Presunúť na hlavný obsah

Mamou byť túžila, no nikdy sa ňou nestala: Jennifer Aniston prehovorila o náročnom období života

Zahraničné celebrity

Jennifer Aniston celú kariéru prenasledovali otázky o dieťati. Ľudia sa akoby nemohli zmieriť s tým, že ho mať nebude, čím vznikol priestor na špekulácie. Kolovali fámy, že bábätko jednoducho nechce, alebo ho nechce kvôli tomu, že je kariéristka. Dnes poznáme pravdu a tá je úplne iná…

Každá žena je iná a niečo iné od života očakáva. Nie všetky teda túžia po deťoch a keď svoj postoj dajú najavo, stretávajú sa otázkami, z ktorých cítiť výčitky. Spoločnosť má ako keby stále problém akceptovať voľbu žien v otázke materstva, preto ich zvyknú vystavovať nátlaku

Dlhé roky mu čelila i hollywoodska herečka Jennifer Aniston. Z ani jedného jej stabilného vzťahu nevzišlo dieťa, ľudia si dokonca mysleli, že Brad Pitt ju opustil práve kvôli tomu, že mu pod srdcom nevynosila potomka. Týmto špekuláciám už konečne odzvonilo. Aniston po 50-tke totiž otvorene prehovorila o tom, prečo je bezdetná

"Koniec jednej éry," napísala herečka k sérii fotiek na svojom Instagrame, ktoré sú súčasťou nového čísla magazínu Allure. A práve ono vydanie obsahuje rozhovor s Aniston, v ktorom odkryla časť svojho súkromia. 

"Snažila som sa otehotnieť. Bola to pre mňa veľmi náročná cesta. Všetky tie roky a roky špekulácií... Bolo to skutočne ťažké," priznala Jennifer. Po bábätku túžila natoľko, že absolvovala aj umelé oplodnenie a siahala po rôznych alternatívnych riešeniach. "Pila som čínske bylinkové čaje, skúšala som snáď všetko. Dala aby som čokoľvek za to, keby mi niekto povedal: Zmraz si vajíčka!" dodala.

Prečítajte si: Inšpiratívna Karlie Kloss: Vzdelanie pre ňu znamená viac ako modeling, aký je príbeh jednej z najúspešnejších modeliek?

Herečka tak patrí medzi ženy, ktoré po dieťatku túžia, no nie je im dopriate. Aniston sa teda nestala mamou zo smutného dôvodu, nie kvôli vlastnému rozhodnutiu.  

"Boli to absolútne klamstvá. Reči o tom, že som sebecká a že mi ide iba o kariéru. Božechráň, ak je žena úspešná a bezdetná!" krúti hlavou Jennifer. Ako tiež spomenula, bolo pre ňu veľmi bolestivé, keď sa v médiách špekulovalo o jej neprichádazjúcom tehotenstve a keď sa po krachu manželstva s Bradom Pittom hovorilo, že pred rodinou dala prednosť kariére. "Objavili sa správy o tom, že ma manžel opustil, pretože som mu nedala dieťa. Boli to totálne klamstvá. Dnes už nemám čo skrývať."

Prečítajte siFilmová Pretty Woman oslávila 55. narodeniny: Julia Roberts nie je len skvelá herečka, ale aj majsterka módy. Tu sú dôkazy

Seriálová a filmová hviezda o svojich trápeniach dosiaľ mlčala, pravdu poznali len jej najbližší. "Ušiel mi vlak, no cítim skôr úľavu, lebo už nemusím premýšľať nad tým, či by to šlo. Povedala by som, že v dobe, keď som mala 30-40, som si prešla naozaj náročným obdobím. Ale ak by som si ním neprešla, nikdy by som sa nestala osobou, ktorou som," pripustila Aniston s tým, že momentálne sa cíti lepšie než keď mala 20, 30 alebo 40. Na záver už len dodala, že v budúcnosti o svojej neľahkej ceste plánuje napísať knihu.