Presunúť na hlavný obsah

Najdiskutovanejší manželia z prostredia kráľovskej rodiny pokrstili svoju dcéru: Monarchovia ich úplne odignorovali

Zahraničné celebrity

Z malej Lillibet Diany je už oficiálna princezná. Harry a Meghan ju začiatkom tohto mesiaca pokrstili a svojej dcére sa rozhodli prideliť tento kráľovský titul. Kým na krstiny ich prvorodeného syna v roku 2019 monarchovia prišli, tie Lillibetine totálne odignorovali.

Vzťahy medzi odídencami z britskej kráľovskej rodiny a jej členmi roky len chladnú. Zlomová situácia nastala v roku 2020, kedy princ Harry a jeho manželka Meghan Markle učinili definitívne rozhodnutie - opustili monarchiu, s čím im odpadla i povinnosť plniť si úlohy členov kráľovskej rodiny. 

Odvtedy sú vzťahy medzi odídencami a členmi kráľovskej rodiny poriadne naštrbené. Najviac oleja do ohňa ale priliali Harry a Meghan vlani. V roku 2022 vyšiel miniseriál na Netflixe, v ktorom manželia otvorili viacero pálčivých tém z prostredia britskej monarchie. Kráľovskú rodinu a jej členov rozhodne nešetrili, uštedrili im niekoľko obvinení. 

Prečítajte si: Najsledovanejšia milenka sveta: Britom mimoriadne dlho trvalo, kým pochopili, prečo ju Charles tak miluje

Princ William, princezná Kate ani samotný kráľ Karol III. sa k dokumentu Harry & Meghan nevyjadrili. Ostali bez reakcie, čomu sa nemožno čudovať. Úplne odignorovali aj marcový krst princeznej Lilibet - dcéry Harryho a Meghan - ktorý prebehol v dome dvojice. Ani nie dvojročná Lilibet po obrade oficiálne získala kráľovský titul "princezná". 

Tejto významnej udalosti sa nezúčastnil nik z prostredia kráľovskej rodiny, síce vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu naň podľa magazínu People pozvali kráľa Karola III., kráľovnú manželku Camillu i princa s princeznou z Walesu. Na krste Archieho - prvorodeného syna Harryho a Meghan - ale monarchovia nechýbali. Ich rodinné vzťahy sa odvtedy ale poriadne zmenili.

"Môžem potvrdiť, že princezná Lilibet Diana bola pokrstená v piatok 3. marca losangeleským arcibiskupom, reverendom Johnom Taylorom," uviedol hovorca Harryho a Meghan.

Prečítajte si: Fáza mesiaca, v ktorej ste sa narodili: Zistite podľa dátumu narodenia, kto vám je v láske súdený

- Najčítanejšie -