Presunúť na hlavný obsah

Zmeňte týchto 5 vecí a schudnite bez jojo efektu: Toto vám pomôže dosiahnuť ideálne krivky

Chudnutie a diéty

Pokiaľ stále bojujete so svojou postavou a nedokážete sa dostať do formy, skúste sa zamerať na pár drobností. Možno budete prekvapení, čo aj malé zmeny dokážu.

1. Nezameriavajte sa na low fat potraviny, ale kontrolujte si ich zloženie

Rozhodne by ste sa počas diéty nemali zameriavať výlučne na nízkotučné produkty. Hoci sa to nezdá, mnohé z nich obsahujú veľmi vysoké množstvo cukru, ktorý vašim krivkám určite neprospeje. Jediné, čo takéto jedlo spôsobí je, že sa vám prudko zvýši hladina cukru v krvi, následne klesne a to v človeku vyvolá pocit vlčieho hladu. 

Mohlo by vás zaujímať: 6 vecí, ktoré by ste nemali robiť svojmu tráviacemu traktu: Tieto ovplyvňujú zdravie vašich čriev

A určite uznáte, že pri chudnutí toto nie je dobrý model. Preto by ste sa mali pozerať na celkové zloženie jednotlivých potravín a podľa toho si vyberať, po čom siahnete. Nezabúdajte však, že čerstvé, lokálne  veci sú tými, z ktorých má organizmus najväčší prospech. 

2. Nevynechávajte cielene jedlá

Pokiaľ cielene vynechávate jedlo s tým, že zhodíte je to chyba. Dôležitý je celkový príjem kalórií a váš výdaj energie. To nepustí. Čiže dobré je byť pri chudnutí v miernom deficite, ale zároveň si aj rozložiť jedlá tak, aby telo nehladovalo. Vtedy totiž neprepína na šetriaci režim a neukladá hneď tukové zásoby. 

3. Vždy si servírujte jedlo na tanier a vyhýbajte sa jeho konzumácii pri rozptyľových faktoroch

Aj vy si radi užívate obľúbené jedlo pri dobrom filme, či seriáli? Je to veľká chyba. Je totiž dokázané, že takýmto spôsobom zjete viac. Nesústredíte sa totiž na jedlo samotné, ale mozog spracováva viacero aspektov. Týmpádom informácia o tom, že ste plní prichádza oveľa neskôr.

Preto je dobré vyhradiť si na jedlo vždy špeciálny čas, kedy vás nič neruší, viete si ho užiť pomaly a naozaj vychutnať. Presne tak to robia aj Francúzsky a tie majú krásne postavičky.

4. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim

Toto je najčastejšia chyba žien pri zhadzovaní. Zabúdame na dostatočnú hydratáciu zvnútra. Denne by sme mali vypiť v priemere až tri litre čistej vody. Samozrejme treba to prispôsobiť svojej hmotnosti, no orientačne to takto nejako sedí. Aby totiž náš organizmus správne fungoval, toto je úplná nevyhnutnosť.

5. Nenahrádzajte všetok cukor umelými sladidlami

Toto je tiež chyba. Rovnica pri chudnutí je jednoduchá, rafinovanému cukru a jeho náhradám sa skrátka treba vyhnúť úplne.

Neprehliadnite: 4 akože zdravé potraviny, ktoré sú v skutočnosti pre nás zlé: Tieto vyhľadávame v obchodoch zdravej výživy často

Dokonca niektoré štúdie dokazujú, že ak si doprajete len dva light nápoje denne, riziko vzniku obezity sa zvýši až o 33%. Najvhodnejšie je dopriať si cukor v úplne prirodzenej forme, napríklad prostredníctvom ovocia. 

- Najčítanejšie -