Presunúť na hlavný obsah

Otehotnela som so svojím nezáväzným sexuálnym partnerom: Myslela som, že nás čaká spoločná budúcnosť

Partnerské vzťahy

No to bol omyl. Hoci ani jednu túto vec Emily neplánovala, stala sa realitou. Čakala dieťa s chlapom, s ktorým mali jasne zadefinované pravidlá. Sex a nič viac. A on to meniť nemienil.

Jeden okamih a rozhodnutie dokáže ovplyvniť celú našu budúcnosť a smerovanie

Saša narozdiel od jej kamarátok nikdy nepatrila medzi typy, ktoré sa túžia usadiť. Odjakživa preferovala skôr bohémsky štýl života. Nemala stabilnú prácu, skôr si privyrábala príležitostnými brigádami. A to aj včase, keď mala po tridsiatke. 

Milovala totiž cestovanie. Hneď ako dovŕšila osemnásť odišla za posledné našetrené peniaze do Thajska a zostala tam dva roky. Potom sa presunula na Bali, do Vietnamu, Singapuru a napokon do Argentíny. Milovala dobrodružstvá, pocit slobody a voľnosti. A nikdy sa jej na tom nezdalo nič zvláštne. Skôr nechápavo hľadela na svoje kamarátky, ktoré si zakladali rodiny. Vôbec nebola ten typ, ktorý by sa cítil na dieťa. Mala z toho paniku a hrôzu. Doslova.

Pozri tiež: Ženy riešia postavu, muži niečo úplne iné: Pri sexe venujú pozornosť skôr tomuto

Keď prišla na Slovensko na svadbu svojej najmladšej sestry, nečakala, že jeden okamih a rozhodnutie ovplyvní celú jej budúcnosť a ďalšie smerovanie. "Jana sa vydávala celkom nečakane, vždy do všetkého išla bezhlavo. Jedine to sme my dve mali spoločné. Inak sme boli ako oheň a voda. Bola som však rada, že moja malá sestra je šťastná a spokojná. V ten deň naozaj žiarila. A u mňa nastal len malý záblesk počas obradu, keď som sa zamyslela nad tým, či toto budem raz mať aj ja. Vtedy som ani netušila, ako blízko to bude, teda, že to budem chcieť," začína svoje rozprávanie sympatická brunetka.

Na svadbu Jany prišiel aj Ondro. Sašin kamoš. Ale nie taký ten klasický. Ale sexuálny. Poznáte to, friends with benefits. Nikdy k sebe nemali emocionálne blízko, no po sexuálnej stránke si mimoriadne rozumeli. Tento ich pomer, ak sa to tak dá nazvať, trval asi rok a pol.

Nemali medzi sebou nič viac ako vášeň. Inak každý z nich žil vlastný život. Dobre sa bavili a napokon skončili na jednej izbe. Na tom by nebolo nič zvláštne. Len v ten večer, prvýkrát nepoužili ochranu. "Bolo to tou zvláštnou atmosférou, alkoholom, jednoducho súhra všetkého." Tušíte správne, Saša v ten večer otehotnela. 

Neviem, čo prinesie budúcnosť, ale moja dcéra je pre mňa všetkým

"Zistila som to krátko po návrate do Argentíny. Úplne sa mi zmenili chute, cítila som sa neustále unavená. Dobre som vedela, čomu to mám pripísať. Test mi vyšiel pozitívny ešte v štvrtom týždni. A budem úprimná, potešila som sa."

"Vnútorne som cítila, že Ondra ľúbim. Len som sa to bála vysloviť nahlas. Vrátila som sa na Slovensko a celá nadšená som mu to chcela povedať. Dúfala som, že bude na rovnakej vlne. Nebol. Odbil ma tým, že on spoločnú budúcnosť so mnou nechce. Nech si to dám vziať. Samozrejme som to neurobila. Odrazu som si bola istá, že po dieťati túžim. Hoci aj bez otca."

Neprehhliadnite: Milujem svojho švagra a okolie si to čoraz viac začalo všímať: Aj z tohto trojuholníka existuje cesta von

"Odvtedy ubehli tri roky a ja si život bez malej neviem predstaviť. Hoci moja dcérka nevie, kto je jej otec, som tu pre ňu ja. Má mamu, ktorej síce obrátila život naruby, no robí jej každý deň tým najkrajším.  Neviem, čo prinesie budúcnosť, ale moja dcéra je pre mňa všetkým. Naučila ma pokore a skutočnej láske... Ja len dúfam, že pre ňu budem dobrou mamou, ostatné ma naučí ona. Už teraz mi dáva každý deň najlepšie životné lekcie..."

- Najčítanejšie -