Presunúť na hlavný obsah

Odkedy som mamou, môj život sa zásadne zmenil: Topmodelka Martina Krnáč Valková otvorene o príchode detí

Slovenské celebrity

Nádherná topmodelka Martina Krnáč Valková nám prezradila, ako sa zmení život celosvetovo žiadanej a uznávanej topmodelky s príchodom detí. Čo všetko to obnáša a dá sa na to vôbec v hekticom, modelingovom svete pripraviť?

Ako sa Tvoj život zmenil, odkedy si mamou?  

Môj život je diametrálne iný. Žila som medzi Parížom a New Yorkom, veľa cestovala kvôli foteniam. Bola tam veľká dávka slobody. Keď som nepracovala mohla som sa venovať svojim koníčkom, cvičiť, chodiť na surf tripy. Teraz mám dve malé deti, tak je to najmä o nich, vymýšľať program pre nich. Starať sa o chod domácnosti. Sú tam isté stereotypy.

Keď to spätne porovnávaš, aký je život úspešnej topmodelky na vrchole kariéry a topmodelky mamy?  

Byť matka na plný uväzok je podľa môjho názoru náročnejšie ako byť modelka. Je to nepretržitá 24/7 h starostlivosť, najmä keď sú deti maličké. Moje deti maju 4,5 a 2 roky. Obe ma potrebujú mať na dosah. Takže, rozhodne nechcem nikam cestovať za prácou a rozmýšľať, či sú v poriadku. Joníka ešte dojčím a je na mňa veľmi naviazaný.

Mohlo by vás zaujímať: Fitness rutina Simony Brnovej, ktorú si zamilujete: Nezaberie vám veľa času, no získate dokonalú postavičku

Pracuješ aj popri deťoch? Dá sa vôbec skĺbiť úloha dvojmamy a práca?

Odkedy mám dve deti nepracujem. Venujem sa iba deťom a rodine. Keď som mala iba dcéru, rozbiehala som dnes už úspešný detský obchod s nábytkom, kočíkmi a príslušenstvom a sem-tam som zobrala aj nejaké fotenie, ale bolo toho na mňa veľa. Modeling som zatiaľ dala na “on hold” a uvidíme, kedy a či začnem opäť fotiť. Najskôr sa musím dostať do modelingovej “formy”. 

Čoho si sa v rámci kariéry popri deťoch musela vzdať? 

Na nejakú veľkú kariéru popri deťoch veľmi neverím. Dá sa asi všetko skĺbiť, ale myslím si, že nie úplne bez následkov. Nenazvala by som to “vzdať”. Proste prirodzene nemám čas a kapacitu žiť život tak, ako keď som deti nemala. Napríklad byť dlhšie hore večer môže negatívne ovplyvniť nasledujúci deň. Tiež sa viac bojím zranení pri športovaní. Som asi celkovo opatrnejšia. 

Je niečo, čo si o sebe zistila, až keď si sa stala mamou?

Koľko žena - matka dokáže. "Na pokraji svojich síl", ale pre svoje dieťa všetko vydrží.

Ako vyzerá tvoj deň?

Vstávame okolo 7.30, urobím raňajky, Julianku chystám do škôlky. Manžel ju cestou do práce vezie do škôlky. Potom prichádza “naša” Katka (opatrovateľka, kamarátka, krstná mojich detí) a ja idem cvičiť alebo behať. Potom pripravujeme obed, Jonathana ukladám po obede spať. Pokiaľ spí, buď idem nakúpiť, vybaviť, alebo si doprajem, žiaľ, stále viac nutnú udržbu tela (smiech). O 15.30 idem po dcéru do škôlky a odtiaľ ideme na ihrisko, bicyklovať alebo plávať. Večeriame všetci spolu, okolo 21.00 deti ukladáme spať. 

Čo máš na rodičovstve najradšej?  

Ten pocit hrdosti, že som dokázala dať život. Nie je samozrejmosť mať zdravé dieťa. Pre mňa sú tehotné ženy tie najkrajšie. Cítiť v sebe život a tešiť sa na stretnutie so svojím dieťaťom je najkrajší pocit! Najradšej mám také dni, keď spolu veľa zažívame. Deti sa neustále menia, je krásne ich pozorovať a podporovať. Škoda, najradšej by som zachytila všetky tie momenty aj s vôňou, keď boli obaja ešte bábätká.

Neprehliadnite: Jednoduché letné účesy, ktoré vás zmenia v priebehu pár minút: Nechajte sa inšpirovať známymi Slovenkami

- Najčítanejšie -