Presunúť na hlavný obsah

Vypuklé bruško môže mať hneď niekoľko dôvodov. Zbavte sa ho na počkanie, nech už je dôvod akýkoľvek

Zdravie

Či vás tento problém trápi na pravidelnej báze alebo len zriedkavo, všetky máme spoločné jedno - a to, že sa ho chceme zbaviť čo najrýchlejšie. Ako sa to dá bez toho, aby ste si museli zobrať tabletku?

Nedostatok vody 

Ak sa z ničoho nič premeníte na nafúknutý balón, váš žalúdok sa vám snaží naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Väčšinou za to môže kombinácia nesprávneho a rýchleho stravovania, no veľkú časť v tom zohráva aj nedostatočný príjem tekutín. Na to, aby ste tomuto problému predišli, ale zároveň ho aj čím skôr ''uhasili'', je potrebné doplniť množstvo vody v tele. 

Zatiaľ čo pri iných tráviacich problémov sa odporúča Cola, v prípade nafúknutého bruška radšej siahnite po minimálne dvoch pohároch čistej vody. Dajte si medzi nimi pauzu, no snažte sa telu čo najskôr doplniť tekutiny. Pomocníkom môžu byť aj čaje určené na trávenie - feniklový a mätový. Ich pitie vás zároveň dokáže zbaviť nepríjemných kŕčov. 

Prečítajte si: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

Dajte si prechádzku 

Všimli ste si, že v prípade dlhého sedenia - najmä počas cestovania, sa vaše brucho premení na kameň? Nielenže má väčšina z nás problém s vyprázdnením, ale celkovo so spomalením organizmu. Nášmu telu by sme tak mali čo najviac dopomôcť. Najefektívnejšie je samozrejme dostať ho do pohybu a ''rozchodiť to''. Už desať minút ustavičnej chôdze dokáže vaše brucho spľasnúť. 

V prípade, že nemáte možnosť takéhoto pohybu, rozhýbte vaše telo, najmä dolnú časť, jednoduchou rozcvičkou. Efekt bude o čosi pomalší a je potrebné ho praktizovať viackrát, no aj to sa ráta. 

Správne dýchanie 

Problém nafukovania brucha súvisí aj s tým ako jeme - a to, koľko vzduchu príjmame s hltami jedla. Ak patríte k ľuďom, ktorí jedia rýchlo a nebodaj pri jedení rozprávajú, ste podľa odborníkov prirodzene viac náchylnejší na tráviace problémy. Samozrejme, najefektívnejšie je dávať si pozor na to, ako jedlo konzumujeme, no ak je už škoda napáchaná, ťažko pozerať na to, čo ste mohli urobiť inak. 

Zhlboka sa nadýchnete a položte si ruky na brucho. Pomaly vydychujte - snažte sa výdych rozložiť na minimálne 10 sekúnd a jemne si tlačte na bruško, akoby ste z neho chceli vytlačiť všetok vzduch. Tento postup zopakujte asi 5-krát a následne si dajte pauzu. Ak cítite, že to nie je lepšie, skúste tento ľahký trik vykonať pri čupení. 

Neprehliadnite: Dokonalé ženské boky už v priebehu dvoch týždňov. Vytvarujte si zadok a zároveň uberte centimetre zo stehien

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe