Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Dá sa pri cvičení jogy reálne schudnúť? Odborníci prezradili základ, vďaka čomu sa to podarí https://feminity.zoznam.sk/c/904262/da-sa-pri-cviceni-jogy-realne-schudnut-odbornici-prezradili-zaklad-vdaka-comu-sa-to-podari
Joga je skvelým cvičením na silu, stred tela, rovnováhu, ohybnosť, pokoj mysle i natiahnutie svalov. No my ženy cvičíme hlavne preto, aby sme schudli. Dá alebo sa nedá schudnúť na hodinách jogy? Odborníci pre LiveScience.com prezradili, aká je pravda.
Dá sa pri cvičení jogy reálne schudnúť? Odborníci prezradili základ, vďaka čomu sa to podarí
Odborníci prezradili, či sa dá pri joge reálne schudnúť
Sat, 17 Nov 2018 06:00:00

Joga je skvelým cvičením na silu, stred tela, rovnováhu, ohybnosť, pokoj mysle i natiahnutie svalov. No my ženy cvičíme hlavne preto, aby sme schudli. Dá alebo sa nedá schudnúť na hodinách jogy? Odborníci pre LiveScience.com prezradili, aká je pravda.

Dôležitú úlohu zohráva príjem jedla

Docentka na Minnesotskej univerzite Beth A. Lewisová tvrdí, že schudnúť s jogou sa dá, avšak dôležitý je pomer príjmu energie (jedla) a vaše energetické výdavky (fyzická aktivita). „Pravidelné cvičenie jogy môže ovplyvniť úbytok hmotnosti. Avšak mnoho ľudí, ktorí cvičia jogu, spáli menej kalórii ako pri klasickom cvičení, napríklad pri joggingu,“ vysvetľuje docentka. Je preto potrebné mať vyšší výdaj energie než príjem kalórií. Podľa nej však môže pomôcť joga vystresovaným ľuďom. Cvičenie ich upokojí a tí ktorí zajedajú problémy nezdravými potravinami, poväčšie znížia svoj príjem kalórii.  

Prečítajte si: Vyskúšajte super cviky od úspešnej fitnesky: Slovenka Timea odporúča pri tomto zatnúť zadok

Prihláste sa na náročnejšie hodiny

Člen Americkej akadémie športovej medicíny Lewis Maharam vidí odpoveď na otázku, či sa dá pri joge schudnúť jednoznačnejšie: „Áno a medzi celebritami ako Madonna, Halle Berry či Jennifer Aniston je to v móde. Joga je sofistikovaná tradícia fyzických, relaxačných a dychových cvičení. Ale to, čo vám pomôže schudnúť je aeróbne cvičenie,“ hovorí Maharam. Ak túžite pri joge schudnúť, odporúča chodiť na hodiny, ktoré budú pre vás výzvou a na ktorých sa poriadne zadýchate.

Cvičiť by ste mali 4-5-krát do týždňa

Aj keď klasická joga nemá vysoké tempo, tým že sa cvičí 75 – 90 minút a svaly sú v sústavnom pohybe a naťahovaní, by sa chudnutie malo teoreticky dostaviť. Certifikovaný fitness špecialista Jen Cassetty prizvukuje na pravidelné cvičenie a prísnu stravu: „Tak ako pri akomkoľvek programe na zníženie telesnej hmotnosti, by ste mali túto aktivitu vykonávať 4 až 5-krát týždenne. Popritom je dôležité dodržať vyváženú stravu. Vtedy docielíte vytvarované telo a dostaví sa aj chudnutie," prezrádza základ úspechu Cassetty.

Mohlo by vás zaujímať: Tréningový plán podľa sexi tanečnice Natálie Glosíkovej: Opísala nám jej overené cviky na štíhlu postavu

Vyberte si správny štýl jogy

Leigh Crews z Americkej vysokej školy športovej medicíny tvrdí, že každý druh jogy je veľmi špecifický. Pri chudnutí musíte dbať na intenzitu cvičenia. Odborníci sa zhodujú na tom, že zvyšovanie úrovne fyzickej aktivity je prvým krokom k zníženiu telesnej hmotnosti, takže s ohľadom na to je dôležité vybrať správny štýl jogy. „Ak je vašim cieľom úbytok na váhe, správnou voľbou je jedno z intenzívnych, plynulých štýlov jogy, ako napríklad Ashtanga, Vinyasa alebo Power joga, ktoré tradične trvajú 90 minút. Spálite kalórie, vyrysujete telo a natiahnete svaly,“ vysvetľuje dôležitosť správneho výberu jogy.

]]>
Sat, 17 Nov 2018 06:00:00 2018-11-17 06:00:00 0
Zdravý variant klasického gaštanového pyré: Takto ľahko ho pripravíte za pomoci účinných surovín https://feminity.zoznam.sk/c/904226/zdravy-variant-klasickeho-gastanoveho-pyre-takto-lahko-ho-pripravite-za-pomoci-ucinnych-surovin
Nič nepripomína jeseň tak ako vôňa kvalitných pečených gaštanov. Výrobky z nich, ktoré dostať v cukrárňach sú síce chutné, obsahujú však také množstvo cukru až sa vám z neho zatočí hlava. Domáca výroba gaštanového pyré pritom nie je vôbec zložitá.
Zdravý variant klasického gaštanového pyré: Takto ľahko ho pripravíte za pomoci účinných surovín
Kvalitné gaštanové pyré si viete vyrobiť aj doma za použitia zdravých surovín
Sat, 17 Nov 2018 05:59:00

Nič nepripomína jeseň tak ako vôňa kvalitných pečených gaštanov. Výrobky z nich, ktoré dostať v cukrárňach sú síce chutné, obsahujú však také množstvo cukru až sa vám z neho zatočí hlava. Domáca výroba gaštanového pyré pritom nie je vôbec zložitá.

Na vynikajúce gaštanové pyré môžete použiť iba tie najlepšie suroviny. Čerstvé jesenné gaštany sú svojou chuťou unikátne samé, netreba im pridávať veľa cukru ani aróm. Lahodné domáce pyré môžete podávať ako klasiku so šľahačkou, neváhajte však využiť ani novú variantu, ktorú sme si pre vás pripravili. Jej ústredným slovom je zdravie a budovanie svalovej hmoty.

Prečítajte si tiež: Vyskúšajte jesenný coctail: Margerita so štipkou škorice a chilli si vás získa svojou vyváženou chuťou

Na prípravu si zadovážte:

700 g gaštanov 
200 g nízkotučného tvarohu
4 polievkové lyžice medu
2 polievkové lyžice kvalitného rumu
2 polievkové lyžice proteínu bez príchute

Postupujte nasledovne:

1. Ako prvé si gaštany uvaríme. Tento proces trvá asi 20 až 25 minút kým nie je ich jadro úplne mäkké. Po vychladnutí ich ošúpeme a pomelieme dohladka.
2. V miske k nim pridáme nízkotučný tvaroh, ktorý by sa mal s gaštanovou hmotou jemne spojiť. Je oveľa výživnejší aj ľahší ako maslo, preto sa ho v žiadnom prípade nebojte.
3. Vmiešame med, rum a proteín. Hmota by mala byť vláčna, ak sa vám zdá príliš hutná, môžete pridať ešte kúsok tvarohu.
4. Podávajte ako pyré, najlepšie jemne vychladené. Pre perfektnú chuť môžete pridať aj malé bobuľové ovocie, ktoré bude príjemným osviežením. 

Mohlo by vás zaujímať: Pripravte si jednoduchý koláč plný jesene: Spája jablká, slivky a nádych škorice

Dobrú chuť!

]]>
Sat, 17 Nov 2018 05:59:00 2018-11-17 05:59:00 1
Manželka mi dala pred svadbou jeden návrh: Hoci mi nebol po chuti, nakoniec to bolo pre náš vzťah prospešné https://feminity.zoznam.sk/c/904240/manzelka-mi-dala-pred-svadbou-jeden-navrh-hoci-mi-nebol-po-chuti-nakoniec-to-bolo-pre-nas-vztah-prospesne
Budúca manželka ma prekvapila návrhom, o ktorom som si myslel, že robí kvôli rodine a tradíciám. Nakoniec som pochopil, že to bolo dôležité v prvom rade pre ňu. No nášmu manželstvu to veľmi prospelo.
Manželka mi dala pred svadbou jeden návrh: Hoci mi nebol po chuti, nakoniec to bolo pre náš vzťah prospešné
Budúca manželka ma prekvapila návrhom, ktorý mi nebol po chuti, ale malo to svoj význam pre náš vzťah
Fri, 16 Nov 2018 14:00:00

Budúca manželka ma prekvapila návrhom, o ktorom som si myslel, že robí kvôli rodine a tradíciám. Nakoniec som pochopil, že to bolo dôležité v prvom rade pre ňu. No nášmu manželstvu to veľmi prospelo.

Do vzťahu sme skočili po hlave 

„Je pravda, že s Elenou sme do nášho vzťahu vhupli naozaj rýchlo. Nepredchádzali tomu  žiadne rande, ale skôr pár priateľských stretnutí v skupine medzi  našimi známymi. Až jednu noc, keď sa čo to popilo a boli sme mierne povedané v nálade, sme do toho skočili po hlave a vyspali sa spolu  v mojom byte,“ prezrádza na začiatok svojho príbehu náš známy Milan (29). Tým sa to však pre nich neskončilo, práve naopak, bol to začiatok pomerne krásneho a plnohodnotného vzťahu, ako ho opisuje Milan. S Elenou sa skutočne do seba zamilovali a tak sa rozhodol, že by po dvoch rokoch mali posunúť ich vzťah na ďalší level. 

Mohlo by vás zaujímať: Na výročie svadby som pre manžela pripravila prekvapenie ako z filmu: Nakoniec ma prekvapil on nečakaným hosťom

Dal som jej návrh, ktorý odmietla

Tým ďalším levelom bol z Milanovej strany návrh, aby spolu začali bývať: „Elene som to navrhol a predpokladal, že bude šťastná, že ju chcem mať pri sebe každý jeden deň ráno aj večer. Avšak jej reakcia ma prekvapila, vraj by to bolo úžasné, ale nemyslí si, že je to správne. Samozrejme potom oponovala svojou rodinou, pretože pochádzala z dosť prísne založenej katolíckej rodiny, ktorá by sa proti tomu asi búrila, v dobrom povedané,“ objasňuje ďalej. Tak na ňu nechcel naliehať. No zároveň sa snažil situáciu vyriešiť tak, aby teda bola spokojná aj Elenina rodina, nakoľko si ju vážil. Preto sa čudoval, že skôr než navrhol spoločné bývanie ho nenapadlo, aby ju požiadal o ruku. Keď už budú svoji, nemôže predsa nikto namietať, že spolu bývajú. 

Myslel som si, že to robí, aby zachovala pokoj v rodine 

Elena súhlasila a spoločne začali plánovať svadbu. No ako si tradície z Eleninej strany vyžadovali, mali najskôr chodiť na predmanželské náuky ku kňazovi, ktorý ich mal oddať. Milanovi to nebolo veľmi po chuti, nakoľko on nemal prílišný vzťah k Bohu: „Bol som pokrstený, ale to bolo asi všetko. Ani si nepamätám, že by ma rodičia niekedy doviedli mimo môjho krstu do kostola. Ale súhlasil som kvôli jej rodine. Napokon som si myslel, že aj ona to robí predovšetkým preto, aby bola rodina spokojná,“ hovorí. 

Čítajte tiež: Po 10 rokoch manželstva som prišla na to, ako udržať iskru vo vzťahu dlhodobo: Táto jedna vec nás dodnes napĺňa

Nakoniec som pochopil, že to bolo dôležité aj pre ňu samotnú, nielen pre rodinu

Avšak keď mali zhruba tri mesiace pred svadbou, Elena prišla z návrhom, ktorý ho mierne povedané zaskočil. Vraj či by mohli od tohto momentu až do svadobnej noci byť bez sexu. „Nakoniec som pochopil, že to nielen jej rodina, ale aj v Elene sa niečo pravdepodobne zmenilo a chcela niečo urobiť správne, ako to naša viera káže. Odôvodňovala to aj slovami, že sa budeme na to aspoň viac tešiť a cíti, že je to tak správne, aby sme sa do svadby zdržali, keď uváži ako rýchlo sme na začiatku do toho vhupli. Priznám sa, keď ste zvyknutí, že máte niečo pravidelne a zrazu sa máte ovládať, pre mňa ako muža, ktorý po svojej budúcej manželke veľmi túži, to nebolo vôbec ľahké. Ale som na seba hrdý, pretože som to zvládol. Ani raz som nepomyslel na neveru, pretože mi záležalo na tom, že je to pre ňu dôležité,“ dodáva.

Neprehliadnite: Učinila som jedno rozhodnutie bez vedomia svojho manžela: Bojím sa, že keď na to príde, neodpustí mi to

Nebola to len skúška vernosti, ale toho, čo prišlo potom

Nakoniec ako priznáva im to bolo len na osoh, pretože to bola nielen akási skúška vernosti, ale aj skúška toho, že nech by sa v živote stalo hocičo, prečo by spolu s manželkou nemohol na chvíľu sexuálne žiť, vydrží. Taká chvíľa aj prišla, pretože krátko po svadbe Elena otehotnela a mala pomerne náročný posledný trimester aj popôrodné stavy, počas ktorých ho na chvíľu v posteli odmietala: „Myslím, že tým, že som na ňu sexuálne nenaliehal a nič jej nevyčítal, sa naše manželstvo ešte viac utužilo,“ končí svoj príbeh náš známy. 

]]>
Fri, 16 Nov 2018 14:00:00 2018-11-16 14:00:00 0
Zoštíhľujúca bielizeň, na ktorú nedá dopustiť Jessica Alba: Po troch deťoch má ženské sexi krivky aj vďaka tomuto https://feminity.zoznam.sk/c/904267/zostihlujuca-bielizen-na-ktoru-neda-dopustit-jessica-alba-po-troch-detoch-ma-zenske-sexi-krivky-aj-vdaka-tomuto
Herečka Jessica Alba patrí nepochybne medzi najkrajšie herečky Hollywoodu. Aj napriek tomu, že má krásnu postavu, aj ona používa na vylepšenie postavy zoštíhľujúcu bielizeň.
Zoštíhľujúca bielizeň, na ktorú nedá dopustiť Jessica Alba: Po troch deťoch má ženské sexi krivky aj vďaka tomuto
Krásna herečka Jessica Alba prezradila tajomstvo jej vyformovanej postavy: Nosí zoštíhľujúcu bielizeň
Fri, 16 Nov 2018 12:00:00

Herečka Jessica Alba patrí nepochybne medzi najkrajšie herečky Hollywoodu. Aj napriek tomu, že má krásnu postavu, aj ona používa na vylepšenie postavy zoštíhľujúcu bielizeň.

Výhody sťahujúcej bielizne využíva napríklad pri natáčaní filmov. Tesný overal, ktorý mala počas hrania v sci-fi filme o superhrdinoch si doslova žiadal jemnú výpomoc: „Nosila som Spanx (značka zoštíhľujúcej bielizne) pod mojim kostýmom pri nakrúcaní filmu Fantastická štvorka. Milujem to! Spanx je jediná vec, ktorá vyhladí všetky moje hrbole a faldíky,“ priznala sa pre Stylecaster.com.

Prečítajte si aj: Cvičebný plán na spevnené telo: Úžasná Cindy Crawford po 50-ke vďaka nemu konkuruje výrazne mladším

Sťahovacia bielizeň je skvelá po pôrode

Alba tiež miluje nosenie spevňujúcej bielizne po narodení bábätka, kedy sa jej telo a koža zotavujú z pôrodu. Herečka porodila 31. decembra minulého roka svoje tretie dieťa. S manželom majú do tretice syna Hayesa, takže je jasné, že v jej šatníku nájdete rôzne špeciálne korzety, nohavičky či podprsenky.

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovná Alžbeta II. pozvala matku Meghan na Vianoce ku nim: Rodina Kate takéto pozvanie nikdy nedostala

Rada pre čerstvé mamičky

Jessica Alba pre Instyle.com povedala užitočnú radu, ktorú by si mali osvojiť všetky ženy, ak chcú, aby im partner s dieťaťom pomáhal a pritom sa nezbláznil. Za dôležité považuje aj výber farby a vzoru na taške s plienkami a vecami pre bábätko. „Najlepšie je mať neutrálnu tašku na plienky, takže váš manžel si nemusí baliť svoju vlastnú a pritom všetko nepopletie,“ smeje sa a poukazuje na vlastnú kolekciu vecí pre bábätká, ktorá patrí do sortimentu jej firmy The Honest.

]]>
Fri, 16 Nov 2018 12:00:00 2018-11-16 12:00:00 1
Oblečte sa od hlavy po päty do jeansov: Takto dopĺňajte tento materiál a buďte vždy trendy https://feminity.zoznam.sk/c/904272/oblecte-sa-od-hlavy-po-paty-do-jeansov-takto-doplnajte-tento-material-a-budte-vzdy-trendy
Jeansovina je jedným z povestne známych materiálov, ktoré nevychádzajú z módy a hlavne hodia sa naozaj každej žene. Môžete si vybrať ich hrúbku i mäkkosť, preto vás v teple postrážia aj počas jesene či prichádzajúcej zimy.
Oblečte sa od hlavy po päty do jeansov: Takto dopĺňajte tento materiál a buďte vždy trendy
ifle, ktoré sa mnohým ženám môžu zdať opozerané či neutrálne dostanú nový look ak si oblečiete na seba od hlavy až k pätám
Fri, 16 Nov 2018 09:05:00

Jeansovina je jedným z povestne známych materiálov, ktoré nevychádzajú z módy a hlavne hodia sa naozaj každej žene. Môžete si vybrať ich hrúbku i mäkkosť, preto vás v teple postrážia aj počas jesene či prichádzajúcej zimy.

Ak počas rána stojíte pred vlastnou skriňou s tým, že dnes si ale naozaj nemáte čo obliecť, ste na omyle. Rifle, ktoré sa mnohým ženám môžu zdať opozerané či neutrálne dostanú nový look ak si oblečiete na seba od hlavy až k pätám. Ich kombinovateľnosť je naozaj unikátna, hodia sa práve aj k týmto štýlovým novinkám módneho sveta.

Prečítajte si tiež: 5 naj zimných outfitov, ktoré si budete chcieť obliecť do práce: Nechajte v nich zažiariť svoje elegantné ja

Zostaňte v nich v teple

Rifľová bundička, ktorú vlastní asi každá žena môže dostať svoj upgrade práve modernou umelou kožušinou. Jej praktickosť vás prekvapí a zahreje zároveň. Viete ju nosiť namiesto kabáta i svetra, výplň siahajúca aj dovnútra poslúži ako dobrý izolant. 

Inšpirácia z rokov minulých

Moderné biele topánky vedia hrať prím práve v outfite z rifloviny. Vašu postavu pekne predĺži ich tenký opätok, nevyhýbajte sa ani výraznému opasku, ktorý predelí spojenie rifľovej košele a nohavíc. V štýle mom jeans navyše zažiari každá.

Elegancia im tiež nechýba

Síce je jeansovina viac menej materiál, ktorý je spájaný s voľným časom, viete ho ľahko pretvoriť aj na novodobý elegantný kúsok. Rifľové šaty sa skvelo hodia práve aj na toto obdobie, postave lichotia a doplnené o zlaté doplnky sú tou pravou trefou do čierneho.

Klasika doplnená čiernou

Nevkročíte vedľa ak modrú farbu riflí doplníte iba čiernymi akcentami doplnkov. Móda predsa nemusí byť vždy extravagantná a v jednote nadčasovosti je sila. Aby ste však netrpeli na nudu, postavte look na rifľovom overály. Predĺži vám postavu a budete za ikonu.

Mohlo by vás zaujímať: Štýlové kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tieto kúsky sú našimi horúcimi favoritmi

Nová rifľová bunda je tu

Klasika v podobe krátkej riflovej bundičky je nevyhnutná práve počas prvých chladnejších dní, keď ju ľahko oblečiete na sveter. Posuňte sa však aj o level vyššie a zadovážte si dlhý kabát, tiež celý z toho materiálu. Je veľmi flexibilný a perfektne sa hodí k malým farebným akcentom na kabelke či topánkach.

]]>
Fri, 16 Nov 2018 09:05:00 2018-11-16 09:05:00 1
Kam zájsť na jógu, či pilates v hlavnom meste: Tieto miesta si na jeseň zamilujete https://feminity.zoznam.sk/c/904264/kam-zajst-na-jogu-ci-pilates-v-hlavnom-meste-tieto-miesta-si-na-jesen-zamilujete
Odhalili sme pre vás najlepšie štúdia, kde perfektne vytvarujete svoje telo a navyše sa tam budete cítiť ako kráľovná. Všetky majú totiž pridanú hodnotu - rozmaznávanie!
Kam zájsť na jógu, či pilates v hlavnom meste: Tieto miesta si na jeseň zamilujete
Kam zájsť na jógu, či pilates v hlavnom meste
Fri, 16 Nov 2018 09:00:00

Odhalili sme pre vás najlepšie štúdia, kde perfektne vytvarujete svoje telo a navyše sa tam budete cítiť ako kráľovná. Všetky majú totiž pridanú hodnotu - rozmaznávanie!

Skôr než začne skutočne chladná zima, načerpajte energiu, pohodu, zharmonizujte svoe telo a pripravte ho na toto náročnejšie obdobie v skvelých a štýových štúdiách. Prinášame vám tipy na najkrajšie a najlepšie telocvične v hlavnom meste. 

Prečítajte si: Skrytý dôvod, prečo priberáte v oblasti brucha: Ak sa váš pás mení na tvar jablka, mali by ste prehodnotiť túto vec

BO HO BO

Revolučné cvičenie presne na mieru nájdete v skvelom, dizajnovom boutique wellness BO HO BO. Celý koncept je inšpirovaný bohémskou estetikou a rituálmi bájneho ostrova Mykonos. A vy si tu budete pripadať naozaj ako bohyňa. Minimálne potom, čo skúsite ich najefektívnejší pilates prístroj, ktorý zbožnujú modelky a mnohé známe tváre po celom svete. Cvičenie s inštruktorkou, vás navyše naučí všetky správne techniky a zistíte aj drobné chybičky, ktorých ste sa možno pri cvičení dopúšťali. Verte, že ak sem zájdete raz, budete to robiť naozaj pravidelne. Dýcha to to pokojom a ozajstnou harmóniou. 

IEM SPA

Viete ako sa to hovorí: „V zdravom tele zdravý duch.” A pokiaľ patríte medzi milovníčky najnovších trendov aj v oblasti cvičenia, potom je IEM SPA miesto, ktoré ani náhodou nemôžete obísť. Skúste sem zájsť na tradičnú ashtanga jógu. Ide vlastne o meditáciu v pohybe, s kontrolou dychu. Tá sa zameriava sa na harmonický rozvoj tela a ducha, predchádzanie, odstraňovanie a liečenie rôznych zdravotných problémov. Či už mentálnych alebo fyzických. Ak sa budete tomuto druhu jógy venovať pravidelne, nielenže sa budete cítiť oveľa lepšie, ale zároveň nájdete aj akýsi vnútorný pokoj. No a to sa veru v dnešnej uponáhľanej dobe celkom hodí, no nie?  

Nepremeškajte: Spevňujte brucho podľa vášho veku: V 30-ke sa zbavíte tuku týmito cvikmi, po 40-tke vyskúšajte plank

PRAKRITI

Je ideálne miesto na skvelý štart do nového dňa. Čaká vás tu relax, klasická jóga, príjemná hudba a výborná káva. Hlavnou myšlienkou PRAKRITI je zdielať ľuďom tradičný a najmä zmysluplný prístup k jóge. Na svoje si v krásnom a štýlovom prostredí prídu ženy, muži, deti, začiatočníci aj pokročilí. Pri pravidelnosti dosiahnete ten najlepší výsledok. Porozumenie správnym technikám jógy, svojho tela a svojho Ja. 

RIVERPARK DANCE SCHOOL

”Pilates je dokonalá súhra tela a mysle – spôsob, ako sa udržiavať v dobrej fyzickej kondícií a cítiť sa výborne po psychickej stránke.” Presne tejto myšlienky sa držia lektory v štýlovom tanečnom štúdiu RIVERPARK DANCE SCHOOL. Na tomto mieste si zdokonalíte šesť základných princípov pilatesu perfektne -  dýchanie, koncentráciu, kontrolu, centrum, presnosť a plynulosť. Po určitom čase si tu dokonale vytvarujete pevnú postavu a zlepšíte ohybnosť. Navyše do tohto krásneho priestoru sa budete vždy vracať s úsmevom. 

]]>
Fri, 16 Nov 2018 09:00:00 2018-11-16 09:00:00 1
Tieto Slovenky si za rok dokonale vyformovali postavu: Pozrite sa na najkrajšie telá nášho šoubiznisu https://feminity.zoznam.sk/c/904263/tieto-slovenky-si-za-rok-dokonale-vyformovali-postavu-pozrite-sa-na-najkrajsie-tela-nasho-soubiznisu
Hoci vždy mali dokonalú figúru, predsa len svojim krivkám dodali pridanú hodnotu. Sexappeal. Pozrite sa, ktoré naše krásky dokázali v priebehu roka takmer nemožné!
Tieto Slovenky si za rok dokonale vyformovali postavu: Pozrite sa na najkrajšie telá nášho šoubiznisu
Tieto Slovenky si za rok dokonale vyformovali postavu
Fri, 16 Nov 2018 07:30:00

Hoci vždy mali dokonalú figúru, predsa len svojim krivkám dodali pridanú hodnotu. Sexappeal. Pozrite sa, ktoré naše krásky dokázali v priebehu roka takmer nemožné!

Tieto známe Slovenky vyzerali vždy úžasne. O svoje telo sa totiž naozaj starajú. Vedia, že pohyb je v túžbe po krásnej figúre alfou a omegou. Pozrite sa, ako sa im podarilo vyrysovať si telo, v priebehu uplynulého roka!

1. Karolína Chomisteková

Riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková na svojej postavičke tvrdo ”maká” a výsledky sú viac ako perfektné. Efekt dokonalého, vyrysovaného tela dosiahla v priebehu necelého roka. Karolína sa o svoju figúru príkladne stará a pravidelne sa venuje cvičeniu. Vidieť, že kombinácia pilatesu a silového cvičenia prináša svoje ovocie.

2.  Ivana Gáborík Surovcová

Vyšportovanou a sexi postavičkou sa môže pochváliť aj tanečníčka a podnikateľka Ivana Gáborík Surovcová. Známa plavovláska vyzerala vždy skvele, no v priebehu posledného roka jej to skutočne mimoriadne pristane. Ivana nedá dopustiť na beh, bicyklovanie, jógu a plávanie. Ak k tomu ešte pripočítame jej akčnosť, zmysel pre dobrodružstvo, ani sa nedivíme, že vyzerá neuveriteľne dobre. 

3. Magdaléna Šebestová

Sexi mamina, modelka a bývalá riaditeľka Miss Slovensko - Magdaléna Šebestová je inšpiráciou pre všetky ženy, ktoré majú dieťatko a túžia po dokonalej postave. Sympatická brunetka dokazuje, že aj popri materstve môžete byť sexi a mať krásnu postavu. Magdaléna pravidelne navštevuje fitko a ani náhodou sa nešetrí. 

Mohlo by vás zaujímať: Účinné cviky na celé telo: Nakopnete svoje tukové zásoby a priblížte sa k postave snov

4.  Kristína Činčurová

Pôvabná modelka Kristína Činčurová sa o seba príkladne stará. Treba uznať, že hoci je extrémne štíhla, vyzerá výborne. Vie však, že aj štíhle ženy potrebujú telo spevniť a tak trošku mu dopomôcť. V priebehu posledných 12 mesiacov sa to tejto okúzľujúcej plavovláske podarilo a vyzerá skvele. Čo poviete? 

5. Alexandra Orviská 

Moderátorka Alexandra Orviská má jednu z najkrajších figúr vo vodách slovenského showbiznisu. No nič nie je zadarmo. Brunetka na cvičenie nedá dopustiť! Okrem klasických tréningov sa však venuje aj sezónnym športom. V zimnom období je verná snowboardu a ten je na fomovanie postavičky tiež ako stvorený.

Prečítajte si: Cviky pre vypuklejší a pevnejší zadok: Drepy nič nepokazia, vyskúšali ste aj tieto varianty?

]]>
Fri, 16 Nov 2018 07:30:00 2018-11-16 07:30:00 1
Žiarlite na cudzie ženy? Jednou z najčastejších príčin je, že ste vo svojom živote začali ignorovať toto https://feminity.zoznam.sk/c/904261/ziarlite-na-cudzie-zeny-jednou-z-najcastejsich-pricin-je-ze-ste-vo-svojom-zivote-zacali-ignorovat-toto
Pociťujete závisť deň, čo deň pri pohľade na iné ženy? Ja načase oslobodiť sa od týchto negatívnych emócií a začať si všímať skutočné krásy života, inak nebudete nikdy šťastné.
Žiarlite na cudzie ženy? Jednou z najčastejších príčin je, že ste vo svojom živote začali ignorovať toto
Žiarlite na cudzie ženy? Zbavte sa tohto zlozvyku, inak nebudete v živote šťastné
Fri, 16 Nov 2018 06:00:00

Pociťujete závisť deň, čo deň pri pohľade na iné ženy? Ja načase oslobodiť sa od týchto negatívnych emócií a začať si všímať skutočné krásy života, inak nebudete nikdy šťastné.

Závisť sa považuje za negatívnu vlastnosť človeka. Niekedy však môže mať aj pozitívne účinky. Napríklad vtedy, keď sa kvôli inej žene, ktorej závidíte postavu či prácu, nakopnete a začnete na sebe makať. Avšak tá dlhodobá horkokyslá závisť zanecháva na životoch veľké stopy. Závisť podporuje nespokojnosť, strach, depresiu či skľúčenosť. Spôsobuje to, že ľudia robia veci, ktoré by za iných okolností nerobili. Takisto rozbíja aj dlhoročné priateľstvá či vzťahy.

Prečítajte si príbeh:Pol roka som pokukovala po trénerovi vo fitku, teraz tvoríme pár: Keby som urobila túto vec, viac by ma nechcel

Napriek tomu, že závisť a žiarlivosť nemajú na naše životy dobrý vplyv, ľudia a hlavne ženy sa ich nevedia zbaviť. Je to neustály boj, porovnávanie sa s inými ženami, ktorých príbeh poväčšine ani nepoznajú. Znenávidia ich len kvôli tomu, že sú krajšie, úspešnejšie, obľúbenejšie alebo majú lepšieho partnera. Držia v sebe zášť, ktorá ich ešte viac dusí a ubližuje na psychike.

Ak ste sa v niektorom z týchto riadkov našli, skúste sa oslobodiť od závisti niektorými z týchto krokov od autora Joshua Beckera z knihy The More of Less.

Zamerajte sa na dobro vo vašom živote

Jedným z najväčších dôvodov, prečo ženy závidia život tej druhej je to, že ten svoj život začali brať ako samozrejmosť. Buďte pokorná a vďačná za všetko, čo máte. Ak je niečo čo vás trápi a môžete to zmeniť, tak to zmeňte. Ak je to niečo, čo sa nedá vylepšiť, zahoďte to za hlavu a viac sa tým nezaoberajte.

Nikto nie je dokonalý a nikto nemá všetko

Možno má ta žena dokonalú postavu, ale nemá okolo seba skvelú rodinu, ktorá ju podrží. Možno je tá pekne upravená dáma úspešnou podnikateľkou s množstvom peňazí, ale nedarí sa jej otehotnieť. Sociálne siete podnecujú v ľuďoch závisť, no je potrebné mať na mysli, že aj vy dávate na internet iba tie pekné fotky a momenty zo života rovnako ako ostatné. Tak potom prečo ostatným ženám veríte tie na pohľad dokonalé instagramové životy?

Vyhýbajte sa ľuďom s nesprávnymi hodnotami

Ak trávite celé dni v kruhu ľudí, ktorí považujú za highlighty ich života materiálne veci, vysoký plat a luxusné autá je logické, že sa dostanete do pasce porovnávania sa. V živote sú však dôležitejšie veci, ako mať každý týždeň novú kabelku. V prípade, že sú pre vás tieto stretnutia toxické, zmeňte prostredie a vyhľadávajte spoločnosť iných vďačných ľudí.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

Oslavujte úspech druhých

Prestaňte sa pozerať na život ako na súťaž. Ako sa hovorí: Dopraj a bude ti dopriate. Povýšenie, narodenie bábätka, nový byt sú predsa skvelé dôvody na radosť. V okamihu, keď sa naučíte tešiť z radosti iných, bude to obrovský krok k prekonaniu závisti raz a navždy.  

Buďte veľkorysé

Dokonca aj vtedy, keď sa do toho musíte najskôr nútiť. Venujte svoj čas, financie, schopnosti, zručnosti alebo sa staňte dobrovoľníčkou. Keď začnete tráviť čas a venovať svoju energiu tým, ktorí majú menej ako vy, zistíte a uvedomíte si, že závisť je naozaj veľká hlúposť.  

]]>
Fri, 16 Nov 2018 06:00:00 2018-11-16 06:00:00 0
Týchto 5 nezvyčajných vecí by mala mať v chladničke každá žena https://feminity.zoznam.sk/c/904268/tychto-5-nezvycajnych-veci-by-mala-mat-v-chladnicke-kazda-zena
Je samozrejmosťou, že potraviny, nápoje a produkty, ktoré sa vyznačujú istou obmedzenou trvanlivosťou, zvykneme skladovať v chladničke.
Týchto 5 nezvyčajných vecí by mala mať v chladničke každá žena
Fri, 16 Nov 2018 05:59:00

Je samozrejmosťou, že potraviny, nápoje a produkty, ktoré sa vyznačujú istou obmedzenou trvanlivosťou, zvykneme skladovať v chladničke.

Nikto nepochybuje o tom, že šunka, syr, vajíčka, či otvorené nápoje jednoducho patria „na ľad“. Čomu však ešte môže prospieť, ak to umiestnime do chladničky? Možno sa budete čudovať.

Očný krém

Zázračné séra, mastičky, či gély na vrásky. Nielen na tvár a dekolt, ale aj špeciálne na oči a ich okolie. Majú skvelý efekt na vyhladenie jemných vrások a na zmiernenie opuchov okolo očí. Dajte ich do chladničky a tento efekt ešte zdvojnásobíte! Už naše staré mamy nám radili dať si na unavené oči vychladené vrecúška z čaju, alebo ľadové lyžice. Je všeobecne známe, že chlad sťahuje cievy a opuchy, tak prečo to nevyskúšať aj v kombinácii s účinnými krémami na citlivej pokožke pri očiach?

Aloe

Určite poznáte super trik na popálenú pokožku, či spálené plecia od slnka. Kúzelná rastlinka aloe vera a prípravky z nej dokážu naozaj zázraky na počkanie a ubolenej pokožke uľavia do pár minút. Liečivý efekt má aloe aj bez chladenia, ale akonáhle vyskúšate jeho aplikáciu priamo z chladničky, už ho viac nebudete chcieť použiť ináč. V chladničke môžete skladovať odrezané listy, ale aj samotný gél z nich, ktorý vytlačíte do malej fľaštičky a používate podľa potreby. 

Ceruzka na oči

Je fajn naniesť si očnú linku na viečko mäkkou a poddajnou ceruzkou. No tá ceruzka by mala byť ostrá, aby bola linka krásne tenká. Určite každá z vás skúšala vystrúhať mäkkú ceruzku a rozčuľovala sa, že sa jej v strúhadle takmer celá stratila. Toto sa už nikdy nestane, ak si ju večer predtým, ako ju chcete vystrúhať, vložíte do chladničky. Minimalizujete tak nielen odpad z ceruzky, ale aj možnosť, že ju budete strúhať donekonečna s nulovým efektom. 

Obliečka na vankúš

Aj vy si v noci obraciate vankúš, aby ste si líce položili na tú „dobrú studenú stranu“? Tak si predstavte, že by bol chladnejší dlhšie a viac. Stačí, ak obliečku vložíte do plastového vrecka a dáte cez deň do chladničky, alebo aj do mrazničky. Pred spaním si ju navlečiete na vankúš a budú sa vám snívať ľadovo modré sny. Bonusom bude, že sa zbavíte aj roztočov, nakoľko pomrznú. V lete si môžete do mrazničky strčiť celý vankúš, chladivý efekt bude ešte dlhší. 

Pančušky 

Hovorí sa, že chlad predĺži trvanlivosť napríklad aj pančuchovým nohaviciam. Ešte nerozbalené ich môžete namiesto zásuvky v spálni skladovať v chladničke. Vraj tým zabránite tomu, aby sa vám počas nosenia robili zádery a rozbiehali „očká“. Keď už máte pančuchy „roznosené“, navlhčite ich, vyžmýkajte a v plastovom vrecku vložte do mrazničky. Po zobudení ich vyberte a rozložte v kúpeľni, rýchlo obschnú a môžete v nich vyraziť do práce.

V rámci osláv svojho 25. výročia pôsobenia na Slovensku, sieť supermarketov BILLA prináša jedinečnú súťaž o 150 chladničiek značky SAMSUNG. Týchto päť nezvyčajných vecí, ktoré by ste v nej mali mať,  v nej síce na začiatku nebude, ale zato bude naplnená štyridsiatimi produktmi jej privátnych značiek - od mliečnych a mäsových výrobkov, cez vajcia, nápoje až po mrazené výrobky, či zmrzlinu. Okrem toho hráte aj o letné dovolenky v hodnote 2 000 Eur a darčekové 500-eurové karty. Stačí nakúpiť za minimálne 15 Eur, zaregistrovať pokladničný blok a čakať na žrebovanie. Všetky podmienky súťaže nájdete na www.billa.sk

- reklamná správa -

]]>
Fri, 16 Nov 2018 05:59:00 2018-11-16 05:59:00 1
Ľudia sa najčastejšie rozvádzajú kvôli tejto jednej chybe: Robíte ju vo vzťahu aj vy? https://feminity.zoznam.sk/c/904257/ludia-sa-najcastejsie-rozvadzaju-kvoli-tejto-jednej-chybe-robite-ju-vo-vztahu-aj-vy
Áno, vzťahy sú komplikované. A po rokoch obzvlášť. Viete však, akej chyby by ste sa nemali dopúšťať, ak chcete, aby vám to v manželstve naozaj fungovalo?
Ľudia sa najčastejšie rozvádzajú kvôli tejto jednej chybe: Robíte ju vo vzťahu aj vy?
Ľudia sa najčastejšie rozvádzajú kvôli tejto jednej chybe
Thu, 15 Nov 2018 14:00:00

Áno, vzťahy sú komplikované. A po rokoch obzvlášť. Viete však, akej chyby by ste sa nemali dopúšťať, ak chcete, aby vám to v manželstve naozaj fungovalo?

Štatistiky nepustia, rozvodosť je v súčasnosti oveľa vyššia ako kedysi. A nie je to len dobou. Viete však, aký je najčastejší dôvod mnohých rozvodov? Na oko banálna a bežná chyba je pri rozpade mnohých vzťahov naozaj kľúčová. 

Mohlo by vás zaujímať: Učinila som jedno rozhodnutie bez vedomia svojho manžela: Bojím sa,že keď na to príde, neodpustí mi to

Toto je najväčšia chyba

Nie, nejde o vášeň, romantiku, či toľkokrát skloňovanú intimitu. Je totiž niečo, čo je vo vzťahu oveľa dôležitejšie a pritom tomu neprikladáme veľmi význam. Obyčajná komunikácia. Áno je to fakt. Kým na začiatku väčšiny našich vzťahov, nám nerobí problém baviť sa s partnerom aj hodiny, rokmi od toho upúšťame. Ruku na srdce, kedy ste mali naposledy so svojou polovičkou večer, ktorý ste trávili obyčajným rozhovorom? Ale takým, na ktorý by ste sa aj sústredili a skutočne ho vnímali. Ak do toho odpovedáte deťom a "ťukáte" do počítača, to sa neráta. 

Hodina denne dokáže zachrániť váš vzťah

Psychológovia a vzťahoví coachovia sa zhodujú na jednom. Stačí hodina denne, ktorú venujete s manželom obyčajnému rozhovoru a váš vzťah to udrží roky funkčný. Bavte sa o tom, aký ste mali deň, čo ste zažili, čo sa vám páčilo, prekvapilo vás, ale diskutujte aj o tom, čo vás trápi. Práve pocity sú základom dobrej komunikácie. Sledujte partnera, vnímajte jeho mimiku, gestá. Jednoducho ho počúvajte. Presne tak, ako v čase, keď ste sa spoznali. Spomínate si na prvé rande a to ako ste s nadšením počúvali všetko, čo vám hovoril? Nie, nikto od vás nechce, aby to bolo úplne totožné. Ale čosi z toho momentu by ste si mali osvojiť na roky. Len vtedy totiž dokážete fungovať bez banálnych škriepok a hádok,  ktoré vznikajú mnohokrát celkom zbytočne. Iba preto, že toho druhého nevnímame. Ten sa potom cíti nedocenený, nevypočutý, nepotrebný a to je už len krôčik k vzťahovej katastrofe. 

Takže nezabúdajte, že základom dobrého manželstva je práve komunikácia. A s ňou ide ruka v ruke všetko ostatné. Láska nevynímajúc. No čo, skúsite sa aj vy doma na túto jednu vec viac sústrediť? 

Čítajte tiež: Prežila som lásku ako z filmu: No táto jediná chyba rozbila naše šťaste, dopúšťate sa jej aj vy? 

]]>
Thu, 15 Nov 2018 14:00:00 2018-11-15 14:00:00 1
Prísna diéta podľa Lady Diany: Čo všetko si odopierala táto ikonická žena, aby vyzerala chudšie a mladšie? https://feminity.zoznam.sk/c/904260/prisna-dieta-podla-lady-diany-co-vsetko-si-odopierala-tato-ikonicka-zena-aby-vyzerala-chudsie-a-mladsie
Britská najmilovanejšia princezná si svoje stravovanie prísne strážila. O jej ťažkostiach s príjmom potravy vedel pôvodne málokto, avšak aj jej zásluhou je dnes nízko kalorická diéta veľmi populárnou záležitosťou.
Prísna diéta podľa Lady Diany: Čo všetko si odopierala táto ikonická žena, aby vyzerala chudšie a mladšie?
Thu, 15 Nov 2018 12:00:00

Britská najmilovanejšia princezná si svoje stravovanie prísne strážila. O jej ťažkostiach s príjmom potravy vedel pôvodne málokto, avšak aj jej zásluhou je dnes nízko kalorická diéta veľmi populárnou záležitosťou.

Blonďavá dobrosrdečná Lady Diana sa vyznačovala aj svojimi prísnymi návykmi v oblasti stravy. Zmena prostredia z jej domáceho a príchod do paláca vplývali aj na jej psychiku. Sama však vedela, že si túži zachovať postavu ako lusk a k tomu jej dopomáhala nie vyvážená strava, ale strava obmedzená o akýkoľvek tuk i cukry. Pozrite sa, čo táto princezná do svojich úst proste nevložila. Pri nej stokrát platilo- pre krásu sa trpí.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Workout podľa Leny Perminovej, ktorý zvládnete v pohodlí domova: Tieto cviky považuje za kľúčové

Ideálna postava

Lady Diana mala veľké srdce a vysoko stanovené svoje vlastné štandardy. Chcela aby jej telo bolo počas rokov nemenné, vitálne a zdravé. Svojho dvorného kuchára však dotlačila k malému ústupku. Vytvoril pre ňu stravu, ktorá bola zbavená akéhokoľvek tuku i cukrov. Preferovala vegetariánske pokrmy, avšak milovala ryby a veľké množstvo zeleniny.

Na verejnosti sa prezentovala inak

Pri verejnom stolovaní dostávala svoje jedlo separátne, avšak tvárilo sa tak, ako jedlo všetkých pozvaných hostí. Nik nemal vidieť rozdiel, aby Dianu neupodozrieval z problémov s príjmom potravy. Pre svoje deti chcela tiež to najlepšie a síce s nimi jedla, stravovala sa vždy zdravo. Nechcela aby chlapci museli od mala dodržiavať jej zásady, práve naopak. V ich stravovaní bola benevolentná a dovolila im všetky detské hriešnosti. 

Spojenie zdravia a cvičenia

Známa je práve veta jej kuchára McGradiho. Diana mu raz povedala, že jeho úlohou je postarať sa o tuky v jej jedle, na ňu zostáva starostlivosť o cukry, ktoré vypotí v telocvični. Princezná cvičila každý deň a práve pohyb ju udržiaval aj v psychickej pohode. Úlohou jej hlavného šéfkuchára bolo aj obmedziť Dianin prístup k sladkostiam. Milovala sušené hrozienka ale aj sladký chlebíček s pudingom. Zemiaky boli jej slabosťou, preto si ich aj cez ich veľký obsah cukrov dopriala aspoň raz za týždeň.

Mohlo by vás zaujímať: Cvičebný plán na spevnené telo: Úžasná Cindy Crawford po 50-ke vďaka nemu konkuruje výrazne mladším

Pozitívny vzťah k jedlu bol pre ňu veľká méta

Sama princezná sa snažila o vybudovanie si najpozitívnejšieho vzťahu k jedlu. Neskôr sa u nej prejavila bulímia, mala však tendenciu vyhnúť sa jej a zlepšiť svoje stravovacie návyky. Jedlo bez pridaného tuku i cukrov, množstvo zeleniny, ovocia a žiadne umelé látky sa stali jej najlepšími priateľmi. Jedlo dôkladne študovala a dodávala svojmu telu iba to, čo naozaj potrebovalo.

]]>
Thu, 15 Nov 2018 12:00:00 2018-11-15 12:00:00 1
Štýlové kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tieto kúsky sú našimi horúcimi favoritmi https://feminity.zoznam.sk/c/904258/stylove-kabelky-z-ktorych-si-nebudete-vediet-vybrat-tieto-kusky-su-nasimi-horucimi-favoritmi
Chcete sa len tak potešiť a dopriať si nový módny doplnok? Ideálnou voľbou je niektorá z týchto typov kabeliek. Verte, že neoľutujete.
Štýlové kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tieto kúsky sú našimi horúcimi favoritmi
Štýlové kabelky, ktoré sa nosia túto jeseň/zimu: Aspoň jednu z nich musíte mať
Thu, 15 Nov 2018 10:00:00

Chcete sa len tak potešiť a dopriať si nový módny doplnok? Ideálnou voľbou je niektorá z týchto typov kabeliek. Verte, že neoľutujete.

Hranaté a kockaté

Ostré hrany a tvary ako obdlžník a kocka ste mohli vidieť na prehliadkach značiek Oscar de la Renta, Calvin Klein či Dolce & Gabbana. Kabelky, či skôr kufríky pripomínajú krabice, preto ich po anglicky volajú box bag. 

Sťahovacie vaky

Veselé kabelky, ktoré sa inšpirovali sťahovacími vakmi sú v tomto období takisto hitom. Na trhu je ich niekoľko variantov. Väčšie kožené kabelky alebo nežné malé batôžky zo saténu či podobnej jemnej látky. Jednu takmer plesovú taštičku má v lilavej farbe modelka Elsa Hosk. 

Prečítajte si: 6 typov búnd, ktoré sa nosia túto jeseň: Športový flis či westernové strapce sú opäť v kurze, získajú si vás?

Nesmrteľné logo

Čím viac značky, tým lepšie. Návrhári sú na svoje oblečenie a doplnky právom hrdí, preto logom na ich produktoch nešetria. U majiteliek takýchto kabeliek je to samozrejme vec prestíže a postavenia, kedže nie každá si takéto originálne kúsky môže dovoliť. Na fejky zabudnite, je to totálny módny prešľap. 

Hrejivá kožušinka

Zvieracie vzory ale aj imitácie zvieracej srsti sme mohli vidieť na viacerých prehliadkach jesennej a zimnej kolekcie. Okrem oblečenia sa kožušiny dostali aj na doplnky. Najlepšie urobíte, keď si zaobstaráte farebné kúsky. Také, aké sa v prírode nedajú reálne vidieť. 

Ľadvinky z detstva

Nosievali sme ich ako deti a teraz ich nosia topmodelky a módne ikony po celom svete. Sú síce menších rozmerov, no zmestí sa vám do nich všetko potrebné. Môžete ich nosiť rôznymi spôsobmi, či už klasicky okolo pásu, šikmo cez rameno alebo len tak v ruke. 

Mohlo by vás zaujímať: Červená je hitom sezóny: Prinášame vám kombinácie, vďaka ktorým ju ľahko zaradíte do šatníka

XXL tašky

Obrovské kabely veľkých rozmerov majú svoje pre aj proti. Na jednej strane sa vám do nej všetko zmestí, no na druhej, kým niečo nájdete, zaberie vám to hodnú chvíľu. V prípade, že túžite mať aj vy takýto XXL kúsok, pozorne si prehliadnite, ako je rozdelená vo vnútri. Je lepšie, keď má dostatok kapsičiek a rozdeľovačov na všetky drobnosti, aby sa vám nepovaľovalo všetko len tak v kope.

Ikonická saddle bag

Zahraničné aj slovenské celebrity ako tenistka Dominika Navara Cibulková či misska Barbora Franeková podľahli kabelke pripomínajúca konské sedlo. S touto vychytávkou prišiel túto sezónu módny dom Dior, ale saddle bag prvýkrát uzrela svetlo sveta u návrhára Johna Galliana pred 20 rokmi.

]]>
Thu, 15 Nov 2018 10:00:00 2018-11-15 10:00:00 1
VIDEO: Luxusné kabelky Sloveniek: Domi Navara Cibulková podlieha trendom, Alena Pallová miluje tento štýl https://feminity.zoznam.sk/c/904259/video-luxusne-kabelky-sloveniek-domi-navara-cibulkova-podlieha-trendom-alena-pallova-miluje-tento-styl
Jeseň i chladnejšie dni prinášajú opäť nové podnety pre celý módny svet. Slovenky sa nebránia trendom a užívajú si ich aj na doplnok. Poďte sa inšpirovať ich kabelkovým výberom, ktorý je viac ako luxusný!
VIDEO: Luxusné kabelky Sloveniek: Domi Navara Cibulková podlieha trendom, Alena Pallová miluje tento štýl
Slovenské fanúšičky módy prepadli trendy luxusných kabeliek
Thu, 15 Nov 2018 07:30:00

Jeseň i chladnejšie dni prinášajú opäť nové podnety pre celý módny svet. Slovenky sa nebránia trendom a užívajú si ich aj na doplnok. Poďte sa inšpirovať ich kabelkovým výberom, ktorý je viac ako luxusný!

Štýl je im blízky bez ohľadu na to, v akej pracovnej brandži sa pohybujú. Výber týchto Sloveniek má v malíčku módu a čo viac, užíva si ju. Tentokrát sme sa zamerali na ich luxusné kabelky, ktorých má každá v šatníku hneď niekoľko. Aké kúsky si vyberajú, aby zažiarili v jesenných outfitoch?

FEMINITY TV: Pozrite si tie najštýlovejšie outfity sloveniek aj s luxusnými kabelkami

Romana Škamlová 

Podnikateľka Romana Škamlová si našla svoj štýl v spojení svetov. Je ženou, ktorá miluje výrazné kúsky, nebráni sa však ani tým nadčasovým, hlavne kvalitným.

Prečítajte si tiež: Tréningový plán podľa sexi tanečnice Natálie Glosíkovej: Opísala nám jej overené cviky na štíhlu postavu

Soňa Skoncová

Moderátorka Soňa Skoncová je v móde ako doma a neustále s ňou experimentuje. Je vášnivou milovníčkou kabeliek, rada má menšie kúsky, do ktorých sa jej však zmestí všetko. Neodolala však nadčasovej čiernej klasike z módneho domu Gucci.

Dominika Navara Cibulková

Slovenská tenistka Dominika Navara Cibulková je v súčasnosti aj fashion ikonou, ktorá vie, čo sa nosí a ako veci spolu kombinovať. Dominika prepadla aj trendu sadle bag, ktorú priniesol na trh módny dom Dior. 

Veronika Ostrihoňová

Moderátorka Veornika Ostrihoňová je v pracovnom prostredí elegantnou dámom. Vo voľnom čase však preferuje street style a blízke sú jej aj rôzne vzory a potlač. Má rada kúsky, ktoré vyniknú. 

Alena Pallová

Prominentná lekárka Alena Pallová sa prezentuje ako ženy s eleganciou a nadhľadom. Má rada luxusné kúsky a podobných kabeliek má doma hneď niekoľko. Vie sa však vyhrať s farbami tak, aby bola vždy zladená od hlavy až k pätám.

Karolína Chomisteková

Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková má nos na luxusné kúsky, ktoré ponúkajú značky práve na slovenskom trhu. Dokáže ich skvelo skombinovať s vecami, ktoré sú momentálne v kurze.

Denisa Mendrejová

Bývalá Misska Denisa Mendrejová je odvážna žena, ktorá sa ani počas chladnejších dní nebojí výrazných farieb. Veľmi jej pristanú a hlavne vie, ako ich spolu kombinovať. Zelená kabelka možno nie je pre každého, Denisa však vie ako ňou zaujať a nesklamať.

Mohlo by vás zaujímať: Štýlové Slovenky, ktoré podľahli tomuto trendu: Andrea Verešová akoby stále mladla, Denisa Mendrejová a ďalšie

Natália Selveková

Ladvinku si osvojila aj riaditeľka kliniky ENVY Natália Selveková. Jej kúsok sa však hrdí moderným tvarom a zaujímavou kovovou rúčkou. Vytvoril ju módny dom Chloé a Natália ju doladila práve k výraznej sukni.

]]>
Thu, 15 Nov 2018 07:30:00 2018-11-15 07:30:00 1
VIDEO: Vyskúšajte super cviky od úspešnej fitnesky: Slovenka Timea odporúča pri tomto zatnúť zadok https://feminity.zoznam.sk/c/904256/video-vyskusajte-super-cviky-od-uspesnej-fitnesky-slovenka-timea-odporuca-pri-tomto-zatnut-zadok
Timea Trajteľová (23) je jednou z našich najúspešnejších fitnesiek. Právom jej patrí aj niekoľko titulov majsterky sveta či Európy v bikini fitness. Má zadok, ktorý jej závidí nejedná žena. Ak sa chcete k podobnému dopracovať, vyskúšajte tieto cviky, ktoré má Timea vo svojom tréningovom pláne.
VIDEO: Vyskúšajte super cviky od úspešnej fitnesky: Slovenka Timea odporúča pri tomto zatnúť zadok
Timea býva v Prahe
Thu, 15 Nov 2018 06:00:00

Timea Trajteľová (23) je jednou z našich najúspešnejších fitnesiek. Právom jej patrí aj niekoľko titulov majsterky sveta či Európy v bikini fitness. Má zadok, ktorý jej závidí nejedná žena. Ak sa chcete k podobnému dopracovať, vyskúšajte tieto cviky, ktoré má Timea vo svojom tréningovom pláne.

Účinný cvik pre pevný zadok a stehná

Timea robí na videu skvelý ženský cvik zanožovanie a unožovanie v stoji. „Tieto dva cviky sú zamerané prevažne na oblasť zadných stehien a zadku. Môžeme ich cvičiť s vlastnou váhou, s gumami (viď video), so závažím na suchý zips alebo aj na spodnej kladke/na strojoch vo fitness centre,“ vysvetľuje úspešná slovenská reprezentantka. 

Dôležité je správne prevedenie cviku

Počas cvičenia dbajte na správny postoj a rozsah pohybu. Pre sťaženie cviku odporúča Timea v hornej polohe zatnúť zadok a podržať nohu 1-3 sekundy. „Čo sa týka záťaže a počtu opakovaní, každý cvičenec si ich musí určiť podľa svojich fyzických možností. Začiatočníci môžu začať cvik vykonávať s vlastnou váhou, neskôr prejsť na gumy (ľahká/stredná záťaž) a následne môžu tento cvik cvičiť so závažím, ktoré sa dá obopnúť okolo členkov alebo pomocou strojov / kladiek vo fitness centre,“ hovorí o možnostiach prevedenia cviku Timea. 

Prečítajte si: Cvičebný plán na spevnené telo: Úžasná Cindy Crawford po 50-ke vďaka nemu konkuruje výrazne mladším

Počet opakovaní

Počet opakovaní začiatočníci: 10 opakovaní zanožovanie + 10 opakovaní unožovanie na každú nohu
Počet opakovaní pokročilí: 15 a viac opakovaní zanožovanie + 15 a viac unožovanie na každú nohu

]]>
Thu, 15 Nov 2018 06:00:00 2018-11-15 06:00:00 1
Fotograf David Mináč vzdal hold ženskej kráse: Pred objektívom mal aj zmyselnú Luciu Javorčekovú https://feminity.zoznam.sk/c/904265/fotograf-david-minac-vzdal-hold-zenskej-krase-pred-objektivom-mal-aj-zmyselnu-luciu-javorcekovu
Fotograf David Mináč vzdal hold ženskej kráse a zmyselnosti počas nedávnej výstave fotografií v priestoroch bratislavského nákupného centra. Pri tvorbe kombinoval prvky pop artu, filmu, renesančnej maľby a klasickej fotografie. Inšpiroval sa aj talianskym filmom 60. rokov
Fotograf David Mináč vzdal hold ženskej kráse: Pred objektívom mal aj zmyselnú Luciu Javorčekovú
Na vernisáži sa zúčastnili slovenské a české modelky
Thu, 15 Nov 2018 05:59:00

Fotograf David Mináč vzdal hold ženskej kráse a zmyselnosti počas nedávnej výstave fotografií v priestoroch bratislavského nákupného centra. Pri tvorbe kombinoval prvky pop artu, filmu, renesančnej maľby a klasickej fotografie. Inšpiroval sa aj talianskym filmom 60. rokov

David Mináč, syn známeho režiséra Mateja Mináča, patrí k popredným a oceňovaným mladým slovenským umelcom. Známym sa stal ako fotograf módy. Presadil sa tiež ako scenárista a hudobný skladateľ. Mal doteraz tri úspešné výstavy v Českej Republike (Slovenský Dom v Prahe 2016, Czech Photo Center 2017) a Veľkej Británii (Southampton City Gallery 2014). Minulý rok dostal cenu Objav roka v Českej republike. Orientuje sa hlavne na prácu s top modelkami.

Inšpirácia zo starých talianských filmov

„Nadchli ma filmy 60. rokov ako aj renesančné maľby takých umelcov, akými boli Sandro Botticelli či Leonardo da Vinci. V ich poňatí je žena zmyselná, provokatívna, ženská a zároveň spontánna. Vo svojich fotografiách sa snažím ženy odhaliť a ukázať ich skryté pocity či tajné sny,” hovorí o zákulisí tvorby Mináč.

Na slávnostnej vernisáži, ktorá sa uskutočnila 8. novembra nechýbali ani popredné slovenské a české modelky, ktoré mohli navštevníci vidieť aj na fotografiách. Výstavy sa zúčastnila modelka a hviezdu Instagamu Lucia Javorčeková, misska Dominika Grecová, modelka Soňa Štefková či riaditeľka súťaže krásy Karolína Chomisteková

]]>
Thu, 15 Nov 2018 05:59:00 2018-11-15 05:59:00 1
Pol roka som pokukovala po trénerovi vo fitku, teraz tvoríme pár: Keby som urobila túto vec, viac by ma nechcel https://feminity.zoznam.sk/c/904249/pol-roka-som-pokukovala-po-trenerovi-vo-fitku-teraz-tvorime-par-keby-som-urobila-tuto-vec-viac-by-ma-nechcel
Ako to už po zime býva, začali sme s kamoškami opäť chodiť do fitka. Keďže sme sa presťahovali do inej časti mesta, zmenili sme aj posilňovňu, do ktorej sme predtým chodili. A dobre sme urobili...
Pol roka som pokukovala po trénerovi vo fitku, teraz tvoríme pár: Keby som urobila túto vec, viac by ma nechcel
Pol roka som pokukovala po trénerovi vo fitku, teraz tvoríme pár: Keby som urobila túto vec, viac by ma nechcel
Wed, 14 Nov 2018 14:00:00

Ako to už po zime býva, začali sme s kamoškami opäť chodiť do fitka. Keďže sme sa presťahovali do inej časti mesta, zmenili sme aj posilňovňu, do ktorej sme predtým chodili. A dobre sme urobili...

Keďže sa mi páčia silní a vyšportovaní muži, už po príchode do posilky ma zaujal vysoký svalnatý chlap so sexi strniskom a veľkými dlaňami. Bol to tréner Oliver, ktorý tam máva individuálne hodiny s klientami. Potešila som sa, aspoň sa budem mať na koho počas cvičenia pozerať. 

Brala som ho za moju platonickú lásku

Vždy som sa nevedela dočkať ďalšieho tréningu, pretože som vedela, že tam bude aj on. Kamarátky už nemohli počúvať moje ódy o tom, ako veľmi ma ten človek priťahuje a vždy sa zo mňa smiali, aby som to už nechala tak. Keďže som usmievavý človek a rada zabávam svoje okolie, inak to nie je ani počas cvičenia. Dievčatám rozprávam komické zážitky či opisujem správy, ktoré mi chodia od mojich nápadníkov. Aj keď som sa stretávala s inými mužmi, vždy ma potešil pohľad na Olivera. Na môj vkus bol až príliš dokonalý a mimo moju ligu. Nejedna žena by si na základe jeho výzoru povedala, že ten má doma minimálne nejakú modelku. Považovala som ho za platonickú lásku, keďže bol pre mňa tak vzdialený ako Brad Pitt. 

Prečítajte si: Veta, ktorú potrebuje počuť každá zaneprázdnená žena od partnera: Ak si myslíte, že je to ľúbim ťa, mýlite sa

Usmial sa na mňa, keď som bola strapatá a spotená

Keď už sme tam chodili dlhšiu dobu, z ničoho nič mi raz pozdravil a usmial sa. Takmer som dostala šok. Nevedela som, že ma vôbec registruje a on mi dokonca venoval milý úsmev! A to som bola spotená, strapatá a s rozmazaným mejkapom. Nedalo mi to a našla som si ho na sociálnej sieti. Podľa jeho príspevkov vyzeral ako veselý chlap so skvelým zmyslom pre humor. Takže bol nielen príťažlivý, ale aj zábavný. Pre mňa vražedná kombinácia. 

V telefóne mi pípla správa

Raz, keď som bola cvičiť sama, sa mi prihovoril. Videl ma na festivale, a tak sme sa dali do reči. Odvtedy naše pohľady a úsmevy silneli. Uvažovala som nad tým, že mu napíšem, aj keď nie som zástankyňou toho, keď žena píše neznámemu chlapovi ako prvá. Povedala som si, že si to doma pokojne premyslím a napíšem mu, keď sa vrátim z práce domov. Varila som si večeru a pozerala jeho profil. Rozhodla som sa nenapísať mu. Bála som sa odmietnutia a chcela som aj naďalej chodiť do tej posilky, kedže mi jej poloha najviac vyhovovala. Zrazu mi zasvietila správa. Od neho! Neverila som vlastným očiam. Opäť sa mi potvrdilo, že sila pozitívnych myšlienok funguje. Stála som tam asi 5 minút a nechápala tomu, čo som videla. Smiala som sa a tešila.

Prečítajte si: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

Bolo to najkrajšie rande za posledné roky

„Ahoj, tak konečne som ťa našiel. Prepáč, že som si na teba nikdy nevypýtal kontakt, ale nenabral som odvahu, keďže si bola vždy s partiou kamarátiek. Chcel som sa ťa opýtať, (prepáč, že takouto formou), či by si nešla so mnou na večeru,“ napísal mi Oliver na Instagram. Ako som sa neskôr dozvedela, našiel ma tam cez  moju kamarátku, ktorá lajkovala fotografie fitka, do ktorého sme chodili. Pozvanie som prijala a bolo to najkrajšie rande za uplynulé roky. Bolo nám spolu tak dobre, že sme ani nevedeli, ako nám tých päť a pol hodín ubehlo. Na konci som sa mu priznala s tým, že som mu chcela napísať, avšak v poslednej chvíli som si to rozmyslela. Oliver mi povedal, že som urobila dobre, pretože, keby som mu napísala ako prvá, v jeho očiach by som klesla a jeho pozvanie na rande by si rozmyslel. Od toho osudného rande sme stále spolu, veľa sa smejeme, milujeme a najlepšie na tom je to, že sa zaľúbil práve do môjho úsmevu a nákazlivého smiechu, ktorý sa rozliehal po celej posilňovni.  

]]>
Wed, 14 Nov 2018 14:00:00 2018-11-14 14:00:00 0
VIDEO: Workout podľa Leny Perminovej, ktorý zvládnete v pohodlí domova: Tieto cviky považuje za kľúčové https://feminity.zoznam.sk/c/904252/video-workout-podla-leny-perminovej-ktory-zvladnete-v-pohodli-domova-tieto-cviky-povazuje-za-klucove
Telo jej závidia nielen ženy po celom svete, ale aj mnohé hviezdne kolegyne. Fashion ikona Lena Perminova, má totiž absolútne bezchybnú figúru. Viete, čomu za ňu vďačí? Týmto pár cvikom!
VIDEO: Workout podľa Leny Perminovej, ktorý zvládnete v pohodlí domova: Tieto cviky považuje za kľúčové
Okúzľujúca kráska dobre vie, že perfektná workoutová zostava je pre dokonalú figúru základ
Wed, 14 Nov 2018 12:00:00

Telo jej závidia nielen ženy po celom svete, ale aj mnohé hviezdne kolegyne. Fashion ikona Lena Perminova, má totiž absolútne bezchybnú figúru. Viete, čomu za ňu vďačí? Týmto pár cvikom!

Očarujúca Lena Perminova má skutočne telo bohyne. Viacnásobná mama vyzerala vždy skvele, no momentálne jej to pristane oveľa viac. Nám sa podarilo zistiť, ako sa táto kráska udrživa vo forme a na čo nedá pri starostlivosti o svoju figúru dopustiť. 

Prečítajte si tiež: Aké šperky nosí vojvodkyňa Meghan Markle? Jej štýl by sa dal zhrnúť troma slovami, inšpirujte sa aj vy

VIDEO: Pozrite sa, na ktoré cviky nedá Lena Perminova dopustiť

Cvičenie ako základ

Trojnásobná mama vie, že vyrysované sexi krivky len stravou nedosiahnete. Práve preto nedá dopustiť na cvičenie. Aj popri deťoch si vždy nájde čas sama na seba a venuje sa poctivým trénigom. Napriek tomu, že si je vedomá, že precvičiť by ste sa mali celé telo - partie, na ktoré sa prioritne zameriava sú stehná, brucho a zadok. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lena Perminova (@lenaperminova),

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovná Alžbeta II. pozvala matku Meghan na Vianoce ku nim: Rodina Kate takéto pozvanie nikdy nedostala

Workout zameraný len na jemné rysovanie tela

Samozrejme nesmie chýbať kvalitné kardio a cvičenia s činkami. Lena tvrdí, že na úvod by ste mali začať s malými váhami a postupne si niečo pridávať. Vždy len však po určitú zónu vášho komfortu. To je miera, kedy sa vám podarí napríklad ruky spevniť, no nenabrať príliš veľa svalovej hmoty. Hoci táto kráska považuje cvičenie v starostlivosti o svoju figúru za kľúčové, chce si zachovať ženskosť a jemnosť. Preto workout sústreďuje len na jemné rysovanie tela. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lena Perminova (@lenaperminova),

Rýchlo a efektívne

Skvelé je, že všetky cviky bezproblémov zvládnete aj v pohodlí svojho domova, v obývačke. Takže priestor na výhovorky nehrozí. Stačí 20 minút denne a výsledky uvidíte takmer okamžite. Vždy sa sústreďte na jednu partiu tela a počas týždňa tak precvičíte všetky základné: brucho, stehná, zadok, ruky a chrbát. 

Čo poviete, na prvý pohľad to vyzerá celkom nenáročne, no nie? Tak prečo to neskúsiť?

Prečítajte si tiež: VIDEO: Trendy interiéry podľa slávnych žien: Scarlett Johansson má rada eleganciu, Jessica Alba miluje farby

]]>
Wed, 14 Nov 2018 12:00:00 2018-11-14 12:00:00 1
Krásne a štýlové bývanie v slovenských podmienkach: Architekt radí, ako na to https://feminity.zoznam.sk/c/904061/krasne-a-stylove-byvanie-v-slovenskych-podmienkach-architekt-radi-ako-na-to
Či už v domácnosti uprednostňujete minimalizmus, alebo skôr romantiku francúzskeho vidieka, je pár vecí, na ktoré sa pri prerábaní starého či zariaďovaní nového bytu oplatí myslieť.
Krásne a štýlové bývanie v slovenských podmienkach: Architekt radí, ako na to
Byt na Dulovom námestí – realizácia
Wed, 14 Nov 2018 10:01:00

Či už v domácnosti uprednostňujete minimalizmus, alebo skôr romantiku francúzskeho vidieka, je pár vecí, na ktoré sa pri prerábaní starého či zariaďovaní nového bytu oplatí myslieť.

Krásny, ale aj praktický, aby sme sa v ňom cítili v bezpečí a pohodlne, jednoducho „ako doma“. Taký by mal byť náš ideálny príbytok. V spolupráci s ČSOB vám prinášame tipy, ako ho dosiahnuť. Čo treba dodržiavať pri zariaďovaní či renovácii príbytku, sme sa spýtali architekta Dalibora Vidiečana z ateliéru yourDesign. Na príkladoch svojej práce predstavil 5 základných pravidiel, ktoré je vhodné dodržať.

Myslite dopredu

Pre architekta je vždy lepšie, keď človek vie opísať svoju predstavu. Preto si vopred dobre premyslite, čo je pre vás dôležité. „Klienti za mnou ako architektom prídu s určitou predstavou. Spoločne si prejdeme ich nápady, a potom doplním svoje postrehy. Napríklad v tomto prípade bolo zadaním, aby bol byt biely, svetlý, nech sa tam zmestí veľa priateľov. Byt patrí mladej slečne, no navrhli sme ho tak, aby v ňom mohla mať v budúcnosti aj rodinu. To je moja prvá rada, aby ľudia mysleli pri prerábke viac dopredu,“ hovorí Dalibor Vidiečan. Trochou predvídavosti si tak môžete ušetriť peniaze a starosti s ďalšou renováciou.

Nebojte sa prekvapení

A čo ľudia momentálne od interiéru najčastejšie očakávajú? „Ľudia vo väčších mestách preferujú jednoduchosť tvarov, účelnosť a veľa úložného priestoru. V tomto prípade sme riešili rekonštrukciu bytu v tehlovej bytovke v klasickom štýle. Rád by som upriamil pozornosť na drevený obklad v chodbe, v ktorom sa nachádzajú ,tajné‘ dvere do kúpeľne a WC. Moja rada – nebojte sa prekvapujúcich riešení,“ približuje Dalibor Vidiečan. Je pravda, že niektoré takéto práce na zákazku môžu byť finančne náročnejšie ako bežne využívané riešenia. Ak sa do nich rozhodnete ísť, dostatok prostriedkov vám pomôže zabezpečiť napríklad aj úver od ČSOB.

Ozvláštnite interiér farbou alebo výrazným prvkom

Aj farby v interiéri sa podriaďujú určitým módnym trendom. „Keď mám hovoriť o súčasných trendoch vo farebnosti, ľudia dnes chcú presvetlené interiéry v škandinávskom štýle alebo jednoduchú klasiku, akú poznáme z luxusných hotelov či hollywoodskych filmov. Obľúbené prvky kombinujem v tomto dvojizbovom prezentačnom byte – biela farba s dubovým dekorom a so sivou pohovkou. Mojou radou je interiér ozvláštniť obľúbenou farbou, najmä vo forme doplnkov.“ Farebné alebo inak výrazné prvky dotvoria charakter miestnosti a neraz aj celého bytu.

Stavte na lokálnu kvalitu

Veľké obchodné reťazce lákajú zákazníkov na dobré ceny, nie vždy však v nich nájdete kúsok, ktorý môže byť štýlovým solitérom vo vašej domácnosti. „Dom má svoje špecifiká. V tomto prípade zaujme denná zóna v modernom dome novej obytnej štvrte. Dominantný je pohodlný gauč, kuchyňa je zase pieskovej farby v kombinácii s mramorovým dekorom a veľkým rozťahovacím stolom od slovenského výrobcu, firmy Karpiš. V tomto prípade moja rada znie, aby si ľudia dali poradiť od architekta zaujímavých lokálnych výrobcov a nespoliehali sa len na svetových veľkoproducentov,“ odporúča architekt. 

Myslite na miesto pre svoje obľúbené predmety

Mať vysnívanú predstavu domova je jedna vec, myslieť však treba aj na každodenný život. „Aj v tomto prípade ide o jednoduchý minimalizmus v škandinávskom štýle. Veľká knižnica a biely obklad v kuchyni, tak si to želal klient, pričom zdôraznil, aby sme vytvorili miesto na jeho knihy a hudobnú kolekciu vinylových platní. Mojou poslednou radou je, aby ste sa zamysleli, čím žijete, čím sa radi obklopujete, a nezabudli na miesto na svoje obľúbené predmety. Na ich vhodné umiestnenie myslite už pri plánovaní.“

Podľa skúseností Dalibora Vidiečana si ľudia väčšinou uvedomujú, že s bývaním to nie je ako s módnou kolekciou oblečenia, ktorá je aktuálna jednu sezónu. „Ide o počiatočnú veľkú investíciu, ktorá sa neobmieňa tak často. Je partnerom neraz aj na celý život a nemôže omrzieť po pár rokoch,“ hovorí architekt.

Financovanie bez problému 

Ak plánujete rekonštrukciu či zariaďujete nové bývanie, a chcete, aby výsledok bol naozaj podľa vašich predstáv, môžete siahnuť po výhodnom úvere. V ČSOB banke vám ponúknu viacero rôznych možností, ktoré pokryjú vaše potreby. Ak plánujete úpravy, na ktoré vám bude stačiť napríklad 10 000 eur, je vhodný spotrebný úver. Potrebujete vyššiu sumu, ale neradi by ste zakladali nehnuteľnosť? Riešením je úver na rekonštrukciu od ČSOB Stavebnej sporiteľne. Vďaka nemu máte možnosť získať až 35 000 eur a splácanie si pohodlne rozdeliť až na 15 rokov. Tešiť sa z nového a krajšieho bývania však môžete už teraz.

Zistite viac o úvere na rekonštrukciu.

Tento článok bol pripravený v spolupráci s ČSOB.

Advertoriál

]]>
Wed, 14 Nov 2018 10:01:00 2018-11-14 10:01:00 1
Sexi spodná bielizeň, ktorá doladí váš outfit počas týchto dní: Takéto tipy podprseniek dostanú aj vás https://feminity.zoznam.sk/c/904253/sexi-spodna-bielizen-ktora-doladi-vas-outfit-pocas-tychto-dni-taketo-tipy-podprseniek-dostanu-aj-vas
Kvalitná a hlavne vhodne pasujúca spodná bielizeň by mala byť vaším druhým telom. Musíte ju vyberať s rozumom a hlavne s dávkou vášne. Prekvapte štýlovou spodnou bielizňou seba i svojho partnera.
Sexi spodná bielizeň, ktorá doladí váš outfit počas týchto dní: Takéto tipy podprseniek dostanú aj vás
Kvalitná a hlavne vhodne pasujúca spodná bielizeň by mala byť vašim druhým telom
Wed, 14 Nov 2018 10:00:00

Kvalitná a hlavne vhodne pasujúca spodná bielizeň by mala byť vaším druhým telom. Musíte ju vyberať s rozumom a hlavne s dávkou vášne. Prekvapte štýlovou spodnou bielizňou seba i svojho partnera.

Zvodná červená v novom šate

Klasika v podobe červenej by nemala chýbať žiadnej žene. Táto farba už zďaleka nemusí byť vulgárna, hlavne keď sa namieša v tmavšom tóne. Je takto krajšia ako výrazná červená, ktorá iba púta pohľad. Nádych bordovej jej dá temnotu a hlavne vášeň, ktorú potrebujete.

Prečítajte si tiež: 5 naj zimných outfitov, ktoré si budete chcieť obliecť do práce: Nechajte v nich zažiariť svoje elegantné ja

Komplikovanosť sa nosí

Podprsenka už zďaleka nie je iba jednoduchým kúskom, ktorý má svoje jasné línie. Môžu z nej vytŕčať jemné stužky a ona tak následne dotvára aj tvar vášho poprsia. Nemusí byť pritom vôbec komplikovaná na odievanie, vie jemne vykúkať aj spod jesenného svetra.

S odopínateľnými ramienkami

V dobe, keď sa neustále ponáhľame a potrebujeme rýchle riešenia, tento trend sa prenáša aj do oblasti spodného prádla. Veľmi jednoduchým štýlom je práve podprsenka s odopínateľnými ramienkami, ktorú hravo oblečiete naozaj pod čokoľvek.

Ľahká čipka

Kvety budú vždy v móde. Sú najkrajšie počas jari, avšak plynulo na spodnom prádle prechádzajú aj do chladnejších dní. Vedia vás hriať pri srdci ako dokonalý doplnok, ktorý si nosíte priamo na svojej hrudi. Čipka je ženská, zvodná a hlavne nadčasová presne tak, ako má byť. 

Mohlo by vás zaujímať: Červená je hitom sezóny: Prinášame vám kombinácie, vďaka ktorým ju ľahko zaradíte do šatníka

Na spôsob nežného topu

Predĺžený spodný pás podprsenky pristane telu každej ženy. Obopne ho a dodá jej na hladkosti a chudosti. S takýmto kúskom máte vyhraté ak sa chystáte aj na niektorú z pripravovaných párty.

]]>
Wed, 14 Nov 2018 10:00:00 2018-11-14 10:00:00 1
Tréningový plán podľa sexi tanečnice Natálie Glosíkovej: Opísala nám jej overené cviky na štíhlu postavu https://feminity.zoznam.sk/c/904250/treningovy-plan-podla-sexi-tanecnice-natalie-glosikovej-opisala-nam-jej-overene-cviky-na-stihlu-postavu
Tanečnica Natália Glosíková bola výraznou postavou televíznej šou Let's Dance. Ako tanečná lektorka a choreografka má pohyb na dennom tréningu, no popritom chodí ešte poctivo makať do posilňovne.
Tréningový plán podľa sexi tanečnice Natálie Glosíkovej: Opísala nám jej overené cviky na štíhlu postavu
Tréningový plán podľa sexi tanečnice Natálie Glosíkovej: Toto sú jej overené cviky na štíhlu postavu
Wed, 14 Nov 2018 07:30:00

Tanečnica Natália Glosíková bola výraznou postavou televíznej šou Let's Dance. Ako tanečná lektorka a choreografka má pohyb na dennom tréningu, no popritom chodí ešte poctivo makať do posilňovne.

Vo svojom voľnom čase sa pravidelne ventiluje klasickým cvičením vo fitku: „Podľa mňa je u nás najlepšie centrum Golem club Relaxx, kde okrem kardia a posilňovania využívam aj bazén na plávanie. Keďže som po operácii kolena, je to veľmi vďačná aktivita,“ pochvaľuje si Natália. Okrem plávania si tam počas chladných víkendov dopraje aj wellness. 

Ako vyzerá jej tréningová rutina?

Natália chodieva cvičiť spolu s trénerom Martinom Bobekom, ktorý dohliada na správne prevedenie cviku a tréningový plán. Dôležitou súčasťou každého cvičenia je kvalitná rozcvička: „Začiatok tréningu začíname vždy formou rolovania za pomoci penového valca takzvaného rollera alebo cez penovú loptičku. Svalstvo sa nám krásne uvoľní a pripraví na záťaž. Ďalej prechádzame na dynamický strečing a potom  nasleduje už samotné cvičenie,“ opisuje Natália začiatok tréningu.
 

O cvičebný plán sa stará jej tréner

S výberom cvikov si nemusí lámať hlavu, keďže plán vymýšľa jej tréner Martin. Ten sa najradšej zameriava na spevnenie a formovanie zadku a nôh: Tréning začíname cvičením s malým expanderom, teda minibandom. Martin mi dáva ten najsilnejší, aby ma nešetril a poriadne zničil,“ smeje sa tanečnica. Potom nasledujú cviky ako napríklad lateral wall (chôdza v podrepe do strany), hip thrust (zdvíhanie panvy) či abdukcia jednou nohou v stoji a podobne. „Následne ideme na stroje alebo je to kombinácia funkčného tréningu a strojov,“ vysvetľuje ďalší priebeh cvičenia sympatická Natália. 

6 naj cvičení na zadok a nohy 

Natálii sa najviac osvedčili tieto cviky:
1. Drepy s činkou
2. Dvíhanie panvy s minibandom alebo činkou
3. Unožovanie s minibandom v ľahu na zemi
4. Mŕtvy ťah s činkou
5. Wallbals, teda drep s následným vyhadzovaním medicinbalu o stenu
6. Rôzne variácie výpadov
 

Pochvaľuje si špeciálne cvičenie

Z pohybových aktivít tanečnice to stále nie je všetko. Okrem tanca a posilňovania objavila v bratislavskej Petržalke novinku Shape it up: „Je to kardio cvičenie na špeciálnom infrabicykli vo vákuu, na ktorom expresne rýchlo spaľujete kalórie, čím sa teda omnoho skôr zbavíte tukových vankúšikov či celulitídy,“ vysvetľuje tanečnica.

]]>
Wed, 14 Nov 2018 07:30:00 2018-11-14 07:30:00 1