Presunúť na hlavný obsah

Vydala som sa za muža, ktorý žije na druhom konci sveta: Až takto som zistila, že tento vzťah je pre mňa ideálny

Partnerské vzťahy

Čo myslíte, je vzťah na diaľku predurčený na neúspech? Ak ste sa domnievali, že áno, mýlite sa. Ak do toho obaja idú totiž naplno, dokáže aj takáto láska fungovať.

Elena nebola v oblasti lásky žiadnym nováčikom. Aspoň si to myslela. Nakoľko bola trikrát zasnúbená, no vždy to skončilo neúspechom, na skutočnú lásku už vlastne neverila. Všetko sa však zmenilo vo chvíli, keď stretla Paula. 

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

Nečakané stretnutia bývajú tie najlepšie

”Zoznámili sme počas môjho pracovného pobytu v Číne. Naša firma tam otvárala výrobu a ja som bola na ročnom školení. Paul tam žil už niekoľko rokov. Ešte počas svojho štúdia na strednej ho veľmi zaujímala čínština a na vysokej si zvolil prekladateľstvo za obor, ktorému sa chce venovať. V dvadsaťpäťke sa tam presťahoval. Najskôr sa živil ako turistický sprievodca v Pekingu, napokon sa stal fotografom na voľnej nohe a veľmi dobre sa mu darilo. Zoznámili sme sa na jednej vernisáži. Naše vzájomné sympatie boli od začiatku neprehliadnuteľné a všetci ich videli. Mimoriadne mi imponoval a môžem pokojne povedať, že aj ja jemu. No a keďže som tam takmer nikoho nepoznala, padlo mi dobre, že som našla niekoho, kto mi bol od začiatku celkom blízky.”

Neprehliadnite: Na radu manželovej sekretárky sme išli do tohto rezortu na dovolenku: Jedna zo žien si dala dolu vrchný diel a potom...

Paul a Elena sa začali stretávať pravidelne. Hoci na začiatku išlo o veľmi silné kamarátske puto, pár mesiacov pred Eleniným odchodom sa to premenilo na lásku. A Paul Elenu z čista jasna požiadal o ruku. ”Bol naozaj skvelý. Milý, nežný, láskavý a chápavý. Cítila som, že ma ľúbi naozaj bezpodmienečne a okmžite, bez akéhokoľvek váhania som mu povedala ”áno”. Aj keď som si bola veľmi dobre vedomá toho, že ja žijem na Slovensku a on v Pekingu. Vedela som, že to nebude ľahké, no obaja sme do toho padli absolútne spontánne.”

Láska na diaľku dokáže fungovať, len musíte chcieť

Elena sa vrátila do Bratislavy a Paul zostal v Číne. Takto fungovali presne päť mesiacov. Potom sa vzali. Rozprávková svadba sa konala v malebnom Toskánsku a svadobnú cestu si užili tri týždne vo Vietname. No potom ich opäť čakal návrat do reality. Paul musel v Pekingu dokončiť kampane, ktoré mal zazmluvnené, Elena potrebovala dodržať pracovnú zmluvu, ak chcela byť povýšná. Dohodli sa, že ešte rok to vydržia takto a potom sa Paul presťahuje na Slovensko. ”Áno, môj manžel rok žil tisíce kilometrov odo mňa a počas toho obdobia sme sa videli len dvakrát. Aj keď nášmu vzťahu okolie nedávalo veľké šance, my sme to ustáli. Viem, že láska na diaľku dokáže fungovať. Len si musíte uvedomiť, že vzťah je práca na plný úväzok. A musíte na ňom pracovať, či spolu trávite 24 hodín denne, alebo sa len vidíte cez facetime."

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus