Presunúť na hlavný obsah

Dlho som bola slobodná, potom som sa vydala za prvého, ktorý ma požiadal: Nikdy neurobte takúto chybu ako ja

Sex a vzťahy

Klára mala 35 rokov, keď sa vydala za muža, ktorého poznala asi tri mesiace. Hoci by naše staré mamy namietali, že v ich prípade tomu nedopriali tiež viac času a vydržali so svojimi mužmi do konca života, Klára ma dnes opačný názor. Jej vlastná skúsenosť, bola chybou, ktorej sa už v budúcnosti vyvaruje.

Začínala som byť nahnevaná na osud alebo čo to vlastne ľudí dáva dokopy

Klára ešte do tridsiatky verila, že sa jedného dňa určite nájde muž, ktorý bude jej spriaznenou dušou. Potom však dovŕšila 35 a táto viera sa rozplynula kamsi do neznáma. Namiesto toho ju vystriedal strach zo samoty, z toho, že sa stane starou dievkou, o čom si pomaly, ale isto myslela, že už sa ňou stala. Dokonca žila len s dvomi malými domácimi miláčikmi, ktorých si zadovážila len preto, aby nemala ten príšerný pocit samoty po vstupe do svojho prázdneho bytu: „Na okolie, rodinu, priateľov, dobrých ľudí v mojom živote som sa nemohla skutočne sťažovať. Ale na nešťastie v láske rozhodne áno. Inak by som to nevedela opísať. Ten pravý nie a nie si ku mne nájsť cestu. Začínala som byť nahnevaná na osud, alebo čo to vlastne ľudí dáva dokopy. Potom prišiel do môjho života muž, s ktorým som si začala vypisovať na sociálnych sieťach. Tie som sa rozhodla vyskúšať ako poslednú možnosť, že by to mohlo vyjsť,“ prezrádza na úvod naša známa Klára, ktorá rozhodne nebola na zahodenie, len sa jej láska akosi vyhýbala. 

Mohlo by vás zaujímať: Museli mi stroskotať tri vzťahy, aby som prišla na to, čo sa za tým skrýva: Dnes som už konečne sama sebou

Asi som stratila zdravý rozum, keď som súhlasila po takejto žiadosti o ruku 

Milan bol podľa internetovej konverzácie rozumný, sčítaný, jedenkrát rozvedený štyridsiatnik, ktorý tiež ešte hľadal v živote lásku. Podľa Kláriných slov bol aj celkom pohľadný, no o láske na prvý pohľad alebo nejakom vzplanutí vášne k nemu po ich osobnom zoznámení nemohlo byť ani reči: „Napriek tomu som si tiež ako rozumná dospelá žena, ktorá stratila vieru v pravú lásku, povedala, že dám tomu šancu, keď má o mňa záujem. No, čo sa stalo potom, bola asi náhla strata akéhokoľvek zdravého rozumu. Lebo keď ma na spoločnom romantickom víkende požiadal o ruku s tým, že mladší už nebudeme a obom by sa hodil niekto, s kým sa to bude vo dvojici ťahať lepšie, a ja som súhlasila, asi som stratila zdravý rozum,“ opisuje rýchly a nečakaný vývin udalostí Klára, ktorá dnes žiaľ ľutuje, že to bol aj strach zo samoty a jeho slová, ktoré ju presvedčili, že tento vydaj bude dobrým nápadom. 

Čítajte tiež: Žijem s mužom, ktorého nemilujem: Kvôli jednej veci som ho napriek tomu požiadala o ruku

Naša svadobná noc bola rovnako formálna ako náš svadobný obrad 

Vzali sa asi o mesiac na úrade, len formálne, nakoľko Milan sa prvýkrát ženil v kostole a rozviedol sa. Ich svadobná noc bola rovnako formálna ako ich obrad. Hneď to bolo prvé sklamanie v Klárinom novom manželskom živote: „Nechápte ma zle, nečakala som, že to, že sa zrazu vydám, vo mne prebudí skutočnú lásku k môjmu manželovi. Ale rozhodne som nečakala, že to bude také chladné a bez citu. No to bol ešte len začiatok vzťahu bez štipky citu,“ rozpráva svoj príbeh Klára ďalej. 

Aj keby to trvalo do staroby, na toho pravého si počkám 

Milan si ju podľa jej slov prestal v manželstve všímať celkom. Žiadne pozornosti, komplimenty, žartovanie aké prebiehalo aspoň v ich internetovej komunikácii. Postupne sa to zhoršovalo. Stali sa z nich len akýsi spolubývajúci, ktorí sa delili skôr o nájom za byt  a ďalšie výdavky než spoločné zážitky, radosti aj starosti a už vôbec nie spoločnú posteľ: „Vydržala som to takto ťahať asi rok. Nakoniec mi došlo, že som sa vydala zo strachu, že zostanem sama dokonca života, ale pochopila som, že sa to stane tak či tak, ak ostanem s Milanom. Na moje prekvapenie s rozvodom súhlasil bez väčších problémov, vraj nevadí, obaja tak dostaneme ďalšiu šancu na manželstvo. Po týchto jeho slovách a následnom rozvode som sa zaprisahala, že aj keby to malo trvať aj do konca života, a toho pravého nájdem na prahu staroby, počkám. Lebo o takéto manželstvo a takéhoto muža skutočne nestojím,“ dodáva na záver Klára, ktorá je dnes síce znova slobodná, ale znova našla v sebe vieru v lásku, ktorá si ju nájde. 

Neprehliadnite: Začala som si s chlapom, ktorý bol tesne po rozvode: Takto som zistila, že som len záplatou, neurobte rovnakú chybu