Presunúť na hlavný obsah

Aj členovia kráľovskej rodiny sa v lete vyberú na dovolenku: Neverili by ste, aké pravidlá musia dodržiavať

Zahraničné celebrity

Či už ide o kráľovnú Alžbetu II., alebo princa Williama s manželkou Kate, pravidlá platia pre každého. Neverili by ste však, aké.

Všetci musia za kráľovnou

Aspoň chvíľku z leta musia všetci členovia kráľovskej rodiny stráviť v Škótsku, konkrétne na Balmoralskom zámku, kde si kráľovná každoročne užíva svoje prázdniny. Je to tradícia, ktorá sa nezmenila za celý jej život, pričom by sa dalo povedať, že z nej samotná kráľovná urobila už takmer nepísané pravidlo.

Inšpirujte sa: Kráľovské diéty podľa Kate Middleton a Meghan Markle: Takto sa udržiavajú vo forme princezné

Spoločne tak niekoľko dní piknikujú, prechádzajú sa a užívajú si čerstvý vzduch a krásy Škótska. Kráľovná to tam vraj naozaj miluje, obklopená prírodou a množstvom rodinných psov si nevie predstaviť krajšiu dovolenku.

Mohlo by vás zaujímať: Tehotenstvo Pippu Middleton zmenilo: Sestra vojvodkyne zaradila do svojej rutiny aj tento cvik vhodný pre bábätko

Neletia v tom istom lietadle

Ak ste si mysleli, že princ George bude so svojím otcom všade lietať spoločne, nie je tomu tak. Po tom, čo dovŕši dvanásť rokov, budú podľa protokolu musieť spoločne s otcom lietať oddelene aj na dovolenku. Toto pravidlo sa zrejme zaviedlo na to, aby sa predišlo leteckým katastrofám, pri ktorých zahynie celá kráľovská rodina, smrteľníkom však môže prísť ako absurdné, no nie?

Niektoré veci v jedálničku nemajú

Napríklad mäkkýše. Tie má kráľovská rodina zakázané aj počas dovolenky. Prečo? Z jedného jednoduchého dôvodu. Možno otrávenia sa pri tomto druhu potravy zvyšuje viac ako je bežné a kráľovská rodina nemôže predsa riskovať naozaj nič. Je to však škoda,  práve mäkkýše sú totiž počas dovolenky pri mori skutočnou pochúťkou, nemyslíte?

Nefotia sa

A tým myslíme ani „selfie“. Keby ich ktokoľvek oslovil a poprosil ich o spoločnú fotografiu, musia odmietnuť. Kráľovská rodina totiž nemôže byť na akejkoľvek fotografii, ktorá nie je oficiálne povolená, tobôž nie v niekoho mobile. Preto majú rozdávanie selfie či autogramov prísne zakázané a toto pravidlo sa snáď nikdy nezmení.

Nenechajte si ujsť: Nízkosacharidová strava vás dostane do formy za 7 dní: Skúste to ako vojvodkyňa Kate Middleton

Žiadne monopoly?

Presne tak. Ani malý George či Charlotte si nemôžu počas letných radovánok skrátiť večer hrou s rodičmi. Toto pravidlo prezradil sám princ Andrew, pričom jeho dôvod môžeme len hádať. Žeby boli členovia kráľovskej rodiny príliš súťaživí alebo je to v niečom inom? Ktovie, v čom tkvie takýto banálny rozkaz, ktorým sa musia riadiť ešte aj na dovolenke.

Čierna róba v kufri

Aj tá je výsadou každého člena rodiny. Je jedno, ako ďaleko sa Alžbeta II., Harry alebo William vyberú, v kufri musia mať vždy pribalený jeden čierny outfit v prípade, že by sa museli z dovolenky náhle vrátiť a zúčastniť sa neplánovaného pohrebu. Na toto väčšina z nás ani nepomyslí, však?

Prečítajte si aj: Meghan Markle sa vžíva do role vojvodkyne: Neuveríte, od koho prijíma rady ohľadne svojho outfitu

Viete si predstaviť takéto pravidlá na svojej dovolenke?

spolu hlasovalo 264 ľudí

Áno
103
Nie
161