Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Ženy narodené v týchto znameniach uprednostňujú zajačikov: Táto ich vlastnosť ich k tomu podnecuje https://feminity.zoznam.sk/c/910706/zeny-narodene-v-tychto-znameniach-uprednostnuju-zajacikov-tato-ich-vlastnost-ich-k-tomu-podnecuje
Tieto ženy majú jedno spoločné. Vďaka určitej vlastnosti ich skôr priťahujú chlapi, ktorí majú o niekoľko rokov menej ako ony samy. V čom to je, že uprednostňujú skôr zajačikov pred zrelšími mužmi?
Ženy narodené v týchto znameniach uprednostňujú zajačikov: Táto ich vlastnosť ich k tomu podnecuje
Ženy narodené v týchto znameniach uprednostňujú zajačikov
Mon, 02 Aug 2021 14:00:00

Tieto ženy majú jedno spoločné. Vďaka určitej vlastnosti ich skôr priťahujú chlapi, ktorí majú o niekoľko rokov menej ako ony samy. V čom to je, že uprednostňujú skôr zajačikov pred zrelšími mužmi?

Ambiciózne, precízne, náročné na seba aj iných

Sú veľmi samostatné, majú rady veci veci pod kontrolou, dokážu množstvo vecí urobiť samy a v žiadnom prípade nie sú závislé na svojom partnerovi. Práve naopak, nech sa deje čokoľvek, dokážu sa o seba bezproblémov postarať. Ambiciózne, precízne, náročné na seba aj iných, no zároveň úprimné a otvorené. Presne také sú ženy, narodené v znamení Raka a Strelca.

Neprehliadnite: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

Milujú vo vzťahu voľnosť, no zároveň im nerobí problém viazať sa, ak cítia, že to je ten pravý. Vo všeobecnosti však platí, že si skôr vyberajú partnerov, ktorí sú od nich mladší.

Na jednej strane je to podmienené ich samostatnosťou, ktorú mnohí zrelší muži, nie sú schopní a ochotní akceptovať, na strane druhej, potrebujú po svojom boku niekoho, kto je ochotný akceptovať ich nároky a požiadavky vrámci voľnosti a slobody.

Táto vlastnosť je pre nich vo vzťahu podstatná

No a nebudeme si klamať, ale v tomto smere, sú práve mladšie ročníky oveľa tolerantnejšie. Hoci si ich nevyberajú cielene, podvedomie, v tomto smere skvele pracuje. A naozaj aj s danými mužmi, vydržia oveľa dlhšie vo vzťahu ako by to bolo v akomkoľvek inom. Skrátka nemajú rady autority, dominanciu a to v ani tej najmiernejšie forme. Jednoducho to nie sú schopné a ochotné prijať. 

Preto sú pre nich muži, ktorí majú v ideálnom prípade o 5 rokov menej, skvelou voľbou. Hoci to môže vyznieť zvláštne, ale dokážu s nimi ešte pracovať, vedia čo si môžu dovoliť a druhá strana je ochotná, im to aj akceptovať. 

Čítajte tiež: Žena, ktorá dokáže mužovi splniť toto v posteli, bude mať vždy navrch: Robíte to?

Aj keď sú vo vzťahu veľmi obetavé, vrúcne a záleží im na tom, aby ich polovička bola spokojná, nenechajú so sebou rozhodne mávať. Čo i len náznak v tejto oblasti ich vedie k tomu, že zo vzťahu odchádzajú. Bez kriku, zbytočných emócií, veľmi sofistikovane, no predsa.

]]>
Mon, 02 Aug 2021 14:00:00 2021-08-02 14:00:00 1
Tanečnica Iveta Tkáčová na pláži na dovolenke s Hailey Bieber: Na obľúbenom ostrove Sloveniek stretla už tieto hviezdy https://feminity.zoznam.sk/c/910704/tanecnica-iveta-tkacova-na-plazi-na-dovolenke-s-hailey-bieber-na-oblubenom-ostrove-sloveniek-stretla-uz-tieto-hviezdy
Mykonos je obľúbeným gréckym ostrovom Sloveniek, ale aj hollywoodskych hviezd. Iveta Tkáčová tam nedávno stretla manželku Justina Biebera ako aj mnohé ďalšie celebrity.
Tanečnica Iveta Tkáčová na pláži na dovolenke s Hailey Bieber: Na obľúbenom ostrove Sloveniek stretla už tieto hviezdy
Tanečnica Iveta Tkáčová na pláži na dovolenke s Hailey Bieber: Na obľúbenom ostrove Sloveniek stretla už tieto hviezdy
Mon, 02 Aug 2021 13:00:00

Mykonos je obľúbeným gréckym ostrovom Sloveniek, ale aj hollywoodskych hviezd. Iveta Tkáčová tam nedávno stretla manželku Justina Biebera ako aj mnohé ďalšie celebrity.

Jedna z najznámejších slovenských tanečníc, ktorá má tiež tanečnú školu River Park Dance School, Iveta Tkáčová, nedávno publikovala fotografiu s hollywoodskou IT girl Hailey Bieber. Hailey bola len pred pár dňami na dovolenke na Mykonose aj so svojím manželom, spevákom Justinom Bieberom. 

Čítajte tiež: Letná olympiáda Tokio 2020 štartuje: Tieto Slovenky nás budú hrdo reprezentovať

Na Mykonose stretla manželku Justina Biebera, Hailey Bieber

Mykonos, obľúbený grécky ostrov Sloveniek, ale aj mnohých hollywoodskych hviezd, ktoré čoraz častejšie prichádzajú do Európy. Niet divu, že tento ostrov prekypuje tými najlukratívnejšími hotelmi, reštauráciami a plážovými barmi. 

Po tom, čo Iveta Tkáčová tu nedávno počas dovolenky stretla spomínanú Hailey Bieber, zavtipkovala si na svojom profile: „Taký normálny poobedný chill s Hailey Bieber.“ Záberom z pláže vzbudila pozornosť a na otázku jednej z nich: „Justin bol kde?“ opäť vtipne zareagovala: „Dostali sme chuť na zmrzku, tak nám bol vystáť rad.“
Iveta tak potvrdila, že okrem talentu a dobrého srdca, ktoré v rámci svojich aktivít prezentuje, má aj zmysel pre humor. Niet divu, že deti, ale aj dospelí ju milujú a v spoločnosti je táto dáma veľmi obľúbená. 

Pred dvomi rokmi zatienila Alessandru Ambrosio

Nádherný Mykonos, ktorý sa nachádza v Egejskom mori, každoročne počas leta priláka tie najväčšie hviezdy a celebrity z Hollywoodu. Iveta tam pred dvoma rokmi stretla vychytenú topmodelku a tiež anjelika Victoria's Secret, Alessandru Ambrosio. 

Známa tanečnica ju však svojou poctivo vytrénovanou postavou zatienila na plnej čiare. Ženy málokedy dokážu pochváliť inú ženu, no v prípade tejto fotografie to bol presný opak. Všetky známe a obdivovateľky Ivety jej adresovali slová chvály a vyzdvihli jej perfektnú štíhlu figúru s vypracovaným bruškom. 

Mohlo by vás zaujímať: Súboj dovolenkových hitov Mykonos vs. Santorini: Známe Slovenky vás povodia krásami Grécka

]]>
Mon, 02 Aug 2021 13:00:00 2021-08-02 13:00:00 1
Dobehnúť otcovu slávu sa jej nikdy nepodarilo. Čo dnes robí jediná dcéra legendárneho Elvisa Presleyho? https://feminity.zoznam.sk/c/910708/dobehnut-otcovu-slavu-sa-jej-nikdy-nepodarilo-co-dnes-robi-jedina-dcera-legendarneho-elvisa-presleyho
Bol fenoménom, ktorý poznajú aj ľudia, ktorí sa za jeho života nenarodili. Elvis Presley sa do dnešného dňa radí k najvýraznejším osobnostiam hudobnej scény, ktoré sa kedy narodili. Napriek tomu, zdá sa, svoj potenciál neodovzdal ďalej.
Dobehnúť otcovu slávu sa jej nikdy nepodarilo. Čo dnes robí jediná dcéra legendárneho Elvisa Presleyho?
Elvis Presley mal za svojho života len jedinú dcéru
Mon, 02 Aug 2021 12:00:00

Bol fenoménom, ktorý poznajú aj ľudia, ktorí sa za jeho života nenarodili. Elvis Presley sa do dnešného dňa radí k najvýraznejším osobnostiam hudobnej scény, ktoré sa kedy narodili. Napriek tomu, zdá sa, svoj potenciál neodovzdal ďalej.

Písal sa február 1968, keď porodila mladá žena Elvisa Presleyho, presne deväť mesiacov po svadbe s kráľom rock'n'rollu, dcéru Lisu Marie. V čase, keď malo dievčatko len štyri roky, sa však dvojica oficiálne rozviedla. Obidvaja sa dohodli na striedavej starostlivosti, podľa ktorej trávila Lisa čas rovnako s mamou, ako aj otcom. Osud to nešťastne zariadil tak, že práve v čase, keď Elvis zomrel vo svojej kúpelni na zlyhanie srdca, bola jeho dcérka pri ňom. Len 9-ročná Lisa tak videla ako jedna z prvých nehybné otcovo telo, ktoré sa už nepodarilo oživiť. 

Po smrti legendárneho speváka sa spolu so starým otcom a prastarou mamou stala dedičkou slávneho Gracelandu. Elvisova bývalá žena Priscilla na dedičstvo nemala nárok, no napriek tomu pomáhala šíriť ďalej odkaz svojho exmanžela a zveľaďovať jeho pamiatku. Aj kvôli tomu sa hodnota honosného sídla vyšplhala na neuveriteľných 100 miliónov dolárov. 

Prečítajte si: Prekliatie rodu Kennedyovcov. John Kennedy Jr. zomrel s manželkou po svojom boku

Bolesť až tak kariéra 

Keď mala Lisa Marie približne 12 rokov, jej mama si našla nového partnera. Ako po rokoch retrospektívne dcéra Elvisa priznala, nielenže sa k nej správal nevhodne, ale zároveň ju sexuálne obťažoval. Toto všetko trvalo tri roky, kedy si musela prejsť peklom. Pre magazín Playboy priznala, že Edward, vtedajší priateľ Priscilly, sa často vkrádal do jej izby. Možno práve aj to bolo impulzom, prečo sa Lisa rozhodla skoro vydať. Svoje áno povedala hudobníkovi Dannymu Keoughovi v čase, keď mala 20 rokov. Krátko na to prišli na svet deti Riley a Benjamin. Zatiaľ čo Riley razí v Hollywoode kariéru herečky, Benjamina stretol smutný osud. Mladý muž sa totiž minulého roku rozhodol ukončiť svoj život samovraždou.

Ešte pred najväčšou bolesťou, aká môže matku stretnúť, sa Lisa vydala trikrát. Raz za speváka Michaela Jacksona, potom herca Nicholasa Cagea a neskôr za hudobníka zo svojej kapely Michaela Lockwooda. Manželstvo práve s posledným manželom jej vydržalo viac než 10 rokov a Lisa priviedla na svet dvojčatá. Napriek tomu sa však aj tento vzťah skončil a zdá sa, že dcéra Elvisa sa tentokrát sústredí už len na kariéru. 

Svoj prvý singel odprezentovala pomerne neskoro, až v čase, keď mala 35 rokov. Napriek tomu si v hudobnom priemysle dokázala vytvoriť miesto, no na rozdiel od svojho slávneho otca sa o žiadne svetaborné rekordy nepostarala. Za sebou má síce tri albumy a desiatky piesní, no podľa nich ju pozná dnes len málokto...

Neprehliadnite: Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno

]]>
Mon, 02 Aug 2021 12:00:00 2021-08-02 12:00:00 0
TOP slovenská superpotravina: Napriek tomu, že sa jej nedostáva pozornosti, má nesmierne blahodarné účinky https://feminity.zoznam.sk/c/910701/top-slovenska-superpotravina-napriek-tomu-ze-sa-jej-nedostava-pozornosti-ma-nesmierne-blahodarne-ucinky
Práve preto si v nasledujúcom texte ukážeme, prečo by sme ju mali zaradiť do jedálnička, aké sú jej výhody a nevýhody.
TOP slovenská superpotravina: Napriek tomu, že sa jej nedostáva pozornosti, má nesmierne blahodarné účinky
TOP slovenská superpotravina: Napriek tomu, že sa jej nedostáva pozornosti, má nesmierne blahodarné účinky
Mon, 02 Aug 2021 11:00:00

Práve preto si v nasledujúcom texte ukážeme, prečo by sme ju mali zaradiť do jedálnička, aké sú jej výhody a nevýhody.

Červená repa a chudnutie

Napriek tomu, že červená repa patrí k tradičným slovenským potravinám, tak sa jej nedostáva takej pozornosti, akú by si zaslúžila.  Práve preto si v nasledujúcom texte ukážeme, prečo by sme ju mali zaradiť do jedálnička, aké sú jej výhody a nevýhody, a tiež to, či je tvrdenie, že červená repa a chudnutie patria k sebe, pravdivé.

Prečítajte si: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Červená repa sa predstavuje

Ide o koreňovú zeleninu, ktorá v sebe obsahuje až 10% sacharidov, čo môže niektorých vydesiť, pretože mnoho diét je založených práve na eliminácii sacharidov.  Lenže červená repa je špecifická tým, že napriek vyššiemu obsahu sacharidov má v sebe mnoho zdraviu prospešných látok, ktoré môžu podporiť celkové zdravie a doplniť chýbajúce vitamíny a minerály.  Navyše dokáže podporiť detoxikáciu organizmu a obmedziť ukladanie tukov, čo sú dôležité súčasti znižovania telesnej váhy.

Čo červená repa najmä obsahuje

 • antioxidanty
 • vitamíny A, B1, B2, B6, B9, C, E a K
 • vápnik
 • horčík
 • železo
 • meď
 • zinok
 • jód
 • mangán
 • kremík
 • draslík
 • selén
 • kyselina listová
 • vláknina

Vyššie spomínaný súhrn látok získate v prípade, že budete konzumovať ako samotný koreň, tak listy, na ktoré sa v kuchyni a pri diétach často zabúda, čo je veľká škoda, pretože listy červenej repy svojím obsahom látok koreň skvele dopĺňajú.

Výhody konzumácie červenej repy

Zlepšuje činnosť žalúdočných štiav - podpora trávenia pomáha organizmu lepšie využiť potraviny, ktoré pri diéte zjete.
Udržuje zdravé prostredie v črevách - zdravé črevá sú pre chudnutie a dobrý stav organizmu nevyhnutné, pretože jedine tak dokáže ľudské telo čerpať všetky dôležité látky.  Naviac má červená repa veľa vlákniny, a tak má mierne preháňavý účinok, čo zamedzuje vzniku zápchy.
Detoxikácia organizmu- červená repa svojím vplyvom podporuje vylučovanie nielen škodlivých látok, ale aj kyselín a vody z tela.

Zabraňuje ukladaniu tukov a zlému cholesterolu v cievach - obe tieto vlastnosti sú veľmi dôležité, pretože bez dobrého krvného obehu nemožno poriadne cvičiť a hrozia rôzne zdravotné problémy.  Navyše, prípadné ukladanie tukov v orgánoch znamená ako ich ohrozenie, tak pribratie na telesnej váhe.

Nevýhody červenej repy

Mierne laxatívne účinky - ak trpíte chronickými alebo často sa opakujúcimi hnačkami, potom pre vás červená repa zrejme nebude príliš vhodná, pretože tento stav skôr podporí.
Obsahuje cukor - ak patríte medzi chorých s cukrovkou, potom prípadnú konzumáciu červenej repy konzultujte s vaším ošetrujúcim lekárom, pretože vďaka vyššiemu obsahu cukru vám zrejme nebude odporúčaná.  Taktiež by si mali dávať pozor pacienti s močovými kameňmi.
Pozor na trávenie - červená repa môže u niektorých ľudí s chorým trávením zhoršovať tento stav, preto aj v tomto prípade je vhodné poradiť sa s lekárom.

Ďalšie zdraviu prospešné účinky červenej repy

 • prevencia proti rakovine
 • podporuje rast vlasov a nechtov
 • má dobrý vplyv na pokožku
 • vykazuje priaznivý vplyv na tvorbu červených krviniek
 • má antibakteriálne a antivírusové účinky

Ako upravovať červenú repu

Najlepšie je konzumácia červenej repy za surova, pričom jej listy môžete použiť napríklad do rôznych šalátov.  Alternatívou sú varenie a pečenie, pri ktorých by ste nemali červenú repu lúpať, pretože by ste sa pripravili o jej farbu, šťavu i chuť.  Naopak najmenej vhodná je konzervovaná / nakladaná červená repa, lebo v náleve sú väčšinou rôzne konzervačné látky, ktoré by ste nemali konzumovať príliš často.

Červená repa a diéta

V rámci rôznych diét sa oplatí červenú repu zaraďovať do jedálnička čo najčastejšie, avšak to neznamená, že by ste mali počuť na rôzne diéty založené len na repe samotnej, pretože v takom prípade sa u citlivých jedincov zvyšuje riziko záťaženia trávenia. Preto červenú repu používajte pokojne aj niekoľkokrát denne, ale snažte sa o pestrú stravu tým, že ju doplníte ďalšími zdravými surovinami a jedlami v súlade s nastaveným diétnym režimom.

Neprehliadnite: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Červená repa - zhrnutie

Ukázali sme si, že červená repa a chudnutie prináša príležitosť každému, kto chce byť zdravý a zbaviť sa nadváhy.  Ak uvedené informácie zvýšili váš záujem o červenú repu, som rád, pretože ide o jednu z tzv. superpotravín, ktoré by na tanieri určite nemali chýbať.  Ak si nie ste istí, ako často a v akej forme môžete červenú repu v rámci vašej diéty používať, skúste sa poradiť s výživovými odborníkmi.

]]>
Mon, 02 Aug 2021 11:00:00 2021-08-02 11:00:00 0
Čo si dať namiesto maškŕt plných cukru? Tieto pochúťky si zamilujete aj vy https://feminity.zoznam.sk/c/910656/co-si-dat-namiesto-maskrt-plnych-cukru-tieto-pochutky-si-zamilujete-aj-vy
Niekedy je ťažké odolať pokušeniu dať si niečo sladké. Stačí však spraviť niekoľko zmien a zamaškrtiť si môžete aj zdravo a bez množstva zbytočného cukru, ktorý telu neprospieva.
Čo si dať namiesto maškŕt plných cukru? Tieto pochúťky si zamilujete aj vy
Mon, 02 Aug 2021 10:01:00

Niekedy je ťažké odolať pokušeniu dať si niečo sladké. Stačí však spraviť niekoľko zmien a zamaškrtiť si môžete aj zdravo a bez množstva zbytočného cukru, ktorý telu neprospieva.

Sacharidy patria medzi základné makroživiny, bez ktorých by sme nedokázali prežiť. Sú pre nás zdrojom energie a pre nervové či mozgové bunky predstavujú „palivo“. Referenčná hodnota celkového cukru je pre dospelého človeka s priemernou fyzickou aktivitou stanovená na 90 gramov denne.

Ak sa v našom jedálničku objavuje priveľa sladkých jedál, príjem energie je vyšší ako výdaj a začíname priberať. Riešenie je pritom jednoduché – stačí pár jednoduchých zmien v jedálničku. Ktoré potraviny môžete vymeniť za zdravšiu verziu s nižším obsahom cukru? 

Namiesto pohára džúsu

Vedeli ste, že priemerný pomarančový džús obsahuje na 1 dl až približne 10 gramov cukru? Mnohí z nás teda pri jednom pohári neostanú a problémom nie je vypiť za deň ani liter tohto vychladeného nápoja. Zabudnite aj na sýtené limonády. Malý dvojdecový pohár koly má v sebe približne 5 kociek cukru. 

ČO ÁNO: Ak hľadáte „bezcukrovejšiu“ verziu, skvelými alternatívami sú čaje alebo voda s nakrájaným ovocím, ktoré jej dodá príjemnú príchuť a sviežosť. Čajov sa nemusíte vzdávať ani v lete, skvelou alternatívou je pripraviť si domáci ľadový čaj. Sami tak najlepšie viete, ako ste si ho dochutili a koľko cukru v ňom je. Príprava pritom zaberie len niekoľko minút!

Dajte zbohom presladeným keksíkom!

Najrýchlejšou desiatou sú pre mnohých ľudí tyčinky a keksíky. Jednoducho rozbalíte a o hlad je postarané. To však často nie je ideálnym riešením pre štíhlu líniu a zdravie. Jedna klasická oplátka plnená čokoládovou či inou náplňou obsahuje okolo 16 gramov cukru. 

ČO ÁNO: Existujú skvelé alternatívy, vďaka ktorým zaženiete hlad a zároveň načerpáte dostatok energie, doplníte bielkoviny a nepreženiete to s cukrom. Ideálnym príkladom takejto sladkosti je tyčinka Space Protein, ktorá obsahuje na 1 porciu len do 3 gramov cukru.​ Telu dodá potrebné makroživiny a zároveň sa zmestí do každej tašky či kabelky. Oproti iným proteínovým tyčinkám je mäkká, rozplýva sa na jazyku a neobsahuje pridané umelé farbivá. Ako snack si ju vychutnajte pri cestovaní, po športovom výkone alebo k poobednej káve. Navyše ide o tyčinku vyrábanú na Slovensku, máčanú v pravej mliečnej čokoláde s obsahom nízkokalorického sladidla maltitol. Aj preto je vhodnejšia ako klasická čokoláda. Mňam!

Pre maškrtníkov

Čokolády patria medzi najobľúbenejšie sladké maškrty na svete. Ako všetci dobre vieme, existuje niekoľko druhov tejto pochúťky a nie všetky obsahujú rovnaké množstvo cukru. Zo sto gramov bielej čokolády dostanete do tela až 59 gramov cukru, v prípade mliečnej čokolády ide o 50 gramov. 

ČO ÁNO: Horkú čokoládu! Tá predstavuje skvelú alternatívu, pretože poskytuje telu aj ďalšie benefity. Obsahuje napríklad kofeín či tryptofán, ktorý je prekurzorom sérotonínu – hormónu šťastia. Ďalším účinkom je zníženie krvného tlaku a je aj zdrojom antioxidantov. Nabudúce určite radšej siahnite po kocke kvalitnej horkej čokolády!

Zvoľte čerstvosť

Obľube sa teší aj sušené ovocie. Tušili ste však, že sušený banán môže obsahovať aj takmer trikrát toľko cukru než čerstvý? Navyše sušením prichádza ovocie o zdraviu prospešné látky.

ČO ÁNO: Alternatívu v tomto prípade môže tvoriť čerstvé ovocie. Hoci si ho nekúpite v plastovom obale, príprava čerstvého ovocného šalátu vám ráno zaberie len pár minút. Okrem nižšieho množstva cukru nájdete v ovocí aj vitamíny a minerály, ktoré by ste inak museli dopĺňať inými spôsobmi. Skúste si pripraviť napríklad mix čučoriedok a jahôd alebo jabĺk a melóna. V lete sa navyše takouto desiatou osviežite. 

Stavte na klasiku

Zvykli ste si na raňajky dopriať rôzne „cereálne“ guľôčky či lupienky? Pozor, často ide o veľmi kalorické riešenie s množstvom cukru. Kukuričné vločky napríklad obsahujú až 84 gramov cukru na 100 gramov výrobku. 

ČO ÁNO: Vráťte sa ku klasike. Ovsené vločky tvoria základ jedálnička u väčšiny športovcov, sú bohaté na vlákninu a ochutiť si ich môžete sami. Pripraviť sa dajú na množstvo spôsobov a postačí ich osladiť medom. Pridať môžete ovocie alebo proteín, vďaka čomu telu poskytnete dostatočnú dávku potrebných živín hneď ráno. Ak pred odchodom z domu nemáte veľa času, môžete si vločky pripraviť večer vopred a nechať ich v chladničke. 

Náš tip: Pochúťka, ktorá zasýti a uspokojí chuť na sladké

Hľadáte ideálnu sladkosť na túru, bicykel, ale aj pohodičku po práci? Proteínová tyčinka Space Protein sa v ústach priam rozplýva a ponúka množstvo príchutí, z ktorých si vyberie každý. Kokosový cheesecake, čokoláda, slaný karamel či višňa s makom  to sú len niektoré z nich. Obsahujú minimum cukru, nemajú žiadne pridané umelé farbivá, palmový tuk ani sukralózu. 

Zistite viac o SPACE PROTEIN s minimom cukru!

Advertoriál pripravený v spolupráci so Space Protein.

]]>
Mon, 02 Aug 2021 10:01:00 2021-08-02 10:01:00 1
Orientálny, luxusný nádych ako z Tisíc a jednej noci: Tieto šaty sú skvelou voľbou na večer, nielen počas horúcich dní https://feminity.zoznam.sk/c/910705/orientalny-luxusny-nadych-ako-z-tisic-a-jednej-noci-tieto-saty-su-skvelou-volbou-na-vecer-nielen-pocas-horucich-dni
Prvky orientu, luxusu, hodváb a satén - to všetko by ste v šatníku v podobe jedného kúsku kvalitných šiat mali mať. Nielenže budete neprehliadnuteľná, ale navyše je to to model, ktorý vám vydrží niekoľko generácií.
Orientálny, luxusný nádych ako z Tisíc a jednej noci: Tieto šaty sú skvelou voľbou na večer, nielen počas horúcich dní
Orientálny, luxusný nádych ako z Tisíc a jednej noci
Mon, 02 Aug 2021 10:00:00

Prvky orientu, luxusu, hodváb a satén - to všetko by ste v šatníku v podobe jedného kúsku kvalitných šiat mali mať. Nielenže budete neprehliadnuteľná, ale navyše je to to model, ktorý vám vydrží niekoľko generácií.

Hodváb a satén ako ikonické a nestarnúce materiály

Šaty sú prvkom, ktorý k letu patrí. Nielenže vyzerajú skvele, ale pokiaľ zvolíte správny strih a materiály, možno takýto kúsok nazvať generačným. V tomto prípade platí, že skrátka treba investovať do kvality. Voľte ľahké a vzdušné látky, ktoré roky vydržia, nestrácajú formu a ani glamour. V každom ročnom období, nesklame hodváb a satén.

Prečítajte si aj: Dior Haute Couture jeseň/zima 2021-2022: Peter Philips navrhol make-up looky s fokusom na oči a modré linky

Dokážete ich navyše aj počas jesene skvele kombinovať so svetríkmi z alpaky a bude to vyzerať perfektne. Takže ich skutočne využijete takmer celoročne, hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá. Fajn sú klasické jemné tóny, zemité odtiene, či ikonická čierna. 

Orient a ornamenty zdôrazňujúce ženskosť

Rozhodne sa nebráňte ani vzorom a ornamentom, ktoré sme videli v Tisíc a jednej noci. Keď siahnete po minimalistickom strihu, nemôžete takýmto kúskom, urobiť krok vedľa. Je to ženské, tajomné, zdôrazňujúce siluetu a navyše aj sexi. Nebojte sa ani výraznejších farieb, no čierna variácia, s čímkoľvek rozhodne nesklame. 

Vrstvenie, ktoré jednoducho funguje

Hodváb je cenný nielen pre dokonalý vzhľad, jemnosť na dotyk, ale aj pre jedinečné vlastnosti. Má skvelú schonosť schladiť, nestráca tvar a aj po rokoch, týmpádom vyzerá kúsok z neho ako nový. 

Inšpirujte sa: Najkrajšie plavky, aké ste mohli vidieť: Leto 2021 ovládli pastelové farby a strihy sexi ako nikdy predtým

Navyše je skvele kombinovateľný, takže pri tvorení aktuálneho looku, môžete pokojne popustiť uzdu fantázii. Je to len na vás. Nebojte sa využiť bundy, vestičky, oversize saká - s tým všetkým bude pôsobiť skutočne dobre a výnimočne. 

Akcent, ktorý dodá sexappeal

Toto je varianta skôr pre odvážnejšie ženy, ktoré rady experimentujú, no nič to takémuto kúsku, neuberá z dokonalosti. Flitre, trblietky, jemné odlesky - to všetko k večeru patrí. Navyše takéto šaty, vytvárajú nádherné farebné akcenty, práve v kombinácii s večerným svetlom

 

]]>
Mon, 02 Aug 2021 10:00:00 2021-08-02 10:00:00 1
Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať? https://feminity.zoznam.sk/c/910707/vitaminy-ktore-vam-pomozu-udrzat-si-mladost-z-akych-potravin-ich-mozete-cerpat
Nie nadarmo sa vraví, že sme tým, čo jeme. Strava, ktorú konzumujeme, má totiž obrovský vplyv nielen na kvalitu nášho života, ale aj to, ako vyzeráme.
Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať?
Sme to, čo jeme - a práve preto na našu stravu treba dávať väčší dôraz
Mon, 02 Aug 2021 09:00:00

Nie nadarmo sa vraví, že sme tým, čo jeme. Strava, ktorú konzumujeme, má totiž obrovský vplyv nielen na kvalitu nášho života, ale aj to, ako vyzeráme.

Vitamín E 

Jeden z najpodstatnejších a najdôležitejších vitamínov, ktorého konzumáciu často prehliadame. Aj keď sa vyskytuje vo viacerých potravinách a vo všeobecnosti ho má človek dostatok, faktom býva, že jeho nedostatkom naše telo trpí - a dá sa to badať takmer okamžite. Najvýraznejším znakom je tvorba krčových žíl či bledosť pokožky, ktorú sprevádza anémia. Človek tým získava mŕtvolný vzhľad, ktorý si praje asi len málokto. Nehovoriac o tom, že nedostatok éčka dokáže narobiť neplechu pri vstrebávaní tukov a nechcené kalórie tak ostávajú na nás o čosi dlhšie. 

Ak si potrebujete doplniť tento vitamín, siahnite po oblininách, strukovinách a špenáte. Pohrdnúť by ste nemali ani kapustou, v ktorej sa éčko nachádza vo veľkej miere.

Prečítajte si: Potničkové akné trápi cez letné obdobie ako ženy, tak aj mužov: Dá sa mu predísť?

Vitamín A 

Vitamín, ktorý sa často značí ako protivráskový - a veru niet sa čomu čudovať. Jeho konzistencia sa používa vo viacerých anti-aging prípravkoch, ktoré pomáhajú zmierniť nástup vrások. Najznámejší z nich je jednoznačne retinol, ktorý nesmie chýbať v kozmetickej taštičke žiadnej ženy po 30-tke. 

Nielen táto konzistencia však dokáže telu pomôcť, ale aj jeho prírodná forma. Vitamín A totiž podporuje nielenže imunitný systém, ale zároveň obnovuje tkanivá a spevňuje pokožku. Doprajte si ho najmä cez ovocie, v ktorom má bohaté zastúpenie. Vitamín A nájdete v plodoch ako broskyne, mangá, marhule, zo zeleniny zase v paprike a mrkve. 

Vitamín C 

Najznámejší vitamín neplní dôležitú úlohu len v obranyschopnosti nášho imunitného systému, ale aj v kozmetickom priemysle. Na jeho účinky nedá dopustiť napríkald Shakira, ktorá priznáva, že si ho na pleť aplikuje denne už niekoľko rokov. Céčko totiž chráni pokožku pred pôsobením voľných radikálov a teda aj pred predčasným starnutím. Skvelý je tiež ako prevencia proti pigmentovým škvrnám a zároveň pomáha pri tvorbe kolagénových vlákien. Dosť veľa účinkov, čo poviete? 

Vitamín C by ste však nemali používať len na tvár, ale zároveň sa postarať o to, aby bol neodmysliteľnou súčasťou vášho jedálnička. Tak, ako pôsobí zvonku, totiž dokáže zázraky aj zvnútra. Doprajte si teraz cez leto najmä ovocie ako kiwi či pomaranče. Ak ste viac zeleninový typ, siahnite po brokolici, paradajkách či klasických zemiakoch.

Neprehliadnite: Defekty spôsobené slnkom dokážete dať opäť dokopy, len treba začať včas: Kombinácia týchto vecí naozaj funguje

]]>
Mon, 02 Aug 2021 09:00:00 2021-08-02 09:00:00 0
5 najčastejších dôvodov nevery: Trojka vás zrejme prekvapí, tejto chyby sa dopúšťa takmer každá žena https://feminity.zoznam.sk/c/910698/5-najcastejsich-dovodov-nevery-trojka-vas-zrejme-prekvapi-tejto-chyby-sa-dopusta-takmer-kazda-zena
Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké sú skutočné dôvody nevery? Prečo sa jej muži pri nás dopúšťajú? Treba priznať, že v niektorých prípadoch si za ňu môžeme aj sami.
5 najčastejších dôvodov nevery: Trojka vás zrejme prekvapí, tejto chyby sa dopúšťa takmer každá žena
5 najčastejších dôvodov nevery
Sun, 01 Aug 2021 15:00:00

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké sú skutočné dôvody nevery? Prečo sa jej muži pri nás dopúšťajú? Treba priznať, že v niektorých prípadoch si za ňu môžeme aj sami.

Vedeli ste, že nevera je druhým najčastejším dôvodom rozpadu vzťahov? Čo nás však vedie k tomu, takýmto spôsobom zradiť toho najbližčieho? Toto je 5 najčastejších dôvodov nevery. 

1. Zvyšovanie sebavedomia a podpora ega

Chvíľková vášeň, vzplanutie, túžba. Na to aby muži riskovali manželstvo, im stačí aj takýto element. Potreba zvýšenia si ega týmto spôsobom, nie je ničím výnimočným.

Čítajte tiež: Žena, ktorá dokáže mužovi splniť toto v posteli, bude mať vždy navrch: Robíte to?

Keďže mužské ego samo o sebe je veľmi krehké, ak si chlapi pripadajú nepríťažliví a nedocenení, končia v nárucí niekoho, kto ich bude zahŕňať komplimentami. 

2. Stavanie vzťahu do úzadia

Zanedbávanie zo strany partnera, málo pozornosti, prehliadanie. To všetko sa prejaví vo vzťahu samotnom. Ak to trvá dlhšie obdobie je to dôvod toho, prečo často od partnera odchádzame alebo sa utiekame k niekohu inému. Skrátka platí, že to čo nemáme doma, hľadáme inde. 

3. Nedostatok lásky

Áno, pocit nedostatku lásky od partnera je aspektom, ktorý v sebe riešia aj muži. Hoci mnohokrát je nevera vnímaná ako fyzický akt, nie je to úplne tak, to sa len emocionálna stránka veci veľmi podceňuje. Práve toto môže spôsobiť, že sa začne partner obzerať na inom fronte. Najmä v dlhotrvajúcich vzťahoch to býva problémom, ktorý napokon vedie k rozpadu zväzku

4. Túžba skúsiť to s niekým iným

Nie vždy je to však niečo, čo musí byť vo vzťahu zlé, aby nás to priviedlo do náručia niekoho iného. Aj túžba po pocite opätovnej zamilovanosti a motýlikoch v bruchu, dokážu byť v tomto, žiaľ hnacím motorom. Muži veľmi často aj to uvádzajú ako jeden z dôvodov, prečo skončia napokon v spálni inde. 

5. Pasivita v spálni

Sexuálna túžba je u mužov mnohokrát silnejšia ako samotná láska. Ak sa im v aktuálnom vzťahu nedostáva dostatok sexuálnych zážitkov, aké si predstavujú, môže sa to prejaviť neverou. 

Neprehliadnite: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

Chlapi väčšinou milujú v sexe experimentálnu rovinu a keď ju nemajú, snažia sa ju niekde nájsť. Je to skrátka fakt. 

]]>
Sun, 01 Aug 2021 15:00:00 2021-08-01 15:00:00 1
Najdrahšie svadobné šaty celebrít: Jednej z nich zabezpečili slávu na celý život, tušíte, o koho ide? https://feminity.zoznam.sk/c/910703/najdrahsie-svadobne-saty-celebrit-jednej-z-nich-zabezpecili-slavu-na-cely-zivot-tusite-o-koho-ide
Najsledovanejšie svadby posledných rokov mali niečo spoločné – nevesty mali na sebe jedny z najdrahších šiat súčasnej doby.
Najdrahšie svadobné šaty celebrít: Jednej z nich zabezpečili slávu na celý život, tušíte, o koho ide?
Najsledovanejšie svadby posledných rokov mali niečo spoločné – nevesty mali na sebe jedny z najdrahších šiat súčasnej doby.
Sun, 01 Aug 2021 12:00:00

Najsledovanejšie svadby posledných rokov mali niečo spoločné – nevesty mali na sebe jedny z najdrahších šiat súčasnej doby.

Princezná Diana

Lady Diana sa svojimi šatami zapísala do histórie. Elizabeth a David Emanuelovci si na jej šatách dali záležať až natoľko, že vytvorili aj druhú verziu a to pre prípad, že by sa o šatách niekto dozvedel skôr. Chceli totiž, aby ich nikto nevidel, až v deň svadby. Keď vystúpila z koča a kráčala po schodoch Katedrály sv. Pavla, sledovalo ju 750 miliónov ľudí z celého sveta. Svadobné šaty stáli 12 tisíc libier, čo na dobu (vydávala sa v roku 1981), bolo naozaj dosť. Dnes je ich hodnota nevyčísliteľná.

Prečítajte si: Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno

Amal Clooney

Najpôvabnejšia právnička sveta Amal Clooney, ktorá si v roku 2014 za muža zobrala herca a sexsymbola Georga Clooneyho sa v tom čase stala jednou z najsledovanejších žien sveta. Pre mnohé ženy bola doslova módnou ikonou a to, s akou gráciou predviedla vždy oblečenie, len tak niekto nenapodobnil. Na svadbe v romantických Benátkach mala na sebe šaty z dielne Oscara de la Rentu, bol to jeden z posledných modelov návrhára pred jeho smrťou, čo vtedy ešte nikto netušil. Suma bola takmer 400 tisíc dolárov a svadobné šaty dvojica ukázala len prostredníctvom magazínu People. 

Kim Kardashian

V roku 2014 bola tiež svadba kontroverznej hviezdy Kim Kardashian a rapera Kanye Westa. Musíme uznať, že Kim výberom svojej róby prekvapila a siahla po jednoduchom modeli s ručne vyšívanou čipkou a zakrytým dekoltom. Šaty jej kopírovali jej krivky, čo je jej charakteristický rukopis a navrhovali ho vo francúzskom dome Givenchy. Suma týchto svadobných šiat siahala k sume 400 tisíc dolárov. 

Kate Middleton

Svadba Kate Middleton a princa Williama v roku 2011 bola akýmsi „pokračovaním“ svadieb kráľovskej rodiny. Kate si obliekla svadobnú róbu z dielne módneho domu Alexander McQueen a zostala tak verná podporovateľka britskej tvorby. Luxusný model vyšiel na takmer 400 tisíc libier. Návrhárka Sarah Burton však dokonale vystihla vkus vojvodkyne Kate a šaty s čipkou sa stali jedným z najžiadanejších strihov, ktoré ženy po celom svete potom kopírovali.

Neprehliadnite: Mladučká neter princeznej Diany sa vydala za 62-ročného miliardára: Uhádnete, koľko má ona?

Meghan Markle

Meghan Markle sa vydala za princa Harryho v roku 2018 a hoci dvojica sa úprimne milovala, verejnosť im až taká naklonená ako v prípade Kate nebola. Už vtedy okolo Meghan kolovali rôzne reči a Meghan bola silno pod tlakom verejnosti, ale aj kráľovskej rodiny. Vo svoj veľký deň D mala na sebe róbu z francúzskeho domu Givenchy a kráľovskú rodinu vyšli na 400 tisíc libier.

]]>
Sun, 01 Aug 2021 12:00:00 2021-08-01 12:00:00 1
4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov https://feminity.zoznam.sk/c/910678/4-cviky-s-ktorymi-si-zmensite-obvod-brucha-takto-vam-to-zmeni-postavu-ked-sa-zbavite-tukov
Stačí im venovať pár minút denne a vaše brucho sa zmení po pár týždňoch na nepoznanie. Tým, ako sa vám roztopia tuky totiž dosiahnete postavu, akú ste ani samy nemysleli, že raz môžete mať.
4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov
4 cviky, s ktorými zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov
Sun, 01 Aug 2021 08:30:00

Stačí im venovať pár minút denne a vaše brucho sa zmení po pár týždňoch na nepoznanie. Tým, ako sa vám roztopia tuky totiž dosiahnete postavu, akú ste ani samy nemysleli, že raz môžete mať.

Plank (doska)

Tuky by mali tvoriť maximálne 30% prijatej energie denného jedálnička, Ak bojujete s pneumatikou na bruchu, môžete si byť istí, že táto rovnica pre vás neplatí. Dôležité j uvedomiť si to a chcieť to zmeniť. Plank alebo doska patrí k najzákladnejším a najpopulárnejším cvikom na brucho. Stačí pár minút denne a na bruchu sa vám začnú rysovať svaly, ktoré vytlačia tuky. 

Prečítajte si: Ak priberáte na bruchu, vyskúšajte JEDEN cvik: Cvik so záťažou v sede má super rýchly účinok

Russian Twist (cvik so záťažou v sede)

Ako ste si mohli všimnúť, vyberáme pre vás len také cviky, ktoré môžete praktizovať doma, a to bez ohľadu na čas. Cvik so záťažou v sede, kedy si do rúk môžete vziať cvičebné pomôcky a náradie, posilňuje svaly na bruchu. Stačí pár minút denne a čochvíľa nespoznáte svoje brucho a s ním súvisiace telo. 

Squats (drepy)

Drepy sú často prezývané aj ako kráľ cvikov. Hoci pri nich posilňujeme predovšetkým core a teda stred tela, súvisí to tiež s bruchom. Štíhle a ploché brucho prispieva k správnemu držaniu tela. Aj keď má niekto ploché brucho alebo six pack, neznamená to, že má aj správne držanie tela. Core je nezávislé a dovolíme si tvrdiť, že aj dôležitejšie. Existuje mýtus, že keď majú ľudia pri cvičení pocit, že im „horí brucho“, posilňujú core. V skutočnosti cítia preťažený bedro-stehenný sval.

Mohlo by vás zaujímať:  VIDEO: Letné stylingy na cvičenie, ktoré vás budú baviť: V čom chodiť počas horúčav?

Scissors (cvik nožnice)

Brucho je časťou tela, z ktorej tuk ide dolu ako posledný. Cvik nožnice, kedy prekrižujete jednu nohu cez druhú a to v ležmo, je ideálny pre všetky ženy a to v akomkoľvek období. Tento cvik môžete vykonávať bez ohľadu na čas a miesto, v pohodlí domova. Pár minút denne a vaše brucho prejde transformáciou. Po pár týždňoch zistíte, aká zmena vás čaká, keď ubudne z tukov v okolí pása, a to vás bude motivovať ešte viac, verte nám. 

]]>
Sun, 01 Aug 2021 08:30:00 2021-08-01 08:30:00 1
Najlepšie televízne seriály z prostredia vyššej spoločnosti: Od Brideshead Revisited až po O.C. California https://feminity.zoznam.sk/c/910693/najlepsie-televizne-serialy-z-prostredia-vyssej-spolocnosti-od-brideshead-revisited-az-po-o-c-california
Okrem legendárneho Gossip Girl a jeho aktuálneho rebootu, existujú aj ďalšie skvelé televízne seriály z prostredia vyššej spoločnosti. Od Brideshead Revisited až po O.C. California... Hovoria vám niečo aj názvy ďalších a spomínate si na ich hrdinov?
Najlepšie televízne seriály z prostredia vyššej spoločnosti: Od Brideshead Revisited až po O.C. California
Kto by si nepamätal tento seriál O. C. California, ktorý sa sústreďoval na životy predovšetkým štyroch bohatých tínedžerov a ich drámy?
Sun, 01 Aug 2021 06:00:00

Okrem legendárneho Gossip Girl a jeho aktuálneho rebootu, existujú aj ďalšie skvelé televízne seriály z prostredia vyššej spoločnosti. Od Brideshead Revisited až po O.C. California... Hovoria vám niečo aj názvy ďalších a spomínate si na ich hrdinov?

Brideshead Revisited

Televízny seriál  z 80-tych rokov je vraj najlepšou verziou najslávnejšej rozprávky Arthura Waugha, ktorý je známy cez svoje tragické grotesky kritizujúce vyššiu spoločnosť. Seriál bol a stále je obľúbený pre svoju štýlovú kinematografiu a ešte štýlovejšie kostýmy. Hrali v ňom herecké hviezdy ako Jeremy Irons alias Charles Ryder, umelec strednej triedy, ktorý je posadnutý dvoma súrodencami vyššej triedy, ktorých hrajú Anthony Andrews a Diana Quick. Ústrednou zápletkou je milostný trojuholník, ktorý sa môže skončiť veľkou tragédiou. Seriál sa natáčal na nádhernom Yorkshire Castle Howard. 

Gossip Girl 

Ďalší štýlový seriál na motívy knihy Cecily von Ziegesar, v ktorej vystupujú mladí a bohatí žijúci v new Yorku na Upper East Side na Manhattane. Vládnu im dve kráľovné, Serena Van Der Woods a Blair Waldorf. Nájdete tu okrem elity aj outsiderov, ktorí sa na prestížnu školu dostali cez dobrý prospech a na vrchole všetkého je záhadná blogerka Gossip Girl, ktorá vnáša do ich vzťahov intrigy. V súčasnosti sa obľúbený seriál dočkal aj svojho rebootu, o ktorom sme písali nedávno. 

Mohlo by vás zaujímať: Návrat seriálu Gossip Girl: Nový New York, ale aj to, ako sa zmenili sociálne médiá za uplynulé roky

Downton Abbey

Tento seriál je snáď najslávnejší a najkultovejší zo všetkých odohrávajúcich sa vo vysokej spoločnosti. Dej sa sústreďuje na opátstvo Downton a príbeh sa začína rokom 1911, keď Crawleyovcom hrozí, že po smrti dediča na Titanicu stratia svoj domov, opátstvo Downton. Keďže lord Grantham a jeho americká dedička, manželka Cora, majú iba tri dcéry, odovzdá štafetu ich najbližšiemu mužskému príbuznému - bratrancovi zo strednej triedy menom Matthew. Ten sa v opátstve usadí aj s najstaršou dcérou Mary. Seriál je známy množstvom melodramatických momentov, komédie a získal si skutočne množstvo fanúšikov po celom svete ako aj množstvo ocenení. 

O.C. California 

Kto by si nepamätal tento seriál z prostredia Orange County, ktorý sa sústreďoval na životy predovšetkým štyroch bohatých tínedžerov a ich drámy? Dej sa začína príchodom „zlého chlapca“ Ryana Atwooda, Bena McKenzieho, ktorý vstupuje do sveta bohatých prostredníctvom svojho verejného ochrancu Sandyho Cohena a jeho manželky Kirsten. Ich syn Seth, Adam Brody, je outsider zamilovaný do krásnej Summer, Rachel Bilson, ktorej najlepšou priateľkou je Marissa Cooper v podaní Mischy Barton. Napriek obľúbenosti mal seriál len 4 série, no aj to stačilo na to, aby z hlavných hrdinov urobil hviezdy veľkého formátu.

Čítajte tiež: Viete, ktorý seriál kraľoval Neftlixu začiatkom tohto roka? Vďaka kombinácii tohto zaujal tisícky fanúšikov po celom svete

Belgravia

Za týmto seriálom stojí úspešný majster príbehov z vysokej spoločnosti, Julian Fellowes, ktorý sa v roku 2020 vrátil na televízne obrazovky. Belgravia sa odohráva v londýnskej regentskej ére a začína sa plesom vojvodkyne z Richmondu, ktorý sa konal v predvečer bitky pri Waterloo v roku 1815. Seriál opisuje životy rodiny Trenchardovcov pod vedením podnikateľa Jamesa Trencharda. Bola to práve ich účasť na plese, ktorá uviedla do pohybu sériu udalostí a tajomstiev, ktoré začínali postupne vychádzať na povrch. 

A Very English Scandal

Trojdielna séria z roku 2018 je založená na živote Jeremyho Thorpeho, vodcu liberálnej strany z rokov 1967-1976. Seriál vypovedá o udalostiach, ktoré viedli k tzv. „Thorpeho afére“, v ktorej  ho obvinili z pokusu o vraždu bývalého homosexuálneho milenca. V hlavnej úlohe sa predstavil Hugh Grant. Ben Whishaw hral odmietnutého bývalého Normana. Obaja herci predviedli vraj hviezdne výkony a vyslúžili si tak pochvalu kritikov. 

Neprehliadnite: 10 najlepších televíznych a filmových svadobných šiat v podaní ikonických a nezabudnuteľných hollywoodskych neviest

Riviera

Dej tohto seriálu v réžii Neila Jordana, oscarového režiséra, sa odohráva v jednej z najpôvabnejších európskych enkláv, na Azúrovom pobreží, kde to žije. Riviera sleduje Juliu Stiles ako Georginu Clios, americkú kurátorku umenia, ktorej život sa obráti naruby po smrti jej miliardárskeho manžela Constantina Cliosa pri nehode na jachte. V seriáli sa dočkáme odhalených tajomstiev, škandálov aj zrady.  

 

]]>
Sun, 01 Aug 2021 06:00:00 2021-08-01 06:00:00 1
Recept na domácu zmrzlinu: Dve základné ingrediencie, k tomu pár kvapiek citróna a vaše obľúbené ovocie https://feminity.zoznam.sk/c/910702/recept-na-domacu-zmrzlinu-dve-zakladne-ingrediencie-k-tomu-par-kvapiek-citrona-a-vase-oblubene-ovocie
Dve základné ingrediencie, k tomu pár kvapiek citróna a vaše obľúbené ovocie. To je v zásade všetko, čo potrebujete na zmrzlinu, ktorú si vyrobíte v pohodlí domova a môžete sa ňou osviežovať aj niekoľko horúcich letných dní po sebe.
Recept na domácu zmrzlinu: Dve základné ingrediencie, k tomu pár kvapiek citróna a vaše obľúbené ovocie
Dve základné ingrediencie k tomu pár kvapiek citróna a vaše obľúbené ovocie. To je v zásade všetko, čo potrebujete ...
Sun, 01 Aug 2021 05:59:00

Dve základné ingrediencie, k tomu pár kvapiek citróna a vaše obľúbené ovocie. To je v zásade všetko, čo potrebujete na zmrzlinu, ktorú si vyrobíte v pohodlí domova a môžete sa ňou osviežovať aj niekoľko horúcich letných dní po sebe.

Ingrediencie: 

1 konzerva Tatra salka – sladeného zahusteného mlieka 
 
1 šľahačka (250 ml) 
 
citrónová šťava
 
trstinový a vanilkový cukor 
 
obľúbené ovocie alebo sladkosť (maliny, jahody, čučoriedky, kiwi, ríbezle, mango, melón, kúsky čokolády, keksy)
 

 

Postup: 

1. Najskôr si vyšľaháme šľahačkovú smotanu. Že je dobre vyšľahaná, ale nie prešľahaná, zistíte tak, že otočíte nádobu, v ktorej ste ju šľahali hore dnom a šľahačka drží. 
 
2. Potom do nej postupne pridávame celú konzervu zahusteného sladkého mlieka – Tatra salka a poriadne premiešame. 
 
3. Do takto zarobenej zmesi pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy pre sviežu chuť zmrzliny. 
 
4. Do zmrzlinovej nádoby nalejeme najskôr polovicu tejto pripravenej zmesi. 
 
5. Potom necháme v hrnci s trochou vody povariť obľúbené ovocie či už zavárané, mrazené alebo čerstvé. Posypať ho môžeme trstinovým cukrom a vanilkovým cukrom, ak máme radi sladšiu variantu. Napokon rozmixujeme zmes ponorným mixérom. Ak chceme aj kúsky ovocia v zmrzline, tak samozrejme nemixujte dohladka. 
 
6. Na prvú zmrzlinovú polovicu vylejeme ovocnú zmes. Zalejeme druhou polovicou. A na vrch ešte vylejeme zvyšnú ovocnú zmes. Prípadne povrch dozdobíme podľa našej chuti a fantázie. 
 
 
Tip: Ak nemáte radi práve ovocné zmrzliny, môžete pridať nastrúhané keksy a kúsky čokolády alebo rozpustenú čokoládu namiesto ovocnej zmesi. 
 
 
Dobrú chuť!
 
 
 
 

]]>
Sun, 01 Aug 2021 05:59:00 2021-08-01 05:59:00 0
Všetci ju chceli do postele, ja som s ňou strávil noc: Ráno ma čakal totálny šok, toto by mi nezávidel žiadny muž https://feminity.zoznam.sk/c/910660/vsetci-ju-chceli-do-postele-ja-som-s-nou-stravil-noc-rano-ma-cakal-totalny-sok-toto-by-mi-nezavidel-ziadny-muz
Keby som vedel, čo sa vykľuje zo ženy, ktorú chcel každý chlap dostať do postele, zrejme by si to všetci rozmysleli, vrátane mňa.
Všetci ju chceli do postele, ja som s ňou strávil noc: Ráno ma čakal totálny šok, toto by mi nezávidel žiadny muž
Všetci ju chceli do postele, ja som s ňou strávil noc: Ráno ma čakal totálny šok, toto by mi nezávidel žiadny muž
Sat, 31 Jul 2021 15:00:00

Keby som vedel, čo sa vykľuje zo ženy, ktorú chcel každý chlap dostať do postele, zrejme by si to všetci rozmysleli, vrátane mňa.

Budem úplne otvorený, každý chlap to pozná a v jeho okolí je určite žena, ktorú, keď vidí, ihneď si ju predstaví vyzlečenú. My so známymi sme mali v okolí tiež takú jednu, o ktorá bola stredobodom našich pánskych debát a asi všetci sme sa zhodli na tom, že mať ju posteli by nebolo úplne od veci. Bola tak príjemne žensky sebavedomá blondína, bolo na nej vidno, že pozornosť mužov si užíva a rada sa pred nimi tak trochu predvádza. 

Čítajte tiež: Žena, ktorá dokáže mužovi splniť toto v posteli, bude mať vždy navrch: Robíte to?

Jej repertoár v posteli bol bohatý a možno práve to mužov priťahovalo

Bola slobodná a kolovali o nej reči, aká je v posteli. To v nás chlapoch povzbudzovalo naše túžby ešte viac a vždy sme si robili srandu, ktorému ďalšiemu sa podarí dostať ju do postele. Máte tak pocit, že takáto žena je na dosah a že to predsa nemôže byť nič, na čo by ste nemali. Nemusím asi nikomu vysvetľovať, že prioritne išlo len o sex a rozptýlenie. 

Keďže sme sa osobne poznali, často sme na seba narážali, keď sa to však stalo v saune a v spa, nabralo to zrazu iný rozmer. Zrazu sme obidvaja chodili cvičiť do fitness centra častejšie a neverbálne sme komunikovali práve tým, že naše „náhodné“ stretnutia boli častejšie a častejšie.
Bolo cítiť vzájomnú náklonnosť a celkovo, toto intímne prostredie medzi nami veľa zmenilo, predsa len, ste tam polonahý a všetko vnímate tak trochu inak.

Potom sme sa však stretli v jeden večer v spoločnosti priateľov a v ten večer sme obaja tušili, že toto bude tá naša príležitosť. Po tom, čo som s ňou zažil v saune, som si veril a začal som s ňou flirtovať. Mám rád, keď je žena spoločenská a sexi zároveň a k tomu prispieval aj nejaký ten pohárik prosecca. Uprostred večera som ju pozval k sebe domov a bez zaváhania súhlasila, takže mi tým jasne dala najavo, že budeme mať skvelý večer. 
A tak to aj bolo, v posteli bola poriadne odviazaná a hravá, jednoducho sen každého chlapa niečo podobné zažiť. Vôbec jej nerobili problém aj tie najodvážnejšie praktiky, to som zostal prekvapený. Zašlo to až tak ďalej, že sa nechala nahovoriť na sex s ďalšou ženou a mali sme trojku.

So ženami na jednu noc však nespím do rána, je to taký znak toho, čo tým muž myslí bez toho, aby niečo musel vysloviť. Zdá sa však, že táto kráska to napriek bohatým predošlým skúsenostiam nepochopila a tak som jej ešte v noci zavolal taxík.

Ráno som onemel, keď sa predo mnou zjavila 

Ráno ma čakalo prekvapenie, keď niekto zazvonil na zvonček. Išiel som otvoriť a videl som, že tam stojí práve ona. Myslel som si, že si niečo zabudla a dúfal som, že jej nebudem musieť vysvetľovať, že medzi nami nič viac nie je. Omyl. 

Neprehliadnite: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

Keď som otvoril, zostal som v šoku. Stála pred dverami so zbalenými kuframi a oznámila mi, že keďže mi dovolila to, čo ešte nikomu, znamená to, že medzi nami je asi niečo viac a že sa ku mne sťahuje. Najskôr som sa nezmohol na slová a zostal som v šoku. Po jednej noci a nasťahovať sa ku mne? 
Vedel som, že tento typ žien to má všetko dobre „zrátané“ a tušil som tak, o čo jej ide. Dobre sa v živote zabezpečiť. Sklamem však všetky ženy, ktoré sú jej podobné, muži to vedia prekuknúť. Nemal som najmenší problém povedať jej nie a otočiť ju späť. Nebolo to príjemné, ale to ani pre mňa po tom, čo prišla rovno s kuframi. To by mi už asi nezávidel žiadny muž, však?

]]>
Sat, 31 Jul 2021 15:00:00 2021-07-31 15:00:00 0
Meghan Markle prichádza s novým seriálom na Netflixe: Bude sa v ňom venovať kráse a dospievajúcim dievčatám https://feminity.zoznam.sk/c/910682/meghan-markle-prichadza-s-novym-serialom-na-netflixe-bude-sa-v-nom-venovat-krase-a-dospievajucim-dievcatam
Netflix prichádza s novým detským seriálom a jeho výkonnou producentkou bude aj Meghan Markle. Už teraz sa hovorí o tom, že táto nová šou je jedna z najlepších produkcií bývalej vojvodkyne.
Meghan Markle prichádza s novým seriálom na Netflixe: Bude sa v ňom venovať kráse a dospievajúcim dievčatám
Netflix prichádza s novým detským seriálom a jeho výkonnou producentkou bude Meghan Markle.
Sat, 31 Jul 2021 12:00:00

Netflix prichádza s novým detským seriálom a jeho výkonnou producentkou bude aj Meghan Markle. Už teraz sa hovorí o tom, že táto nová šou je jedna z najlepších produkcií bývalej vojvodkyne.

Bývalá vojvodkyňa ako výkonná producentka detského seriálu 

V rámci medzikontinentálnej produkčnej dohody Netflixu so spoločnosťou princa Harryho a Meghan Markle, Archewell Productions, sa dočkáme nového animovaného seriálu s názvom Pearl. Ten bude oslavovať neobyčajné ženy naprieč históriou. Na seriáli bude produkčne pracovať David Furnish, kanadský režisér, producent a partner Eltona Johna, ako aj filmová producentka Carolyn Soper. 

filmárky Liz Garbus a Dan Cogan. Amanda Rynda bude pôsobiť ako showrunnerka a výkonná producentka, ku ktorej sa pridá aj manželka princa Harryho, Meghan. 

Mohlo by vás zaujímať: Nový film Harry a Meghan: Útek z paláca. Čo sa skutočne stalo v paláci, čo ich prinútilo nechať všetko za sebou?

Po uvedení tejto špeciálnej série túžili spoločne 

Nová detská šou má sledovať dobrodružstvá 12-ročného dievčaťa, ktoré sa inšpiruje rôznymi mocnými ženami z histórie: „Rovnako ako mnoho dievčat v jej veku, aj naša hrdinka Pearl je na ceste sebapoznávania, keď sa snaží prekonať každodenné výzvy života,“ uviedla Meghan vo svojom vyhlásení, ktoré cituje magazín Harper´s Bazaar. Tiež dodala, že všetci spoločne s Davidom Furnishom túžili po uvedení tejto špeciálnej série na svetlo sveta. 

Čítajte tiež: S pocitom samoty a agóniou neistoty je najlepšie bojovať. Meghan Markle priznala, že v aktuálnej dobe si tým tiež prešla

Zanietenosť inšpiratívnymi príbehmi mimoriadnych žien zo sveta 

Furnish zase uviedol na margo spolupráce s Meghan:  Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu a ja sme hlboko zanietení, čo sa týka prinášania inšpiratívnych a pozitívnych príbehov mimoriadnych žien z celého sveta globálnemu publiku všetkých vekových skupín. Tím spolupracujúci na sérii je prvotriedny a Netflix je dokonalým partnerom,“ cituje ho spomínaný magazín. 

Neprehliadnite: Meghan Markle už rok nie je súčasťou kráľovskej rodiny. Napriek tomu zarába milióny

Dátum vydania ešte nebol produkciou oznámený, ale ako bolo povedané, keď príde jeho čas, oznámi ho spoločnosť Harryho a Meghan, Archewell Productions.  

]]>
Sat, 31 Jul 2021 12:00:00 2021-07-31 12:00:00 1
Ak chcete schudnúť, pred spaním by ste si mali odoprieť túto jednu vec https://feminity.zoznam.sk/c/910697/ak-chcete-schudnut-pred-spanim-by-ste-si-mali-odopriet-tuto-jednu-vec
Chudnutie nie je taká veda ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Práve naopak. Stačí sa len držať overených zásad, ktoré skrátka fungujú. Ak si večer odopriete jednu vec, výrazne sa vám začne dariť, eliminovať hmotnosť.
Ak chcete schudnúť, pred spaním by ste si mali odoprieť túto jednu vec
Ak chcete schudnúť pred spaním by ste si mali odoprieť túto jednu vec
Sat, 31 Jul 2021 06:00:00

Chudnutie nie je taká veda ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Práve naopak. Stačí sa len držať overených zásad, ktoré skrátka fungujú. Ak si večer odopriete jednu vec, výrazne sa vám začne dariť, eliminovať hmotnosť.

Rituály, ktoré pomáhajú telu v noci spaľovať, týmto spôsobom úplne eliminujete

Tušili ste, že naše návyky pred spaním, dokážu ovplyvniť spaľovanie tuku v noci? To čo aj podľa odborníkov funguje je ideálna teplota, ktorá by sa v spálni mala hýbať okolo 18 stupňov.

Mnohé štúdie totiž preukázali, že chladnejšie prostredie aktivuje v našom tele béžový tuk, ktorý je zodpovedný za termoreguláciu. Ak spíme vo vychladenej miestnosti prípadne nahí, náš organizmus začne prirodzene spaľovať viac energie, aby si udržal teplo. Takisto je tesne pred spaním skvelá studená sprcha, či ľadový kúpeľ, ktoré stimulujú aktivitu hnedého tuku veľmi účinne.

Čítajte tiež: Ideálna váha žien podľa výšky. Spadáte do tejto kategórie?

Tiež je ideálne si dopriať pohár hroznového smoothie. Hrozno je  totiž ovocie plné silných antioxidantov. Obsahuje resveratrol, ktorý sa nachádza  v šupke hroznových bobúľ.

Táto látka má protizápalové účinky, znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, chráni cievy, posilňuje imunitu, zlepšuje stav akné a má vplyv na samotné znižovanie hmotnosti. Pomáha totiž telu spaľovať kalórie oveľa efektívejšie a rýchlejšie. Takže namiesto pohára vína večer je fajn zvoliť túto alternatívu. 

A tu sa dostávame k tomu, čo by ste si mali tesne pred spaním odpustiť. Áno je to práve pohár obľúbeného sektu, vína, či drinku. Tým totiž dokážete úplne rozhádzať samotné večerné nastavenie tela.

Zvýšite odrazu zbytočne telu energiu, zaťažíte obličky, pripíšete si kalórie navyše a proces spaľovania, ktorý by ste predchádzajúcimi vecami naštartovali, úplne eliminujete. Navyše je tiež dokázané, že ľudia, ktorý si pohárik či dva pred spánkom pravidelne doprajú, majú kvalitu spánku horšiu. 

"Tu vidíme najväčší problém prečo majú ľudia problém s chudnutím. Okrem toho, že alkohol obsahuje prázdne kalórie navyše, ovplyvňuje kvalitu spánku. Ten súvisí viacerými funkciami organizmu, najmä reguláciou hormónov."

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

"Hormón leptín, ktorý zohráva úlohu pri regulácii telesnej hmotnosti (potláča chuť na jedlo) a hormón grelín (ovplyvňujúci pocit hlad), bývajú v dôsledku nedostatočného a nekvalitného spánku rozhádzané. Týmpádom na druhý deň siahnete oveľa skôr po sladkostiach, či nezdravších jedlách," vysvetľuje fitness trénerka Miriam Kardošová.

Koľko kalórií takto prijmete večer navyše:

 • pohár bieleho suchého vína 90 – 120 kcal
 • pohár červeného vína  130 – 150 kcal
 • 0,5 l piva - 200 kcal

Hoci to znie nevinne, práve takáto drobnosť môže byť zodpovedná za to, že sa vám nedarí dopracovať k vytúženej hmotnosti, hoci cvičíte a jete zdravo. Skúste sa večer namiesto sektu odmeniť spomínaným hroznovým smoothie. Vyskúšajte to štyri týždne a verte, že na sebe spozorujete zásadný rozdiel.

]]>
Sat, 31 Jul 2021 06:00:00 2021-07-31 06:00:00 1
Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno https://feminity.zoznam.sk/c/910681/jeden-z-najdlhsich-rozvodov-celebrit-kedysi-boli-dokonaly-par-dnes-si-nevedia-prist-na-meno
Ich vzťah vyzeral ako z rozprávky, no šťastný koniec sa nekonal. Dnes sa nevedia takmer na ničom dohodnúť a ich rozvod patrí medzi najdlhšie medzi hollywoodskymi celebritami.
Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno
Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno
Fri, 30 Jul 2021 19:00:00

Ich vzťah vyzeral ako z rozprávky, no šťastný koniec sa nekonal. Dnes sa nevedia takmer na ničom dohodnúť a ich rozvod patrí medzi najdlhšie medzi hollywoodskymi celebritami.

Reč je o americkej herečke Angeline Jolie a Bradovi Pittovi. Kedysi ukážkový pár, ktorý keď sa objavil na červenom koberci, zožal všetku slávu, dnes si nevedia prísť na meno. Ich rozvod trvá už roky a zdá sa, že ani teraz nie je ukončený. 

Čítajte tiež: Prekliatie rodu Kennedyovcov. John Kennedy Jr. zomrel s manželkou po svojom boku

Jeden z najdlhších rozvodov v Hollywoode

Po tom, čo sa cesty hollywoodskeho páru rozišli, Angelina začala svoj hnev riešiť cez deti. Bradovi znemožnila sa s nimi stretávať a práv cez ich početnú rodinu sa mu snaží akoby pomstiť. Čo si zaumieni, za tým si aj ide. 

Napriek snahe rozvodového právnika, ktorý mal Bradovi pomôcť dosiahnuť to, aby sa mohol s deťmi stretávať, sa mu to ani najnovšie nepodarilo. A to nie je všetko. Sudcu Johna Ouderkirka, ktorý mal vyhovieť Bradovi, podľa najnovších informácií z prípadu odvolali. Opäť v tom má vraj prsty Angelina. Zdá sa, že sa rozhodla vyslovene bojovať. Ich rozvod totiž trvá už vyše päť rokov a stále nie je u konca.

Angelina sa zrejme nevie vyrovnať s rozvodom, pomstu rieši cez deti

Nielenže sa snaží Angelina zabrániť stretávaniu sa Brada Pitta so svojimi deťmi, ale dokonca ich používa aj ako „nástroj“ proti nemu. Maddox už vypovedal a to v prospech matky. Dokonca odmieta nosiť priezvisko po Bradovi a chce mať po Angeline. Jej ďalšie neplnoleté deti mali vypovedať ako svedkovia o domácom násilí, ktoré sa podľa slov Angeliny udialo počas ich manželstva doma za zatvorenými dverami. Tomuto však nejedna Bradova fanynka nechce uveriť a naopak, Angelina využíva všetky „zbrane“ na to, aby to všetko dala Bradovi „vyžrať“.

Angelina má šesť detí, ktorých mená určite poznáte, ale zopakujme si ich – Maddox Chivan, Pax Thien, Zahara Marley, Shiloh Nouvel a dvojčatá Knox Léon a Vivienne Marcheline.

Neprehliadnite: Prenasledoval ju, ona si ho však aj tak zobrala za muža. Kontroverzné manželstvo známej dvojice sa dočká filmovej podoby

Hoci teda zatiaľ sa k rozvodu slávneho páru vyjadril len plnoletý Maddox, je smutné, že práve deti sú svedkami toho, že ich rodičia sa nevedia rozumne dohodnúť. Brad pritom nikdy na súde ani mimo neho nenapádal Angelinu a reaguje skôr neutrálne. Angelina sa však stavia do úlohy tej, ktorá deti „vlastní“ a chce ich mať len pre seba. Ktovie, čo ju k tomuto činu vedie. Predsa len, od ženy, ktorá si adoptovala deti, aby im dala lásku a neskôr porodila vlastné deti aj Bradovi, by sme takéto správanie neočakávali.

]]>
Fri, 30 Jul 2021 19:00:00 2021-07-30 19:00:00 1
Muži narodení v týchto znameniach, patria medzi tzv. lovcov: Na týchto si dajte radšej pozor https://feminity.zoznam.sk/c/910696/muzi-narodeni-v-tychto-znameniach-patria-medzi-tzv-lovcov-na-tychto-si-dajte-radsej-pozor
Hoci nás takmer vždy očaria, majú jedno veľké negatívum. Skúšajú to pri každej. Ktorí chlapi sa radia do kategórie lovcov?
Muži narodení v týchto znameniach, patria medzi tzv. lovcov: Na týchto si dajte radšej pozor
Muži narodení v týchto znameniach, patria medzi tzv. lovcov
Fri, 30 Jul 2021 14:00:00

Hoci nás takmer vždy očaria, majú jedno veľké negatívum. Skúšajú to pri každej. Ktorí chlapi sa radia do kategórie lovcov?

Za múzu považujú každú jednu ženu a to sa premieta vo vzťahoch jednoznačne - v rovine problémov

Život s nimi je ako jazda na horskej dráhe. Zábavný, akčný, úsmevný, no zvyšuje aj tlak a adrenalín. Hoci na prvý pohľad pôsobia ako nevinné typy, opak je pravdou. Milujú pozornosť, akčnosť, chcú aby si ich okolie všímalo a vzhliadalo k nim. Snažia sa mať pod palcom úplne všetko a všetkých.

Randenie so ženami je pre nich niečo ako hra. Kým ich baví, sú v tom najlepší a skórujú v každej jednej oblasti. Ak však príde kríza, či akýkoľvek zlomový moment, utiekajú sa do náručia inde.

Neprehliadnite: Ženy v týchto štyroch znameniach najviac milujú sex: Ide im to doslova z očí

A v danom momente je im srdečne jedno, či ich doma čaká manželka a deti, alebo sú slobodní. Vždy robia veci podľa seba a len to, čo chcú oni sami. Bavíme sa o znameniach, ktoré sú skrátka vo vzťahovej oblasti, veľmi nestále a nezodpovedné.

Ide o chlapov, ktorí sa vnímajú ako lovci a podľa toho sa aj správajú. Chcú aby ich ženy obdivovali, vzhliadali k nim a správali sa podľa ich predstáv. Hovoríme o Strelcoch a Levoch. Sú to skutočne silné znamenia s veľkým egom a osobnosťou, čo sa premieta u nich v každom smere. Skrátka sa to dotýka celého ich života. 

Hoci si to veľmi dobre uvedomujú, nemienia s tým nič robiť. Práve sila vlastného ega im v tom bráni. Radšej sa budú presúvať z jedného nefungujúceho zväzku do druhého, ako by si mali priznať nejaké vlastné emočné zlyhanie. Pre nich je vzťahová rovina hrou. A aj ju tak vnímajú. Vzrušenie, ktoré im dobýjanie žien dáva, nedokáže vlastne asi nič nahradiť.

Čítajte tiež: Žena, ktorá dokáže mužovi splniť toto v posteli, bude mať vždy navrch: Robíte to?

Pokiaľ sa ich opýtate na to, či sa nikdy nechcú usadiť, ich odpoveď je zväčša nejasná a zahalená rúškom tajomna. Presne ako oni. Ak vám to však za to stojí, smelo do toho. Vraj sú skvelými milencami. 

]]>
Fri, 30 Jul 2021 14:00:00 2021-07-30 14:00:00 1
Ak si nechcete zničiť v lete vlasy, nezabudnite jednu vec: Predĺži vám to ich kvalitu a lepší vzhľad https://feminity.zoznam.sk/c/910700/ak-si-nechcete-znicit-v-lete-vlasy-nezabudnite-jednu-vec-predlzi-vam-to-ich-kvalitu-a-lepsi-vzhlad
V lete väčšina žien zabúda na jednu dôležitú vec pre vlasy. Podobne ako o našu pleť, aj o tie sa treba starať a pripraviť ich na vystavenie slnku.
Ak si nechcete zničiť v lete vlasy, nezabudnite jednu vec: Predĺži vám to ich kvalitu a lepší vzhľad
Ak si nechcete zničiť v lete vlasy, nezabudnite jednu vec: Predĺži vám to ich kvalitu a lepší vzhľad
Fri, 30 Jul 2021 10:00:00

V lete väčšina žien zabúda na jednu dôležitú vec pre vlasy. Podobne ako o našu pleť, aj o tie sa treba starať a pripraviť ich na vystavenie slnku.

Starostlivosť o vlasy neznamená len návšteva kaderníka. Mimochodom, vedeli ste, že počas leta vôbec nemusíte chodiť na vlasy? Lepšie urobíte, keď pred odchodom na vašu dovolenku nebudú čerstvo zafarbené. Odborníci sa totiž zhodujú na tom, že slnko čerstvo zafarbené vlasy aj tak naruší, rovnako tak soľ z mora či chlór z bazéna.

Inšpirujte sa: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

Čo však môžete urobiť je vlasy podstrihnúť a ozdraviť končeky vlasov. Rovnako dôležitá je základná starostlivosť v podobe opláchnutia vlasov pod vodou a to po každom kúpaní v mori či bazéne. 

Vec, na ktorú väčšina žien ešte stále zabúda

Čo však veľa žien stále nedodržiava je ochrana vlasov pred slnkom a ich následným poškodením. Podobne ako chránime svoju tvár a telo ochranným faktorom, mali by sme chrániť aj vlasy. Je potrebné, aby sme nenarúšali ich štruktúru a život zanedbanou starostlivosťou. Vlasy nám to totiž všetko po lete zúročia a po zvyšok roka nám ukážu, ako sme sa o ne v kritickom období starali.

V lete sa odporúča šampón s SPF

Odporúča sa preto v lete používať šampón s SPF a rovnako balzám a kondicionér. Určite urobíte dobre, keď vlasom doprajete aj olej. Tie dnes takisto obsahujú SPF. Jemná masáž s olejčekom tiež upokojí pokožku a vlasy od korienkov. 

Neprehliadnite: Krémy na tvár, ktoré vyriešia váš problém s pleťou: Už po mesiaci dokážete mať o pár rokov menej

Práve to, ako sa staráme o vlasy počas leta nám dokáže predĺžiť ich kvalitu a lepší vzhľad po lete. Samozrejme, vždy je dobré dopriať po lete vlasom regeneráciu, hydratáciu a ošetrenie v profesionálnom salóne. 

]]>
Fri, 30 Jul 2021 10:00:00 2021-07-30 10:00:00 0
Perfektný úsmev na počkanie: 4 prírodné zázraky na bielenie zubov, ktoré fungujú a zelenú im dávajú aj stomatológovia https://feminity.zoznam.sk/c/910695/perfektny-usmev-na-pockanie-4-prirodne-zazraky-na-bielenie-zubov-ktore-funguju-a-zelenu-im-davaju-aj-stomatologovia
Ak túžite po žiarivom úsmeve, no chcete sa vyhnúť chemickému bieleniu zubov, máme pre vás skvelé tipy ako na to. Áno, dá sa to aj prírodnou cestou.
Perfektný úsmev na počkanie: 4 prírodné zázraky na bielenie zubov, ktoré fungujú a zelenú im dávajú aj stomatológovia
Perfektný úsmev na počkanie
Fri, 30 Jul 2021 09:00:00

Ak túžite po žiarivom úsmeve, no chcete sa vyhnúť chemickému bieleniu zubov, máme pre vás skvelé tipy ako na to. Áno, dá sa to aj prírodnou cestou.

Prírodné zázraky

Čas hollywoodskych úsmevov je späť. Azda každá žena túži po tom, mať perfektný, biely chrup, ktorý dáva priestor vyniknúť úsmevu. Nie všetky ho však máme prirodzene daný a preto skúšame rôzne alternatívy ako ho dosiahnuť. Aby sa domáce bielenie zubov, vyhlo zbytočným komplikáciám, po ktorých nikto netúži, je fajn ísť skôr overenou cestou ako variantou pokus - omyl.

"Samozrejme z môjho pohľadu stomatológa je vždy najideálnejšou formou bielenia zubov to, kedy sa zveríte do rúk odborníkov. No ak je niekto zásadne proti, neodsudzujem to. Vždy tvrdím, že aj domáce bielenie, môže priniesť benefity. Len treba vedieť ako na to. Preto aj svojim pacientom dávam radšej rady ako ho robiť doma a dosiahnuť  aspoň sčasti požadovaný efekt."

Mohlo by vás zaujímať: Fresh letné účesy. Toto leto sú trendy najmä tieto dva strihy

"Je to určite lepšie ako experimenty, ktorými si môžete úplne zbytočne ublížiť. Kľúčová rada je robiť ho vždy len vtedy, keď nemáte zubné kazy alebo inak poškodené zuby, aby ste si náhodou ich stav nezhoršili. To je úplný základ," vysvetľuje MUDr. Thomas Steinbauer, stomatológ.

Ak teda v tomto smere chcete ísť prírodnou cestou, tu sú overené tipy ako na to. 

1. Zmes morskej soli, citrónovej šťavy a zubnej pasty

Zmiešajte v miske polovicu čajovej lyžičky morskej soli, so šťavou z jedného citróna a malým množstvom bežnej zubnej pasty. Aplikujte  túto zmes na zuby a nechajte ju pôsobiť aspoň minútu. Vypláchnite a použite ústnu vodu. Ideálne je robiť aspoň dvakrát do týždňa. Už po mesiaci budete mať žiarivý úsmev. 

2. Eliminácia žltých povlakov a bielenie v jednom

Vedeli ste, že jahody okrem toho, že skvele chutia, dokážu s našim chrupom skutočne zázraky? Je to taký prírodný všeliek. Vezmite si pár jahôd, popučte ich vidličkou a túto pastu si dajte na kefku.

Postupujte rovnako ako keby ste si zuby umývali klasicky, pastou. Dokážete sa zbaviť výrazných zažltnutých povlakov a krásne si zuby vybielite. Stačí jahodovú pastu, používať dvakrát do týždňa a výsledky sa dostavia. 

3. Combo, ktoré vždy zaberie

V podstate ide o akúsi  prírodnú ústu vodu, ktorá čistí, dodáva zubom lesk, dezinfikuje a dokonca pomáha eliminovať bolesť pri ťažkostiach. V pomere 1:1 zmiešajte citrónovú šťavu a vodu, následne preplachujte ústa. Rýchle, účinné a efektívne - čo viac si priať. 

4. Kokosový olej ako nenahraditeľná superpotravina

Kokosový olej sa dostáva do povedomia poslednú dobu čoraz viac. Mnohí ho označujú za superpotravinu  a pripisujú mu zásluhy aj vrámci bielenia nášho chrupu. Vyplachovanie úst olejom, praktizuje roky Gywneth Paltrow a nedá na neho dopustiť.

Prečo to funguje je vraj veľmi jednoduché - mastné kyseliny v kokosovom oleji, totiž priťahujú a zachytávajú baktérie, takže pri každej takejto kúre, ich odstarňujete spolu s povlakmi z úst.

]]>
Fri, 30 Jul 2021 09:00:00 2021-07-30 09:00:00 1
Na potulkách Toskánskom s Barborou Krajčírovou: Ktoré miesta s rodinou navštívili a prečo sa ich oplatí vidieť? https://feminity.zoznam.sk/c/910677/na-potulkach-toskanskom-s-barborou-krajcirovou-ktore-miesta-s-rodinou-navstivili-a-preco-sa-ich-oplati-vidiet
Pred 10-timi rokmi navštívila Barbora Krajčírová čarovnú taliansku oblasť, Toskánsko, s malou dcérkou Amiou a dnes sa tam vrátila okrem nej aj so synom Kristiánkom. Po ktorých miestach putovali a prečo by ste ich mali vidieť aj vy?
Na potulkách Toskánskom s Barborou Krajčírovou: Ktoré miesta s rodinou navštívili a prečo sa ich oplatí vidieť?
Pred 10-timi rokmi navštívila Barbora Krajčírová Toskánsko s malou dcérkou Amiou a dnes sa tam vrátila okrem nej aj so synom Kristiánkom.
Fri, 30 Jul 2021 07:30:00

Pred 10-timi rokmi navštívila Barbora Krajčírová čarovnú taliansku oblasť, Toskánsko, s malou dcérkou Amiou a dnes sa tam vrátila okrem nej aj so synom Kristiánkom. Po ktorých miestach putovali a prečo by ste ich mali vidieť aj vy?

Pisa, Florencia 

Barbora začala svoje potulky s rodinou po historických, prekrásnych a svetoznámych mestách ako Pisa a Florencia. V Pise si urobila fotografiu ako inak slávnej šikmej veže a vo Florencii zase  nevynechala ani známu a veľkolepú katedrálu Santa Maria del Fiore. Na svojej sociálnej sieti Instagram prezradila: „Florenciu vidím po 10-tich rokoch. Pocit mám ten istý… umením tu dýcha každá ulička.“ 

Mohlo by vás zaujímať: Dovolenková destinácia, ktorú sa oplatí vidieť: Slnečné Taliansko si získalo srdcia známych Sloveniek

Sienna 

Ďalšou zastávkou na rodinnej dovolenke bola „perla Toskánska“ ako ju sama Barbora nazvala: „Otvorte oči a prejdite sa so mnou po Siene. Je to mesto, ktoré od nepamäti súperilo s Florenciou. Mesto, ktoré vás dostane pamiatkami, atmosférou, jedlom… Piazza del Campo a katedrála Santa Maria Assunta sú “must-see”. Viete ale, kde je vždy najkrajšie? Vo vedľajších uličkách! Panuje tam pokoj, domáci mestský život na míle vzdialený tomu turistickému, od ktorého ho však delia niekedy len kroky z vedľajšej odbočky,“ takýmito slovami opísala návštevu mesta Sienna a nám nedá iné len súhlasiť s ňou. 

Píniové lesy 

Svoju dcérku Amiu si zvečnila na sociálnej sieti uprostred rozprávkových píniových lesov, ako sa bicykluje. Na ne prezradila zase, že sú jedno z najnáročnejších miest na toskánskom pobreží. Vraj musí dať za pravdu Veronike, autorke e- booku „Po Toskánsku s deťmi“, ktorá jej ich ospevovala: „A mala pravdu. Na slnku môže byť pokojne aj 40 stupňov, ale v lese je neskutočne príjemný chládok!“ 

Čítajte tiež: Známe Slovenky si už užívajú prvé popandemické uvoľňovanie opatrení: Kto kam vycestoval?

Volterra

Vo Volterre ich cesta pokračovala. V tomto meste si užívali spoločne posledné dni poznávaním stredovekých miest. Dostať sa do Volterry bola vraj „riadna makačka, serpentíny, kopce, ale tá nádherná príroda všade dookola stála za to“. Vo Volterre nájdete podľa Barbory ruiny rímskeho divadla, krásne stredoveké uličky a múzeum, ktoré patrí k najstarším v Európe. Spomenula tiež Museo Etrusco Guarnacci, ktoré bolo však nanešťastie pre ňu zatvorené, no verí, že v budúcnosti si ho užije. 

Lucca

Barbora s rodinkou nevynechali na konci dovolenky ani mesto Lucca, rodisko slávneho skladateľa Giacoma Pucciniho. Podľa nej toto čarovné  mesto nestratilo po daždi ani kúsok elegancie a krásy a na svojom Instagrame dodala: „Ak sa na fotku pozriete lepšie, za mnou je veža, na ktorej vrchole sú vysadené stromy. Torre Guinugi zo 14. st. je veľkým lákadlom pre turistov.“

Neprehliadnite: Dovolenkové tipy Alexandry Orviskej: Ktoré miesta majú pre ňu špeciálny význam a odporúča ich navštíviť?

]]>
Fri, 30 Jul 2021 07:30:00 2021-07-30 07:30:00 1