Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Slovenka, ktorú sleduje vyše milión a pol ľudí: Keď uvidíte tieto zábery, nebudete sa čudovať, že je snom každého muža https://feminity.zoznam.sk/c/908267/slovenka-ktoru-sleduje-vyse-milion-a-pol-ludi-ked-uvidite-tieto-zabery-nebudete-sa-cudovat-ze-je-snom-kazdeho-muza
Lucia Javorčeková je stelesnením ženy Venuše, ktorá svojimi krivkami doslova vábi nejedného muža.
Slovenka, ktorú sleduje vyše milión a pol ľudí: Keď uvidíte tieto zábery, nebudete sa čudovať, že je snom každého muža
Slovenka, ktorú sleduje vyše milión a pol ľudí: Keď uvidíte tieto zábery, nebudete sa čudovať, že je snom každého muža
Wed, 05 Aug 2020 09:30:00

Lucia Javorčeková je stelesnením ženy Venuše, ktorá svojimi krivkami doslova vábi nejedného muža.

Slovenka Lucia Javorčeková ako prvá Slovenka prekročila hranicu milión sledovateľov na Instagrame. Brunetka, ktorej krivky sú doslova stelesnením ženskosti a plodnosti má navyše tvár anjela, čo vytvára hriešne sexi kombináciu. 

Lucia sa živí ako fotomodelka a jej zábery, ktoré zverejňuje nasvedčujú tomu, že sa v tejto úlohe cíti ako ryba vo vode. Leto si užíva na gréckych ostrovoch, ktoré predstavujú v mysliach mnohých žien tie najromantickejšie a najkúzelnejšie miesta na Zemi. 
So svojím priateľom Kristiánom si užili romantiku na Santorini či Zakynthose, pričom sa im podaril aj takýto romantický záber ako z filmu. 

Prečítajte si: Rozhovor: Dara Rolins prezradila, ako sa stará v lete o svoje telo: Má tiež jeden odkaz pre ženy, ktorý si treba vziať k srdcu

Ženské telo doslova ako umelecké dielo

Kristián je umelec a tak sa niet čomu čudovať, že sa chopil šance zvečniť svoju drahú polovičku práve z pozície za objektívom. Obidvaja však majú postavu ako z gréckej mytológie a k sebe ladia ako Yin a Yang. Nič však nie je zadarmo a tento krásny pár na svojich postavách poctivo tvrdo pracuje. Kristián krivky Lucie vníma doslova ako umelecké dielo a svedčia o tom aj fotografie, ktoré pochádzajú z jeho dielne. Luciu už zvečnil nielen na maľbách a obrazoch, ale aj na záberoch práve z dovolenky

Sen každého muža

Lucia Javorčeková presne vie, po čom muži túžia. Svoju ženskosť si plne uvedomuje a na svoje krivky je patrične hrdá, cítiť z nej, že svoje telo má rada. Aj preto je inšpiráciou pre mnohé ženy. Súčasná doba totiž praje ženám s postavou presýpacích hodín čoraz viac a ideály krásy v podobe vychudnutých modeliek sa postupne rozplynuli. 

Tmavovlasá fotomodelka na každom zábere stelesňuje ženský sexepíl a nečudo, že sa stala práve glamour modelkou, ktorú obdivuje už viac ako 1,6 milióna sledovateľov na Instagrame a tento počet neustále narastá.

Neprehliadnite: Čo na seba počas horúčav? Cibulková po pôrode veľmi chic, wow Zora Czoborová žiarila po boku manžela v týchto šatách

Glamour modeling najskôr zavrhla

Nie vždy však táto kráska bola foteniu naklonená, ako nám prezradila v minulosti v rozhovore počas fotenia. Začalo to celé v osemnástich: „Na svadbe mi fotografka povedala, že som veľmi fotogenická a nech to skúsim. Najprv som začala fotiť fashion, ale potom mi aj fotografi povedali, aby som sa zamerala na glamour a akty," prezradila nám v reportáži z fotenia v minulosti.

Možno nebudete dnes veriť, ale Lucii sa ponuka fotografky najskôr nepozdávala a jej reakcia bola negatívna: „Moja prvá reakcie bola, že tak toto nie!“ Neskôr však pochopila, že toto je jej cesta. „Narazila som na super fotografov, ktorí mali estetické cítenie a zároveň to vedeli zachytiť tak, aby to vyzeralo umelecky a nie lacno,“ priznala otvorene.

]]>
Wed, 05 Aug 2020 09:30:00 2020-08-05 09:30:00 1
3 beauty tipy od hollywoodskych špecialistov: Toto sú tajomstvá krásy známych hviezd https://feminity.zoznam.sk/c/908258/3-beauty-tipy-od-hollywoodskych-specialistov-toto-su-tajomstva-krasy-znamych-hviezd
Každá rada, či tip sa rátajú. Hlavne pokiaľ ide o pleť a možnosť zlepšiť jej stav. Preto sme tentokrát pre vás zozbierali niekoľko tipov od uznávanej dermatologičky Jamie, na ktorú nedajú dopustiť ani Jessica Alba či Emily Ratajkowski.
3 beauty tipy od hollywoodskych špecialistov: Toto sú tajomstvá krásy známych hviezd
Známi odborníci a ich overené rady: Tohto by ste sa mali držať
Wed, 05 Aug 2020 09:00:00

Každá rada, či tip sa rátajú. Hlavne pokiaľ ide o pleť a možnosť zlepšiť jej stav. Preto sme tentokrát pre vás zozbierali niekoľko tipov od uznávanej dermatologičky Jamie, na ktorú nedajú dopustiť ani Jessica Alba či Emily Ratajkowski.

Denná rutina

Každý si budujeme dennú beauty rutinu po svojom. Skúšame, čo nám vyhovuje viac, čo menej, čo škodí našej pleti, naopak čo jej prospieva. Samozrejme, každému vyhovuje iné, no pokiaľ ide o profesionálov, ich rady by ste nemali ignorovať. Skúste do svojej dennej rutiny zapracovať tieto tri veci, ktoré sú "tajomstvom" krásy mnohých známych hviezd:

Kyseliny

Pri spojení kyseliny v kozmetike sa mnohí ľudia úplne zbytočne vydesia. Kyseliny však dokážu urobiť s pleťou zázraky. Treba si však vybrať tie správne. Ak tak urobíte, očakávané výsledky dosiahnete po pár týždňoch. Netreba sa ich báť. Kyseliny sú produkty, ktoré svetové celebrity používajú najčastejšie práve kvôli odporúčaniu dermatológov. Zo začiatku si vyberte jemnejšie produkty, napríkad známu kyselinu hyaluronovú alebo kyselinu mliečnu. Rozhodne vám neuškodia, len naopak. Tieto kyseliny robia zázraky na počkanie, takže výsledky uvidíte takmer okamžite. 

Neprehliadnite: Micelárna voda, tonikum alebo voda v spreji? Viete, aký je medzi nimi rozdiel a čo a kedy používať?

Exfoliácia

Ďalšia mocná vec, ktorá dokáže veľké veci. I na exfoliáciu nedajú svetoví dermatológovia a odborníci dopustiť. Exfoliácia zahŕňa odstránenie najstarších mŕtvych kožných buniek z povrchu kože. Tento proces sa za účelom zachovania zdravia pokožky využíva už mnoho rokov, napríklad počas mikrodermabrázie či chemického peelingu. Môže byť dosiahnutá mechanickou či chemickou cestou. Jemnú exfoliáciu si môžete robiť doma pomocou kyselín. Poradiť by ste sa ale mali so svojím dermatológom. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 beauty produktov, ktoré by ste si mali vziať na dovolenku: Nič viac okrem tohto nepotrebujete

Séra

Sérum. Povinná výbava každej ženy po 25-ke. Tento produkt musíte vždy vyberať podľa aktuálneho problému, inak sa len veľmi ťažko dočkáte očakávaného efektu. Na výber je dnes skutočne veľké množstvo produktov - na póry, pigmentové škvrny, vrásky, jazvy, rozjasnenie. Stačí si vybrať len správny produkt pre vašu pleť, poctivo ho používať presne tak, ako káže návod a už o pár týždňov sa dočkáte prvých výsledkov. Séra majú jednu z najväčších síl a schopnosti napraviť našu pleť. Nie je to zbytočný rozmar, ako sa mnohé ženy nazdávajú a ani len marketingový ťah, ktorý z vás má vytiahnuť peniaze. Séra dokážu zmeny, ktoré žiadne iné produkty nerobia a vedia to i svetoví odborníci.

Prečítajte si: Zapletané vrkoče sú stále výrazným trendom: Túto sezónu by ste ich ale mali nosiť trochu inak

]]>
Wed, 05 Aug 2020 09:00:00 2020-08-05 09:00:00 0
Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní https://feminity.zoznam.sk/c/908272/zbavte-sa-dolneho-brucha-cviky-ktore-vam-vyformuju-dokonale-brusko-uz-za-par-dni
Jednou z najrizikovejších partií, na ktorej sa ukladá tuk, je dolné bruško. Ak patríte medzi ženy, ktoré s tým majú problém, máme pre vás riešenie - už po niekoľkých dňoch cvičenia bude viditeľne menšie.
Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní
Získať pevné bruško nikdy nebolo ľahšie. Zbaviť sa problémovej partie dokážete už po niekoľkých cvikoch
Wed, 05 Aug 2020 06:00:00

Jednou z najrizikovejších partií, na ktorej sa ukladá tuk, je dolné bruško. Ak patríte medzi ženy, ktoré s tým majú problém, máme pre vás riešenie - už po niekoľkých dňoch cvičenia bude viditeľne menšie.

Zdvíhanie nôh

Jeden z najznámejších a najstarších cvikov sa radí medzi najťažšie. Už po niekoľkých zdvihnutiach totiž budete cítiť, ako pracujú vaše svaly na dolnom bruchu. Aj keď je tento cvik radený medzi náročnejšie, snažte sa ho radšej vykonať precízne - nejde totiž o kvantitu tak, ako o kvalitu. Ľahneme si na chrbát, ruky položíme vedľa tela a čo najviac vystreté nohy zdvíhame do 90 stupňového uhla. Nohy však neukladáme na zem - zastavíme tesne nad zemou a opäť ich zdvihneme. Na začiatok sa odporúča osem opakovaní po troch sériách.

Mohlo by vás zaujímať: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

Horolezec

Ak ste milovníčky planku, určite ste počuli aj o tejto jeho podobe. Namiesto toho, aby ste však ostali v plankovej pozícií, striedavo kolená ťaháte ku hrudníku. Zatiaľ čo dá dobre známa doska poriadne zabrať celému telu, vykopávanie nôh sa zamierava konkrétne na vaše dolné bruško. Začnite minútou a postupne pridávajte o pár sekúnd viac. Garantujeme, že po tomto cviku vás bude brucho poriadne páliť. 

Sumo drepy

Čítate správne. Drepy nie sú vhodné len na na dokonalé pozadie, ale aj na tvarovanie bruška. Pri širokcýh drepoch totiž aktívne zapájate aj dolné svalstvo, čím sa vám formuje hlavne spodná časť brucha. Postavte sa na široko, zatlačte si ruky a pomaly sa dajte do polosedu. Nezabudnite pri každom zdvihnutí zhlboka vydýchnuť. Tento cvik sa odporúča zaradiť do každého treningového plánu, nakoľko si za ten čas vaše horné a šikmé brušné svaly vydýchnu, no dolné bruško neustále pracuje.

Ruský cyklista

Tento cvik dostal vtipné pomenovanie z jednoduchého dôvodu - je totiž zložením dvoch cvikov, ktoré sú overené pri získavaní dokonalej figúry. Sadnite si na zadok, nohy dajte pred seba, pokrčte v kolenách a zdvihnite približne desať centimetrov nad zem. Kolená striedavo priťahujte k sebe, akoby ste boli na bicykli a súbežne sa vytáčajte v bokoch tak, aby ste sa lakťom dotkli zeme. Dávajte si však pozor, aby ste nechali pracovať brušné svaly. 

Prečítajte si: Každá celebrita pozná triky, ako sa dopracovať k štíhlej postave v rýchlom čase: Ako schudnúť 4kg za 5 dní?

Obrátené skracovačky

Ľahneme si na chrbát, pričom si tentokrát podprieme boky dlaňami. Kolená pokrčíme do pravého uhla a s výdychom ich opäť spúšťame dolu. Aj pri tomto cviku platí, že chodidlá neukladáme na zem, ale držíme tesne nad podložkou. Ak si to chcete ešte sťažiť, ku skracovačkám môžete pridať aj klasické brušáky - so zdvihnutím nôh zdvihnite aj hornú časť teľa. V tomto prípade je však lepšie mať ruky za hlavou.

]]>
Wed, 05 Aug 2020 06:00:00 2020-08-05 06:00:00 0
Slávny fotograf nafotil skupinu mladých dievčat, následne ich poprosil o jednu vec. Ďalší dôkaz, že žijeme v pomýlenej dobe https://feminity.zoznam.sk/c/908253/slavny-fotograf-nafotil-skupinu-mladych-dievcat-nasledne-ich-poprosil-o-jednu-vec-dalsi-dokaz-ze-zijeme-v-pomylenej-dobe
Kedy sa to stalo? Kedy sme sa v ocitli v dobe, kedy aj krásna žena potrebuje stoj čo stoj zlepšovať svoj vzhľad. Naozaj sme také nesebavedomé?
Slávny fotograf nafotil skupinu mladých dievčat, následne ich poprosil o jednu vec. Ďalší dôkaz, že žijeme v pomýlenej dobe
Krásne ženy, chcú byť ešte krajšie - nezmyselná realita, v ktorej žijeme
Tue, 04 Aug 2020 14:15:00

Kedy sa to stalo? Kedy sme sa v ocitli v dobe, kedy aj krásna žena potrebuje stoj čo stoj zlepšovať svoj vzhľad. Naozaj sme také nesebavedomé?

Instagram náš každodenný

Ranný rituál, ktorý sa stal súčasťou asi každého. Prezeranie sociálnej siete Instagram hneď, ako otvoríme oči. Srcollovanie po nástenke, aby sme nič, čo sa stihlo za noc udiať, neprepásli, je pre mnohých takou samozrejmosťou, ako ranná hygiena. Veď, čo je na tom, nie? No zdá sa, že veľa. To, že kladieme Instagram a sociálne siete na prvoradé miesto ma za následok mnohé. Napríklad výrazne ovplyvňuje názor mladých žien na seba samých.

Prečítajte si: Jedna kontroverzná fotka z obľúbeného Instagram profilu spôsobila ošiaľ: Aj vy ste si stihli všimnúť toto?

Dopracovali sme sa do doby, kedy jednoducho nikto so sebou nie je spokojný. Pretože, keď otvoríme práve Instagram, vidíme tie dokonalé fotky, a chceme byť tiež takí. Ale zabúdame na to najdôležitejšie. Život, realita, nikdy nie je taká, ako na sociálnych sieťach. U nikoho. O tom, aký vplyv má na sebavedomie mladých žien táto aplikácia, upozornil nedávno aj známy fotograf Rankin. Rodák z Británie patrí medzi najvýznamnejších portrétových a módnych fotografov posledných dekád. Pred jeho objektívom stáli najznámejšie topomodelky. A naposledy aj "obyčajné" dievčatá vo veku 13 až 19 rokov. Celkovo 14 anglických dievčat mu zápózovalo do projektu "selfie harm". Následne ich poprosil, aby si upravili fotografie takým spôsobom, akým by ich prezentovali na sociálnych sieťach. Na týchto snímkach teda jasne vidieť, že i krásne mladé dievčatá majú potrebu čo to na sebe zlepšovať. Užší nos, plnšie pery, ostrejšie lícne kosti... 

Mohlo by vás zaujímať: Poukazuje na ilúziu, v akej žijeme: Vedľa pekných foto pridáva tie, u ktorých neuveríte, že je to jedna a tá istá žena

I keď ide teda o mladé dievčatá, ktoré sú prirodzene pekné, doba, v ktorej žijeme, doba, kedy sa toleruje len dokonalosť, môže mať do budúcna značný vplyv na ich vývin. I keď sa stále rozpráva o rôznorodosti napríklad aj v samotnom módnom priemysle, bohužiaľ, stále sme sa nedopracovali k tomu, aby boli ženy, no i muži, akceptovateľní takí, akí sú. Nielen na sociálnych sieťach. 

Neprehliadnite: Má 22 rokov, miliardy dolárov na účte a jeden jej post má hodnotu státisíce eur: Denne si urobí viac než 500 selfíčok

Dievčatá z projektu "Selfie Harm"

(viac fotografií uvidíte po kliknutí na šípku vpravo)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa A N J A Z E I D L E R (@anjazeidler),

]]>
Tue, 04 Aug 2020 14:15:00 2020-08-04 14:15:00 1
Najčastejšie dôvody, prečo sa ženy v posteli cítia nesebavedomo: Koľké z vás sú si v posteli 100% isté? https://feminity.zoznam.sk/c/908252/najcastejsie-dovody-preco-sa-zeny-v-posteli-citia-nesebavedomo-kolke-z-vas-su-si-v-posteli-100-iste
Mnohé s tým bojujeme a mnohé si neuvedomujeme, že úplne zbytočne.
Najčastejšie dôvody, prečo sa ženy v posteli cítia nesebavedomo: Koľké z vás sú si v posteli 100% isté?
Trápi toto aj vás?
Tue, 04 Aug 2020 14:00:00

Mnohé s tým bojujeme a mnohé si neuvedomujeme, že úplne zbytočne.

Ruku na srdce, koľké z vás si môžu povedať, že sú si v posteli 100%-tne isté? Asi len málokto. Ani s pribúdajúcimi rokmi a skúsenosťami sa často zo ženskej hlavy rôzne rozpaky z aktu len tak ľahko nevytratia. Čo teda zvykne ženskú hlavu potrápiť v tomto smere najviac?

Zručnosti

Nikto učený z neba nespadol. Nielen muži sú v tomto smere neistí. Rovnako o sebe zvyknú pochybovať aj ženy. Lenže to dokáže mať negatívny vplyv na samotný výkon, a tak sa naozaj môže stať, že celý akt bude stáť za nič. Sex nie je až taká veľká veda, ako si myslíte. Tak prečo sa tým trápite? Veď predsa stačí málo - začať si to užívať, nechať sa unášať atmosférou a situáciou a všetko ostatné sa v podstate tým spraví. Neoberajte sa o pôžitok len preto, že o sebe pochybujete.

Prečítajte si: Čo platí na mužov podľa znamenia zverokruhu? Týmto dostane do postele Pannu, Váhy či Škorpióna

Chybičky krásy

Problém takmer každej z nás. Väčšie bruško, malé prsia, plochý zadok, väčšie stehná, celulitída, nedokonalá pleť... Neuveriteľné, čo všetko dokáže mať žena v hlave počas sexu. Tieto vaše chybičky krásy sú ale mužom srdečne ukradnuté. Veď predsa s vami leží v posteli, chce mať s vami sex, pravdepodobne (ak nejde o alkoholový úlet) sa mu páčite presne taká, aká ste. Aj s tou celulitídou, aj s plochším zadkom... Tak už naozaj zabudnite na dokonalosť. Tú muži naozaj nepotrebujú. Akonáhle to vypustíte z hlavy, začnete si sex oveľa viac užívať. 

Mohlo by vás zaujímať: Keď má prebudenie do reality trpkú príchuť: Môj muž predo mnou roky tajil, že má dcéru

Tekutiny

Videli ste, že by sa niekedy muž hanbil za tekutiny, ktoré z neho idú? Tak prečo to trápi vás??? Veď to je predsa niečo, čo k sexu patrí a nie niečo, pre čo by ste sa mali hanbiť. Tekutiny či pachy, najmä tie z vašej vagíny, spôsobujú mnohým ženám starosti a úplne neopodstatnené. Naopak, muži majú radi, ak je žena vlhká, je to pre nich pozitívny signál. Tak to majte na pamäti a vykašlite sa už na stres z toho, že máte zrazu pod sebou mláku. Opäť je to len niečo, čo riešite úplne zbytočne a oberáte sa tak o pôžitok zo sexu.

Zvuky

To je príroda. Vie to i chlap, viete to i vy, no i tak si tým lámete hlavu. Telo si jednoducho občas v niektorých situáciach naozaj robí čo chce, nijako to neovplyvníte, tak prečo si tým stále lámete hlavu? Nikto zvykne len tak plakať, niekto kýchať, niekto sa smiať a niekto aj prdieť... No a čo, je to úplne prirodzené a nemali by ste sa tým nechať odradiť. Muži si počas samotného aktu málokedy všímajú tieto veci. Dokážu sa natoľko uvoľniť, že im je jedno čo sa deje a vy by ste si mali od nich brať príklad. "Prdiaca" vagína počas sexu nie je nič nezvyčajné a práve naopak, je znakom toho, že ste predsa nažive, tak prečo sa červenať kvôi tomu?

Neprehliadnite: Vety, ktoré potrebujú od nás muži pravidelne počúvať: Vďaka tomuto od vás určite neodíde

]]>
Tue, 04 Aug 2020 14:00:00 2020-08-04 14:00:00 0
Samsung „zdivočel“. Za nákup dáva stovky až tisíce eur späť https://feminity.zoznam.sk/c/908269/samsung-zdivocel-za-nakup-dava-stovky-az-tisice-eur-spat
Ak ste sa rozhodli, že toto leto vymeníte vaše domáce spotrebiče či ďalšiu elektroniku za nové, teraz je ten správny čas. Akcia Samsung leto plné divokých zliav pokračuje aj v auguste. Vďaka nej môžete ušetriť stovky až tisíce eur. Zároveň sa môžete zapojiť do veľkej cestovateľskej súťaže o zaujímavé zľavy a o poukaz na ubytovanie v hodnote 110 Eur.
Samsung „zdivočel“. Za nákup dáva stovky až tisíce eur späť
Tue, 04 Aug 2020 13:59:00

Ak ste sa rozhodli, že toto leto vymeníte vaše domáce spotrebiče či ďalšiu elektroniku za nové, teraz je ten správny čas. Akcia Samsung leto plné divokých zliav pokračuje aj v auguste. Vďaka nej môžete ušetriť stovky až tisíce eur. Zároveň sa môžete zapojiť do veľkej cestovateľskej súťaže o zaujímavé zľavy a o poukaz na ubytovanie v hodnote 110 Eur.

Akcia s názvom „Samsung leto plné divokých zliav“ bude trvať až do 30. augusta. V rámci nej môžete získať bonus vo výške až 2 000 Eur za nákup televízorov, soundbarov, chladničiek, práčok, mikrovlnných rúr a vysávačov. Ak ste sa teda chystali na refresh svojej domácnosti alebo vás oslovila niektorá z noviniek, toto je ideálna príležitosť, ako výrazne ušetriť. Vďaka divokým zľavám tak môžete napríklad získať 85-palcový 8K QLED televízor Samsung už za 9 999 Eur, čo predstavuje bonus 2 000 Eur. V akčnej ponuke sú však aj ďalšie modely 8K a 4K QLED televízorov, dizajnové novinky Samsung The Frame, The Serif a The Sero, či najnovšie soundbary.

Všetko pre domácnosť

V divokej ponuke sú aj domáce spotrebiče, ako klasické chladničky s technológiou Twin Cooling, štvordverová chladnička s technológiou Tripple cooling a unikátny model Samsung Family Hub. Ten po odrátaní bonusu stojí 2 550 Eur.

Medzi zvýhodnenými práčkami dominuje parná práčka so sušičkou Samsung QuickDrive s kapacitou 10 kg s cenou 1 359 Eur po odrátaní bonusu 240 Eur. V rámci ponuky si vyberiete aj mikrovlnnú rúru či robotický vysávač. Najvyšší model Samsung PowerBot tak vďaka bonusovej akcii získate až o 150 Eur lacnejšie.

Veľká cestovateľská súťaž

Ak ste milovníkom výletov alebo naopak hľadáte motiváciu vyraziť niekam po Slovensku, máte ideálnu príležitosť. Až do konca leta, teda do 30. augusta 2020, Samsung organizuje neobvyklú súťaž. Tá je rozdelená do štyroch kategórií. Prvých 100 súťažiacich v každej kategórii získa k letnej akčnej ponuke divokých zliav ďalšiu zľavu vo výške 10 %. Z každej kategórie navyše bude vyžrebovaný jeden výherca, ktorý získa poukaz v hodnote 110 Eur na nákup ubytovania prostredníctvom Amazing Places. Podmienky súťaže nájdete na www.samsungcommunity.sk, kde rovnako budete nahrávať svoje fotografie.

V akcii „Samsung leto plné divokých zliav“ je 82 modelov produktov. Pre uplatnenie bonusov je potrebné sa zaregistrovať do 14 dní od nákupu na stránke samsung.sk, nahrať všetky potrebné doklady a po splnení všetkých podmienok dostanete bonus na svoj účet. Akcia platí v značkových predajniach Samsung, v internetovom obchode samsung.sk a u ďalších vybraných predajcov elektroniky. Ďalšie informácie o akcii a podmienky sú k dispozícii na stránke www.samsung.com/sk/divokezlavy.

- reklamná správa -

]]>
Tue, 04 Aug 2020 13:59:00 2020-08-04 13:59:00 0
Rozhovor: Dara Rolins prezradila, ako sa stará v lete o svoje telo: Má tiež jeden odkaz pre ženy, ktorý si treba vziať k srdcu https://feminity.zoznam.sk/c/908240/rozhovor-dara-rolins-prezradila-ako-sa-stara-v-lete-o-svoje-telo-ma-tiez-jeden-odkaz-pre-zeny-ktory-si-treba-vziat-k-srdcu
Popová diva Dara Rolins spája generácie a na scéne sa drží v skvelej forme, ktorú mnohé z nás obdivujú. Ako sa stará o svoje telo a čo tvorí jej 24/7 beauty, care & balance rutinu?
Rozhovor: Dara Rolins prezradila, ako sa stará v lete o svoje telo: Má tiež jeden odkaz pre ženy, ktorý si treba vziať k srdcu
Ako sa stará o svoje telo speváčka Dara Rolins a čo tvorí jej 24/7 beauty, care & balance rutinu?
Tue, 04 Aug 2020 10:30:00

Popová diva Dara Rolins spája generácie a na scéne sa drží v skvelej forme, ktorú mnohé z nás obdivujú. Ako sa stará o svoje telo a čo tvorí jej 24/7 beauty, care & balance rutinu?

Speváčka Dara Rolins je v Československu doslova ikonou a vďaka rokom tvrdej práce sa drží na popredných priečkach. Ľudia, ktorí s ňou pracujú, nedajú dopustiť na jej vždy profesionálny prísup a zodpovednosť. Nás preto zaujímalo, ako sa popová diva stará o harmóniu svojho tela & duše. A keďže práve cez leto dobíjame baterky, zaujímala nás jej beauty & care rutina.

Váš ranný rituál ihneď po prebudení, čím začínate počas leta ráno?

Môj ranný rituál sa nemení, či je leto alebo zima. Joga buď v mojej, diétnej verzii, keď som na cestách a v prípade, že som doma v Prahe, mám vždy dopoludnia tak trikrát v týždni hodinu s mojím jogínom a inak cvičím sama. Tá potreba pretiahnuť si ráno telo je viac než nutná. Iba v prípade, že sa nehýbem ma totiž začne niečo bolieť. 

Čo nájdeme na vašom stole na raňajky? Fungujete na superfood alebo nejakých doplnkoch, ktoré vám pomáhajú udržiavať balans?

Na raňajky mám rada ovocie posypané rozdrtenými orieškami. Do toho si ešte primiešam lyžičku  kokosu, kakaa a nejakého sušeného superfood prášku s vitamínmi. A na vrch trochu bieleho jogurtu. Ak mám chuť na slané, dám si miešané vajíčka na masle a na cibuľke. 

Prečítajte si: Must-have kúsky na letnú dovolenku Simony Brnovej: Čo nesmie chýbať v jej kufri a kozmetickej taštičke?

Viackrát ste fanúšikom ozrejmili, že za skvelou postavou je predovšetkým genetika. Predsa len je o vás známe, že k pohybu, okrem tanca, máte blízko – napríklad praktizujete jogu. Čím vás oslovila?

Páči sa mi v nej tá pohoda. Aj keď je veľmi náročná na prevedenie, nejde tu o dokonalosť v jej zvládnutí. Každý si v nej nájde to svoje, podľa vlastných potrieb a limitov. Žiadna súťaž, kto vyzerá v ktorej pozícii lepšie. Hlavné je to precítiť, uvoľniť sa, urobiť si dobre na tele aj na duši.

Koľko percent tvorí cvičenie alebo pohyb z vášho týždňa, alebo ako často a aký čas mu venujete?

Tak ako som už povedala v úvode, hýbem sa každý deň. Ide len o intenzitu a tá sa odvýja od zbytku dňa. 

Šport alebo aktivita, ktorá vás láka, ale doposiaľ ste ju ešte nevyskúšali? Napríklad aj teraz počas leta?

Neexistuje nič, čo by ma lákalo a nedala som tomu šancu. Sú len športy, které ma nebavia, pretože mi nejdú. Ale pravdou je, že také tie potreby byť vo všetkom dobrá ma opustili už na základke, keď som pochopila, že ku šťastiu stačí robiť dobre aj jednu vec. 

Tesne pred pandémiou ste stihli vycestovať na obľúbený bohémsky ostrov Bali, kde ste fotili nádhernú letnú kampaň pre AVON. Boli ste tam však už viackrát, čím vám toto miesto učarovalo?

Páči sa mi štýl života, ktorým si žije. Kombinácia luxusu aj určitej divokosti. Ja tomu hovorím pankáčovina, ktorú v sebe Bali má. Veci majú svoje tempo, nič tam nie je úplne dokonalé, resp. je, práve v tej svojej nedokonalosti. 

Bali je známe aj tým, že sa na ňom sústreďuje akási kôpka pozitívnej energie. Keby ste sem mohli odtiaľ niečo preniesť, čo by to bolo?

Asi tú kôpku tej pozitívnej energie, o ktorej hovoríte.

Byť neustále v pohybe si vyžaduje balans aj v podobe starostlivosti o pokožku a pleť. Na čo nedáte dopustiť teraz v lete a čo nájdeme vo vašom kúpeľňovom osobnom „spa & beauty“?

Rozhodne je dôležité nezabúdať na pitný režim. Zvnútra aj zvonku. Pleť je vystavovaná nadmernému množstvu slnečných lúčov a tak je dobré používať na pleť rôzne osviežujúce vody  v spreji, ako napríklad ochranný pleťový sprej s antioxidantmi od Avonu, ktorý pleť okamžite hydratuje. A samozrejme krémy s faktorom. Keďže som milovníčkou slnka a vody, vyberám si tie vodoodolné a s vyšším faktorom z línie Avon Sun Care. Rovnako na pleť používam zmatňujúci krém Solar Advance s OF 15, ktorý pleť aj jemne zjednotí, pretože čím menej make-upu, tým lepšie. 

Inšpirujte sa: Plavky podľa našich Sloveniek: Twiinsky stavili na strih, ktorý ženám lichotí, Dara Rolins vás presvedčí na zmenu

Váš beauty & care rituál, bez ktorého by ste neodišli spať?

Nikdy sa nezabudnem odlíčiť a použiť nočný krém na tvár aj pod oči.

Ste tvárou kozmetickej značky AVON, ktorá robí osvetu okrem beauty, aj v prípade starostlivosti o ženské zdravie. Čo pre vás znamená výraz #selflove z pohľadu ženy?

Sebaúcta. Taký ten vnútorný pokoj bez potreby sa stále porovnávať a terorizovať tým, že niekto vedľa je dokonalejší, krajší, milovanejší. Vačšinou je to naozaj len v našej hlave. Svet nás vníma inak, nie vždy tak prísne a smrteľne vážne ako my seba samé. Chce to nájsť v tom svojom bytí zaľúbenie a vnútorný pokoj. Každá sme originál a každá máme svoju cenu.

]]>
Tue, 04 Aug 2020 10:30:00 2020-08-04 10:30:00 1
Vrásky pod kontrolou: 3 chyby, ktorých sa dopúšťame a čo by sme mali robiť už od 25-tky podľa dermatologičky https://feminity.zoznam.sk/c/908255/vrasky-pod-kontrolou-3-chyby-ktorych-sa-dopustame-a-co-by-sme-mali-robit-uz-od-25-tky-podla-dermatologicky
Ranná a večerná rutina je pre pleť základ. A obzvlášť v lete. Lekárka nám prezradila, čo si musíte osvojiť, ak sa chcete neskôr vyhnúť botoxu, či pomoci skalpela. Áno, ide to aj bez toho.
Vrásky pod kontrolou: 3 chyby, ktorých sa dopúšťame a čo by sme mali robiť už od 25-tky podľa dermatologičky
Vrásky pod kontrolou
Tue, 04 Aug 2020 10:00:00

Ranná a večerná rutina je pre pleť základ. A obzvlášť v lete. Lekárka nám prezradila, čo si musíte osvojiť, ak sa chcete neskôr vyhnúť botoxu, či pomoci skalpela. Áno, ide to aj bez toho.

Azda všetky máme jedno spoločné. Túžime po kráse, dokonalosti a snažíme sa ju zachovať si, čo najdlhšie. No to, že sa nám to nedarí dosiahnuť je najmä naša chyba. Áno, za predčasné starnutie a mnohé vrásky si môžeme vlastne sami. Dopúšťame sa často niekoľkých prehreškov, ktoré sú za úplne zbytočné pridávanie si veku zodpovedné. A zabúdame na to, čo je pre pleť nesmierne dôležité a zabezpečuje jej elasticitu. 

Zabráňte procesu zbytočného starnutia skôr ako nastane

"Pleť začína starnúť po 25. roku života a okolo 30. roku sa objavujú aj prvé viditeľné vrásky, stráca sa jas a lesk. Postupom času sa vrásky prehlbujú, zvýrazňujú a stávajú sa trvalými. Preto je zdravá pokožka, bez zbytočných zápalových procesov, dehydratácie, suchých miest, základom mladistvého looku. Je veľmi dôležité ju v akomkoľvek veku hydratovať. Ak má totiž pokožka dostatok vody, vrásky sú oveľa jemnejšie, eliminujú sa prejavy akné a vy budete vyzerať dobre," hovorí MUDr. Mária Zelenská, dermatologička

Prečítajte si: Nový zadok vďaka 10 minútam denne: Ak si osvojíte tento cvik počas mesiaca, stane sa pre vás realitou

"Ja osobne odporúčam začať ráno čistením pleti vlhčenými obrúskami, nie vodou, pretože ak je príliš tvrdá, zbytočne budete pleť vysúšať. Následne vezmite kocku ľadu a urobte si ňou tvárovú masáž. Je to skvelý trik na vypnutie a posilnenie vonkajšej elasticity. Následne je dobré použiť sérum. Nanáša sa pod krém a jeho úlohou je preniknúť hlbšie – do strednej vrstvy kože, kde sa nachádzajú najdôležitejšie bunky a vlákna, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v procese starnutia. Nikdy, naozaj nikdy nemiešajte sérum s krémom. Jediné, čo tým dosiahnete je, že zabránite jeho prieniku do hlbších vrstiev, keďže má menšie molekuly ako krém. Až po vstrebaní séra si ho naneste."

Večerná rutina by mala byť rovnaká. Nezabudnite na poctivé odlíčenie, dobré je si dvakrát do týždňa urobiť peeling a medovú masku. 

"Práve vďaka antibakteriálnym a protiplesňovým vlastnostiam, med ničí baktérie, ktoré sú zodpovedné za akné. Ak ho pravidelne každý večer aplikujete na podráždené miesta, môžete sa tešiť na krásnu zdravú pleť. Má aj výborné hydratačné účinky. Prirodzene pokožku zvlhčuje."

Ideálne je tiež používať jednu značku kozmetiky. "Pokiaľ totiž používate niekoľko druhov rôznych produktov a rôznych značiek, pleti to neprospieva. Aj pri kozmetike platí pravidlo, všetko s mierou. Vplyvom reakcií niekoľkých prípravkov totiž zostáva pokožka zväčša premastená, začínajú sa na nej tvoriť vyrážky a je oveľa viac náchylnejšia na tvorbu vrások," dodáva lekárka.

Mohlo by vás zaujímať: Potraviny s najväčším podielom bielkovín: Tieto kombinácie vám ukážu, ako môže vyzerať vaše telo bez tukových faldíkov

Tri najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťame a odzrkadlia sa na našej pokožke

1. Diéty

Diéty sú večnou témou. Práve počas nich zväčša telo vystavujeme nadmernému stresu. Veľký problém je, že sa nám vtedy zhoršuje elasticita pokožky a tak nám teda pribúdajú vrásky. Ak si počas diéty  navyše doprajete šálku kávy, či pohár vínka, nie je nič horšie. Zdržiavate si tým vodu v tele a zhoršujete fungovanie lymfy. To má na našu pleť naozaj značný dopad. 

2. Nedostatok spánku

Vedeli ste, že na náš výzor má neuveriteľný vplyv práve spánok? Jeho nedostatok je okamžite pozorovateľný. Áno, do tridsiatky to dokáže organizmus spracovať a priveľmi to nevidno, no nezabúdajte, že naše telo si pamätá. A pravidelnú dávku spánku jednoducho potrebujeme. Práve v tme a počas spánku sa tvorí hormón melatonín, ktorý redukuje nadbytočný tuk a dodáva pokožke mladistvý vzhľad

3. Stres

Nuž, tu je rovnica pomerne jednoduchá. Stres podporuje proces starnutia či sa vám to páči alebo nie. Zodpovedná je za to zvýšená produkcia noradrenalínu a kortizolu. Práve pod tlakom naše telo  odvádza krv z periférnych orgánov a zásobuje ňou svaly. Vieme, stresu sa nedá vyhnúť za každých okolností. No mali by ste nájsť cestu ako ho eliminovať a vyvážiť relaxom.  

]]>
Tue, 04 Aug 2020 10:00:00 2020-08-04 10:00:00 1
Zábavné, poctivé, dramatické, dojemné a hudobné. Také sú Bábovky. Pozrite si malú ochutnávku https://feminity.zoznam.sk/c/908268/zabavne-poctive-dramaticke-dojemne-a-hudobne-take-su-babovky-pozrite-si-malu-ochutnavku
Film Bábovky bude mať premiéru v kinách 24. septembra a teraz sa nám predstavuje v hlavnom trailery, ktorý nám priblíži hlavných hrdinov a hrdinky filmu a tiež naznačí viac o ich túžbach a príbehoch. Film je nakrútený podľa knižného bestselleru spisovateľky Radky Třeštíkovej a rozpráva o tom, že sme všetci navzájom prepojení a vďaka tomu môžu aj zdanlivé maličkosti niekedy zatriasť svetom.
Zábavné, poctivé, dramatické, dojemné a hudobné. Také sú Bábovky. Pozrite si malú ochutnávku
Tue, 04 Aug 2020 09:59:00

Film Bábovky bude mať premiéru v kinách 24. septembra a teraz sa nám predstavuje v hlavnom trailery, ktorý nám priblíži hlavných hrdinov a hrdinky filmu a tiež naznačí viac o ich túžbach a príbehoch. Film je nakrútený podľa knižného bestselleru spisovateľky Radky Třeštíkovej a rozpráva o tom, že sme všetci navzájom prepojení a vďaka tomu môžu aj zdanlivé maličkosti niekedy zatriasť svetom.

Pod scenár filmu sa podpísala autorka knihy Radka Třeštíková spolu s režisérom Rudolfom Havlíkom, ktorý takto pozýva divákov do kín: "Môžete sa spoľahnúť, že do kina prídete na film, ktorý je zábavný, poctivý, dramatický, dojemný aj hudobný. Je to film, ktorý sme sa snažili vypiplať do posledného detailu najlepšie ako sme vedeli. Som na Bábovky veľmi hrdý, rovnako ako na všetkých, ktorí sa na jeho nakrúcaní podieľali."

Vo filme sa divákom predstaví naozaj hviezdne herecké obsadenie. Hlavné ženské postavy príbehu stvárňujú Táňa Pauhofová, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Bára Poláková. Do úloh ich mužských proťajškov boli obsadení Ondřej Vetchý, Marek Taclík, Jiří Langmajer a Rostislav Novák. A v úlohách dcér či mileniek ich dopĺňajú Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová.

Jana Plodková hodnotí filmové spracovanie knihy týmito slovami: "Keď som si prečítala knihu, bola som na scenár veľmi zvedavá a musím povedať, že ma milo prekvapilo, ako nenásilne prepojil príbehy hlavných postáv a vypichol to podstatné. Pravdu povediac ale nedokážem povedať, či ide o film pre ženy alebo pre mužov. Je to film pre všetkých. Každá žena pôjde na tento film do kina rada so svojim  mužom, a myslím, že ani muži z kina neodídu sklamaní."

Lenka Vlasáková sa pripája so svojim vysvetlením o čom je film Bábovky: "To sme my, ženy, každá pečieme inú bábovku a každá chutí inak, hoci je to stále len bábovka. A o tom je náš film, každá žena rieši každú situáciu inak."

Ich názor za mužskú časť populácie dopĺňa Jiří Langmajer: "Film som videl a môžem s radosťou skonštatovať, že je to vydarené dielko plné skvelých hereckých výkonov, a že duo režisér Havlík – kameraman Tlapák je dnes zárukou kvality. Takže určite príďte do kina, nebudete ľutovať."

- reklamná správa -

]]>
Tue, 04 Aug 2020 09:59:00 2020-08-04 09:59:00 1
Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku https://feminity.zoznam.sk/c/908256/podla-casu-narodenia-zistite-aku-povahu-bude-mat-vas-potomok-takto-lahko-spoznate-aj-muza-po-vasom-boku
Čas narodenia prezradí naozaj veľa. Povahové vlastnosti, črty aj nadanie. Pozrite sa, čo všetko dokážete vďaka nemu odhaliť.
Podľa času narodenia zistíte, akú povahu bude mať váš potomok: Takto ľahko spoznáte aj muža po vašom boku
Podľa času narodenia zistíte, aké povahové vlastnosti bude mať váš potomok
Tue, 04 Aug 2020 09:00:00

Čas narodenia prezradí naozaj veľa. Povahové vlastnosti, črty aj nadanie. Pozrite sa, čo všetko dokážete vďaka nemu odhaliť.

Poznáte čas svojho narodenia? A viete o koľkej sa narodil váš partner? Že nie? Chyba. Práve hodina narodenia totiž dokáže veľa prezradiť o samotnej osobnosti človeka. Povie mnoho o povahových črtách, dobrých aj horších stránkach a minimálne budete vedieť, že niektoré situácie, vlastne človek po vašom boku nedokáže ovplyvniť. A je jedno, či je to váš frajer, muž alebo syn. 

Toto o vás prezradí hodina narodenia

00.00-02.00
Ide o mimoriadne zvedavú osobnosť, kreatívnu dušu, ktorá všetko riešie v danom momente. Mnohokrát sa preto dostáva do konfliktov, lebo veci rieši skôr pudovo ako racionálne. 

02.00-04.00
Títi ľudia sú veľmi poctiví a snaživí, neustále vynakladajú veľkú námahu a tešia sa z výsledkov svojej práce. Tvrdo na sebe "makajú" v podstate od malička. Záleží im na detailoch a potrpia si na ne. 

04.00-06.00
Ide o ozajstnú vodcovskú osobnosť, vždy chce byť stredobodom pozornosti a je pre to ochotná urobiť čokoľvek. Úspech a uznanie je pre takýchto ľudí mimoriadne dôležitý. 

Prečítajte si: Muži rozdeľujú ženy do dvoch skupín: Takto zistíte, či ste medzi tými, s ktorými chcú vzťah, nie len sex

06.00-08.00
Títo ľudia majú vynikajúco vyvinutý šiesty zmysel a vycítia, čo ich blízki a priatelia potrebujú. Ide o naozaj empatických jedincov, so srdcom na pravom mieste.

08.00-10.00
Nesebeckí, úprimní, otvorení, milujúci spoločnosť. Presne takí sú ľudia narodení v tomto čase.  

10.00-12.00
Títo ľudia sú skutočne veľmi ambiciózni, nikdy sa nevzdávajú sa sústredia sa v živote najmä na veci, ktoré im dokážu zabezpečiť úspech. To je pre nich alfou a omegou, aby našli skutočné šťastie.

12.00-14.00
Ide o dobrodruhov, milujúcich prírodu, dobrodružstvá, spoznávanie, nezvyčajné veci, ktoré dokážu prekvapiť. 

14.00-16.00
Nezľaknú sa prekážokok, slovo NIE nepoznajú, dokážu sa vždy vynájsť a vedia, že každý problém má riešenie. S takýmto človekom je radosť žiť, lebo mu nechýba zdravý rozum a pokora.

16.00-18.00
Ide o mimoriadne láskavých ľudí, ktorí vždy myslia na komfort a dobro druhých. Snažia sa, aby ľudia v ich blízkosti boli spokojní a šťastní, nech sa deje čokoľvek.

18.00-20.00
Títo ľudia sú charizmatickí, stoja si vždy za svojim názorom, vedia, čo chcú a od svojich predstáv neupúšťaju.

20.00-22.00
Majú radi pozornosť, nikdy sa neuspokoja s druhým miestom alebo vedľajšou úlohou. Prvenstvo je pre nich nesmierne dôležité, v absolútne každej životnej sfére. 

Mohlo by vás zaujímať: Na narodeninovej oslave môjho muža po mne vyštartoval jeho blízky človek: To však nebolo to najhoršie, čo mu urobil

22.00-24.00
Patria do kategórie veľkých zvedavcov, "snílkov", sú mimoriadne kreatívni, radi a veľa fantazíruju. Občas strácajú kvôli tomu kontakt s realitou, ktorá je pre nich príliš obyčajná.

]]>
Tue, 04 Aug 2020 09:00:00 2020-08-04 09:00:00 1
Má 22 rokov, miliardy dolárov na účte a jeden jej post má hodnotu státisíce eur: Denne si urobí viac než 500 selfíčok https://feminity.zoznam.sk/c/908251/ma-22-rokov-miliardy-dolarov-na-ucte-a-jeden-jej-post-ma-hodnotu-statisice-eur-denne-si-urobi-viac-nez-500-selficok
Má 22 rokov, miliardy dolárov na účte a jediný jej post na sociálnej sieti má hodnotu státisíce eur. Ako však vyzerá bežný deň najmladšej členky klanu Kardashian-Jenner?
Má 22 rokov, miliardy dolárov na účte a jeden jej post má hodnotu státisíce eur: Denne si urobí viac než 500 selfíčok
Kylie Jenner je neustále pod paľbou kritiky
Mon, 03 Aug 2020 19:00:00

Má 22 rokov, miliardy dolárov na účte a jediný jej post na sociálnej sieti má hodnotu státisíce eur. Ako však vyzerá bežný deň najmladšej členky klanu Kardashian-Jenner?

Napriek tomu, že sa Kardashianky nestránia tomu, aby ukazovali svoj každodenný život v ich vlastnej šou The Keeping Up With the Kardashians, život Kylie Jenner zostáva zahalený akýmsi rúškom tajomstva. Najmladšia dcéra Kris Jenner sa totiž ako jediná nezúčastňuje natáčania pravidelne a dokonca si vyhradila aj najväčšie súkromie - pred svetom sa jej napríklad podarilo zatajiť tehotenstvo či zásnuby s otcom jej dcérky. 

Prečítajte si aj: Premeny najmladšej Karadshianky: Hoci sama plastiky popiera, fotky hovoria opak

Nedávno sa však Kylie rozhodla spraviť výnimku a natočila blog, v ktorom fanúšikom priblížila svoj typický deň mamy, ale zároveň podnikateľky. Aj keď video neodhalilo niekoľko zásadných vecí určite možno povedať, že deň Kylie Jenner je mimoriadne zaujímavý... a samozrejme, tak trochu netradičný.

Pomocníci sú k dispozícii nonstop

Mnohí sa zrejme budú čudovať, no Kylie vstáva skoro ráno - približne okolo šiestej hodiny. Po tom, ako absolvuje rannú hygienu, následuje jej obľúbená časť. Spolu so stylistami a pomocníkmi, ktorí sú jej po ruke už od skorých ranných hodín, si vyberá outfit, v ktorom sa vyberie von. Tento proces, ktorý zároveň zahŕňa líčenie a úpravu vlasov, trvá približne dve hodiny. Jej dcérka Stormi medzičasom pozerá kreslené rozprávky. Dôležitým bodom jej úpravy je zároveň aj výber auta. Kylie totiž trvá na tom, aby sa auto hodilo k jej momentálnemu imidžu minimálne tak, ako jej dcérka. Po tom, ako je hotová, si totiž berie do parády ju - a opäť s pomocou stylistov vyberá ten najlepší možný outfit.

Ako Kylie priznala, nie je osoba, ktorá by si dopriala zdravé, pokojné raňajky, a tak často niečo zje na rýchlo. Od obeda ju totiž čakajú dôležité pracovné stretnutia - či už s mamou Kris Jenner, ktorá pôsobí ako manažérka, so sestrou Kendall, s ktorou vedie módnu značku oblečenia, alebo s pracovníkmi impéria Kylie Cosmetics, ktorí sa nestarajú len o dekoratívnu kozmetiku, ale aj o pleťové produkty. Všetky tieto stretnutia absolvuje aj malá Stormi, ktorá sa hrá v špeciálne vybudovanej izbe. „Nevedela som si predstaviť, že by som mala byť tak dlho bez nej. Rozhodla som sa jej teda vybudovať detskú izbu aj vedľa kancelárie,'' prezradila vo svojom vlogu Kylie. Počas obedňajšej prestávky svoju milovanú ratolesť príde pozrieť, no dovtedy na ňu zrejme dávajú pozor opäť asistenti. 

Všetko pre Instagram

Po obchodných stretnutiach prichádza čas na fotenie. Keď ide o špeciálne produktové fotenie na propagáciu novej kozmetiky alebo značky oblečenia, Kylie sa necháva zveriť do rúk profesionálom. Už dlhé roky je to napríklad jej verná fotografka Sasha Samsonova, ktorá sa z času na čas stará aj o jej fotografie na Instagram profile. Keď ju momentálne nemá k dispozícii, musí si postačiť aj sama. Našťastie tak, ako jej staršia sestra Kim Kardashian, aj Kylie je v tomto profesionál. „Predtým, než pridám fotku na sociálnu sieť, spravím približne 500 selfíčok. Najviac ľutujem, ak pridám fotku a zistím, že je aj nejaká lepšia,'' priznala na festivale v Cannes pre viaceré médiá. Spravovanie sociálnych sietí je totiž jeden z dôležitých príjmov, o ktoré sa Jenner stará. Za jeden reklamný post totiž zinkasuje až viac než milión dolárov. Niet sa čomu čudovať - jej Instagram profil totiž sleduje viac než 180 miliónov ľudí. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kylie (@kyliejenner),

Neprehliadnite: PRED a PO: Otec Kylie a Kendall Jenner bol kedysi sexsymbol. Ako svojej rodine odhalil, že sa chce zmeniť na ženu?

Čas na zábavu

Po týchto povinnostiach sa pracovný deň Kylie končí. Približne o šiestej hodine večer totiž nasleduje ďalšia fáza dňa - najmladšia sestra si totiž opäť necháva zmeniť celkový styling a chystá sa na zábavu spolu so svojou rodinou, či priateľmi. Väčšinou ide o luxusnú večeru, no Kylie otvorene priznáva, že vie variť. „Milujem varenie. Pripravujem burgery alebo špagety, nakoľko ich moja mama miluje. To je vlastne prvá vec, ktorú som sa naučila pripraviť,'' priznala vo vlogu a dodala, že nie každý jej večer sa končí nútenou diskotékou alebo párty. Spolu s jej najlepšími kamarátkami, ktoré s ňou bývajú v honosnej vile - to aby jej taktiež boli k dispozícii nonstop, si rada pozrie obľúbené seriály alebo zaujímavé filmy. Spať chodí približne okolo polnoci.

]]>
Mon, 03 Aug 2020 19:00:00 2020-08-03 19:00:00 1
Od prehnanej lásky je len krôčik k závislosti: Moja priateľka ma neustále sledovala, toto neznesie žiadny chlap https://feminity.zoznam.sk/c/908249/od-prehnanej-lasky-je-len-krocik-k-zavislosti-moja-priatelka-ma-neustale-sledovala-toto-neznesie-ziadny-chlap
Poznáte, ako sa to hovori: ”Všetko s mierou”! A toto platí dokonca aj v láske. Svedčí o tom aj osobná skúsenosť Dana. So svojou ex si prešiel peklom.
Od prehnanej lásky je len krôčik k závislosti: Moja priateľka ma neustále sledovala, toto neznesie žiadny chlap
Od prehnanej lásky je len krôčik k závislosti
Mon, 03 Aug 2020 14:00:00

Poznáte, ako sa to hovori: ”Všetko s mierou”! A toto platí dokonca aj v láske. Svedčí o tom aj osobná skúsenosť Dana. So svojou ex si prešiel peklom.

Hoci oddanosť k partnerovi býva na začiatku veľmi príjemná a milá, všetkého veľa škodí. Od prehnanej lásky a zamilovanosti je skutočne len krôčik k závislosti. Takej, ktorá napokon ubližuje všetkým. Svoje o tom vie aj Dano. 

Iskra medzi nimi prebehla okamžite

Bola to láska na prvý pohľad. Dano sa do Tamary zamiloval na letnej firemnej párty na jeho privítanie. V tom čase nastupoval do firmy, v ktorej pracovala a okamžite si ho získala. ”Bol milá, láskavá, vzdelaná, vtipná a neskutočne sexi. Ešte v ten večer sme odchádzali ruka v ruke, ako poslední. A vôbec nám nevadilo, že to všetci kolegovia videli,” začína svoje rozprávanie sympatický mladý muž. 

Aj keď väčšina zamestnávateľov nie je vzťahmi na pracovisku veľmi nadšená, tu to všetci akosi prirodzene akceptovali. Tami a Dano boli nerozluční, trávili spolu čas v práci, po nej chodili spoločne do fitka a trvalo len niekoľko týždňov, kým sa k nemu nasťahovala.

Neprehliadnite: Neznáma sexica si pred nami na dovolenke zhodila vrchný diel: Môj muž potom prišiel s jedným návrhom

Zo začiatku to vyzeralo skutočne idylicky. Presne tak, ako na začiatku vzťahu býva. Keď však prvotný ošiaľ a vášeň po pár mesiacoch opadli, Dano sa chcel prirodzene občas aj stretávať s kamarátmi. No to, aby vybehol na pivo bez svojej polovičky, nechcela Tami ani náhodou akceptovať. "Nikdy nemala veľa kamarátok a skúšala ma presvedčiť tým, že bude po celom dni doma sama, bude jej smutno a prečo vlastne nechcem tráviť čas s ňou."

Najskôr sa ju snažil Dano pochopiť, keď sa však jeho najlepšiemu kamarátovi narodil syn, oznámil Tamare, že tam jednoducho pôjde. No a ona to nevedela rrozdýchať.

Teror nemusí byť len fyzický a jeho akérom môže byť aj nevinné krehké žieňa

To, čo však malo nasledovať, si Dano rozhodne nevedel ani predstaviť. Keď odišiel, Tami sadla do auta a sledovala ho. Zastavila pred domom jeho kamaráta a celý večer čakala, kto tam bude prichádzať. Medzitým mu vypisovala neustále smsky, ako jej veľmi chýba, že už od nej nemôže odchádzať. Po tom, čo Dano asi na dvadsiatu správu nereflektoval, zazvonila rovno pri dverách s tým, že sa necíti dobre a potrebuje, aby s ňou odišiel domov.

Mohlo by vás zaujímať: Sexi? Ani náhodou, toto mužov rozhodne nevzrušuje: Priznania najhorších sexuálnych zážitkov

Hoci bol riadne vytočený, lebo mu bolo jasné, o čo Tami ide, rozhodol sa jej odpustiť. Táto situácia sa však v priebehu mesiaca zopakovala asi štyrikrát. Ak sa napríklad po ceste do obchodu zastavil na inom mieste, urobila obrovskú scénu, že ju určite podvádza. 

No buďme k sebe úprimné, toto nevydrží asi žiadny chlap. Dano sa po roku takéhoto psychického teroru rozhodol s Tami rozísť. Násilie a teror skutočne nie sú iba modriny na tvári. A Dano by o tom vedel veru rozprávať. Z nevinného flirru na letnej párty sa napokon spamätával emočne ešte pekne dlho.

]]>
Mon, 03 Aug 2020 14:00:00 2020-08-03 14:00:00 1
Zabudnite na džínsové šortky: Túto sezónu by ste ich mali nahradiť inými kúskami https://feminity.zoznam.sk/c/908239/zabudnite-na-dzinsove-sortky-tuto-sezonu-by-ste-ich-mali-nahradit-inymi-kuskami
Počas horúcich letných dní je predsa len lepšie mať na sebe niečo iné, ako upnuté džínsové šortky. Poradíme vám, aké kúsky si zvoliť, aby váš styling pôsobil dokonalo.
Zabudnite na džínsové šortky: Túto sezónu by ste ich mali nahradiť inými kúskami
Vymeňte džínsy za niečo pohodlnejšie
Mon, 03 Aug 2020 10:00:00

Počas horúcich letných dní je predsa len lepšie mať na sebe niečo iné, ako upnuté džínsové šortky. Poradíme vám, aké kúsky si zvoliť, aby váš styling pôsobil dokonalo.

Niečo iné

Áno, džínsové šortky sú akousi klasikou, ktorá sa nám spája s letnou sezónou, ale možno je na čase vymeniť klasiku za niečo nové. A tak trochu pohodlnejšie. Predsa len počas horúcich dní je lepšie mať na sebe veci z ľahšieho materiálu. Preto by ste mali voliť kúsky, ktoré sú voľnejšie, a ktoré sú z materiálov ako napríklad ľan, bavlna alebo ľahká teplákovina. Ak viete, ako ich nakombinovať, vytvoríte si oveľa zaujímavejšie stylingy ako z rifľoviny. 

Neprehliadnite: V akých plavkách najradšej vidia naše prsia muži? Tento trend bikín je jednoznačnou odpoveďou

Najväčšiu pozornosť by si zaslúžili biele kúsky, ktoré dýchajú letom. A ak tomu pridáte čipkovaný materiál, nebudte mať o pohodlie, ale i pozornosť núdzu. Veď aká iná farba a materiál pôsobi viac letne ak nie práve táto dvojica? Čipkované kraťasy sa hodia na rande, no nosiť ich môžete aj do práce či na stretnutie s kamarátkami. Ak chcete pôsobiť nápadnejšie, oblečte sa od hlavy po päty do bielej farby. Takýto styling je vždy výhrou. 

Vašej pozornosti by nemali ujsť ani šortky s vysokým pásom. Ten dokonalo zamaskuje vaše nedostatky, ako napríklad väčšie spodné bruško a rovnako nechá vyniknúť váš pás, takže postava pôsobí oveľa ženskejšie. Tento typ sa ideálne kombinuje s crop topom alebo zaujímavým vrchným dielom plaviek

Mohlo by vás zaujímať: Na pláž aj na párty: Vyberte si multifunkčné plavky. Takto z nich urobíte súčasť vašich lookov

Veľkej pozornosti sa už nejaký čas tešia tepláky, ktoré sa vďaka modelkám ako Bella Hadid, Gigi Hadid či Kendall Jennner stali neodmysliteľnou súčasťou šatníka každej ženy. Práve ony povýšili tepláky na niečo viac, a tak vôbec nie je zlé obliecť si ich aj mimo domova. Teplákové šortky voľnejšieho strihu a nápadnejšej farby dokážu upútať pozornosť. A budete sa v nich cítiť naozaj veľmi pohodlne. 

Prečítajte si: Plážové outfity, v ktorých budete toto leto hviezdiť: Najočakávanejšie horúce mesiace sú pred nami

Ďalšiu inšpiráciu môžete nájsť v priloženej fotogalérii

]]>
Mon, 03 Aug 2020 10:00:00 2020-08-03 10:00:00 1
Klimatické zmeny zmarili úrodu marhúľ, darilo sa bobuľovinám https://feminity.zoznam.sk/c/908207/klimaticke-zmeny-zmarili-urodu-marhul-darilo-sa-bobulovinam
Tohtoročná sezóna dala pestovateľom zabrať. Prudké klimatické zmeny ich pripravili o časť úrody a na pultoch reťazcov tak budeme márne hľadať napríklad slovenské marhule. Lepšie sa darilo bobuľovinám, ktoré vďaka svojej odolnosti prežili aj výkyvy počasia.
Klimatické zmeny zmarili úrodu marhúľ, darilo sa bobuľovinám
Mon, 03 Aug 2020 09:59:00

Tohtoročná sezóna dala pestovateľom zabrať. Prudké klimatické zmeny ich pripravili o časť úrody a na pultoch reťazcov tak budeme márne hľadať napríklad slovenské marhule. Lepšie sa darilo bobuľovinám, ktoré vďaka svojej odolnosti prežili aj výkyvy počasia.

Štyri ročné obdobia, na ktoré sme boli zvyknutí, sa pomaly strácajú a nahrádzajú ich náhle skoky z veľkej zimy do vysokých horúčav.

Marhule doplatili na dlhé mrazy

V tohtoročnej sezóne šlo podľa niektorých pestovateľov dokonca o najväčšie teplotné extrémy, aké zažili za posledných 25 rokov. Rastliny nezvládajú na klimatické zmeny reagovať, a preto často umierajú. „Túto sezónu sme mali 37 mrazových nocí na jar, čo je množstvo, s ktorým sa bežne stretávame v priebehu 6 – 7 rokov. Marhule pritom kvitnú veľmi skoro, majú jemné kvety, a preto sú ešte citlivejšie na marcový a májový mráz. Takže ak máte škody na jabloniach, na marhuliach sa prejavia desaťnásobne viac. Marhuľovým sadom na Slovensku navyše chýbajú lepšie technológie ochrany pred mrazom, ako napríklad protimrazová závlaha. Výsledkom sú rádové škody a zraniteľnejšie sady,“ vysvetľuje Jozef Mertuš zo spoločnosti Boni Fructi, ktorá je slovenským pestovateľom i dodávateľom.

Štandardná sezóna, keď vo februári končia mrazy, v marci kvitnú rastliny a leto začína miernymi teplotami, sa stáva pre pestovateľov minulosťou. Takýto proces je pritom veľmi dôležitý pre vývoj plodu. „Rastlina má limity, ktorými sa riadi, ako sú dĺžka dňa, svetlo, teplota. Tým, že prichádzajú vysoké teploty už v zime, má pocit, že má rásť, hoci je február, a zrazu znova príde mráz a rastlina sa znova stiahne. Ak sa v takomto kolotoči ocitne 4 – 5-krát, nevie, či si plody nechať, či nie, je to pre ňu stresová situácia,“ hovorí ďalej Mertuš.

Mierne zimy prajú škodcom

Ak sú zimy príliš mierne, pôda je pre rastliny málo vlhká. Pestovatelia preto investujú do umelých závlah, tie sú však finančne nákladné. Pri teplejších zimách sa okrem toho oveľa viac množí škodlivý hmyz i hraboši. Pestovatelia bojujú napríklad s pandemickým výskytom cicavých múch, ktoré sa k nám dostali práve vplyvom klimatických zmien a v našom podnebí nemajú prirodzeného nepriateľa. Za 72 hodín dokážu zničiť celý sad.

Atypické výkyvy počasia lepšie znášajú kôstkoviny a bobuľoviny. Aj v tomto prípade však pestovatelia bojujú s nevyspytateľnosťou počasia „Úrodu čerešní môže výrazne ohroziť silný dážď. Plody dozrievajú skoro a stačí im jeden deň silného dažďa na to, aby šupky čerešní vodu nasali a popraskali,“ opisuje Mertuš. Tento rok však čerešne, čučoriedky či ríbezle zvládli s minimálnymi stratami.

Pochutíme si na bobuľovinách

Za ich dobrú úrodu vďačia pestovatelia ich odolnejšej povahe, ale aj lepším podmienkam pre ich pestovanie na Slovensku. Čučoriedky, ktoré sú pôvodom vysokohorské rastliny, totiž dobre znášajú silné zimy a pred slnkom ich dokážu pestovatelia ochrániť. „Musíme im tlmiť slnečné svetlo a zabezpečovať dostatok vody. Počasie síce vplýva aj na čučoriedky, ale vďaka ich intenzívnej výsadbe máme peniaze na ich ochranu. Sady drobného ovocia sú oveľa modernejšie,“ vysvetľuje Mertuš.

Slovenské čučoriedky, ríbezle, čerešne, ale aj egreše tento rok určite nájdeme aj na pultoch reťazca Kaufland. Ten sa dlhodobo zameriava na podporu slovenských pestovateľov a dodávateľov a snaží sa zákazníkom ponúknuť čo najviac slovenskej produkcie. „Mrzí nás, že kvôli klimatickým zmenám prišli tento rok pestovatelia o časť úrody a z tohto dôvodu nemôžeme našim zákazníkom ponúknuť napríklad slovenské marhule. Neustále sa však snažíme rozširovať sortiment slovenských plodín a potešiť spotrebiteľov dostupným domácim ovocím. O jeho široký výber u nás nie je núdza,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Lucia Langová.

Možnosť pochutiť si na slovenských bobuľovinách by sme mali určite využiť. Čučoriedky sú zdrojom komplexnej škály živín potrebných pre náš organizmus, jeho zdravé fungovanie a energiu. Ríbezle zas posilňujú imunitný systém, upokojujú nervy a zlepšujú náladu, taktiež podporujú funkciu srdca a svalovú činnosť. Egreše podporujú trávenie, chránia zdravie očí, pomáhajú redukovať hmotnosť a udržujú zdravý krvný tlak.

- reklamná správa - 

]]>
Mon, 03 Aug 2020 09:59:00 2020-08-03 09:59:00 1
5 beauty produktov, ktoré by ste si mali vziať na dovolenku: Nič viac okrem tohto nepotrebujete https://feminity.zoznam.sk/c/908238/5-beauty-produktov-ktore-by-ste-si-mali-vziat-na-dovolenku-nic-viac-okrem-tohto-nepotrebujete
Zbaliť sa prakticky na dovolenku dá niektorým ženám zabrať. Ale ak presne viete, čo potrebujete, ide to predsa len o niečo jednoduchšie.
5 beauty produktov, ktoré by ste si mali vziať na dovolenku: Nič viac okrem tohto nepotrebujete
Ktoré beauty produkty by ste rozhodne mali mať po ruke aj na dovolenke?
Mon, 03 Aug 2020 09:00:00

Zbaliť sa prakticky na dovolenku dá niektorým ženám zabrať. Ale ak presne viete, čo potrebujete, ide to predsa len o niečo jednoduchšie.

Tónovací opaľovací krém s SPF 50 

Bez toho samozrejme ani krok. Či už dovolenkujete pri oceáne alebo na horách. Slniečko nikdy nespí a to posledné, po čom túžite, je priniesť si z dovolenky pigmentové škvrny. Tohto suveníru by ste sa zbavovali extrémne ťažko, preto nič nepodceňujte. Investujte v tomto prípade do kvalitného prípravku. Môžete si pribaliť napríklad krém, ktorý je jemne sfarbený, čiže tónovací, takže vám po večeroch môže nahradiť make-up, ktorý si tým pádom nemusíte baliť. A máte o miesto naviac. 

FEMINITY TIP:

Prečítajte si: Dokonalá pedikúra z domu: Takto hravo ju zvládnete aj vy, pridajte k nej aj tieto farebné trendy

Micelárna voda

Ďalšie "must-have". Micelárna voda v cestovnom balení je SOS, ktoré sa vám tiež vyplatí. Každé ráno a večer si stačí očistiť pleť práve týmto produktom. Nič viac nepotrebujete. Teda ak nepoužívate make-up, ale aj keby, výhodou tohto produktu je, že dokáže okrem čistenia pleti od nečistôt, aj dôkladne pokožku odlíčiť. Multifunkčnosť sa na cestách vždy vypláca. 

FEMINITY TIP:

Tonikum v spreji

Alebo akákoľvek iná forma vody v spreji. Či to bude toniku, micelárka, minerálna voda... Dôležité je, aby ste ju tiež mali zakaždým po ruke. Od nástupu do lietadla/auta až po príchod na pláž. Vždy po vykúpaní sa v oceáne si pleť dôkladne prestriekajte práve týmto produktom. Zmyje zostatky slanej vody, ktoré pleť vysušujú a zároveň ju okamžite hydratuje. Cez noc uchovávajte tento produkt radšej v chladničke.

FEMINITY TIP:

Mohlo by vás zaujímať: Chyby z mladosti, ktoré neskôr musíme naprávať: Týmito nevedomosťami si zbytočne pridávame roky navyše

Rúž

Keď sa už bavíme o multifunkčných produktoch, nemôžeme zabudnúť ani na tie skrášľovacie. Ak je jeden produkt, ktorý dokáže nahradiť hneď niekoľko ostatných, tak je to práve rúž na pery. Okrem primárnej funkcie môže poslúžiť aj ako očný tiež a lícenka. Zvoľte červené alebo ružové odtiene a nič viac z líčidiel potrebovať nebudete. 

FEMINITY TIP:

Ochranný sprej na vlasy

Ochranu si zaslúžia aj vlasy. Tie treba ošetrovať ešte pred samotným opaľovaním sa. Preto práve ochranné spreje na vlasy by mali mať vyhradené miesto vo vašom kufri. Ochránia pred slnečným žiarením, rovnako tak pred slanou vodou a ako bonus, zvyknú nádherne voňať, takže môžu poslúžiť ako náhrada za parfum, ktorý pokožku cez leto len zbytočne dráždi. 

FEMINITY TIP:

Neprehliadnite: 6 kľúčových zón, ktoré si treba všímať na tvári: Sú indikátorom zdravia a veľa vďaka nim zistíte, tvrdí dermatologička

]]>
Mon, 03 Aug 2020 09:00:00 2020-08-03 09:00:00 1
Krásne telo môže mať každá z nás: Držte sa týchto 5 rád od trénerky a budete nielen pevnejšia, ale aj štíhlejšia https://feminity.zoznam.sk/c/908250/krasne-telo-moze-mat-kazda-z-nas-drzte-sa-tychto-5-rad-od-trenerky-a-budete-nielen-pevnejsia-ale-aj-stihlejsia
Krásne telo môže mať skutočne každá z nás. Chce to len pevnú vôľu, odhodlanie a trochu sebadisciplíny. Viete, ako na to a čo naozaj funguje? Zisťovali sme u trénerky.
Krásne telo môže mať každá z nás: Držte sa týchto 5 rád od trénerky a budete nielen pevnejšia, ale aj štíhlejšia
Krásne telo môže mať skutočne každá z nás
Mon, 03 Aug 2020 06:00:00

Krásne telo môže mať skutočne každá z nás. Chce to len pevnú vôľu, odhodlanie a trochu sebadisciplíny. Viete, ako na to a čo naozaj funguje? Zisťovali sme u trénerky.

1. Ranné rituály

Ak sa chcete udržať fit, toto je veľmi podstatné. Najlepšie je začať deň pohárom teplej čistej vody s pár kvapkami citróna. Po 15 minútach, čo ste hore, si dajte druhý pohár. To preberie nielen vašu myseľ, ale aj telo.

"Rannú šálku kávy, či raňajky si doprajte až 30 minút po prebudení. Pomôže vám to počas dňa lepšie spaľovať, nakoľko váš organizmus bude pracovať s tukmi o niečo rýchlejšie," vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

2. Najúčinnejší spaľovač

"To, čo najlepšie spaľuje je ranný beh, respektíve intenzívne kardio. Je však dôležité, dopriať si ho tesne po prebudení. Vtedy je efekt totiž najúčinnejší. Pokojne stačí 20-30 minút. No ak to robíte denne, výsledok sa dostaví oveľa skôr ako predpokladáte."

Len skutočne, ak chcete vidieť výsledky, z týždňa musíte 5 dní venovať tejto aktivite. Beh je na spevnenie tela totiž bezkonkurenčný. 

Prečítajte si: Mária opustila manažérsku pozíciu, aby si splnila svoj sen. Jej nádherné kvetové dekorácie vás prenesú do rozprávky

3. Zamerajte sa skladbu svojho jedálnička

Veľmi podstatným elementom, ako asi tušíte, je strava. Pravidelná, vyvážená a bohatá na minerály a vitamíny. Skúste vo svojom jedálničku eliminovať príjem sacharidov a potravín s konzervačnými látkami. Doprajte si čo najviac surovej a čerstvej zeleniny s ovocím. Netvrdíme, že sa musíte vzdať cestovín, či pizze, ale rozhodne nemajú tvoriť základ vášho jedálnička. 

4. Bez cvičenia to nepôjde, ideálne takého s vlastnou váhou

Žiaľ, spevnenie tela si inak, ako cvičením nezabezpečíte. A okrem behu by ste každý deň mali robiť drepy s výpadmi. "Skvele posilňujú sedaciu oblasť, nohy a do formy dostávate aj bruško. Denne urobte 3-4 série."

Neprehliadnite: Slovenka Katarína navrhuje tapety v luxusných priestoroch: Čo všetko táto práca obnáša?

5. Voda, voda, voda

Pitný režim je naozaj veľmi dôležitý. Denne by ste mali vypiť aspoň 2,5 litra čistej vody. "Dostatočný pitný režim, pomáha eliminovať prejavy celulitídy a uľahčuje aj spaľovanie tukov." Keď sa budete držať týchto zásad verte, že štíhlejšie a pevnejšie telo bude pre vás realitou takmer v priebehu mesiaca. A to za vyskúšanie stojí, no nie? Tak čo, idete do toho? 

]]>
Mon, 03 Aug 2020 06:00:00 2020-08-03 06:00:00 1
Doprajte vašej pokožke kvalitu bez kompromisov v podobe produktov značky àla Palla https://feminity.zoznam.sk/c/908244/doprajte-vasej-pokozke-kvalitu-bez-kompromisov-v-podobe-produktov-znacky-ala-palla
Rovnováha medzi vedou, prírodnými látkami a estetikou. Presne tým sú charakteristické produkty značky àla Palla, ktoré sa dokonalo postarajú o vašu pleť počas celého roka. Stavte na zodpovedný prístup k zdravej pokožke, určite neoľutujete.
Doprajte vašej pokožke kvalitu bez kompromisov v podobe produktov značky àla Palla
Slovenská prírodná kozmetická značka àla Palla sa pýši tým, že robí veci poctivo a precízne
Mon, 03 Aug 2020 05:59:00

Rovnováha medzi vedou, prírodnými látkami a estetikou. Presne tým sú charakteristické produkty značky àla Palla, ktoré sa dokonalo postarajú o vašu pleť počas celého roka. Stavte na zodpovedný prístup k zdravej pokožke, určite neoľutujete.

Slovenská prírodná kozmetická značka àla Palla sa pýši tým, že robí veci poctivo a precízne. Rozhodla sa ísť ekologickou cestou, čo odzrkadľujú nielen suroviny použité v produktoch, ale aj ich recyklovateľné sklenené balenie. O vývoj a inovácie sa neustále starajú skúsení odborníci a výsledkom sú výrobky vhodné pre každú pokožku. Portfólio značky aktuálne pozostáva z 21 produktov pleťovej a telovej starostlivosti. Účinnosť jednotlivých produktov zaručujú aktívne látky s potvrdenými klinickými štúdiami.

Podľa Prof. MUDr. Danky Švecovej, PhD používajú ženy denne približne 12 kozmetických produktov, ktoré obsahujú 168 samostatných komponentov a muži v priemere 6 produktov s obsahom okolo 85 samostatných komponentov. Negatívne na pokožku vplývajú najčastejšie alergény v kozmetike akými sú fragrancie a prezervatíva, ktoré spôsobujú nepríjemné alergické reakcie. „Spomedzi pacientov, ktorí trpia na alergiu, približne 17% má alergiu práve na kozmetické produkty. Najčastejšie majú alergickú kontaktnú dermatitídu alebo alergiu na kozmetiku ženy vo vekovej skupine 20 – 55 rokov,“ uvádza profesorka Švecová. Okrem spomenutých alergénov môžu vyvolať alergickú reakciu aj absorbenty UV lúčov, ktoré sa nachádzajú v klasických produktoch určených na opaľovanie. „Benzofenoly  sú najčastejšími alergénmi v opaľovacích krémoch s ochranným faktorom, aj iné substancie ako fragrancie a prezervatívy môžu spôsobiť alergickú kontaktnú dermatitídu. Ochrana proti UV žiareniu tak môže mať za príčinu podráždenie pokožky či prípadnú alergiu,“ dodáva profesorka Švecová.

Značka àla Palla prináša na slovenský trh unikátnu líniu opaľovacích krémov. Riadi sa tým, že pokožku treba chrániť pred slnečnými lúčmi prirodzene. „Naše produkty vo všetkých ohľadoch odrážajú hodnoty, ktoré sme do nich vložili. Na fakt, že ich kompletne vyvíjame a vyrábame na Slovensku, sme právom hrdí. Dnes predstavujeme líniu opaľovacích produktov, ktoré chránia bunky zvonka aj zvnútra. Obsahujú inovatívne látky, ktoré predchádzajú nežiaducim účinkom všetkých druhov žiarenia a pritom sú 100% prírodné,“ uviedla  MUDr. Alena Pallová, dermatologička a CEO àla Palla.

Telový sprej na opaľovanie

Vodný telový sprej zanechá pokožku príjemne voňavú počas opaľovania. Obsahuje Ectoin, ktorý eliminuje nepriaznivé účinky žiarení - UV, IR a viditeľné svetlo. Sprej dodá telu vitamín A v patentovanej forme Phytosolve 8034. Navyše osvieži a schladí pokožku. Obsahuje pantenol, ktorý pokožku upokojuje, ale aj patentované aktívne látky Lactil (hydratačný komplex) a MossCellTec. No.1 z machu. Aplikuje sa na pokožku počas opaľovania.

Regeneračný krém po opaľovaní

Ľahko roztierateľný a vstrebateľný krém má viacero významných zložiek. Obsahuje argánový a avokádový olej, ktoré sú v biokvalite. Aktívnu látku Biodine, ktorá prirodzene regeneruje pokožku a má dlhotrvajúci účinok. Panthenol zas pokožku upokojuje, regeneruje a hydratuje. Aktívna látka z machu navyše chráni zdravie bunkového jadra. Obsahuje tiež vitamín A v patentovanej forme Phytosolve 8034 a má parfumáciu bez alergénov. Aplikuje sa na pleť a telo po opaľovaní.

O značke àla Palla

Kozmetická značka àla Palla pôsobí na slovenskom trhu už vyše dvoch rokov. V ponuke má produkty určené na starostlivosť o pokožku tváre a aj celého tela, celkovo tvorí portfólio 21 produktov. Na výrobu sú použité výhradne účinné patentované látky a čisto prírodné ingrediencie, ktoré miešajú  skúsení odborníci. Cieľom značky je venovať pozornosť aj tomu najmenšiemu detailu a neustále hľadať spôsoby, ako produkty inovovať. Zákazníkom prináša kvalitu bez skratiek a kompromisov. Jej hodnoty sú – GREEN BEAUTY, ECO FRIENDLY, VEGAN FRIENDLY, CRUELTYFREE a NO WASTE. Všetky produkty sú kompletne vyvíjané a vyrábané na Slovensku.

- reklamná správa - 

]]>
Mon, 03 Aug 2020 05:59:00 2020-08-03 05:59:00 1
Čo platí na mužov podľa znamenia zverokruhu? Týmto dostane do postele Pannu, Váhy či Škorpióna https://feminity.zoznam.sk/c/908212/co-plati-na-muzov-podla-znamenia-zverokruhu-tymto-dostane-do-postele-pannu-vahy-ci-skorpiona
Ak zistíte, čo na neho platí podľa hviezd, oveľa rýchlejšie vám dokáže podľahnúť.
Čo platí na mužov podľa znamenia zverokruhu? Týmto dostane do postele Pannu, Váhy či Škorpióna
Zistite, čo v posteli platí na jednotlivé znamenia zverokruhu
Sun, 02 Aug 2020 15:00:00

Ak zistíte, čo na neho platí podľa hviezd, oveľa rýchlejšie vám dokáže podľahnúť.

Vodnár

Muž narodený v tomto znamení je zložitý a náročný milenec. So svojím sexuálnym životom je nadmieru spokojný. Rád si zaflirtuje, no nie je to flirt s cieľom skončiť so ženou v posteli, ale spoznať niečo nové a nechať pracovať svoju fantáziu. A práve tá je pre neho ako afrodiziakum. Nebojte sa preto púšťať do rôznych hier. Rozhodne tým potešíte každého Vodnára. 

Ryby

V sexe majú Ryby radi všetko s mierou, rovnako predohru, ako aj spojenie. Milujú sa však viac ako trikrát do týždňa, čím si spomedzi ostatných znamení drží prvenstvo. Vyznáva vernosť a rovnocennosť a hľadajú si partnerky, ktoré im nebudú podhliehať, ale naopak, budú rovnocenným partnerom. Aj v posteli. Ryby v tomto smere ocenia iniciatívne ženy. 

Prečítajte si: Sexi? Ani náhodou, toto mužov rozhodne nevzrušuje: Priznania najhorších sexuálnych zážitkov

Baran

V otázkach žien rieši ich výzor, až potom povahu. Sex s partnerkou je pre neho mimoriadne dôležitý, no často má pocit, že ho má málo. Uspokojiť jeho túžby môže byť niekedy náročnejšie. Barani preferujú orálny sex, ak sa vám teda neštíti, pustite sa do toho. Teda do neho. Získate si oveľa väčšie sympatie. 

Býk

Jedno z najvášnivejších znamení, veľmi ľahko je vzrušený, do varu ho dostane masáž. Obľubuje dlhé milostné predohry a viac sexuálnych praktík. Zaobstarajte si nejaké hračky, ktoré potešia oboch a uvidíte, aký efekt to bude mať. Navyše, ak budete práve vy tou, čo to bude iniciovať. 

Blíženci

Majster v skladaní komplimentov. Ženy ho veľmi priťahujú, nemá problém bezhlavo púšťať sa do nového vzťahu, obzvlášť s mladou ženou. Zaujíma ho partnerkine telo a zadok. Spomedzi všetkých znamení si najviac a potrpí na sexi spodnú bielizeň partnerky. V sexe má vysoké nároky a je ťažké ho uspokojiť. Vrcholom je pre neho milovanie s dvomi ženami.

Rak

Rak je zdvorilý a šarmantný, čím naznačuje, že túži po láske a vernosti. Sexuálne skúsenosti a portfólio žien nie je pre neho v živote dôležité. Má rád nežné dotyky, pomalé a precítené milovanie.  Rak si pri sexe veľmi často predstavuje inú ženu! Ak mu chcete urobiť radosť, zaobstarajte si kostýmy aj s parochňou a striedajte ich. 

Mohllo by vás zaujímať: Nemá chuť na sex? Možno tomu neuveríte, ale rozhodne za tým nemusí byť hneď nevera, čím to teda je?

Lev

Leva charakterizuje sexuálna nenásytnosť. Jeho tajným želaním je mať sex s dvomi ženami. Pri jednej žene dlho nevydrží, partnerky strieda ako na páse. Neznáša nudu a monotónnosť, ak ho chcete dostať do postele, musíte byť hravá, skúsiť na neho niečo nové a inovatívne. Nebráni sa takmer niečomu. 

Panna

Nie je lovec žien, skôr sa nechá uloviť. Túži po milej a vernej partnerke a je dosť romantický. Spomedzi všetkých znamení má najslabšie sexuálne skúsenosti a prekvapivo po nich ani netúži.  Uspokojíte ho rýchlovkami. 

Váhy

Na jednej strane je muž, ktorý túži po stálosti a domove, na druhej strane muž s neskrotnou túžbou po dobrodružstve a sexe. Jeho vzťah k sexu je: kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek. Zoberte ho na večeri na toaletu, alebo do skúšobnej kabínky a on sa bude môcť zblázniť.

Škorpión

Neúnavný milenec. Taký je Škorpión. Náruživý, vášnivý a nevyspytateľný. Nie je mu proti srsti skúšať tie najrôznejšie sexuálne praktiky a nič nepovažuje za tabu. Má s tým bohaté skúsenosti takisto, ako aj so sexom v trojici.  Robí presne to, čo chce a miluje, keď môže partnerku dokonalo ovládať. Ak sa necháte ním v posteli viesť, urobíte mu najväčšiu radosť. 

Strelec

Šarmantný muž, ktorý miluje sex a erotiku. Nepatrí medzi znamenia, ktoré radi experimentujú v sexe, no túži po rôznych sexuálnych pomôckach a sexe po telefóne. Prekvpate ho vtedy, keď to bude čakať čo najmenej. Posielajte mu šteklivé fotky, správy, alebo mu zavolajte.

Neprehliadnite: Tento typ mužov je pre manželstvo ako stvorený: Po ich boku budete o dosť šťastnejšia!

Kozorožec

Kozorožec nie je priekopník v tomto odbore. Nemá zvláštne úchylky, potrpí si skôr na čistotu, vône a hebkosť ženského tela. Nechajte ho, nech sa vás dotýka už na večeri. Akonáhle zistí, aké hebké a voňavé telo máte, bude jeho pozornsť ku vám vyššia a šance dostať ho do postele tiež. 

]]>
Sun, 02 Aug 2020 15:00:00 2020-08-02 15:00:00 0
Muži života Jennifer Aniston: S kým prežila len romániky a kto je zrejme jej osudovým mužom? https://feminity.zoznam.sk/c/908243/muzi-zivota-jennifer-aniston-s-kym-prezila-len-romaniky-a-kto-je-zrejme-jej-osudovym-muzom
Charizmatických mužov sa po boku nádhernej herečky objavilo niekoľko. Kto však bol len "záplatou" na zlomené srdce a kto jej osudovou láskou?
Muži života Jennifer Aniston: S kým prežila len romániky a kto je zrejme jej osudovým mužom?
S kým prežila len romániky a kto je zrejme jej osudovým mužom
Sun, 02 Aug 2020 11:00:00

Charizmatických mužov sa po boku nádhernej herečky objavilo niekoľko. Kto však bol len "záplatou" na zlomené srdce a kto jej osudovou láskou?

Jennifer Aniston sa od nakrúcania kultového seriálu Priatelia takmer nezmenila. Roky pôsobí veľmi nežne, krehko a nádherne. Naozaj doslova žiari. A to dokonca v každom životnom období aj v čase, keď prežívala náročnejšie chvíle.

Muži ju milovali vtedy aj dnes. A hoci nemala veľké šťastie v láske, očarila takmer každého hereckého kolegu. A my sa veru ani nedivíme. 

Prečítajte si: Paparazzi fotograf stále v pätách Angeliny Jolie či iných celebrít: Ako vyzerá život človeka, ktorého ostatní nemôžu vystáť?

Justin Theroux 2011 - 2018

Jennifer a Justin sa zasnúbili v roku 2012, zosobášili sa o tri roky neskôr. Obaja mali rovnaký pohľad na život, štýl humoru, vyznávali tie isté priority. No mať spoločného potomka sa im nepodarilo. Azda aj to bol jeden z dôvodov rozpadu ich zväzku.

Obľúbená herečka a Justin Theroux sa rozviedli vo februári. Ako uviedli, bolo to pre oboch veľmi ťažké obdobie, veď pár spolu tvorili celých 7 rokov. Oficiálnym dôvodom malo byť ich vzájomné odcudzenie. 

Gerard Butler - 2010

Iskra medzi Jennifer a Gerardom Butlerom preletala pri filmovačke ich spoločného projektu - The Bounty Hunter. Povrávalo sa, že sú dokonca zasnúbení a plánujú svadbu. Randiť spolu mali v rokoch 2009 – 2010. 

Bradley Cooper - 2009

Jennifer si s kolegom Bradleym Cooperom začala ešte v roku 2009. No ich románik potom neskôr vraj pokračoval v čase, po rozchode Coopera s Renée Zellweger v roku 2011. Napokon však obaja usúdili, že spoločná cesta životom ich nečaká. Dodnes sú priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať: 50-tničky, ktoré patria medzi tzv. šoubiznisové zlatíčka: Čo robí tieto hollywoodske ženy také obľúbené?

John Mayer 2008 - 2009

S Johnom sa dali dokopy v období 2008 – 2009. So spevákom sa herečka aj rozišla, aby si o pár mesiacov neskôr našli k sebe opäť cestu. Vzťah napriek opakovanému pokusu stroskotal.

John ju však veľmi ľúbil a s rozchodom sa vyrovnával ťažko. Dokonca o tom napísal pieseň. Vyznáva sa v nej, ako mu to ublížilo a že vie, že sa musí spamätať.

Vince Vaughn 2005 - 2006

Vzťah týchto dvoch hereckých kolegov trval takmer jeden rok. Iskra medzi nimi preskočila počas nakrúcania filmu The Break-Up. Aj počas ich spolužitia však médiá často skloňovali otázku svadby a potomka. Nič z toho sa však nepremenilo na realitu.

Mnohí herca totiž brali len ako záplatu na zlomené srdce Jenn po krachu jej manželstva.

Brad Pitt 1998 - 2005

V máji 1998 začali spolu randiť, v roku 2000 sa zosobášili. Ich manželstvo vyzeralo naoko veľmi harmonicky a tvorili nádherný pár. Hoci obaja túžili po deťoch, neboli im dopriate. Napokon ich rozdelila zvodná Angeline Jolie, kvôli ktorej Brad, Jenn opustil.

V januári 2005 sa rozišli a v októbri 2005 boli rozvedení. V jednom z rozhovorov pre britský Vogue sa však známy herec vyjadril, že to bola jeho osudová chyba.

”To, že som opustil Jennifer kvôli Angeline, bola jedna z najväčších chýb v mojom živote." Hoci sa snažili aj po rozvode nájsť k sebe cestu, doteraz sa im to nepodarilo. Avšak práve Brad je považovaný za muža života nádhernej herečky. 

]]>
Sun, 02 Aug 2020 11:00:00 2020-08-02 11:00:00 1
Zdravý tanier podľa moderných vedeckých poznatkov: Koľko čoho by mal obsahovať na zachovanie zdravej váhy? https://feminity.zoznam.sk/c/908246/zdravy-tanier-podla-modernych-vedeckych-poznatkov-kolko-coho-by-mal-obsahovat-na-zachovanie-zdravej-vahy
Výživová pyramída bola nahradená za tzv. Zdravý tanier. Koľko bielkovín, sacharidov a tukov by mal podľa výživových poradcov obsahovať, aby sme si zachovali zdravú váhu?
Zdravý tanier podľa moderných vedeckých poznatkov: Koľko čoho by mal obsahovať na zachovanie zdravej váhy?
Zdravý tanier podľa moderných vedeckých poznatkov: Koľko čoho by mal obsahovať na zachovanie zdravej váhy?
Sun, 02 Aug 2020 06:00:00

Výživová pyramída bola nahradená za tzv. Zdravý tanier. Koľko bielkovín, sacharidov a tukov by mal podľa výživových poradcov obsahovať, aby sme si zachovali zdravú váhu?

Zdravý tanier je nový a zdravší variant zastaranej výživovej pyramídy. Zloženie tanieru zodpovedá moderným vedeckým poznatkom, ukazuje najlepšiu cestu k udržaniu zdravého tela i hmotnosti, tvorí základ zdravotnej prevencie a podpory účinnej liečby.
 
Odporúčania Zdravého taniera sú ľahko praktizovateľné do praxe a vhodné na použitie aj pri stravovacích obmedzeniach:

 • Zelenina by mala tvoriť najmenej štvrtinu príjmu potravín. Čím viac rozmanitej zeleniny upravenej na rôzne spôsoby zjete, tým lepšie. Hranolky sa k zelenine nepočítajú a zemiaky patria svojím zložením skôr k polysacharidom.
 • Ovocie tvorí druhú štvrtinu taniera. Jedzte rôznofarebné druhy, to farebné má vyšší obsah živín.  Príjem ovocia je možné nahradiť konzumáciou zeleniny.
 • Bielkoviny získate najlepšie z rýb, strukovín, orechov, semiačok, kyslých mliečnych výrobkov, vajec či mäsa. Väčšine z nás prospieva vyšší podiel rastlinných zdrojov bielkovín.  Vyberajte podľa svojej chuti i stravovacej filozofie.
 • Polysacharidy sú najlepšie v prirodzenej, celozrnnej podobe. Napríklad pšeno, ovsené vločky, ražné kváskové chleby či divoká ryža. Dôležité je obmedzovať jedenie výrobkov z nehodnotnej bielej múky.
 • Oleje a tuky sú najhodnotnejšie v superzdravých potravinách, ako orechy, avokádo či ryby. Vhodné je aj kvalitné maslo a za studena lisované rastlinné oleje. Obmedzte priemyselne upravené tuky a oleje.
 • Tekutiny sú najlepšie v podobe čistej vody, nesladených čajov a minerálok. Sladené nápoje a čaje radšej úplne vynechajte.

Celkovo odporúčam uprednostňovať prirodzené potraviny pred polotovarmi, lokálne a biopotraviny pred nekvalitnou veľkoprodukciou a dovozom. Okrem zdravej stravy si doprajte aj vonkajší pohyb, dostatok spánku, priateľov a dobrej nálady!

Čítajte tiež: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Prečo má tanier nahradiť pyramídu?

Výživová pyramída už nezodpovedá moderným poznatkom o zdravej strave. Dodržiavanie pravidiel podľa tejto pyramídy sa podieľa na epidémii obezity a cukrovky a môže tiež prispievať k rozvoju srdcovo cievnych ochorení.

Prvá výživová pyramída vznikla už v roku 1974 vo Švédsku. Známejšia je americká verzia z roku 1980 a o niečo zdravšia stredozemná pyramída z roku 2000 s výrazným posunom k ​​rastlinnej strave.  Napriek tomu je na stránkach slovenského ministerstva zdravotníctva naďalej odporúčaná obdoba najstaršej švédskej pyramídy:

Za takmer 40 rokov histórie výživové pyramídy sa na ňu nazhromaždilo množstvo oprávnenej kritiky.  Zásadné výhrady voči pyramíde uvádza nasledujúce porovnanie so Zdravým tanierom:

Výživová pyramída:

 • odborne zastarané odporúčanie
 • je nutné poznať počet porcií a ich veľkosť pre jednotlivé potravinové skupiny 
 • dôraz na príjem polysacharidov sa podieľa na epidémii obezity a cukrovky
 • nerozlišovanie medzi typmi polysacharidov vedie k nadmernej konzumácii bielej múky u polysacharidov
 • mäso a mlieko je zobrazené zavádzajúcim spôsobom tak, že vyzerá ako nenahraditeľná súčasť jedálnička
 • odporúčanie obmedzovať sladkosti aj tuky viedlo k popularite nezdravých nízkotučných diét
 • u ovocia a zeleniny chýba upozornenie na obsah zdraviu prospešných fytochemikálií 
 • chýbajúce informácie o tekutinách
 • dôraz na kvantitu a prevenciu podvýživy

Zdravý tanier:

 • zodpovedá moderným poznatkom
 • vďaka grafike zodpovedajúce skutočnému tanieru nie je potreba zložito počítať porcie
 • zdraviu prospešný dôraz na príjem zeleniny, ktoré má väčšina z nás málo
 • u polysacharidov je odporúčaný príjem rozmanitých a prirodzených obilnín
 • začlenenie mäsa a mlieka do kategórie bielkovín ponecháva možnosť voľby medzi rastlinnou a živočíšnou stravou
 • odporúča konzumáciu zdravých tukov a olejov, zatiaľ čo škodlivé trans tuky a sladkosti vylučuje
 • u zeleniny i ovocia je zdôraznená farebnosť, rôznosť a nutričná hodnota
 • výpočet vhodných a nevhodných tekutín
 • dôraz na kvalitu a zdravotnú prevenciu

Správne proporcie živín

Rozdelenie potravín na "zdravom tanieri" vychádza z poznania, že ľudia s normálnou váhou by mali ideálne mať podiel makroživín na celkovej prijatej energii nasledovne: 10-15% z bielkovín, 55-60% zo sacharidov a 25-30% z tukov (stredomorská diéta). Okrem toho musí naša strava zabezpečiť aj dostatočné množstvo mikroživín - vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré sú nevyhnutné pre rad fyziologických procesov v tele.

Pre bielkoviny platí, že ich príjem má byť cca 0,8 - 1 g na 1 kg telesnej váhy. U športovcov s väčším množstvom svalov a u detí a seniorov, vzhľadom k nižšej schopnosti bielkoviny využiť, bude ich potreba mierne vyššia. Bielkoviny slúžia k stavbe a obnove tkanív a svalov, k tvorbe hormónov, enzýmov a neurotransmiterov. Nie sú vhodným zdrojom energie. Ako dobré palivo a hlavný zdroj energie nám slúžia sacharidy a tuky. Vyhovujúce proporcie medzi týmito makroživinami môže byť veľmi individuálne.  

Koľkokrát za deň máme jesť

Názory na počet denných porcií sa veľmi rôznia, hovorí sa väčšinou o 3 až 5 jedlách. Ja vo svojej praxi odporúčam jesť 3x denne.  U detí, vzhľadom k rýchlemu metabolizmu a u seniorov, vzhľadom na problémy s trávením väčších porcií, je dobré jedlo rozložiť na 5 dielov.  Rozhodne je zdravé urobiť si nočný pôst v trvaní 12 hodín, tj. ak večeriame 20:00 , raňajky si dáme najskôr 8:00 hodín ráno.  3-4 hodiny pred spaním je dobré už nič nejesť.

Neprehliadnite: Štyri potraviny, ktoré majú skvelé spaľovanie: V týchto kombináciách majú viditeľnejší úbytok na váhe

Príklad jedálnička

2000 kcal, bielkoviny 87 g, sacharidy 206 g, tuky 92 g, vláknina 40 g

raňajky:

Avokádo čerstvé, 100 g
Vajcia volské oko, 60 g , soľ, korenie, slabá vrstva olivového oleja
Chlieb kváskový ražný, 100 g (2 krajce)
Kvasená zelenina, 30 g

dopoludňajšia desiata:

Vlašské orechy, 20 g (malá hrsť)
Jablko, 175 g (väčší kus)

obed:

Varená quinoa, 150 g
Bio tempeh natural, 100 g
Olivy čierne, 15 g
Cherry paradajky, 50 g
Olivový olej extra panenský, 5 ml
Cesnak (2 strúčiky), petržlenová vňať, soľ,
korenie

olovrant:

Banán, 110 g (1 kus)
Horká čokoláda 70% kakaa, 20 g

večera:

Kuracie prsia restované, 150 g
Kešu natural restované, 10 g
Olivový olej extra panenský, 15 ml
Kurkuma, mletá sladká paprika, čierne korenie, soľ
Rukola, 30 g
Paradajky, 200 g
Žltá paprika, 50 g
Ryža Basmati natural varená, 150 g

]]>
Sun, 02 Aug 2020 06:00:00 2020-08-02 06:00:00 0