Presunúť na hlavný obsah

V prvom manželstve som nebola dobrou ženou: Chcela som to napraviť v ďalšom, a takto to dopadlo

Sex a vzťahy

Vandin prvý manžel bol dobrý muž, ale ona nebola po istej stránke na manželstvo pripravená. Preto mu nemohla ani byť dobrou manželkou a skončilo sa to rozvodom. Keď sa ocitla v druhom manželstve, zdalo sa, že to je jej splneným snom, ale nakoniec to dopadlo takto.

Za rozvod v prvom manželstve som bola zodpovedná viac menej len ja

Vanda nám dala nahliadnuť do svojho súkromia cez svoje dve manželstvá, ktoré obe skončili rozvodom. Pri prvom manželstve vedela, kde urobila chybu hneď na začiatku. A hoci sa hovorí, že na vine sú vždy dvaja, nemala ten pocit: „Objektívne môžem povedať, že za rozvod v prvom manželstve som bola zodpovedná viac menej len ja. Erik bol môj celkom prvý muž po všetkých stránkach. Moja stredoškolská láska, ktorá vyústila až do svadby. No s odstupom času viem, že som o tom, či robím správne, pochybovala už pred oltárom. Ibaže mi bolo trápne vycúvať, keď to mohol byť len stres a nervy, ako mi vtedy všetci hovorili. Dnes viem, že to bola panika z toho, že som vlastne nič v živote nevyskúšala, nikde nebola, bola som celé roky len s Erikom. Iný život som nepoznala. Bola to moja istota, moja komfortná zóna, z ktorej som mala vystúpiť tak, že som sa nemala vydávať taká mladá,“ priznáva dnes Vanda a dodáva, že nakoniec sa s Erikom len hádali, lebo on už chcel deti, a ona chcela byť v manželstve ešte sama, cestovať spoločne s ním, pracovať na svojich snoch. Nakoniec z nej bol sklamaný a keď si to uvedomila, sama iniciovala rozvod, a on súhlasil bez protestu. 

Mohlo by vás zaujímať: Mám skvelého manžela: Ibaže mi nedokáže dať túto jednu vec, po ktorej prahnem

Už čoskoro po svadbe som poznala niečo, čo pri prvom manželovi nie 

Po asi dvoch rokoch stretla Vanda muža, ktorý bol z jej brandže, poznal svet ako ona, mal rovnaké nadšenie pre prácu ako ona, bol rozhodný, sebavedomý, ohromný fešák podľa jej vlastných slov a ona ním bola celkom očarená. Po istom čase si myslela, že je ten pravý, a keď ju požiadal o ruku, nemala najmenších pochýb. V tento pre ňu druhý svadobný deň po Erikovi, bol pre ňu splneným snom. Chcela byť Patrikovi skutočne skvelou manželkou. To sa jej na začiatku darilo, no onedlho na to, čelila realite: „Už skoro po svadbe som poznala niečo, čo som pri prvom manželovi nepoznala. Odvrátenú tvár svojho nového manžela. Akoby som ho po svadbe prestala zaujímať. Všetko bolo zrazu dôležitejšie než ja,“ objasňuje. 

Čítajte tiež: Vzala som si muža snov, po roku prišlo vytriezvenie: Pre túto jeho záľubu som sa dala rozviesť

Všetko, čo ma na ňom kedysi priťahovalo, ma dnes od neho vzďaľovalo

Vanda tiež hovorí, že začala krátko po svadbe túžiť už aj po deťoch. Keď to Patrikovi navrhla, jeho odpoveď  ju zarazila: „Vraj, čo vymýšľam, na čo by sme si ničili náš spoločenský život, kariéru a ticho a pokoj v dome uvrieskanými deťmi. Vraj v skutočnosti deti ani nechce. Myslela som si, že to cíti teraz tak, že mu dám ešte nejaký čas a on si to rozmyslí. No roky plynuli, ja som mala na krku pomaly 35 a na obzore neboli žiadne deti, pretože sme spolu už prakticky ani nespávali. Pracoval do neskorého večera a potom sa zvykol ísť s kolegami alebo priateľmi odreagovať do baru. Cez víkendy zase navštevoval rôzne podujatia alebo si ho vyplnil svojimi nóbl koníčkami, ktoré som na začiatku vzťahu pokladala za zaujímavé,“ prezrádza Vanda, ktorá zrazu pochopila, že všetko, čo ju na ňom kedysi priťahovalo, ju dnes od neho vlastne vzďaľovalo. 

Neprehliadnite: Ženy sa vraj po svadbe zmenia: Alena po 5 rokoch manželstva žije a spáva po boku niekoho, kto je presný opak ako bol

Vraj čo som čakala... dal mi svoje meno, zabezpečil život v luxuse, a čo viac chcem? 

Netrávili spolu už prakticky žiadny čas a jej spoločníkom sa stala samota. Keď sa o tom s ním snažila rozprávať nereagoval, no po čase vybuchol a povedal jej slová, na ktoré nikdy nezabudne: „Vraj čo som čakala... dal mi svoje meno, zabezpečil život v luxuse, a čo viac chcem? No asi mi to malo stačiť, ale ja som bola taká opovážlivá a chcela som s ním mať rodinu a najmä nebyť v manželstve, kde majú byť bok po boku dvaja, na všetko sama,“ dodáva nešťastná Vanda, ktorá nakoniec aj v tomto manželstve bola tou, ktorá podala žiadosť o rozvod. Tento krát však bola ona dobrou manželkou a niekto druhý si to nevážil.