Presunúť na hlavný obsah

Evolúcia Miss Slovensko: Posledné desaťročie sa ideál krásy menil, no posledné víťazky majú predsa len niečo spoločné

Slovenské celebrity

Ak sledujete súťaž Miss Slovensko pravidelne, tak ste určite postrehli, ako sa menil prototyp krásy za posledných desať rokov.

Zabudnuté krásky

Hovoria vám niečom mená ako Marína Georgievová, Michaela Ňurciková? Pravedodobne asi nie veľa. A zrejme si ani ich tváre veľmi nevybavíte. Pravda je, že práve tieto ženy sa stali Miss Slovensko v roku 2010 a 2011, no potom ako by sa po nich zľahla zem. Neplnia bulvárne plátky, na Instagrame ich ťažko vypátrate. Bývalé kráľovné krásy aj napriek predpokladom mali možnosť preraziť, no svoju šancu nevyužili. Pravda je však i taká, že pred desiatimi rokmi boli dievčatá menej priebojné ako dnes, čo je už vidieť aj na spôsobe komunikácie, prezentovania sa. Nayše, v tej dobe pôsobili dievčatá viac dospelo, teda staršie a tento prototyp je dnes už nahradený prirodzenejším vzhľadom.

Silné mená

Roky 2012 a 2013 patrili misskám, ktoré určite poznáte. Pred ôsmimi rokmi si titul odniesla známa blondína Kristína Krajčírová a o rok neskôr jedna z najznámejších missiek vôbec - Karolína Chomisteková. Narozdiel od predchádzajúcich žien, oni využili svoju príležitosť a popularitu si udržujú i dnes. I keď blonďavá Kristína menej, Karolína sa snaží bodovať predovšetkým ako influencerka. Kvôli tomu sa po pár rokoch vzdala aj riadenia súťaže. Navyše, v prospech Karolíny nahrávala aj neuveriteľná podoba s modelkou Adrianou Limou. 

Prečítajte si: Začať sa udržiavať vo forme po 35-tke je pomerne neskoro: Na toto nedá dopustiť Simona Brnová už roky

Aj tieto boli Miss

Nasledujúce dva roky boli opäť zvláštne. Vyhrávali typy žien, ktoré určite boli krásne, ale chýbala im tá iskra, ktorá by im pomohla udržať sa na výslní oveľa dlhšie. Brunetka Laura Longauerová síce má na svojom konte už tri korunky krásy, ale stále jej nestačia na to, aby zaujala ako iné víťazky. A  misska, blondína Lujza Straková je na tom podobne. 

Najvýraznejšie meno

To jednoznačne v tomto smere má modelka Kristína Činčurová. Ako jedinej sa jej podarilo zaujať vo svetovom modelingu a to aj s titulom Miss, čo nebýva veľmi bežné. Kristína zvíťazila v roku 2016. A to na plnej čiare. Pôsobila totiž inak, ako predchádzajúce ženy, v prvom rade prirodzenejšie - viac svetovo. Štíhla postava, plné pery, blond vlasy a prenikavý pohľad. Kombinácia, vďaka ktorej Kristína pred rokmi hviezdila na prehliadke dizajnéra Elieho Saaba ako nevesta predvádzajúca šaty z kolekcie haute couture za tisícky eur. A toto je pocta, po ktorej túžia mnohé svetové modelky. 

Neprehliadnite: Dovolenka podľa známych osobností: Dara s dcérkou sa vybrali do Talianska, prezidentka Čaputová ide príkladom

Snaha o zmenu

V roku 2017 si vysnívaný titul odnášala ryšavá rodáčka z Bratislavy Hanka Závodná, čo prekvapilo mnohých. Na druhej strane, celkom chápeme, že sa organizátori snažili oživiť trochu prototyp víťaziek a tiež voliť víťazku, ktorá je prirodzenejšia, rovnako ako to bolo v prípade Kristíny. Ani ohnivá hriva jej nezabezpečila pozornosť. Dnes sa viac utiahla do ústrania. 

Blond éra

Posledné tri roky sú víťazky blondíny. Náhoda? Možno áno, možno nie. Ale zjavne blond hriva, dlhé nohy a plné pery sú práve tou kombináciou, ktorá vám zabezpečí víťazstvo. I keď o prirodzenosti tu veľmi nemôže byť reč. Najmä víťazka z roku 2018, Dominika Grecová, nepôsobila prirodzene, čo bolo po nastolenom trende trochu sklamaním. Trochu to vylepšila víťazka o rok neskôr, Frederika Kurtulíková, ale tento rok to opäť nebolo o 100%-tnej prirodzenosti. Víťazka posledného ročníka je taktiež krásna žena, či sa jej podarí zaujať, to ukáže čas. 

Mohlo by vás zaujímať: Známe Česky a Slovenky, ktoré sa nedávno stali mamičkami, si užívajú leto. Ako vyzerajú krátko po pôrode?

- Najčítanejšie -