Feminity https://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Vzťahový minimalizmus: Koľko priateľov potrebujeme v živote? https://feminity.zoznam.sk/c/911626/vztahovy-minimalizmus-kolko-priatelov-potrebujeme-v-zivote
Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko reálnych priateľov v živote potrebujete? Možno je to číslo oveľa menšie ako ste predpokladali. Psychológ to vyjadril veľmi otvorene.
Vzťahový minimalizmus: Koľko priateľov potrebujeme v živote?
Vzťahový minimalizmus
Wed, 08 Dec 2021 14:00:00

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko reálnych priateľov v živote potrebujete? Možno je to číslo oveľa menšie ako ste predpokladali. Psychológ to vyjadril veľmi otvorene.

Neprimerané porovnávanie sa, predbiehanie, túžba byť lepším sú pocity, ktoré by ste pri ozajstných priateľoch mať nemali

Mnohí z nás majú okolo seba množstvo kamarátov, známych a mnohokrát ľudí, s ktorými sme v kontakte len z nostalgie, slušnosti, či dokonca povinnosti. A keďže tu máme záver roka, možno by bolo fajn urobiť poriadok nielen vo svojom šatníku, ale aj medzi priateľmi. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko priateľov v skutočnosti vo svojom živote potrebujete? 

Počuli ste už o vzťahovom minimalizme? Ten nás učí, aby sme si po svojom boku držali len ľudí, ktorí za to naozaj stoja. Naši priatelia by mali byť prínosom aj pre našu dušu a mali by sme sa v ich spoločnosti cítiť príjemne.

Neprehliadnite: Mám ideálny vzťah: Má to však háčik, nemôžem prestať myslieť na muža, ktorého som stretla len nedávno

Neprimerané porovnávanie sa, predbiehanie, túžba byť lepším sú pocity, ktoré by ste pri ozajstných priateľoch mať nemali. Naopak, mali by ste mať radosť ak sa im darí, napredujú a podporovať ich. Samozrejme to má fungovať aj v opačnom garde. 

Ľudí, pri ktorých sa necítite príjemne, prípadne im nedokážete naznačiť, že vaše priateľstvo je na konci, by ste si mali držať od tela. Jediné, čo docielite ich prítomnosťou je energetický deficit a z dlhodobého hľadiska ozajstné vyčerpanie. 

"Možno existuje človek, s ktorým sa dohodnete na stretnutí, ale v podstate ho vždy na poslednú chvíľu zrušíte. Niekto, kto keď vám zavolá, zámerne ho nedvíhate. Alebo niekto, koho toxická spoločnosť vás vyčerpáva ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke."

Mohlo by vás zaujímať: Všetky vzťahy mi stroskotali. Nakoniec som zistila, že to bolo kvôli jednej veci, ktorej som sa mohla zbaviť 

"Alebo len skrátka zistíte, že niektoré pocity, ktoré boli neoddeliteľnou súčasťou vášho kamarátstva, už neexistujú. Pokiaľ ste sa aspoň v jednom z prípadov našli, je najvyšší čas na očistu priateľstva,“ hovorí psychoterapeutka Lucy Baresford.

Hovorí sa, že v živote vám stačia dvaja ozajstní priatelia, ktorí pre vás niečo znamenajú a môžete sa na nich spoľahnúť. Nemusíte mať okolo seba zástupy známych. Vtedy totiž o reálne kamarátstva nejde. A žiť život naoko asi nie je ideálna cesta. Pokiaľ chcete byť šťastní, určite nie.  

"Výhodou očisty priateľských vzťahov je fakt, že si následne budete viac vážiť sami seba, vďaka čomu do života pritiahnete ľudí, ktorí si vás tiež budú ceniť. A to je niečo nenahraditeľné."

]]>
Wed, 08 Dec 2021 14:00:00 2021-12-08 14:00:00 1
Najbizarnejší vzťah Hollywoodu. Športovec má deti s inými, Kardashianka pri ňom aj tak ostáva https://feminity.zoznam.sk/c/911632/najbizarnejsi-vztah-hollywoodu-sportovec-ma-deti-s-inymi-kardashianka-pri-nom-aj-tak-ostava
To, že okolo Kardashianiek je stále rušno, nie je žiadnou novinkou. Napriek tomu novinky známych celebrít dokážu poriadne šokovať.
Najbizarnejší vzťah Hollywoodu. Športovec má deti s inými, Kardashianka pri ňom aj tak ostáva
Khloé sa drží svojho partnera napriek škandálom
Wed, 08 Dec 2021 12:00:00

To, že okolo Kardashianiek je stále rušno, nie je žiadnou novinkou. Napriek tomu novinky známych celebrít dokážu poriadne šokovať.

Už od momentu, keď vyšlo najavo, že má Khloé Kardashian vzťah so známym basketbalovým hráčom, sa na dvojicu spustila vlnka kritiky. V čase, keď si Koko, ako známu celebritu prezývajú, začínala s Tristanom Thompsonom, on čakal dieťa s inou. Bola to práve slávna Kardashianka, ktorá mu mala pomototať hlavu natoľko, že Tristan opustil svoju partnerku v pokročilom štádiu tehotenstva, len pár týždňov pred pôrodom.

Táto situácia sa však Khloé vrátila ako bumerang. V čase, keď bola tehotná, totiž vyšla najavo nevera športovca. Fotografie, na ktorých Tristan obchytkáva rovno dve ženy - a zároveň sa s nimi bozkáva, obleteli celý svet. Aj keď bola Khloé zrútená a jej rodina za ňou okamžite pricestovala, dievčatko True priviedla na svet v poriadku už následujúci deň po prevalení šokujúcej nevery. Tristanovi dokonca dovolila, aby za ňou prišiel do nemocnice.

Po dlhých týždňoch sa mu tento čin rozhodla odpustiť, no zdá sa, že to nebolo najšťastnejším rozhodnutím. Na párty, na ktorej sa Khloé nezúčastnila, sa totiž bozkával s vtedajšou najlepšou priateľkou Kylie Jenner, Jordyn Woods. Toto už Kardashianka tak ľahko rozdýchať nevedela, no predsa to zvládla a rozhodla sa stráviť lockdown s neverným priateľom. Dôvodom bola dcérka True. 

Prečítajte si: Nový pár šoubiznisu. Kim Kardashian si nakoniec našla za hudobníka mladšiu náhradu

Plánovala s ním rodinu

O túžbe po druhom dieťati prehovorila Kardashianka priamo na kameru. „Nikdy som si nepredstavovala, že by som mala mať len jedno dieťa. Špeciálne sa teraz cez karanténu cítim zle, True nemá nikoho, žiadnu kamarátku,'' vyjadrila sa Kardashianka ďalej a dodala, že túto tému rozoberala už aj so športovcom. „True rastie a ja cítim, že už je čas mať druhé dieťa,'' povedala Khloé, zatiaľ čo basketbalista prikývol a súhlasil. „Áno, páči sa mi ten nápad,'' vyjadril sa na kameru Thompson.

Zdá sa, že sa Tristanovi tento nápad pozdával už skôr, nakoľko vyšlo najavo, že sa len nedávno stal už trojnásobným otcom. Modelka Maralee Nichols sa totiž minulý týždeň stala mamičkou chlapčeka a tvrdí, že otcom je práve basketbalista. V čase, keď splodil dieťa, mal byť však práve s Khloé a sľubovať jej vernosť. Tristan všetko zapiera a tvrdí, že ide o výmysel - a zdá sa, že mu mamička jeho druhého dieťaťa verí. „Khloé je touto správou veľmi šokovaná a je smutná,'' prezradil zdroj magazínu Eonline a dodal, že napriek tomu je však stále po boku športovca. 

Mamička chlapčeka, ktorý má byť práve Tristanov, však vytasila kartu, s ktorou športovec zrejme nerátal. Okrem toho, že ho chce dať na súd, zároveň zverejnila sms správy, ktoré známeho basketbalistu usvedčujú z nevery. „Povedal som ti, ako to so mnou je. Nebudem sa podieľať na výchove. Nečakaj však veľké peniaze - budúci rok plánujem ukončiť kariéru, a tak dostaneš tak maximálne zopár stoviek dolárov mesačne. Buď to, alebo odo mňa zober teraz 75-tisíc a skončili sme,'' stálo v jednej z nich.

Neprehliadnite: Kylie Jenner si spravila z najlepšej kamarátky klon. Podstúpili dokonca rovnaké plastické operácie

]]>
Wed, 08 Dec 2021 12:00:00 2021-12-08 12:00:00 0
Láska do konca života? Do hodvábu sa ZAMILUJETE za jedinú noc https://feminity.zoznam.sk/c/911611/laska-do-konca-zivota-do-hodvabu-sa-zamilujete-za-jedinu-noc
Hodváb môžete s čistým svedomím nazvať materiálom cisárov. Je hebký, jemný, mäkký, ľahký, vzdušný aj nevtieravo lesklý.
Láska do konca života? Do hodvábu sa ZAMILUJETE za jedinú noc
Wed, 08 Dec 2021 10:20:00

Hodváb môžete s čistým svedomím nazvať materiálom cisárov. Je hebký, jemný, mäkký, ľahký, vzdušný aj nevtieravo lesklý.

Jeho história je staršia ako 5-tisíc rokov a aj napriek tomu patrí k obľúbeným materiálom aj dnes. Dôvod? Je zrejmý. Hodváb totiž nie len že vyzerá luxusne a na prvý dotyk si ho zamilujete, ale má aj mnoho pozitívnych zdravotných benefitov. 

Na tvár aj vlasy 

Vyskúšajte napríklad hodvábne rúška. Nie len že sú pohodlné a priedušné, ale aj odpudzujú vlhkosť, tak sa budete pri ich nosení cítiť veľmi pohodlne.  

Hodváb je vhodný pre alergikov, ale pomôže vám, aj keď máte problematickú pleť či lámavé a suché vlasy. Gumičky vyrobené z tohoto materiálu po vlasoch jemne kĺžu, tak ich nepoškodzujú a nelámu tak, ako iné materiály. 

Pokiaľ chcete, aby vám výrobok z hodvábu dlho slúžil, mali by ste investovať do kvality. Tú vám prinášajú výrobky od Feel the Silk. Ten ponúka napríklad hodvábne obliečky na vankúše. Po noci strávenej na nej, sa ráno zobudíte svieža, oddýchnutá a bonusom budú aj „vyžehlené“ vrásky.

Pomôže koži

Pravý morušový hodváb obsahuje prírodný proteín, ktorý znižuje možnosť alergickej reakcie, odpudzuje plesne a roztoče. Hodvábne posteľné obliečky vám dokonca výrazne pomôžu s alergiou začervenanými očami alebo podráždenými sliznicami. Siahnuť by ste po nich mali, aj keď máte problémy s akné, ale aj psoriázou a kožnými ekzémami. Aminokyseliny obsiahnuté v tomto materiáli prispievajú k hydratácii pokožky aj vlasov, nezelektrizujú ich a pomôžu ich udržať prirodzene hebké. Okrem toho má hodvábna posteľná bielizeň aj ďalší bonus - v lete vás ochladí a v zime príjemne zahreje. 

 Poznáte jeho históriu?

Hodváb vraj objavila manželka mýtického Žltého cisára Hsi-Ling-Shih. V záhradách paláca si všimla stromy moruše. Boli zničené húsenicami a posiate bielymi kuklami. Niekoľko zámotkov pozbierala, ale náhodou jej jeden padol do horúceho čaju. Začal sa uvoľňovať. Cisárovná našla tenké vlákno a zistila, že si ho môže ovinúť okolo prsta. Odtiaľ bol už len krôčik k objaveniu spôsobu, ako zo vzácnych vlákien utkať nádhernú látku. 

Správna voľba...

Razom sa hodváb stal na celom svete symbolom majetku a postavenia. Určité obdobie bol dokonca hodnotný natoľko, že ním ľudia platili. Zamilovali ste sa do neho? Nečudo. Našťastie je dnes dostupnejší a neporovnateľne lacnejší. Tak si môžete pohodlie hodvábnych obliečok aj gumičiek z pravého hodvábu, vychutnať aj vy. A verte, že výrobky od Feel the Silk sú pre vás správnou voľbou aj ako darček pod stromček. Lebo potešia svojou exkluzivitou a zahrejú nie len na tele, ale aj na duši. 

- reklamná správa -

]]>
Wed, 08 Dec 2021 10:20:00 2021-12-08 10:20:00 1
Lipstick ako súčasť outfitu: Aj tento nenápadný doplnok môže perfektne dotvoriť váš look https://feminity.zoznam.sk/c/911624/lipstick-ako-sucast-outfitu-aj-tento-nenapadny-doplnok-moze-perfektne-dotvorit-vas-look
Áno, lipstick môže byť dokonalou čerešničkou celého outfitu. Treba sa však pri kombinovaní držať určitých zásad.
Lipstick ako súčasť outfitu: Aj tento nenápadný doplnok môže perfektne dotvoriť váš look
Lipstick ako súčasť outfitu
Wed, 08 Dec 2021 10:00:00

Áno, lipstick môže byť dokonalou čerešničkou celého outfitu. Treba sa však pri kombinovaní držať určitých zásad.

Čo sa týka módy, nás na nej baví hlavne hravosť a viarabilita. A oba tieto elementy, dokážete pri tvorbe outfitu docieliť obyčajným lipstickom. Aj pri ňom sa však treba držať určitých zásad. Výrazné pery sa totiž nehodia ku všetkému. Pokiaľ chcete zažiarite, pozrite sa, ktoré odtiene s čím kombinovať. 

Pri čiernej môžete nechať pracovať fantáziu 

Čierna je azda najneutrálnejšou farbou, ku ktorej sa hodí naozaj všetko. A platí to aj pri rúžoch. K takémuto outfitu môžete zvoliť červenú, koralovú, ružovú, či dokonca čokoládovú. Pokiaľ chcete aby bol lipstick doplnkom, vyvarujte sa telových tónov, keďže by zanikol žiadaný efekt. 

Inšpirujte sa: Lady Gaga v novom filme House of GUCCI: Ako Patrizia Reggiani hviezdi v šperkoch BVLGARI

Kombinácia čiernej a červeného, či ružového lipsticku je však tou, ktorá sa hodí skôr na večer. Na bežný deň, či do práce je lepšou voľbou spomínaná čokoládová.

Pri hnedej buďte striedmejšie

Hnedá je odtieňom, pri ktorom treba byť o niečo opatrnejšou. Hodia sa k nej najmä koralové odtiene, či prírodné, telové tóny. Oranžová je v tomto prípade veľmi žiadanou a môžu si dovoliť rovnako blondínky, brunetky, či tmavovlásky.

Úplne vás rozžiari a pridá na sexappeale. Docielite krásny look, ktorý upúta, no zároveňň si zachováte glam a jedinečnosť.

Variabilný pastel

Pastelové či zemité farby sú takými, ktoré si môžete dovoliť prežiariť, ale vo všeobecnosti platí, že sa k nim hodia skôr matné lipsticky v tmavších farbách. Pridá vám to na elegancii a atraktivite. Budete pôsobiť veľmi sofistikovane a žensky. 

Neprehliadnite: Seriálový hit Netflixu Halston: Vzostupy a pády celebritného dizajnéra, ktorého preslávila aj Jackie Kennedy

Pokiaľ však patríte do kategórie milovníček výrazných odtieňov, nemusíte sa báť ani ružovej, fuksiovej alebo červenej. Všetko je to o pocite. A ten potom aj vyžarujete navovnok, na to netreba zabúdať. 

 

]]>
Wed, 08 Dec 2021 10:00:00 2021-12-08 10:00:00 1
Temná romantika pod stromček https://feminity.zoznam.sk/c/911617/temna-romantika-pod-stromcek
Aké by to boli Vianoce bez knihy? Bez dobrého románu, ktorý ťažko pustiť z rúk.
Temná romantika pod stromček
Wed, 08 Dec 2021 09:59:00

Aké by to boli Vianoce bez knihy? Bez dobrého románu, ktorý ťažko pustiť z rúk.

Slovenská spisovateľka Andrea Rimová, ktorá píše už viac ako desať rokov, prináša každý rok pred Vianocami novú dávku temnej romantiky. Román Posledná kapitola v sebe skrýva silné posolstvo a vtiahne vás do príbehu o spaľujúcej láske, zákerných intrigách, živote, smrti a nádeji, že za bodkou môžu nasledovať ďalšie dve.

„Kým som ho nepoznala, môj život plynul pomaly ako opatrná jazda autom. Až pri ňom som pochopila, že mám zatiahnutú ručnú brzdu, ktorú mi uvoľnil, a ja som si zamilovala divoký nespútaný výlet, ktorý sa nemohol skončiť inak ako búračkou a drsným vytriezvením.“

Život nám rozdáva vlastné karty. Posledná kapitola je presne o tom... Aj keď sa nám zdá, že na nás na konci tunela nebude čakať svetlo, všetko vieme zvrátiť vlastným pričinením.

Samo si nedokáže odpustiť vlastné zlyhania a je rozhodnutý spáchať samovraždu. V poslednej kapitole svojho životného príbehu však nečakane spoznáva Svetlanu a prehodnotí svoj desivý zámer. Aby ju však pred sebou ochránil, musí jej zlomiť srdce.

Po rokoch ju náhoda privedie na miesta, ktoré navštívila so Samom. Spomienky sa vracajú s obrovskou intenzitou a vyvolávajú v nej duševné zemetrasenie.

Všetko zrazu zmení odkaz, ktorý mohol Svetlane zanechať jedine on.

Prečo sa Samo viac neozval a kam zmizol?

Je obeťou, vrahom, alebo je to celé úplne inak?

Andrea Rimová otvorene priznáva, že písanie je jej poslanie, extáza, únik z reality. A jej čitatelia si zas nevedia predstaviť zimu bez jej novej knihy. Kde berie nápady na príbehy, ktoré zostávajú v mysli čitateľa ešte veľmi dlho a sú také reálne, akoby sa stali niekomu z nás? 

„Najviac inšpirácií človek načerpá, ak chodí po svete s otvorenými očami a ušami, pretože život píše tie najneuveriteľnejšie príbehy. Ak sa k tomu pridá správna dávka fantázie, príbeh je na svete. Pri Poslednej kapitole mi bol oporou môj partner Miško, ktorý si ma vždy vypočul a poskytol svoj pohľad na dejovú líniu. Keďže v knihe prebieha aj vyšetrovanie trestného činu, formálne záležitosti som diskutovala s kamarátom, ktorý pracuje ako vyšetrovateľ. Mojím cieľom bolo vytvoriť reálny príbeh, ktorý sa nám môže stať. Rovnako, ako zvečniť šialene krásnu lásku, ktorú by chcel zažiť každý z nás.“

V každej knihe od Andrey Rimovej sa stretávame s reálnym životom. Láskou, nešťastím, smrťou, krutosťou, ale aj šťastím. Vieš si predstaviť, že by si siahla po inom žánri? 

„Popravde, okrem temnej romantiky si dokážem predstaviť písať jedine rozprávky. U nás sú na dennom poriadku vymyslené príbehy pred spaním, pretože dcérka Barborka (4) má bohatú fantáziu a zbožňuje rozprávky, ktoré sú interaktívne a vznikajú za pochodu. Vždy sa pritom veľa nasmejeme a naši hlavní hrdinovia sú často veľmi komickí. Nechýba ani poučenie a dobrý koniec. 

Temnej romantike zostanem naďalej verná. Píše sa mi dobre, pretože verím v silu lásky, ku ktorej smeruje komplikovaná temná cesta plná prekážok. Navyše, moji čitatelia ma utvrdzujú v tom, že mi to ide výborne.“

Začítajte sa do úryvku z knižnej novinky Posledná kapitola:

„Samo mi pripadal ako kniha, z ktorej som zatiaľ prečítala len prológ. Poviem to otvorene, páčil sa mi, pretože naznačoval zaujímavý príbeh. Bolo by fajn prečítať si jeho ďalšie pasáže. Žáner som zatiaľ nevedela odhadnúť, ale určite tam boli mysteriózne prvky. Nevyzeral ako zlý človek, takže som vylučovala kriminálku i horor. Možno to bol triler. Tieto úvahy pritiahnuté za vlasy sprevádzali moje kroky až na miesto, kde pokojne kreslil do mojich krížoviek. Potom sa zadíval na krajinu miznúcu za oknom. Sadla som si na svoje miesto a vrhla pohľad na krížovky. „S ako Samo. A aj Svetlana,“ prečítala som. Zatváril sa znechutene. „Alebo had. Fuj. Nemám rád hady.“ „Ani ja, ale sú súčasťou potravinového reťazca aj v symbole lekární. Hadí jed sa používal ako liek na zápaly a bolesti už v staroveku.“ „Môže to byť aj rieka, ktorá sa kľukatí,“ pokračoval v úvahách. „Môže. Všetko závisí od uhla pohľadu,“ odvetila som a vzala mu z ruky pero. Dostala som totiž skvelý nápad. Romantický, detinský, ale bol môj a mala som chuť podeliť sa oň s mojím spolucestujúcim.“

- reklamná správa -

]]>
Wed, 08 Dec 2021 09:59:00 2021-12-08 09:59:00 0
V úlohe mamičiek na Vianoce po prvýkrát. Premiéru bude mať Natália Glosíková, ale aj známa speváčka https://feminity.zoznam.sk/c/911630/v-ulohe-mamiciek-na-vianoce-po-prvykrat-premieru-bude-mat-natalia-glosikova-ale-aj-znama-spevacka
Najkrajšie sviatky v roku sú už za dverami. Tohto roku budú pre mnohé známe tváre skutočne prelomové - nakoľko ich zažijú po prvýkrát aj so svojimi ratolesťami.
V úlohe mamičiek na Vianoce po prvýkrát. Premiéru bude mať Natália Glosíková, ale aj známa speváčka
Natália Glosíková bude mať tohto roku výnimočné Vianoce
Wed, 08 Dec 2021 07:30:00

Najkrajšie sviatky v roku sú už za dverami. Tohto roku budú pre mnohé známe tváre skutočne prelomové - nakoľko ich zažijú po prvýkrát aj so svojimi ratolesťami.

Veronika Nízlová

Známa speváčka prezradila krásnu novinku - a to, že sa stane mamičkou, počas leta. Pre mnohé ženy sa stala inšpiráciou najmä keď otvorene priznala, že sa o svoje prvé bábätko bude starať ako slobodná mamička. Dcérka Nea sa síce na svet vypýtala len nedávno, no už teraz je jasné, že jej nič nechýba. Okrem lásky, ktorou ju Veronika zahŕňa, je miláčikom celej speváčkinej rodiny. Meno Nea sa dokonca stihlo objaviť aj na adventnej svieci Nízlovcov. Samozrejme, ďalšia svieca bola pomenovaná po Danielinej dcérke Linde. 

Prečítajte si: Legendárne skladby nášho detstva v novom šate. TWiiNS vydali album Zlatá brána dokorán

Natália Glosíková

Obľúbená slovenská tanečníčka a podnikateľka sa zo svojej dcérky Zairy teší už takmer tri mesiace. Za ten čas krásna princezná o čosi vyrástla a aj keď ešte nevníma Vianoce, Natália sa jej rozhodla ukázať aj tradičného Mikuláša. „Keďže dobrotky okrem maminho mliečka ešte nepapáme, Mikuláš nám priniesol sobíkový balónik, na ktorý už krásne vykúkame, knižku Mama mňam na recepty od ukončeného 4.mesiaca a personalizovanú vianočnú gulu na náš stromček s mojím menom,'' prezradila na sociálnej sieti známa Slovenka a niet pochýb o tom, že Vianoce u tejto rodinky budú skutočne zázračné. 

Tereza Bizíková 

Najnovšou členkou klubu mamičiek sa stala modelka Tereza Bizíková, ktorá porodila svojmu snúbencovi, hercovi Marekovi Fašiangovi, len pred pár dňami dcérku Olíviu. Dvojica sa už počas tehotenstva pustila do príprav detskej izbičky a zdá sa, že na príchod ich vytúženého bábätka bolo všetko pripravené. Pri pohľade na balónovú výzdobu, ktorú otecko pripravil pre svoje princezné, možno dedukovať, že nielen ich príchod, ale aj prvé spoločné sviatky sa budú niesť vo veľkolepom duchu. 

Neprehliadnite: Vianočný čas v podaní Márie Dušička: Takto u nás doma vyzerajú Vianoce 

]]>
Wed, 08 Dec 2021 07:30:00 2021-12-08 07:30:00 0
Prestaňte snívať o krásnej postave, ale začnite na nej makať: Týždňový plán, ktorý vám prestaví myseľ a nastaví telo https://feminity.zoznam.sk/c/911625/prestante-snivat-o-krasnej-postave-ale-zacnite-na-nej-makat-tyzdnovy-plan-ktory-vam-prestavi-mysel-a-nastavi-telo
Túžite po sexi krivkách, no stále sa nachádzate v rovine túžob? Premeňte ich na realitu. Tento jednoduchý plán vám v tom pomôže.
Prestaňte snívať o krásnej postave, ale začnite na nej makať: Týždňový plán, ktorý vám prestaví myseľ a nastaví telo
Prestaňte snívať o krásnej postave, ale začnite na nej makať
Wed, 08 Dec 2021 06:00:00

Túžite po sexi krivkách, no stále sa nachádzate v rovine túžob? Premeňte ich na realitu. Tento jednoduchý plán vám v tom pomôže.

Sexi krivky sú niečo, po čom túži azda každá žena. Všetky chceme vyzerať skvele a páčiť sa okoliu aj sebe. A tá z nás, ktorá tvrdí, že to tak nie je, si to zväčša nechce priznať. Pozrite sa spolu s nami, na jednoduchý týždenný plán, ktorý vás dostane do formy a zároveň aj prestaví vašu myseľ. A to, čo je na tom celom najlepšie je fakt, že vám to zaberie minimum času. 

Mohlo by vás zaujímať: Cvik baletiek, ktorý vám stiahne brucho: Vďaka tejto pozícii budete vyzerať lepšie

7 zázračných dní

Tento sedemdňový plán je založenýna detoxikácii organizmu, harmonizovaní mysle a posilnení tela. Na úvod treba začať zmenou jedálnička. Tak ako zrejme predpokladáte, budete musieť v tomto smere ísť skôr striedmejšou cestou a bez odriekania to nepôjde.

Takže zabudnite v prvom rade na rafinovaný cukor, polotovary, mastné a vyprážané jedlá a ochutené nápoje. Stopku má aj hovädzie a bravčové mäso, či mliečne výrobky. Váš jedálniček bude plný ovocia, čerstvej zeleniny, vlákniny a vitamínov.

1. deň

 • Raňajky: strúhaná mrkva s jablkom, med, hrozienka
 • Obed: bezvaječné cestoviny s mrkvovým šalátom
 • Večera: cviklový šalát s treskou

2. deň 

 • Raňajky: varené pšeno ochutené javorovým sirupom a figami
 • Obed: zeleninový vývar, pečený baklažán s cuketou
 • Večera: čerstvé paradajky, uhorka a celozrnný chlebík - preliate olivovým olejom

3. deň

 • Raňajky: jablko, banán med, orechy
 • Obed: špenát s vajíčkom a batá
 • Večera: hrachová polievka

4. deň

 • Raňajky: ovsená kaša s malinami a čučoriedkami
 • Obed: ryža s grilovanou zeleninou
 • Večera: zeleninový vývar

5. deň

 • Raňajky: pohánkové vločky so strúhaným jablkom
 • Obed: tuniak na masle so zeleninou
 • Večera: mrkvový šalát

6. deň

 • Raňajky: pšeno, med, sušené slivky
 • Obed: cuketové placky pečené na masle
 • Večera: červená repa s tuniakom
 • 7. deň 

 • Raňajky: strúhaná mrkva s jablkom
 • Obed: grilovaná cuketa s bazalkou, rozmarínom a parmezánom
 • Večera: fazuľové struky

Zmena nastavenia začína v hlave

Čo sa týka vašej mysle, budete sa musieť daný týždeň nastaviť na spomalenie. Ráno začnite meditáciou a pokračujte jógou. Vypite si šálku mätového čaju a až potom pokračujte v povinnostiach.

Aj keď možno budete musieť vstať o hodinku skôr verte, že to za to stojí. Ranné rituály sú kľúčové, najmä z dlhodobého hľadiska. Vtedy totiž dokážete, omnoho viac ako v bežné dni. A zároveň vás to motivuje ísť ďalej a napredovať. 

Pohyb ako neodmysliteľná súčasť rutiny

Nevyhnete sa však aj intenzívnemu pohybu. Áno, strava tvorí síce 80% úspechu, no zvyšok dokážete vyformovať len cielene. Dôležité je aj to, aké cviky si vyberáte. 

Základné cviky, ktoré by ste vrámci tréningu mali implementovať

 • ranná jóga
 • beh
 • spinning
 • brušáky
 • plank
 • výpady
 • vzpor na lakťoch
 • priťahovanie nôh k hrudníku

Skvelý model je fitko dva až trikrát do týždňa, prípadne v aktuálnej dobe intenzívny tréning doma, k tomu dvakrát beh a raz plávanie či bicykel, prípadne skákanie na švihadle. Ideálne je teda cvičiť v priemere päť dní v týždni.

Neprehliadnite: Jej korunku si objednala samotná Kardashianka. Slovenka Anička vyrába originálne šperky

Áno, vieme nie je to najmenej, no ak chcete vyzerať skvele, bez pohybu to nepôjde. Dobré je posilňovať brušné svalstvo, zadok a stehná, plus samozrejme ruky. Tieto partie sa totiž vekom stávajú najkritickejšími. Pokiaľ spojíte jedálniček, cielený tréning a zacielite sa aj na svoju myseľ, uvidíte, že výsledky sa dostavia. Asi oveľa skôr ako ste predpokladali.

 

]]>
Wed, 08 Dec 2021 06:00:00 2021-12-08 06:00:00 1
Butterfly Body Wrap a krém na celulitídu: Ako sa zbaviť celulitídy doma https://feminity.zoznam.sk/c/911622/butterfly-body-wrap-a-krem-na-celulitidu-ako-sa-zbavit-celulitidy-doma
Krém na celulitídu v kombinácii s efektívnym zábalom – Butterfly Body Wrap rieši problém, s ktorým bojuje nejedna žena. Celulitída na nohách, na bruchu, zadku a iných najčastejších partiách trápi dámy každého veku. Riešenie, ako sa zbaviť celulitídy, je však na dosah. Až 9 z 10-tich spokojných žien ho viac nechce pustiť z ruky. Pridáte sa k nim?
Butterfly Body Wrap a krém na celulitídu: Ako sa zbaviť celulitídy doma
Wed, 08 Dec 2021 05:59:00

Krém na celulitídu v kombinácii s efektívnym zábalom – Butterfly Body Wrap rieši problém, s ktorým bojuje nejedna žena. Celulitída na nohách, na bruchu, zadku a iných najčastejších partiách trápi dámy každého veku. Riešenie, ako sa zbaviť celulitídy, je však na dosah. Až 9 z 10-tich spokojných žien ho viac nechce pustiť z ruky. Pridáte sa k nim?

Kompresný domáci zábal a krém na celulitídu Butterfly Body Wrap presvedčil reálnymi výsledkami

Ak ste už čo-to na strašiaka menom celulitída vyskúšali, zrejme viete, že poraziť ho, je neľahký boj.  Zábal a krém na celulitídu Butterfly Body Wrap prináša konečne riešenie, ako sa zbaviť celulitídy. V podobe domáceho zábalu ho môžete aplikovať kedykoľvek vám to vyhovuje. Okrem toho, že nie je potrebné ani päty z domu vytiahnuť, presvedčivé sú najmä fakty a čísla. Až 92% žien je s výsledkami produktu spokojných natoľko, že ho odporúča ďalej. Presvedčil ich zreteľný úbytok centimetrov (najvyšší úbytok zmeranej veľkosti: -30 cm, merané na bruchu, bokoch, stehnách a nad kolenom). 

Ako je to možné? Butterfly Body Wrap SET totiž vďaka synergickej kombinácii high-tech účinných látok, éterických olejov, super potravín a kompresného zábalu funguje podobne, ako osvedčená lymfodrenáž. Rozlúčiť sa tak s celulitídou na nohách, bruchu a zadku, spevniť pokožku, a napokon i znížiť objem týchto problematických partií už nie je len tajným prianím. Prevratné účinky Butterfly Body Wrap aplikácie dopĺňa kompresná fólia, ktorá umožňuje prienik aktívnych látok hlbšie do pokožky. Bonusom naviac, vďaka ktorému je toto zábalové ošetrenie proti celulitíde tak výnimočné, je fakt, že spája nielen inováciu a kontinuálny výskum s reálnymi výsledkami. Za spokojnosťou žien akéhokoľvek veku stojí i unikátne vegánske zloženie, ktoré eliminuje výskyt parabénov, silikónov či iných škodlivín.

Ešte stále nemáte vyriešené vianočné darčeky? V tom prípade nepremeškajte jedinečnú šancu a darujte alebo vyskúšajte overený zábal a krém na celulitídu Butterfly Body Wrap s 50% zľavou doslova na vlastnej koži. Stačí zadať kód feminity50. Akcia platí do 31.12.2021, pri objednávkach do 19.12.2021 s garanciou doručenia do Vianoc.   

- reklamná správa -

]]>
Wed, 08 Dec 2021 05:59:00 2021-12-08 05:59:00 0
Tieto znamenia prežijú najmagickejšie Vianoce: Hoci sa na ne špeciálne nepripravujú, budú naozaj výnimočné https://feminity.zoznam.sk/c/911615/tieto-znamenia-preziju-najmagickejsie-vianoce-hoci-sa-na-ne-specialne-nepripravuju-budu-naozaj-vynimocne
Dve znamenia zverokruhu prežijú skutočne výnimočné a čarovné Vianoce. Budú najkrajšie, aké doposiaľ zažili. Zistite, či sa to týka aj vás a čím budú iné.
Tieto znamenia prežijú najmagickejšie Vianoce: Hoci sa na ne špeciálne nepripravujú, budú naozaj výnimočné
Tieto znamenia prežijú najmagicejšie Vianoce
Tue, 07 Dec 2021 20:00:00

Dve znamenia zverokruhu prežijú skutočne výnimočné a čarovné Vianoce. Budú najkrajšie, aké doposiaľ zažili. Zistite, či sa to týka aj vás a čím budú iné.

Pôjde o akúsi satisfakciu za všetko, čo ste prežili doposiaľ

Ich Vianoce budú plné zázrakov a kúziel. Absolútne čarovné a magické. Presne také, o akých už roky snívali. Pozrite sa spolu s nami, kto prežije ozajstné kúzlo Vianoc a naozaj si toto výnimočné obdobie užije ešte intenzívnejšie. 

Sviatky pokoja, harmónie a zázrakov, budú tento rok pre určité znamenia skutočne výnimočné. Vianoce strávite v kruhu rodiny a budete sa cítiť absolútne perfektne. Upokojíte sa, najmä vnútorne spomalíte a vaša duša pookreje.

Neprehliadnite: Mám ideálny vzťah: Má to však háčik, nemôžem prestať myslieť na muža, ktorého som stretla len nedávno

Zaspomínate si na najkrajšie okamihy detstva a budete mať pocit, že všetko je odrazu ľahšie. Zároveň v tomto čase do vášho života vstúpi aj nová láska. Tí, čo sú vo vzťahu, pochopia dôležitosť partnera, ktorého majú po svojom boku. Objavia v sebe znova vášeň a intenzívne emócie, ktoré sa rokmi vytratili. Jednoducho čarovné, rozprávkové a pokojné, presne také tieto sviatky budú pre Strelcov a Ryby.

Pôjde o akúsi satisfakciu za všetko, čo ste prežili doposiaľ, lebo extra jednoduché obdobie ste veru nemali. Teraz pustíte v určitom zmysle realitu z hlavy, opadne z vás stres, ktorého je v aktuálnom období azda všade extrémne veľa a vy sa budete sústrediť len na prítomnosť. 

Načerpáte energiu a objavíte v sebe silu napredovať vo veciach, ktoré boli pre vás výzvami, no mali ste pred nimi prirodzený rešpekt. Budete opäť sami sebou, spontánni, odvážni a plní plánov.

Mohlo by vás zaujímať: Všetky vzťahy mi stroskotali. Nakoniec som zistila, že to bolo kvôli jednej veci, ktorej som sa mohla zbaviť

]]>
Tue, 07 Dec 2021 20:00:00 2021-12-07 20:00:00 1
Zbavte sa strachu a otestujte aj malé bábätká. Včas odhalíte závažné problémy! https://feminity.zoznam.sk/c/911566/zbavte-sa-strachu-a-otestujte-aj-male-babatka-vcas-odhalite-zavazne-problemy
Každý jeden rodič žije v neustálej obave o svoje dieťa. Najmä, keď musí s ním absolvovať povinné detské očkovania. A tých je, povedzme si pravdu, dosť. Stále si dookola kladieme otázky, či tak malému bábätku nehrozia závažné vedľajšie účinky a ako je na tom jeho imunita. Odpoveď nám dajú už tri kvapky kapilárnej krvi.
Zbavte sa strachu a otestujte aj malé bábätká. Včas odhalíte závažné problémy!
Tue, 07 Dec 2021 17:00:00

Každý jeden rodič žije v neustálej obave o svoje dieťa. Najmä, keď musí s ním absolvovať povinné detské očkovania. A tých je, povedzme si pravdu, dosť. Stále si dookola kladieme otázky, či tak malému bábätku nehrozia závažné vedľajšie účinky a ako je na tom jeho imunita. Odpoveď nám dajú už tri kvapky kapilárnej krvi.

Očkovanie bolo v posledných rokoch veľkou témou, ale nikdy tak diskutovanou ako posledné roky. Očkovania sú nevyhnutné, rodičia z nich majú napriek tomu obavy. Aktuálne ešte zvýraznené negatívnou atmosférou v celej spoločnosti. Vplyv to má aj na povinné očkovanie detí. Tie do šiesteho roka života zaočkujú až šesťkrát a prvú vakcínu dostanú už tri mesiace po narodení. Ako sa zbaviť strachu z prvej živej vakcíny? 

Zistime, ako je na tom imunita

Riešenie ponúka Test bezpečnosti očkovania (TREC | KREC). Ide o genetický test, ktorý dokáže otestovať bunkovú aj protilátkovú imunitu novorodencov do 6 mesiacov veku, resp. do prvého očkovania živou vakcínou. Ak sa diagnostikuje porucha imunity včas, možno začať s cielenou liečbou. Nejde len o úpravu očkovacieho kalendára. Ak viete, ako je na tom imunita vášho dieťatka, viete tomu prispôsobiť celý režim starostlivosti oň.

Test je vhodné absolvovať čo najskôr po narodení. Pre bábätko je minimálne invazívny a postačia naň tri kvapky krvi z päty alebo pršteka. Cena testu je 50 eur. Odber je možný na odberových miestach, ale aj u vás doma. Výsledky budete mať do desať dní a v prípade pozitivity ich môžete konzultovať s odborníkmi z Unilabs Slovensko. 

Test včas odhalí svalovú atrofiu vášho dieťatka

Spoločnosť aktuálne ako jediná na Slovensku ponúka okrem Testu bezpečnosti očkovania (TREC | KREC) aj druhý unikátny test, a to Test spinálnej svalovej atrofie (SMA). Minulý rok žilo celé Slovensko zbierkou na „najdrahší liek na svete“ pre štyri malé deti - Riška, Alexa, Alexandra a Amélie. Narodili sa so spinálnou svalovou atrofiou a rodičia prosili v zbierke o liek, ktorý ich deťom treba podať do druhého roka života. Ako tieto deti bojujú s chorobou, ktorá im znemožňuje normálny vývoj pohybových schopností, ľudia ďalej sledujú na ich facebookových stránkach. Ich rodičia veria, že génová terapia bude úspešná. 

SMA má totiž za následok svalovú slabosť, postupnú svalovú atrofiu, stratu pohybových schopností a neskôr aj schopnosť samostatne prehĺtať a dýchať. Toto nebezpečné genetické ochorenie sa vyskytne približne u jedného z 10 000 detí. Ak je však choroba diagnostikovaná skôr než nastúpia príznaky, znamená to pre dieťa lepšie vyhliadky v liečbe. Riešením, aby ste si raz nemuseli vyčítať, že ste niečo zanedbali už na začiatku života vášho dieťaťa, je Test spinálnej svalovej atrofie (SMA). Dokáže totiž už krátko po narodení identifikovať, či je dieťa nositeľom mutácie génu pre rozvoj spinálnej svalovej atrofie. Na test takisto stačia tri kvapky kapilárnej krvi z päty alebo z prsta. Cena je tiež 50 eur a opäť sú v prípade pozitivity možné konzultácie s odborníkmi z Unilabs Slovensko. 

Ak si oba nadštandardné novorodenecké testy, ktoré spoločnosť Unilabs Slovensko ponúka ako jediná na Slovensku, kúpite naraz môžete tak urobiť tu, ušetríte 21 eur. Istota, že je vaše dieťa v poriadku, je však na nezaplatenie. 

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Unilabs Slovensko.

]]>
Tue, 07 Dec 2021 17:00:00 2021-12-07 17:00:00 0
Kaley Cuoco sa nedrží veľkosti S. Pôvabná herečka je dôkazom toho, že na váhe nezáleží https://feminity.zoznam.sk/c/911621/kaley-cuoco-sa-nedrzi-velkosti-s-povabna-herecka-je-dokazom-toho-ze-na-vahe-nezalezi
Napriek tomu, že doba napreduje a čoraz viac sa kladie dôraz na dôležité témy psychického zdravia, bodyshaming sa najmä vo svete šoubiznisu čoraz viac objavuje.
Kaley Cuoco sa nedrží veľkosti S. Pôvabná herečka je dôkazom toho, že na váhe nezáleží
Kaley nepatrí k hviezdam, ktoré si držia veľkosť S za každú cenu
Tue, 07 Dec 2021 12:00:00

Napriek tomu, že doba napreduje a čoraz viac sa kladie dôraz na dôležité témy psychického zdravia, bodyshaming sa najmä vo svete šoubiznisu čoraz viac objavuje.

Už v seriáli Teória veľkého tresku, kde sa Kaley objavila ako jedna z hlavných postáv, zobrazovala predstaviteľku Penny. Pôvabná suseda, ktorá motala v snímkach hlavy chlapom, nepatrila k ženám, ktoré by sa mohli chváliť typickou modelkovskou postavou, no naopak bola obdarená ženskými krivkami. Počas toho, ako sa seriál natáčal, nikomu ani len nanapadlo komentovať postavu herečky - no krátko po tom, ako skončil, sa spustil kolotoč nevhodných poznámok.

Všetko sa to spustilo nevinnou fotografiou z premiéry, na ktorú zobrala herečka svoju sestru. Hneď po tom, ako zverejnila fotografiu na sociálnu sieť, sa spustila vlna komentárov, ktorá apelovala na jej väčšie bruško a celkovo kilá navyše. „Je to smiešne a zároveň tragické, že sa niečo také ľudia dokážu vôbec pýtať. Nie som tehotná. Pravdepodobne to bol zlý uhol. Seriózne, mali by ste byť ohľadom tejto témy ticho,'' adresovala fanúšikom, ktorí komentovali jej výzor. 

Prečítajte si: So svojím telom sa žena musí naučiť žiť: Kate Winslet o zbytočných diétach a o tom, ako sa dopracovať k spokojnosti so sebou

Na svojej postave pracuje

Kaley otvorene priznáva, že nikdy nepatrila k ultraštíhlym ženám, no napriek tomu, že na svojej postave pracuje, sa o to nikdy nesnažila. Práve naopak - uvedomuje si, že v rôznych životných etapách môže jej telo vyzerať inak aj kvôli stresu či nedostatočnému pohybu. Ťažkú hlavu si však z toho nerobí. 

„Som typ ženy, ktorá si musí stále kúpiť džínsy v troch veľkostiach, pretože nikdy neviem, akej veľkosti bude moje telo budúci deň,'' priznala otvorene predstaviteľka Penny, čím si získala priazeň najmä obyčajných žien. Nafúknuté bruško alebo kilá navyše nie sú pre Kaley prioritou, na ktorú sa sústredí. Podstatnejšie je pre ňu cítiť sa dobre vo vlastnom tele - a to bez ohľadu na to, kto čo hovorí. 

Neprehliadnite: Speváčka Adele otvorene o sebavedomí. Nabrať sa jej ho podarilo až po dlhých rokoch práce na sebe

]]>
Tue, 07 Dec 2021 12:00:00 2021-12-07 12:00:00 0
VIDEO: CHANEL predstaví v Paríži kolekciu Métiers d'art 2021/2022: Imaginárne svety inšpirované ôsmimi ateliérmi https://feminity.zoznam.sk/c/911619/video-chanel-predstavi-v-parizi-kolekciu-metiers-d-art-2021-2022-imaginarne-svety-inspirovane-osmimi-ateliermi
CHANEL požiadal studio REMEMBERS, aby vytvorilo animovaný film a ilustrácie.
VIDEO: CHANEL predstaví v Paríži kolekciu Métiers d'art 2021/2022: Imaginárne svety inšpirované ôsmimi ateliérmi
CHANEL predstaví v Paríži kolekciu Métiers d'art 2021/2022
Tue, 07 Dec 2021 11:00:00

CHANEL požiadal studio REMEMBERS, aby vytvorilo animovaný film a ilustrácie.

CHANEL požiadal studio REMEMBERS, aby vytvorilo animovaný film a ilustrácie.

Čítajte. Najkrajšie make-up paletky, ktoré sú vhodné aj ako darček: Docielite s nimi výnimočnú krásu

Osem modeliek blízkych módnemu domu CHANEL (Fran Summers, Pan Haowen, Mariam de Vinzelle, Rianne Van Rompaey, Loli Bahia, Mica Argañaraz, Lola Nicon and Akon Changkou) sú zobrazené  v imaginárnych svetoch inšpirovaných ôsmimi ateliérmi Métiers d'art (Lesage, Lemarié, Massaro, Maison Michel, Goossens, Desrues, Atelier Montex a Lognon).

Prečíajte si: Najkrajšie make-up paletky, ktoré sú vhodné aj ako darček: Docielite s nimi výnimočnú krásu

le19M je dejiskom na pozadí týchto animácií a ilustrácií, ktoré pôsobia živým a energickým dojmom. Inšpirované komixom manga, ako aj avantgardnou animáciou. Ako pocta kreatívnemu dialógu CHANEL s Métiers d'art odrážajú virtuozitu veľkých remeselníkov, ktorých oslavujú. 

Animácie oslavujú a kombinujú symboly módneho domu CHANEL, savoir-faire a architektúru budovy le19M.

Nepehliadnite: Obrátená francúzska manikúra ako hit jesene: Elegantná a chic zároveň

VIDEO: CHANEL Métiers d'art 2021/2022 by studio REMEMBERS

 

 

]]>
Tue, 07 Dec 2021 11:00:00 2021-12-07 11:00:00 1
Nastal koniec zážitkovým darčekom? Korona mení pravidlá, s týmito tipmi však na Vianoce zabodujete https://feminity.zoznam.sk/c/911498/nastal-koniec-zazitkovym-darcekom-korona-meni-pravidla-s-tymito-tipmi-vsak-na-vianoce-zabodujete
Personalizované darčeky sú nielen obľúbené, ale samotnému obdarovanému dávajú najavo aj to, že sme si pri výbere dali skutočne záležať. Wine Door Club prichádza s víziou jedinečných osobných darčekov, ktoré rozhodne potešia každého gurmána.
Nastal koniec zážitkovým darčekom? Korona mení pravidlá, s týmito tipmi však na Vianoce zabodujete
Nastal koniec zážitkovým darčekom?
Tue, 07 Dec 2021 10:00:00

Personalizované darčeky sú nielen obľúbené, ale samotnému obdarovanému dávajú najavo aj to, že sme si pri výbere dali skutočne záležať. Wine Door Club prichádza s víziou jedinečných osobných darčekov, ktoré rozhodne potešia každého gurmána.

Máme tu december, čo znamená len jediné. V kalendároch sa vynára obdobie sviatkov a v našich hlavách zas otázka, čím tento rok potešiť svojich blízkych. Vyčarovať im úsmev na tvári je v týchto časoch ešte o čosi dôležitejšie. Poradíme vám preto, ako vybrať originálny vianočný darček, z ktorého radosť pretrvá.

Aktuálna situácia nás z preplnených nákupných centier opäť vyhnala hľadať darčeky do online sveta, čo môže byť ešte ťažším orieškom. Nielenže sa vytráca akákoľvek atmosféra, produkty si nemôžeme pozrieť, ohmatať či skúsiť. Zabudnite však na nekonečné scrollovanie širokej ponuky na internete, v skutočnosti je hľadanie darčeka celkom jednoduché, stačí vedieť ako na to. 

Čo je pri výbere darčeka naozaj dôležité? 

Ešte pred samotným nákupom je dobré vedieť, na čo sa pri výbere darčeka zamerať. Čo všetko by sme teda mali zvážiť? Je vedecky dokázané, že vhodné dary dokážu medzi ľuďmi prehĺbiť a posilniť vzťahy. Chcete obdarovanému povedať, že vám na ňom záleží aj keď ste sa už dlho nevideli? Alebo sa mu naopak chcete poďakovať, za to, čo pre vás každý deň robí. Správnym darom sa dá dokonca naznačiť “Spomaľ, vychutnaj si život so svojimi milovanými tu a teraz.” Podľa psychológov by sme mali prihliadať na dva hlavné aspekty darčeka praktickosť a dlhodobejšie uspokojenie.

Praktickosť hovorí o tom, že by mal dar dávať zmysel a byť funkčný. Otázkou je, čo reálne aj s ohľadom na dobu v ktorej žijeme, vaši milovaní využijú? Svoju rutinu starostlivosti o pleť už mnohé dámy počas minulých lockdownov povýšili na dokonalú a sestry, či kamošky si teplákové súpravy zadovážili pre istotu v každej farbe. Praktický nebude ani tisící pár ponožiek či spodného prádla pre vášho partnera. Skúste to teda tento rok trochu inak. 

Druhým aspektom, na ktorý by sme podľa odborníkov mali pri výbere darčeka prihliadať je dlhodobejšie uspokojenie. Znamená to niečo, z čoho radosť nevyprší ešte skôr, ako si pripijeme na nový rok. Darček, ktorého životnosť síce nemusí byť nekonečná, no radosť či zážitok z neho pretrvá. Ak chcete, aby na vás obdarovaný spomínal, zamerať by ste sa mali na jeho pocity. 

Aj práve preto býva synonymum originálneho darčeka často skôr zážitok ako hmotná vec. Vďaka tomu sú dary ako poukážka do salónu, lístky na koncert či do divadla alebo adrenalínové zážitky stále viac obľúbené. Momentálne je však všetko uvedené ťažko využiteľné, skvelou alternatívou je preto darovať zážitok na doma.

Darček, s ktorým budú Vianoce, Silvester i celý ďalší rok o niečo pestrejšie  

Všetky vyššie uvedené kritériá a ešte oveľa viac ponúka darčekové víno vo forme predplatného. S touto originálnou myšlienkou prichádza online vínny klub Wine Door Club, ktorý je ideálnym miestom pre milovníkov nových chutí, vôní a zážitkov. Garantujeme vám, že s takýmto darčekom, krok vedľa neurobíte. Veď kto by už nemiloval víno? A nielen tak hocijaké, ale kvalitné víno, ktoré prešlo starostlivým výberom profesionálneho someliéra

A ako to celé funguje? Darček personalizujete tak, že si zvolíte typ selekcie a frekvenciu zasielania vín. Tá môže byť každý mesiac, každý druhý alebo každý tretí mesiac. Z takéhoto zážitku sa teda budú vaši blízki tešiť celý nasledujúci rok. Domov im prídu vždy tri rôzne, raritné vína, z toho vždy jedno slovenské. K vínam ukrytým v štýlovom boxe nechýba ani ich charakteristika a odporúčania na párovanie. Súčasťou je aj venovanie, ktoré bude niesť odkaz priamo od vás.

Vytrhnúť sa z reality bežných dní a prostredníctvom zmyslov vycestovať do Francúzska, Talianska či Nového Zélandu. Aj takúto možnosť sprostredkuje darčekové členstvo Wine Door Club, ktoré garantuje vždy nové vína, vďaka ktorým obdarovaný objavuje stále nové chute. Výhodou je nepochybne aj donáška kuriérom priamo domov a vstup do členského eshopu Pivnička.

Pre milovníkov romantiky aj nespútaných dobrodruhov

K prednostiam tohto zážitkového darčeka, ktorý sa dá jednoducho vychutnať aj v pohodlí domova, patrí jednoznačne jeho tvárnosť. Nielenže je predplatné vína nápaditým a cool darčekom, je aj univerzálne a poteší takmer každého. Či už ide o rodičov, ktorí si spoločne radi oddýchnu pri pohári dobrého vínka, alebo brata, ktorý miluje skúšať nové veci. Radosť ním urobíte partnerovi, ktorého naozaj nenadchne len tak hocičo, ale aj priateľke, ktorá zbožňuje prekvapenia.

DARUJTE K VIANOCIAM VÍNNE PREDPLATNÉ

 

 

]]>
Tue, 07 Dec 2021 10:00:00 2021-12-07 10:00:00 1
Úspešná stomatologička Silvia Brockman: Je to veľmi náročná práca na to, aby ste ju robili, keď vás nebaví https://feminity.zoznam.sk/c/911589/uspesna-stomatologicka-silvia-brockman-je-to-velmi-narocna-praca-na-to-aby-ste-ju-robili-ked-vas-nebavi
„Baví ma vylepšovať úsmevy,“ hovorí MUDr. Silvia Brockman, stomatologička venujúca sa estetickej stomatológii a protetike. O tom, že aj poukaz na dentálnu hygienu alebo konkrétny zákrok dokáže byť skvelý darček pod stromček, vás presvedčíme v interview, ktoré nám poskytla.
Úspešná stomatologička Silvia Brockman: Je to veľmi náročná práca na to, aby ste ju robili, keď vás nebaví
MUDr. Silvia Brockman, stomatologička venujúca sa estetickej stomatológii a protetike
Tue, 07 Dec 2021 09:00:00

„Baví ma vylepšovať úsmevy,“ hovorí MUDr. Silvia Brockman, stomatologička venujúca sa estetickej stomatológii a protetike. O tom, že aj poukaz na dentálnu hygienu alebo konkrétny zákrok dokáže byť skvelý darček pod stromček, vás presvedčíme v interview, ktoré nám poskytla.

MUDr. Silvia Brockman, stomatologička venujúca sa estetickej stomatológii a protetike. Odvetviu, ktoré sa vzhľadom na pokročilosť vedy, technológií a digitalizácie neustále posúva vpred míľovými krokmi. Nás v redakcii Feminity zaujímalo, ako vyzerá deň úspešnej zubnej lekárky a čo všetko sa za posledné roky v starostlivosti o zuby zmenilo.

Kedy sa vo vás zrodila myšlienka tejto profesie?

Môj dedko ma odmalička volal „doktorečka moja“. No v tom období som chcela byť všetko možné, len nie doktorka. Potom, oveľa neskôr, keď prichádzal čas vybrať si, kam by som chcela ísť po gymnáziu, som si uvedomila, že mojou túžbou je nejakým spôsobom pomáhať ľuďom. Zároveň  som si však uvedomovala, že ako kreatívny človek, ktorý potrebuje stále niečo tvoriť a vyrábať by mi všeobecná medicína nestačila, a tak som prišla k záveru, že medicínskym odborom, kde nejde len o vedomosti, ale primárne o zručnosť a tvorivosť je práve stomatológia. A urobila som najlepšie rozhodnutie, aké som mohla. Pretože ma toto povolanie absolútne napĺňa a našla som sa v ňom. Stomatológia je veľmi nadčasové povolanie.

Ako sa z vášho pohľadu zmenilo toto odvetvie za posledné roky? Možno v rozpätí, keď ste začínali a dnes?

Stomatológia je jedno z najrýchlejšie sa vyvíjajúcich sa medicínskych odborov vôbec. Stačí chvíľku zaspať na vavrínoch a stratíte prehľad. Je potrebné neustále sledovať, čo je nové na trhu, nielen materiálovo, ale aj nové postupy a spôsoby terapie. Pamätám si, že na štátnici z protetickej stomatológie bola aj otázka o 3D technológii, kde sa po naskenovaní zubov modeluje zub v počítači a následne sa vyrobí na počkanie frézovaním. A mali sme k tomu v knihe dva riadky. Vôbec som si to nevedela predstaviť. A keď som o pár mesiacov neskôr nastúpila ako absolvent v súkromnej klinike, tak som zrazu s touto technológiou mohla pracovať. Na Slovensku sa robí veľmi kvalitná stomatológia a treba neustále sledovať trendy a zlepšovať sa, ak sa chcete udržať na úrovni. Už to nie je ako kedysi, kedy boli dentisti, a zuby sa trhali, nezachraňovali. Teraz je prioritou urobiť všetko pre záchranu zuba. Lebo aj napriek tomu, že máme možnosti mostíkov a implantátov. Najlepší je vlastný zub.

Čo predstavuje súčasné revolučné trendy v oblasti stomatológie? V čom je budúcnosť?

Ako iné odvetvia, aj stomatológia sa digitalizuje, a tým sa zjednodušujú a zrýchľujú procesy. Na korunky sa nečaká dva týždne, ale hodinu, nepríjemné odtlačky nahradil intraorálny skener.. Úsmev sa plánuje v počítači. Na augmentáciu kostí vieme použiť už vlastný materiál, ktorý vyrobíme drtením intaktných zubov v drtičke. Kmeňové bunky je možné získavať z pulpy zubov, čo je budúcnosťou v regenerácii buniek. 

V klinike Smile Design Clinic sa venujete estetickej stomatológii a protetike. Čo považujete vo svojej práci za najväčší prínos?

Počas mojej už 12-ročnej praxe zubnej lekárky ma to stále viac a viac ťahalo k estetickej stomatológii. Nechcela som človeka iba zbaviť bolesti, ošetriť kaz, ale baví ma vylepšovať úsmevy. Sledovať, ako ľuďom stúpne sebavedomie a zrazu sa viac usmievajú vďaka mojej práci, ma vždy veľmi poteší. No zároveň to nie je všetko. Sú ďalšie veci, ktoré pacient potrebuje a pre mňa je najväčším prínosom na našej klinike, že mám ďalších kolegov, ktorí sa špecializujú na ostatné odvetvia stomatológie a navzájom sa dopĺňame a vieme pacienta doriešiť takmer po všetkých stránkach. Máme v tíme maxilofaciálnu chirurgičku MUDr. Kristinu Halmovú PhD., MPH., ktorá rieši všetky chirurgické zákroky, od implantátov, cez augmentácie umelej kosti, po resekcie a ďalšie chirurgické zákroky. Ďalej máme v tíme kolegyňu zapálenú pre stomatológiu, MDDr. Janku Karrah Vanekovú, ktorá pokrýva záchovnú stomatológiu a endodonciu. A veľmi dôležitou súčasťou je aj dentálna hygienička, bez ktorej sa nezaobíde ani jeden pacient. Takáto medziodborová spolupráca v rámci jednej kliniky je veľmi dôležitá a prínosná.

Aké sú tri najdôležitejšie vlastnosti dobrého stomatológa?

Zručnosť, precíznosť, no úplne najviac láska k stomatológii. Keď to nerobíme s láskou, tak tomu niečo chýba a nakoniec sa to na práci odrazí. Mám spolužiakov, ktorí prestali robiť stomatológiu, lebo ich táto práca nenapĺňala. A je to veľmi náročná práca na to, aby ste ju robili, keď vás nebaví.

Čo najviac alebo najčastejšie ničí ústne zdravie? A v čom je dôležitá dlhodobá prevencia?

V dnešnej digitalizovanej dobe máme jednak prístup k dostatku informácií a taktiež prístup ku kvalitnej zubnej starostlivosti. Prevencia je najdôležitejšia a apelujú na ňu zubní lekári a dentálne hygieničky, a  teda aj ľudia, ktorí neboli v detskom veku vedení k tomu, aby sa o svoje zuby starali, tak majú dnes dostatok motivácie z prostredia. Je všeobecne známe, že cukor spôsobuje zubný kaz a prirodzene, keď pijeme sladené nápoje a jemné potraviny s obsahom cukru, čo je mimochodom väčšina potravín, tak pri nedostatočnej domácej hygiene nám kaz vznikne. Tiež riziko vzniku kazu a parodontitídy je výrazne vyššie u fajčiarov. Ja osobne sa snažím pacientov motivovať, aby prestali fajčiť, aby zvýšili frekvenciu návštev u dentálnej hygieničky a taktiež čistiť zuby doma dôslednejšie. Tiež sa pacientov pýtam, aké majú stravovacie návyky, aby sme prišli na to, prečo majú zvýšenú kazivosť a poradím, čomu sa treba vyhýbať a samozrejme, odporúčame profesionálnu dentálnu hygienu štandardne 2x ročne. U parodontologických pacientov dokonca častejšie…

Ak by ste mali dať len jednu jedinú radu ohľadom zubného chrupu, čo by to bolo?

Starajte sa o svoje zuby aspoň tak, ako o svoj zovňajšok. Čím dlhšie si udržíte svoje zuby zdravé, tým viac si v staršom veku poďakujete.

Čo je z pohľadu estetickej stomatológie pre vás najväčšou výzvou?

Najväčšou výzvou je dosiahnuť prirodzenosť. Dosiahnuť prirodzený vzhľad umelých zubov nie je vôbec jednoduché. Je to moja každodenná výzva a stále sa tým pasujem. Keď ľudia nerozpoznajú, že máte nové zuby, vtedy je práca urobená dobre.  Ďalšou výzvou sú pre mňa pacienti, ktorí majú predstavu o krásnych zuboch inú, ako je tá moja. Väčšinou ide o dosiahnutie úsmevu, ktorý je príliš biely, a príliš umelý, a anatómia zubov zaniká, všetky sa na seba podobajú, a to robiť nechcem. Vždy sa snažím pacientovi vysvetliť, aká je prirodzená morfológia zuba a čo je pekné. Pokiaľ sa naše názory nespoja, tak do toho nejdem. Som však otvorená kompromisom a väčšinou spoločnú cestu nájdeme. Musím povedať, že zákonite platí, keď mi pacient úplne dôveruje a nesnaží sa ovplyvňovať moje postupy práce, tak je výsledok perfektný.

]]>
Tue, 07 Dec 2021 09:00:00 2021-12-07 09:00:00 1
Vianočné tradície známych Sloveniek: Prezradili, na čo nedajú dopustiť https://feminity.zoznam.sk/c/911618/vianocne-tradicie-znamych-sloveniek-prezradili-na-co-nedaju-dopustit
Vianočné sviatky sú obdobím, ktoré si všetci veľmi užívajú. Naše známe krásky nevynímajúc. My sme ich vyspovedali a zistili sme, aké majú doma tradície a na čo počas sviatkov nedajú dopustiť.
Vianočné tradície známych Sloveniek: Prezradili, na čo nedajú dopustiť
Vianočné tradície známych Sloveniek
Tue, 07 Dec 2021 07:30:00

Vianočné sviatky sú obdobím, ktoré si všetci veľmi užívajú. Naše známe krásky nevynímajúc. My sme ich vyspovedali a zistili sme, aké majú doma tradície a na čo počas sviatkov nedajú dopustiť.

Veronika Vágnerová

"Naše vianočné tradície začínajú, odkedy Alex vie už valkať cesto, tak pečením medovníčkov a ozdobovaním. Potom samozrejme máme vianočnú Pavlovku a tento rok budeme robiť aj vianočnú bábovku, s troškou perníkového korenia. Na obed, počas Štedrého dňa jeme pečené zemiaky, na ktoré si natrieme maslo, bryndzu, s kapustou. Večer manžel urobí rybu, ja robím šalát."

Prečítajte si: Najdlhšie trvajúce vzťahy nášho showbiznisu: Kto prekonal aj ťažké obdobia, no našiel kľúč k spoločnému šťastiu?

"No a buď máme kapustnicu, ktorú mamé každý rok od mojich rodičov, lebo otec vie robiť tú najlepšiu. Alebo šošovicovú polievku, prípadne rybaciu. Uvidíme tento rok, že ako sa rodina rozhodne. Takže toto sú také naše tradície. A potom samozrejme si zapneme Popolušku."

Magdaléna Šebestová

"Našou najväčšou tradíciou je, že sa stretne celá rodina u starých rodičov pri štedrovečernom stole a deti dostávaju darčeky na dvakrát. Keď som bola v zahraničí, bol práve toto moment, ktorý mi vždy najviac chýbal. Samozrejmosťou sú oblátky s medom, kapustnica a ryba."

Simona Brnová

"Milujem čas Vianoc je to jedno z najkrajších období v roku. Ja si potrpím na gýčovú výzdobu, čiže všetkého všade veľa. Svetielka, sviečky, ozdoby, prestieranie, všetko tak ako má byť. Ja zvyknem veľa piecť, všetky možné vianočné koláčiky. Samozrejme na jedálenskom stole nechýba nič, čo tam má byť. Veľa jedla, veľa sladkého."

Neprehliadnite: Nové ratolesti slovenského šoubiznisu. Bábätko pribudlo Márii Bartalos, ale aj tanečníčke Natálii Glosíkovej

"Každoročne robím môj vaječný koňak, ktorý podľa slov druhých je vynikajúci, takže ani tento rok tomu nebude inak. Budem robiť aj ten. Nikdy nezabudnem na imelo a pusu pod ním. Tiež milujem opekance (s makom) u mojich rodičov, bez nich si neviem predstaviť Vianoce."

]]>
Tue, 07 Dec 2021 07:30:00 2021-12-07 07:30:00 1
Ľad ako zázrak pre pleť. Aké účinky má na našu pokožku studená voda? https://feminity.zoznam.sk/c/911620/lad-ako-zazrak-pre-plet-ake-ucinky-ma-na-nasu-pokozku-studena-voda
Otužovanie naberá najmä v posledných mesiacoch na popularite. Na priaznivé účinky ľadovej vody nedá dopustiť mnoho ľudí - a zdá sa, že niekoľko benefitov tejto techniky je možné aplikovať aj na našu pleť.
Ľad ako zázrak pre pleť. Aké účinky má na našu pokožku studená voda?
Vyskúšajte ľadovú starostlivosť o vašu pleť
Tue, 07 Dec 2021 06:00:00

Otužovanie naberá najmä v posledných mesiacoch na popularite. Na priaznivé účinky ľadovej vody nedá dopustiť mnoho ľudí - a zdá sa, že niekoľko benefitov tejto techniky je možné aplikovať aj na našu pleť.

Otužovanie zrejme netreba dvakrát predstavovať. Táto technika, ktorá sľubuje nielen lepšiu imunitu, ale zároveň aj zmiernenie niektorých zdravotných ťažkostí, si popularitu získala najmä počas obdobia karantény. Jej benefity sú dokázateľné aj odborníkmi, a tak skutočne nejde len tak o žiaden trend, ale prospešnú techniku, ktorá vie pri správnom nastavení a užívaní priniesť výsledky. 

Ak nepatríte k ľuďom, ktorých tento trend zaujal, faktom je, že sa taktiež nemusíte ukárať o benefity, ktoré ľadová voda ponúka. Ice facial je totiž jednou z techník, ktorá v skutočnosti fungovala ešte skôr, než samotné otužovanie v ľadovej vode. Jej praktizovanie je jednoduché a dá sa skúšať priamo doma vo vlastnej kúpeľni. Pozostáva totiž z umývania si tváre ľadovou vodou.

Prečítajte si: Aj bez botoxu dokážete s pleťou zázraky: Tieto procedúry mu dokážu konkurovať a skvelé je, že sú neinvazívne

Stačí vám minimum 

Supermodelky si ľad nanášajú na tvár už roky. Práve ľad totiž dokáže pleť pekne natiahnuť, čím získate povestný babyface. Spomeňte si na vyštípanú tvár z prechádzky von. Naša pokožka vtedy dostáva akýsi boost, ktorý zlepšuje prekvenie a podľa najnovších prieskumov dokáže dokonca umývanie ľadovou tvárou odvádzať prebytočnú vodu z tváre, zbaviť nás prvotných zápalov či dokonca zničiť niektoré vyrážky. 

Najlepšie na tom vetkom je, že na to, aby ste túto techniku vyskúšali, skutočne nepotrebujete veľa. Naplňte misu vodou a vložte do nej kocky ľadu, kým sa potrebne neochladí. Následne si ňou umyte tvár, prípadne si môžete s neroztopenými kockami masírovať pleť. Zo začiatku môžete cítiť pocit nepríjemnosti, no ten by mal už po niekoľkých sekundách zmiznúť. Ak patríte medzi odvážnejšie, ponorte tak radšej tvár na niekoľko sekúnd do misy s ľadovou vodou. Pre čo najlepší efekt následne naneste gélovú, chladiacu masku alebo výživné sérum. 

Dávajte si však pozor na to, ak máte citlivú pleť. Ak to totiž s ľadom preženiete, môžu vám vzniknúť malé omrzlinky. Tak, ako pri všetkom - aj táto technika má svoje limity a menej je niekedy viac. 

Neprehliadnite: Vek je len číslo: Starostlivosť o pleť a oči vás vráti o niekoľko rokov späť, vďaka týmto produktom omladnete

]]>
Tue, 07 Dec 2021 06:00:00 2021-12-07 06:00:00 0
Milovanie si dokážete užiť aj s ochranou: Ako z neho vyťažiť maximum? https://feminity.zoznam.sk/c/911614/milovanie-si-dokazete-uzit-aj-s-ochranou-ako-z-neho-vytazit-maximum
Mnoho z nás si sex s kondómom nedokáže užiť tak, ako bez neho. Dá sa to však - stačí spoznať správne techniky.
Milovanie si dokážete užiť aj s ochranou: Ako z neho vyťažiť maximum?
Zažite ten najlepší sex a to bezpečným spôsobom
Mon, 06 Dec 2021 19:00:00

Mnoho z nás si sex s kondómom nedokáže užiť tak, ako bez neho. Dá sa to však - stačí spoznať správne techniky.

Používanie kondómu je pre mnohých mužov nielen mimoriadne neefektívne, ale zároveň ich uberá o sexuálny pôžitok. To sa automaticky zrkadľuje aj na uspokojení ženy, ktorá môže mať aj kvôli takejto maličkosti problémy s orgazmom. Problém však nie je v ochrane, ako si mnohí myslia. Aj keď pohlavný orgán opačného pohlavia pokrýva jemná gumená vrstva, faktom je, že aj s ňou sa dá sex naplno užiť.

Prečítajte si: Päť tipov pre lepší orgazmus. Nespoliehajte sa na partnera, rozkoš je hlavne v ženskej mysli

Vsaďte na správnu polohu 

Tá je v sexe oveľa dôležitejšia, než si myslíte. Správne nastavenie partnerov totiž dokáže skutočné zázraky - a to dokonca aj v prípade, že je muž o čosi menej obdarený. Aby ste dosiahli čo najväčší efekt vzrušenia, odporúča sa poloha na štyroch - takzvaný psík alebo jednoducho poloha zozadu. Ženské pohlavné orgány sa vtedy totiž stiahnu a vytvoria užší priestor, čo muža pri trení oveľa viac vzruší. Nehovoriac o tom, že lepší pocit z toho má aj samotná žena, ktorá má oveľa väčšiu schopnosť dosiahnuť orgazmus práve v takýchto polohách. 

Nech je to akokoľvek obľúbené, opakom, ktorý sa neodporúča, je rozhodne poloha, kedy je žena ''hore''. S ochranou sa totiž pri tomto nastavení viac natrápite, než si ho užijete. 

Nezabúdajte na pomôcky

Sex nie je len o bezduchom prirážaní a vybavení sa za pár minút, práve naopak. Ak si chcete milovanie užiť čo najviac, zapojte do neho všetky zmysly. Samozrejmosťou by mali byť ruky - či už vaše alebo partnerove. Zapojte ich do milovania a uvidíte, že váš sex dokáže byť plnohodnotným aj bez toho, aby ste sa zameriavali na to, že máte kondóm. 

Neprehliadnite: Sebavedomá diva v posteli. Zatočte s hanbením v spálni pomocou jednoduchých trikov od odborníkov

]]>
Mon, 06 Dec 2021 19:00:00 2021-12-06 19:00:00 0
7 vianočných tradícií kráľovskej rodiny, ktoré vás prekvapia: Pozrite sa, na čo nedajú členovia monarchie dopustiť https://feminity.zoznam.sk/c/911607/7-vianocnych-tradicii-kralovskej-rodiny-ktore-vas-prekvapia-pozrite-sa-na-co-nedaju-clenovia-monarchie-dopustit
Tradície kráľovskej rodiny sa v podstate rokmi nemenia a držia sa svojich zásad. Viete však, čo netradičné si v sviatočnom období doprajú? Odhaľte to spolu s nami.
7 vianočných tradícií kráľovskej rodiny, ktoré vás prekvapia: Pozrite sa, na čo nedajú členovia monarchie dopustiť
7 vianočných tradícií kráľovskej rodiny, ktoré vás prekvapia
Mon, 06 Dec 2021 12:00:00

Tradície kráľovskej rodiny sa v podstate rokmi nemenia a držia sa svojich zásad. Viete však, čo netradičné si v sviatočnom období doprajú? Odhaľte to spolu s nami.

 

Špeciálne stromčeky

O kráľovnej je známe, že miluje Vianoce a všetko s nimi spojené. Okrem písania vianočných pozdravov, ktoré rieši už od leta, si veľmi necháva záležať na zdobení stročekov. V jedálni je umiestnený tridsaťročný strieborný umelý stromček, ktorý je kráľovninou srdcovkou. Azda aj preto, že každú jednu ozdobu na neho kúpila alebo dostala ona sama.

Neprehliadnite: Kontroverzný život princa Charlesa nenápadne menil britskú monarchiu: Čo vyplávalo na povrch s odchodom princa Philipa?

Ďalší, ktorý má kráľovná v pracovni, majú napríklad povolené zdobiť len vnuci a vnučky. Najkrajší, živý stromček zdobia všetci spoločne a nikto pri tom nemôže chýbať. Ten je umiestnený v obývačke. 

100 ročné zvyky pri stolovaní

Prirodzene Štedrovečernú večeru, podáva sám šéfkuchár, ktorý vyrezáva a servíruje pečené rebrá alebo šunku na sviatočný stôl. Keď sa servírovanie skončí, kráľovná ponúkne šéfkuchára pohárikom whisky a prednesie prípitok.

Toto je vlastne jedinýkrát, kedy má šéfkuchár možnosť pripiť si s kráľovskou rodinou a popriať im aj pekné sviatky. Jeden z najstarších zvykov vôbec je niečo, na čo nedá kráľovná dopustiť a naozaj si na tom necháva záležať. 

Špeciálne menu a kokteily

Nezáleží na tom, či ide o oficiálny banket alebo rodinnú večeru, menu je vždy podľa zvyku kráľovnej písané vo francúzštine. Okrem chutnej večere si členovia rodiny vychutnávajú aj drinky. A to každý po svojom.

Najobľúbenejším kokteilom kráľovnej je Zaza, ktorý obsahuje francúzske aperitívne víno a gin. Jej syn, princ Charles zbožňuje čerešňové brandy, William a Harry zase domáci cider. Ten si dokonca kráľovská rodina vyrába sama.

Netradičné darčeky

Je pravidlom, že každý člen rodiny musí dostať jeden vtipný alebo veselý darček. Obdarúvajú sa malými drobnosťami, ktoré vyčarujú úsmev na tvári. Presne o tom im ide. Napríklad jedným z najobľúbenejších darčekov princa Charlesa je koženná toaletná doska, ktorú dostal od svojej sestry Anny. Mimoriadne si ju obľúbil a verte či nie, ale od tých Vianoc ho vraj zo sebou nosí na všetky zahraničné cesty. 

Čítajte tiež: Kráľovskú rodinu prenasleduje jeden škandál za druhým: Má princ Charles okrem Williama a Harryho ešte nemanželského syna?

Vianočný zápas

Priateľský futbalový zápas medzi princom Harrym a princom Williamom je veľmi obľúbenou klasikou.  Futbalové teamy tvoria členovia personálu a samotní princovia. Zaujímavosťou je, že team princa Williama má ako poznávacie znamenie ponožky klubu Aston Villa a team princa Harryho ponožky Arsenalu.

Pantomíma

No a v duchu smiechu, zábavy a humoru sa nesie aj časť po štedrovečernej večeri. Súčasťou kráľovských tradícií je totiž aj hranie pantomímy. Práve tú majú najradšej najmenší členovia rodiny.

Kráľovná si tieto chvíle tiež veľmi užíva. Dokonca aj ona sa aktívne zapája. Kým však nemala vnúčatá, bola len v pozícii pozorovateľa. 

Modlitba v kostole

Neodmysliteľnou súčasťou Štedrého dňa je bohoslužba v Kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame, na ktorej sa rodina zúčastňuje spoločne. Dokonca si pri prechádzke z nej povedia, o čo prosia a po čom najviac túžia. Odhaľujú si tak medzi sebou aj malé tajomstvá.

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 12:00:00 2021-12-06 12:00:00 1
Tretí LOCKDOWN: 5 tipov, ako sa doma nezblázniť. ZÁCHRANA v podobe smart vychytávky! https://feminity.zoznam.sk/c/911586/treti-lockdown-5-tipov-ako-sa-doma-nezblaznit-zachrana-v-podobe-smart-vychytavky
Pandémia koronavírusu nás opäť zatvorila za dverami našich príbytkov. Najbližšie dni si tak okrem programu doma, môžeme naplánovať nanajvýš výlet do prírody v rámci okresu. Tretí lockdown si však môžete aj užiť. Prinášame vám 5 zaručených tipov, ako sa doma nezblázniť. Užitočným pomocníkom je vychytávka od spoločnosti Samsungu - bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2. A navyše sú aj dokonalým tipom na vianočný darček.
Tretí LOCKDOWN: 5 tipov, ako sa doma nezblázniť. ZÁCHRANA v podobe smart vychytávky!
Tretí LOCKDOWN: 5 tipov, ako sa doma nezblázniť. ZÁCHRANA v podobe smart vychytávky!
Mon, 06 Dec 2021 10:00:00

Pandémia koronavírusu nás opäť zatvorila za dverami našich príbytkov. Najbližšie dni si tak okrem programu doma, môžeme naplánovať nanajvýš výlet do prírody v rámci okresu. Tretí lockdown si však môžete aj užiť. Prinášame vám 5 zaručených tipov, ako sa doma nezblázniť. Užitočným pomocníkom je vychytávka od spoločnosti Samsungu - bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2. A navyše sú aj dokonalým tipom na vianočný darček.

1. Aj v dome plnom ľudí si môžete dopriať čas len pre seba. Vychutnajte si svoju obľúbenú audioknihu či podcast. Ako bonus - ÚPLNE NERUŠENE. Slúchadlá od spoločnosti Samsung totiž disponujú funkciou potláčania okolitého hluku. Dokážu tak zredukovať až 98 percent zvukov na pozadí. Budete tak len vy a vaša chvíľka relaxu. K tomu zapálená sviečka, pohár prosecca a ideálny večer je na svete.

2. Doprajte si súkromný koncert v priestoroch vlastnej obývačky. So šiestimi odlišnými možnosťami nastavenia ekvalizéru v slúchadlách Galaxy Buds2 nájdete svoj perfektne vyladený zvuk, ktorý vás v momente prenesie na koncert obľúbenej kapely. Vizuálny zážitok v podobe video záznamu to celé už len vyšperkuje do dokonalosti.

3. Lockdown je ideálnym časom začať sa venovať samej sebe. Začnite športovať. Vybehnite na hrádzu, do lesa… Kráťte si dlhé dni športovou aktivitou. A v lete budete mať dokonalú postavičku ako bonus. Hoďte si bezdrôtové slúchadlá do uší, zapnite dynamickú hudbu a pôjde to samé. Vďaka trom veľkostiam štupľov v ušiach perfektne sedia, navyše sú najľahšie spomedzi všetkých štupľových slúchadiel. Sú tak ideálnou voľbou na šport.

4. Obchody a podniky sú zatvorené, začnite s turistikou. Aj vo vašom okrese sú miesta, ktoré stojí za to spoznávať. Budete mať pohyb a príroda vás nabije novou energiou. Spoločnosť vám aj pri tejto aktivite môže robiť štýlový módny doplnok, ktorý sa na trhu ponúka v štyroch farebných prevedeniach. Vydržia aj veľmi dlhú túru - pri plnom nabití vydržia až 5 hodín a obal ich nabije na ďalších 15 hodín. Nemusíte sa tak báť, že by vás uprostred výletu nechali v štichu.

5. Zabezpečte chvíľku ticha sebe a zároveň svojmu dieťaťu stopercentný pokoj pri učení. Darujte svojej ratolesti bezdrôtové slúchadlá. Pri online vyučovaní sú výbornou pomôckou. Vďaka tlmeniu okolitého hluku umožnia dieťaťu sa stopercentne sústrediť na učivo, navyše vďaka trom mikrofónom a jednotke snímania hlasu budú jeho odpovede jasné a zreteľné. No a vás, oslobodia od niekoľkohodinového počúvania školského výkladu.

Ak hľadáte tip na perfektný vianočný darček, Samsung Galaxy Buds2 poteší úplne každého. Spomedzi štyroch farebných prevedení (olivová, grafitová, fialová, biela) si vyberie žena, muž aj dieťa. V ušiach sú veľmi nenápadné a elegantné, majú bohaté funkcie a právom sú označované za jedny z najlepších slúchadiel do 150 eur na trhu.

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

]]>
Mon, 06 Dec 2021 10:00:00 2021-12-06 10:00:00 1
Basic kúsky, ktoré sú nevyhnutnosť nielen v zimnom období: Čo využite celoročne a aj o 10 rokov? https://feminity.zoznam.sk/c/911606/basic-kusky-ktore-su-nevyhnutnost-nielen-v-zimnom-obdobi-co-vyuzite-celorocne-a-aj-o-10-rokov
Tieto kúsky sú nadčasové, generačné a vynikajú minimalizmom. No a jednoznačne by ste ich mali mať vo svojom šatníku. Čo je túto sezónu must - have?
Basic kúsky, ktoré sú nevyhnutnosť nielen v zimnom období: Čo využite celoročne a aj o 10 rokov?
Basic kúsky, ktoré sú nevyhnutnosť nielen v zimnom období
Mon, 06 Dec 2021 09:00:00

Tieto kúsky sú nadčasové, generačné a vynikajú minimalizmom. No a jednoznačne by ste ich mali mať vo svojom šatníku. Čo je túto sezónu must - have?

Niektoré kúsky v šatníku sú skrátka doslova nesmrteľné. Nosia sa nielen sezónne, ale využijete ich aj po mnohých rokoch. Viete, čo sa do tejto kategórie radí a čo rozhodne nevyhadzovať? My áno.

Rovný vlnený kabát

Nosil sa pred dvadsiatimi rokmi a kráľom kabátov je dodnes. Najmä ak ho máte v ťavej hnedej, či čiernej, ide o kúsok, ktorý nikdy nesklame. Kedysi ho nosila vaša mama, dnes po ňom siahnete vy a verte, že o 10 rokov aj vaša dcéra.

Inšpirujte sa: Lady Gaga v novom filme House of GUCCI: Ako Patrizia Reggiani hviezdi v šperkoch BVLGARI

Pokiaľ investujete do kvalitného materiálu, naozaj ho viete využiť generačne. Ideálna je česaná vlna v kombinácii s kašmírom. Dobre sa to čistí a naozaj na ňom nebudete badať známky opotrebovania. 

Veľké klobúky

Slobodnejší spôsob obliekania, kedy sa naplno mohla prejaviť vaša osobnosť, bol doménou hippies éry, ktorej prvky dominujú v móde dodnes. Klobúky, ktoré v tom čase nabrali na popularite sú veľmi obľúbené aj teraz. 

Áno, dokonca aj v zimnom období. Siahnite pokojne po väčšom, no voľte ho skôr v tlmenejších farbách. Predsa len zima je ladená skôr v týchto tónoch.

Ikonické sako

Sako je klasický prvok, ktorý sa dá využiť na rôzne príležitosti a v stylingu ponúka nekonečné možnosti. Rovnako obľúbené sú kúsky, ktoré na postave sedia ako uliate, ale aj oversize verzie. V tomto prípade je to skôr o tom, v čom sa cítite pohodlne. 

Neprehliadnite: Seriálový hit Netflixu Halston: Vzostupy a pády celebritného dizajnéra, ktorého preslávila aj Jackie Kennedy

Nádherne pôsobí najmä v neutrálnych a prírodných tónoch, no smelo siahnite aj po kombinácii rôznych textúr a materiálov ako ľan, kašmír, koža, či bavlna.

 

 

]]>
Mon, 06 Dec 2021 09:00:00 2021-12-06 09:00:00 1