Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Daniela Nízlová už viac než rok mimo Slovenska. Ako sa jej žije po boku známeho futbalistu v Neapole? https://feminity.zoznam.sk/c/910143/daniela-nizlova-uz-viac-nez-rok-mimo-slovenska-ako-sa-jej-zije-po-boku-znameho-futbalistu-v-neapole
Daniela nám porozprávala o tom, ako vyzerá jej život v Neapole po boku partnera a dcérky dnes. Ale aj o pracovných príležitostiach, ktoré nesilí, skôr im necháva voľný priebeh. A čo ešte?
Daniela Nízlová už viac než rok mimo Slovenska. Ako sa jej žije po boku známeho futbalistu v Neapole?
Daniela Nízlová nám porozprávala o tom, ako vyzerá jej život v Neapole po boku partnera a dcérky dnes.
Fri, 14 May 2021 07:30:00

Daniela nám porozprávala o tom, ako vyzerá jej život v Neapole po boku partnera a dcérky dnes. Ale aj o pracovných príležitostiach, ktoré nesilí, skôr im necháva voľný priebeh. A čo ešte?

V Neapole sa začal život rovnako ako u nás na Slovensku 

Naposledy sme sa s Danielou rozprávali pred viac než rokom o jej živote v Neapole počas pandémie, ktorá celý svet takpovediac uväznila vo svojich domovoch. Postupne sa však svet vracia do normálu a opatrenia sa uvoľňujú. Zaujímalo nás teda, ako vyzerá jej život dnes práve v tomto meste: „V Neapole sa začal život  rovnako ako aj u nás na Slovensku... Tiež sme boli v lockdowne v červenej zóne, no teraz je všetko už pootvárané... obchody, terasy, bary, reštaurácie. Ale samozrejme zatiaľ len vonku, vnútri ešte nie. Boli sme dokonca už aj na výlete na pobreží Amalfi a bol to pre nás veľký zážitok . Určite by sme toho chceli vidieť teraz v lete viac.“

Mohlo by vás zaujímať: Daniela Nízlová ostáva pre karanténu stále v Taliansku: Aká tam je situácia a ako sa snaží chrániť novonarodenú dcérku?

S dcérkou si užíva prítomný okamih 

Jej dcérka Linda oslávila už rok. Ako nám Daniela prezradila, materstvo je pre ňu také dobrodružstvo, v ktorom sa cíti skvele. S Linduškou, ako ju volá, sú už parťáčky, ktoré majú svoj systém a s odstupom času môže naozaj povedať, že byť matkou je to najkrajšie a najlepšie, čo ju mohlo postretnúť. Teší sa na spoločné zážitky s dcérkou, momentálne na to, ako začne rozprávať a užíva si s ňou každý jeden prítomný okamih: „Stále nás vie niečím pobaviť, rozosmiať, je to také malé šidlo, také malé slnko,“ prezrádza a na otázku, či vidí v dcérke ďalšiu speváčku, odpovedá: „Ja budem Lindušku podporovať v tom, čo ju bude baviť. Či už bude chcieť byť krajčírka, športovkyňa alebo klaviristka, je to úplne jedno, len nech je šťastná a nech robí, čo ju baví. Ale určite budem rada, keď bude vedieť aj spievať. Bolo by to veľmi milé,“ priznáva. 

Ďalšie dieťa? Určite, ale...

Daniela s partnerom Stankom by určite okrem dcérky Lindy chceli aj ďalšie dieťatko. Ako povedala, to by jej neurobili, aby bola jedináčik a nechce ani, aby tam bol príliš veľký vekový rozdiel medzi súrodencami: „Ale tak človek mieni, Pán Boh mení, takže uvidíme, ako si to bude želať ten hore,“ dodáva. 

Čítajte tiež: Dcérka Katky Jakeš oslávila už dva roky: Známa tanečnica má cit pre detail v bývaní i organizovaní narodenín

Pracovným príležitostiam necháva voľný priebeh

Pracovné ponuky či príležitosti berie tak, ako prichádzajú a nič nesilí. Nesnaží sa za každú cenu budovať svoje meno v Taliansku, necháva tomu voľný priebeh. No spolu so sestrou ich už oslovili a tak sa stali práve v Taliansku tvárami jednej značky, ktorá sa venuje nadpájaniu vlasov, Coldhair. Okrem toho plánujú so sestrou Veronikou nahrať v taliančine aj singel: „Možno by sme do spolupráce oslovili aj nejakého talianskeho speváka, takže uvidíme,“ dodáva. Okrem toho nahrávajú aj ďalšie piesne a do budúcna plánujú aj jeden projekt: „Ale o tom ešte nebudem hovoriť.“ 

V Taliansku sa cíti viac inkognito, no musí ísť po ulici sama

Daniela je na popularitu a na to, že ju ľudia spoznávajú a oslovujú zvyknutá, keďže so spevom začali s Veronikou už v detstve. No priznáva, že v Taliansku sa cíti viac inkognito. Na druhej strane: „Keď idem so Stankom, tak nie, lebo toho tu všetci poznajú a zastavujú, takže niekedy je s ním ťažké prejsť aj po ulici. Lebo tu nie sú fanúšikovia, ale skôr fanatici. Futbal sa tu berie šialene vážne,“ dodáva žartovne. 

Neprehliadnite: Leto v podaní známych Sloveniek: Čo plánujú a aké destinácie sú ich srdcovkou?

Jeden deň v Neapole, druhý už vo Valencii, nie je pre ňu problém 

Život v Neapole je podľa jej slov pekný a najmä teraz, keď je všetko otvorené,  človek sa tu cíti ako na dovolenke, pretože sa môže ísť poprechádzať po pláži: „Sú tu naozaj rôzne krásne miesta, ktoré by sme chceli ísť pozrieť, ako som už spomínala predtým.“ No ako dodáva, život s futbalistom je ťažký: „Jeden deň sme tu a druhý už môžeme byť v inej krajine. Takže som pripravená aj na takéto hektické obdobia, lebo to sťahovanie nie je sranda. Ale teším sa, lebo my sme obaja takí dobrodruhovia, čiže nerobí mi zase problém to, že jeden deň som v Neapole a druhý budem vo Valencii alebo Londýne. Teším sa z toho, že môžem takto spoznávať aj svet,“ dodáva na záver. 

]]>
Fri, 14 May 2021 07:30:00 2021-05-14 07:30:00 1
Ethos Flow ako cesta k perfektnej figúre a psychickej pohode v jednom: Dodajte svojmu telu energiu a vytvarujte si krivky https://feminity.zoznam.sk/c/910165/ethos-flow-ako-cesta-k-perfektnej-figure-a-psychickej-pohode-v-jednom-dodajte-svojmu-telu-energiu-a-vytvarujte-si-krivky
Kombinácia jógy, pilatesu a meditácie v jednom, dokáže zharmonizovať vaše telo aj myseľ. Verte, že Ethos flow si zamilujete.
Ethos Flow ako cesta k perfektnej figúre a psychickej pohode v jednom: Dodajte svojmu telu energiu a vytvarujte si krivky
Ethos Flow ako cesta k perfektnej figúre a psychickej pohode v jednom
Fri, 14 May 2021 06:00:00

Kombinácia jógy, pilatesu a meditácie v jednom, dokáže zharmonizovať vaše telo aj myseľ. Verte, že Ethos flow si zamilujete.

Upokojenie, relaxácia a krásna figúra v jednom

Počuli ste už o Ethos Flow? Ak nie, je čas to napraviť. Najmä ak túžite po peknej postave a zároveň vám v živote chýba rovnováha a balance. 

Za Ethos flow stojí Chris Tai Melodista a Timothy Mirthil. Ide o kombináciu jógy, čchi - kungu, pilatesu a dýchacích cvičení v pohybe. Výsledkom je krajšia postava a vnútorný pokoj, ktorý v dnešnej dobe potrebuje každý z nás. 

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

Základom cvičenia je upokojenie, relaxácia, ale vrámci dýchania, dokážete dosiahnuť úplne všetko. Viete ovplyvniť autonómny nervový systém, dokonca aj hladinu adrenalínu v tele, sa vám podarí regulovať len zmenou dýchania. Ide o sériu jednoduchých cvičení, ktoré ak praktizujete na dennej báze, môžu byť cestou k naozaj peknej figúre. 

Jednoduchý tip ako dosiahnuť počas dňa balance:

 • Sadnite si, zdvihnite ruky nad hlavu a nadýchnite sa. Dajte ruky v päsť, priblížte ich opäť k hrudníku a vydýchnite. Zopakujte aspoň 10x v troch sériách. Toto je taký mini trik, keď potrebujete rýchlo prečistiť hlavu a dostať sa do pohody. 

V podstate celý Ethos flow stojí na dýchaní a spevňovaní vnútorného svalstva. Práve to je dôležité, pokiaľ chcete so svojou figúrou pracovať ďalej. Začnite týmito jednoduchými (aspoň na oko) cvikmi, ktoré vám pomôžu, potom na vlastnom tele stavať.

Neprehliadnite: Jedno znamenie čaká najbližšie dni rozprávkový život na dosah. Finančný úspech a osoba, ktorá mu otvorí oči

Ak máte dobrý základ, dokážete sa ľahšie motivovať aj na náročnejšie variácie. Tie vám vrámci zhadzovania kíl, určite pomôžu. Jediný rozdiel je v tom, že sú o niečo dynamickejšie a akčnejšie. No stále ich podstatu, tvorí hlboké a uvedomelé dýchanie.

 

]]>
Fri, 14 May 2021 06:00:00 2021-05-14 06:00:00 1
Pred svadbou to bola najskromnejšia žena pod slnkom: Dnes nestíham zarábať na jej maniere https://feminity.zoznam.sk/c/910144/pred-svadbou-to-bola-najskromnejsia-zena-pod-slnkom-dnes-nestiham-zarabat-na-jej-maniere
Simona vstúpila Jurajovi do života, keď sa spamätával z ťažkého rozchodu. Neboli spolu ani pol roka, keď sa rozhodli mať dieťa. Do pôrodu sa stihla aj svadba, no zmena, ktorá nastala už u jeho pani manželky sa mu nepáčila. Zo skromného dievčaťa bola odrazu náročná žena.
Pred svadbou to bola najskromnejšia žena pod slnkom: Dnes nestíham zarábať na jej maniere
Pred svadbou bola samé „to nemôžem“, po nej a "prečo nie"? Zo skromnej ženy sa razom stala náročná.
Thu, 13 May 2021 14:00:00

Simona vstúpila Jurajovi do života, keď sa spamätával z ťažkého rozchodu. Neboli spolu ani pol roka, keď sa rozhodli mať dieťa. Do pôrodu sa stihla aj svadba, no zmena, ktorá nastala už u jeho pani manželky sa mu nepáčila. Zo skromného dievčaťa bola odrazu náročná žena.

Na začiatku som ju obdivoval

Po asi roku po ťažkom rozchode Jurajovi vstúpila do života Simona, ktorá bola síce mladá, no vedela, čo chce. „Zoznámili sme sa cez spoločných známych a hneď mi padla do oka. Bola mladá a ja som sa obával, že si chce ešte užívať, no po čase ma presvedčila o opaku. Život brala vážne, možno niekedy až príliš, pracovala, dokonca mala už aj svoj byt, hoci si naň samozrejme musela požičať. Obdivoval som ju,“ priznáva Juraj aj s odstupom času. 

No potom sa to začalo... jej bezhlavé míňanie 

Slovo dalo slovo a ani nie po pol roku tejto známosti so Simonou, otehotnela. Nie, nebolo to nečakané, ale plánované: „Netajil som sa tým, že mám už svoj vek a chcem dieťa, rodinu... Súhlasila a tak sme to skúsili. Prekvapilo nás len to, že to vyšlo takpovediac na prvýkrát a ja som bol veľmi  šťastný. Za tri mesiace sme sa vzali a o pár mesiacov neskôr sa narodil náš Lukasko. No potom sa to začalo... jej bezhlavé míňanie,“ pokračuje vo svojom príbehu zmätený Juraj. 

Mohlo y vás zaujímať: Skutočnú lásku vymenila za peniaze: Prečo sme ochotné zájsť až za túto hranicu a dokedy je to vôbec únosné?

Posmešné komentáre o tom, ako musím viac zarábať, lebo manželka má vysoké nároky 

Po svadbe sa nasťahoval Juraj k Simone a samozrejme, keďže sa chystala na materskú dovolenku, jej hypotéku na byt ako už jej manžel a ostatné výdavky na byt, potraviny a dieťa zabezpečoval on: „Bolo to prirodzené a nemal som s tým najmenší problém. O svoju rodinu som sa chcel patrične aj postarať. Neváhal som jej dať pin k svojej karte, kde som mal našetrenú celkom peknú kôpku peňazí, aby mohla platiť nevyhnutné veci a veci naviac. No skôr než som sa nazdal, tak ma neustále mobil upozorňoval svojím pípaním na to, že niekde je a niečo platí. Nie, neberte to v zlom, nečakal som, že bude sedieť len doma pri dieťati, ale niekedy sa mi zdalo, že je viac preč ako doma s dieťaťom. Niekedy išla s ním, ale stále častejšie aj bez neho, pričom ho nechala strážiť svojej alebo moje mame,“ rozpráva Juraj a dodáva, že to bola práve jeho mama, ktorá ho upozorňovala, že toto nie je celkom v poriadku... Po nej prišli na rad aj posmešné komentáre Jurajových kamarátov a kolegov, že Juraj teraz musí zarábať ešte viac, lebo manželka má vysoké nároky.

Čítajte tiež: Keď sme sa brali, jeho mama mi povedala jednu vec o jeho minulosti: Až pri obrade však vyšla najavo celá pravda

Pred svadbou samé „to nemôžem“, po nej a prečo nie? 

„Pred svadbou som neustále počúval, že si nemôže dovoliť to alebo ono, že nemôžeme ísť na dovolenku, lebo má hypotéku, no ja som nikdy od nej nečakal, aby si to platila, ja som ju predsa pozval. No po svadbe to boli len samé online objednávky. Dokonca suseda z paneláku si zo mňa uťahovala, aby som si dával pozor, lebo kuriéri si u nás podávajú kľučky ako na bežiacom páse. No míňala aj prehnane na malého. Viem, že dieťa niečo aj stojí, ale náš malý nemal ešte ani pol roka a už mal pomaly plné dve skrine oblečenia. Videl som svoje výpisy z banky a z malých súm sa stávali každým dňom stále väčšie a väčšie... nový stôl, zajednané dovolenky, ktoré rovno zaplatila, ani sa ma nepýtala, kávičkovanie v meste pomaly každý deň, napokon už ani nevarila, rovno jedlo objednávala....“ opisuje Juraj ďalej. 

Neprehliadnite: Krátko po svadbe sme sa s manželom hádali väčšinou pre peniaze: Mama mi však dala radu, ktorá problém vyriešila

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa chcela len zabezpečiť 

Keď sa jej snažil taktne naznačiť, že s tým musí prestať a dokonca sa viac venovať aj malému než nakupovaniu zbytočností, že musia šetriť, lebo ak sa ich rodina rozrastie, budú potrebovať väčší byt alebo dom. Na to mu ona prekvapivo odpovedala, že ďalšie deti nechce. Odvtedy uplynuli už celé mesiace, no svoj názor nezmenila, dokonca je k nemu odmeraná a peniaze sa naďalej kotúľajú: „Začínam mať pocit, že moja manželka potrebovala niekoho, kto by ju zbavil platenia hypotéky a postaral sa jej život bez starostí. V podstate sa dnes cítim ako jej bankomat, nie ako manžel. Keďže sa obávam, že by ma odstrihla od malého, nechávam jej voľnú ruku a neostáva mi nič iné, ako naďalej zarábať, hoci odmieta ďalšie dieťa a mám pocit, že už o mňa nestojí ani ako o muža. Som z toho nešťastný, mám pocit, že ma chcela len pre peniaze, že sa všetci na môj účet dobre bavia a neviem, ako to riešiť,“ uzatvára svoj príbeh Juraj, ktorý aktuálne ešte stále v ňom žije. 
 

]]>
Thu, 13 May 2021 14:00:00 2021-05-13 14:00:00 0
Finalistky Miss Slovensko 2021: Tieto dievčatá z celého Slovenska zabojujú o korunku kráľovnej krásy https://feminity.zoznam.sk/c/910161/finalistky-miss-slovensko-2021-tieto-dievcata-z-celeho-slovenska-zabojuju-o-korunku-kralovnej-krasy
Riaditeľ súťaže Michael Kováčik predstavil finalistky Miss Slovensko 2021. Tieto slovenské dievčatá zabojujú o titul kráľovnej krásy.
Finalistky Miss Slovensko 2021: Tieto dievčatá z celého Slovenska zabojujú o korunku kráľovnej krásy
Finalistky Miss Slovensko 2021 s riaditeľom Michaelom Kováčikom
Thu, 13 May 2021 11:00:00

Riaditeľ súťaže Michael Kováčik predstavil finalistky Miss Slovensko 2021. Tieto slovenské dievčatá zabojujú o titul kráľovnej krásy.

V poradí 26. ročník súťaže krásy Miss Slovensko je pred nami. Dvanásť finalistiek z celého Slovenska bude bojovať o titul Miss. Dievčatá sa po oficiálnom predstavení začínajú pripravovať na finálový večer na čele s riaditeľom súťaže, Michaelom Kováčikom. Slovenský návrhár má skúsenosti s módou a modelingom, v tejto brandži si už za svoj čas pôsobenia stihol vybudovať slušné meno. Dievčatá bude mentorovať a viesť k finálovému večeru. Predstavujeme vám finalistky súťaže pre rok 2021.

Čítajte tiež: Najkrajšia Miss Ivana Christová si zaspomínala na momenty s Karlom Gottom: Takto vyzerala pred 30 rokmi

1. Soňa Matiová – 18 rokov, Košice/Čaňa 

2. Barbora Minárová – 20 rokov, Banská Bystrica

 

3. Sophia Hrivňáková – 21 rokov, Banská Štiavnica

4. Sylvia Šulíková - 24 rokov, Bratislava

5. Gréta Sobeková – 23 rokov, Bardejov

 

6. Ester Porubcová – 23 rokov, Žilina

7. Jana Vozárová - 20 rokov, Púchov

8. Júlia Ivanová - 19 rokov, Prešov

9. Barbora Matejková - 19 rokov, Trenčín

10. Soňa Vysocká - 19 rokov, Košice

11. Lucia Nováková – 20 rokov, Michal nad Žitavou

12. Lujza Kalčoková - 19 rokov, Banská Bystrica

Neprehliadnite: VIDEO: Najúspešnejší Slovák, ktorému sa život otočil o 180 stupňov, a to za 1 rok: Andrej Chamula boduje vo svete modelingu

 

]]>
Thu, 13 May 2021 11:00:00 2021-05-13 11:00:00 1
Woodstock ovplyvnil módu v mnohých smeroch: Najvýraznejšie prvky, ktoré so sebou priniesol, budú hitom aj toto leto https://feminity.zoznam.sk/c/910159/woodstock-ovplyvnil-modu-v-mnohych-smeroch-najvyraznejsie-prvky-ktore-so-sebou-priniesol-budu-hitom-aj-toto-leto
Hippie a boho štýl budú aj toto leto viesť prím. Aj keď v trošku sofistikovanejšom variante, no predsa. Splyňte s prírodou a užívajte si život plnými dúškami.
Woodstock ovplyvnil módu v mnohých smeroch: Najvýraznejšie prvky, ktoré so sebou priniesol, budú hitom aj toto leto
Woodstock ovplyvnil módu v mnohých smeroch
Thu, 13 May 2021 10:00:00

Hippie a boho štýl budú aj toto leto viesť prím. Aj keď v trošku sofistikovanejšom variante, no predsa. Splyňte s prírodou a užívajte si život plnými dúškami.

 

Odvážne vzory, farby pop - artu, uvoľnené strihy, nespútanosť a prirodzenosť, sa stali symbolom 60. rokov a kontrakultúrnej revolúcie, ktoré so sebou toto obdobie prinieslo

Keď sa v roku 1969 konal festival vo Woodstocku, ktorý spojil americkú a londýnsku hudobnú sféru, dostali sa do popredia aj ideály tohto hnutia - sloboda, mier, voľnosť, láska a tolerancia všetkých, bez ohľadu na rasu, či pohlavie. Všetko materiálne bolo pre týchto ľudí pominuteľné. Ich snom bolo plynúť s prírodou a presadzovali názor, že si život treba užívať, nie sa stále za niečím hnať.  A tento ich postoj sa v móde jednoznačne odzrkadloval. 

Slobodnejší spôsob obliekania, kedy sa vždy mohla prejaviť vaša osobnosť, boli doménou hippies éry, ktorej prvky dominujú v móde dodnes.

Kvetinová potlač na hippies oblečení, bola tá najpodstatnejšia, odtiaľ pochádza aj prezývka kvetinové deti a kľúčové heslo Flowe Power. Nosili sa kvety vo vlasoch, veľké náušnice, prstene, retiazky, klobúky. 

Čítajte tiež: Nouveau Western od Lukáša Krnáča x ViRVAR: Inšpiráciou mu boli 80-90. roky a Dallas či Dynasty

No a korálkové retiazky, rôzne talizmany a množstvo ručne pletených náramkov priateľstva, bolo niečo, čo vždy celkový imidž dotváralo.  A dokonca sa toho nemusíte báť ani v 21. storočí. Ak hľadáte slobodnejšiu verziu letných modelov, toto je tá správna voľbaBudete sa cítiť nespútane a sama sebou.

Nebojte sa ani strapcov, či najrôznejších šnúrok, v akejkoľvek podobe. Môžete ich mať na kabelkách, sandálikoch, vestách, tričkách, tunikách. Tiež batikované veci sú niečo, čo hippies obdobie charakterizuje.

Čítajte tiež: VIDEO: Boris Hanečka a kolekcia jar/leto 2021 Aurora Floralis: Keď niečo zomiera, zároveň sa rodí aj niečo nové

Rôzne výšivky, patchworkové vzory, vždy outfit oživia a krásne dotvoria. Nezabudnite aj na čelenky, šatky, či farebné sponky do vlasov. Všetko sa počíta. Hlavnou zásadou je však cítiť sa spokojne a dobre! 

]]>
Thu, 13 May 2021 10:00:00 2021-05-13 10:00:00 1
Viete, prečo sa vám stále nedarí schudnúť? Možno robíte tieto chyby aj vy https://feminity.zoznam.sk/c/910160/viete-preco-sa-vam-stale-nedari-schudnut-mozno-robite-tieto-chyby-aj-vy
Chudnutie je pre niektorých stále veľká veda, pritom v konečnom dôsledku nejde o nič zložité. V prvom rade treba zabudnúť na všetky nezmyselné diéty a hladovky, ktoré vám namiesto zdravého chudnutia zabezpečia nepríjemný jojo efekt.
Viete, prečo sa vám stále nedarí schudnúť? Možno robíte tieto chyby aj vy
Namiesto diét sa radšej zamerajte na zdravé stravovanie, ktoré vám prinesie vytúžený cieľ.
Thu, 13 May 2021 09:59:00

Chudnutie je pre niektorých stále veľká veda, pritom v konečnom dôsledku nejde o nič zložité. V prvom rade treba zabudnúť na všetky nezmyselné diéty a hladovky, ktoré vám namiesto zdravého chudnutia zabezpečia nepríjemný jojo efekt.

Namiesto diét sa radšej zamerajte na zdravé stravovanie, ktoré vám prinesie vytúžený cieľ. K tomu pridajte pohyb, dostatočný pitný režim a minimálne 7 hodín spánku denne a uvidíte, že s vaším fyzickým aj psychickým zdravím sa začnú diať zázraky.

Zredukujte príjem jednoduchých sacharidov a rafinovaného cukru

Pokiaľ ste mali doteraz veľmi nezdravý životný štýl a vašu stravu tvorili prevažne sacharidy, po ich obmedzení schudnete prvé kilogramy celkom rýchlo. Bielu múku vymeňte za celozrnnú, vynechajte vo svojom jedálničku sladkosti. Ak budete jesť menej sacharidov, vaše telo začne spaľovať tuk zo zásob.

Štúdia z roku 2020 priniesla dôkazy o tom, že strava s nižším množstvom sacharidov znižuje chuť do jedla. Netreba to však preháňať a spraviť zo sacharidov strašiaka. Bez nich by naše telo nemalo energiu a nefungovalo by správne. Aj tu teda platí - všetko s mierou.

Jedzte viac bielkovín

Každé jedlo, ktoré si pripravíte, by malo obsahovať:

 • bielkoviny
 • zdravé tuky
 • zeleninu
 • malé množstvo komplexných sacharidov

Pri chudnutí je vaším cieľom zhadzovať tuk, nie svaly. Pri diétach zaručujúcich -10 kg za krátky čas ale väčšinou zhadzujete aj svaly. Aby ste sa tomu vyhli, zamerajte sa na dostatočný príjem bielkovín. Vyskúšajte do svojho jedálnička zaradiť viac chudého mäsa, vajec či tvarohu a nezabudnite na proteín. Ak chcete schudnúť rýchlejšie, namiesto raňajok si pripravujte proteín, ktorý má nízku kalorickú hodnotu, avšak zasýti vás na dlhší čas.

Hýbte sa

Áno, schudnúť sa dá aj bez pohybu. Cvičenie vám ale pomôže schudnúť rýchlejšie a efektívnejšie. Môže za to jednoduchá rovnica - viac pohybu = väčší výdaj energie. Vyberte si šport, respektíve fyzickú aktivitu, ktorá vás baví. Zaraďte do každodenného života dlhšie prechádzky, rýchlu chôdzu, bicykel, tanec, fitko..., jednoducho akýkoľvek pohyb, pri ktorom sa vaše telo zahreje. Najefektívnejšie je spojiť silový tréning s kardiom. Vyskúšajte aj vhodný spaľovač tukov, ktorý naštartuje váš metabolizmus a budete chudnúť rýchlejšie.

Na trhu nájdete veľké množstvo spaľovačov, ktoré zaručujú okamžité rýchle chudnutie. Vždy si ale dajte pozor na samotné zloženie spaľovačov, nie všetky skutočne pomáhajú. Účinný spaľovač by mal obsahovať látky ako L-karnitín, synefrín, extrakt zo zeleného čaju, prírodný kofeín či Guggul steróny (extrakt z indickej rastliny Comniphora mukul).

10 tipov, ako schudnúť rýchlo a navždy

 • Na raňajky jedzte bielkoviny. Vďaka takýmto raňajkám sa zbavíte pocitu hladu a vydržíte dlhšie nasýtený.
 • Vyhýbajte sa sladeným nápojom a džúsom. Sú to iba prázdne kalórie, ktoré nám bránia v chudnutí.
 • Pred každým jedlom vypite pohár čistej vody.
 • Vyhýbajte sa rafinovanému cukru, jednoduchým sacharidom a nezdravým tukom.
 • Dávajte si pozor na dostatočný príjem vlákniny. Rozpustná vláknina podporuje chudnutie.
 • Jedzte prírodne spaľovače - doprajte si kávu, zelený čaj, jedlá s čili alebo všetko v jednom.
 • Nekupujte si polotovary.
 • Jedzte pomaly. Pomalé stravovanie dodá pocit sýtosti na dlhší čas. 
 • Doprajte si kvalitný spánok. Vedeli ste, že nedostatočný spánok je veľmi častým a rizikovým faktorom priberania?
 • Pite dostatočné množstvo vody, minimálne 2 litre denne. Keď cvičíte a potíte sa, pite oveľa viac.

- reklamná správa -

]]>
Thu, 13 May 2021 09:59:00 2021-05-13 09:59:00 1
Film Sex v meste sa dočká pokračovania. Chystajú sa v ňom však zásadné zmeny https://feminity.zoznam.sk/c/910163/film-sex-v-meste-sa-docka-pokracovania-chystaju-sa-v-nom-vsak-zasadne-zmeny
Príbeh novinárky a obrovskej milovníčky módy poznajú azda všetky ženy na svete. Aj práve preto sa tvorcovia rozhodli dať filmu tretie pokračovanie, ktoré však, ako sa zdá, neprinesie očakávaný efekt.
Film Sex v meste sa dočká pokračovania. Chystajú sa v ňom však zásadné zmeny
Sarah Jessica Parker bola v úlohe Carrie Bradshaw nezabudnuteľná
Thu, 13 May 2021 09:00:00

Príbeh novinárky a obrovskej milovníčky módy poznajú azda všetky ženy na svete. Aj práve preto sa tvorcovia rozhodli dať filmu tretie pokračovanie, ktoré však, ako sa zdá, neprinesie očakávaný efekt.

Príbeh štyroch priateliek v New Yorku si získal už od prvej premiéry epizódy seriálu srdcia mnoho žien. Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte boli totiž skvelým zobrazením toho, že priateľstvo môže byť spojením skutočne rozdielnych pováh. Zatiaľ čo Carrie pracovala ako novinárka - freelancerka, Samantha zastávala vysokú pozíciu na PR oddelení, Miranda sa sústredila na kariéru v právnickej firme a Charlotte bola obrovskou milovníčkou umenia, ktorá v prvom rade túžila po stabilnej rodine. Tieto na oko rozličné ženy spájala jedna veľká, silná vec - a to láska k móde.

Šesť sérií seriálu Sex v meste sa stalo natoľko úspešnými, že sa tvorcovia rozhodli pokračovať - a 30 minútovým častiam dodali dva celovečerné filmy. Minulého roku sa začalo pošuškávať o treťom, no istý čas sa zdalo, že sa realizovať nebude. Jedna z hlavných predstaviteliek, Kim Catrall, ktorá stvárnila energickú milovníčku sexu Samanthu Jones, totiž natáčanie odmietla. Dôvodom boli konflikty, ktoré na pľaci vznikali. 

Prečítajte si: Nový seriál Emily in Paris spôsobil vo svete ošiaľ. Zamilovali si ho ľudia z celého sveta

Koronavírus a noví muži 

Dnes je isté, že sa Kim v pokračovaní teda neobjaví. Zatiaľ nie je isté, akým spôsobom sa s ňou tvorcovia v snímke rozlúčia, no v pripravovanom filme nem skutočne žiadnu úlohu. Možnosť, že niekde odcestovala a je s priateľkami v kontakte, je tak vylúčená, aj keď je faktom, že sa vo filme bude spomínanať koronavírus a obmedzenia, ktorými si priateľky prešli. „Je to ako v skutočnom živote. Tento film má zobrazovať reálny scénar a ľudia nás v skutočnosti opúšťajú, nemáme tých istých priateľov navždy,'' vyjadril sa producent HBO na margo pripravovanej novinky. „Je pochopiteľné, že sa v 50-tich rokoch nebavíme s tými ľuďmi ako v 30-tke,'' dodal pre portál PageSix.

To sa mnohým ľuďom nepáči, pretože to bola podľa nich práve postavy Samanthy, ktorá dávala celej šou dôvtip. „Práve ona vniesla do šou emócie, je skutočnou hlavnou postavou,'' zneli komentáre na sociálnych sieťach.

Okrem Samanthy sa však po boku Carrie neobjaví ani ikonický pán Božský. Úlohu si nestrihne ani Mirandim manžel Stevie, ktorý sa v scénari nenachádza. Či tieto postavy taktiež odmietli účasť na natáčaní alebo v ňom ani nemali byť, je otázne. Na scéna sa však zjaví Aidan, bývalý partner a snúbenec Carrie, ktorého novinárka pobozkala v druhej časti filmu.

Neprehliadnite: Ak ste si mysleli, že sa narodila do bohatej rodiny, mýlite sa: Sarah Jessica Parker sa len naučila milovať svoje nedostatky

]]>
Thu, 13 May 2021 09:00:00 2021-05-13 09:00:00 0
Moje módne obsesie: Niki Lowrie sa snaží spojiť šetrný spôsob života s láskou k móde https://feminity.zoznam.sk/c/910156/moje-modne-obsesie-niki-lowrie-sa-snazi-spojit-setrny-sposob-zivota-s-laskou-k-mode
Jedna z našich najúspešnejších topmodeliek Niki Lowrie módu zbožňuje. Napriek tomu si je vedomá, aké dôležité je pozerať sa na ňu z viacerých uhlov. Človek totiž dokáže spojiť vášeň k nej aj s ohľaduplnosťou a víziou toho, čo všetko naše správanie ovplyvní.
Moje módne obsesie: Niki Lowrie sa snaží spojiť šetrný spôsob života s láskou k móde
 Niki Lowrie sa snaží spojiť šetrný spôsob života s láskou k móde
Thu, 13 May 2021 07:30:00

Jedna z našich najúspešnejších topmodeliek Niki Lowrie módu zbožňuje. Napriek tomu si je vedomá, aké dôležité je pozerať sa na ňu z viacerých uhlov. Človek totiž dokáže spojiť vášeň k nej aj s ohľaduplnosťou a víziou toho, čo všetko naše správanie ovplyvní.


Čo pre teba znamená móda? Mala si k nej vzťah už od detstva?

Móda je pre mňa istý spôsob sebavyjadrenia, každodenný nádych daného štýlu, ktorým sa človek reprezentuje. Samozrejme osobnosť človeka, sa nemôže posudzovať podľa toho ako sa oblečie, ale myslím si, že zo zovňajšku sa dá o osobe celkom veľa prečítať, minimálne to, aký vzťah k móde daná osobnosť má.

Ja som už ako malá bola veľmi prieberčivá v tom, čo si na seba oblečiem. Pamätám si, že som mala jedny veľmi obľúbené strieborné balerínky, ktoré som nosila až kým mi z nich palec netrčal (smiech), toho štýlu som sa asi presýtila, keďže dnes si na nohu balerínky nedám.

Ake základne kúsky tvoria tvoj šatník? 

Klasicky modré jeansy, ktoré musia perfektne sedieť na postave, biele tričko a čierne oversize sako. To je môj základný “must have“ kamkoľvek idem. Tento casual ale elegantný štýl, sa dá vždy doplniť topánkou, ktorá môže zmeniť celý look na denný či večerný.

Kvalitné topánky sú základom každého outfitu. Obliecť sa, pri toľkých možnostiach, čo nám dnes svet módy ponúka, sa dá aj za málo peňazí, ale topánky musia byť vždy kvalitné... to človek vidí aj hneď na prvý pohľad.

Snažíš sa vrámci módy, riadiť aj udržateľnosťou? Je tento aspekt, podľa teba dôležitý? 

Sustainable fashion, je dnes veľmi častá téma vrámci spoločnosti. Je to správne, že sa ľudia o tom viac informujú. Je to však aj veľmi citlivá téma a ja nie som odborník, takže by som sa k tomu nechcela príliš vyjadrovať. 

Musím však povedať, že aj ja sama, som sa veľmi upokojila s nakupovaním, jednak aj pre to, že je toho naozaj veľa až na presýtenie, ale aj preto, že dnes už som si omnoho viac vedomá, čo stojí za celým fashion priemyslom. Odkiaľ produkty skutočne pochádzajú ako sa produkujú, za akých podmienok atď. Second hand je myslím si výborná voľba, ak človek chce ísť stále s módou a zároveň sa prikloniť viac k udržateľnosti módy. 

Vyberáš si aj podľa toho značky? Ktoré sú tvoje obľúbené? 

Musím sa priznať, že nakoľko pracujem v módnom priemysle a väčšinou dlhodobo, s tou istou značkou, znamená to, že som dosť ovplyňovaná, tým daným štýlom návrhára. Takže momentálne sa veľmi teším, pretože pracujem pre môj favorit, t.j. Prada. 

Neprehliadnite: Materstvo im prospieva. Známe Slovenky, ktoré aj po príchode detí na svet môžu konkurovať modelkám

Odjakživa som veľkým fanúšikom, YSL a Dior, z tých nových značiek som si veľmi obľúbila Jacquemus. Samozrejme, hlavne vrámci obdivu pre ten tzv. "touch" módneho oka, môj šatník je koniec koncov, veľmi jednoduchý. Mám skôr slabosť na topánky ako som už spomínala. 

Ktorý kúsok je tvoj najobľúbenejší a prečo? 

Topánky, topánky a opäť topánky. Avšak neznamená to vždy opätky len preto, že som žena. Milujem tenisky, mokasíny, sandále. Myslím, že práve tento dobre zvolený doplnok, dokáže zmeniť kompletne celý outfit, vždy k lepšiemu. 

Kam sa podľa teba bude módny biznis ďalej vyíjať?

Na margo momentálnej situácie, jednoznačne online smerom. Keďže je to už vyše roka, čo sme obmedzovaní cestovať, ľudia si zvykli skôr na online nákup. A teda aj fashion world, sa celej situácii prispôsobil a veľa značiek ponúkalo prehliadky, napríklad v priamom prenose, no online.

Prečítajte si: Z týchto malých dievčatiek známych Sloveniek sú dnes už dámy: Krásu zdedili po mamách a určite o nich budeme ešte počuť

Môj osobný názor alebo skôr predstava by bola, aby sa viac dostal pod kontrolu celý ten "fast fashion" a skôr sa ľudia uberali ku kvalite a nie kvantite.

]]>
Thu, 13 May 2021 07:30:00 2021-05-13 07:30:00 1
Ide to aj bez cvičenia: Odhaľte tri kroky ku krásnemu telu bez športu https://feminity.zoznam.sk/c/910158/ide-to-aj-bez-cvicenia-odhalte-tri-kroky-ku-krasnemu-telu-bez-sportu
Schudnúť dokážete aj bez cvičenia vo fitku, či ranného behu. Prezradíme vám ako na to, no musíte si uvedomiť, že teraz už na výhovorky, prečo vám to nejde, nebudete mať priestor. Inšpirujte sa tromi krokmi, ktoré pri zhadzovaní naozaj fungujú.
Ide to aj bez cvičenia: Odhaľte tri kroky ku krásnemu telu bez športu
Ide to aj bez cvičenia
Thu, 13 May 2021 06:00:00

Schudnúť dokážete aj bez cvičenia vo fitku, či ranného behu. Prezradíme vám ako na to, no musíte si uvedomiť, že teraz už na výhovorky, prečo vám to nejde, nebudete mať priestor. Inšpirujte sa tromi krokmi, ktoré pri zhadzovaní naozaj fungujú.

Niektoré ženy na cvičenie nemajú čas, niektoré to skrátka nebaví a nedokážu si z toho urobiť rutinu. Ak patríte do jednej z týchto kategórií, no potrebujete zhodiť, čítajte ďalej. Ono aj to chudnutie, ide bez pohybu, aj keď tá cesta je v danom prípade, o niečo pomalšia. Pravdou však zostáva, že až 80% úspechu pri chudnutí, tvorí naša strava. Preto je dobré, venovať jej špeciálnu pozornosť. 

1. Kľúčový je denný kalorický príjem a výdaj pohybu

Ak potrebujete naozaj zhodiť, váš kalorický príjem by nemal prekročiť 1500 kcal. Ideálne je rozdeliť si ho na samostané jedlá - teda raňajky  (375 kcal), desiata (150 kcal), obed (450 kcal), olovrant (150 kcal), večera (375 kcal). Vrámci tohto, nezabúdajte na dostatočný príjem bielkovín, no tiež to s ním nepreháňajte. 

Neprehliadnite: Jedno znamenie čaká najbližšie dni rozprávkový život na dosah. Finančný úspech a osoba, ktorá mu otvorí oči

"Ja tvrdím, že osvedčený model je 1 gram bielkoviny na kilogram hmotnosti. Aj vďaka tomu sa vám bude svalová hmota znižovať pomalšie a vy zabránite aj príliš rýchlemu spomaleniu metabolizmu. Okrem kvalitného kuracieho, hovädzieho mäsa, je výborný bielok z vajíčka, strukoviny. Nezabúdajte na dostatočný príjem zeleniny, časť ovocia, orechy, tmavú ryžu, fajn sú aj ryžové cestoviny,"  vysvetľuje na úvod fitness trénerka Miriam Kardošová.

2. Voda, voda, voda

Pokiaľ chcete aby ručička na váhe išla smerom nadol, bez vody to nepôjde. Ideálne je denne vypiť minimálne dva litre vody. Tréneri však hovoria až o 3,5 litroch. Práve dostatočný pitný režim, podporuje zdravé chudnutie, vyplavuje z tela toxíny, podpodruje prirodeznú funkciu metabolizu. A to sú všetko veci, ktoré skrátka potrebujete.  

"Je naozaj dobré aj samotný jedálniček, obohatiť o potraviny bohaté na vodu - melóny, uhorky, rôzne šaláty. Ide letná sezóny, takže telo si to bude aj viac žiadať samo."


3. Spánok, ktorého dostatok naozaj pomáha efektívnejšie telu spaľovať

Pokojný spánok je pre telo vlastne takmer rovnako dôležitý ako zdravá a kvalitná strava. Je dokázané, že jeho nedostatok je jedným z hlavných faktorov podporujúcich vznik obezity. Vtedy je totiž funkcia spaľovania tukov v tele sčasti narušená a dochádza k pocitom, ktoré podporujú vznik hladu. Preto je dobré sa takýmto situáciám naozaj vyhýbať. 

Prečítajte si: Zažijete pri nich vášeň, ako pri nikom inom. Dominantou týchto troch znamení je to, čo sa odohráva v spálni

"Podľa mojich skúseností je pre telo naozaj ideálnou voľbou aspoň sedem hodín neprerušovaného spánku. Organizmus sa potrebuje zregenerovať, uvoľniť a vďaka tomuto, sa budete nielen cítiť lepšie, ale budete aj pri stravovaní prirodzene siahať skôr po tých zdravších variantách. Klesne vaša chuť na sladké a to je efekt, ktorý je tiež veľmi dôležitý pri formovaní postavy."

]]>
Thu, 13 May 2021 06:00:00 2021-05-13 06:00:00 1
Manželstvo dokáže udržať pokope táto jednoduchá vec: Muži sa zhodli, že na tomto to celé stojí https://feminity.zoznam.sk/c/910153/manzelstvo-dokaze-udrzat-pokope-tato-jednoducha-vec-muzi-sa-zhodli-ze-na-tomto-to-cele-stoji
Ak si chcete muža udržať pri sebe, podľa samotných chlapov je to veľmi jednoduché. Stačí sa držať jednej zásady. Nám prezradili, o čo ide. A naozaj sa na tom jednoznačne zhodli viacerí.
Manželstvo dokáže udržať pokope táto jednoduchá vec: Muži sa zhodli, že na tomto to celé stojí
Manželstvo dokáže udržať pokope táto jednoduchá vec
Wed, 12 May 2021 14:00:00

Ak si chcete muža udržať pri sebe, podľa samotných chlapov je to veľmi jednoduché. Stačí sa držať jednej zásady. Nám prezradili, o čo ide. A naozaj sa na tom jednoznačne zhodli viacerí.

Udržať dobre fungujúci vzťah, dá naozaj zabrať. Chce to čas, ktorý do neho investujete, veľa emócií, lásky, porozumenia, dobrého sexu a poslednej veci, ktorá všetko stmelí. Je to komunikácia. Jednoduchý aspekt, na ktorý však mnohokrát zabúdame, no je skutočne akýmsi lepidlom, v každej fáze vzťahu. A priznali to samotní muži, ktorí sa na tom zhodujú. 

Rovnako ako dobrý sex je podstatná aj komunikácia

"Som ženatý 12 rokov, so ženou sme sa brali, keď sme mali osemnásť. Samozrejme, prešli sme si rôznymi fázami vo vzťahu, mali sme horšie aj lepšie dni, ale to čo nás vždy držalo spolu nebol len dobrý sex, ale otvorená komunikácia. Hoci my muži nie sme v tomto ideálnym príkladom, potrebujeme o veciach hovoriť. A je fajn, keď nás žena k tomu tak trochu postrčí." (Leon, 30)

Neprehliadnite: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

My muži sme v tomto takí jednoduchší, ale naozaj nám to vždy padne dobre

"Presne na tomto stroskotalo moje prvé manželstvo. So ženou sme sa takmer nerozprávali. Ani o tých dobrých a príjemných veciach, tobôž nie o tých horších. Podľa mňa je dôležité baviť sa rovnako ako o deťoch aj o sexe, túžbach, predstavách, vízii budúcnosti. My muži sme v tomto takí jednoduchší, ale naozaj nám takéto rozhovory padnú dobre. Za mňa je to aj prejav náklonnosti a lásky z tej druhej strany. S mojou súčasnou ženou sa snažíme o zásadných veciach diskutovať a veľmi to náš vzťah posilnilo." (Vojtech, 39)

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Bojujem s výčitkami svedomia. Ocitla som sa v roli milenky, no odmietam sa toho vzdať

Snažíme svoje problémy riešiť vo vnútri, čo v nás vyvoláva vnútorný stres a tlak

"Moja žena sa vždy smeje, že to ak spolu hovoríme o problémoch, má vplyv aj na môj výkon v spálni (smiech). Ale nie, teraz vážne. Zväčša sa my chlapi, snažíme svoje problémy riešiť vo vnútri, čo v nás vyvoláva vnútorný stres a tlak, ktorý si spôsobujeme sami. No a to potom prenášame aj domov a podpisuje sa to na našich vzťahoch. Takže ak môžem hovoriť za seba a radím to aj každému chlapovi, bavte sa so svojou ženou. Má to veľký vplyv na všetky veci okolo."

]]>
Wed, 12 May 2021 14:00:00 2021-05-12 14:00:00 1
Najväčšie premeny, ktoré herci podstúpili kvôli úlohe vo filme https://feminity.zoznam.sk/c/910152/najvacsie-premeny-ktore-herci-podstupili-kvoli-ulohe-vo-filme
Kvôli rolám v úspešných snímkach, museli urobiť naozaj veľa. Mnohokrát zmeniť svoju vizáž od základov. Pozrite sa na premeny, ktoré boli skutočne výrazné.
Najväčšie premeny, ktoré herci podstúpili kvôli úlohe vo filme
Kvôli rolám v úspešných snímkach, museli urobiť naozaj veľa
Wed, 12 May 2021 12:00:00

Kvôli rolám v úspešných snímkach, museli urobiť naozaj veľa. Mnohokrát zmeniť svoju vizáž od základov. Pozrite sa na premeny, ktoré boli skutočne výrazné.

Demi Moore

Film G.I Jane je dnes už kultovou klasikou. Obľúbená herečka Demi Moore, si však kvôli nemu prešla naozaj radikálnymi premenami. Nechala si oholiť hlavu, absolvovala prísny výcvik amerického námorníctva a jej tréningy začínali pravidelne už o 4-tej ráno.

Prečítajte si: Návrat na výslnie niekedy trvá dlho, ale trpezlivosť sa vypláca: Angelina Jolie, o vzostupoch a pádoch

"Ak by som sa na to necítila nejdem do toho. No objavila som samú seba z inej persepktívy a to je viac ako len dobrá skúsenosť," prezradila pre magazín People. 

Christian Bale

Keď sa Christian Bale objavil v roku 2004 vo filme Mechanik, svojich fanúšikov skutočne šokoval. Aby čo najlepšie zvládol svoju rolu, podľahol na 4 mesiace mimoriadne drastickej diéte.

Jeho denný príjem kalórií bol minimálny, keďže si dal maximálne jedno jablko a tuniaka, či lososa vo vlastnej šťave. Zhodil takmer 29 kíl, no v tom čase sa to všetko dialo pod dohľadom lekárov.

Natalie Portman

V snímke Čierna labuť, upútala krehká herečka Natalie Portman, nielen perfektným hereckým výkonom, ale aj svojou vizážou.

Vždy skutočne štíhla kráska, musela v tomto období zhodiť ešte viac ako deväť kíl. Mala mimoriadne prísnu diétu, ktorej sa striktne držala.

Napokon však samotná snímka vyvolala najmä v baletných školách a na konzervatóriách, veľký rozruh a vášne, keďže práve títo zriaďovatelia sa snažia búrať mýtus o tom, že baletky a tanečníčky musia byť extrémne štíhle...

Renée Zellweger

Túto obľúbenú herečku, netreba nejako zvlášť predstavovať. Hlavná predstaviteľka vo filme Bridget Jones - Renée Zellweger, je známa tým, že patrí medzi milovníčky behu.

NeprehliadniteŽena nemusí mať veľkosť XS aby bola sexi a príťažlivá: Chrissy Teigen je toho jasným dôkazom

Vášnivá bežkyňa sa tak počas nakrúcania musela vzdať aj svojej obľúbenej činnosti. Tým, že jedla prevažne len pizzu, cestoviny, sladké drobnosti a skôr kalorické jedlá, nehýbala sa, nabrala 14 kíl extrémne rýchlo. A presne to tvorcovia potrebovali.

NeprehliadniteŽena nemusí mať veľkosť XS aby bola sexi a príťažlivá: Chrissy Teigen je toho jasným dôkazom

]]>
Wed, 12 May 2021 12:00:00 2021-05-12 12:00:00 1
Korzet ako neodmysliteľná súčasť outfitu: Poznačený antikou, francúzskou revolúciou, no stále na výslní https://feminity.zoznam.sk/c/910151/korzet-ako-neodmyslitelna-sucast-outfitu-poznaceny-antikou-francuzskou-revoluciou-no-stale-na-vyslni
Korzet v móde budil protichodné postoje a názory už od konca 19. storočia. Štylisticky ovplyvnený antikou, secesiou, orientalizmom však vo svojej podstate nemal konkurenciu. A je to tak dodnes.
Korzet ako neodmysliteľná súčasť outfitu: Poznačený antikou, francúzskou revolúciou, no stále na výslní
Korzet ako neodmysliteľná súčasť outfitu
Wed, 12 May 2021 10:00:00

Korzet v móde budil protichodné postoje a názory už od konca 19. storočia. Štylisticky ovplyvnený antikou, secesiou, orientalizmom však vo svojej podstate nemal konkurenciu. A je to tak dodnes.

 

Počas Belle Epoque alebo americkej zlatej horúčky, si tí bohatí užívali extrémny prepych a symbolom tohto prehanne privilegovaného obdobia, bol práve korzet

Hoci zo začiatku bol skôr považovaný za zdravotnícku pomôcku, keďže znižoval tlak na brucho tým, že predsúval hrudník dopredu a boky dozadu, už na prelome storočia sa stal symbolom módy vo vysokých kruhoch. Materiálovo ho tvoril na povrchu zväčša jemný mušelín, tyl, zdobili ho krajky. Skutočne mal upútať pozornosť a práve subtílnejšie ženy ho veľmi často volili, ak chceli zdôrazniť svoju siluetu. 

Neprehliadnite: 5 módnych prikázaní minimalizmu: Týmto sa riaďte, ak chcete žiť spokojnejšie

Rokmi sa však aj tento kúsok menil a v 21. storočí je síce späť, no s malými obmenami. Nosí sa skôr jeho minimalistickejšia verzia, veľmi obľúbená je transparentnosť a zemité, či prírodné odtiene. 

Ak patríte medzi milovníčky extravagancie, táto variácia spĺňa všetko. Prvky elegancie, odvážnosti, ale aj pútania pozornosti.

Dajte si však pozor na farby, ktoré zvolíte. Práve pri tomto je ideálnou voľbou čo najjemnejšia verzia odtieňov. Zabudnite na výrazné, či pastelové farby, keďže už samotný look bude to, čo pritiahne pohľady okolia. 

Korzet je kúsok, ktorý si môžete vziať rovnako na bežný deň ako aj na večer, pri víne s priateľmi. Stačia vám jeansy, podpätky, sako, či cardigan. Osvedčená kombinácia, ktorá nikdy a pri žiadnej príležitosti nesklame.

Rovnako je však dobrou voľbou aj športovejšia alternatíva. Zostaňte v tomto verná, kompletne jednej farbe - ideálna je biela, čierna, či béžová. Ak chcete byť počas dňa sexi, no zároveň sa cítiť pohodlne, toto je zrejme cesta.

Inšpirujte sa: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Musíte sa však pripraviť na to, že korzet je skrátka kúsok, ktorý sa viac hodí štíhlym ženám. Nakoľko zdôrazňuje krivky brucha a bokov, predtým ako po ňom siahnete je fajn zohľadniť aj tento faktor.

]]>
Wed, 12 May 2021 10:00:00 2021-05-12 10:00:00 1
Make-upy na denné nosenie. Aké vlastnosti by mal mať dobrý make-up? https://feminity.zoznam.sk/c/910146/make-upy-na-denne-nosenie-ake-vlastnosti-by-mal-mat-dobry-make-up
Trendy hovoria jasne a ženy čoraz viac upúšťajú od hrubých nánosov make-upu. Poďme sa teda spoločne pozrieť, čo by mal make-up mať, aby vyzdvihol našu prirodzenú krásu.
Make-upy na denné nosenie. Aké vlastnosti by mal mať dobrý make-up?
Aké vlastnosti by mal mať make-up?
Wed, 12 May 2021 09:00:00

Trendy hovoria jasne a ženy čoraz viac upúšťajú od hrubých nánosov make-upu. Poďme sa teda spoločne pozrieť, čo by mal make-up mať, aby vyzdvihol našu prirodzenú krásu.

Beauty pravidlá hovoria, že s pribúdajúcim vekom by žena mala nosiť viac krycí make-up. Trendy však čoraz viac ukazujú, že aj ženy po 30-tke či 40-tke túžia síce po krycom make-upe, ale ľahkom a bez neželajúceho vzniku „masky“.

Vývojári v oblasti krásy tak prispôsobujú make-up ich požiadavkám čoraz viac a make-upy navrhujú s vlastnosťami krémov. Anti-age a liftingové zloženia tak zabraňujú zachádzaniu make-upu do vrások a vytvárania rýh. 

Inšpirujte sa: Make-up looky jar/leto 2021. Novinky v líčení, s ktorými docielite sexi vzhľad

Žiadny lesk na T-zóne a make-up bez stôp na oblečení

Ak hľadáte matný make-up a trápia vás na pleti odlesky, jednou z volieb je make-up SuperStay Active Wear, ktorý je ľahký ako vzduch a vydrží až 30 hodín bez otláčania Stavte na maximálne krytie ľahké ako vzduch, prirodzený matný finiš a dlhotrvajúci efekt bez rozmazávania. Žiadny lesk na T zóne, čo vám tým pádom jednoznačne dodá sebavedomie. Navyše, tento make-up nezanecháva stopy na oblečení a to je skvelá správa, čo poviete?

Dokonalosť s pocitom nahej pokožky

S make-upom Dior Forever pleť objavuje svoju prirodzenú krásu a je bezchybne zjednotená po dobu 24 hodín, teda od rána do večera. Dokonalosť s pocitom nahej pokožky dosiahli vývojári vďaka 96% obsahu zložiek prírodného pôvodu a koncentrovanej kvetinovej starostlivosti o pleť. Pleť je tak hydratovaná a žiarivá, akoby napnutá, čo ocení každá dáma, pretože to je presne to, čo od starostlivosti o pleť očakávame a čo sa snažíme dosiahnuť.

Krytie a priedušnosť zároveň vďaka molekulám kyslíka 

Nerobte kompromisy medzi dlhotrvajúcim plným krytím a prirodzeným vzhľadom bez efektu masky. Infaillible 24H Fresh Wear  of L'Oréal Paris s ultra ľahkou textúrou si zamilujete. Zloženie tekutého make-upu je najnovšie obohatené o ochranu SPF25, ktorá v kombinácii s vitamínom E poskytuje vašej pleti okrem plného krytia aj starostlivosť navyše. Dlhotrvajúce krytie až na 24 hodín v spojení s ľahkosťou a priedušnosťou, ktorú zaisťuje unikátna technológia založená na molekulách kyslíka.

Make-up so schopnosťou spomaľovať starnutie

Bio make-up z výťažkov z kvetín a exotických ingrediencií Zuii Bio Luminescent make-up (Biorganica) zaisťuje intenzívnu hydratáciu a rozjasnenie pleti. Pleti poskytuj ochranu a viditeľný liftingový efekt. Veľmi cennou zložkou je aj bambusová šťava, ktorá je tradične ctená pre jej schopnosť spomaľovať prejavy starnutia. Netvorí efekt masky a nevysušuje, neupcháva póry a pleť môže bez problémov prirodzene dýchať.

Neprehliadnite: Ochranné krémy proti pigmentovým škvrnám: Pripravte svoju pleť na leto a netýrajte ju

]]>
Wed, 12 May 2021 09:00:00 2021-05-12 09:00:00 1
Už niekoľko rokov približuje umenie prostredníctvom obrazoviek. Ako však skutočne vyzerá práca Simony Frantovej? https://feminity.zoznam.sk/c/910148/uz-niekolko-rokov-priblizuje-umenie-prostrednictvom-obrazoviek-ako-vsak-skutocne-vyzera-praca-simony-frantovej
Jej reportáže sú povinnou jazdou každého milovníka umenia. Simona Frantová, známa slovenská redaktorka, pôsobí na mediálnej scéne už dlhé roky. Ako sa k vysnenej práci dostala a ako v skutočnosti prebieha výroba reportáži, nám prezradila v otvorenom rozhovore.
Už niekoľko rokov približuje umenie prostredníctvom obrazoviek. Ako však skutočne vyzerá práca Simony Frantovej?
Práca redaktorky ju rovnako napĺňa aj po rokoch
Wed, 12 May 2021 07:30:00

Jej reportáže sú povinnou jazdou každého milovníka umenia. Simona Frantová, známa slovenská redaktorka, pôsobí na mediálnej scéne už dlhé roky. Ako sa k vysnenej práci dostala a ako v skutočnosti prebieha výroba reportáži, nám prezradila v otvorenom rozhovore.

V televízii pôsobíte ako moderátorka už dlhé roky. Pamätáte si na ten moment, kedy ste sa prvýkrát postavili pred mikrofón a povedali si áno, toto chcem robiť? 

Aj keď je to už nejaký ten čas, na moje začiatky v televízii si pamätám akoby to bolo včera. Bola som čerstvá absolventka vysokej školy a ako sa hovorí, hodená do vody. Už po týždni som išla s kamerou do Slovenského národného divadla nakrútiť reportáž o nových plagátoch, ktoré navrhol politický karikaturista Shooty. Mala som veľkú trému a rešpekt, hoci som sa na rozhovory poctivo celý deň pripravovala. Kým som reportáž postrihala do vysielania, prešli dva dni a bola som z toho dosť psychicky vyčerpaná. Takže to nebol ten moment, kedy som si povedala, že som našla svoju prácu snov. Ten zlom prišiel neskôr, keď som získala skúsenosti a svoju pracovnú rutinu. Momentálne prežívam jeho z najkrajších pracovných období a to vďaka relácii Umenie na TA3, ktorú spolu s kolegyňou Katkou Koreckou moderujeme. Na každý deň sa teším pretože viem, že mi prinesie nové zážitky a skúsenosti. 

Zaoberáte sa pomerne širokou a na Slovensku stále nie veľmi docenenou témou – umením. Čo pre vás konkrétne znamená umenie? Akú časť vášho života predstavuje a akú úlohu v ňom hrá?

K umeniu som bola vedená od malička. Moja stará mama Darinka Laščiaková ma už ako dieťa prihlásila do folklórneho súbor Čečinka, kde som spievala osem rokov. V podstate som vyrástla v kolektíve, kde nás učili, akú významnú hodnotu má naše kultúrne dedičstvo a neskôr som zistila, aké dôležité je uchovávať ho pre ďalšie generácie. So starou mamou som z času na čas vystupovala na jej koncertoch a bola obklopená významnými osobnosťami z umeleckého sveta. Ako strednú školu som si vybrala muzikálové gymnázium a tam som sa prvýkrát zoznámila aj s divadelnými doskami. Dokonca som si zahrala na Novej scéne, čo bol veľký zážitok.

Dnes, keď do divadla chodím nakrúcať premiéry, vždy si spomeniem na ten úžasný pocit z potlesku publika. Aj keď v hľadisku vtedy sedeli väčšinou naši rodičia. Umenie sa s mojím životom preplieta odkedy si pamätám a s mojou prácou do seba všetko dokonalo zapadlo. O to intenzívnejšie vnímam, aké neľahké postavenie má kultúra v našej spoločnosti. Denne sa o tom rozprávam s ľuďmi, ktorých sa táto téma priamo, či nepriamo dotýka. Nie je v mojich silách situáciu zmeniť a úprimne ani neviem, kde by som skôr začala. Čo však urobiť môžem, je umelcom a inštitúciám pomáhať aspoň tým, že o ich úspechoch, ale aj problémoch, hovorím. 

Prečítajte si: Stíha bežnú prácu, modelingovú kariéru a popritom je hviezdou na sociálnych sieťach. Rozhovor s Jankou Slačkovou

Vy vo svojich reportážach prezentujete nielen to typické, spoločnosťou akceptovateľné umenie, ale často aj to hlbšie, konceptuálne – napríklad keď ste rozoberali cenu Oskara Čepána. Tam je cítiť jasný zásah toho, že umenie nie je len o vizuálnej stránke. Nie je ťažké túto tému poňať a priblížiť jej podstatu aj laikom?

Pohľad na umenie je skutočne veľmi subjektívna záležitosť. To, čo sa niekomu páči a akceptuje, druhý nemusí oceniť. Preto sa aj do relácie snažím vniesť vyváženosť a prinášať aj témy, ktoré by ma možno za bežných okolností až tak neoslovili. Nemôžem si však dovoliť vnímať umenie čiernobielo, pretože reláciu nerobím pre seba, ale chcem ňou osloviť a potešiť čo najviac ľudí. Čo sa týka Ceny Oskára Čepana, je pravda, že tvorba finalistov si častokrát vyžaduje hlbšie zamyslenie a je to pre mňa istý druh výzvy popasovať sa aj s náročnejšími témami. Vždy mám však na pamäti, že divák si chce pri relácii oddýchnuť a ak má chuť dozvedieť sa o téme viac, podujatie môže navštíviť. Ak sa tak stane, je to znak, že má moja práca zmysel. 

Aby ste vôbec takéto reportáže mohli zhotoviť, musíte mať v prvom rade znalosť a prehľad. Ako ich získavate? 

Keď som pred viac ako siedmimi rokmi nastúpila do televízie, môj zoznam kontaktov bol úplne prázdny, prehľad viac menej všeobecný a skúsenosti žiadne. To všetko som získala iba praxou a toto obdobie sa nedá urýchliť, alebo nebodaj preskočiť. Kým v minulosti mi trvalo naštudovať tému hodiny, a pri rozhovore sa mi aj tak od trémy triasol mikrofón, dnes príprave venujem podstatne kratší čas a celý ten proces je zážitok. Na každý rozhovor sa však stále poctivo pripravujem, pretože rovnako ako aj v živote, nerada nechávam veci na náhodu. Samozrejme dávam priestor aj improvizácii, pretože vie rozhovor príjemne „okoreniť“. Pokiaľ však nie ste v téme doma, improvizácia môže pôsobiť skôr ako nepripravenosť. Som veľký perfekcionista a o sebakritike by som vedela tiež veľa rozprávať. Kým nie som sto percentne presvedčená o kvalite príspevku, nemôže ísť do vysielania. 

Stretli ste stovky významných a vážených osobností. Viete si spomenúť na pár, ktoré na vás spravili najväčší dojem?

To je jeden z najkrajších benefitov mojej práce. Každý deň stretávam veľa inšpiratívnych ľudí, ktorí mi otvárajú dvere do úplne iného sveta. Mám to šťastie, že s nimi môžem kráčať ich tvorivým životom. Veľmi mi to pomohlo v tomto pandemickom období, keď sa v podstate zo dňa na deň verejný kultúrny život zastavil. Vďaka priateľským vzťahom, ktoré som si za tie roky vybudovala, dokážeme reláciu každý týždeň napĺňať zaujímavými témami. Aby som sa však vrátila k vašej otázke, v umení nemám rada slovo „naj“, pretože každý jeden umelec, s ktorým som sa stretla, vo mne zanechal významnú stopu. V relácii sa snažím dať priestor aj takým ľudom, ktorí pracujú v skromnejších podmienkach a možno nie sú až takí známi. Ak im moja reportáž pomôže v akomkoľvek smere, mám z toho radosť. Na Slovensku máme veľa umelcov, ktorí do svojej práce dávajú srdce a to je vlastne to najdôležitejšie, pretože práve to z nich robí osobnosti. Pracovať s každou jednou z nich je preto pre mňa vždy veľká zodpovednosť, pretože oni do svojej práce vložili maximum a zrazu je v mojich rukách povedať o tom širokej verejnosti. 

Mohlo by vás zaujímať: Slovenky, ktoré našli šťastie v zahraničí: Tieto známe krásky, nedajú na život za hranicami dopustiť

Teraz by som na chvíľu odskočila od umenia. Dnes je akýmsi pravidlom, že sa redaktorky/ moderátorky nezameriavajú len na jednu vec – ale popri tom moderujú aj rôzne eventy a podobne. Viete si toto predstaviť vy? Moderovať a sprevádzať zrazu niečo úplne iné? 

Myslím si, že každá nová skúsenosť je o záujme napredovať a tiež adekvátnej príprave. Ešte donedávna som prispievala svojimi reportážami aj do relácie Showbiz a za tie roky som sa zúčastnila stoviek eventov, ktoré moderovali moje kolegyne z televíznej brandže. Je to príjemná zmena, ktorej sa určite do budúcna nebránim. 

Čoraz aktívnejšia ste aj na sociálnych sieťach, kde však prezentujete výhradne svoju prácu. To sa v dnešnej dobe odhalených informácií cení a nedá mi neopýtať sa – kde je možno pre vás nejaká hranica? Ktoré veci by ste ako redaktorka na úrovni na Instagram nevešali? 

Sociálne siete sa stávajú čoraz väčšou súčasťou našich životov. Sama si uvedomujem, koľko času im venujem a neraz si poviem, či by nebolo rozumnejšie využiť ho efektívnejšie. Na druhej strane je to komunikačný nástroj a považujem ho za súčasť mojej práce. Snažím sa ľudí informovať o témach z kultúrneho prostredia a ak ich zaujmú, možno si v sobotu zapnú reláciu, aby sa dozvedeli viac.

Som si však vedomá, že v dnešnej dobe sú zaujímavé práve tie odhalené informácie zo súkromného života. Je pravda, že dostávam aj správy, prečo nepridávam viac osobnejších príspevkov a keď tak z času na čas urobím, dosah býva výrazne väčší. Mediálny svet ma však naučil chrániť si súkromie, pretože otvorenosť sa nie vždy vypláca. Obdivujem niektoré tváre šoubiznisu, ktoré sa so svojimi sledovateľmi delia o takmer každú aktivitu, ktorú počas dňa urobia. To je veru ďaleko za mojou hranicou a keďže som dosť konzervatívny typ, nerada vystupujem zo svojej komfortnej zóny. Vyššia popularita na základe osobnejších príspevkov pre mňa preto nie je priorita.  

Mohlo by vás zaujímať: Ľudia ju vnímajú ako priateľku známeho herca, ona je však viac. Rozhovor s Terkou Bizíkovou

Všetko čo robíme, robíme s nejakým úmyslom. Zaujíma ma, aký bol ten váš? Čo si od vašich reportáži sľubujete, respektíve, čo je pre vás nejakým ich cieľom?

Pred rokmi bolo mojím cieľom nájsť si prácu, ktorá ma bude baviť. Práca, ktorú mám predčila akékoľvek moje úmysly a očakávania. Nevstávam ráno s pocitom, že idem do roboty, v ktorej musím sedieť osem hodín. Nechcem, aby to vyznelo ako chvála pretože viem, že nie každý má to šťastie, ale jednoducho mám prácu, ktorá je zároveň aj mojím koníčkom. Som za to nesmierne vďačná a preto je mojím jediným cieľom potešiť ňou aj ostatných ľudí. Po každej relácii dostávam milé správy a telefonáty a to je pre mňa to najväčšie zadosťučinenie, aké môže byť - a zároveň aj motivácia ísť ďalej. 

]]>
Wed, 12 May 2021 07:30:00 2021-05-12 07:30:00 0
Vaše letné „lásočky“ https://feminity.zoznam.sk/c/910129/vase-letne-lasocky
Sladké, lenivé, slnkom presiaknuté dni sú esenciou leta. Je jedno, kde si ich vychutnáte – stačí, že budete so svojimi milovanými a v absolútnej pohode.
Vaše letné „lásočky“
Z kolekcie Lasocki – Sense of summer si vyberie celá rodina trendové kúsky
Wed, 12 May 2021 07:29:00

Sladké, lenivé, slnkom presiaknuté dni sú esenciou leta. Je jedno, kde si ich vychutnáte – stačí, že budete so svojimi milovanými a v absolútnej pohode.

K tomu pravému letnému „chill outu“ naozaj netreba veľa. Či sa už vydáte na dobrodružnú cestu karavanom, stanovať k priehrade, grilovať k priateľom alebo sa len tak prejsť do mesta a vychutnať si limonádu na nábreží – vždy si budete mať čo obuť vďaka najnovšej kolekcii topánok značky CCC. Z kolekcie Lasocki – Sense of summer si vyberie celá rodina trendové kúsky, ktoré letnú pohodu dovedú k dokonalosti.

Vaše letné „lásočky“

Poludňajšie svetlo v Katalánsku sa stalo plátnom, na ktorom vynikla najnovšia kolekcia obuvi Lasocki najlepšie. Ležérnosť a radosť z teplých dní priam sála nie len z fotografií, ale aj z kúskov, ktoré nájdete v letnej kolekcii. Tá je ako stvorená pre všetky vekové kategórie a ponúka kvalitu bez ohľadu na to, k akému štýlu máte najbližšie.

Svoj „letný pár“ v kolekcii nájdu vyznávačky pohodlia, luxusného vzhľadu obuvi, vysokých i nízkych topánok. Zgustnú si tie dámy, ktoré nedajú dopustiť na šľapky v prekrásnych farbách, nápadité espadrilky, sandáliky či dreváky. Všetky vaše „lásočky“ nájdete tak, ako ste zvyknuté - v nadčasovom prevedení s kvapkou najnovších módnych trendov a zladené tak, ako to vedia iba dizajnéri obuvi pre celú rodinu v produktovej rade Lasocki.

Žena:

Páni si prídu na svoje  vďaka širokej kolekcii poltopánok, mokasín, šľapiek a štýlových tenisiek i sandálov na všedný deň i na dni výnimočné.

Muž :

Detskej kolekcii dominujú mäkké, pohodlné a vzdušné modely rôznych strihov a veselých farieb. Koža a ohybná podošva je presne to, čo detská nôžka v lete potrebuje – či už do mesta alebo na šantenie po vonku.

Dievča:

Chlapec:

- reklamná správa - 

]]>
Wed, 12 May 2021 07:29:00 2021-05-12 07:29:00 1
Fenomén televíznej šou sa rozrastá. Nielen celebrity, ale aj mladí ľudia na internete odhaľujú svoje súkromie https://feminity.zoznam.sk/c/910155/fenomen-televiznej-sou-sa-rozrasta-nielen-celebrity-ale-aj-mladi-ludia-na-internete-odhaluju-svoje-sukromie
Dnešná doba je zahltená obrovským množstvom informácií. Veľa z nich je pre nás život nepotrebných, no napriek tomu sa nimi zásobujeme - a čo je horšie, zásobujeme nimi aj my iných.
Fenomén televíznej šou sa rozrastá. Nielen celebrity, ale aj mladí ľudia na internete odhaľujú svoje súkromie
Sociálne siete vedia byť našim obrovským pomocníkom, ale aj škodcom
Wed, 12 May 2021 06:00:00

Dnešná doba je zahltená obrovským množstvom informácií. Veľa z nich je pre nás život nepotrebných, no napriek tomu sa nimi zásobujeme - a čo je horšie, zásobujeme nimi aj my iných.

Keď sa v roku 2009 spustila slovenská verzia už v Amerike rozbehnutej sociálnej siete Facebook, málokto si vôbec dokázal predstaviť, ako dokáže modrá platforma zmeniť naše životy od základov. Spočiatku nevinné uzatváranie priateľstiev a následne nahrávanie fotografií do albumov pôsobilo rovnako, ako do vtedy. Dnes, po viac ako desiatich rokoch, je však jasné, že práve neustále pribúdajúce funkcie na sociálnych sieťach nás poháňajú do extrémov, do ktorých by sa naše staré mamy určite nepustili. Varujú pred nimi aj samotní psychológovia. 

Prečítajte si: Tik Tok sa stáva čoraz populárnejšou sociálnou sieťou. Mladí na nej dokážu zarobiť aj tisíce eur

Zdieľať, zdieľať, zdieľať

Všetko sa to začalo vetou - čo máte na mysli? Postupne sa k nej však pridali aj iné, spomínané aktualizácie, ktoré nám umožňujú zdieľať pocity, fotografie ako príbehy na krátky čas, pridávať polohu, kde sa momentálne nachádzame, ale zároveň si aj posielať peniaze či automaticky vyhľadávať udalosti, ktoré by nás mohli podľa polohy miesta zaujímať. Nebezpečnosť sociálnych sietí si bohužiaľ stále len menšina ľudí uvedomila počas škandálu, ktorý prebehol len nedávno. Zakladateľ Mark Zuckerberg čelil obvineniam z uniknutia obrovského množstva dát práve kvôli používaniu jeho siete. 

Napriek tomu, že Facebook a zároveň aj Instagram (pozn. redaktora, tieto dve sociálne platformy sú k dnešnému dňu prepojené a fungujú na rovnakých princípoch) poskytujú už o čosi väčšiu ochranu údajov, faktom je, že ich využíva stále len mizivé percento ľudí. Mladí ľudia podľa najnovších prieskumov zdieľajú ochotne informácie o svojom živote aj naďalej. Nemajú problém zverejniť to, kde sa momentálne nachádzajú - a to aj tisícovému publiku ľudí, z ktorých väčšinu z nich nepoznajú. Za účelom interakcií a teda obdivu sú mladí ľudia schopní robiť čokoľvek. Prezrádzať svoje tajomstvá, citlivé informácie a odhaľovať sa nielen fyzicky, ale aj psychicky. Aj keď zdieľanie terapiou možno znie ako skvelý nápad, psychológovia na to majú opačný názor. Na sociálnych sieťach riešime príliš veľa vecí, ktoré nemáme v prvom rade vysporiadané so sebou - rozchody, hádky, pohoršenia či neúspechy. V tomto prípade nám môže zdieľanie viac uškodiť, než pomôcť. 

Psychológ Carl Rogers si myslí, že zdieľanie nálad je síce nápomocné - a vidieť ho čoraz viac u influenceriek, ktoré natáčajú videá s plačom či v hneve. Odburávajú tak stigmu ohľadom mentálneho zdravia, no otázkou je do akého levelu to je prospešné. „Približne 43% opýtaných ľudí potvrdilo, že v čase, keď nemajú dobrú náladu, im dokážu pomôcť práve sociálne siete. Netreba však zabúdať na to, že priateľstvá čisto vytvorené na tejto platforme nie sú tak pevné, ako tie v reálnom živote,'' uviedol psychológ. Nemôžeme sa tiež spoliehať na to, že tu bude stále niekto pre nás, kto nám pomôže problém vyriešiť. V prípade, že sa nám nikto ''neozve'' ani na internete, totiž môžeme upadnúť do úzkosti či panického stavu. Pozornosť je totiž jedným zo základných pilierov týchto platforiem - a keď o ňu prídeme, nasleduje väčšinou tvrdý pád.

Neprehliadnite: Podľa psychológov sme najsmutnejšou generáciou. Dôvodom sú aj sociálne siete

Vizitka do budúcnosti

Mnoho mladých ľudí si neuvedomuje tiež jednoduchý fakt a to, že to, čo pridávajú na sociálne média vidia aj iní ľudia, než ich sledovatelia. Aj potencionálny zamestnávateľ či profesor z vysokej školy. Prehnané zdieľanie súkromia o vás totiž napovedá, že niečo nie je v poriadku. Človek, ktorý sa vyslovene neživí zdieľaním postov, nemá čas popri usporiadanom a aktívnom živote pridať denne niekoľko príbehov a tráviť na sociálnych sieťach hodiny.

Čo sa odborníkmi neodporúča zdieľať na sociálnych sieťach:

 • fotografie nahých/ polonahých detí
 • veľké množstvo fotografií maloletých detí
 • fotografie s určenou polohou
 • obnažené, nahé fotografie
 • fotografie svojich rodinných príslušníkov
 • svoje bydlisko - respektíve miesto, kde bývame
 • osobné dokumenty
 • vulgarizmy

Mohlo by vás zaujímať: Ženy si na sociálnych sieťach dokážu zarobiť aj tisíce. Často však za stratou vlastnej hodnoty, varuje odborník

]]>
Wed, 12 May 2021 06:00:00 2021-05-12 06:00:00 0
Rozhodla som sa manželovi splniť tajné prianie. Náš vzťah to nakoniec zničilo https://feminity.zoznam.sk/c/910149/rozhodla-som-sa-manzelovi-splnit-tajne-prianie-nas-vztah-to-nakoniec-znicilo
Chceme to najlepšie, no v skutočnosti si nechávame ubližovať. Hranica medzi týmito protipólmi je tenká a len málokto ju dokáže odhadnúť.
Rozhodla som sa manželovi splniť tajné prianie. Náš vzťah to nakoniec zničilo
Niekedy je lepšie riadiť sa vlastnou intuíciou
Tue, 11 May 2021 14:00:00

Chceme to najlepšie, no v skutočnosti si nechávame ubližovať. Hranica medzi týmito protipólmi je tenká a len málokto ju dokáže odhadnúť.

Ak by mi niekto v minulosti povedal, že práve ja budem žiarlivou partnerkou, zrejme by som ho vysmiala. Filipa som spoznala cez spoločnú priateľku a už od začiatku sa náš vzťah zdal skôr racionálny, než plný prehnane vášnivých situácií. Milovali sme sa, no skôr takým dospelým spôsobom. Nič sme si nevyčítali, dôverovali si, rešpektovali svoje názory a všetky detinské hádky išli bokom. Okolie sa často pýtalo, ako to robíme, no nevedeli sme odpovedať. Jednoducho sme si užívali prítomnosť toho druhého. 

Po dvoch rokoch chodenia si Filip pokľakol a požiadal ma o ruku. Bez váhania som súhlasila a ani nie do roka sa konala malá svadba, ktorú sme si užili v našom duchu. Žiadne zbytočné oslavy, honosná výzdoba či okázalé priestory. Len tí najbližší, ktorí sa s nami dokázali tešiť z významného životného míľnika. Podobne ako náš vzťah, aj naše manželstvo sa nieslo v jednoduchom, no krásnom duchu - teda prvé tri roky. 

Prečítajte si: Bol som svojej žene neverný a neľutujem to: Muži to berú ako prirodzenú súčasť života

Splnené prianie

Boli sme spolu už vyše päť rokov, keď sa blížili Filipove narodeniny. Prvýkrát som bola na vážkach z toho, čo mu darovať - všetky spoločné zážitky sme si už dopriali. Jednou z jeho zásad bolo, aby sme si mohli narodeninový darček užiť spoločne, nestál o žiadne materiálne dary, ktoré časom stratia na hodnote. A tak som sa vybrala za jeho najlepším priateľom„Keď vy ste si už všetko z jeho zoznamu mládenca splnili,'' povedal mi hneď na začiatok jeho dlhoročný kamarát. „Zoznam mládenca? To je čo zasa, aký váš výmysel,'' zasmiala som sa, no zdá sa, že to výmysel nebol. Ako mi prezradil, počas rozlúčky so slobodou si chlapi zaumienili, že aj po svadbe si budú život užívať plnými dúškami - a tak si spísali zoznam vecí, ktoré chcú zažiť. Uložené ich mali v mobiloch. 

Väčšina vecí, ktoré si napísal Filip, sa už uskutočnila. Časť z nich som mala na svedomí ja, druhú časť jeho kamoši a niektoré veci dokonca aj on sám. Ostávali len dve možnosti - polročná cesta okolo sveta a trojka. Tú prvú som si vzhľadom na svoju prácu samozrejme nemohla dovoliť. Do tej druhej som sa však nehrnula. Napriek tomu som sa jeho kamaráta opýtala, čo si o tom myslí. 

„To by si bola najlepšia manželka na svete,'' povedal mi bez váhania a ja som začala rozmýšľať. Intuícia mi však vravela rázne nie. Nakoniec ma však presvedčil. „Pozri, je to len jeden sex z nekonečna, ktoré budete mať. Áno, bude na to spomínať a ver tomu, že ťa za to bude zbožňovať. Nehovoriac o tom, že práve ty prevezmeš iniciatívu, takže sa nemáš čoho báť,'' dodala.

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný príbeh: Milujem ho, no kvôli jeho klamstvám a tajnostiam, ktoré vyplávali na povrch s ním nedokážem žiť

Zo sna nočná mora 

Na toto prianie som sa teda podujala. V deň jeho narodenín som vyzdobila spálňu a prichystala mu romantickú večeru. „Mám pre teba prekvapenie,'' začala som a na chvíľu zmizla. Po niekoľkých sekundách som sa objavila so sympatickou blondínkou Alexou, ktorá bola ochotná pridať sa k nám. Kontakt na ňu som našla prostredníctvom erotickej zoznamky. „Teda máme pre teba prekvapenie,'' dodala som a môjmu manželovi sa rozžiarili oči. 

Namierili sme si to do spálne, no už vtedy som mala stisnutý žalúdok. V duchu som odpočítavala minúty do konca. Alexa sa mala k Filipovi príliš blízko a mne sa to nepáčilo. Snažila som sa prevziať kontrolu a venovať sa svojmu manželovi primárne ja, no Alexa odmietala rolu submisívnej a zakaždým ''obšťastňovala'' len môjho manžela. Nehovoriac o tom, že mi ubližovali pohľady, ktoré jej Filip venoval...

Od toho dňa sa vo mne akoby niečo zlomilo. Začala som žiarliť, až to išlo do extrémov. Bála som sa, že Filip Alexu vyhľadá.. alebo, že vyhľadá inú ženu. Začala som si namýšľať a hádky, zrazu boli na dennom poriadku. Ďalšie narodeniny som mu už žiadne prekvapenie vymýšľať nemusela. Požiadal totiž o rozvod...

Neprehliadnite: So svojím ex sme sa rozišli v zlom. Osud nás však spojil tak, ako to nikto nečakal

]]>
Tue, 11 May 2021 14:00:00 2021-05-11 14:00:00 0
Meghan mu v týchto veciach pripomína mamu Dianu: Princ Harry o tom, prečo je ochotný pre rodinu obetovať čokoľvek https://feminity.zoznam.sk/c/910145/meghan-mu-v-tychto-veciach-pripomina-mamu-dianu-princ-harry-o-tom-preco-je-ochotny-pre-rodinu-obetovat-cokolvek
Rodina je pre neho všetkým. Princ Harry mal veľký vzor vo svojej mame, pre ktorú boli jej deti a blízki tým najcennejším. Aj to jej jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol vzdať kráľovských titulov a stáť pri rodine.
Meghan mu v týchto veciach pripomína mamu Dianu: Princ Harry o tom, prečo je ochotný pre rodinu obetovať čokoľvek
Moja žena mi pripomína moju mamu, preto budem vždy stáť pri nej
Tue, 11 May 2021 12:00:00

Rodina je pre neho všetkým. Princ Harry mal veľký vzor vo svojej mame, pre ktorú boli jej deti a blízki tým najcennejším. Aj to jej jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol vzdať kráľovských titulov a stáť pri rodine.

Rodina je jediný piliér, na ktorom viete stavať

Princ Harry, vždy patril v kráľovskej rodine do kategórie rebela. A nieslo sa to s ním od detstva. Má dobrodružnú povahu, je nespútaný, riadi sa citmi a rodina je pre neho všetkým. Veľa vecí zdedil po svojej mame, princeznej Diane. Vždy mal k nej veľmi blízko a bola pre neho tou najbližšou osobou.

”Hnevaj a rob si čo chceš, len nech ťa pri tom nechytia,” hovorievala princezná svojmu mladšiemu synovi.

A on sa tým aj riadi. Po jej odchode sa s tým, veľmi ťažko vyrovnával. A až kým nenašiel Meghan, nemal pri sebe niekoho, koho by tak veľmi miloval ako svoju mamu. V mnohých veciach mu jeho manželka práve mamu pripomína

"Majú množstvo spoločných vlastností a čŕt. Myslím, že aj to je jedným z dôvodov, prečo som sa do nej zamiloval. Je tak krásna, svojská, milujúca, odhodlaná, dobro je pre ňu v živote veľmi podstatné a snaží sa ho okolo seba šíriť. Presne ako moja mama."

Prečítajte si: Návrat na výslnie niekedy trvá dlho, ale trpezlivosť sa vypláca: Angelina Jolie, o vzostupoch a pádoch

"Veľa vecí robí nezištne a ja ju naozaj obdivujem. To ako sa stará o nášho syna, ako zvláda tehotenstvo, toleruje moju rodinu," prezradil Harry pre The Times.

"Mojim jediným a hlavným poslaním je ochrániť svoju rodinu, ktorá je pre mňa všetkým".

Harry si práve dôležitosť najbližšej rodiny, veľmi dobre uvedomuje. Je to možno aj tým, že sám veľmi skoro prišiel o najdôležitejšiu ženu života príliš skoro. Snaží sa s Meghan a synom stráviť čo najviac času a spoločné chvíle si maximálne užívajú.

NeprehliadniteŽena nemusí mať veľkosť XS aby bola sexi a príťažlivá: Chrissy Teigen je toho jasným dôkazom

Žijú prítomnosťou, veci robia tak aby boli šťastní a čo si myslia iní, neriešia. To je podľa neho mimoriadne dôležité. Vytvoriť si vlastnú mikro bublinu a skrátka si svet v nej užívať. 

]]>
Tue, 11 May 2021 12:00:00 2021-05-11 12:00:00 1
Jarné stylingy, ktoré vám navrátia chuť obliekať sa ako žena: Tieto nezmeškajte https://feminity.zoznam.sk/c/910083/jarne-stylingy-ktore-vam-navratia-chut-obliekat-sa-ako-zena-tieto-nezmeskajte
Čas dať zbohom domácemu oblečeniu a vrátiť sa späť k statusu ženy. Máme pre vás módne inšpirácie, ktoré vás utvrdia v tom, že máme pravdu.
Jarné stylingy, ktoré vám navrátia chuť obliekať sa ako žena: Tieto nezmeškajte
Jarné stylingy, ktoré vám navrátia chuť obliekať sa ako žena: Tieto nezmeškajte
Tue, 11 May 2021 10:00:00

Čas dať zbohom domácemu oblečeniu a vrátiť sa späť k statusu ženy. Máme pre vás módne inšpirácie, ktoré vás utvrdia v tom, že máme pravdu.

Kožené predĺžené sako s holými nohami

Vplyv 80. rokov, ktorému podľahli už aj ženy, brániace sa noseniu kožených vecí alebo čiernej. Je to tak. Kožené sako predĺženého oversized strihu si podmanilo ženy po celom svete. V kombinácii so šortkami alebo šatami s odhalenými nohami žena vyzerá ako novodobá femme fatale.

Inšpirujte sa: 5 módnych prikázaní minimalizmu: Týmto sa riaďte, ak chcete žiť spokojnejšie

Krátky nohavicový kostým a tenisky

Nohavicové kostýmy v pastelovom prevedení valcovali nielen prehliadkové móla svetových dizajnérskych špičiek, ale aj ulice metropol. Všimnite si malý fashion detail v podobe farebných retro tenisiek. Perfektný match a inšpiratívna dávka štýlu.

70. roky a voľné nohavice v tomto duchu

Voľným nohaviciam a boho štýlu sa spočiatku veľa z nás bránilo. Tie, ktoré túžia po zachovaní si ženskosti presne vedia, o čom hovoríme. Existujú však stylingy, ktoré vám naživo dokážu, že spojenie viacerých štýlov dokáže vyzerať naozaj chic a toto je jeden z nich.

Trenčkot alebo sveter ako šaty

Jar praje experimentom a šaty si niekedy dokážete zhotoviť aj z iných kúskov. Suplovať vám ich môže napríklad trenčkot alebo sveter predĺženého strihu až pod kolená alebo po zem. Potom už stačí len tenký opasok ležérne uviazaný a štýlový outfit je hotový.

Neprehliadnite: Módne trendy na jar 2021, ktoré sa oplatí poznať. Dosť bolo teplákom, vymeňte ich za niektorý z týchto stylingov

Kabelka alebo kľúčenka na krk

Pamätáte si ešte na kľúčenky okolo krku? Najnovšie môžeme spozorovať zvýšený nárast mini kabeliek okolo krku. Sú roztomilé, praktické a štýlové. Novodobý vplyv rýchleho životného štýlu sa prelína s moderne zmýšľajúcou ženou, ktorá si však potrpí na vlastný štýl.

]]>
Tue, 11 May 2021 10:00:00 2021-05-11 10:00:00 1
Aj vlasy starnú: Toto potrebujú, ak máte 20, 30, 40 - starostlivosť sa vekom mení aj v tomto smere https://feminity.zoznam.sk/c/910141/aj-vlasy-starnu-toto-potrebuju-ak-mate-20-30-40-starostlivost-sa-vekom-meni-aj-v-tomto-smere
Naše vlasy potrebujú vekom viac cielenú starostlivosť. Práve tým ako starneme, by sme im mali venovať aj špeciálnu pozornosť. Pozrite sa, čo radí odborníčka.
Aj vlasy starnú: Toto potrebujú, ak máte 20, 30, 40 - starostlivosť sa vekom mení aj v tomto smere
Aj vlasy starnú
Tue, 11 May 2021 09:00:00

Naše vlasy potrebujú vekom viac cielenú starostlivosť. Práve tým ako starneme, by sme im mali venovať aj špeciálnu pozornosť. Pozrite sa, čo radí odborníčka.

Rovnako ako sa staráme o svoju pleť, netreba vynechávať starostlivosť aj o korunu krásy - v každom veku

Obzvlášť pred blížiacim sa letným obdobím, ktoré je pre vlasy, veľkou skúškou. Okrem inak klasických hormonálnych zmien či užívania určitých liekov, ktoré majú na rast a vypadávanie vplyv, je najväčším faktorom stres, ktorý ovplyvňuje celkové fungovanie človeka a negatívne vplýva teda samozrejme aj na naše vlasy. Počas stresu, sa v tele tvorí viac mužského hormónu androgénu, ktorý má za následok úbytok vlasov. A to je veru problém.

Prečítajte si: Brooklyn Beckham priznal oficiálne zásnuby. Krásna Nicole však nie je jediná, toto sú ďalšie ženy, ktorým navliekol prsteň

No a hoci to môže znieť ako klišé, práve vekom, toho stresu a vrások pribúda. Preto by ste sa mali zamerať okrem iného na to, čo v danom čase a období, váš aktuálny stav ovplyvňuje. To zohráva totiž v tomto smere, veľmi podstatnú úlohu.

20+

V tomto veku sú vlasy zväčša v najlepšej kondícii. To, čo platí je zásada umývať ich ideálne najskôr každý druhý deň, nesušiť ich fénom, dobré je nechať ich len voľne preschnúť. Nenosiť obľúbený drdol, keďže takto predídete zbytočnému lámaniu. 

"Vrámci starostlivosti je fajn zvoliť, kondicionér, šampón, olejček do koncov. Celkovo vlas netreba veľmi zaťažovať, takže by som sa vyhla zbytočnému používaniu nadbytočného množstva kozmetiky. Tieto prípravky vám úplne stačia. Samozrejme, pred tepelnou úpravou, aplikujte niečo na ochranu," prezrádza Lucia Gremer, vlasová stylistka.

30+

Toto je obdobie, kedy nám vlasy už prirodzne starnú o niečo rýchlejšie. Takže aj starostlivosť, tomu treba prispôsobiť. Pozor treba dať aj na veľmi časté umývanie, ktoré je pre vlasy zaťažujúce. V prípade česania sa takisto neodporúča rozčesávať mokré vlasy, výnimkou je jedine ak máte v nich aplikovaný produkt - vlasy by ste na mokro mali rozčesávať jedine s maskou či kondicionérom pred finálnym opláchnutím, no nie po ňom. Následne vlasy len jemne presušiť pri akejkoľvek úprave. Čo nesmieme opomínať je výber správnych produktov, to čo sedí kamarátke totižto nemusí sedieť nám, len za to že je to “skvelé“.

"Opät netreba zabúdať na šampón, ktorý vyhovuje našej vlasovej pokožke (pretože jej treba výber prispôsobiť), ja už by som namiesto kondicionéru volila masku, keďže je silnejšia, olejček a počas dňa je fajn vlasy oživiť olejovou hmlou. Dodá im hydratáciu, lesk a vyzerajú oveľa lepšie. Raz mesačne je dobré absolvovať profesionálnu regeneračnú kúru, ktoré vlasy zhydratuje do hĺbky."

40+

Po 40 im venujte špeciálnu pozornosť. Zväčša je vlas oveľa krehkejší ako keď sme mali 20, má väčšie tendencie lámať sa, štiepiť. Preto okrem klasickej starostlivosti je veľmi dobré pridať aj nejakú zvútra.

"Samozrejmosťou sú vitamíny vo forme ovocia zeleniny, ale nemali by ste zabúdať napríklad aj na kolagén, dobrá je B12. To všetko eliminuje starnúci proces. Do klasickej starostlivosti pridajte opäť určite profesionálne kúry, pite veľa vody, keďže aj táto forma hydratácie je podstatná. 

]]>
Tue, 11 May 2021 09:00:00 2021-05-11 09:00:00 1