Presunúť na hlavný obsah

Autorka seriálu Sex v meste: V realite by boli priateľkami prekvapivo tieto tri hrdinky, a ktorá s nimi nie?

Lifestyle

Autorka seriálu Sex v meste po rokoch odhaľuje reálne pozadie svojich hlavných hrdiniek. Jednou z nich vraj boli v realite takmer všetky ženy, ktoré poznala. Tri z nich by bez problémov boli priateľkami aj v skutočnom živote. Len jedna postava seriálu akosi nezapadá do pôvodnej myšlienky, má však svoje prednosti. Ktorá je ktorá?

Väčšina žien bola v realite ako Samantha 

Sex v meste je seriál, ktorý je už roky považovaný za povestný oltár slobodného ženstva v 90-tych rokoch. Priniesol neformálnu sexuálnu kultúru, zameranie sa žien na profesionálne ambície aj ich sexualitu. Autorka seriálu, Candace Bushnell, ktorá roky strávila zachytávaním tohto všetkého, prezradila a portál bustle.com ju cituje: „Väčšina mojich priateliek bola ako Samantha.“

Mohlo by vás zaujímať: Kostymérka zo seriálu Sex v meste prezradila tipy, podľa čoho oblieka celebrity. Fungujú aj na bežné ženy

Jedna hrdinka bola akýmsi romantickým archetypom

Do tohto z časti feministického konceptu seriálu skvele zapadajú aj ďalšie dve hrdinky seriálu, Carrie a Miranda. Keď sa Bushnell ďalej zamýšľala nad svojím seriálom, prezradila aj ďalšiu zaujímavosť: „Moji priatelia a ja sme vždy žartovali, že v skutočnom živote budú Carrie, Miranda a Samantha priateľky a Charlotte s nimi nebude. Charlotte bola vyrobená tak, aby poskytla romantický archetyp „ach, chcem si nájsť muža“. Reálne som však nepoznala také ženy,“ prezrádza Bushnell. 

Čítajte tiež: Príbeh Carrie predtým, než sa stala ikonou. Pozrite si seriál, ktorý vám doplní príbeh o Sexe v meste

Seriál o ženách, ktoré dokázali byť skutočne nezávislé 

Ako Bushnell opisuje ďalej, prvé dve série seriálu boli akési drsnejšie oproti ostatným. Ženy v New Yorku také naozaj boli. Nesnažili sa vraj zapadnúť a byť súčasťou spoločnosti, neboli to dobré dievčatá v tradičnom ponímaní. Seriál bol postavený na tejto veci... „žena verzus spoločnosť“: „Pre mňa bol tento príbeh skutočne o ženách, ktoré mali kariéru a ktoré dokázali žiť bez spoliehania sa na muža a bez detí, ktoré boli schopné byť skutočne nezávislé,“ dodáva. 

Neprehliadnte: Na plátne priateľky, v skutočnosti rivalky. Film Sex v meste sa vracia, avšak bez kľúčovej postavy

Charlotte sa dejú veselé veci

Postava Charlotte je teda akýmsi opakom tohto všetkého... žienka domáca s túžbou vydať sa, porodiť deti a starať sa o ne, o svojho muža a domácnosť. Napriek tomu Bushnell pripúšťa, že jej miesto priateľky v seriáli malo svoj zmysel: „Charlotte má mnoho skvelých vlastností. Charlotte sa dejú veselé veci.“ Nuž, nepochybne si Charlotte ako jedna z hlavných hrdiniek seriálu svoje publikum získala. 

S ktorou z hrdiniek legendárneho seriálu Sex v meste sa stotožňujete práve vy?

spolu hlasovalo 211 ľudí

Carrie
74