Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Energickej Sandy z Pomády už neostáva veľa času. Herečke diagnostikovali najhorší stupeň zákernej choroby https://feminity.zoznam.sk/c/909667/energickej-sandy-z-pomady-uz-neostava-vela-casu-herecke-diagnostikovali-najhorsi-stupen-zakernej-choroby
Kto by ju nepoznal? Herečka Olivia Newton-John sa do pamätí staršej, ale aj mladšej generácie zapísala vďaka jednému z najslávnejších muzikálov vôbec.
Energickej Sandy z Pomády už neostáva veľa času. Herečke diagnostikovali najhorší stupeň zákernej choroby
Herečka Olivia Newton-John sa napriek všetkému cíti skvelo
Sat, 27 Feb 2021 12:00:00

Kto by ju nepoznal? Herečka Olivia Newton-John sa do pamätí staršej, ale aj mladšej generácie zapísala vďaka jednému z najslávnejších muzikálov vôbec.

S herečkou Oliviou Newton-John sa život nemaznal od mladosti. V čase, keď zažívala svoju najväčšiu slávu a tešila sa z úspechu ikonického muzikálu Pomáda, kde stvárnila postavu plachej, no krásnej študentky Sandy, zároveň zvádzala boj so zákernou chorobu. Už v 27-mich rokoch jej totiž diagnostikovali rakovinu. Napriek tomu, že okamžite podstúpila liečbu, o 15 rokov sa hrozivá diagnóza opäť vrátila. Už vtedy sa začal zdravotný stav známej herečky prudko zhoršovať a dokonca ani samotné okolie príliš neverilo, že by sa z toho mohla dostať. V tom čase totiž rakovine mozgu podľahla aj jej sestra Ronie.

Prečítajte si: Bol pri smrti svojho syna, aj svojej manželky. Smutný životný údel Johna Travoltu

Verí v silu prírody

Aj keď sa do niekoľkých mesiacov podarilo Olivii rakovinu prsníka poraziť, ani nie o rok na to prišiel ďalší údel. V roku 2017 jej totiž diagnostikovali opäť rakovinu, tentokrát však najhoršie - presunula sa do kostí. Diagnóza znela hrozivo - ten najhorší stupeň, z ktorého sa len tak hocikto nedokáže pozbierať, práve naopak. Často značí to najhoršie. 

„Nečítam štatistiky. Keď v neveríte, tak sa postaráte o to, že sa to aj splní. Pokiaľ vám niekto povie, že máte šesť mesiacov života, tak to tak pravdepodobne bude, pretože tomu veríte,'' priznala v dojemnom rozhovore Sandy z Pomády a dodala, že napriek tomu, že sa z hrozivej správy zrútila a dotkla sa jej, stále má nádej, že sa zo štvrtého stupňa rakoviny dostane. A to dokonca bez špeciálnej liečby. Herečka totiž verí v silu prírody a odmieta už podstupovať ožiary či chemoterapie.

Neprehliadnite: Babička Kim Kardashian popiera zákony prírody: Wow, klobúk dolu, táto žena, že má 86 rokov?

72-ročnej herečke bolo povedané, že na tomto svete nepobudne dlho. Ona si však nič také nepripúšťa - a ani jej rodina, ktorá je jej oporou. „Rakovinu vidím ako boj, ako niečo, čoho sa moje telo zbavuje. Nemyslím však ako vojnu. Proste to nechávam ísť,'' prezradila ďalej herečka v jednom zo svojich rozhovorov.

O liečbu sa momentálne stará jej manžel John Easterling. Práve on jej pomáha s prírodnými alternatívami, ktoré podľa slov herečky dokážu zázraky. „Som veľmi šťastná, že som vydatá za úžasného muža, ktorý verí takémuto typu medicíny a má skvelý prehľad. Momentálne pestuje konope kvôli medicínskym účelom a je to skvelé. Pomáha mi to v každej oblasti,'' otvorene povedala v poslednom rozhovore Olivia a dodala, že sa cíti vyliečená. Nad jej vyjadrením však odborníci krútia hlavou - sama herečka totiž priznala, že nielenže nepodstupuje žiadnu liečbu, ale zároveň nebola ani na žiadnom vyšetrení, ktoré by dokázalo, či má skutočne pravdu a rakovina zázračne zmizla. 

 

]]>
Sat, 27 Feb 2021 12:00:00 2021-02-27 12:00:00 0
Miluje úlety a slobodu. Muž narodený v tomto znamení pri vás neostane dlho https://feminity.zoznam.sk/c/909666/miluje-ulety-a-slobodu-muz-narodeny-v-tomto-znameni-pri-vas-neostane-dlho
Aj keď milujú vášeň, faktom je, že niekedy jej majú až príliš. Dokonca až tak, že im dokáže rozbiť vzťahy či dokonca manželstvá.
Miluje úlety a slobodu. Muž narodený v tomto znamení pri vás neostane dlho
Nie všetci muži sú stvorení na to, aby boli vo vzťahu
Sat, 27 Feb 2021 09:30:00

Aj keď milujú vášeň, faktom je, že niekedy jej majú až príliš. Dokonca až tak, že im dokáže rozbiť vzťahy či dokonca manželstvá.

Muži narodení v znamení Škorpióna sú odjkaživa považovaných za nesmierne ochotných a nápaditých. Už od momentu, keď sa do takéhoto muža zahľadíte, je dosť pravdepodobné, že podľahnete jeho čaru - často však až chorobne. Ľúbostný cit Škorpióna sa totiž rozvíja už pomerne skoro a počas prvých týždňov vám chlap dodá pocit, že ste pre neho jedinou ženou na svete. Má to však háčik, tento pud nie je len pre vás, ale pre všetkých ľudí, ktorí ho v živote zaujmú. Takí totiž Škorpióni sú. Okrem toho, že majú tendenciu striedať ľudí vo svojom okolí, sa snažia príliš neviazať a spoznať čaro nepoznané. 

Prečítajte si: Muži narodení v týchto znameniach patria medzi najpríťažlivejších: Prečo im za žiadnych okolností, nedokážeme povedať nie?

Sex ako alfa a omega

Ak si začnete s takýmto mužom, môžete rátať s úžasným sexom. Ich vášeň sa prejavuje okrem romantických gest aj v posteli. Tam dokážu naozaj divy a urobia všetko preto, aby svoju polovičku čo najviac uspokojili. Vlastná slasť pre nich nie je dôležitá až natoľko, aby ukrátili o pôžitok svoju partnerku. Nie nadarmo sa vraví, že zo všetkých znamení horoskopu, sú považovaní za tých najlepších milencov. Pri ich obrovskom sexuálnom náboji niet divu, že sú pre opačné pohlavie nesmierne príťažliví. Bohužiaľ, túto informáciu si uvedomujú a zneužívajú v neprospech vzťahu. 

V momente, keď si nie sú istí svojím partnerom, alebo zavládne príliš silná chémia s inou osobou, sú schopní toho najhoršieho - nevery. Ich pudy ich dokážu popohnať k tomu, aby zahodili všetko, čo budovali, aj keď by malo ísť o chvíľkový úlet. Najdôležitejším pre nich je totiž pocit alfasamca, ktorý im sex a flirt dodáva.

Nedajú sa spútať

Život po boku Škorpióna nie je jednoduchý. Nie je žiadnym tajomstvom, že títo muži milujú slobodu a často zabúdajú na to, že sloboda v partnerstve je predsa len istým spôsobom obmedzená. Nehovoriac o tom, že zvyknú byť mimoriadne hašteriví, najmä v prípadoch, keď majú pocit, že sú neakým spôsobom zviazaní. Problém im robí aj vyjadrovanie emócií. Ich partnerka tak mnohokrát funguje v úlohe psychoterapeuta, ktorý sa snaží zistiť príčinu netypického správania. 

V prípade, že ste sa rozhodli predsa stráviť život po boku takéhoto muža, odporúča sa nechať mu čo najviac voľnosti a netlačiť naňho. Akýkoľvek nátlak totiž vyvolá presne opačnú reakciu a Škorpión začne meniť svoje prostredie. Aj keď to môže na začiatku bolieť, uvedomte si, že muži narodení v tomto znamení sú stvorení na to, aby si život užívali plnými dúškami.

Neprehliadnite: Esencia blízkosti: Tieto znamenia tvoria ideálne dvojice nielen v láske, ale aj v kariérnom živote

]]>
Sat, 27 Feb 2021 09:30:00 2021-02-27 09:30:00 0
Cvičenie proti vybočeniu palca: Tento problém s chodidlami má veľa z nás, ale niektorí to doteraz netušili https://feminity.zoznam.sk/c/909645/cvicenie-proti-vyboceniu-palca-tento-problem-s-chodidlami-ma-vela-z-nas-ale-niektori-to-doteraz-netusili
Problém, o ktorom sa veľa nehovorí, ale trápi veľa ľudí.
Cvičenie proti vybočeniu palca: Tento problém s chodidlami má veľa z nás, ale niektorí to doteraz netušili
Cvičenie proti vybočeniu palca: Problém, o ktorom sa veľa nehovorí, ale trápi veľa ľudí
Sat, 27 Feb 2021 09:00:00

Problém, o ktorom sa veľa nehovorí, ale trápi veľa ľudí.

Vybočené palce, čiže hallux valgus sú problémom celého chodidla a sú spojené najčastejšie s poklesom priečnej klenby. Zároveň túto deformitu sprevádza stiahnutie svalov, skrátený naťahovač palca, zablokované kĺby prstov a drobných kĺbov nohy. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako svojim nohám pomôcť a zároveň, ako prehovoriť palec, aby sa vrátil do svojej pôvodnej pozície.

Čítajte tiež: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

 1) Uvoľnenie palca

Posaďte sa na zem alebo na stoličku a dajte si nohu cez nohu tak, aby ste na svoje prsty pohodlne dosiahli. Uchopte palec zo strán palcom a ukazovákom jednej ruky, približne v oblasti 1 cm pod nechtom.  Druhou rukou zafixujte veľký záprstný kĺb palca, zhora a zospodu.  Táto ruka by sa nemala po celú dobu uvoľňovania hýbať, iba drží správnu pozíciu.
 
Pohybovať budete len palcom ako takým, a to buď z jednej strany na druhú (tzv. kývanie) alebo tzv. žmýkanie, kedy palcom rotujeme v smere svojej osi, tam aj späť. Takéto uvoľnenie by malo zabrať približne 5 až 10 minút.

 2) Uvoľnenie prstov

Uvoľnenie chodidla vykonávajte v rovnakej polohe ako uvoľnenie palca. Najlepšie tak, že jednou rukou chytíte pätu z chodidlovej strany, druhou rukou prednú časť nohy pod prstami a preťahujete chodidlo rukami smerom od seba.
 
Prsty uvoľňujte tak, že si chytíte každý prst zvlášť a mierne zatiahnete a zároveň ľahko ohnete smerom dole.  Prsty pri tomto uvoľnení môžu výdávať zvuk lúpania. Takéto zvukové fenomény sú v poriadku a môžu sprevádzať aj uvoľnenie celej nohy.
 
Chodidlo a prsty môžete uvoľňovať aj za použitia pomôcok, ako sú napríklad gumové valčeky či loptičky s výbežkami (ježkovia).  Stačí si sadnúť, položiť nohy na zem na danú pomôcku a pohybovať nohou dopredu a dozadu alebo masírovať krúživými pohybmi. Chodidlá takto uvoľňujte pred každým cvičením pár minút.

Inšpirujte sa: Vytvorte si doma vlastnú posilňovňu: Detaily, ktoré zefektívnia vaše drepy či cviky a privedú vás ku krajšiemu telu

 3) Odťahovanie palca od ostatných prstov

Tento cvik je najzásadnejší, ak chcete svoj vybočený palec skrotiť a pomôcť mu späť do svojej pôvodnej osi. Posaďte sa na stoličku alebo na zem a chodidlo položte na podložku. Pokúste sa pohnúť palcom po zemi smerom od ostatných prstov, teda v prípade pravého palca doľava a naopak.  Dôležité je, aby palec zostal položený na zemi a zároveň sa nekrčil smerom do podložky.  Ideálne sa zároveň pokúste roztvoriť od seba všetky prsty do vejára, nielen palec.
 
Pokiaľ tento pohyb palec nezvládne ani náznakom, skúste si palec do správnej polohy nastaviť pasívne rukou, potom ju dajte preč a pokúste sa palec v danej polohe aspoň krátku chvíľu udržať.  Pred týmto cvičením môžete povzbudiť a prebudiť potrebný sval stimuláciou. A to tak, že si vnútornú hranu chodidla od palca až k päte budete krátku chvíľu ľahko škriabať alebo mierne poklepkávať prstami.
Pokiaľ toto cvičenie bez problémov zvládate, môžete rovnaký cvik vykonávať v zaťažení, teda v stoji.  Toto cvičenie robte aspoň 5 minút každý deň.

 4) Aktivácia priečnej klenby

Cvik vychádza z rovnakej polohy ako cvik predchádzajúci. Snažte sa mať chodidlo opreté rovnomerne, nielen vonkajšiu stranu, ale ideálne rozprestrite oporu do 3 bodov - kĺbu palca, malíčka a päty. Potom sa pokúste zúžiť nohu v mieste priečnej klenby (pod prstami), mierne odlepiť jej prostrednú časť, ale opora o kĺb palca aj malíčka zostáva.
 
Prsty sú stále voľné, nesnažte sa ich príliš zapojiť do pohybu. Pre tento a predchádzajúci cvik platí ešte jedno veľmi dôležité pravidlo, a tým je zachovanie správnej osi celej dolnej končatiny.  Znamená to, že koleno nevytáčame ani dnu, ani von. Potom má cvik najväčší účinok. Aktiváciu je potrebné vykonávať denne, čím častejšie, tým lepšie.  Ale minimálne 1x denne cca 5 minút.

 5) Pretiahnutie priťahovačov palca

Sval, ktorý priťahuje palec k ukazováka, je pri diagnóze hallux valgus skrátený.  Preto je treba ho naťahovať.  K natiahnutiu slúžia okrem iného aj  rôzne pomôcky a tiež nasledujúce cvičenia.
 
Sadnite si na stoličku, chodidlá si položte na zem a za obidva palce na nohách si zaháknite gumičku.  Pomaly dávajte nohy od seba, tlak gumičky spôsobí odtiahnutie palcov od ostatných prstov.  Tomuto tlaku sa nebráňte, naopak, nechajte palce uvoľnené a vydržte takto v polohe, kde cítite príjemné pretiahnutie. Výdrž by mala byť aspoň 30 sekúnd. Toto pretiahnutie by malo sprevádzať vaše každodenné cvičenie.

 6) Aktívny odraz pri chôdzi

Pri chôdzi je potreba dovoliť palcu, aby sa zapojil do svojej funkcie a tou je najmä odraz.  Uvedomujte si plne svoje chodidlá a prsty pri chôdzi a snažte sa aktívne zapojiť palec do odrazu pri každom kroku.  To vám pôjde najlepšie naboso, prípadne v mäkkých a priestranných topánkach.  Trénujte vedomý odraz čo najčastejšie, aby sa postupne stal automatickým.  Zo začiatku to ale chce veľa premýšľania a zameranie svojej pozornosti na oblasť palca.

 7) Chôdza naboso

Chodievajte veľa naboso na rôznych povrchoch, v rôznom teréne a striedajte aj rôzne teploty povrchu, po ktorom chodíte.  Nohy tým otužujete, prebúdzate, prekrvujete a dávate im potrebné impulzy a informácie, čo celkovo napomáha pri riešení akýchkoľvek problémov s nohami.

Neprehliadnite: Core tréning: Cvičenie pre lepší postoj, zdravie a brucho, ktoré vám najviac zmení postavu k lepšiemu

Buďte trpezliví

Je potrebné povedať, že pre správny výsledok je dôležitá vytrvalosť, trpezlivosť a dôslednosť.  Palec sa sám od seba nevráti a rovnako tak ako netrvalo jeden týždeň, než sa palec dostal zo svojej osi, tak ani výsledky cvičenia nečakajte hneď.  Dobrá správa ale je, že sa dá s cvičením začať v akomkoľvek veku a štádiu deformity.  Veľké deformirty v prípade vybočeného palca sa napríklad úplne neobnovia, ale cvičením si minimálne pomôžete od nepríjemných pocitov a bolestí.
 
Je dobré vedieť, že cvičenie, hoci je najvýznamnejšia časť liečby, nie je jedinou možnosťou.  Ideálne je doplniť aktívne cvičenie s použitím vhodných pomôcok, ktoré uvoľnia stiahnuté svaly a mäkké tkanivá nohy, zablokované kĺby, podporia prekrvenie nohy a pomôžu prstom dostať sa do prirodzenej pozície.  Všetky tieto náležitosti spĺňajú adjustačné ponožky. Tak čo spojiť príjemné s užitočným?  Po každodennom cvičení odmeňte vaše nohy odpočinkom a uvoľnením v adjustačných ponožkách. 

A na záver jedno pripomenutie. Najlepšou liečbou sú vždy preventívne opatrenia, aby ku vzniku deformity vôbec nedošlo.  Chodievajte v prírode čo najviac naboso a obmedzte nosenie topánok na podpätku a s úzkou špičkou, kde prsty nemajú šancu zostať vo svojom správnom postavení.

]]>
Sat, 27 Feb 2021 09:00:00 2021-02-27 09:00:00 0
Preneste sa do raja chutí. Recept na obľúbený dezert Panna Cotta https://feminity.zoznam.sk/c/909665/preneste-sa-do-raja-chuti-recept-na-oblubeny-dezert-panna-cotta
Je ľahký, výživný a najmä chutný! Slávny dezert, o ktorom ste už určite počuli, nie je náročný na prípravu. A ak toto nie je jeden z presvedčujúcich argumentov, prečo by ste si ho mali pripraviť, tak nevieme čo!
Preneste sa do raja chutí. Recept na obľúbený dezert Panna Cotta
Skvelo vyzerá, skvelo chutí. Už ste jedli obľúbený dezert?
Sat, 27 Feb 2021 05:59:00

Je ľahký, výživný a najmä chutný! Slávny dezert, o ktorom ste už určite počuli, nie je náročný na prípravu. A ak toto nie je jeden z presvedčujúcich argumentov, prečo by ste si ho mali pripraviť, tak nevieme čo!

Potrebujete:

 • 500ml smotany na šľahanie
 • 1ks vanilkového cukru
 • 5ks plátkovej želatíny
 • 150g čučoriedok
 • 150g jahôd
 • 2PL cukru

Prečítajte si: Ľahký recept aj pre začiatočníkov. Pistáciovú tortu si zamilujete okamžite

Postup:

Plátky želatíny necháme ''napučať'' v 100ml vody. Do hrnca pridáme smotanu na šľahanie a vanilkový cukor. Želatínu zatiaľ zbavíme prebytočnej vody a následne pridáme k smotane. Všetko spolu varíme na miernom plamení.

Čučoriedky zmiešame s vanilkovým cukrom a poriadne rozmixujeme. Vzniknutú zmes dáme na dno pohárov a necháme odležať v chladničke aspoň na desať minút. Na ňu nalejeme uvarenú zmes, dávame si však pozor, aby sme nazplnili celý pohár - nasleduje totiž jahodová vrstva, ktorú vytvoríme podobne, ako tú čučoriedkovú. Doplnime ju do konca pohára a dáme opäť vychladiť - tentokrát však na dlhšie, minimálne na hodinu, dve. Pred podávaním môžeme ozdobiť jahodami.

Neprehliadnite: Koláč ako dokonalý recept. Ako si pripravíte chutné punčáky z pohodlia domova?

]]>
Sat, 27 Feb 2021 05:59:00 2021-02-27 05:59:00 0
Skutočný príbeh: Bývalá priateľka môjho partnera nám odmieta dať pokoj https://feminity.zoznam.sk/c/909657/skutocny-pribeh-byvala-priatelka-mojho-partnera-nam-odmieta-dat-pokoj
Bývalé priateľky predstavujú problém - žiarlime na nich a často sa s nimi aj porovnávame. Čo však v prípade, keď sa vám montujú do života?
Skutočný príbeh: Bývalá priateľka môjho partnera nám odmieta dať pokoj
Aké to je, keď sa vám do vzťahu montuje niekto tretí?
Fri, 26 Feb 2021 14:00:00

Bývalé priateľky predstavujú problém - žiarlime na nich a často sa s nimi aj porovnávame. Čo však v prípade, keď sa vám montujú do života?

S Tomášom sme sa spoznali na jednom zo žúrov. Aj keď som nášmu vzťahu nedávala veľké šance, prekvapil ma - už po niekoľkých týždňoch sa ukázalo, že môj prvý dojem z neho je absolútne klamlivý. Spočiatku sa totiž zdal ako bežný frajer, ktorý sa potrebuje vychvaľovať. Postupom času sa však ukázalo, že mu na budúcnosti skutočne záleží a dokonca ma v nej plánuje aj mať. „Viem, že je to príliš skoro, no chcem, aby si vedela, že ťa neberiem ako nejakú zábavku,'' prezradil mi raz a ja som si od toho momentu skákala na obláčikoch. Až do momentu, keď som sa nedozvedela o jeho bývalej priateľke.

Začínajúce komplexy

Neviem presne, ako som túto tému začala a prečo, no pamätám si, že som sa jedného dňa rozhodla zistiť niečo o minulosti svojho milovaného. „Viem, že je to trošku kontroverzné, no neukázal by si mi svoju ex?'' vykĺzlo mi raz počas pozerania seriálu. Nemal s tým najmenší problém, no ja som ho po zhliadnutí jej profilu začala mať. 

Martina, jeho ex, bola totiž naozaj nádherná žena. Aby toho nebolo málo, pracovala ako modelka pre známe agentúry a jej tvár sa mi zdala povedomá vďaka viacerým kampaniam. Nepovedala som mu ani slovo, len som mu podala mobil naspäť - a celý večer rozmýšľala nad tým, prečo sa ich vzťah rozpadol. Nedalo mi to ani na druhý deň a zo svojho profilu som si ju opäť našla, no urobila banálnu, no predsa veľkú chybu, polajkovala som jej zopár fotiek. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Podarilo sa mi rozvrátiť rodinu, zamilovali sa totiž do mňa dvaja bratia naraz

Osudová správa

Keďže som mala na profile zverejnené fotografie s Tomášom, čakala som, že ma bude Martina registrovať. Namiesto toho sa však stal presný opak. Ešte v ten večer sa mi Tomáš priznal, že mu len tak napísala. „Zákon príťažlivosti asi funguje.. neuveríš, ale Martina mi napísala, momentálne je na Slovensku po dvoch rokov v New Yorku,'' oznámil mi len tak mimochodom a môj žalúdok stiahla úzkosť. Prečo mu vôbec napísala? Nevidí, že je šťastne zadaný? 

Všímala som si, že si spolu začínali písať čoraz častejšie. Na otázku, s kým toľko komunikuje, odpovedal, že s Maťou, že si majú toho toľko čo povedať... až som sa jedného dňa pred ním rozplakala a stratila nervy. „Ahoj Martina, som Tomášova priateľka. Prepáč, že ti píšem takto, no prosím, mohla by si obmedziť kontakt s mojím frajerom? V prvom rade si jeho ex a ja si neželám, aby si mu stále posielala fotky a nadviazovala komunikáciu,'' napísala som jej pred Tomášom a jej odpoveď ma šokovala. „Čau. Ak by nechcel, neodpíše. Tak čau,'' odpísala mi na správu. Neverila som vlastným očiam. „Nebudem jej toľko odpisovať, keď ti to tak ubližuje, no zasa nemôžeš odo mňa očakávať, že osobu, s ktorou som randil tri roky, len tak vyškrtnem zo života,'' snažil sa mi vysvetliť Tomáš a ja, aj keď som sa naozaj usilovala, som celej tejto situácii nechápala.

Už o pár minút si pridala Martina fotku, ku ktorej napísala zákerný popis - žiadna tvoja frajerka sa mi nikdy nevyrovná, a tak máš šťastie, že mám rada výzvy a nevzdávam sa. A ja teraz rozmýšľam, či mám energiu sa púšťať do boja o chlapa...

Neprehliadnite: Zamilovala som sa do ženatého a otehotnela som: Môže mať takýto príbeh happyend

]]>
Fri, 26 Feb 2021 14:00:00 2021-02-26 14:00:00 0
Žena, ktorá vyráža dych: 89-ročná Carmen Dell'Orefice prezrádza, ako sa jej darí byť ikonou celý život https://feminity.zoznam.sk/c/909652/zena-ktora-vyraza-dych-89-rocna-carmen-dell-orefice-prezradza-ako-sa-jej-dari-byt-ikonou-cely-zivot
Jej štýl inšpiruje ženy po celom svete a v každom veku. Čo robí Carmen Dell'Orefice inak, že sa jej darí starnúť s gráciou a nezameniteľným štýlom?
Žena, ktorá vyráža dych: 89-ročná Carmen Dell'Orefice prezrádza, ako sa jej darí byť ikonou celý život
Carmen si život naozaj užíva
Fri, 26 Feb 2021 12:00:00

Jej štýl inšpiruje ženy po celom svete a v každom veku. Čo robí Carmen Dell'Orefice inak, že sa jej darí starnúť s gráciou a nezameniteľným štýlom?

Krásna Carmen Dell 'Orefice je dôkazom, že vek je len číslo aj v modelingu. V tomto odvetí to totiž vôbec nie je len záležitosťou násťročných dievčat. Módni dizajnéri čoraz častejšie preferujú vyzreté, reálne ženy, s ktorými sa bežný zákazník viac stotožní a ona je toho jasným prototypom. Aj napriek vráskam si zachováva stále šarm a noblesu. 

Náročné detstvo a hľadanie samej seba

Dcéru maďarskej tanečnice a talianskeho huslistu objavila manželka módneho fotografa v autobuse, cestou na hodinu baletu. Absolútne ju na prvý pohľad očarila a videla v nej veľký potenciál. Prakticky hneď, dostala zmluvu s Vogue. Naštylizovali ju ako Popolušku, Červenú čiapočku a Snehulienku. Zožala veľký úspech.

Dievčatko z neúplnej rodiny žilo v núdzi a snažilo sa takto pomôcť matke, ktorá bola krajčírka. Na fotenia jazdila Carmen na kolieskových korčuliach, aby ušetrila na cestovnom. Šaty jej šila mama. Róby, v ktorých ju fotili do Vogue, jej však boli občas priveľké. Údajne bola taká podvyživená, že jej fotografi šaty upravovali špendlíkmi a vypchávali.

Táto kráska sa na titulke Vogue objavila prvýkrát vo svojich 15-tich. Od tej doby je súčasťou tých najprestížnejších kampaní po celom svete. Aj keď treba uznať, že jej život je ako sínusoída. Prešla si mnohými vzostupmi aj pádmi.

Prečítajte si: Po sexi plavčíčke už ani stopa. Caroline z Pobrežnej hliadky by ste dnes nespoznali

Človek dokáže všetko, po čom túži, len treba naozaj chcieť

Bola trikrát vydatá a dvakrát dokonca zbankrotovala. No vždy sa opäť postavila na nohy. Drží sa hesla, že človek dokáže všetko, po čom túži, len treba chcieť. A jej to veru aj vychádza.

Dokonca jej Londýnska univerzita umení, udelila honorárny doktorát za jej celoživotný prínos v oblasti módy. Carmen je skrátka ikona a pojem. Snaží sa vyzdvihovať svoju prirodzenosť, podčiarknuť ju a naozaj sa jej to darí. 

Najstaršia modelka sveta starne do krásy a na nedostatok fotení sa sťažovať naozaj nemôže. Na rozdiel od rovesníčok, ktoré robia všetko preto, aby vymazali každú vrásku, Carmen s rokmi nebojuje, práve naopak.

Na svojej jedinečnosti si postavila počas uplynulých rokov kariéru. Veď len za posledných 17 rokov mala viac tituliek, ako kedykoľvek predtým. To už o niečom svedčí. 

"Podľa mňa nerobím nič zvláštne. Naučila som sa jediné. Sebaláske. Je to veľmi dôležité, pokiaľ v živote chcete byť šťastná. Milujem svoje telo, každú svoju vrásku, lebo viem, že je výsledkom niečoho. Radosti, šťastia, smútku, smiechu, či bolesti. To všetko však k životu patrí. Treba si to uvedomiť."

Prečítajte si: Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

"Nemeňte sa kvôli niekomu inému. Všetko, čo robíte, robte len pre seba. Je to to najdôležitejšie. Ak sa chcete páčiť, musíte sa najskôr páčiť sama sebe. Lebo to, ako sa vnímate naozaj vo vnútri, vysielate do okolia. Viem, o svojich chybách, no nezameriavam sa na ne. Vždy sa snažím poukázať na moje prednosti," prezradila pre britský Vogue.

]]>
Fri, 26 Feb 2021 12:00:00 2021-02-26 12:00:00 1
Po stopách Coco Chanel: Tvídové sako ako módna legenda, ktorú treba implementovať do jarného šatníka https://feminity.zoznam.sk/c/909651/po-stopach-coco-chanel-tvidove-sako-ako-modna-legenda-ktoru-treba-implementovat-do-jarneho-satnika
Tvídové sako vytvorila Gabrielle Coco Chanel v 20. rokoch minulého storočia. Odvtedy ide v podstate o nadčasový prvok, ktorý by mala mať každá žena v každom veku.
Po stopách Coco Chanel: Tvídové sako ako módna legenda, ktorú treba implementovať do jarného šatníka
Tvídové sako vytvorila Gabrielle v 20. rokoch minulého storočia
Fri, 26 Feb 2021 09:00:00

Tvídové sako vytvorila Gabrielle Coco Chanel v 20. rokoch minulého storočia. Odvtedy ide v podstate o nadčasový prvok, ktorý by mala mať každá žena v každom veku.

Ukázala svetu modernú ženu, ktorú móda nezväzuje, ale ponúka jej slobodu

Gabrielle „Coco“ Chanel patrí k najväčším postavám módy prvej polovice dvadsiateho storočia. Do módy ako úplne prvá vniesla prvky pánskej módy, čím spôsobila absolútnu revolúciu. Coco sa celkovo snažila dámsku módu oslobodiť od zažitých stereotypov a ženské telo nejakým spôsobom vymaniť spod korzetov a nepohodlných, prezdobených strihov.

Jej tvídové sako, ktoré dokonale kopírovalo siluetu, sa stalo obrovským hitom. Každé jedno obsahovalo okrem veľkosti aj názov kolekcie, z ktorej bolo a aj rok výroby. Dodnes je ikonickým. 

Parížska elegancia 

Medzi najobľúbenejšie farebné kombinácie takéhoto saka patrí šedá s rôznymi odtieňmi čiernej, fialovej, červenej či bielej.

Inšpirujte sa: Jeansy 4x inak: Takto ich noste, ak máte po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

K docieleniu dokonalého vzhľadu vám budú stačiť kvalitné jeansy, biele tričko. Nádherný model, ktorý dokazuje, že v jednoduchosti a detailoch, sa ukrýva ozajstná krása.

Sofistikovanosť a detaily

Dlhší strih tohto kúsku predlžuje postavu a svojím strihom zároveň vytvára ženskú siluetu. Veľmi pôsobivý a moderný look, ktorý je vhodný na bežný deň do práce.

Na prvý pohľad konzervatívny look však v sebe ukrýva výnimočné detaily, ktoré dotvárajú celkový efekt tohto štýlu. 

Sila ženskosti a grácie

Toto je absolútna klasika. Čierno - biela kombinácia skrátka nikdy nesklame. Pre niekoho sa to môže zdať nuda, no my v tom vidíme niečo oveľa viac. Napriek minimalistickým kúskom tento look pôsobí veľmi luxusne, práve vďaka kvalitným materiálom.

Neprehliadnite: Kardigány, vesty a svetre s objemnými rukávmi: Trendy na jar 2021 sú jasne definované

Elegancia a konzervatívny štýl môžu odrážať aj silu ženskosti a grácie. Je len na vás, ktorú časť budete chcieť nechať vyniknúť.

]]>
Fri, 26 Feb 2021 09:00:00 2021-02-26 09:00:00 1
Aktívne ženy sú sexy https://feminity.zoznam.sk/c/909647/aktivne-zeny-su-sexy
Život máme len jeden a je dobré ho žiť naplno, nielen prežívať zo dňa na deň a čakať na niečo, čo príde. Každý týždeň čakáte na voľný víkend, každý rok na dovolenku a môže sa stať, že vám celý život prejde pomedzi prsty. Chyťte opraty do svojich rúk a začnite byť aktívna. Športové a outdoorové aktivity vám dodajú novú iskru do všedných dní.
Aktívne ženy sú sexy
Fri, 26 Feb 2021 08:59:00

Život máme len jeden a je dobré ho žiť naplno, nielen prežívať zo dňa na deň a čakať na niečo, čo príde. Každý týždeň čakáte na voľný víkend, každý rok na dovolenku a môže sa stať, že vám celý život prejde pomedzi prsty. Chyťte opraty do svojich rúk a začnite byť aktívna. Športové a outdoorové aktivity vám dodajú novú iskru do všedných dní.

Ak nie ste športovo zdatnou ženou, nemusíte vešať hlavu, pretože príroda a vonkajšie prostredie ponúka množstvo možností, ako premeniť váš bežný život na aktívne prežívané dni. Stačí len vyraziť von napríklad na prechádzku rýchlou chôdzou a keď to budete robiť pravidelne a dlhodobo, možno postupne zrýchlite a začnete do aktivity zaraďovať aj beh. Skvelou vonkajšou športovou aktivitou je aj turistika. Našťastie sú na Slovensku rôzne trasy s odlišnou náročnosťou a mnoho z nich je otvorených celoročne. Jediné, čo okrem pevnej vôle a dobrej nálady na outdoorové aktivity potrebujete, je kvalitné oblečenie, ktoré vás nesklame ani v náročnejších podmienkach.

Vrchná vrstva

Je neodškriepiteľnou pravdou, že aktívne ženy, ktoré sa venujú športovým aktivitám, sú príťažlivé, a to nielen kvôli fyzickej stránke, ale majú úsmev na tvári a doslova z nich srší pozitívna energia. Ak k nim patríte, určite si zaslúžite obnoviť svoj športový šatník. V ňom zaručene nesmú chýbať dámske funkčné bundy, ktoré sú ideálne do poriadnej zimy. Zároveň si môžete vybrať aj jednu na bežné nosenie. Moderné kúsky vás poriadne zahrejú a nedovolia, aby ste ani počas športovania vonku necítili chlad.

Funkčné bundy pre ženy sa spravidla vyznačujú tým, že majú vysoký vodný stĺpec, no zároveň odvádzajú prebytočný pot, ktorý pri športovej aktivite vyprodukujete. To, že by ste v bunde športovali v zime ešte neznamená, že sa vám aj v mínusových teplotách organizmus nezahreje. Preto je dôležité vyparovanie, ktoré funkčné bundy ponúkajú.

Ako sa obliecť do zimy na šport?

Nie každý športuje celoročne a ak ste v zimných aktivitách nováčikom, určite nepodceňujte kvalitu a zadovážte si dámske outdoorové oblečenie vhodné na vrstvenie. To je v zime dôležité najmä kvôli tomu, že môžete podľa potreby počet vrstiev upravovať. Napríklad pri ceste do kopca vám bude stačiť o jednu vrstvu menej ako keď budete kráčať naspäť. Ako prvú vrstvu by ste nemali podceňovať spodné prádlo. Vyberajte kúsky obtiahnuté na telo, ktoré sú trošku predĺžené a zakryjete nimi aj kríže. Táto funkčná vrstva do outdooru má práve za úlohu zbavovať vás prebytočnej vlhkosti počas aktivity.

Ďalšou vrstvou outdoorového oblečenia by mala byť mikina alebo tričko, ktoré je dostatočne teplé. Praktické sú modely napríklad s predĺženými rukávmi s otvormi na palce, vďaka ktorým sa k vám chlad nedostane. V zime určite oceníte aj vyvýšený golier okolo krku, prípadne kapucňu. Tieto vychytávky vás ochránia od nepríjemného vetra. Na tieto dve kvalitné vrstvy vám už potom stačí len tá nepremokavá, a to v spomínanej forme outdoorovej bundy. Úlohou tejto vrstvy je vás ochrániť od nepriaznivých vonkajších podmienok. Ostanete v suchu a vietor nebude predstavovať žiadny problém.

Pri športovaní, a to najmä v chladnom období, nezabudnite vaše outdoorové oblečenie doplniť napríklad o čelenku či čiapku, ktoré zabezpečia teplo vašim ušiam. Termo rukavice sa vám v mrazoch či nepríjemnom vetre môžu tiež hodiť.

Nohavice do outdooru prispôsobte ročnému obdobiu a nevyhýbajte sa ani kraťasom. Tie sú ideálne na leto, ale len na dobré trasy, pretože vám nechránia nohy od poranenia napríklad od tŕňov či vetiev. A do kompletného športového outfitu vám chýba už len dámska outdoorová obuv, ktorú vyberiete hlavne podľa prostredia, kam sa ju chystáte používať najviac.

- reklamná správa -

]]>
Fri, 26 Feb 2021 08:59:00 2021-02-26 08:59:00 0
Ľudia ju vnímajú ako priateľku známeho herca, ona je však viac. Rozhovor s Terkou Bizíkovou https://feminity.zoznam.sk/c/909655/ludia-ju-vnimaju-ako-priatelku-znameho-herca-ona-je-vsak-viac-rozhovor-s-terkou-bizikovou
Má 22 rokov a aj keď sa sama za influencerku nepokladá, pravdou však je, že ju spoločnosť registruje... a je jasné, že o nej ešte bude len počuť.
Ľudia ju vnímajú ako priateľku známeho herca, ona je však viac. Rozhovor s Terkou Bizíkovou
Terka pôsobí ako modelka, zároveň je však známa aj kvôli sociálnym sieťam
Fri, 26 Feb 2021 07:30:00

Má 22 rokov a aj keď sa sama za influencerku nepokladá, pravdou však je, že ju spoločnosť registruje... a je jasné, že o nej ešte bude len počuť.

Terka, tvoje meno sa často skloňuje v médiách, no vďaka známejšiemu partnerovi ti možno čitatelia nevenujú až takú pozornosť. Kto je Tereza Bizíková? Ako by sa predstavila?

Áno, ľudia ma skôr poznajú ako Marekovu priateľku - modelku. A kto som ja? Jednoducho - obyčajné dievča, ktoré sa snaží žiť život naplno a snaží sa byť vždy pozitívne naladená. Som študentka, modelka zároveň a áno aj Marekova priateľka.

Začínala si ako modelka, myslím, že sa tomu ešte aj z času na čas venuješ. Ako si sa k tomuto dostala?

Teraz je taká doba aká je a modeling sa výrazne stopol. Posledné fotenie si už ani nepamätám, ale nie...posledné som mala minulý rok niekedy v lete. A modeling si našiel asi skôr mňa, ako ja jeho. Na sociálnych sieťach ma oslovil skaut, či by som to nechcela skúsiť a či by som neprišla do agentúry na stretnutie. Chvíľu som premýšľala či do toho ísť, ale povedala som si, že vyskúšam a uvidím. Veľkú podporu som mala od rodičov a celkovo od rodiny, ktorí mi fandili a fandia doteraz, takže možno aj to bolo také kľúčové, prečo som sa rozhodla do toho ísť. Prvé stretnutie v agentúre som mala ešte na základnej škole, ale rodičia boli toho názoru, aby sme s tým ešte počkali tak rok – dva. Predsa len som už bola o niečo samostatnejšia na strednej škole a  vycestovať do zahraničia len tak bez rodiny a sama, no nebolo to jednoduché. V necelých 16-tich som sa v zahraničí už predsa len vedela a musela sama o seba postarať. A som rada, že sme s tým počkali.  

Spomínala si, že si ešte stále študentkou... nie je ťažké kĺbiť tieto dva svety?

A áno, ešte stále študujem. Práve som v treťom bakalárskom ročníku na vysokej, takže je to naozaj náročné. Na jednej strane som aj rada, že teraz modeling a celkovo cestovanie nie je možné a viem sa venovať škole a písaniu bakalárskej práce. Ale keď bola normálna situácia tak vždy som to vedela skĺbiť učivo, ktoré som zameškala som si dobrala alebo som to stihla ešte pred odchodom. Ako som na vysokej škole tak tie dlhšie cesty museli ísť bokom, vybrala som si štúdium. Ale kto vie, možno sa opäť rozhodnem vycestovať aj na dlhšie.  

Prečítajte si: Má vzhľad modelky, no napriek tomu si vybrala prácu medzi mužmi. Rozhovor so Simonou Leskovskou

Tým, že máš naozaj zaujímavý profil, máš na sociálnych sieťach vybudovanú akúsi základňu fanúšikov.. pokladáš sa za influencerku, ako ťa niektorí ľudia vnímajú?

Či som influencerka, to zatiaľ neviem povedať na 100%. Ja nie som až taká aktívna na sociálnych sieťach, ako by sa asi očakávalo od pravej influencerky, ale keďže tam mám nejaké spolupráce, tak asi áno. Som taká polovičná influencerka. Za všetky spolupráce som veľmi vďačná a som rada, že si práve mňa vybrali, ale neviem si predstaviť mať na profile pomaly každú spoluprácu. To nie je mojím cieľom.

Keď sme pri tom Instagrame – je nejaká hranica, veci, ktoré na sociálnych sieťach nezdieľaš? Čomu sa vyhýbaš? 

Snažím sa vyhýbať negatívnym veciam a negatívnym komentárom od ľudí. Samozrejme, musíte rátať aj s tým, že sa nájdu takí ľudia, ale už si to proste nevšímam a neriešim to. Zo začiatku, som si to brala až moc k srdcu. Ak sa niekomu nepáčim, alebo sa mu nepáči čo dávam na sociálne siete, nech ma jednoducho nesleduje. Je to môj profil, moja vizitka.

Dnes si už pomerne známa a ľudia ťa vnímajú inak a predpokladám, že tento fakt aj ty inak berieš. Aké to však bolo, keď ťa zo začiatku začali vnímať médiá? Mám na mysli najmä bulvárne články... 

Určite to bolo pre mňa niečo nové, iné a nebolo to veľmi príjemné, keď som si o sebe čítala, niekedy aj nepravdy ale dnes píšu o mne a zajtra zas o niekom inom. Zo začiatku to boli neustále telefonáty, SMS správy, otravovanie mňa, mojej rodiny...ale to je bulvár. Priznám sa, že som to nezvládala úplne najľahšie, ale spoločne sme to zvládli, ja, priateľ a moja rodina a už je to za nami. S odstupom času sa už nad tým len pousmejem a idem ďalej. Veď trápiť sa tým, čo o vás niekto niekde napíše, nemá význam.  

Pre mnohé dievčatá si vzorom. Aký je to pocit a čo im chceš odovzdať‘?

Nikdy by som nepovedala, že by som mohla byť pre niekoho vzorom, ale ak áno, tak ma to veľmi teší a milo prekvapuje. A rada by som všetkým odovzdala nejaké tie pozitívne slová, povzbudila ich, aby si hlavne verili, že to zvládnu (ak sa pre modeling rozhodnú) a ešte možno odkaz pre všetkých - buďme k sebe lepší, ohľaduplnejší a tolerantnejší hlavne v tejto ťažkej dobe, ktorá je veľkou skúškou pre nás všetkých.

Neprehliadnite: Svetové móla vymenila za život na ranči: Ako dnes žije Denisa Klimová Dvončová? 

]]>
Fri, 26 Feb 2021 07:30:00 2021-02-26 07:30:00 0
Aj slovenská móda má potenciál byť špičkovou: Sestry Drobne premenili svoj dlhoročný sen na realitu https://feminity.zoznam.sk/c/909653/aj-slovenska-moda-ma-potencial-byt-spickovou-sestry-drobne-premenili-svoj-dlhorocny-sen-na-realitu
Všetky tri študovali v Miláne, no každá iný smer. Aj tento aspekt, inšpiroval napokon sestry Drobne, aby svoje skúsenosti, spojili do jedného spoločného projektu. Dnes si plnia sen a robia, to čo milujú. Ich tvorba je nadčasová, pohodlná a vyznačuje sa skutočnou kvalitou. Sú dôkazom toho, že aj lokálna značka, má obrovský potenciál stať sa globálnou.
Aj slovenská móda má potenciál byť špičkovou: Sestry Drobne premenili svoj dlhoročný sen na realitu
Aj slovenská móda má potenciál byť špičkovou
Fri, 26 Feb 2021 06:00:00

Všetky tri študovali v Miláne, no každá iný smer. Aj tento aspekt, inšpiroval napokon sestry Drobne, aby svoje skúsenosti, spojili do jedného spoločného projektu. Dnes si plnia sen a robia, to čo milujú. Ich tvorba je nadčasová, pohodlná a vyznačuje sa skutočnou kvalitou. Sú dôkazom toho, že aj lokálna značka, má obrovský potenciál stať sa globálnou.

Sú skromné, veľmi milé, ochotné a priateľské. Snažia sa vždy vyjsť maximálne v ústrety, potrpia si na kvalitu a poctivosť. Áno aj také sú sestry Drobne. Mladé, krásne, ambiciózne ženy, ktoré túžia robiť tento svet krajším. Prostredníctvom lásky k móde, umeniu a našej krajine. Ak milujete slovenský dizajn, tieto ženy ho ovládajú dokonale. Po všetkých stránkach.

Kto za Drobne stojí? 

Drobne sme založili spolu - tri sestry (Zuzana, Katarína, Terézia) s pôvodným priezviskom Drobne, aj keď dnes už sme každá vydatá a máme rozdielne priezviská.

Ako vznikla myšlienka založiť ho?

Vždy sme mali vzťah k móde a dizajnu, študovali sme módne návrhárstvo (Katarína), architektúru (Zuzana) a ekonómiu (Terézia) v Miláne.

Po štúdiu sme každá nejaký čas robili svoj smer a potom sme sa rozhodli vytvoriť vlastný projekt, kde by každá mohla uplatniť svoje vzdelanie a zároveň robiť niečo čo nás baví spoločne.

Kúsky, ktoré ponúkate sú naozaj jedinečné. Na čom si pri ich tvorbe dávate záležať? 

Pri tvorbe našej značky "drobne" chceme vždy vytvoriť veci, ktoré sú nositeľné, ale zároveň originálne strihom, či farbou. Máme rady oversize modely, ale veľakrát ich prestriedame aj niečím viac ženským. Máme rady v móde vtip, a to keď sa neberie príliš vážne. Snažíme sa, aby vždy vynikla osobnosť a nie oblečenie. 

Čo všetko u vás nájdeme?

Okrem našej značky ´drobne´ ponúkame u nás v kamennej predajni a na e-shope, aj doplnky a oblečenie od mladých slovenských dizajnérov.

Čo sa týka štýlu vecí, tak ponúkame veci na bežné nosenie, ale aj extravagantnejšie veci a najnovšie aj pyžamá. Čiže dá sa u nás obliecť naozaj na hocijakú príležitosť.

Dá sa biznis na Slovensku, realizovať s nadhľadom a vášňou alebo je to náročné?

Bez vášne by sa asi vlastný biznis (nielen na Slovensku) nedal robiť, ale určite to nestačí. Musíme riešiť veľa vecí, o ktorých sme predtým toľko nevedeli.

Vždy je v čom sa zlepšovať a učiť. Nie je to určite ľahké a treba investovať veľa času, no na druhej strane, ak máte víziu a veríte v to čo robíte, prináša to aj pocit slobody a radosť.

Ako vyzerá proces tvorby?

Nová kolekcia/modely, vždy vzniká nejakou inšpiráciou. Následne kolekciu alebo nový model kreslím (Katarína), diskutujeme ako a čo bude lepšie vyzerať, vyberáme vhodný materiál, potlač, skúšame prototyp strihu... Keď sme spokojné a všetko sedí, tak vyrábame veci vo viacerých veľkostiach.

Napríklad k návrhu pyžama, nás inšpirovala samotná doba, kedy musíme byť momentálne viac doma ako niekde medzi luďmi, čiže pyžamo sa stalo väčšou súčasťou nášho šatníka ako kedykoľvek predtým.

Chceli sme aby aj tento druh oblečenia bol trochu viac chic, preto vzniklo toto hodvábne pyžamo v bledoružovej a zelenej farbe.

Ktorý kúsok je pre vás úplnou srdcovkou? 

Všetky tri máme rady oversize kimoná, ale tak isto máme obľúbene naše cullot nohavice a vesty, z našej kolekcie FW2020. Nesmie tak isto chýbať nejaký kúsok, od našich obľúbených dizajnérov.

Čo by ste odporučili ako darček pre ženu vo veku po 20 - tke, po 30 - tke, po 40 - tke z vášho portfólia?

Po 20 tke - kabelku od Vivien Babicová, alebo mikina Lukáša Krnáča

Po 30 tke - nohavice s vysokým pásom a kropnutú košeľu/mikinu 'dobne', 

Po 40 tke - Náš set 'drobne' : cullot nohavice/ dlhá košeľa s krátkou vestou

Pre každú vekovú kategóriu je vhodný aj doplnok/šperk, či už od Marty Juhasz, alebo Tineally...

Čo máte na svojej práci najradšej?

Kreatívny aspekt práce, kedy môžme vymýšľať nové kolekcie a projekty. Stretávať ľudí z podobného odvetvia, hlavne počas doby predkorokovej.

Ale hlavne nás teší to, keď sa niekomu páčia naše veci a rád ich nosí a cíti sa v nich dobre.

Čo je na druhej strane náročné?

Zladiť dokopy všetky stránky podnikania spolu s materskou dovolenkou a momentálne aj s karanténnymi opatreniami. Tým, že sme tri, tak sa dá aj táto situácia ako tak zvládnuť.

Chceli by ste Drobne ešte niekam posunúť?

Určite áno, stále je priestor na zlepšovanie, či už výroby našej značky, aj celkovo distribúcie.

Učíme sa za pochodu, stále hľadáme a skúšame nových dodávateľov materiálov, vymýšlame nový packaging produktov a podobne.

Aká je vaša vízia vrámci budúcnosti?

Chceli by sme aby sme boli ako značka dostupné na viacerych miestach, v ideálnom prípade aj v zahraničí. Aj keď sme lokálna značka, chceme myslieť a pôsobiť globálne.

]]>
Fri, 26 Feb 2021 06:00:00 2021-02-26 06:00:00 1
Tepláková súprava k lodičkám. Pripravte sa na módu roku 2021 https://feminity.zoznam.sk/c/909650/teplakova-suprava-k-lodickam-pripravte-sa-na-modu-roku-2021
Karl Lagerfeld raz povedal, že tepláky sú symbolom porážky - kto si ich kúpil, stratil kontrolu nad svojím životom. To však nepredpokladal, že príde pandémia a tepláky sa spolu s prírodnými materiálmi stanú trendom číslo jeden. Trávime v nich celé dni, niet divu, že sa dostali do ponuky najväčších módnych značiek - od Gucci, cez Dolce & Gabbana, až po… áno, Karla Lagerfelda. Obľúbené influencerky vám ukážu, že ani v teplákovej súprave nemusíte vyzerať ako zo športového časopisu z 80. rokov.
Tepláková súprava k lodičkám. Pripravte sa na módu roku 2021
Fri, 26 Feb 2021 05:59:00

Karl Lagerfeld raz povedal, že tepláky sú symbolom porážky - kto si ich kúpil, stratil kontrolu nad svojím životom. To však nepredpokladal, že príde pandémia a tepláky sa spolu s prírodnými materiálmi stanú trendom číslo jeden. Trávime v nich celé dni, niet divu, že sa dostali do ponuky najväčších módnych značiek - od Gucci, cez Dolce & Gabbana, až po… áno, Karla Lagerfelda. Obľúbené influencerky vám ukážu, že ani v teplákovej súprave nemusíte vyzerať ako zo športového časopisu z 80. rokov.

Kedysi by bola hanba ísť v teplákoch - či nebodaj teplákovej súprave - do mesta, ak by ste teda nepatrili do nejakej cool hip-hopovej crew. Dnes je to presne naopak - hollywoodske celebrity sú ochotné dať za „teplákovky“ stovky eur. Veľmi dobre totiž vedia, že táto „športová rovnošata” je nielen neskutočne pohodlná, ale pri výbere správneho strihu a farby aj decentne zvýrazní postavu.

Samozrejme, nie sú tepláky ako tepláky. Zabudnite na „umeliny”, voľnočasové oblečenie roku 2021 sa nesie v znamení prírodných materiálov ako je organická bavlna či kašmír. Tie sú podľa stylistu Alexandra Lindova veľmi príjemné na dotyk, dobre držia teplo a navyše, každá žena v nich vyzerá fantasticky.

„Vyberajte tepláky, ktoré majú voľný strih a sú v pekných farbách ako je šedá, krémová, ružová,” vysvetľuje Alexander. „Môžete ich skombinovať s elegantným kabátom, ako to robia napríklad supermodelky Kendall Jenner či Hailey Bieber.” Nebojte sa ani zladiť ich s opätkami, výraznými šperkami či veľkou kabelkou.

Podľa stránky lyst.com, ktorá slúži ako módny Google, sa jedným z najvyhľadávanejších produktov roka stali práve sivé tepláky značky Nike, a predbehli dokonca aj kabelku Louis Vuitton. V rebríčku top 10 produktov sa tento rok objavili dokonca aj papuče.

Teplákový lifestyle ulahodil aj známej influencerke a moderátorke Barbare Jagušák Heribanovej. „Naučila som sa každú voľnú chvíľu tráviť vonku a konečne neriešiť, čo mám na sebe. Tepláky a mikiny sa stali mojou rovnošatou. Uvedomila som si, že pohodlie a pocit slobody je pre mňa dôležitejší ako sekanie formy. Okrem toho, teplákové súpravy sú podľa mňa dosť cool a veľa toho vydržia,” hovorí.

Pridáva sa aj štýlová moderátorka Barbora Krajčírová. „Skrine sme v poslednej dobe vytriedili už snáď desaťkrát, takže máme vo veciach oveľa väčší prehľad a zistili sme, že tie najpohodlnejšie veci sú pre nás najkrajšie.”

Pozvite prírodu do vášho šatníka

Pohodlie a prirodzená krása však nie sú len o teplákoch. V časoch, keď je naším jediným útočiskom príroda, sa ľudia čoraz viac začali zaujímať o ekologickú a udržateľnú módu. Podľa stylistu Alexandra Lindova ľudia viac podporujú lokálny dizajn a pýtajú sa, odkiaľ ich oblečenie pochádza a z akého materiálu je vyrobené.

Mnohí veľkí módni návrhári začali vlastný „klimatický štrajk” tým, že predstavili kolekcie oblečenia z certifikovaných prírodných materiálov a recyklovaných tkanín. Skvelé na nich je, že sú ohľaduplnšie nielen k planéte, ale aj vašej pokožke.

„Jedným z problémov umelých materiálov je ich nepriedušnosť. Na druhú stranu, čo zahreje v zime lepšie než kvalitná vlna či kašmír?  A naopak, v horúcich mesiacoch vás najlepšie schladí ľanová blúzka či hodvábny top. Vynikajúce univerzálne materiály sú aj lyocell či bavlna," vraví Alexander Lindov.

Aby oblečenie čo najdlhšie vydržalo

Zodpovedné spotrebiteľské správanie sa však nekončí len pri výbere materiálov. „Ekologická móda pre mňa v prvom rade znamená správnu starostlivosť o oblečenie, aby vydržalo čo najdlhšie. Preto dávam pozor na to, ako sa čo perie, suší a žehlí,” vraví Barbora Krajčírová. „Príjemná vôňa a hebkosť oblečenia mi navyše dokážu urobiť oveľa lepšiu náladu.”

Tie docielite vhodným výberom pracích prostriedkov. Influencerka nedá dopustiť na aviváž od Silan Naturals, ktorá obsahuje 99 % zložiek prírodného pôvodu. „Doma sme vyskúšali už všetky tri varianty – žltý Ylang Ylang & Vetiver, biely Coconut Water & Minerals a ružový Peony & White Tea. Voňajú neskutočne. Sú vegánske a oblečenie vďaka nim ostane voňavé poriadne dlhý čas. Za mňa je jednoznačným favoritom ružová aviváž s vôňou pivonky a bieleho čaju.”

V neposlednom rade dbajte o to, ako prírodné oblečenie skladujete. „Vlnené a kašmírové veci nemajte nikdy na vešiaku, zbytočne sa vám vyťahajú. Majte ich pekne uložené v poličke. Naopak, ľanové oblečenie je veľmi krčivé, preto ho odporúčam mať zavesené, aby si udržalo svoju formu,” radí stylista.

- reklamná správa -

]]>
Fri, 26 Feb 2021 05:59:00 2021-02-26 05:59:00 0
Svoju manželku si vysníval. Jeden z najsexi mužov sveta priznal, že celý život túžil len po jednej žene https://feminity.zoznam.sk/c/909648/svoju-manzelku-si-vysnival-jeden-z-najsexi-muzov-sveta-priznal-ze-cely-zivot-tuzil-len-po-jednej-zene
Láska ako z rozprávky. Aj tak médiá, ale aj fanúšikovia opisujú manželstvo Jasona Momoa a jeho partnerky Lisy Bonet.
Svoju manželku si vysníval. Jeden z najsexi mužov sveta priznal, že celý život túžil len po jednej žene
Filmový Aquaman má po boku o 12 rokov staršiu partnerku, ktorú si vysnil
Thu, 25 Feb 2021 16:30:00

Láska ako z rozprávky. Aj tak médiá, ale aj fanúšikovia opisujú manželstvo Jasona Momoa a jeho partnerky Lisy Bonet.

Herec Jason Momoa získal obrovskú slávu najmä vďaka filmu Aquaman. Práve po ňom ho začali médiá, ale aj tisíce žien po celom svete označovať za jedného z najsexi mužov planéty. Jason, ktorého spoznávacím znakom je najmä brada a dlhé vlasy, má nielenže nepopísateľnú charizmu, ale zároveň aj vypracované telo - o čom presvedčil nielen ženské publikum v spomínanom filme o superhrdinovi. Aj keď by sa ženy išli nepochybne pretrhnúť pre možnosť byť po jeho boku, faktom je, že to neprichádza ani omylom do úvahy. Jasonove srdce patrí takmer celý život jednej jedinej žene, s ktorou je momentálne už 15 rokov. Je ňou bývalá manželka speváka Lennyho Kravitza a zároveň vcelku úspešná herečka Lisa Bonet. 

Prečítajte si: Bol pri smrti svojho syna, aj svojej manželky. Smutný životný údel Johna Travoltu

Zamiloval sa do nej na prvý pohľad

Písal sa rok 1987, keď malý chlapec menom Jason pozeral vo svojom domove na Havaji obľúbenú televíznu šou. V nej sa objavila 20-ročná pôvabná kráska, do ktorej sa zamiloval takmer okamžite. „Hneď po tom, ako som ju videl v televízii, som povedal - mami, túto! Túto ženu chcem za svoju manželku,'' priznal retrospektívne po rokoch herec a dodal, že bol jej krásou skutočne uchvátený. 

„Bol som presvedčený o tom, že ju musím nájsť a že zasvätím zvyšok svojho života tomu, aby som ju dostal. Bol som ňou posadnutý,'' zasmial sa pri spomienke Jason. Svojej dnes už manželke pravdu však dlhé roky nepovedal. „Povedal som jej to až po dvoch spoločných deťoch, inak by to bolo príliš strašidené a divné. Vždy som ju chcel stretnúť. Bola kráľovnou už od prvého momentu,'' vyjadril sa v The Late Late show.

Osudové stretnutie

Aj keď by sa mohlo zdať, že si ju herec predsa len vystalkoval, pravda je niekde úplne inde. Dvojica sa totiž stretla náhodou, ktorá už navždy filmovému Aquamenovi zmenila život. V čase, keď mal 26 rokov a začínal so svojou hereckou kariérou, sa totiž na pozvanie kamaráta dostal do jedného z klubov v Los Angeles.

„Mal som dredy, ona mala dredy. Bol som so svojím najlepším priateľom, keď som sa zrazu obzrel a uvidel ju a zostal v úžase. Prišla a predstavila sa, v mojej hlave bol úplný ohňostroj!'' zaspomínal si ďalej Jason. Keďže v tom čase nemal auto, po rozhovore požiadal Lisu aby ho hodila do hotela, kde bol ubytovaný. Práve cestou naspäť preskočila iskra - dvojica si však do dnešného dňa stráži pri akej príležitosti to konkrétne bolo. Drží im však do dnešného dňa. Nielenže sú spolu šťastní už dlhých 15 rokov, zároveň pôsobia ako šťastná rodinka a herec dokonca vychádza aj s nevlastnou dcérou a bývalým manželom svojej najväčšej osudovej lásky.

Neprehliadnite: Dokonalá šoubiznisová rodinka. Beckhamovci si spolu preskákali neverami, ale aj škandálmi

]]>
Thu, 25 Feb 2021 16:30:00 2021-02-25 16:30:00 0
V roli milenky: Čo robiť, keď ste sa stali bokovkou zadanému mužovi? https://feminity.zoznam.sk/c/909649/v-roli-milenky-co-robit-ked-ste-sa-stali-bokovkou-zadanemu-muzovi
Aj keď by sa to nemalo, občas sa to len stane. Aké to je, keď sa ocitnete na druhej koľaji pri mužovi, pri ktorom stojí už iná žena?
V roli milenky: Čo robiť, keď ste sa stali bokovkou zadanému mužovi?
Čoraz viac žien sa nachádza v pozícii milenky. Ako sa tam vôbec dostali?
Thu, 25 Feb 2021 14:00:00

Aj keď by sa to nemalo, občas sa to len stane. Aké to je, keď sa ocitnete na druhej koľaji pri mužovi, pri ktorom stojí už iná žena?

Podľa najnovších prieskumov končí vyše 30% percent manželstiev rozvodom do pätnástich rokov. Dôvody sú rôzne a medzi najčastejšie z nich nepochybne patrí práve nevera, či už zo strany muža alebo ženy. Aj keď sa v spoločnosti nepokladá za niečo, čo patrí k ukážkovému správaniu, vo svete sa vyskytuje čoraz viac. Má mnoho pôdob - od tej virtuálnej, až po spirituálnu či fyzickú. Isté je len jedno - v každom zamilovanom trojuholníku je jeden človek ''navyše'', ktorého spoločnosť odsudzuje. Čo robiť, ak sa jedná o vás? 

Prečítajte si: 5 vecí, na ktoré muži v posteli nedajú dopustiť: Takto sa pre nich stanete ozajstnou bohyňou

Stanovte si podmienky

Mnoho žien sa stane milenkami preto, že im ich partner sľubuje vyriešenie danej situácie. Zatiaľ čo sa u niektorých jedná o rozvod, sú aj nezosobášené páry, v ktorých jeden z dvojice nevie vycúvať - respektíve to ide veľmi ťažko. Bez ohľadu na to je však potrebné, aby ste si hneď po oboznámení sa so situáciou stanovili podmienky, za ktorých má váš vzťah fungovať. Ak túžite po reálnej známosti, ktorá môže vyústiť do vážneho vzťahu, je potrebné, aby ste priamo svojmu partnerovi dali utlimátum na vyriešenie jeho stavu. 

V prípade, že sa rozvádza, mu môžete tolerovať aj dva-tri mesiace. Keď je však vo vzťahu, v ktorom ho nedržia žiadne záväzky, dajte mu maximálne len dva alebo tri týždne. Bohužiaľ často sa totiž stáva, že si muž ''necháva'' obidve ženy, ktoré využíva podľa toho, ako sa cíti.

Majte svoju hodnotu 

Mnoho mileniek sa necháva rozmaznávať a hýčkať. Neuvedomujú si však, že hodnota materiálnych darov sa nerovná tomu, akú hodnotu predstavujú pre svojho partnera, práve naopak. Nezávislá žena, ktorú si váži každý muž, by mala v prvom rade očakávať ukážkové správanie než drahé kabelky či kytice kvetov. Môže sa totiž stať, že rýchlo spadnete do modulu ženy, ktorej muži jednoducho za sex platia, aj keď v podobe darov. A to predsa nechcete! Okrem toho, že znižíte svoju hodnotu v očiach muža, o vašom ''statuse'' sa čoskoro dozvedia mnohí iní...

Rozmyslite si svoje činy

Áno, nezáväzný sex je v poriadku a obľubuje ho väčšina žien. Ak je však ten váš, nezáväzný s mužom, ktorý zaviazaný skutočne je, mali by ste to stopnúť. Žiadny úlet totiž nestojí za to, aby ste niekomu rozbili vzťah - a ak ste presvedčená, že vaša známosť svoju priateľku/ manželku skutočne miluje, už vôbec. V tomto prípade sa radšej zamerajte na mužov bez akýchkoľvek záväzkov. Samozrejme, ak ste už jednorazovú chybičku urobili, radíme vám aby ste sa z nej poučili. 

Neprehliadnite: Čím ste starší, tým je lepší! Vekom sa kvalita sexu neznižuje, práve naopak

]]>
Thu, 25 Feb 2021 14:00:00 2021-02-25 14:00:00 0
Buďte fit aj počas lockdownových dní https://feminity.zoznam.sk/c/909646/budte-fit-aj-pocas-lockdownovych-dni
Súčasná situácia si vyžaduje, aby sme čo najviac času trávili doma. Hoci sedenie pred televízorom alebo večerné hranie hier je príjemné a zábavné, nemali by sme zabúdať na náš pohyb. Pohyb v prírode je dovolený a pre nás je priam nevyhnutný. Vďaka tomu, že jar sa pomaly blíži, mnohí vyťahujú svoje bicykle. Ak však patríte medzi tých, ktorým klasický bicykel nevyhovuje, čítajte ďalej a dozviete sa o vhodnej alternatíve.
Buďte fit aj počas lockdownových dní
Thu, 25 Feb 2021 11:59:00

Súčasná situácia si vyžaduje, aby sme čo najviac času trávili doma. Hoci sedenie pred televízorom alebo večerné hranie hier je príjemné a zábavné, nemali by sme zabúdať na náš pohyb. Pohyb v prírode je dovolený a pre nás je priam nevyhnutný. Vďaka tomu, že jar sa pomaly blíži, mnohí vyťahujú svoje bicykle. Ak však patríte medzi tých, ktorým klasický bicykel nevyhovuje, čítajte ďalej a dozviete sa o vhodnej alternatíve.

Mnohé ženy by aj chceli jazdiť do práce na bicykli, avšak odrádza ich to, že kým sa tam dostanú, ich blúzka už nebude vyzerať tak, ako keď opúšťali dom. Premýšľali ste už nad kúpou elektrobicykla? Majú veľké množstvo výhod a my vám dnes o niektorých z nich povieme:

1. Nezadýchate sa

Ako sme už spomenuli vyššie, jednou z najväčších výhod elektrobicyklov je, že sa pri jazdení vôbec nezadýchate. Dokonca sa po práci môžete zastaviť aj v potravinách a spraviť nákup. Elektrobicykel vám ho odvezie domov a vy ani nebudete mať pocit, že niečo vozíte.

2. Šetrí čas

Je zrejmé, že vďaka zabudovanému motoru jazdia elektrobicykle rýchlejšie než bicykle klasické. Ak sa ponáhľate, na tento typ bicykla sa môžete spoľahnúť.

3. Kopce nie sú prekážka

Robili vám kedysi kopce problémy? Viac už nebudú. S elektrobicyklom vyjdete aj na vyšší kopec a budete sa môcť kochať výhľadom. Ak ste mali kedysi problém, že vás manžel, a dokonca aj deti predbehli, nezúfajte. Už viac nebudete pozadu.

4. Šetrnejšie k prírode

Ak sa rozhodnete chodiť do práce na elektrobicykli a auto necháte v garáži, môžete byť na seba pyšná. Rovnako je výhodou, že zvuk, ktorý pri jazde vydáva elektrobicykel, je omnoho tichší ako motor auta, a tak si budete môcť vychutnávať každú jazdu bez veľkého hluku.

5. Vyššie sebavedomie

Hoci je to iba pocit vo vašej hlave, je to príjemný pocit. Miesta, na ktoré ste si predtým s bicyklom netrúfli, sú vám zrazu prístupné. Na kopec vyjdete a ani sa nezadýchate. Zdolávate čoraz väčšie prekážky a vaše sebavedomie postupne rastie.

6. Športujete

Aj keď nie ste milovníčka športu, jazda na elektrobicykli vás bude baviť. Po chvíli si už ani nebudete uvedomovať, že športujete. Práve bicyklovanie posilňuje svaly a napomáha k udržovaniu zdravia dýchacích ciest.

Ak sa vám elektrobicykel zapáčil, určite vám napadne otázka: „A nie je elektrobicykel drahý?

Je síce pravda, že nový elektrobicykel nie je lacná záležitosť, avšak skúste si spočítať mesačné náklady, keď jazdíte autom. Poistky, parkovanie a benzín vedia častokrát spraviť škrty vo vašom rozpočte.

Pri kúpe by ste mali myslieť aj na to, kvôli čomu elektrobicykel kupujete. Mestský, cestný alebo horský elektrobicykel sa cenovo líšia. Nekupujte si zbytočne horský typ, ak plánujete jazdiť len po meste.

Pre tých, ktorí sa napr. nemôžu dovoliť nový elektrobicykel, alebo si nie sú istí, či ho budú aktívne využívať, je tu možnosť kúpy bazárových bicyklov.

Prečo si kúpiť bazárový bicykel?

 • Výrazne nižšia cena, ktorá je prispôsobená opotrebovaniu bicykla
 • Ak si nie ste istá, či je elektrobicykel ten pravý pre vás, môžete si najskôr kúpiť lacnejšiu variantu, a ak sa vám osvedčí, môžete zainvestovať aj do drahšieho kúsku
 • Ak ste zástancom životného štýlu „zero-waste“ a snažíte sa nekupovať nové veci, určite využite jeden z mnohých internetových bazárov

V dnešnej dobe je veľkou výhodou množstvo internetových predajní, kde si môžete prezrieť rôzne typy elektrobicyklov, ktoré vám následne kuriér dovezie priamo k vám domov. Nezabudnite pri platení využiť zľavové kupóny, vďaka ktorým dokážete častokrát ušetriť peniaze alebo máte dopravu zadarmo.

Neváhajte, prekonajte samu seba a spravte niečo pre seba a pre svoje zdravie. Kúpte si elektrobicykel, či už nový alebo bazárový, a vyrazte do ulíc!

- reklamná správa -

]]>
Thu, 25 Feb 2021 11:59:00 2021-02-25 11:59:00 0
Stavte na sexi siluetu a pôvabné volány: Týmto rozhodne vyzdvihnete svoju ženskosť https://feminity.zoznam.sk/c/909644/stavte-na-sexi-siluetu-a-povabne-volany-tymto-rozhodne-vyzdvihnete-svoju-zenskost
Vyzdvihnite svoje nežné vlastnosti, ženskými módnymi elementami. Za tie možno rozhodne volány, tyl a hodváb považovať. Ak ich ešte nemáte v šatníku, je čas to zmeniť.
Stavte na sexi siluetu a pôvabné volány: Týmto rozhodne vyzdvihnete svoju ženskosť
Volány môžu byť nielen jemné a ženské, ale dokážu podporiť aj mieru extravagancie
Thu, 25 Feb 2021 10:00:00

Vyzdvihnite svoje nežné vlastnosti, ženskými módnymi elementami. Za tie možno rozhodne volány, tyl a hodváb považovať. Ak ich ešte nemáte v šatníku, je čas to zmeniť.

Prvok, ktorý je nestarnúci

Volány sa presťahovali do ženských šatníkov počas 20. storočia cez módu flapper girl, flamenco šaty či obnovenú povojnovú extravaganciu. V značnej miere za to môže i New Look kolekcia, ikonického Christiana Diora. V posledných rokoch volány demonštrovali svoju dominanciu i na mólach a dnes sa vracajú ako jeden z najhorúcejších trendov. 

Neprehliadnite: Kardigány, vesty a svetre s objemnými rukávmi: Trendy na jar 2021 sú jasne definované

Osviežte váš šatník touto on-trend verziou klasických hodvábnych šiat, s balónovými rukávmi. Tento kúsok je absolútne bezkonkurenčný, lebo si ľahko nájde svoje miesto v dennej i večernej časti vášho šatníka. 

Simple look, ktorý očarí

Chcete sledovať tento trend, avšak zachovať si akúsi svoju vážnosť? Vtedy siahnite po štýlovom kúsku bez akéhokoľvek náznaku aplikácii či doplnkov. Toto je cesta.

Inšpirujte sa: Jeansy 4x inak: Takto ich noste, ak máte po 20-tke, 30-tke, 40-tke, 50-tke

Jednoduchý top, riasenie na rukávoch a prezentácia minimalizmu. Nezabúdajte však, že tento typ, sa skôr hodí štíhlejším ženám

S dušou rebelky

Máte chuť byť romantická, záhadná, ale chcete si v sebe zachovať aj kúsok rebelky? Tieto šaty sú na to absolútne bezkonkurenčné. Tyl im dodáva výnimočnosť, dobre drží tvar a zároveň neuberá zo ženskosti, ktorú chcete podčiarknuť.

Našuchorená látka vytvorí chic objem, skvele prekryje partie, ktoré nemajú v žiadnom prípade presvitať a ešte aj očarí. 

]]>
Thu, 25 Feb 2021 10:00:00 2021-02-25 10:00:00 1
Revolučné enzýmy: Enzymoterapia vás zbaví vrások, akné, pigmentácií a poradí si aj s celulitídou https://feminity.zoznam.sk/c/909642/revolucne-enzymy-enzymoterapia-vas-zbavi-vrasok-akne-pigmentacii-a-poradi-si-aj-s-celulitidou
Enzymoterpia je v zahraničí mimoriadne populárna, no u nás sa on nej príliš nehovorí. Napriek tomu, že má preukázateľné výsledky a dokážete ňou docieliť wau efekt. Na tvári, či problematickom brušku.
Revolučné enzýmy: Enzymoterapia vás zbaví vrások, akné, pigmentácií a poradí si aj s celulitídou
Revolučné enzýmy
Thu, 25 Feb 2021 09:00:00

Enzymoterpia je v zahraničí mimoriadne populárna, no u nás sa on nej príliš nehovorí. Napriek tomu, že má preukázateľné výsledky a dokážete ňou docieliť wau efekt. Na tvári, či problematickom brušku.

Ochabnutá pokožka, vznik vrások, to všetko mnohokrát pripisujeme pribúdajúcemu veku. Avšak kombinácia make-upu, prachu a mazu, na našej pleti, po celom dni, sú zodpovedné za to, že upchávajú póry a zabraňujú pokožke dýchať. Práve preto, hrá dôkladné odlíčenie každý večer, veľmi podstatnú úlohu, vrámci kozmetickej rutiny.

Inak budete neustále bojovať s problémami s podráždenou, mdlou či zapálenou pleťou. To vieme všetky. No následne je však veľmi podstatné aj to, čo robíte ráno. Teda to, ako ku svojej pleti pristupujete počas dňa. A tiež, či sa jej vrámci veku, venujeme dostatočne. 

Neprehliadnite: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

Vďaka bioaktívnym enzýmom, dokážete prevychovať svoju pleť aj pokožku

Starostlivosť o pleť mimo domu, teda u odborníka je veľmi dôležitá. Najmä, ak ste vo veku po 30 - tke, kedy aj drobnými zákrokmi viete, veľa zmeniť, napraviť a doslova pleť prevychovať. Presne na takom princípe, funguje aj enzymoterapia. Toto ošetrenie pracuje so sérami plnými živých enzýmov a dokáže naozaj veľmi ľahko a efektívne vymazať vrásky, akné či pigmentové škvrny na počkanie. 

"Skutočne je potvrdené, že svojim prírodným zložením, predstavuje účinnú alternatívu chemickým prípravkom. Enzymoterapiou, ovplyvňujeme pevnosť ochabnutého tkaniva, vieme krásne dosiahnuť lifting tváre, spevniť kontúry, korigovať jazvy, zbaviť sa dvojitej brady."

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

"Kombináciou jednotlivých enzýmov, koré sú podobné enzýmom nášho organizmu, pripravujeme totiž sérum, zacielené presne na riešenie konkrétneho problému. To je najväčší benefit," vysvetľuje MUDr. Eva Galbavá, dermatologička. 

Mikrovpichmi sa sérum aplikuje do problematickej časti. Stačí vám 30 minút, takže to pokojne zvládnete aj počas obednej prestávky. Je to skutočne rýchle, efektívne a práve takéto drobnosti, dokážu vrátiť stratené sebavedomie.

Čo všetko takto dokážete riešiť:

 • Ochabnuté kontúry tváre
 • Vrásky na tvári – na čele, okolo očí, okolo pier, brady, na lícach
 • Stratenú pružnosť a pevnosť pokožky na tvári
 • Ochabnutú pokožku na krku, kolenách
 • Ovisnutú kožu na ramenách
 • Jazvy po akné
 • Neželané očné vačky s opuchmi
 • Nežiadúce tukové „vankúšiky“ na bruchu a bokoch
 • Dvojitú bradu
 • Celulitídu na stehnách, zadku a bruchu
 • Strie

]]>
Thu, 25 Feb 2021 09:00:00 2021-02-25 09:00:00 1
V kúpeľni Anny Amenovej: Na ktoré skrášľovacie vecičky nedá dopustiť? https://feminity.zoznam.sk/c/909643/v-kupelni-anny-amenovej-na-ktore-skraslovacie-vecicky-neda-dopustit
Táto Slovenka sa môže pochváliť tvárou bábiky a dokonalým telom. Nám sa podarilo odhaliť, ako to robí a na čo nedá dopustiť. Navyše nás nechala nahliadnuť aj do svojej kúpeľne.
V kúpeľni Anny Amenovej: Na ktoré skrášľovacie vecičky nedá dopustiť?
V kúpeľni Anny Amenovej
Thu, 25 Feb 2021 07:30:00

Táto Slovenka sa môže pochváliť tvárou bábiky a dokonalým telom. Nám sa podarilo odhaliť, ako to robí a na čo nedá dopustiť. Navyše nás nechala nahliadnuť aj do svojej kúpeľne.

V aktuálnej dobe každý občas potrebujeme nejako vypnúť, zrelaxovať, dostať sa na chvíľku z bežného stereotypu a len tak byť. Chvíle pre seba sú naozaj vzácnosťou, preto by si ich mal človek vychutnať plnými dúškami.

A skvelým miestom na to môže byť aj kúpeľna. Vytvoriť si domáce SPA, dokáže každý z nás na počkanie. Inšpirujte sa tipmi jednej z našich najkrajších Sloveniek, Anny Amenovej, ako na to. Zároveň nám táto sympatická kráska, otvorila dvere do svojej kúpeľne. Ako vyzerá jej oáza pokoja? 

Je pre teba toto miesto oázou pokoja? Ak potrebuješ zrelaxovať, robíš si domáce SPA?

No tak tu si trafila klinček po hlavičke, pretože ja milujem kúpať sa. Každý deň si doprajem kúpeľ so soľou a aroma kvapkami. A nehovorím, že som na tom závislá, ale absolútne to zbožňujem, pretože je to taká moja forma sebalásky.

Čítajte tiež: Aj rok 2021 sa nesie v radostnom očakávaní. K týmto známym tváram priletí už onedlho bocian

Naozaj si tam oddýchnem, doprajem si pokoj, počúvam hudbu alebo si pri tom čítam a proste je to taký čas pre mňa. Skrátka dokonalý relax. 

Tvoje najobľúbenejšie beauty produkty na domáce použitie? 

Určite nedám dopustiť na aromatherapy kvapky a soľ - dávam si buď Epsomskú, alebo nejakú detoxikačnú, prípadne ak nemám, tak úplne obyčajnú.

Prečítajte si: Tá je ale nádherná! Dcéra moderátorky Barbory Krajčírovej vyzerá ako skutočná bábika

A do toho si teda dám tie kvapky. Potom si nakrémujem telo, nejakým dobrým krémom. Mám prírodné z Justu, taký detský mandľový, ten je výborný alebo z La Mer. 

Prečítajte si: Aj zo sivej myšky vie vyčarovať bohyňu. Vizážistka Linda Gunišová o tom, ako nechať vyniknúť ženskú krásu

 

]]>
Thu, 25 Feb 2021 07:30:00 2021-02-25 07:30:00 1
CBD: Kontroverzná látka vyvolávajúca vášnivé diskusie ako obľúbený doplnok vo fitnes svete https://feminity.zoznam.sk/c/909638/cbd-kontroverzna-latka-vyvolavajuca-vasnive-diskusie-ako-oblubeny-doplnok-vo-fitnes-svete
Kontroverzná látka CBD sa dostala aj do prostredia fitnesu a napriek prvotným pochybnostiam sa stala obľúbeným doplnkom. Vďaka spojitosti s marihuanou, odkiaľ sa získava, sa často jej užívanie neprávom spája s omamnými účinkami. To je však ďaleko od pravdy.
CBD: Kontroverzná látka vyvolávajúca vášnivé diskusie ako obľúbený doplnok vo fitnes svete
CBD: Kontroverzná látka vyvolávajúca vášnivé diskusie ako obľúbený doplnok vo fitnes svete
Thu, 25 Feb 2021 06:00:00

Kontroverzná látka CBD sa dostala aj do prostredia fitnesu a napriek prvotným pochybnostiam sa stala obľúbeným doplnkom. Vďaka spojitosti s marihuanou, odkiaľ sa získava, sa často jej užívanie neprávom spája s omamnými účinkami. To je však ďaleko od pravdy.

Kanabidiol alebo CBD je jednou z mnohých zlúčenín nachádzajúcich sa v konope, známej tiež ako marihuana. Tieto zlúčeniny sú známe ako kanabinoidy a majú rôzne vlastnosti, účinky, výhody a riziká. Aj keď spolu súvisia, môžu vyvolať veľmi odlišné reakcie. Kanabinoid THC je najviac zodpovedný za psychoaktívne účinky marihuany. CBD tieto účinky nespôsobuje. Inými slovami, z CBD sa nemôžete dostať do delíria. CBD olej je jednoducho extrakciou tejto zlúčeniny z rastliny konope. Nemýľte si ho s konopným olejom, ktorý je potravinovým produktom extrahovaným iba zo semien konope.

Pretože CBD olej nevyvoláva vôbec žiadne eufórie alebo psychoaktívne účinky, nie je návykový. 
Konope už dávno ľudia používali, v skutočnosti tisíce rokov, na liečivé účely. Moderný výskum stále odhaľuje, aké rôzne zdravotné výhody môže mať CBD olej. Aktuálnym trendom je použitie CBD na podporu zotavenia, načerpania energie a zvýšenie športového výkonu. 

Prečítajte si: Najpopulárnejší cvik, vďaka ktorému si predĺžite mladistvý vzhľad: Oklamete ním vek a budete pôsobiť mladšie

Bolesť a zápal

Jedným z dôležitých spôsobov, ako môže CBD olej pomôcť športovcom, je znižovanie bolesti a minimalizácia zápalu po tréningu. Každý, kto cvičí a pravidelne cvičí, vie, že zápal môže vyplynúť z tvrdého trénovania. 
Akékoľvek zníženie zápalu môže znížiť bolesť spojenú s normálnou bolesťou svalov po náročnom tréningu, ako aj zranení. Existuje veľa dôkazov z výskumu, že CBD môže pomôcť znížiť bolesť. 

Celková regenerácia

Práve schopnosť znižovať zápal môže z CBD oleja urobiť užitočný doplnok na zotavenie. Tréningy (náročné alebo po dlhej dobe oddychu) spôsobujú malé výlučky vo svalovom tkanive, ktoré zase spôsobujú zápal. Telo sa potom snaží opraviť poškodené tkanivo, aby sa z neho vytvorilo silnejšie svalové tkanivo.
Je to normálne, a tak by to malo byť stále, ale určite sú chvíle, keď to preženiete až príliš. Zápal a poškodenie svalov v týchto prípadoch už nie sú užitočné a môžu dokonca znížiť vašu kondíciu a spôsobiť zranenia. Na zotavenie z náročných tréningov môžu byť protizápalové účinky CBD oleja veľmi  osožné.

Spánok na vyššej úrovni

Všetci môžeme lepšie cvičiť a podávať lepšie výkony, keď spíme dobre, však? Ak CBD olej môže zlepšiť váš spánok, môže nepriamo zlepšiť váš športový výkon. Prieskum výskumu zahŕňajúceho všetky typy kanabinoidov a spánku ukázal, že existujú dôkazy, že CBD môže priamo ovplyvňovať spánok interakciou s príbuznými receptormi v mozgu. Je potrebný ďalší výskum, ale existuje jednoznačný potenciál CBD, ktorý pomáha ľuďom, ktorí bojujú s poruchami spánku a nespavosťou.

Výkon sa zlepšuje

To je miesto, kde sú fitnes výhody CBD oleja trochu diskutabilné.  Niektorí ľudia budú tvrdiť, že CBD im dodáva viac energie a zvyšuje ich športové schopnosti. Výskum, ktorý to podporuje, je dosť obmedzený.
CBD môže určite zmierniť bolesť a zápal, čo môže viesť k rýchlejšiemu zotaveniu po zraneniach a poškodení svalov súvisiacich s tréningom.  Toto vylepšené zotavenie vám môže pomôcť cvičiť viac a dlhšie, takže by sa dalo povedať, že CBD olej podporuje prírastky vo fitnese.  Pozitívne účinky na spánok a stres vám tiež môžu pomôcť dosiahnuť lepší výkon.

CBD pomáha pri strate hmotnosti

CBD pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi človeka.  Samozrejme, s normalizovanou hladinou cukru v krvi dochádza k zníženiu množstva hormónov uchovávajúcich tuky produkované pankreasom, čo vedie k tomu, že v tele sa ukladá menej tuku.
Každý, kto má hladinu kortizolu príliš nízku alebo príliš vysokú, skončí s nepeknými príznakmi.  Medzi ne patrí zvýšenie hmotnosti, ktorej sa väčšina z nás snaží vyhnúť. CBD olej môže pomôcť normalizovať hladinu kortizolu človeka, aby ho v prípade potreby znížil a vo vhodnom čase sa zvýšil.

Obidva tieto aspekty, keď sú kombinované, regulované hladiny kortizolu a cukru v krvi, vám pomôžu bezpečne schudnúť.

Znižuje aj chronickú únavu

Padáte občas od únavy?  Nech je to spôsobené dlhodobými intenzívnymi tréningmi alebo niečím iným, CBD účinne znižuje príznaky dlhodobej únavy.  Štúdie, ktoré prebehli na zdravých dobrovoľníkoch, ukázali, že počas užívania CBD sa účastníci cítili nabudenejší a plní energie.  Táto látka súčasne pomáha vyvolať pocit uvoľnenia, takže zjednodušuje zaspávanie a zvládanie nespavosti. Tlmí problémy s nepokojným spánkom a napomáha lepšiemu výkonu, pre ktorý je dostatok odpočinku nevyhnutný.

CBD a ďalšie fitnes výhody

 • Pomoc pri zápaloch

S ťažkým zaťažením v telocvični sa môže objaviť zápal a bolesť v tele, čo sťažuje ďalšie cvičenia.  Niektorí ľudia maskujú túto bolesť liekmi.

CBD, bezpečný prírodný doplnok, môže pomôcť túto bolesť zmierniť. CBD je protizápalový a môže tak zmierniť bolesti, ktoré zasiahnu vaše svaly po náročnom tréningu.

 • Pomoc pri spánku

Získanie dobrého nočného spánku je jedným z kľúčových aspektov, ktoré pomáhajú človeku budovať svaly a schudnúť. Osoba so zlým spánkom nebude schopná správne fungovať.  To znamená, že telo človeka nemôže vybudovať svaly ani využiť energiu správnym spôsobom.

CBD je známe vďaka tomu, že pomáha v tele regulovať dôležité chemické procesy. CBD pomáha ľuďom riešiť úzkosť. Zdá sa, že úzkosť je najdôležitejšia prekážka pre dosiahnutie dobrého spánku.

 • Vedľajšie účinky

Väčšina doplnkov a liekov má závažné vedľajšie účinky. Na rozdiel od toho CBD nemá žiadne známe vedľajšie účinky.

Neprehliadnite: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

Aké je dávkovanie?

Na trhu nájdete mnoho produktov obsahujúcich CBD určené pre športovcov a všetkých, koho zaujíma zdravý životný štýl. Vyberajte si tie prírodné, ktoré neobsahujú žiadne zbytočné aditíva. Pokiaľ vám ide o budovanie svalov, pre najlepšie výsledky odporúčam dávkovať od 10 do 50 mg denne ー ideálne pred tréningom.

Konopný olej s obsahom CBD nie je návykový a nemá žiadne psychoaktívne vlastnosti, pretože neobsahuje THC. Preto je jeho užívanie bezpečné a nie sú známe žiadne negatívne vedľajšie účinky.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 06:00:00 2021-02-25 06:00:00 0
V úlohe milenky: Muž, ktorý zmenil všetko a skončila som kvôli nemu na druhej strane https://feminity.zoznam.sk/c/909635/v-ulohe-milenky-muz-ktory-zmenil-vsetko-a-skoncila-som-kvoli-nemu-na-druhej-strane
Aké je to skončiť v náručí niekoho a mať pritom doma milujúceho partnera, ktorý by vám dal aj posledné? Dá sa viesť dvojaký život bez výčitiek? Áno, dá. No nie naveky...
V úlohe milenky: Muž, ktorý zmenil všetko a skončila som kvôli nemu na druhej strane
V úlohe milenky
Wed, 24 Feb 2021 14:00:00

Aké je to skončiť v náručí niekoho a mať pritom doma milujúceho partnera, ktorý by vám dal aj posledné? Dá sa viesť dvojaký život bez výčitiek? Áno, dá. No nie naveky...

Ak niekoho roky platonicky ľúbite, pripadá vám do istého momentu, najdokonalejší na svete

"S Tiborom sme mali pekný vzťah. Zamilovala som sa do neho ešte ako teenegerka. Bol o šesť rokov starší, takže v tom čase úplne mimo mojej ligy. No ako roky ubiehali, vekový rozdiel medzi nami sa stával zanedbateľný a v istý moment sme si našli k sebe cestu."

"Mala som vtedy čerstvých 26 a keď sme sa dalo dokopy, bolo to pre mňa ako chodiť s filmovou hviezdou. Nesmejte sa, naozaj. A pre mňa taký Tibor naozaj bol. Až do istého momentu," začína svoje rozprávanie Adela.

Ako to však v živote býva, nič nie je čierne ani biele. A táto idylka medzi Adelou a Tiborom netrvala príliš dlho. Chodili spolu dva roky a o ďalší rok na o si povedali "ÁNO".

"Tibor bol od začiatku skvelý. Milý, pozorný, galantný. Zniesol by mi aj modré z neba. Hoci mi to veľmi imponovalo, časom som si pripadala ako zatvorená v zlatej klietke. Nie, že by som nemohla nikam chodiť, práve naopak. Ale príliš veľké komplimenty a pozornosť ma odrazu dostávali do úzkych. Začínala som mať pocit, že nemám žiaden priestor na slobodu, vlastnú realizáciu. Jediné, čo som totiž nemala v našom vzťahu povolené bola nevera. Všetko, po čom som túžila som dostala bez najmenšieho pričinenia a to ma akosi dostávalo do úzkych."

Neprehliadnite: Nielen počas sexu, ale aj pred a po ňom. Aké pravidlá by v posteli mali platiť?

Práve vo chvíľach, kedy mala Adela všetko, chcela niečo celkom iné. Veď viete ako sa to hovorí, zakázané ovocie najlepšie chutí. No a Adela to zistila na vlastnej koži. 

V jeden večer, keď si vyrazila s kamarátkou spoznala Alexa. Bol presným opakom Tibora. Taký ten typ, po ktorom túžia všetky, hrá sa na dokonalého, no nedostupného zároveň. To Adele veľmi imponovalo. Zabudla na to, aký je to pocit, nedostať niečo, po čom túži. Presne to ju na Alexovi najviac lákalo. V tom bare sa stretávali každú sobotu presne dva týždne. Napokon spolu samozrejme skončili.

Najhoršie je ak začnete brať neveru ako normálnu a prirodzenú súčasť života

"Vo chvíli, keď sa to stalo, vôbec som si nepripadala, že robím niečo zlé. Prišlo mi to úplne normálne. Náš románik trval presne pol roka. Toto obdobie som doma hrala vzornú manželku, no mala som milenca. Najhoršie bolo, že sa mi to začalo zdať normálne."

Dokonca Adelina svokra odhalila jej neveru skôr ako Tibor. A nie, nepovedala to svojmu synovi. Ako prvej to oznámila Adele. Nie však s výčitkami, nechala na nej, aby si uvedomila, čo robí.

"Až keď sa mi svokra pozerala do očí, pochopila som. Ubližovala som človeku, ktorý by mi dal aj posledné. Uvedomila som si, že keby mi niečo také urobil on, cítila by som sa nielen podvedené, sklamaá, ale aj frustrovaná. Po našom rozhovore som okamžite išla za Tiborom a všetko mu povedala."

Prečítajte si: Čo je pre mužov najnudnejšie v posteli? Prezradili sami veľmi otvorene

"Videla som, ako som v jeho očiach klesla. Zároveň som cítila jeho sklamanie bolesť a výčitky. No on nepovedal ani slovo.Pozrel sa na mňa a odišiel. Vrátil sa po dvoch mesiacoch a dohodli sme sa, že skúsime manželskú poradňu. Odvtedy ubehlo šesť mesiacov, no medzi nami to ešte stále nie je rovnaké ako kedysi... A mňa zmenil jeden románik na nepoznanie, moje zásady, rozhodnutia aj moje postoje..."

]]>
Wed, 24 Feb 2021 14:00:00 2021-02-24 14:00:00 1
Aj manželstvo po nevere sa dá zachrániť: Sarah Jessica Parker dokázala prekusnúť aj takéto sústo vo vzťahu https://feminity.zoznam.sk/c/909634/aj-manzelstvo-po-nevere-sa-da-zachranit-sarah-jessica-parker-dokazala-prekusnut-aj-taketo-susto-vo-vztahu
Všetko je vecou priorít a postoja. Svoje o tom vie aj ikonická herečka, Sarah Jessica Parker. Aj napriek tlaku médií sa jej v manželstve podarilo neveru ustáť.
Aj manželstvo po nevere sa dá zachrániť: Sarah Jessica Parker dokázala prekusnúť aj takéto sústo vo vzťahu
Aj manželstvo po nevere sa dá zachrániť
Wed, 24 Feb 2021 12:00:00

Všetko je vecou priorít a postoja. Svoje o tom vie aj ikonická herečka, Sarah Jessica Parker. Aj napriek tlaku médií sa jej v manželstve podarilo neveru ustáť.

S veľkým úspechom a slávou, trpel jej osobný život

Napriek tomu, že sa stala veľmi úspešnou a všetky ženy zbožňujú jej štýl a outfity, v ktorých sa objavuje, všetko, čo v živote prežila, nebolo také ružové, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Sarah si prežila naozaj náročné detstvo, prešla si chudobou, nedostatkom, osočovaním aj ponižovaním. Nič z toho ju však nezlomilo, práve naopak. 

Dávalo jej to vnútornú silu napredovať. Jej celoživotnou vášňou sa stal balet, vďaka ktorému sa pretancovala až na dosky slávneho Broadwaya, kde debutovala ako jedenásťročná. Odtiaľ to už bolo naozaj len krok k filmu. Veľmi významným bol pre ňu rok 1998, kedy sa zrodila postava obľúbenej ikony Carrie Bradshaw, v seriáli Sex v meste.  

S veľkým úspechom a slávou, však trpel jej osobný život. Je totiž verejným tajomstvom, že práve počas nakrúcania častí Sexu v meste, si jej manžel Matthew Broderick, začal aférku, ktorá však pomerne rýchlo vyplávala na povrch. 

Herečka mu odpustila a žijú spolu naďalej v známej newyorskej štvrti West Village. Majú tri deti, syna Jamesa a dvojičky Marion a Tabithu, ktoré im vynosila náhradná matka. Sarah má veľmi dobre upratané priority a vie, čo je v živote podstatné. 

Prečítajte si: Po sexi plavčíčke už ani stopa. Caroline z Pobrežnej hliadky by ste dnes nespoznali

Keď roky budujete vzťah, staviate na ňom, dokážete to ustáť

"Je pravda, že nevera bolí, naozaj veľmi. Je to s ňou mimoriadne komplikované. Ja sama som si takýmto obdobím prešla. Keď však roky budujete vzťah, staviate na ňom a má dobré základy, dokážete to ustáť. Podstatné je pochopiť samú seba, svojho partnera a komunikovať o tom, čo vám, aj jemu chýba," prezradila pre The Times.

Prečítajte si: Obdarené len na sociálnych sieťach. Pozrite sa, ako vyzerajú modelky Victoria’s Secret v reálnom živote

"Lebo len ak človek nemá naplnené základné emocionálne potreby, tak k nevere skĺzne. Viem, že vtedy zohral faktor aj môj workoholizmus. Vždy je to súhra okolností. Nikdy to nestojí na jednotlivcovi. A to si treba skrátka priznať."

Známa herečka je neuveriteľne svedomitá, pracovitá, poctivá a empatická. Navyše má aj krásnu dušu a pre iných by sa aj rozdala. A to sa veru v dnešnej dobe a vo vlnách svetového showbiznisu, len tak nevidí.

Prečítajte si: Po sexi plavčíčke už ani stopa. Caroline z Pobrežnej hliadky by ste dnes nespoznali

]]>
Wed, 24 Feb 2021 12:00:00 2021-02-24 12:00:00 1