Presunúť na hlavný obsah

3-minútové cvičenie, ktoré vás dostane opäť do formy: Zaberie minimum času, no výsledky uvidíte skutočne rýchlo

Chudnutie a diéty

Hoci sa vám doteraz nepodarilo vyformovať postavu do plaviek, nevešajte hlavu. Ešte stále nie je neskoro. Toto cvičenie je rýchle, no mimoriadne efektívne. A vo výsledku vás poteší TOP forma.

Nebudeme si klamať, po peknej postave túži každá žena. A je jedno, či má 20, 30, 40 ale po 50 - tke. Takisto nezáleží na to, či ste spokojná jedine s telom topmodelky alebo potrebujete len zhodiť pár kíl aby ste sa cítili dobre. Ak však chcete začať so svojou figúrou niečo robiť a túžite sa dopracovať ku krajšiemu ja v pomerne krátkom čase, skúste toto trojminútové cvičenie. Má len jeden háčik. Budete ho robiť denne. Bez výhovoriek a úplne naplno.

1. Minúta - intenzívny štart

Keď chudnete, ubúda tuk na celom tele, ale jeho zásoby v problémových partiách, odchádzajú  žiaľ ako posledné kvôli hormónu estrogénu. Pokiaľ chcete štíhly pás a boky (ktoré žiaľ do tejto kategórie spadajú), ako prvé je podstatné naštarovať telo, aby začalo spaľovať kalórie rýchlejšie. Na to je práve prvá minúta ako stvorená.

Čítajte tiež: Ideálna váha žien podľa výšky. Spadáte do tejto kategórie?

Začnite intenzívnym šprintom po schodoch do kopca, kedy si neurobíte prestávku. Snažte sa ísť na svoje maximum a dať zo seba čo najviac. Práve intenzita, v tomto zohráva dôležitú úlohu. Druhý deň, nahraďte šprint skákaním na švihadle a takto to, každý druhý deň striedajte. 

2. Minúta - formovanie problematických partií

Pokračujte  tzv. hip thrust čo je zdvíhanie panvy. Okrem zadku aktivuje aj svalové vlákna v hamstringoch, kvadricepsoch. Precvičíte teda nie len zadok, ale aj viaceré svaly spodnej časti tela.

Počas cvičenia je zadok pod neustálym napätím. Sila chrbtových svalov však v žiadnom prípade nie je limitujúcim faktorom ako pri iných cvikoch na zadok, takže sa naňho viete zamerať na 100% a poriadne ho precvičiť. 

3. Minúta - dokonalé nohy na počkanie

Záverečná minútka je zameraná na nohy. Budete robiť výpady so záťažou. Tie sú pri formovaní nôh, nenahraditeľným cvikom, kedy už po pár týždňoch, vidíte reálne výsledky. Vezmite si aspoň 4 kilovú záťaž a robte striedavo výpady najprv dvadsaťkrát na jednu a potom na druhú nohu. Ideálne je ak stihnete dve série. 

Ak chcete vidieť výsledky už do mesiaca, odporúčame praktizovať túto zostavu každý jeden deň. Tri minúty sú skutočne minimum času a to si nájde každý. Takže výhovorky, že na cvičenie nemáte čas, sú v tomto prípade neakceptovateľné.

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Choďte do toho a verte, že uvidíte pozitívnu zmenu sama na sebe. A čo je viac ako sebavedomá žena, ktorá je spokojná s vlastným telom? Tento pocit sa potom predsa prenáša do všetkých oblastí života, no nie?

Je pre Vás problém, nájsť si počas dňa, čas na cvičenie?

spolu hlasovalo 71 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe