Presunúť na hlavný obsah

Mám úžasného manžela: Jednu vec však na ňom priam nenávidím, pretože zo mňa robí horšieho človeka

Sex a vzťahy

Keď Michaela stretla Alexa, vedela, že je to ten pravý, ktorého bude milovať aj o desať či dvadsať rokov. V momente si s ním vedela predstaviť všetko, čo doposiaľ nie. Nikto však nie je dokonalý a po rokoch manželstva prišla na jednu jeho vlastnosť, ktorá paradoxne robí aj z nej samej horšieho človeka.

Príchod Alexa do môjho života bol ako osud 

Michaela si podľa vlastných slov pri svojom bývalom za celých osem rokov ich chodenia nevedela ku koncu predstaviť s ním svoju budúcnosť. Hoci sa bála, dala tomuto vzťahu zbohom. Verila, že ju čaká niekto, kto bude mať presne tie vlastnosti, ktoré na mužovi obdivuje: „Príchod Alexa do môjho života bol ako osud. Skutočne som to tak pociťovala. Nerobila som si ilúzie ani vtedy. Viem, že nikto nie je dokonalý a verte mi, dnes sa vieme pohádať na život a na smrť ako nikto. Na konci dňa aj tak neviem bez neho zaspať,“ opisuje Michaela, ktorá vie, že ani Alex na ňu nedá dopustiť. 

Mohlo by vás zaujímať: Moje manželstvo som mala za ukážkové: Nakoniec som zistila, že som žila roky v klamstve, ktoré som sama živila

On dokáže odhadnúť charakter človeka za 5 minút, ja som naivná 

Ich rozprávkový začiatok mal aj svoj happyend v podobe manželstva. Avšak, všetci vieme, že takto sa to deje len vo filmoch. Rokmi aj ona zistila, že existuje na jej manželovi jedna jediná vec, ktorú na ňom priam nenávidí, hoci ani tá nie je na škodu: „Ja som od prírody asi naivná, snažím sa veriť v dobro ľudí a veľakrát sa mi stalo, že som sa škaredo popálila. Alex sa ma v tomto smere snažil a snaží pretvoriť. Jednu vec mu nemôžem uprieť. On dokáže odhadnúť charakter človeka za 5 minút, čo sa s ním rozpráva. Aj keď mu neverím, nakoniec sa vždy ukáže, o čo tomu človeku išlo. Ibaže niekedy mám pocit, že je toho jeho negativizmu či utopistických scenárov príliš,“ prezrádza o niečo viac z jeho negatívnej stránky Michaela. 

Čítajte tiež: Toto sa zmenilo v prvom roku nášho manželstva: Hoci som s tým nerátala, dnes som za to vďačná

Niekedy len chcem od neho počuť, že všetko bude dobré

Michaela chápe, že človek musí stáť nohami pevne na zemi a držať sa svojho, vnímať realitu taká aká je, inak mu dokáže nahovoriť ktokoľvek čokoľvek: „Rozumiem tomu, že sa ma Alex snaží len chrániť, pripraviť, že v živote sa dejú aj zlé veci, stretávame aj zlých ľudí. Ibaže niekedy chce človek prísť domov k nemu a po zlom dni v práci nemá náladu počúvať o tom, čo všetko je zlé v spoločnosti, v práci, v ľuďoch. Niekedy chcem od neho počuť, že všetko bude dobré, je to len zlý deň. Chcem povzbudenie a nie otázku, čo som vlastne čakala?,“ opisuje zásadný rozdiel v ich povahách Michaela, ktorá sa vždy na chvíľu kvôli nemu stane horším človekom než by chcela byť. 

Neprehliadnite: Mám skvelého manžela: Ibaže mi nedokáže dať túto jednu vec, po ktorej prahnem

Keď si spočítam dve a dve, stále je to muž, ktorý mi za to všetko stojí 

Ako rozpráva Michaela ďalej, po takejto situácii sa vždy pohádajú a ona mu povie aj to, čo by nechcela, pretože je prchká a nechá sa ľahko vyprovokovať: „Neznášam túto jeho stránku osobnosti, pretože mám pocit, že na chvíľu zo mňa spraví horšieho človeka a ja sa skutočne snažím byť dobrým človekom... Nakoniec vždy jeden k druhému prídeme a uzmierime sa. Odpustím mu, aj keď to niekedy so svojím negativizmom ženie do extrému, pretože keď si spočítam dve a dve, aj tak by som ho nemenila. Hoci má túto svoju zápornú vlastnosť, ktorou trpím, stále je to muž, ktorý by sa na vás nikdy nevykašľal. Muž, ktorý vám natankuje auto bez toho, aby ste mu to povedali, ktorý vám necháva na nočnom stolíku a na chladničke milé odkazy, nezabudne na vaše narodeniny ani výročie svadby. Muž, ktorý z vás zase v mnohých ďalších ohľadoch dopĺňa ako nijaký iný,“ uzatvára svoj príbeh manželstva Michaela.