Presunúť na hlavný obsah

Keď sa žena začne správať takto, muž uvidí bohyňu v každej druhej: Neurobte rovnakú chybu

Sex a vzťahy

Náš kamarát Lukáš si nikdy nemyslel, že by bol schopný podviesť svoju manželku. Vždy mal predstavu o vzťahu a vedel, že nevera v ňom nemá čo hľadať, zvlášť, keď si dvaja niečo sľúbia pred oltárom. Bol zo starej školy a preto sám neveril, že by sa nevery jedného dňa dopustil.

Viem, nemala by som ho môjho kamaráta Lukáša ľutovať, pretože sa zaradil do dlhého zoznamu neverníkov, ale keď si vypočujete jeho príbeh, možno vám ho tiež príde tak trocha ľúto... 

Bol presvedčený, že je dokonalá

Lukáš si vzal Anetu pomerne mladý, a bol presvedčený, že jej bude verný do konca života. Vedel totiž, že je to dobrá žena, bude aj dobrá manželka a skvelá matka jeho detí. Jednoducho na nej nevidel chybu, pretože bola tak povediac dokonalá a všetko zvládala s ľahkosťou a so stoickým pokojom, čo na nej na začiatku ich vzťahu aj samotného manželstva skutočne veľmi obdivoval a vážil si na nej. 

Mohlo by vás zaujímať: Svet je skutočne malý: To, že nevera praskne práve týmto kurióznym spôsobom by som v živote nečakala

Rokmi som bol z tej dokonalosti unavený

Postupom času, keď už ako manželia žili istú dobu, začal tú jej dokonalosť vidieť v negatívnom slova zmysle. Pred manželstvom bývala Aneta aj spontánna. Vedela sa baviť. Vedela sa nechať nahovoriť v rámci zábavy na veľa vecí: „No akonáhle sa stala moja manželka a začali sme viac myslieť na budúcnosť, na naše kariéry, na to, aby sme zabezpečili svojim budúcim deťom plnohodnotný  život so všetkým, čo k tomu patrí, akoby sa niečo zmenilo. Všetka jej spontánnosť, uvoľnenosť, dievčenská veselosť či bezstarostnosť sa šmahom prútika vytratila. Ostala len tá jej dokonalosť a perfekcionizmus, z ktorých som bol rokmi unavený,“ objasňuje nám Lukáš. 

Čítajte tiež: Dodnes si vyčítam, že som chcel svoju ženu podviesť: Toto bol moment, keď som zatúžil po inej

Po pôrode sa vytratil všetok záujem, ostal len chlad 

Situácia sa zhoršila, keď ostala jeho manželka tehotná. Obaja sa z jej stavu tešili, ale Aneta začala svoj stav podľa neho aj preceňovať: „Zrazu nemohla to, ono, no nie že by nemohla, bola zdravotne na tom v úplnom poriadku, len dieťa sa stalo jej prioritou, ale až prehnane. Po pôrode som sa ocitol skutočne v nejakom zvláštnom manželstve. Samozrejme, že som rozumel tomu, že dieťa je momentálne priorita. Ale cítil som, že som pre ňu vzduch. Navonok bola stále dobrá manželka, ktorá sa starala bez debaty o domácnosť, skvelá matka, ktorá presne vedela, čo robiť. Ale ako žena sa stala chladná, nezaujímavá, neprístupná. Smiala sa len v blízkosti syna a manželské povinnosti sa pre ňu stali akousi rutinou. Prisahám, niekedy som mal skôr pocit, akoby som ju znásilňoval, akoby len čakal, kedy si urobím svoje a nechám ju na pokoji, aby sa mohla venovať plánovaniu nového dňa,“ pokračuje v rozprávaní náš kamarát Lukáš. 

Bola stelesnením nespútanosti a jednoducho sa to stalo

Potom sa na scéne objavila žena, ktorá bola pre Lukáša stelesním nespútanosti, odvahy, zábavy. Linda ho rozosmievala, prekvapovala, už len jej bezprostrednosť a úsmev bolo pre neho radosťou prísť do práce a odchod z nej k jeho chladnej manželke, bol ako za trest. „Raz sme sa ako kolegovia dohodli, že pôjdeme na koncert našej obľúbenej kapely v neďalekom podniku. Volal som Anetu, ale ona sa na mňa len pozrela, vraj či mám znova 18. Že z toho ona už dávno vyrástla. Navrhol som jej, že malého nám postrážia predsa starí rodičia, argumentoval som tým, že sme spolu ako pár neboli už celú večnosť. Neúspešne. Tak som pozval Lindu a bol to neskutočný večer. Samozrejme, že bez drinkov sa to nezaobišlo, ale neboli sme natoľko opití, aby sme nevedeli, čo robíme. Nedokázal som jej odolať, a hoci ma trápi do dnešného dňa, že som manželku podviedol, bola to po rokoch najkrajšia noc v mojom živote,“ priznáva sa Lukáš k svojmu prehrešku, pre ktorý má stále výčitky svedomia. 

Neprehliadnite: Bola som mu neverná, lebo to bolo zakázané: Jedna osoba mi však otvorila oči a vyšla som s pravdou von

Zaujíma vás, či vo vzťahu s Lindou pokračoval? „Nemohol som. Bolo to krásne, ale obaja sme vedeli, že to tým končí. Linda onedlho na to odišla z firmy a ja sa snažím s Anetou opäť dosiahnuť, čo bolo, aj keď to ide len veľmi ťažko. No nechcem jej byť znova neverný. Ak to urobím znova, príde aj ďalší raz a to nemôže riskovať...“ končí svoje rozprávanie náš kamarát. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus