Presunúť na hlavný obsah

Tvrdil, že ma miluje, no pri prvom probléme sa išiel vyrozprávať svojej bývalej: Nakoniec som nemala na výber

Sex a vzťahy

Môj partner mal veľmi komplikovanú minulosť. Trvalo dlho, kým som si získala jeho dôveru. No ako sa ukázalo, oveľa viac v istej chvíli veril svojej bývalej. Pri prvom náznaku problému v našom vzťahu si to namieril priamo k nej. Nakoniec som nemala na výber...

Zaumienila som si, že budem trpezlivá 

Patrik bol na prvý pohľad muž, pri ktorom ste sa cítili skutočne neisto, no zároveň vzrušene. Bol tajomný, ale takým tým prirodzeným spôsobom, nie ako niekto, kto takým chce byť, aby zapôsobil. Aj takéto slová použila naša známa, Dominika, o ktorú prejavil záujem práve on: „Iste, priťahoval ma hneď od začiatku, no zároveň som cítila, že sa mi nevie otvoriť tak ako ja jemu. Vedela som, že niečo skrýva. No zaumienila som si, že budem trpezlivá, a počkám, až mi to bude chcieť povedať sám. Za to mi skutočne stál,“ priznáva hneď na úvod bez okolkov. 

Mohlo by vás zaujímať: Povedal mi, že si ma jedného dňa vezme, verila som mu: Nakoniec mi pripravil takúto budúcnosť

Komplikovaná minulosť v podobe staršej ženy a sexuálnych dobrodružstiev s ňou 

„Raz po jednom spoločnom víkende na krásnom mieste, kde sme boli celkom sami v nádhernej chatke a celkovo v prostredí, sme si boli zrazu bližší než kedykoľvek predtým. Myslím, že práve vtedy tú blízkosť, intimitu a dôveru medzi nami pocítil sám. Vtedy sa rozhovoril. Jeho minulosť bola skutočne komplikovaná,“ opisuje Dominika. Práve na tom mieste sa jej priznal, že v mladosti ho zviedla mamina najlepšia priateľka, s ktorou potom v tajnosti prežil všetky sexuálne dobrodružstvá, aké možno ani ako mladý chlapec nemal ešte poznať. Napriek tomu trvalo dlho než sa od nej odpútal a začal si raziť vlastnú cestu. Nemohol však poprieť, že mu veľmi pomohla osobnostne vyrásť. No tento vzťah si vždy veľmi vyčítal a desil ho. Nemohol sa ubrániť pocitu, že to nebolo správne. No napriek tomu ostal s tou ženou v kontakte, aj keď milenecký pomer viac medzi sebou nemali. 

Čítajte tiež: Ako mladý som po nej túžil, nakoniec som si vzal inú ženu: Osud nás aj tak znova spojil

Pri prvom náznaku problému medzi nami si nakráča rovno do jej náruče

Dominika ostala z jeho spovede trocha nesvoja, to nemohla poprieť sama pre sebou. Existencia tej staršej ženy, ktorá mala na jej priateľa taký veľký vplyv niekoľko rokov aj v intímnej oblasti, znamenala problém. A onedlho sa presvedčila na vlastnej koži: „V istej chvíli sa začal správať veľmi zvláštne. Začala som hovoriť o budúcnosti, o plánoch, o tom, čo všetko by sme spolu mohli. No cítila som z neho opatrnosť, ba dokonca strach. V jeden večer prišiel úplne opitý a neskoro do nášho bytu a keď som sa ho spýtala, kde bol, bez zaváhania povedal, že s ňou... nemusel ani hovoriť jej meno, presne som vedela, že navštívil tú ženu z jeho mladosti, z ktorej som mala sama strach. V tej chvíli som na neho bola taká naštvaná, a on taký opitý, že som mu len pomohla dostať sa do postele, aby niečo nevyviedol a ja som odišla rozhodnutá mu toto neodpustiť. Pri prvom náznaku problému v našom vzťahu si nakráča rovno do jej náruče. Čo som si mala myslieť? Verí jej viac než mne?“ Pýtala sa samej seba Dominika, ktorá sa cítila oklamaná a sklamaná zároveň. 

Neprehliadnite: Myslela som si, že naša kríza je zažehnaná, no mýlila som sa: Na jeho narodeniny som u neho našla toto

Napriek všetkému som s ním chcela mať svoju budúcnosť, mala som však podmienku

Trvalo niekoľko dní, čo jej Patrik neustále písal, volal, snažil sa s ňou spojiť, ale ona mlčala. Nakoniec si na ňu počkal pred jej bytom, vraj nemal na výber, ale musel sa s ňou vidieť a všetko jej vysvetliť: „Tak som ho nechala. Vraj sa veľmi zľakol, keď som začala s ním skutočne počítať do budúcnosti. Vraj som skvelá, a on sa niekedy cítil taký zničený a pre mňa nevhodný. Vraj si zaslúžim niekoho lepšieho a nekomplikovaného. A potom sa dostal k tomu večeru, keď mal potrebu ju vyhľadať. Vraj to bol skrat. Vraj jej išiel povedať, že hoci mu z časti život zachránila tak ho aj poznačila. Že nedokáže byť naplno šťastný so mnou kvôli minulosti s ňou. Ale že ma miluje a chce byť pre mňa lepším,“ objasňuje jeho dôvody Dominika, ktorá priznala, že mu nakoniec odpustila, avšak dala si podmienku: „S tou ženou musel nadobro prerušiť všetky kontakty. Vymazať ju zo života, ísť k psychológovi, riešiť svoj problém. Pričom som mu sľúbila, že budem po jeho boku počas tohto celého procesu vyliečenia sa z minulosti. Pretože napriek všetkého, stále som s ním túžila mať svoju budúcnosť,“ priznáva na konci svojho príbehu. 

- Najčítanejšie -