Presunúť na hlavný obsah

6 rituálov na odštartovanie jarnej sezóny a astrologického nového roka: Tieto sú skutočne špeciálne

Lifestyle

Keď sa presúvame do jarnej rovnodennosti, ľudia na celom svete oslavujú možnosť nového rastu a nových začiatkov. Mnohí to považujú aj za začiatok astrologického roka. To je presne ten čas na vykonanie špeciálnych rituálov na privítanie jari, ktoré vám môžu pomôcť prejsť do energie nádeje a obnovy.

Odborník, astrológ, oslovený portálom mindbodygreen.com, sa s nami podelí o svoje obľúbené rituály ktoré ľudia robia s príchodom jarnej rovnodennosti. Môžu pomôcť nám všetkým a to nielen ako privítanie jarnej sezóny, ale ako aj čerstvý príval energie a precítenie obnovy po zime. Ktoré sú podľa neho tie špeciálne? 

Tvár prírody

Astrológ hovorí, že jedna z jeho obľúbených legiend hovorí, že ak si tvár okúpete v rannej jarnej rose, budete krásni po celý rok. Preto, vstaňte skoro ráno a vyskúšajte to! Poďakujte aj takto matke prírode za to, že sa s vami podelila o svoj magický elixír, a potom trikrát zopakujte obe nasledujúce frázy: „Milujem a vážim si seba. Stávam sa najlepšou verziou samého seba.“ 

Mohlo by vás zaujímať: 5 magických astrologických vecí, ktoré sa udejú v roku 2023: Niečo bude mať vplyv na všetkých, iné len na niektoré znamenia

Jarná očista duše

Dajte si kúpeľ alebo sprchu s morskou soľou. Symbolicky si trikrát umyte ruky, nohy a telo, aby ste symbolizovali očistenie mysle, tela a duše. Uvoľníte tým všetko, čoho sa držíte, čo vytvára nedostatok alebo obmedzenia akéhokoľvek druhu: „Keď skončíte, osušte sa a priviažte si okolo zápästia červenú šnúrku. Noste, kým nespadne, symbolizujúc vašu novú cestu rovnováhy, radosti, lásky a zdravia,“ odporúča astrológ. 

Miska voňavých jarných drahokamov

Baran je prvým znamením astrologického roka, ktorým začíname jarné obdobie. Tak prečo si nevytvoriť čarovnú misku voňavých drahokamov na posilnenie týchto vlastností vo vašom živote? „Myslite na esencie spojené práve s jarou: podnikavé, spontánne, aktívne, odvážne a energické. Môžete použiť jaspis, granát, rubín, diamant, ametyst, akvamarín, karneol, topaz alebo číry kremeň a pomazať ich klinčekom, koriandrom, kadidlom, neroli alebo borovicou (alebo si vymyslieť vlastnú zmes). Nadýchnite sa vône, aby ste posilnili oheň Barana vo vás,“ motivuje ďalej.

Čítajte tiež: Jar ako obdobie splnených prianí a túžob. Na veľkú zmenu sa môže tešiť najmä jedno znamenie

Dajte si želanie/a

Napíšte si napríklad na stužky svoje želania a potom im použite na viazanie kytíc kvetov. Aby ste posunuli svoje želania aj smerom k ďalším ľuďom, niektoré z kytíc kvetov darujte nielen blízkemu, ale aj cudziemu človeku. Ide o akýsi symbol nádeje pre vás, aj pre celý svet. 

Rituál za slobodu

Jar predstavuje obnovu a znovuzrodenie. A každý svojím spôsobom hovorí o slobode. Opýtajte sa sami seba: „Kde som stále držaný v otroctve? Je to váš vlastný kritický hlas? Finančný dlh? Potrebujete schválenie/súhlas okolia? Závislosti na intenzite vrátane vášho mobilného telefónu, sociálnych médií a e-mailu? Teraz je čas urobiť zmeny,“ prehovára nám do duše astrológ. Inými slovami, osloboďte sa! 

Neprehliadnite: Vyskúšajte tieto 3 manifestačné rituály: Budete sa vraj cítiť zdravšie než kedykoľvek predtým!

Jedzte svoje sny

Pokojne si sadnite a držte nejaké jedlé semienka, napríklad slnečnicové alebo tekvicové. Uvedomte si, že každé semienko medzi vašimi rukami obsahuje potenciálny život. Predstavte si, že v každom semienku je zdroj, ktorý potrebujete na vytvorenie života plného zdravia, bohatstva a lásky: „Vizualizujte si ako sú vaše sny a ciele živené, požehnané a chránené elementárnymi silami bohyne jari a vedzte, že nový život začne. Pritom si opakujte... Tu zasadím svoje sny. Tu uvádzam svoje želanie. A ja to urobím. Nechaj to tak.“ Dodáva a záver astrológ. 

Vyskúšate aj vy niektoré z týchto špeciálnych rituálov na privítanie jarnej sezóny?

spolu hlasovalo 27 ľudí

Áno
13
Nie
10
Možno
4