Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Ak sa váš potomok narodil v tomto znamení, čaká ho výnimočný život: Patrí sem aj vaše zlatíčko? https://feminity.zoznam.sk/c/906517/ak-sa-vas-potomok-narodil-v-tomto-znameni-caka-ho-vynimocny-zivot-patri-sem-aj-vase-zlaticko
Áno, všetky chceme pre svoje ratolesti len to najlepšie. Pokiaľ sa však vaše dieťatko narodilo v tomto znamení, dostalo do vienka takmer dokonalý život.
Ak sa váš potomok narodil v tomto znamení, čaká ho výnimočný život: Patrí sem aj vaše zlatíčko?
 Ak sa váš potomok narodil v tomto znamení, čaká ho výnimočný život
Thu, 14 Nov 2019 16:30:00

Áno, všetky chceme pre svoje ratolesti len to najlepšie. Pokiaľ sa však vaše dieťatko narodilo v tomto znamení, dostalo do vienka takmer dokonalý život.

Jasné, každú jednu mamu zaujíma, ako sa život jej malého zlatíčka bude vyvíjať. Riešime, aká bude jeho osobnosť, hodnoty, aké smerovanie si v živote vyberie a aj to, aké predstavy máme my. Jedno znamenie zverokruhu, dostalo do vienka predsa len akýsi bonus navyše, v podobe takmer idylického života. Radí sa do tejto kategórie aj váš syn alebo dcérka?

Mohlo by vás zaujímať: Zaručené triky, ako si udržať mozog v kondícii: Robte pravidelne týchto 5 vecí a oddialite starnutie

Tieto deti patria medzi mimoriadne nadané

Deti narodené v tomto znamení patria medzi mimoriadne aktívne, hravé, veľmi zvedavé a inteligentné zároveň. Všetko ich zaujíma, všade musia byť a úplne každú vec, chcú vidieť a spoznávať. Tak ako rastú, prejavujú sa aj ich vlohy. Sú mimoriadne nadané v umeleckej oblasti, majú radi hudbu a tvorbu akéhokoľvek charakteru. Ide skôr o umelecké duše, ktorým nechýba istá dávka kreativity a emaptie. Práve vďaka nej sa s nimi dobre komunikuje a od útleho detstva v nich má človek má skvelých priateľov. Tieto deti sa vyznačujú veľkou šikovnosťou. Sú naozaj bystré a všetko si naozaj rýchlo pamätajú. Nad svojimi rovesníkmi vynikajú veľkou dávkou talentu. Vždy majú veľa záľub, ktoré im pohltia všetok čas. Tušíte o kom je reč? O Rybách.

Prečítajte si: Superpotravina, ktorá znižuje cholesterol v krvi: Podporuje trávenie a má veľmi nízky obsah kalórií

Drobci narodení v tomto znamení budú mať naozaj jedinečný a výnimočný život. Pričinia sa o to zo značnej časti aj svojou povahou a tým ako im na veciach záleží. Od malička sú to perfekcionisti, ktorí si zakladajú na tom, aby bolo skutočne všetko idylické a dokonalé. Ich veľmi pozitívnou vlastnosťou je, že sa rýchlo prispôsobujú situáciám. Nemajú problém s prejavením svojich pocitov. Už od malička majú vyvinutý cit pre spravodlivosť. Zameriavajú sa najmä na detaily, vďaka ktorým sú výsledky akejkoľvek ich práce alebo učenia perfektné.

Vyskúšajte: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

]]>
Thu, 14 Nov 2019 16:30:00 2019-11-14 16:30:00 1
Bola som zasnúbená, no môj muž spával s inou kolegyňou: Bol to výsmech, ale neskôr sa to všetko otočilo v môj prospech https://feminity.zoznam.sk/c/906508/bola-som-zasnubena-no-moj-muz-spaval-s-inou-kolegynou-bol-to-vysmech-ale-neskor-sa-to-vsetko-otocilo-v-moj-prospech
Paule sa pripomenula minulosť v pozitívnom aj negatívnom zmysle slova. Konkrétne dvaja muži, z toho jedného poznala až príliš dobre a toho druhého nikdy nestretla. No nakoniec sa dozvedela, kto to je a prečo ju po čase opäť vyhľadal.
Bola som zasnúbená, no môj muž spával s inou kolegyňou: Bol to výsmech, ale neskôr sa to všetko otočilo v môj prospech
Najskôr som dostala od života poriadnu ranu, potom však prišiel zvrat v môj prospech
Thu, 14 Nov 2019 14:00:00

Paule sa pripomenula minulosť v pozitívnom aj negatívnom zmysle slova. Konkrétne dvaja muži, z toho jedného poznala až príliš dobre a toho druhého nikdy nestretla. No nakoniec sa dozvedela, kto to je a prečo ju po čase opäť vyhľadal.

Na začiatku som prešla bolestným rozchodom

Naša známa Paula si asi pred vyše rokom a pol prešla veľmi bolestným rozchodom. Bola do svojho dnes už bývalého partnera veľmi zaľúbená a bola presvedčená, že aj on do nej. Keď sa zasnúbili a začali plánovať aj svadbu, bolo to jej najšťastnejšie obdobie, s ktorým sa samozrejme rada pochválila naj pred kolegami v práci. „Ako taká hlupaňa som sa chcela pochváliť aj svojím krásnym zásnubným prsteňom a tak som ho rada vystavovala na obdiv. To som však ešte netušila, že jedna kolegyňa sa mi smeje za chrbtom, pretože s mojím nastávajúcim spávala už dlhšiu dobu,“ priznáva na úvod Paula, ktorej nakoniec ostali len oči pre plač. 

Mohlo by vás zaujímať: Stretla som muža svojich snov: Po roku randenia som však zistila niečo, čo by nechcela odhaliť žiadna žena

Na mužov som bola nahnevaná

No ešte počas jej šťastného obdobia jej párkrát prišli kvety od neznámeho, tajného ctiteľa, priamo do práce. Vtedy si myslela, že je to jej snúbenec a že sa len hrá na tajomného, že ju chcel prekvapiť. Neskôr pochopila, že to tak nie je. „No kvety viackrát neprišli, ja som bola zronená, ponížená a nahnevaná na celý svet aj všetkých mužov. Takže som to viac neriešila a nejaký tajný ctiteľ mi bol ukradnutý,“ objasňuje  ďalej. 

Prihovoril sa mi a mala som pocit, že ho poznám 

Prešiel skoro rok a pol, Paula pracovala stále v tej istej firme, pretože aj napriek okolnostiam svoju prácu zbožňovala a bola v nej dobrá. Nedávno sa konala firemná akcia, na ktorej sa jej prihovoril jeden neznámy a na prvý pohľad atraktívny muž. „Volal sa Richard a mala som pocit, že ho odniekiaľ poznám, len som si nevedela spomenúť. Keď som sa ho spýtala, len sa tajomne usmieval a všimla som si, že sa mi pozerá na ruky. Akoby tam niečo hľadal. Viac sme sa nerozprávali, ale prisahám, že viackrát som ho pristihla, ako sa pozerá mojím smerom. Mala som z neho zimomriavky, ale v pozitívnom slova zmysle,“ rozpráva nám Paula, ktorá hneď na druhý deň dostala nečakanú zásielku kvetov, bielych ruží, a hneď sa jej vynorila spomienka na neznámeho ctiteľa spred roka a pol, v čase, keď ju podviedol snúbenec. V jednej chvíli sa jej vynorila minulosť, na ktorú chcela zabudnúť spolu s okamžikom, ktorý bol jediným príjemným v tom bolestnom období. 

Čítajte tiež: Muži z minulosti: Hoci už dávno nie sú súčasťou nášho života, takto ho dokážu ovplyvňovať

S kvetmi som dostala aj pozvanie na večeru 

„Neviem, prečo, ale od začiatku som mala pocit, že tie kvety mi poslal práve Richard, muž, ktorého som stretla len večer predtým a možno oveľa skôr, ale nevedela som si spomenúť, odkiaľ mi je povedomý... Netrvalo však dlho a k ďalšej zásielke kvetov som dostala aj pozvanie na večeru. Veľmi zdvorilé a opäť tajomné, ale niečo mi našepkávalo, aby som išla,“ pokračuje Paula ďalej. Na večeru sa vybrala a skutočne ju tam pri stole čakal Richard s úsmevom na tvári a ďalšími kvetmi. Nakoniec sa po spoločnej večeri, kedy ju Richard ešte stále napínal, porozprávali a on jej objasnil, ako to celé bolo. „Vraj ma videl v našej firme presne pred tým rokom a pol a veľmi som sa mu páčila. Vraj zo mňa nemohol spustiť oči, ale potom sa dozvedel, že som zasnúbená, no to už mi stihol poslať kvety... Bol vtedy u nás vo firme ohľadom spoločnej fúzie firiem, s tou jeho, ale nakoniec si to rozmyslel práve kvôli mne. No po čase sa dostal do kontaktu s našou firmou opäť a on si povedal, že ma chce znova vidieť. Tak sa dozvedel, že som stále slobodná a vraj vtedy vedel, že prišla jeho šanca...“ opisuje nám vývoj udalostí prekvapená Paula, ktorá už vedela, že ju tento muž dostal, hoci sa nechcela unáhliť. 

Neprehliadnite: Po piatich rokoch som stretla otca svojej platonickej lásky: Nikdy by som nepovedala, že práve on bude môj muž

Obaja sme vedeli, že je to začiatok niečoho nového 

Obaja povedali veľa vecí, dokonca Paula sa mu priznala, ako to bolo s jej snúbencom a po večeri ju Richard odprevadil ako gentleman k jej bytu a ostalo to pri tom. No Paula vedela, že to nie je koniec, ale možno začiatok niečoho nového, čomu chcela dať šancu. „S Richardom sa dnes stretávame a spolupracujeme. Práve včera sa mi vyjadril, že chce náš vzťah zoficiálniť, že už nechce dlhšie čakať, vraj na mňa čakal až rok a pol a ja som súhlasila,“ končí svoj príbeh Paula, ktorá je opäť dnes šťastná vďaka svojmu tajnému ctiteľovi. 

]]>
Thu, 14 Nov 2019 14:00:00 2019-11-14 14:00:00 0
Nohy ako stvorené pre červený koberec: Inšpirujte sa cvikmi, na ktoré nedala dopustiť princezná Diana https://feminity.zoznam.sk/c/906521/nohy-ako-stvorene-pre-cerveny-koberec-inspirujte-sa-cvikmi-na-ktore-nedala-dopustit-princezna-diana
Princezná Diana mala skutočne závideniahodnú postavičku. Áno, vieme, držala diéty, mala prísny jedálniček, no nedala dopustiť aj na cvičenie. Najmä v oblasti nôh si na to mimoriadne potrpela.
Nohy ako stvorené pre červený koberec: Inšpirujte sa cvikmi, na ktoré nedala dopustiť princezná Diana
Princezná Diana mala skutočne závideniahodnú postavičku
Thu, 14 Nov 2019 12:00:00

Princezná Diana mala skutočne závideniahodnú postavičku. Áno, vieme, držala diéty, mala prísny jedálniček, no nedala dopustiť aj na cvičenie. Najmä v oblasti nôh si na to mimoriadne potrpela.

Bola miláčikom Británie, získala si srdcia ľudí po celom svete, vďaka svojej láskavosti, dobrosrdečnosti, pokore a ľudskosti. No aj napriek tomu, že bola akýsi stelesnením dobra vrámci britskej monarchie, bola predovšetkým aj ženou. Áno, aj Diana si potrpela na krásu a veľmi jej záležalo na tom, ako vyzerá. Vždy mala krásnu a perfektnú figúru. Z istej časti za to vďačila aj genetike, no o svoje telo sa aj príkladne starala. To že diéty jej neboli cudzie, je známe a aj fakt, že roky bojovala s bulímiou. 

Perfektné telo bolo pre princeznú prioritou. Jej dvorný šéfkuchár vytvoril pre ňu stravu, v ktorej sa nenachádzal ani gram tuku, či cukru. Jedla výlučne vegetariánske jedlá, ryby a zeleninu. Dokonca aj ovociu sa vo veľkej miere vyhýbala. No a každý deň venovala aspoň dve hodiny cvičeniu. Okrem behu, joggingu a plávania, vďaka ktorým si formovala celú figúru, špeciálnu pozornosť venovala nohám a cvikom zameraným na túto partiu tela. 

Mohlo by vás zaujímať: Herečka Blake Lively po druhom tehotenstve schudla 30 kíl: Za jej premenou stojí tento muž

Na toto nedala Diana dopustiť

Diana viac ako dve hodiny denne trávila cvičením. Po rannom behu, nasledovala kombinácia cvikov na nohy. Išlo o predkopávanie, drepy a výpady vred s malým závažím. Večer venovala joggingu a plávaniu. 

Tréning podľa Diany

 • Ranný beh
 • Predkopávanie 2x15
 • Drepy 3x15
 • Výpady vpred so závažím 4x8
 • Večerný jogging a plávanie

Neprehliadnite: 22 kíl dolu a Jessica Simpson má späť telo dvadsiatničky: Toto je recept a dôvod, prečo chcela schudnúť!

Celý život si na svoju postavu potrpela

Neustále kontrolovanie hmotnosti, jedálnička, cvičenie si napokon vypýtalo svoju daň. Pre Dianu sa stala perfektná figúra skutočnou posadnutosťou. Kalórie rátala úplne pri všetkom. Jedla sa doslova bála a z každého sústa, ktoré nepripravil jej šéfkuchár, mala vlastne paniku. O jej bulímii, netušili roky ani jej najbližší. Keď už však nevládala robiť ani bežné denné úkony, jej manžel vtedy zalarmoval lekárov. Z tohto ochorenia sa liečila roky. Aj vo fáze, kedy bola pod dozorom odborníkov, však cvičila. To si odpustiť nedokázala. Zrejme sama dúfala, že perfektným telom, si získa lásku svojho manžela. 

]]>
Thu, 14 Nov 2019 12:00:00 2019-11-14 12:00:00 1
Doprajte si kráľovské raňajky každý deň https://feminity.zoznam.sk/c/906522/doprajte-si-kralovske-ranajky-kazdy-den
Správne raňajkové menu dokáže s východom slnka dokonale naštartovať každý metabolizmus. Vravíte, že nestíhate, či dokonca sa vám nechce ráno kmitať v kuchyni? Tak si privstaňte a na chvíľu sa zastavte...
Doprajte si kráľovské raňajky každý deň
Thu, 14 Nov 2019 11:59:29

Správne raňajkové menu dokáže s východom slnka dokonale naštartovať každý metabolizmus. Vravíte, že nestíhate, či dokonca sa vám nechce ráno kmitať v kuchyni? Tak si privstaňte a na chvíľu sa zastavte...

Jednoducho, zmeňte svoje rána na rituál, kedy telu doprajete sacharidy, tuky, bielkoviny i vlákninu, pretože práve raňajky by mali tvoriť 25 % celkového denného energetického príjmu potravy. Či už doma, alebo cestou do práce...  Ideálnymi potravinami sú po prerušení nočného hladovania (čo prezrádza aj doslovný preklad anglického slova - breakfast) najmä vajíčka, jogurty, pečivo, ovocie a zelenina.  

Raňajkový rituál

S optimálnym zložením raňajok získavame pre naše telo i myseľ mnoho benefitov. Ak sa totiž nenaraňajkujeme, telo „kradne“  potrebné živiny so svojich zásob, čo spomaľuje metabolizmus. Telo i myseľ sú potom unavené a nezriedkavá nie je ani mizerná nálada a znížená produktivita.  Ak sa naraňajkujeme, získaná energia nás vzpruží nielen fyzicky, ale podporí aj správnu činnosť mozgu. Pravidelné raňajky udržiavajú naše celkové zdravie – lepšiu kontrolu hmotnosti, predchádzanie chorobám, akými sú cukrovka, ischemická choroba srdca, či žlčové kamene. Nesmieme tiež zabúdať, že k správnym raňajkám patrí pohár čistej vody, ktorá môže byť ochutená citrónom či bylinkami. Vhodný je tiež nesladený čaj alebo kvalitná káva.

Pravidelné raňajkovanie z vlastnej skúsenosti podporuje aj Milan Sedliak, ktorý je vedeckým pracovníkom a odborníkom na výživu*: „Pre dospelých je význam raňajok často spochybňovaný a ani veda nedáva v súčasnosti jednoznačné stanovisko. Z mojej skúsenosti sú raňajky benefitom, pretože pomáhajú, okrem iného, rozdeliť príjem energie do menších dávok a znižujú riziko večerného prejedania sa. Práve to je s nedostatkom spánku častou príčinou priberania.“ Pre deti sú raňajky podľa M. Sedliaka nevyhnutnou súčasťou dňa, hlavne, ak športujú: „Deti sú totiž náchylnejšie na pokles glukózy v krvi. Existujú deti, ktoré odmietajú raňajkovať tuhú stravu. Pri nich je alternatívou na doplnenie nápoj, ktorý ju obsahuje. Môže to byť, napríklad kakao, ovocné smoothie alebo jogurt.“

Raňajkový základ

Výber surovín a ich kombinácií je skutočne neúrekom. Vajíčka sú skvelým zdrojom bielkovín, vitamínov D, A a B2. Obsahujú tiež dôležité minerály, luteín, ktorý chráni pred očnými chorobami či cholín, ktorý prospieva mozgu a pamäti. Jedno vajíčko má zhruba 60 až 80 kalórií, je výživné a neobsahuje veľa tuku. Obsahuje síce cholesterol (LDL), avšak ten sa nedostáva do krvi v plnom množstve a málokto vie, že obsahuje aj dobrý cholesterol (HDL), ktorý plní úlohu „vychytávača“ LDL cholesterolu. Pôsobí dokonca protizápalovo a antioxidačne. Pečiva sa tiež netreba báť. Je zdrojom sacharidov, ktoré sú zdrojom energie pre náš mozog. Počas dopoludnia, ktoré zvykne bývať hektickejšie, nám sacharidy dajú pocit sýtosti na dlhšiu dobu. Mäsové výrobky či jogurt? Voľba je na každom z nás. Šunka či jogurt sú dobrými zdrojmi bielkovín. Záleží na ich kvalite. Šunka by mala obsahovať ideálne čo najviac mäsa a jogurtová alternatíva by mala byť bez prídavného cukru. K šunke spolu s pečivom prináleží aj vláknina vo forme čerstvej zeleniny. K jogurtu prospeje zopár kúskov ovocia, hrsť cereálií, orechov alebo semiačok.

Slané či sladké? Raňajky podľa odborníka

Alternatívy majú oba tábory – aj tí „slaní“, aj tí „sladkí“. Milan Sedliak vysvetľuje: „Slané, či sladké – dôležité je, aby mali raňajky vyvážený pomer živín.“ Sladké raňajky majú podľa neho tieto úskalia: „Ľudia často konzumujú narýchlo rôzne cereálie s trochou „presladenej tekutiny“, rôzne sójové alebo ryžové „mlieka“, ktoré obsahujú veľa sacharidov a málo bielkovín a tukov. O dve hodiny ich potom prepadne „vlčí“ hlad a zjedia prvú vec, čo im príde pod ruku. K cereáliám, či k chlebu s medom sa preto hodia orechy a rôzne semiačka.“ V rámci slanej verzie odporúča M. Sedliak k pečivu ľahšie stráviteľné syry – mozzarellu alebo rikotu. K vajíčkam dopĺňa: „Vajíčka sú takisto výborným zdrojom bielkovín a tukov. Najnovšie odporúčania povoľujú až sedem slepačích vajíčok týždenne, ak je zabezpečený v priebehu dňa aj prísun zeleniny, ovocia a dostatočná pohybová aktivita, teda aspoň 3-krát do týždňa po 30 minút.“

A čo takto raňajkové menu a´la McDonald´s?  

Začal sa školský rok a niektorí rodičia síce stíhajú ráno pripraviť proviant pre svoje ratolesti, no zabúdajú pri tom na svoj prázdny žalúdok. Na Slovensku čoraz obľúbenejší McDonald´s ponúka svojim návštevníkom od roku 2007 priam kráľovské raňajkové špeciality v mnohých reštauráciách každý deň vždy do pol jedenástej doobeda. „Najväčšia časť našej raňajkovej ponuky je postavená na čerstvých slovenských vajíčkach, a to v rôznych verziách a kombináciách. Či už si zákazník objedná miešané vajíčka, vajíčkové McMuffiny či vajíčkové toasty, vždy dostane čerstvú porciu, ktorá ho ideálne energeticky naštartuje do nového dňa,“ vysvetľuje Lucia Poláčeková, PR Supervízor McDonald´s Slovensko. Navyše, vajíčka do McDonald´s na Slovensku dodáva slovenská spoločnosť Babičkin dvor, a.s. z Veľkého Krtíša. Filozofiou spoločnosti Babičkin dvor je produkovať a dodávať poctivé, kvalitné a čerstvé vajcia, ktoré sú produkované v súlade s programom dodržiavania ochrany hospodárskych zvierat. „Pre sýtejšie raňajky považujem  z ponuky mekáča vhodné miešané vajíčka a McMuffin™ s vajíčkom a syrom, ideálne vo verzii Fresh, teda so zeleninou. Ako ľahšie jedlo by som volil biely jogurt, ktorý je chutný a kvalitný a dá sa doplniť o ovocie. Z môjho pohľadu je dôležitá aj dobrá kvalita používaných surovín,“ dodáva M. Sedliak.

Profil Milana Sedliaka:

* Milan Sedliak, PhD., vedec na Fakulte telesnej výchovy a športu UK Bratislava. Známa je jeho spolupráca s viacerými vrcholovými športovcami, napr. s Veronikou Velez - Zuzulovou, Dominikou Cibulkovou, Richardom Pánikom, Andrejom Meszárošom, Martinom Marinčinom alebo futbalovým A-tímom ŠK Slovan Bratislava. Je predsedom Slovenskej spoločnosti pre športovú výživu a členom Obezitologickej sekcie slovenskej diabetologickej spoločnosti a Slovenskej asociácie pre výživu a prevenciu.

-reklamná správa-

 

]]>
Thu, 14 Nov 2019 11:59:29 2019-11-14 11:59:29 1
4 kabáty sezóny: Tieto kúsky vás zahrejú a zároveň z vás urobia hviezdu ulice https://feminity.zoznam.sk/c/906520/4-kabaty-sezony-tieto-kusky-vas-zahreju-a-zaroven-z-vas-urobia-hviezdu-ulice
Každá žena túži aspoň trochu pôsobiť ako štýlová módna ikona, no zároveň chce mať na sebe niečo, čo ju počas chladných dní zahreje. A práve tieto kúsky dokážu aj jedno aj druhé.
4 kabáty sezóny: Tieto kúsky vás zahrejú a zároveň z vás urobia hviezdu ulice
Máte už svoj hrejivý a štýlový kabát na zimu?
Thu, 14 Nov 2019 10:00:00

Každá žena túži aspoň trochu pôsobiť ako štýlová módna ikona, no zároveň chce mať na sebe niečo, čo ju počas chladných dní zahreje. A práve tieto kúsky dokážu aj jedno aj druhé.

Mestská divočina

Všimli ste si, že všetky svetové blogerky a influencerky majú poslednú sezónu rady výrazne vzory? A to i na veľkých kusoch odevov. Napríklad na takých kabátoch. Práve tie zvieracie vzory pôsobia veľmi trendy, štýlovo a a čo je dôležité, zachránia každý váš look. Keď sa oblečiete od hlavy po päty do basic čiernych vecí a na to hodíte práve takýto kabát, o pozornosť nebudete mať núdzu.

Prečítajte si: Dvojradový trenčkot ako nestarnúca klasika: Jeden z týchto modelov určite nájdete aj vo svojom šatníku

Farba sezóny

Žltá farba je jednouznačne tou, ktorá by túto sezónu nemala chýbať ani vo vašom šatníku. A ak máte odvahu, skúste to rovno so žltým kabátom. Dlhší, elegantný strih lichotí každej žene, takže sa ho naozaj báť nemusíte. Kto povedal, že kabáty a bundy majú byť len fádne? Pravá naopak.

Mohlo by vás zaujímať: Mini kabelky tejto jesene: Keď uvidíte, aké tvary sa budú nosiť, možno jednu takú ešte nájdete v šatníku

Hlavne teplo

A to za každých okolností. Našťastie, s týmto súhlasia aj mnohé módne značky, preto sa snažia zákzaníkom vždy prinieť účelné, ale aj trendové kúsky. Túto sezónu neurobíte krok vedaľa, ak si zadovážite páperovú červenú bundu. Opäť ide o výstrednejší kúsok, no opäť tiež zdôrazňujeme, že vďaka tomu si nikdy nemusíte lámať hlavu s zvyšnými časťami looku.

Neprehliadnite: Najlepšie oblečené dámy tejto sezóny majú niečo spoločné: Učte sa od nich, s týmito kúskami nešliapnete vedľa

Niečo ružové a huňaté

"Teddy" coat bol hitom poslednej sezóny, ale jeho sláva ešte nevyhasla. Stále pretrváva, tentokrát v ružovej farbe. Hodí sa skvelo ku každému štýlu obliekania - od športovejšieho, po elegantnejší či rafinovane ženský. S týmto kúskom hravo vzbudíte pozornosť okolia.

]]>
Thu, 14 Nov 2019 10:00:00 2019-11-14 10:00:00 1
Vedci zistili, že krajší ľudia sú v živote úspešnejší a šťastnejší https://feminity.zoznam.sk/c/906502/vedci-zistili-ze-krajsi-ludia-su-v-zivote-uspesnejsi-a-stastnejsi
Pekní ľudia to majú v živote jednoduchšie. Štúdie dokazujú, že príťažliví ľudia majú vyšší príjem, jednoduchšie získajú hypotéku a dokonca atraktívnejší odsúdení dostávajú nižšie tresty. Čím to je a ako si udržať prirodzenú krásu aj po 30-tke?
Vedci zistili, že krajší ľudia sú v živote úspešnejší a šťastnejší
Thu, 14 Nov 2019 09:59:00

Pekní ľudia to majú v živote jednoduchšie. Štúdie dokazujú, že príťažliví ľudia majú vyšší príjem, jednoduchšie získajú hypotéku a dokonca atraktívnejší odsúdení dostávajú nižšie tresty. Čím to je a ako si udržať prirodzenú krásu aj po 30-tke?

Vzťah medzi krásou a úspechom v živote

Po prvýkrát túto koreláciu popísal americký psychológ Edward Lee Thorndike v článku „Chyba v psychologických hodnoteniach“ (angl. A Constant Error in Psychological Ratings). Sledoval zaujatosť ľudí v justičnom a vzdelávacom systéme a zistil, že ľudia prisudzovali krajším ľuďom vyššiu inteligenciu, zodpovednosť a schopnosť správne sa rozhodovať. Tento efekt nazval „efekt svätožiare“ (angl. Halo Effect).

V roku 2012 Sean Salter, profesor financií na Middle Tennessee štátnej univerzite, na základe výskumu zistil, že atraktívnejší realitní makléri majú vyššie výplaty. Profesor Markus Mobius na Michiganskej univerzite identifikoval 3 dôvody, prečo sú krajší ľudia úspešnejší:

 1. atraktívnejší zamestnanci sú sebavedomejší a vyššie sebavedomie zvyšuje šancu dohodnúť si lepšiu výplatu;
 2. fyzicky atraktívnejší zamestnanci vzbudzujú u zamestnávateľov vyššiu úroveň dôvery;
 3. vyššie sebavedomie u atraktívnejších zamestnancov vedie k lepším verbálnym komunikačným schopnostiam.

Žiaľ, zodpovednosť za vzhľad a krásu vo veľkej miere nesie genetika, na ktorú v dnešnej dobe ešte nemáme vplyv. Počas života však môžeme pracovať s tým, čo nám súčasná medicína a kozmetický priemysel ponúka - make-up, invazívnejšie zákroky ako plastické operácie, ... Určite sa však zhodneme na tom, že najdôležitejšia je krása, ktorá vyžaruje zvnútra.

Časovaná bomba v našom tele

Príroda však nastavila v našom tele časovanú bombu, ktorá rozhoduje o tom, do kedy budeme vyžarovať prirodzenú krásu a zdravie. Na svedomí to má kolagén. V našom tele je prítomný od narodenia a telo si ho do 25. roku života dokáže vytvárať samo. Bohužiaľ, po 25 rokoch začne naše telo tvoriť kolagénu menej a okolo 40-tky si ho nevytvára takmer vôbec.

Kolagén má vplyv na kvalitu našej pleti, zdravie našich vlasov, kĺbov, svalov, kostí a šliach. Po 40-tke si ho musíme dopĺňať z externých zdrojov. Vyhľadať potraviny, ktoré ho dokážu do nášho tela dostať, je takmer nemožné. Z toho dôvodu existujú rôzne doplnky výživy s obsahom kolagénu.

Na trhu je množstvo rôznych typov a značiek. Podstatným parametrom je zdroj kolagénu. Hovädzie a prasacie kolagény sa získavajú jednoduchšie, preto sú lacnejšie. Tie sú však pre ľudské telo ťažšie vstrebateľné. Najkvalitnejší kolagén je z morských rýb vo forme hydrolyzovaného prášku. To znamená, že vlákno morského kolagénu je enzymaticky za studena štiepené na menšie častice, tzv. peptidy. Veľkosť týchto častíc sa udáva v molekulovej hmotnosti. Čím je ich hmotnosť nižšia, tým je vstrebateľnosť cez stenu tenkého čreva väčšia. Stena čreva funguje ako sitko. Čím sú častice menšie, tým viac sa ich do tela vstrebe.

Udržme si prirodzenú krásu aj po 30-tke

Momentálne najkvalitnejším morským kolagénom na našom trhu je kolagén Bionutrian švajčiarskej výroby. Vyrábaný je z rýb rodu Tilapia, ktoré sú zdrojom najkvalitnejšieho kolagénu a zároveň je výroba z týchto rýb šetrná k životnému prostrediu. Bionutrian obsahuje vysokú dávku kolagénu (až 5 000 mg v  dennej dávke) a má najnižšiu molekulovú hmotnosť peptidov na slovenskom trhu, a to len 2000 Daltonov. Pridaný vitamín C podporuje jeho vstrebateľnosť a distribúciu do krvného riečiska. Na slovenskom trhu to nie je samozrejmosťou.

Vďaka týmto vlastnostiam morský kolagén Bionutrian účinkuje mimoriadne rýchlo. Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku odporúčame 3-mesačnú kúru, kedy zmeny spozorujete nielen vy, ale aj vaše okolie.  

Morský kolagén Bionutrian nemá žiadne prísady, príchute, arómy či sladidlá. Práve vďaka kvalitnému zdroju a procesu spracovania za dodržania prísnych švajčiarskych noriem je oveľa menej aromatický ako iné značky. Po jeho rozmiešaní vo vode zostáva voda číra. Kolagén si môžete zamiešať aj do smoothie, citronády či džúsu (okrem grapefruitového).

Je teda kolagén všeliek?

To určite povedať nemôžeme. Čo však povedať môžeme je, že má vplyv na široké spektrum zdravia a krásy:

 • spomaľuje starnutie;
 • posilňuje vlasy, nechty, zuby, ďasná;
 • zlepšuje pleť a redukuje vrásky;
 • zmierňuje celulitídu a strie;
 • zlepšuje činnosť kĺbov a zmierňuje ich bolesť;
 • dodáva výživu chrupavkám, svalom, šľachám a spojivovým tkanivám;
 • pomáha predchádzať osteoporóze;
 • zlepšuje trávenie;
 • vo vode rozpustný hydrolyzovaný  prášok podporuje v tele prirodzenú tvorbu kolagénu.

Pokiaľ teda máte po 30-tke a chcete sa udržať vo forme dlhé roky, určite by ste mali pridať do svojej životosprávy aj morský kolagén. Teraz môžete získať kolagén Bionutrian v predvianočnej zvýhodnenej akcii -20 %. Od 2 ks doprava zadarmo. Objednávajte na www.bionutrian.com. Akcia platí do 21/11/2019.

- reklamná správa -

]]>
Thu, 14 Nov 2019 09:59:00 2019-11-14 09:59:00 1
Najsledovanejšia Slovenka: Jej prvé príspevky boli kedysi úplne iné ako tie dnešné, vďaka čomu ju sledujú milióny? https://feminity.zoznam.sk/c/906519/najsledovanejsia-slovenka-jej-prve-prispevky-boli-kedysi-uplne-ine-ako-tie-dnesne-vdaka-comu-ju-sleduju-miliony
Svoj profil na tejto populárnej sieti si založila pred siedmimi rokmi. Za ten čas sa stihla stať nasledovanejšou Slovenkou na Instagrame, ktorá má viac, ako 1,3 milióna followerov.
Najsledovanejšia Slovenka: Jej prvé príspevky boli kedysi úplne iné ako tie dnešné, vďaka čomu ju sledujú milióny?
Lucia Javorčeková je najžiadanejšou Slovenkou na Instagrame.
Thu, 14 Nov 2019 07:30:00

Svoj profil na tejto populárnej sieti si založila pred siedmimi rokmi. Za ten čas sa stihla stať nasledovanejšou Slovenkou na Instagrame, ktorá má viac, ako 1,3 milióna followerov.

Slovenská kráľovná

Kypré ženské tvary a dokonalá tvár sa postarali o to, že posledné štyri roky je táto sympatická bruneta na roztrhanie. V roku 2015, kedy sa začala živiť ako modelka v Taliansku, sa jej život vďaka Instagramu úplne zmenil. Predtým to boli prevažne posty o jej malinkej dcérke, no Lucia rýchlo pochopila, že ak chytí príležitosť za pačesy, môže to dopadnúť veľmi dobre v jej prospech.

Prečítajte si: Česko-slovenské hviezdy nepohrdnú radou od odborníka: Kto stojí za lookmi Jasminy Alagič či Dominiky Cibulkovej?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Javorčeková (@luciajavorcekova),

Dnes funguje Instagram trochu inak, ako tomu bolo v čase, kedy s ním začala zarábať i ona. Nič také ako manažéri neexistovalo (v tomto smere), a tak si ona sama musela riadiť svoj biznis. A zdá sa, že sa toho ujala veľmi slušne. Veď predsa z neznámej Slovenky je dnes jediná slovenská žena s miliónovou fanúšikovskou základňou. Lucia využila príležitosť a dieru na trhu a dnes vďaka tomu zarába skutočné horibilné čiastky. A to len vďaka fotkám na Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať: Roztomilá dcérka Alexandry Orviskej je jej mini kópia: V čom je po svojej mame a v čom po známom hudobníkovi?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Javorčeková (@luciajavorcekova),

Jej profil pôsobí veľmi nenútene a prirodzene a možno to je ten dôvod, prečo sa jej darí, ako nikomu inému. Nie je to len reklama za reklamou, ale Lucia nerobí tajnosti ani okolo svojho súkromného života. Na jej fotkách nájdete sexi brunetu s hriešnymi krivkami aj mamičku, ktorá si rada užíva čas so svojou dcérkou.

Neprehliadnite: Tieto Slovenky patria medzi najsledovanejšie: Každá z nich je iná, no predsa len majú niečo spoločné

Známa modelka priznala, že takmer 60% jej príjmov tvoria práve príspevky na Instagrame, ktoré si však dôkladne vyberá a zásadne sa nechá oslovovať. I keď by sa mohlo zdať, že dokonalú fotku dokáže nafotiť v priebehu pár minút, dávnejšie sa priznala, že občas vznikne aj 100 ďalších, kým jej priateľ alebo nikto z okolia cvkane novú.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Javorčeková (@luciajavorcekova),

No okrem Instagramu ju živí aj niečo iné. Lucia vie, že síce teraz zarába slušné peniaze na tejto sociálnej sieti, všetko je pominuteľné a aj éra Instagramu. A tak sa snaží stále pôsobiť aj ako DJ-ka a tiež sa sústreďuje na tvorbu a predaj svojich umeleckých diel.

]]>
Thu, 14 Nov 2019 07:30:00 2019-11-14 07:30:00 1
Varte spolu, budete si bližší https://feminity.zoznam.sk/c/906492/varte-spolu-budete-si-blizsi
Staré známe príslovie hovorí, že láska ide cez žalúdok. Mnohí s ním nesúhlasia, ale už od dávna sa s rodinou a priateľmi stretávame pri spoločných sviatočných jedlách. Pamätáte si z detstva klasické nedeľné obedy alebo oslavy, kedy sa prestieral biely obrus, servítky sa skladali do všakovakých tvarov a stôl sa prehýbal pod váhou dobrôt? Tradícia milovaná i nenávidená, ale dodnes ju máme v spomienkach, keď zacítime vôňu vysmážaných rezňov. Pri tejto vôni si aj dnes vieme vybaviť ornamenty na sviatočnom servise a pocit, ktorý sme zažívali pri krájaní torty.
Varte spolu, budete si bližší
Varte spolu, budete si bližší
Thu, 14 Nov 2019 07:29:00

Staré známe príslovie hovorí, že láska ide cez žalúdok. Mnohí s ním nesúhlasia, ale už od dávna sa s rodinou a priateľmi stretávame pri spoločných sviatočných jedlách. Pamätáte si z detstva klasické nedeľné obedy alebo oslavy, kedy sa prestieral biely obrus, servítky sa skladali do všakovakých tvarov a stôl sa prehýbal pod váhou dobrôt? Tradícia milovaná i nenávidená, ale dodnes ju máme v spomienkach, keď zacítime vôňu vysmážaných rezňov. Pri tejto vôni si aj dnes vieme vybaviť ornamenty na sviatočnom servise a pocit, ktorý sme zažívali pri krájaní torty.

Čuch je zmysel, vďaka ktorému si vieme vybaviť situácie a pocity, keďže práve vône sa dostávajú hlboko do podvedomia a sú zdrojom rôznych nečakaných asociácii. Okamihy, ktoré sú sprevádzané výraznou vôňou sú zapamätateľnejšie, a preto vôňa dokáže ovplyvniť našu náladu. Spoločné jedlo a jeho príprava je príležitosť ako budovať vzájomné vzťahy a vytvoriť nezabudnuteľné chvíle s ľuďmi, ktorí sú nám blízky.

Príchod jesene je ideálnym obdobím, kedy začať s týmto novým rituálom a nahradiť ním niektorú letnú aktivitu. Nie je dôležité, či budete variť s partnerom, s deťmi alebo s kamarátmi. Podstatné je, že vďaka spoločnému vareniu a stolovaniu si nájdete čas byť spolu a oddýchnete si po hektickom dni.  

Deti určite ocenia spoločnú prípravu hravých raňajok, vďaka ktorým im dokážete do stravy prepašovať aj menej obľúbenú zeleninu. Pri príprave sovy budete potrebovať minimum ingrediencii: mini paradajky, uhorku a mozzarellu. Keď deti uvidia výsledok, radi to budú opakovať každý víkend.

Stačí zapojiť fantáziu a vytvoríte veselé raňajky a zároveň aj príjemnú víkendovú aktivitu, pri ktorej budete mať dosť času porozprávať sa o zážitkoch z celého týždňa.

Pozvanie na večeru je milým darčekom a jedným zo spôsobov trávenia spoločného času. Potešte sa navzájom a večeru si spolu vytvorte. Vyberte si recept, ktorí nikoho neodradí svojou náročnosťou a z nakupovania urobte tiež spoločnú aktivitu. Spríjemnite si tak rutinnú povinnosť, ktorá patrí k takmer každému všednému dňu.

Naučíte sa pracovať v tíme a preveríte si tak navzájom svoje komunikačné schopnosti. Príprava jedla je hlavne o komunikácii a tieto spoločné zážitky prinesú do vášho vzťahu nový vietor.

Taliani využívajú spoločné stolovanie asi najviac so všetkých. Väčšinu času delia medzi priateľov a rodinu. Uprednostňujú jedlá jednoduché na prípravu s málom surovín. Na druhej strane preferujú kvalitné potraviny, ktoré nie je potrebné výrazne dochucovať, správnymi kombináciami zvýrazňujú ich prirodzenú chuť. Pripravte si spoločne napríklad cestoviny s cuketou a mozzarellou. Recept je nenáročný, rýchly a chutný zároveň. Na jeho prípravu potrebujete ingrediencie, ktoré sa nachádzajú v každej kuchyni a postup nie je zložitý.

Ingrediencie:

2 cukety

1 cibuľa

Strúčik cesnaku

Čerstvá petržlenová vňať

Olivový olej

2 balenia mozzarelly Galbani

500 g cestovín

Soľ a korenie

Postup prípravy: Cuketu nakrájajte na menšie kúsky a cibuľu nadrobno.  Na rozpálený olivový olej vhoďte cuketu, cibuľu a olúpaný strúčik cesnaku a osmažte. Cestoviny uvarte al dente. Po uvarení ich preceďte a vložte k cuketovej zmesi do hrnca.  Premiešajte, dochuťte a dajte na tanier. Na záver ozdobte nasekanou petržlenovou vňaťou a na plátky nakrájanou mozzarellou.

Nabitý týždenný program nie je naklonený každodennému spoločnému vareniu, no snažte sa jesť spolu aspoň raz za deň. Vychutnať si raňajky v dobrej spoločnosti je vynikajúcim štartom do každého náročného dňa. Spoločné varenie vám prinesie nové zážitky  a pohodová atmosféra v príjemnom prostredí sprevádzaná dobrým jedlom zanechá ten pravý pocit blízkosti.

- reklamná správa - 

]]>
Thu, 14 Nov 2019 07:29:00 2019-11-14 07:29:00 1
Som vydatá, ale randím s inými mužmi: Manžel mi to toleruje a prezradím vám dôvod, prečo to robí https://feminity.zoznam.sk/c/906513/som-vydata-ale-randim-s-inymi-muzmi-manzel-mi-to-toleruje-a-prezradim-vam-dovod-preco-to-robi
Eva žije v manželstve, ktoré je na prvý pohľad netradičné. Popri svojom mužovi, randí aj s inými chlapmi. Odkedy s tým začala, vášeň medzi ňou a jej mužom nikdy nebola väčšia a sex kvalitnejší. Skutočne sa dá v takomto zväzku dlhodobo fungovať?
Som vydatá, ale randím s inými mužmi: Manžel mi to toleruje a prezradím vám dôvod, prečo to robí
Som vydatá, ale randím s inými mužmi
Wed, 13 Nov 2019 14:00:00

Eva žije v manželstve, ktoré je na prvý pohľad netradičné. Popri svojom mužovi, randí aj s inými chlapmi. Odkedy s tým začala, vášeň medzi ňou a jej mužom nikdy nebola väčšia a sex kvalitnejší. Skutočne sa dá v takomto zväzku dlhodobo fungovať?

Vždy som milovala voľnosť

Eva sa vydávala pomerne neskoro. Mala tesne po tridsiatke, takže randenia si užila až až. Nikdy však nebola ten typ ženy, ktorý by výsostne túžil po rodine, deťoch a všetkého, čo k typicky rodinnému životu patrí. Jej mama vždy tvrdila, že je od malička taký ”vetroplach”. Mnohokrát sa pre veci nadchla, išla do nich naplno, no napokon nič nedotiahla dokonca. To bolo jej špecialitou. A takto nejako pristupovala aj ku vzťahom.

Neprehliadnite: Na radu manželovej sekretárky sme išli do tohto rezortu na dovolenku: Jedna zo žien si dala dolu vrchný diel a potom...

”Keď som stretla Petra, nebola to typická láska na prvý pohľad. Áno, imponoval mi, bol sexi, mal dobré postavenie a nechýbal mu prirodzený intelekt. Všetko to vzniklo veľmi spontánne. Vychádzali sme si, mali sme dobrý sex a ja som vlastne od vzťahu ani nič viac neočakávala. Keď ma však po roku požiadal o ruku, bola som naozaj prekvapená. Ale povedala som si, že to skúsime. Všetky moje kamošky už boli vydaté a v podstate som som aj úlohu manželky chcela skúsiť. Viem, že to možno niekto odsúdi, no nikdy som nemala veľké abmície vydať sa byť mamou.”

Jeho návrh prekvapil aj mňa

Potom, ako sa Eva vydala, jej očakávania však neboli naplnené. Pripadala som si ako v zlatej klietke. "Stále to isté dookola. Neustále sme v podstate boli spolu a mne začala chýbať tá počiatočná iskra, ktorú náš vzťah predtým mal. Vedela som, že mi chýba flirtovanie, nejaká vášeň, nové podnety. Vždy som bola veľmi úprimná a tak som to narovinu Petrovi povedala. Sám mi dal návrh, ktorý ma naozaj prekvapil. Povedal mi, že môžem randiť s cudzími mužmi. Žiaden sex, čisto len schôdzky a flirt. Áno, priznávam, prekvapilo ma to, no súhlasila som." A Eva sa skutočne začala bez prítomnosti Petra správať ako slobodná. Pravidelne mávala rôzne schôdzky, večer chodievala neskôr domov. Ale len raz do týždňa. To bola jeho podmienka. 

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

”Verte či nie, náš vzťah to posilnilo. Ja som spokojná, môj muž ma priťahuje oveľa viac a sex? Ten sme nikdy nemali lepší. Netvrdím, že je každý na to stavaný, no nám to takto funguje perfektne.”

]]>
Wed, 13 Nov 2019 14:00:00 2019-11-13 14:00:00 1
Známe hollywoodske hviezdy, ktoré sa vylepšili pred 30-tkou: Štvorici týchto krások to ale uškodilo https://feminity.zoznam.sk/c/906518/zname-hollywoodske-hviezdy-ktore-sa-vylepsili-pred-30-tkou-stvorici-tychto-krasok-to-ale-uskodilo
Majú milióny fanúšikov, ktorí ich obdivujú a slepo nasledujú. A preto je pre mnohých záhadou, prečo sa dali tieto známe hviezdy vylepšiť a ešte k tomu v tak mladom veku.
Známe hollywoodske hviezdy, ktoré sa vylepšili pred 30-tkou: Štvorici týchto krások to ale uškodilo
Hailey Bieber si tiež prešla úpravami vzhľadu
Wed, 13 Nov 2019 12:00:00

Majú milióny fanúšikov, ktorí ich obdivujú a slepo nasledujú. A preto je pre mnohých záhadou, prečo sa dali tieto známe hviezdy vylepšiť a ešte k tomu v tak mladom veku.

Bella Thorne

Americká herečka už ako 16-ročná podstúpila operáciu nosa. O pár rokov neskôr k tomu pribudli aj pery a zuby. Dnes je ryšavá herečka na nepoznanie a pôsobí veľmi lacno. A to nie len vďaka plastickým úpravám. Bella sa prezentuje v nie lichotivom svetle. Pôsobí často veľmi neupravene a vulgárne v čomkoľvek sa v poslednom období ukáže. Či už v súkromí alebo na spoločenských akciách.

Prečítajte si: Bella Hadid ako najkrajšia žena sveta: Zaslúži si tento titul i napriek údajným plastikám?

Hailey Bieber

Manželka Justina Biebera Hailey Bieber si tiež prešla premenou vzhľadu. A tiež v mladom veku. Dala si totiž upraviť nos. Dnes sa na seba tiež však podobá čoraz menej a menej... Ale väčšie úpravy na svojom vzhľade popiera a pripisuje ich procesu prirodzeného starnutia. Tak či onak, Hailey tieto premeny tiež veľmi nelichotia.

Neprehliadnite: Nádherná modelka Gabrielle sa vydala za muža snov. Pozrite si zábery z rozprávkovej svadby

Taylor Swift

Všimli ste si, že aj tvár Taylor Swift sa pomaly mení? Ako by strácala svoju iskru, vďaka ktorej si pred rokmi získala milióny fanúšikov. Jej tvár však je až dokonalá a občas pôsobí veľmi vyumelkovano. V jej prípade sa však posledné meisace klebetí aj o zmene veľkosti poprsia. I keď Taylor tieto tvrdenia popiera.

Mohlo by vás zaujímať: Prirodzená vs. upravená: Ako vyzerajú hollywoodske krásky bez make-upu a retuše?

Kylie Jenner

Ak by sme však mali vybrať jednu hviezdu, ktorej plastiky uškodili asi najviac zo súčasných osobnosti, je to jednoznačne Kylie Jenner. Reality hviezdička, jedna z najsledovanejších tvárí Instagramu doteraz priznala (a aj to pod nátlakom) zväčšenie pier. Keď sa však pozriete na jej tvár hneď zistíte, že nešlo len o pery...

]]>
Wed, 13 Nov 2019 12:00:00 2019-11-13 12:00:00 1
Na modriny, bolesti hlavy či chrbta: Zázrak našich mám funguje aj dnes https://feminity.zoznam.sk/c/906457/na-modriny-bolesti-hlavy-ci-chrbta-zazrak-nasich-mam-funguje-aj-dnes
Je na trhu už neuveriteľných 106 rokov a napriek tomu nestratila nič zo svojej popularity. Vďačí za ňu najmä svojim jedinečným účinkom a širokému využitiu. Ikonická Alpa bola súčasťou domácností našich mám a babičiek, rovnako však pomáha aj dnes. Siahajú po nej športovci, mamičky s deťmi, zamestnaní ľudia aj seniori.
Na modriny, bolesti hlavy či chrbta: Zázrak našich mám funguje aj dnes
Alpa bola súčasťou domácností našich mám a babičiek, rovnako však pomáha aj dnes.
Wed, 13 Nov 2019 10:01:00

Je na trhu už neuveriteľných 106 rokov a napriek tomu nestratila nič zo svojej popularity. Vďačí za ňu najmä svojim jedinečným účinkom a širokému využitiu. Ikonická Alpa bola súčasťou domácností našich mám a babičiek, rovnako však pomáha aj dnes. Siahajú po nej športovci, mamičky s deťmi, zamestnaní ľudia aj seniori.

Malý zázrak

Presne tak sa označuje prírodná zmes alkoholu, éterických olejov, rôznych byliniek, silíc a aromatických, väčšinou mentolových látok. Značka Alpa sa na trhu prvýkrát objavila v roku 1913, keď bola zaregistrovaná aj jej ochranná známka. Hoci väčšina z nás pozná najmä klasickú francovku, na trhu dnes môžeme nájsť viac druhov Alpy. Liehový bylinný roztok a masážne gély a krémy kúpime v obchodoch, drogériách alebo lekárňach. V čom všetkom teda zázračné účinky tejto legendy spočívajú?

Úľava od bolesti

Ak vás trápia bolesti kĺbov a svalov alebo vám ide prasknúť hlava a nechcete hneď siahať po tabletke, rada je jednoduchá: vyskúšajte Alpu. Tá totiž slúži v prvom rade na to, aby zbavila bolesti. Jemná masáž bolestivých miest prináša úľavu takmer okamžite.

Na modriny, pomliaždeniny, výrony, zlomeniny a preležaniny je ideálna napríklad Alpa s obsahom kostihoja, pri reumatických bolestiach kĺbov, svalov a chrbta vám uľaví masáž gélom s obsahom klinčeka. V prípade bolesti hlavy stačí francovku Alpa nakvapkať na záhlavie či na spánky a votrieť do pokožky, prípadne si urobiť obklad. Na masáž spánkov sa výborne hodí aj gél a krém Lesana.  

Studené a ťažké nohy či kŕčové žily

Mať stále studené nohy a fialové ruky nie je nič príjemné. Ak trpíte poruchami prekrvenia, skúste Alpu s blahodarnými účinkami gaštanu. Ten pôsobí protizápalovo na cievny systém, predovšetkým na žily, odstraňuje opuchy a priaznivo ovplyvňuje pružnosť a pevnosť cievnych stien. Rovnako dobre jeho silu využijete aj pri kŕčových žilách či po celodennom státí na odstránenie pocitu „ťažkých“ nôh. 

Ekzémy a akné

Ak trpíte kožnými problémami, ako sú ekzémy či akné, nemusíte hneď kupovať drahé krémy. Pri liečbe vám pomôže aj Alpa s obsahom arniky, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrými hojivými účinkami. Arnika pôsobí liečivo prakticky na všetky rany a je vhodná aj na citlivú pokožku.

Únava po práci a športe

Máte za sebou náročný deň? Doprajte si masáž Alpou, alebo si nalejte za štamperlík do kúpeľa. Na regeneráciu svalov po fyzickej únave je skvelý napríklad gél a krém Lesana, regeneračné účinky však oceníte aj pri masáži gélom s obsahom klinčeka. Za vyskúšanie určite stojí aj francovkový gél, ktorého bylinné silice prinášajú úľavu po športovom výkone a fyzickej námahe.

Ďalšie využitie

Výpočet problémov a situácií, pri ktorých Alpa funguje ako záchrana a prvá pomoc, je, samozrejme, oveľa širší. Už celé generácie preverili jej dezinfekčné účinky pri odretých a rozbitých kolenách, bolestivých štípancoch od komárov, popraskaných pätách či kurích okách. Kúpeľ v teplej vode s prídavkom Alpy pomôže pri potení nôh a potretie spánkov a zátylku niekoľkými kvapkami francovky zasa prinesie potrebné osvieženie vodičom pri dlhej ceste autom.

Spoznajte všetky účinky ALPY

Advertoriál pripravený v spolupráci s Alpou.

]]>
Wed, 13 Nov 2019 10:01:00 2019-11-13 10:01:00 1
Zabudnutý beauty trend spred 15 rokov je opäť na výslní: Dymové líčenie by ste mali zase oprášiť https://feminity.zoznam.sk/c/906511/zabudnuty-beauty-trend-spred-15-rokov-je-opat-na-vyslni-dymove-licenie-by-ste-mali-zase-oprasit
Pamätáte si na tento beauty trend, ktorý patril medzi najžiadanejšie zhruba pred pätnástimi rokmi? Tak hádajte čo! Teraz je späť. Vyskúšate?
Zabudnutý beauty trend spred 15 rokov je opäť na výslní: Dymové líčenie by ste mali zase oprášiť
Dymové líčenie sa opäť hlási o slovo
Wed, 13 Nov 2019 10:00:00

Pamätáte si na tento beauty trend, ktorý patril medzi najžiadanejšie zhruba pred pätnástimi rokmi? Tak hádajte čo! Teraz je späť. Vyskúšate?

Návrat

Veľkým zvykom posledných sezón je, že zabudnuté trendy sa opäť dostávajú na výslnie. A to je i prípad dymového líčenia, ktoré ste možno nosili na párty, keď ste boli násť-ročné. Ale môžete s ním začať opäť experimentovať. Poprední make-up artisti sa zhodujú na tom, že práve dymové líčenie bude top trendom vianočných večierkov.
Všetky vieme, že make-up dokáže urobiť zázraky. A správny make-up z vás urobí hollywoodsku divu. Ak však chcete, aby to dopadlo bez faux pas, dodržiavajte zásadné body, ktorý kľúčom k úspechu.

Mohlo by vás zaujímať: Ako pripraviť pleť na zimu? Dodržiavajte tieto body a bude o poznanie lepšia

Tým najdôležitejším je samotné tieňovanie. Prechody musia byť veľmi jemné, splývať a zapadať do seba ako skladačka. Takže žiadne výrazne skoky, lebo budete skôr na smiech. Dosiahnuť to môžete pomocou kvalitných štetcov - mäkký guľatý je základ, ale aj rovnako kvalitnou podkladovou bázou, vďaka ktorej očné tiene vydržia dlho.
Zabudnúť by ste mali na tekuté očne linky a ak po nejakej túžite aplikujte ju len ceruzkou, alebo očným tieňom. Líčenie musí pôsobiť "mäkko" a výrazne linky by celkom udupali.

Inšpirujte sa: Nezabúdajte na líčka! Tento sexi prvok v líčení vám môže hravo opticky zoštíhliť tvár


Keďže dymové líčenie je samé o sebe výrazné, všetko ostatné by ste si mali len upraviť, nie zvýrazňovať. V praxi to znamená: vyčesané obočie bez dokreslenia (ak to nie je potrebné), prirodzené riasy, rúž neutrálny, prípadne s hnedým nádychom a takmer žiadne líčka.

Vyskúšajte: Hnedé rúže hlásia návrat! Aký odtieň sa hodí práve vám podľa farby vlasov?

 

]]>
Wed, 13 Nov 2019 10:00:00 2019-11-13 10:00:00 1
Najúspešnejšia tenistka Dominika Cibulková sa lúči s kariérou: Dojatá Dara Rolins, Zuzana Šebová a ďalšie osobnosti https://feminity.zoznam.sk/c/906516/najuspesnejsia-tenistka-dominika-cibulkova-sa-luci-s-karierou-dojata-dara-rolins-zuzana-sebova-a-dalsie-osobnosti
Najúspešnejšia slovenská tenistka v histórii Dominika Navara Cibulková sa dôstojne rozlúčila s profesionálnou dráhou tenistky. Vybrala si pre to tento výnimočný moment.
Najúspešnejšia tenistka Dominika Cibulková sa lúči s kariérou: Dojatá Dara Rolins, Zuzana Šebová a ďalšie osobnosti
Najúspešnejšia tenistka našej histórie Dominika Navara Cibulková sa rozlúčila s profesionálnou kariérou tenistky
Wed, 13 Nov 2019 07:30:00

Najúspešnejšia slovenská tenistka v histórii Dominika Navara Cibulková sa dôstojne rozlúčila s profesionálnou dráhou tenistky. Vybrala si pre to tento výnimočný moment.

Biografia s názvom „Tenis je môj život“ sa stala akousi rozlúčkou a poďakovaním celému tímu i fanúšikom v úspešnej profesionálnej kariére tenisovej špičky Dominiky Navara Cibulkovej.

Tenistka Dominika Navara Cibulková v nej odkrýva najdôležitejšie momenty vo svojej kariére i živote celkovo, vrátane pádov a potknutiach, ale aj vydretých víťazstvách. Ako jediná slovenská tenistka sa prebojovala do finále grandslamu a stala sa majsterkou sveta. Tlak spoločnosti a snaha o dokonalosť si vyžiadali svoju daň. O tom a o ďalších dôležitých medzníkoch otvorene porozprávala vo svojej knihe.

Na rozlúčke nechýbali najbližší, ktorí sa pohybujú v tesnej blízkosti úspešnej tenistky. Medzi nimi jej mama Katarína, manžel Michal Navara, tréner Matej Lipták, ale aj blízki priatelia. Spolu s tímom, s ktorým pracovala na knihe, ktorá je sondou do duše tenistky, pokrstili biografiu priamo pred zrakom divákov a fanúšikov. Andrea Coddington, autorka knihy tak prežila autentické chvíle s tenistkou a vložila do tohto diela celé jej srdce. Knihu si nenechali ujsť ani významné osobnosti ako spisovateľka Oľga Feldeková či herečka Emília Vášáryová. 

Portrét Dominiky Navara Cibulkovej, ktorý môžeme vidfieť na obálke má na svedomí uznávaný módny fotograf u nás i v zahraničí Branislav Šimončík. O grafickú stránku knihy sa postarala umelkyňa Mikina Dimunova. 

Prečítajte si: Roger Federer je šťastný muž: Tieto fotografie zachytávajú našu Slovenku Mirku po jeho boku ako dokonalú manželku

Dominika Navara Cibulková

Najúspešnejšia tenistka Dominika Navara Cibulková zvolila outfit, ktorý korešpondoval s profesiou tenistky a bol celý biely. Andrej Kusalík, ktorý sa stará roky o Dominikin šatník si dal záležať a Dominika v nežnej bielej pôsobia skutočne jemne, otvorene a veľmi úprimne. 

Zuzana Šebová

Herečka Zuzana Šebová patrí medzi Dominikine kamarátky a v tento výnimočný deň ju prišla podporiť aj ona. V koženom stylingu pôsobila veľmi elegantne a bolo príjemné vidieť v spoločnosti jednu z najtalentovanejších herečiek súčasnosti.

Dara Rolins

Medzi pozvanými hosťami nechýbala speváčka Dara Rolins, ktorá sa s Dominikou pozná roky. Popová diva pútala pozornosť v šatách v štýle „peplum“. Korzetový strih šiat zvýraznil jej ženské krivky a Dara sa opäť raz premenila na divu večera. 

Natália Selveková

Majiteľka estetickej kliniky Natália Selveková vždy príde s najnovšími trendmi. Pozornosť je tentoraz upriamená na čižmy a kabelku od ikonických značiek, ktoré ovládli svet Instagramu. Natália a jej styling sú príkladom toho, čo všetko sa dá s kvalitnými nadčasovými kúskami vykúzliť.

Zuzana Mauréry

Herečka Zuzana Mauréry bola vzácnym hosťom krstu knihy a rozlúčky s tenisovou kariérou. V bielom kabátiku pôsobila ako skutočná dáma. Jedna z najlepších slovenských herečiek, ktorá si zaslúži obdiv naprieč generáciami. 

Adela Vinczeová

V tento výnimočný deň nechýbala ani moderátorka Adela Vinczeová. Majsterka slova a žena, ktorá dokáže oceniť talent a výnimočnosť druhých. Pôsobila veľmi uvoľnene, prirodzene a tak, ako jej to pristane najviac.

Eva Rezešová-Džodlová

Podnikateľka Eva Rezešová-Džodlová zvolila na túto príležitosť čierny styling. Univerzálnosť, ktorú ponúka ocení nejedna žena a v spoločnosti je čierna vždy považovaná za eleganciu a noblesu.

Katarína Cibulková

Mama našej najúspešnejšej tenistky Katarína Cibulková bola v tento večer dojatá a hrdá. Pri svojej dcére stála odmalička a bola jej najväčšou podporou. Vzťah mamy a dcéry, ale aj ako priateliek je cítiť vždy, keď sa dvojica spolu objavila na verejnosti či v súkromí. Láska medzi rodičom a dieťaťom je to najviac, čo môže pomôcť v plnení si snov.

Neprehliadnite: VIDEO: Večer plný hviezd: Kúzelná Dara Rolins inak ako ju poznáte, Alena Heribanová si drží roky status dámy

Barbora Franeková

Misska Barbora Franeková je jednou z najbližších kamarátok tenistky Dominiky Navara Cibulkovej. Dôležitý a neľahký krok v živote Cibulkovej prišla aj ona podporiť a na svoju kamarátku bola patrične hrdá. 

]]>
Wed, 13 Nov 2019 07:30:00 2019-11-13 07:30:00 1
Zatajuje vám vaša polovička nejaké veci? Vďaka týmto trom veciam to bleskurýchle odhalíte https://feminity.zoznam.sk/c/906512/zatajuje-vam-vasa-polovicka-nejake-veci-vdaka-tymto-trom-veciam-to-bleskurychle-odhalite
Niekedy k nám partner nie je taký úprimný ako očakávame. Dá sa však celkom ľahko zistiť, či nám niečo zatajuje alebo nie. Stačí len vedieť, čo ho prezradí a zamerať sa na to.
Zatajuje vám vaša polovička nejaké veci? Vďaka týmto trom veciam to bleskurýchle odhalíte
Niekedy k nám partner nie je taký úprimný ako očakávame
Wed, 13 Nov 2019 06:00:00

Niekedy k nám partner nie je taký úprimný ako očakávame. Dá sa však celkom ľahko zistiť, či nám niečo zatajuje alebo nie. Stačí len vedieť, čo ho prezradí a zamerať sa na to.

Každý z nás niekedy klame. A ten, kto tvrdí, že to tak nie je a za každých okolností hovorí výhradne pravdu, tak... klame! Avšak ako zistiť, kedy vám muž po vašom boku zatajuje určité veci, ktoré by vám mal povedať? Nie je totiž klamstvo ako klamstvo. A to všetky veľmi dobre vieme. 

Neprehliadnite: Na radu manželovej sekretárky sme išli do tohto rezortu na dovolenku: Jedna zo žien si dala dolu vrchný diel a potom...

1. Prezradia ho pohyby nôh

Naučiť sa dekódovať pohyby tela svojho partnera je akýsi základ. Pokiaľ si teda ste absolútne istá, tým, že je k vám za akýchkoľvek okolností úprimný, tak to nepotrebujete. No a pre tie zvyšné z nás, je predsa len dobré, čo to vedieť. Cesta k tomu naučiť sa rozpoznať klamstvo, začína pri pozorovaní správania sa vášho drahého v prirodzených, uvoľnených a nestresových podmienkach. Potom sa dajú odhaliť očividné odchýlky, ktoré sú sprievodným znakom pri klamaní. Ako prvé, by ste sa mali zamerať na pohyby jeho nôh. Práve nervozitu a úzkosť  totiž podvedome najprv kompenzujeme pomocou zvýšeného pohybu nôh. Zostávame akýsi nepokojní, neustále nohy prekladáme, šúchame nimi o zem alebo o nábytok. 

2. Všímajte si zreničky

Rozšírenie zreničiek je niečo, s čím nikto nevie pracovať cielene. Preto ak si nie ste istá, či vám váš partner hovorí celú pravdu, zamerajte svoju pozornosť na jeho zreničky. Ľudia, ktorí sa snažia niečo zatajiť, ich majú vždy rozšírené. Možno to pripísať zvýšenému napätiu a sústredeniu.

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

3. Zamerajte sa na celkovú reč tela, nie len tvár

Vedeli ste, že mimické svaly v tvári rovnako ako zreničky, nedokážeme vôľou ovládať? Preto si vždy všímnite nielen tvár, ale celkový výraz vášho partnera. Pri drobných výmysloch a zatajovaní skutočností, totiž vraštíme tvár do rôznych grimás. Všímajte si aj úsmev svojej polovičky. Pre klamára je ťažké úprimne sa usmiať a pritom klamať.  Úprimný úsmev sa prejaví na celej tvári - aj v kútikoch očí, naopak ten falošný, je čisto len ústami.

 

]]>
Wed, 13 Nov 2019 06:00:00 2019-11-13 06:00:00 1
Na služobnej ceste sa za manželkiným chrbtom rád predvádzal: Nie každý chlap, ktorý je sexi, je taký aj v posteli https://feminity.zoznam.sk/c/906507/na-sluzobnej-ceste-sa-za-manzelkinym-chrbtom-rad-predvadzal-nie-kazdy-chlap-ktory-je-sexi-je-taky-aj-v-posteli
Zakázané ovocie chutí najlepšie. Sama som pritom naletela jednému mužovi, ktorý mi otvoril oči v tom, že nie každý chlap, ktorý je na prvý pohľad sexi, je taký aj v posteli!
Na služobnej ceste sa za manželkiným chrbtom rád predvádzal: Nie každý chlap, ktorý je sexi, je taký aj v posteli
Bol na služobnej ceste a za manželkiným chrbtom sa rád predvádzal: Nie každý chlap, ktorý je sexi, je taký aj v posteli!
Tue, 12 Nov 2019 14:00:00

Zakázané ovocie chutí najlepšie. Sama som pritom naletela jednému mužovi, ktorý mi otvoril oči v tom, že nie každý chlap, ktorý je na prvý pohľad sexi, je taký aj v posteli!

Dotyčný, o ktorom dnes bude reč, je muž, ktorý spolupracoval s našou firmou a stretávali sme sa na služobných cestách. Alex vždy patril medzi chlapov, ktorí boli doslova magnetom na ženy. Nemusel pohnúť ani prstom a ženy mu do postele doslova skákali. Vždy však jednorazovo a o detailoch jeho afér sa nikdy nič neprevalilo. Práve to bolo na tom najzáhadnejšie a pre mnohé ženy, ako som bola aj ja, o to viac lákavejšie.

Čítajte tiež: Na tieto typy mužov by ste si mali dať pozor: Podľa zverokruhu patria medzi najnestabilnejších partnerov

Všetky vedeli, že má manželku

Ženy, ktoré sa okolo neho motali dobre vedeli, že má manželku a nehodlá sa jej vzdať. O jeho pravidelných úletoch sa takisto vedelo a ťažko povedať, či ich vedela aj jeho vyvolená. Bolo ich totiž toľko, že sa zdá byť nereálne, aby jej to uniklo bez povšimnutia.
Chvíľkami mal človek pocit, že mu tieto milostné aféry manželka toleruje a je s tým zmierená. Vedela totiž, že jeho jedinou „vyvolenou“ je práve ona. Žiadnu inú ženu si totiž nenechal pustiť bližšie do svojej komfortnej zóny. Bol to jednoducho typický milovník žien, na ktorého aj keď nadávate, vždy mu odpustíte.

Na služobnej ceste som mu podľahla

Klamala by som, keď by som povedala, že som nikdy nepremýšľala nad tým, aký je to s ním posteli. Dá sa povedať, že čím viac sa to okolo neho točilo ženami, tým viac ma priťahoval. Vedel to a ženskú pozornosť si doslova užíval plnými dúškami. 
Vedela som však, že ak ho mám dostať do postele, budem musieť byť iniciatívna práve ja. Povestnými sa stali práve jeho služobky a preto každá z nás sa vždy na pracovnú cestu s ním veľmi tešila. Keď som odchádzala, zbalila som si sexi spodné prádielko, aby som urobila dojem. Chcela som byť pripravená a tiež som chcela dosiahnuť to, aby na náš spoločný večer nikdy nezabudol. Mala som to dokonale naplánované. 
Po spoločnej večeri sme zostali ešte popíjať a snažila som sa zostať v jeho prítomnosti čo najdlhšie. Keď ostatní išli na hotelovú izbu spať, zostali sme len my dvaja a vedela som, že to je moja jediná šanca.  Nechcela som si urobiť trapas a tak som čakala na nejaké znamenie a prejav náklonnosti z jeho strany. Išlo to veľmi ľahko a ani som sa nenazdala a skončili sme u neho v izbe. 

Neprehliadnite: Bola som jeho milenkou asi rok: Potom si ma našla jeho žena a prezradila tajomstvo toho, kto je vlastne jej muž

Nie každý chlap, ktorý je sexi, je taký aj v posteli

Práve za dverami hotelovej izby sa však začali diať veci, ktoré by mi ani vo sne nenapadli. Alex bol jeden sexi chlap, veľmi galantný, vždy upravený. Keď však zhodil oblek, akoby s ním zahodil aj kus džentlmena a premenil sa na úplne iné stvorenie. 
Celý večer sa totiž začal točiť okolo neho. Keď predo mnou stál nahý, všetka pozornosť bola len na ňom. Moja sexi bielizeň a v podstate aj ja celá ako som, sme boli nepodstatné. Alex túžil byť stredobodom pozornosti a začal sa predo mnou predvádzať. Najskôr začal robiť také tie čudné pohyby, ktoré robia gigolovia a striptéri. Trochu ma to šokovalo, ale povedala som si, že mu dám šancu a že chce zrejme urobiť dojem na mladú slečnu ako som ja. Predsa len, vekový rozdiel bol medzi nami niečo cez desať rokov. 
Keď sa však začal obliekať do rôznych sado maso kostýmčekov, ktoré mal uložené v skrini, začalo mi biť srdce, čo asi tak odo mňa bude chcieť. Nakoniec si vymyslel, aby som ho na obojku ťahala po dlážke hotelovej izby a diktoval mi slová, aké mu mám do toho hovoriť. Mala som pocit, že mu snáď robím nejaký komparz. Neustále mi dával nejaké úlohy a všetko sa točilo len okolo neho. O dotykoch pre ženu, nehovoriac o uspokojení, nebolo ani zmienky. Nikdy som nič také zo strany muža nezažila. Odtrpela som si to a neutiekla som, bola som zvedavá, kam to až zájde a či predsa len, niečo nečaká aj na mňa ako na záver.  Ale veru nedočkala som sa. 

Tento „zážitok“ ma však presvedčil o tom, že nie každý chlap, ktorá je pekný a sexi na pohľad a pri vystupovaní, je taký aj v posteli... Už chápem, prečo jeho aféry boli vždy len jednorazové a zrejme aj jednostranné. Odvtedy som naňho zmenila pohľad a vôbec ma nepriťahuje, práve naopak, stal sa pre mňa neatraktívny.

]]>
Tue, 12 Nov 2019 14:00:00 2019-11-12 14:00:00 0
Recept na šťastné manželstvo kráľovskej dvojice Kate a Williama: Vďaka tejto jednej veci zvládajú aj náročné situácie https://feminity.zoznam.sk/c/906505/recept-na-stastne-manzelstvo-kralovskej-dvojice-kate-a-williama-vdaka-tejto-jednej-veci-zvladaju-aj-narocne-situacie
Hoci ich vzťahu mnohí nedávali veľkú šancu ešte počas randenia, vojvodkyňa Kate Middleton a princ William sú jasným dôkazom toho, že ak sa dvaja ľúbia, zvládnu čokoľvek. Aj nátlak okolia a médií. Čo im pomáha prekonávať aj ťažšie situácie v manželstve?
Recept na šťastné manželstvo kráľovskej dvojice Kate a Williama: Vďaka tejto jednej veci zvládajú aj náročné situácie
Recept na šťastné manželstvo podľa kráľovskej dvojice Kate a Willilama
Tue, 12 Nov 2019 12:00:00

Hoci ich vzťahu mnohí nedávali veľkú šancu ešte počas randenia, vojvodkyňa Kate Middleton a princ William sú jasným dôkazom toho, že ak sa dvaja ľúbia, zvládnu čokoľvek. Aj nátlak okolia a médií. Čo im pomáha prekonávať aj ťažšie situácie v manželstve?

Láska ako z filmu

Rozprávkovú svadbu princa Williama a jeho krásnej snúbenice Kate Middleton  v roku 2011, sledoval snáď takmer celý svet. Rovnako to bolo aj počas ich randenia, kedy táto dvojica dokázala, že láska dokáže zázraky. Dokonca aj prelomiť prísne pravidlá protokolu britskej monarchie. A od momentu, kedy si povedali "Áno", patrí aj ich manželstvo medzi tie najsledovanejšie. Neustále sú pod drobnohľadom médií a verejnosti. A to veru nie je najjednoduchšia skúška vzťahu a spolužiatia. Najmä, ak ste zároveň aj rodičmi. Keď ste si mysleli, že títo dvaja sú za každých okolností usmiati a nič neriešia, mýlite sa. Áno aj kráľovská dvojica občas rieši škriepky, rovnako ako bežní smrteľníci. Viete však, na čo nedá princ William so svojou manželkou v takýchto prípadoch dopustiť?

Mohlo by vás zaujímať: Herečka Blake Lively po druhom tehotenstve schudla 30 kíl: Za jej premenou stojí tento muž

Aj počas pracovných ciest nezabúdajú na túto jednu vec

Krásnu vojvodkyňu a jej sympatického manžela, sme snáď nevideli nikdy na verejnosti inak ako s dobrou náladou. Nie, nehrajú to.Je to pre nich prirodzené. Humor a smiech je totiž niečo, čo považujú v živote sa mimoriadne dôležité. Vedia, že práve s nimi, ide všetko oveľa ľahšie. Aj počas pracovných ciest a vo chvíľach, keď sú unavení a vyčerpaní, sa snažia nájsť vždy niečo pozitívne, čo im pomôže ťažšie chvíle prekonať. Snažia sa jeden druhého rozosmiať a spomínajú na momety, ktoré im dokážu vyčarovať úsmev na perách. 

Toto je ich recept na šťastné manželstvo

Kate a William v podstate počas celého svojho manželstva nečelili nejakej výraznej kríze. Čokoľvek sa medzi nimi odohrávalo, dokázali v pokoji doma vyriešiť a prekonať. Tak ako je Kate pre Williama oporou, rovnako je to aj opačne. Veľmi im obom záleží na tom, aby sa ten druhý cítil dobre a spokojne. Práve preto vždy raz do týždna, jeden druhého potešia nejakou drobnosťou. Nejde o nič materiálne, skôr o milé gesto, ktoré toho druhého poteší. Kate napríklad Williamovi pripraví obľúbenú šálku kakaa, ktoré mu pripomána detstvo, či princ svojej manželke číta poóziu, ktorú tak veľmi miluje. Práve takéto malé veci dokážu urobiť veľa. Ak totoiž človek cíti, že niekomu na ňom záleží, jeho pohľad na život je oveľa jasnejší a pestrejší. Tak čo, skúsite to aj doma so svojou polovičkou?

Neprehliadnite: 22 kíl dolu a Jessica Simpson má späť telo dvadsiatničky: Toto je recept a dôvod, prečo chcela schudnúť!

]]>
Tue, 12 Nov 2019 12:00:00 2019-11-12 12:00:00 1
Dvojradový trenčkot ako nestarnúca klasika: Jeden z týchto modelov určite nájdete aj vo svojom šatníku https://feminity.zoznam.sk/c/906509/dvojradovy-trenckot-ako-nestarnuca-klasika-jeden-z-tychto-modelov-urcite-najdete-aj-vo-svojom-satniku
Baloniak, parka alebo trenčkot zamávali s módnymi trendmi a zaplietli sa do elegantného šatníka žien. Výsledok? Nenechal na seba dlho čakať a v uliciach metropol to doslova ožilo.
Dvojradový trenčkot ako nestarnúca klasika: Jeden z týchto modelov určite nájdete aj vo svojom šatníku
Dvojradový trenčkot ako nestarnúca klasika: Jeden z týchto modelov určite nájdete aj vo svojom šatníku
Tue, 12 Nov 2019 10:00:00

Baloniak, parka alebo trenčkot zamávali s módnymi trendmi a zaplietli sa do elegantného šatníka žien. Výsledok? Nenechal na seba dlho čakať a v uliciach metropol to doslova ožilo.

Predtým než sa naplno vrhneme do kabátov, stále je tu sezóna trenčkotov. Ultimátna klasika, ktorá nestarne. Správne zvolený strih lichotí každej ženskej postave. Novodobý štýl nosenia nekladie žiadne medze a uvoľnený štýl možno cítiť všade naokolo. 
Inšpirujte sa štýlmi, ktoré sme pre vás vybrali a možno zistíte, že stačí siahnuť do šatníka po jeden z týchto modelov a len ho vhodne skombinovať.

Inšpirujte sa: Mini kabelky tejto jesene: Keď uvidíte, aké tvary sa budú nosiť, možno jednu takú ešte nájdete v šatníku 

Army štýl s lemovaním

Trenčkot sa dnes objavuje vo svojich rôznych podobách. Originalite sa medze nekladú. Army štýl sa tak pretavila aj do tohto modelu a trenčkot v jeho podaní vyzerá lákavo. Prináša so sebou komfort a odklon od klasiky. Lemovanie ako detail, ktorý ihneď upúta vaše oko.

Nestarnúca klasika

Klasický strih, farba aj prevedenie. Trenčkot, ktorý je označovaný ako nestarnúca klasika. Je nenápadný a predsa stále žiadaný. Tento model vás nikdy neomrzí a kedykoľvek ho zo skrine vytiahnete, vždy bude IN. 

Oversized 

Kabát ako po otcovi alebo o číslo väčší. Široké padnuté ramená a dĺžka minimálne po kolená. Všimnite si detail na golieri. Trenčkot v tomto originálnom prevedení výborne vyzerá s tzv. mommy jeansami a bielym tričkom. Nič viac nič menej. 

Sport chic štýl 

Trenčkot nemusí mať vždy pevný strih. Existujú aj jeho ležérnejšie verzie, ktoré môžete previazať cez legíny a top alebo ich môžete nosiť dokonca v spojitosti s teplákmi. Na cestovanie je takýto outfit ako stvorený.

Neprehliadnite: Must-have klobúky: Nosí sa klasika aj znovuzrodený trend. Do týchto kúskov sa vám oplatí investovať

Baloniak k lodičkám

Čo by ste povedali, keby ste si z trenčkotu jeden deň vytvorili styling v podobe šiat? Ničoho sa nebojte, práve naopak, s vysokými ihličkovými lodičkami dokáže vyzerať naozaj dobre. Budete sa v ňom cítiť sebaisto a komfortne.

]]>
Tue, 12 Nov 2019 10:00:00 2019-11-12 10:00:00 1
Veľký pozor na to, v čom sa vyberiete na prvé rande: Toto muži na ženách nevidia najradšej https://feminity.zoznam.sk/c/906504/velky-pozor-na-to-v-com-sa-vyberiete-na-prve-rande-toto-muzi-na-zenach-nevidia-najradsej
Prvé rande je veľká vec. Preto mnohé ženy, v snahe zaujať, občas niktoré veci poriadne prepísknu. Preto vám prinášame mini návod, čomu sa radšej vyvarovať.
Veľký pozor na to, v čom sa vyberiete na prvé rande: Toto muži na ženách nevidia najradšej
Čomu by ste sa pri líčení mali vyvarovať ak sa chystáte na prvé rande?
Tue, 12 Nov 2019 09:00:00

Prvé rande je veľká vec. Preto mnohé ženy, v snahe zaujať, občas niktoré veci poriadne prepísknu. Preto vám prinášame mini návod, čomu sa radšej vyvarovať.

Zabudnite na výstrednosť!

Tá sa na rande jednoducho nenosí. Muži preferujú prirodzenosť. Takže žiadne trblietky na očiach, krikľavé a dlhé nechty na rukách, ktoré pripomínajú pazúriky...A to skutočne nikdy.  No jedine v tom prípade, že idete na tématickú party. Tiež si dajte pozor na výrazné líčenie očí s klasickými tieňmi. Dymové je síce stále žiadané, ale na rande je to až príliš. Naopak, čo muži ako jediný výrazný prvok na ženskej tvári naozaj milujú, sú červené pery. Ale v tom prípade musíte voliť prirodzený make-up či líčenie očí.

Mohlo by vás zaujímať: Alabastrová pleť podľa vzoru Francúzok: Na tento rituál nedajú dopustiť a mimické vrásky ich obchádzajú

Pozor na make-up!

Samozrejme, nosiť make-up môžete. Predsa nie každá žena má dokonalú pleť, a tak si chce pridať trochu sebavedomia práve make upom. A tu môže byť kameň úrazu.  Várazné nánosy, populárne kontúrovanie muži naozaj nemusia, naopak, to už radšej žiadny make-up ako ísť touto cestou. Takže naozaj nemusíte kvôli chlapovi tráviť pol hodinu líčením, ocenia, ak nemáte strach ukázať svoje prirodzenejšie ja. Takéto ženy sú dokonca v očiach chlapov oveľa viac sexi, pretože sú sebavedomejšie.

Inšpirujte sa: Nechajte vyniknúť vašu osobnosť vďaka vôni: Tieto parfumy ju na jeseň podčiarknu najviac

Umeliny

Tak to je skutočné tabu. Žiadne umelé riasy, nechtíky. Zabudnite rovno na to! Rovnako ťažko vedia muži prísť na chuť vytetovanému obočiu. A pozor si dajte i na zlepené riasy. Radšej im venujte pár sekúnd navyše, aby ste sa tomuto drobnému beauty problému vyvarovali. Sú to síce drobnosť, ale vytvárajú celkový obraz o nás a môžu rozhodnúť o tom, či vôbec bude druhé rande...

Prečítajte si: Beauty prehrešky, za ktoré sa dodnes hanbíme: Spomeniete si, ktorý vás neobišiel?

Veľa je jednoducho veľa.

Lak na vlasy, veľa parfumu, lepkavé lesky, líčka ako Marfuška... I na toto všetko si dajte pozor. Nezabúdajte na staré známe - menej je viac. Pri líčení to platí dvojnásobne! Rande preda nie je maškarný bál, idete predať seba, nie bábiku Barbie, tak k tomu aj pristupujte. A nezabúdajte, že ak vás daný objekt skutočne priťahuje, tak raz príde deň, kedy sa budete musieť ukázať v prirodzenom svetle. Tak prečo nie hneď na začiatku?

]]>
Tue, 12 Nov 2019 09:00:00 2019-11-12 09:00:00 0
Tieto Slovenky patria medzi najsledovanejšie: Každá z nich je iná, no predsa len majú niečo spoločné https://feminity.zoznam.sk/c/906503/tieto-slovenky-patria-medzi-najsledovanejsie-kazda-z-nich-je-ina-no-predsa-len-maju-nieco-spolocne
Ich profily možno sledujete aj vy. Stihli ste si však všimnúť, že napriek tomu, že sú rozdielne vo viacerých veciach, niečo majú predsa len spoločné...
Tieto Slovenky patria medzi najsledovanejšie: Každá z nich je iná, no predsa len majú niečo spoločné
Tatiana Žideková má jeden z najsledovanejších profilov
Tue, 12 Nov 2019 07:30:00

Ich profily možno sledujete aj vy. Stihli ste si však všimnúť, že napriek tomu, že sú rozdielne vo viacerých veciach, niečo majú predsa len spoločné...

Pripravenosť

Ako sa zvykne hovoriť, pripravenému šťastie praje, a to platí i na poli sociálnych sietí. Jednoducho svojmu profilu venujú tieto známe tváre dotatok času. Pristupujú k nemu ako k celoživotnému projektu a nie ako k niečomu, čo ich len dočasne baví. Napríklad blogerka a moderátorka Soňa Skoncová má každý jeden svoj príspevok ukážkovo vyladený po vizuálnej a textovej stránke. Nedáva veci, či do príbehu alebo na feed len tak, bez premyslenia. I ona potvrdzuje, že ak sa chcete živiť práve týmto a uspieť, musíte si vytvoriť akýsi plán a držať sa ho. A tento jej plán zaujal už viac, ako 135 tisíc followrov.

Rovnaký recept na úspech však má aj bloggerka Lucia, ktorú určite poznáte pod menom LucyPug. Jej Instagram sleduje cez 760 tisíc ľudí. Rovnako, ako Soňa, aj Lucia nerobí nič prvoplánovo, jej príspevky vznikajú za rovnakým účelom - namotivovať a zaujať.

Prečítajte si: Tieto ženy zohrávajú v živote Dary Rolins kľúčovú úlohu: Bez koho si svoj život nedokáže predstaviť?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucy(@lucypug),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SONA SKONCOVA (@sonaskoncova),

Príspevky

Ak by sme sa mali pozrieť na samotné príspevky, tak rozhodne musíme chváliť hlavne Karolínu Chomistekovú alebo Tatianu Židekovú, pri ktorých je hneď jasné, že im záleží, čo a ako vypublikujú. Obe presliahli hranicu 100 tisíc followerov. A obe napríklad pravidelne sledujú čas, kedy dávajú fotky von. Nad úpravami trávia možno viac času, ale výsledky rozhodne stoja za to. Jednoducho estetika predáva a preto netreba nič podceniť. Určite ste postrehli, že obe majú každý jeden svoj príspevok dokonalo upravený a vo výsledku zapadajú ich fotky do seba ako puzzle. A aj to jedným z kľúčových prvkov, ktoré vám môžu dopomôcť k väčšiemu počtu followerov.

Nesmieme však zabúdať ani na mladú Youtuberku Momu. Martina Horňáková svojimi príspevkami zaujala viac, ako pól milióna ľudí. Ak sa pozriete na jej profil všimnete si, že jej fotky dokopy ladia, čo je pravidlom číslo jeden, ak chcete bodovať na Instagrame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Moma (@martinahornakova),

 Mohlo by vás zaujímať: Karolína Chomisteková a jej dokonalá figúra: Čo všetko pre ňu robí jedna z najkrajších Sloveniek?

Komunikácia

Ďalší kľúč k tomu, ako si nahnať ľudí medzi sledujúcich, je "stará dobrá" komunikácia. Fanúšikovia musia mať jednoducho pocit, že sú súčasťou vášho života. Známe tváre s nimi komunikujú, nechávajú si od nich poradiť, ak sa plánujú vidať na mieta, kde ešte neboli. Zapájajú ich do bežného rozhodovania, a to, možno vás to prekvapí, fanúšikovia ocenia i tak najviac. Jednoducho sa musia cítiť tak, že práve oni sú dôvodom, prečo je váš profil taký populárny. Takto isto to robí aj ďalšia Youtuberka, Patrícia, známa hlavne pod menom Patra Bene. Jej Instagram sleduje 216 tisíc ľudí a práve s nimi často zdieľa radosti i starosti každodenného života 26-ročnej ženy. A má s tým značný úspech.

Neprehliadnite: Z dcérky vizážistky Lucie Sládečkovej je už dnes malá fashionistka: No nie je roztomilá?

Súkromie

To zaujíma fanúšikov najviac. Každý chce vidieť čo to z vášho života a života celebrít, a práve tie, ktoré zarábajú Instagramom najviac, si to plne uvedomujú. Ivana Gáborik s počtom sledujúcich 103 tisíc, ale aj najsledovanejšia Slovenka vôbec, Lucia Javorčeková s viac ako milónom followerov majú niečo spoločné. Obe pridávajú na sociálne siete aj niečo viac zo svojho života. A tak všetci majú potom pocit, že sú tiež jeho súčasťou. Ďalšia vec, ktorú ocenia followeri.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ⠀Ivana Gaborik (@iversanns),

]]>
Tue, 12 Nov 2019 07:30:00 2019-11-12 07:30:00 1
Cvik, vďaka ktorému dokážete zhodiť 10 kíl v priebehu 8 týždňov: Bude vás to však stáť aj odriekanie https://feminity.zoznam.sk/c/906506/cvik-vdaka-ktoremu-dokazete-zhodit-10-kil-v-priebehu-8-tyzdnov-bude-vas-to-vsak-stat-aj-odriekanie
Pokiaľ chcete zhodiť nejaké tie kilá navyše, bez cvičenia to jednoducho nepôjde. Teda, ak nechete hladovať alebo jesť výsostne zdravé jedlá. Keď si však osvojíte jeden cvik, dokáže to s vašim telom zázraky.
Cvik, vďaka ktorému dokážete zhodiť 10 kíl v priebehu 8 týždňov: Bude vás to však stáť aj odriekanie
Pomôžete zdraviu aj postave
Tue, 12 Nov 2019 06:00:00

Pokiaľ chcete zhodiť nejaké tie kilá navyše, bez cvičenia to jednoducho nepôjde. Teda, ak nechete hladovať alebo jesť výsostne zdravé jedlá. Keď si však osvojíte jeden cvik, dokáže to s vašim telom zázraky.

Pri pohľade na perfektné telá modeliek v magazínoch, každá z nás túži po jednom. Vyzerať čo najlepšie a aspoň sčasti sa im priblížiť. Či sa vám to páči alebo nie, je to fakt. Ovplyvňuje nás to v značnej miere, aj keď sa to mnohokrát bojíme priznať. A ruku na srdce, kto by nechcel mať telo bohyne? Hlavne ak to ide. Teda, človek sa o to musí pričiniť. Nič nie je samozrejme zadarmo. Ak vám teda nechýba odhodlanie, nerobí vám problém obetovať nejaký ten čas pri cvičení, čítajte ďalej. Tento cvik je mimoriadne účinný a pomôže vám zhodiť v priebehu mesiaca až päť kíl. Tak čo, idete do toho s nami? 

Prečítajte si: Superpotravina, ktorá znižuje cholesterol v krvi: Podporuje trávenie a má veľmi nízky obsah kalórií

Na jedno vás však upozorňujeme dopredu. Chudnutie má svoje pevne stanovené pravidlá a ak z niečoho upustíte, idete vlastne sama proti sebe. Jediný koho klamete ste vy. Takže sa snažte veci robiť čo najpodstivejšie a držať sa zásad, ktoré si stanovíte. Áno, je to aj o odriekaní a premáhaní sa, ak človek nemá na niečo náladu. Ale aj to k tomu patrí.

Tomuto sa pri formovaní postavy vždy vyvarujte:

 • drastickému obmedzeniu príjmu jedla
 • zabudnite na striktné diéty
 • netrávte hodny pri kardiu
 • nevyhýbajte sa fitku

Takto sa dopracujete k vysnívanému telu

Ak chcete dosiahnuť zmenu kompozície vášho tela, základom je spaľovať tuk a udržať si svaly. V tom ideálnejšom prípade zvýšiť o niečo podiel svalovej hmoty a schudnúť tuk. Preto sa za dokonalé cvičenie považuje kombinácia drepov, zhybov, bench pressu a mŕtveho ťahu. Presne toto vám pomôže dopracovať sa k vysnívanej postavičke. Mali by ste venovať aspoň trikrát do týždna kombinácii týchto cvikov. Ideálnych je 45 - 60 minút. Začnite osem minútovým špritnom na rozohriatie a pokračujte spomínanou zostavou.

Vyskúšajte: 3 nápoje mladosti: Pohárik denne jedného z nich spomalí vaše starnutie

Najúčinnejší je vrámci zhadzovania práve mŕtvy ťah, takže mu venujte špeciálnu pozornosť.  Dá sa povedať, že mŕtvy ťah je kráľovský cvik, pretože zapája takmer každý sval v tele. No a nakoľko zapájate viac svalov, logicky, spálite aj viac energie, ako keby ste cvičili izolované cviky. A o to ide. 

Správna technika mŕtveho ťahu:

 • postavte sa k činke tak, aby ste si videli celé nohy 
 • nohy dajte na šírku ramien
 • činku chyťte oboma rukami s dlaňami smerujúcimi nadol
 • hlavu vystrite a narovnajte si chrbát
 • nadýchnite sa a potom začnite dvíhať činku postupne po holeniach až ku kolenám
 • tesne za úrovňou kolien posúvajte bedrá dopredu a postupne sa vystrite
 • chrbát má byť rovný po celý čas

Mohlo by vás zaujímať: Zaručené triky, ako si udržať mozog v kondícii: Robte pravidelne týchto 5 vecí a oddialite starnutie

]]>
Tue, 12 Nov 2019 06:00:00 2019-11-12 06:00:00 1