Presunúť na hlavný obsah

Moderátorky Plesu v opere za posledných 18 rokov: Kráľovná plesu Božidara Turzonovová a ďalšie oslnivé dámy

Slovenské celebrity

Tento rok oslávi Ples v opere svoje 18. narodeniny, a to už v sobotu večer. Spomeniete si ešte, ktoré dámy moderovali dobročinný Ples v opere za posledné roky?

Dobročinný Ples v opere už túto sobotu tradične otvorí plesovú sezónu na Slovensku. Jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí v sebe spája pomoc druhým s vysokou kultúrnou úrovňou. Okrem množstva významných osobností a talentovaných umelcov sa spája aj s výnimočnými dámami, ktoré hostí sprevádzali týmto výnimočným večerom. Tento rok sa úlohy moderátorky zhostila obľúbená herečka s veľkým srdcom Lucia Hurajová

,,Moderovať Ples v opere je veľká prestíž, a preto sa cítim nesmierne poctená, že organizátori oslovili práve mňa. Verím, že sa mi podarí urobiť všetko pre to, aby som mohla tento post obhájiť. Posledné roky som sa plesu zúčastňovala pravidelne ako hosť. Je to pre mňa udalosť veľkého spoločenského významu najmä pre jej dobročinný rozmer,“ prezradila Lucia Hurajová. 

Pozrite si VIDEO: Šaty moderátorky Plesu v opere 2019: Lucia Hurajová zažiari v romantickej róbe od Marcela Holubca

Prehľad moderátoriek Plesu v opere podľa jednotlivých ročníkov

Alena Heribanová (2001)

Známa hlásateľka a moderátorka sa môže pochváliť prvenstvom. Historicky prvý Ples v opere moderovala v ligotavej zlato-zelenej róbe, ktorá podporila jej elegantný vzhľad.

 

Soňa Müllerová (2002)

V roku 2002 prevzala moderátorské žezlo Soňa Müllerová. Známa tvár z televíznych obrazoviek sa v historickej budove Slovenského národného divadla ukázala v zlatej róbe, ktorá zvýraznila jej dokonalú postavu.

Emma Tekelyová (2003) 

Moderátorka Emma Tekelyová stavila na nesmrteľnú čierno-bielu klasiku od Veroniky Gall. O tom, že vek je len číslo, čoho sa sama v živote drží, svedčí aj jej vizáž.

Top trendy v plesovej sezóne 2019: Šaty, ktoré budú IN a tie, ktoré v novom roku už nenoste

Soňa Müllerová (2004)

Soňa Müllerová sa ako jedna z mála môže pochváliť tým, že prestížny Ples v opere moderovala hneď dvakrát. Zostala verná minimalistickému štýlu a tentokrát zvolila jednoduchú róbu oživenú zdobením.

 

Zdena Studenková (2005) 

V roku 2005 mala svoju moderátorskú premiéru na Plese v opere Zdena Studenková. Známa slovenská herečka stavila na výraznú farebnú róbu z dielne Fera Mikloška, doplnenú o luxusnú kožušinu. 

Kamila Magálová (2006)

V roku  2006 sa na doskách SND počas Plesu v opere predstavila ďalšia známa herečka, Kamila Magálová. O výraznú róbu sa jej postarala filmová výtvarníčka Simona Vachálková.

Jarmila Lajčáková-Hargašová (2007) 

Hviezdou siedmeho ročníka Plesu v opere bola Jarmila Lajčáková-Hargašová. Známa brunetka, ktorá v tom čase patrila medzi naše moderátorské esá, okúzlila v odvážnych zlatých šatách od Simony Vachálkovej.

Diana Mórová (2008) 

Simona Vachálková mala na starosti aj róbu, ktorú si v roku 2008 obliekla Diana Mórová. Kráľovsky modrá farba herečke mimoriadne pristala.

Iveta Malachovská (2009) 

Rok 2009 patril temperamentnej Ivete Malachovskej. Manželka operného speváka sa za mikrofón postavila vo výraznej róbe z dielne známeho dizajnéra Borisa Hanečku, ktorú doplnili zaujímavé detaily v podobe obrovskej vlečky a pierok na ramenách.

Zdena Studenková (2010) 

Moderátorskú reprízu si v roku 2010 na Plese v opere vyskúšala Zdena Studenková. Slovenská herečka okúzlila v nádhernej rozprávkovej róbe od Marcela Holubca. Desiaty ročník najprestížnejšieho plesového podujatia na Slovensku bol prvý, ktorý niesol prívlastok dobročinný. Podporil grantový program Kultúra bez bariér.

Adriana Kmotríková (2011) 

V zlatých šatách od Veroniky Hložníkovej sa v roku 2011 predviedla Adriana Kmotríková. Jedenásty ročník Plesu v opere sa rovnako ako jeho predchodca zameral na podporu neziskových projektov, ktoré prinášajú kultúrne zážitky sociálne a zdravotne znevýhodneným ľuďom.

Andrea Belányiová (2012) 

Hviezdou dvanásteho ročníka bola pôvabná Andrea Belányiová. V honosnej červenej róbe od Jany Gavalcovej patrila aj bez zbytočných doplnkov medzi najkrajšie ženy večera. Vyzbierané peniaze z tohto ročníka šli na podporu Detského kardiocentra.

Adriana Kučerová (2013) 

V roku 2013 sa za moderátorský mikrofón Plesu v opere prvýkrát postavila operná speváčka. Adriana Kučerová nám učarovala v nádherných šatách z dielne Hany Převrátilovej. Plesový večer sa opätovne niesol v znamení pomoci Detskému kardiocentru. 

Lucia Barmošová (2014) 

Najmladšou moderátorkou Plesu v opere sa v roku 2014 stala Lucia Barmošová, ktorá v tom čase mala 31 rokov. Sympatická blondínka zažiarila v šatách od Borisa Hanečku, v ktorých vyzerala ako princezná. Ples v opere sa tentokrát zameral na zlepšenie kvality technického vybavenia šiestich perinatologických centier na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová predstavila svoju zbierku slovenských ľudových krojov

Monika Hilmerová (2015) 

Monika Hilmerová v roku 2015 sprevádzala večerom v nádhernej modrej róbe od Veroniky Hložníkovej. Vďaka Plesu v opere sa v tomto roku zabezpečilo zlepšenie prístrojového vybavenia kliník detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Košiciach, Bratislave, Martine a Banskej Bystrici.

Vera Wisterová (2016) 

Temperamentná Vera Wisterová všetkým vyrazila dych v prepracovaných šatách od Marcela Holubca. Peniaze vyzbierané počas 16. ročníka Plesu v opere pomohli pri vzniku a zriadení štvrtého a piateho  Centra včasnej intervencie na Slovensku v Banskej Bystrici  a v Košiciach.

Zuzana Mauréry (2017) 

Mimoriadne elegantne pôsobila v roku 2017 herečka Zuzana Mauréry. Brunetka pútala pozornosť v červených šatách od Jany Kuzmovej. Vyzbierané peniaze tento raz pomohli vzniku a zriadeniu šiesteho Centra včasnej intervencie na Slovensku v Trenčíne.

Božidara Turzonovová (2018) 

Jednou z najlepšie oblečených moderátoriek v histórii Plesu v opere bola bezpochyby Božidara Turzonovová. Slovenskú hereckú legendu obliekla Jana Pištejová. Ples v opere sa počas minulého roku spolu s Nadáciou pre deti Slovenska a Koalíciou pre deti Slovensko zameral na podporu v oblasti vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením, kam poputuje finančná pomoc aj v aktuálnom ročníku.

Čítajte viac: Najkrajšou dámou Plesu v Opere je Božidara Turzonovová: Sympatická herečka vás očarila najviac

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe