Presunúť na hlavný obsah

Letný účes, ktorý v horúcich dňoch oceníte: Polovičný drdol musíte na sebe vyskúšať, držte sa tohto zlatého pravidla

Krása

Štýlový účes, ktorý vás nostalgicky vráti späť v čase. Polovičný drdol reflektuje súčasnosť a nečudo, že sa stal jedným z najmodernejších účesov.

Účes, ktorý si mnohí pamätáme z detských čias, ožil. Módne a beauty ikony zaviedli tento trend do bežnej rutiny a účes ihneď nabral na popularite. Princíp spočíva v tom, že hornú časť máte zviazanú v drdole a spodok sú rozpustené vlasy. Čím nedbalejšie, tým prirodzenejšie a autentickejšie. 

Inšpirujte sa: Leto v plnej paráde: Horúce novinky na krásnu bronzovú pokožku, pri opaľovaní neurobte túto jednu chybu

Polovičný drdol si pamätáme ako „falošný cop“

Určite si mnohí z vás pamätajú, že spomínanému účesu sa hovorí tiež „falošný cop alebo drdol“. Celý trik spočíva v tom, že vrchnú časť stočíte do drdola a spodné vlasy zostávajú voľne rozpustené. Tento typ účesu pristane ženám s akoukoľvek dĺžkou vlasov, najmenej však po ramená. V lete je účes u žien veľmi populárny a ak ste ho doposiaľ na sebe nevyskúšali, práve teraz je čas na zmenu. Samy uvidíte, ako inak budete vyzerať a vykročíte tak zo svojej dennej rutiny.

Messy hair dodajú celkovému looku tú správnu šťavu

Vlasy rozdeľte tak, aby ste hornú štvrtinu dali mimo rozpustených vlasov a zatiaľ prichyťte štipcom. Do zvyšných rozpustených vlasov aplikujte stylingový prípravok na zväčšenie objemu. Vďaka nemu neskôr viete dosiahnuť rozstrapatený efekt. Zámerné „messy hair“ vytvárajú na hlave prirodzený dojem spojený s letom a nespútanosťou podobne, ako tomu je pri beach waves účese. Ak chcete dosiahnuť vlny pravidelnejšie, nebojte sa použiť kulmu, ale dbajte na to, aby vlny neboli úplne rovnomerné, končekmi prstov ich potom rozstrapaťte. 

Neprehliadnite: Šťavnaté lips tips: Výber tých najkrajších odtieňov pre vaše pery v podobe čerstvého ovocia

Hornú časť vlasov, ktorú ste na začiatku oddelili, pekne rozčešte hrebeňom a naneste stylingový krém, aby sa vám jednoduchšie vytváral účes. Potom stočte vlasy do drdola úplne prirodzeným dojmom a použite sponky na prichytenie. Výsledný dojem zafixujte lakom na vlasy s pridaným leskom. 

- Najčítanejšie -