Presunúť na hlavný obsah

Návrhárka Ema Klein a jej tipy ako si upratať jarný šatník: Tohto pravidla by ste sa mali držať každú sezónu

Slovenské celebrity

Hovorí sa, že ak si žena uprace v šatníku, zároveň sa jej to podarí aj v živote. A navyše aktuálnym trendom je minimalizmus v každej oblasti. Takže je čas otvoriť skrinu a pozrieť sa, čo v nej nechať a čo vyhodiť. My sa spoliehame na inšpiratívne a praktické rady, nádhernej módnej návrhárky - Emy Klein!

"Upratovanie šatníka je moja najneobľúbenejšia činnosť ak mám byť úprimná. Spojená vždy s nedostatkom priestoru. Vzhľadom na to, že som sa presťahovala do bytu môjho manžela, keď sme spolu ešte len chodili a ktorý podľa mňa ani len v najhoršom sne netušil, že jedného dňa bude po jeho boku a v jeho skriniach módna návrhárka. Teraz sa smejem, pretože sme tento rok dostavovali skrine," prezrádza krásna Ema, hneď na úvod.

Čo je v jarnom šatníku ženy, skrátka must - have? Ako základné kúsky by mal obsahovať?

Obliekame a prispôsobujeme sa hlavne ročným obdobiam a v tejto dobe aj aktuálnym opatreniam. U mňa to funguje zároveň aj pocitovo. Jeseň a zima sú pre mňa skôr depresívnejšími obdobiami. Môj šatník je plný čiernej farby a tlmenejších odtieňov, ale náladu sa snažím mať stále dobrú.  Túžobne čakám na príchod jari a typov šiat spojených s týmto krásnym obdobím. 

Mojim must-have je určite návšteva kaderníka. Je to hneď môj prvý refresh, ktorý môžem určite poradiť každej žene.

Myslím si, že obliekanie je veľmi subjektívna forma vyjadrovania osobnosti a každá žena má to svoje must-have. A ja milujem rôznorodosť! Za mňa je to určite sako v elegantnom alebo športovom prevedení. Koncom jari ¾ sukňa z ľahkého materiálu.   

Ktoré farby, by sa vrámci tejto sezóny, mali stať dominantnými v našej skrini?

Úprimne? Diskutovať o móde, farebnosti a kapsulových šatníkoch v dobe korony je pre mňa ako keď na Vianoce, hovoríte svojim deťom o Ježiškovi alebo Santa Clausovi, kto ako cíti. Takže ak chcete skutočne pravdivú odpoveď, tak naša aktuálna módna situácia je taká, že sedíme doma v teplákoch a pravdepodobne je nám úplne jedno, akej sú farby. Ja sama som sa počas 2 mesiacov obliekla iba zopár krát tak, ako som bola zvyknutá pred týmto krízovým stavom a to sa živím tvorbou šiat.

Odrazom situácie je väčší predaj športového oblečenia a “teplákovej módy“. Zrejme tu, zažiaria aktuálne farby sezóny najviac. Farbami sezóny jar/leto 2021 bude napríklad Amethyst Orchid, Mint, Burnt coral.

Pre milovníčky módy stačí ak do prehľadávača zadáte Fashion Colors Palette Pantone Spring/Summer 2021. Verím, že tento trik už poznáte.

Aké chyby, robia ženy najčastejšie pri obliekaní?

Čo je pre mňa chyba, pre ostatné nemusí byť prehrešok. Nechcem byť prísnym sudcom. Dôležité je poznať svoju postavu a nedostatky, ktoré ma každá žena a na základe týchto aspektov vyberať vhodný typ oblečenia. 

Takže ak mám širšie stehná, zvolila by som skôr tmavšiu farbu a svetlejší vrch na odpútanie pozornosti. Veľmi veľa mojich zákazníčok som už presvedčila, že ak chcem niečo skryť, nemusím túto rizikovejšiu partiu ešte zväčšiť nezmyselným množstvom volánov alebo zvoliť obrovské dezény na odeve.

Čítajte tiež: Pre postavu v tehotenstve sa na ňu valia hnusné komentáre. Soňa Skoncová však posiela jasný odkaz

Ja sama som mala v čase dospievania o 10 kg viac, tak viem o čom hovorím. Na druhej strane poznám aj ženy s veľkosťou nad 42 a svoje kilá vedia nosiť, skutočne noblesne! So štýlom sa niekedy narodíš! Ak máte kratšie nohy v pomere s trupom, používajte telovú obuv, ktorá vám ich krásne predĺži. 

Nenoste napríklad bedrové jeansy. Padnutejším ramenám odporúčam textilné vypchávky do blúzok alebo šiat. To sú hneď prvé veci čo mi napadli ale bola by som tu do rána.

Ja sama vnímam svoju profesiu ako sochársku činnosť. Pomocou šiat, modelujeme my dizajnéri postavu do dokonalých tvarov. Aspoň tí, ktorí ovládajú podstatu svojej profesie.

Ako vo vašich predstavách, vyzerá ideálny jarný outfit?

Dokonalý jarný outfit, je pre mňa luxus v podobe pocitu pohodlia. Po mamine som zdedila typ postavy – presýpacie hodiny ako to my ženy medzi sebou nazývame. Takže som šatový a sukňový typ ženy.

Predsa najlepšie vibrácie pre mužov vysielame práve vtedy, keď sa cítime spokojne a príťažlivo vo svojich šatách.

Mám rada elegantnú módu, veľmi ženskú, ktorá je odrazom mojej tvorby. Nájsť si svoju komfortnú cestu a štýl, ktorá vás nemôže obmedzovať vo vašej profesii. Milujem 10 cm podpätky ale nedávam si ich pri zháňaní materiálov pre moje zákazníčky. Ak mám voľný teplý jarný deň, ideálnym outfitom sú rozhodne šaty, vyššie topánky a opasok na zvýraznenie pásu. Som skôr minimalista. Celé to ešte dozdobím rozpustenými vlasmi a kabelkou. 

Prečítajte si aj: Ako býva Natália Selveková: Mám rada krásne predmety, avšak musia spĺňať aj funkčnú stránku

Tu by som určite ešte čitateľkám poradila dbať aj na to, kam daný outfit berieme, pretože hlavne na Slovensku sa stretávam s tým, že vidím síce krásne outifty, na krásnych ženách, avšak vôbec nepasujúce do priestoru a času. Bratislava nie je záhrada hotela v Abú Dhabi, ani dom na brale na Azúrovom pobreží. Patrične treba daný outfit, vždy podriadiť aj miestu kam ho vyberieme.

Hovorí sa, že doplnky vždy perfektne dotvoria aj minimalistický look... Na ktoré, vy sama nedáte dopustiť?

Ak by som vo svojich 30 rokoch mohla odporučiť niečo svojmu mladšiemu ja. Teraz použijem cliché, ale dôležitá nie je kvantita ale kvalita.

Samozrejme odvíja sa to aj od veku a príjmov. Rozhodne šperky a kabelky sú doťuknutím vášho dokonalého outfitu. Z kvanta bižutérie som prešla na chirurgickú oceľ a neskôr zlato. Zo 6 trendových kabeliek, ktoré sa mi rozpadli po roku som prešla na kvalitnejšie a nadčasovejšie, v menšom počte.

Ak tento článok čítajú aj mladšie dievčatá s vysnívanými kabelkami z Paríža. Vedzte, že to všetko príde, ak máte chuť pracovať. Ja sama sa vždy odmením a je to skvelý pocit. Doma si cenu nechám radšej pre seba. Ale určite kabelka, na ktorú si musím šetriť 3 roky za to nestojí! 

- Najčítanejšie -