Presunúť na hlavný obsah

Moje manželstvo som mala za ukážkové: Nakoniec som zistila, že som žila roky v klamstve, ktoré som sama živila

Sex a vzťahy

Renáta roky klamala samu seba, že jej manžel je skvelý. V skutočnosti chcela len sama pred sebou obhajovať jeho správanie, činy a slová, ktoré ťali do živého a mali od skvelého muža a manžela skutočne ďaleko. Opona spadla po tomto jeho dejstve, ktoré predviedol.

Vraj mám šťastie, áno, ale jedna vec mi chýbala 

Navonok bol Martin, Renátin manžel skutočne skvelým manželom. Mimo ich súkromie, bol v spoločnosti, na spoločných víkendových akciách s deťmi, na školských akciách detí, ale aj na večierkoch, kde chodil s Renátou kvôli svojej práci, skutočne obrazom vysnívaného muža každej ženy: „Každá mi hovorila ako mi ho závidí, vraj mám šťastie, muž, postavenie, rodina, blahobyt, len som sa usmiala a povedala, áno, viem to. No ja rokmi naozaj uverila tomu, že nemám byť prečo nespokojná, veď mám vďaka Martinovi všetko. Len jedna vec mi chýbala. Jeho obdiv, rešpekt, uznanie za to, čo robím pre rodinu, pre neho ja,“ popisuje ich vzťah Renáta ďalej. 

Mohlo by vás zaujímať: V prvom manželstve som nebola dobrou ženou: Chcela som to napraviť v ďalšom, a takto to dopadlo

Jeho proti reakciu alebo skôr proti útok som nečakala 

Jedného večera, keď prišli s Martinom z jednej takej párty, na ktoré chodievali často, sa rozprávali. Renáta sa zmienila o ženách, ktoré tam boli: „Na ich adresu som povedala, že tie ženy majú skutočne obdivuhodnú kariéru. No jeho proti reakciu alebo skôr podnapitý proti útok som nečakala ani vo sne. Vraj čo som čakala, keby som sa viac snažila, mohla som byť na ich mieste aj ja. Vraj, keby som celé roky nevyčakávala len to, kedy deti odrastú, mohla som pracovať na svojej kariére a prispievať do spoločného rozpočtu. V tej chvíli som zamrzla,“ opisuje vývin udalostí v ten večer Renáta. 

Čítajte tiež: Svojho manžela som prinútila, aby si ma vzal: Dnes mi to takto dáva pocítiť

Nakoniec som pochopila krutú pravdu

Ako dodáva, bol to práve jeho nápad, aby s kariérou počkala a venovala sa len deťom. Vraj ju stále potrebujú. Potom sa aj domáhala nejakej práce, ktorá by ju napĺňala, ale tá mu nevoňala. Prácu pre charitu, kde asi k veľkým peniazom nepríde, za prácu ani nepokladal: „Nech nehovorí, že som sa nechcela realizovať, vždy to znegoval a odôvodnil, prečo nie.... V tú noc som oka nezažmúrila, len som si stále v hlave opakovala jeho slová. Nakoniec som pochopila krutú pravdu, že môj manžel ma má za nič. Len ženu, ktorá zvládla porodiť jeho deti. Inak nemám cenu, hlavu, kariéru, peniaze, ani ambície. Toto poznanie bolelo, ale viac bolelo to, že to bolo tak vždy. Len som žila v klamstve a udržiavala ilúziu skvelého manželstva navonok pred ľuďmi aj pred sebou,“ vysvetľuje na záver svojho príbehu, v ktorom však zotrváva aj naďalej, pretože nevie, čo robiť. Za tie roky u nej jej manžel totiž veľmi poctivo vypestoval pocit, že je bez neho nič... 

Neprehliadnite: Pred rokmi som súperila o jedného muža s najlepšou priateľkou: Vybral si mňa, avšak dnes by som s ňou rada menila