Presunúť na hlavný obsah

Nápoj z tejto superpotraviny ovládol svet: Je považovaný za elixír dlhovekosti

Zdravie

Krásna žltá farba je spôsobená kurkumou a toto tzv. zlaté mlieko je vo svete vďaka svojim benefitom čoraz populárnejšie.

Kurkuma je indický šafrán, ktorý je bežnou prísadou v ajurvédskej medicíne. Niet sa preto čomu čudovať, že aj v západnej civilizácii si ho nevedia ľudia vynachváliť. 

Čítajte: Najlepší nápoj týchto dní pred letom: Potrebujete len dve ingrediencie a za päť dní môžete zhodiť až päť kíl

V čom spočíva zázrak menom kurkuma?

Hlavnou zložkou je kurkumín, ktorý napríklad v kombinácii s čiernym korením a tukom, znásobí svoje benefity a pôsobí maximálne ako sa dá. Starý recept ajurvédskej medicíny je považovaný za prirodzený posilňovač imunitného systému, antivirotikum a antibiotikum. Čistí organizmus a zároveň prispieva k prirodzenému vylučovaniu. Čistí vnútorné orgány. Mimochodom je označovaný ako nápoj budúcnosti či dlhovekosti.

TIP: Najlepšie smoothie recepty na každý deň.

Nápoj dlhovekosti je silný v boji s rakovinou

Kurkumové smoothie má podľa odborníkov silné účinky v boji proti chemoterapii, rádioterapii a zlepšuje tiež činnosť mozgu. Má veľmi pozitívne účinky na činnosť obličiek, pečene a žalúdka a s ním spojený žlč. 

Kurkumové smoothie si pripavíte takto

Suroviny:

1 pohár mlieka (najlepšie je použiť kokosové prípadne kozie mlieko)
½ čajovej lyžičky kurkumovej pasty
1 lyžička kokosového oleja
škorica
med
vanilka

Mohlo by vás zaujímať: Najhoršie potraviny, ktoré si do tela vpúšťame: Sme z nich vyčerpaní bez toho, aby sme si to uvedomovali

Postup:

Pohár mlieka privedieme k varu, odstavíme nabok, pridáme 1/2 čajovej lyžičky kurkumy a dôkladne premiešame. Počkáme, kým nápoj vychladne a následne pridáme lyžičku kokosového oleja a med. V 1/3 mlieka rozmiešame kurkumu, pridáme dve tretiny mlieka a med.  

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe