Presunúť na hlavný obsah

Vianoce na kráľovskom dvore: Takto si vychutnáva sviatky monarchia

Zahraničné celebrity

Tohtoročné Vianoce sú pre všetkých tak trochu iné. A pre kráľovskú rodinu to platí tiež. Pozrite sa, ako si sviatky užívajú členovia britskej monarchie.

Zvyky, ktoré sa dedia

Tak ako všetky rodiny aj tá kráľovská si tohtoročné sviatky užiala tak trochu inak a v kruhu tých najblížších. To čo však nechýbalo ani tieto sviatky boli u nich tradície, ktoré sa doslova dedia generačne. Práve na ne nedá monarchia dopustiť.

Klasikou je futbal, popoludňajší čaj, súkromná sviatočná omša, na ktorej sa zúčastňuje len najbližšia rodina. Je vo veľmi úzkom kruhu, aby si všetci naplno vychutnali aj duchovno daného obdobia. 

Zo samotnej kráľovnej sa v tomto období stáva predovšetkým milá hostiteľka a stará mama, ktorá myslí na spokojnosť celej rodiny. Toto obdobie patrí medzi najzásadnejšie v kráľovskej rodine a všetci si ho užívajú naplno. 

Neprehliadnite: Zabudnutá princezná Anne. Dcéra kráľovnej Alžbety bola hviezdou až do momentu, kým neprišla Diana

Nasleduje večera, ktorej menu sa už roky nemení. Pokiaľ ste predpokladali, že sa skladá zo sedemchodového menu, mýlite sa. Rodina aj v tomto prípade uprednostňuje zvyky a dodrživa tradičné menu. Podáva sa klasicky moriak, pečené zemiaky alebo zemiaková kaša, zelenina a puding – to je všetko. Sama Kate, vraj bola počas svojich prvých Vianoc na kráľovskom dvore prekvapená, že je všetko veľmi podobné ako u nich doma.

Neprehliadnite: Život najkrajšej členky kráľovskej rodiny je odlišný od života známych vojvodkýň: Prečo ju kopírujú ženy po celom svete?

To čo však robí už niekoľko rokov po sebe, vojvodkyňa Kate Middleton je jeden zvyk, ktorý vás dostane.

Miluje čítanie rozprávok svojim deťom a preto im na Vianoce vždy číta príbeh, ktorý svojim synom čítala ešte kráľovná. Má to ozajstné magické čaro a najmenším tento moment, vytvára tie najkrajšie spomienky.

 

 

- Najčítanejšie -