Presunúť na hlavný obsah

Super jednoduchý cvik mŕtvy chrobák: Je účinnejší než obľúbené planky a takto vyrysuje brucho

Zdravie a relax

O plankoch či tzv. doskách sa donedávna hovorilo ako o najlepších cvikoch na spevnenie jadra tela, postavy. To však už najnovšie neplatí a viete, ktorý cvik ho nahradil a je vraj ešte účinnejší?

Deadbug alebo mŕtvy chrobák nahradili planky 

Oslovená odborníčka na cvičenie, Hopkinson, pre magazín Womenshealth prišla s tým, že na posilnenie jadra postavy existuje ešte niečo účinnejšie než populárne planky alebo dosky. Tento cvik sa označuje ako mŕtvy chrobák v angličtine tzv. deadbug. Podľa odborníčky je to jeden z najlepších základných ťahov, ktoré sa prevádzajú na podlahe s rozdielom, že nemusíte byť nasmerovaný k zemi ako pri plankoch. Ležíte na chrbte. 
 

Zaberajú pri ňom viaceré svalové skupiny aj myseľ 

Super jednoduchý cvik, mŕtvy chrobák, zapája viacero rôznych svalových skupín. Takže nemusíte byť kvázi v jednej polohe dosky a vydržať v nej, ale sa pohybujete pri tomto jednom cviku. Je to taký mix, pri ktorom zapájate ramená, brušné svaly a stehná, čiže najčastejšie ženské problematické partie tela. No výhodou je, že zapájate aj mozog. Vďaka zaberaniu jednotlivých svalových skupín zlepšujete celkovú silu tela viac. Silné jadro je základom a podporou pre celé vaše telo. 
 
 

Ako na to? 

Ľahnete si na chrbát s rukami nad ramenami, ktoré držíte pred sebou v stabilite, v sile. 
 
1. Striedavo potom dvíhate ľavú nohu k pravej ruke a opačne. Preto musia byť ruky v stabilite, nepokrčené,  a manipulujete len nohami, ktoré dvíhate. 
 
2. Ubezpečte sa, že dolná časť chrbta zostane na podlahe, ale rovnako v stabilite, aby ste sa nepresúvali po cvičebnej podložke. 
 
3. Ak už si budete cvikom istí, potom môžete vziať do rúk aj menšie činky, vďaka čomu dosiahnete aj lepšie výsledky

Koľko času cviku venovať?

Podľa odborníčky Hopkinson je dostačujúce množstvo zopakovať tento cvik v 2 až 3 sériách po 8 opakovaní denne, aby sa dostavili výsledky v podobe silnejšieho jadra a spevnenia postavy. 
 

Pomaly ďalej zájdete a nezabúdajte na dýchanie

Pri tomto cviku nezabúdajte ani na správne dýchanie. Platí zásada, vdychovanie pomaly a cez nos a vydychovanie energicky ústami. S cvikom neponáhľajte, pri všetkom platí, že keď pracujete pomaly a stabilne, viac dosiahnete. V opačnom prípade by ste si mohli ublížiť, zablokovať sa. Ak chcete teda posilniť jadro postavy najlepšie, vyskúšajte zaradiť tento cvik do svojej cvičebnej rutiny.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe