ani tak ešte nerobte. Svoje obľúbené doplnky, v ktorých ste strávili najpohodovejšie dovolenkové dni, krásne zapadnú aj do bieleho jesenného outfitu. Dlhé šaty krásne obohatia šľapky či štýlové žabky.

Prečítajte si tiež: Horúci trend týchto dní cyklistické šortky: Vďaka týmto stylingom si nimi zoštíhlite a predĺžite nohy

Teplo vo vrchnej časti

Proti ranným nízkym teplotám bojujte práve za použitia svetríka. Jemné pletenie je tým pravým jesenným must have. Počas dňa ho môžete vyzliecť, ale do svojho šatníka už určite zaraďte. Budete ho totiž potrebovať!

Denim v bielej farbe

Trendy rifľové sukne stále vedia pekne odhaliť nohy. Nič nepokazíte bielym variantom, ktorý pôsobí oveľa jemnejšie a romantickejšie ako modrá či čierna verzia. Je preto milou pripomienkou leta.

Monochromatický outfit

Ak chcete bielu povýšiť na farbu plnú kontrastov, neváhajte ju spojiť s čiernou. Vyhnite sa typickým outfitom zložených z bielych a čiernych vecí. Pojmite túto výzvu rafinovane. Biely look krásne oživí čierna kabelka či štýlový ruksačik.

Mohlo by vás zaujímať: Štýlové malé kabelky, ktorými si osviežite jesenné dni: Jednu z nich pravdepodobne potrebujete

Pop of colour

Na rozjasnenie sú tu vždy farbičky. Tie prinesú vášmu dňu úsmev na tvári hneď ako sa začne. Pomôcť si môžete ich mixovaním. V spojitosti s bielym lookom krásne vyniknú na doplnkom. Nemusíte sa prehnane snažiť a aj tak budete za úplnu hviezdu!

]]>
Thu, 20 Sep 2018 10:00:00 2018-09-20 10:00:00 1
Slovenské páry, ktoré spolu aj pracujú: Domi Navara Cibulková a Adela Vincze našli po svojom boku tých pravých https://feminity.zoznam.sk/c/903837/slovenske-pary-ktore-spolu-aj-pracuju-domi-navara-cibulkova-a-adela-vincze-nasli-po-svojom-boku-tych-pravych
Nie nadarmo sa hovorí, že spoločné záujmy spájajú, ale aj to, že pre lásku sa vieme vzdať aj vlastnej práce. V niektorom prípade zaúčinkovala vášeň k moderovaniu, v ďalšom láska k hudbe, v inom, pozrite sa sami. Tieto známe páriky sú toho tiež dôkazom.
Slovenské páry, ktoré spolu aj pracujú: Domi Navara Cibulková a Adela Vincze našli po svojom boku tých pravých
Dominika Cibulková sa zahľadela do Michala Navaru už pred rokmi na diskotéke. Ona bola už vtedy úspešná športovkyňa, on pracoval na ministerstve
Thu, 20 Sep 2018 07:30:00

Nie nadarmo sa hovorí, že spoločné záujmy spájajú, ale aj to, že pre lásku sa vieme vzdať aj vlastnej práce. V niektorom prípade zaúčinkovala vášeň k moderovaniu, v ďalšom láska k hudbe, v inom, pozrite sa sami. Tieto známe páriky sú toho tiež dôkazom.

Mária Kachútová Čírová a Marián Kachút 

Príbeh tejto známej dvojice sa začal písať už pred rokmi a za všetkým stála spoločná láska k hudbe. Majka a Marián sa zoznámili prostredníctvom súťaže, v ktorej obaja vyhrali vo svojej kategórii. Netrvalo dlho a Maroš sa stal hudobným producentom Majkinho prvého albumu. Odvtedy jej robí manažéra aj hudobného producenta. Uplynulo niekoľko rokov a z partnerov a kolegov sú dnes nielen rodičia dvoch krásnych detí, ale už aj manželia a aj po rokoch vyzerajú naozaj spokojne a šťastne. 

Mohlo by vás zaujímať: Sympatický Václav Mika si užíva úlohu otca: Pozrite sa, ako štýlový otecko trávi dni so svojou rodinou

Emma Drobná a Štěpán Urban 

Speváčku Emmu Drobnú a speváka Štěpána Urbana spojila súťaž Superstar a odvtedy sú stále spolu.  Nielenže spolu chodia, ale majú rovnaké povolanie, tak by sa dalo povedať, že si tak trocha "fušujú" do povolania. No týchto dvoch to vôbec neodrádza, práve naopak. Rovnako ako v prípade Márie a Mariána, aj v tomto láska k hudbe spája a oni si svoj život s ňou a spoločne skutočne vychutnávajú. 

Patrik Švajda a Zlatica Puškárová Švajdová

Tento známy vzťah písal svoju až 15-ročnú históriu, kým dobehol do zdarného konca, ku svadbe. Pred rokmi ženatý Patrik sa zahľadel do svojej kolegyne z televízneho spravodajstva, Zlatky. Neskôr sa stali aj kolegami, keď začala aj Zlatka moderovať televízne noviny na Markíze. No tak sa zdá, že to ich vzťahu neublížilo, práve naopak. Dnes sú už manželmi a rodičmi dvoch rozkošných chlapcov. 

Domi Navara Cibulková a Michal Navara 

Naša najlepšia tenistka sa zahľadela do Michala Navaru už pred rokmi na diskotéke. Ona bola už vtedy úspešná športovkyňa, on pracoval na ministerstve. Ak však chceli podľa vlastných slov spoločne fungovať, musel jeden z nich urobiť kompromis. Tak sa Michal vzdal svojej práce a začal robiť Dominike manažéra. Odvtedy už ubehli roky a známa a mladá dvojica to dotiahla aj pred oltár. Ich spoločné momentky svedčia o tom, že hoci spolu títo dvaja nielen žijú, ale aj pracujú, ich vzťahu spoločne strávený čas v práci aj súkromí len prospieva. 

Čítajte tiež: Prekrásne zásnubné prstene: Ľubka Štepánová a jej jemné zlato, Zuzane Kollárovej zdobí ruku tento diamant

Diana Hágerová a Roman Juraško 

Tento pár spojila spoločná práca v jednej a tej istej televízii. Roman Juraško sa zahľadel do svojej mladšej kolegyne, Diany Hágerovej a odvtedy sú skutočne nerozlučnou dvojicou. Spoločný čas pred kamerou či príprave relácií im prospel rovnako ako aj ten, ktorý strávili osamote. Hoci dnes je krásna Diana na materskej s ich dcérkou, určite sa plánuje vrátiť na obrazovky, kde sa budú opäť stretávať. 

Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej Cifra 

Redaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová a moderátor a rádiový speaker Matej Cifra sú dnes už manželmi, ale ich príbeh sa tiež začal písať už dávnejšie. Ako inak, aj v tomto prípade zafungovalo spoločné prostredie, v ktorom sa obaja pohybovali. Hoci by sa mohlo zdať, že si títo dvaja tak trocha lezú do kapusty, keďže Veronika nie je len redaktorkou, ale rovnako ako Sajfa, pôsobí tiež v inom konkurenčnom rádiu. Títo dvaja stále pôsobia, akoby sa naozaj našli. 

Neprehliadnite: Jasmina Alagič verí v lásku, ktorá je postavená na tejto jednej veci: Zakladá sa aj váš zťah na tom istom? 

Adela Vincze Banášová a Viktor Vincze 

Adela ako najlepšia slovenská moderátorka spoznala Viktora, začínajúceho televízneho redaktora, tiež prostredníctvom práce a spoločných známych. Netrvalo dlho a stali sa z nich manželia, hoci ľudia mali rôzne reči. Títo dvaja teda nielenže spolupracujú a stretávajú sa aj mimo svojho súkromného hniezdočka, ale aj tak povediac na pľaci. V súčasnosti sa dokonca venujú ďalšej spoločnej aktivite, divadlu, pretože spolu vystupujú v hre a majú svoje predstavenia po slovenských mestách. Napriek tomu, že trávia veľa spoločného času doma aj pracovne, zdá sa, že Adela konečne našla práve vo Viktorovi toho, koho hľadala.

]]>
Thu, 20 Sep 2018 07:30:00 2018-09-20 07:30:00 1
Skúste tieto pohyby a vaše telo bude vyzerať niekoľkonásobne lepšie: Krásne ženy ich robia takmer denne https://feminity.zoznam.sk/c/903900/skuste-tieto-pohyby-a-vase-telo-bude-vyzerat-niekolkonasobne-lepsie-krasne-zeny-ich-robia-takmer-denne
Krásne štíhle nohy sú sexi jedine v tom prípade, ak sa tiahnu vo svojej štíhlosti od hora až dole. Nikdy by ste preto pri cvičení nemali zanedbávať ani svoje lýtka.
Skúste tieto pohyby a vaše telo bude vyzerať niekoľkonásobne lepšie: Krásne ženy ich robia takmer denne
Krásne štíhle nohy sú sexi jedine v tom prípade, ak sa tiahnu vo svojej štíhlosti od hora až dole
Thu, 20 Sep 2018 06:00:00

Krásne štíhle nohy sú sexi jedine v tom prípade, ak sa tiahnu vo svojej štíhlosti od hora až dole. Nikdy by ste preto pri cvičení nemali zanedbávať ani svoje lýtka.

Vaše lýtko tvorí jeden hlavný sval. Nazýva sa aj lýtkový a nahmatať si ho môžete medzi zadnom jamkou kolena a Achillovou pätou. Svoju pozornosť pri precvičovaní by ste mali venovať práve jemu. Stojí na ňom celý výzor lýtkovej časti dolnej končatiny. ​

Mohlo by vás zaujímať: Cviky na uvoľnenie kŕčov počas menštruácie: Vyskúšajte tieto pozície, budete mať lepší pocit zo svojho tela

Tieto pravidlá vám dodajú sebavedomie

Pri posilňovaní lýtok dbajte na pravidelnosť, teda precvičovanie 2 až 3-krát do týždňa, na regeneráciu, ktorú vaše nohy bezodkladne po cvičení potrebujú a na spôsob vášho postoju pri cvičení. Ak pri cvičení vytočíte špičky von do strán, spevníte si vnútornú časť lýtka. Vonkajšiu časť obohatíte o nové svalstvo, ak umiestnite špičky bližšie k sebe.

Tri cvičenia plné pomoci vašim nohám

Začať rysovať svoje lýtka môžete aj jednou veľmi jednoduchou aktivitou. Sú nimi práve odborne nazvané výpony. Po našom, je to stavanie sa na špičky, avšak dôrazne si pri ňom musíte všímať svoje pohyby. Na podložke zaujmite pevný postoj, narovnajte sa v oblasti chrbta a uvoľnite ramená. Vtiahnite brucho a s výdychom sa ťahajte hore na špičky. S nádychom sa vráťte späť, ale svoje päty nepoložte až úplne na podložku. Robte aspoň 50 opakovaní po tri série.

Chôdza či beh po špičkách

Možno znejú tieto cviky ako banálne, avšak prebehli štúdie, ktoré hovoria o ich veľkej účinnosti práve na svaly lýtok. Pre ženy sú o to prirodzenejšie, že vedia chodiť vo vysokých topánkach. Chôdza po špičkách vám nezaberie žiaden extra čas, preto ju viete plynule zaradiť aj do vášho denného režimu aspoň po dobu 30 minút. 

Prečítajte si tiež: Telo tejto fit mamy je dôkazom: Týmto 8 základným pohybom poďakujete za pevné a vyrysované brušné svaly

Pomôžte im aj v sede

Pevnosť lýtok môžete precvičovať aj v sede. Vzpriamene sa posaďte, pevne položte svoje chodidlá na podložku. Podľa toho, ktorú časť idete posilňovať, vytočte prsty nôh von alebo dnu. Zdvíhajte na striedačku päty a prsty nôh, vždy požadovanú časť tlačte do podložky aspoň po dobu 1 až 2 sekúnd. Pri pohybe nahor vykonajte nádych a pri pohybe nadol so stlačením svalu výdych. Na tomto cvičení v sede si dajte záležať. Zopakujte ho 50-krát v troch sériách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sana Surani (@sunsfit),

]]>
Thu, 20 Sep 2018 06:00:00 2018-09-20 06:00:00 1