Presunúť na hlavný obsah

Vyskúšajte tieto 3 manifestačné rituály: Budete sa vraj cítiť zdravšie než kedykoľvek predtým!

Zdravie a relax

Manifestácia je dôkazom toho, že vaše myšlienky môžu premeniť vaše túžby na realitu. Zahŕňa to aj manifestáciu zdravotných cieľov. Medicína, výživa, kondícia a starostlivosť o svoje duševné zdravie zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v tom, ako sa cítime. Praktizovanie rituálov našu snahu ešte znásobí.

Ezoterický výmysel verzus viera vo svoje najväčšie sny 

V prvom rade je potrebné ozrejmiť si, čo vôbec manifestácia je. Odborníčka pre portál bustle.com prezrádza, že manifestácia je prax trénovania svojich myšlienok, aby ste uverili, že vaše najväčšie sny sa už splnili: „Prax manifestácie môže ovplyvniť aj to, ako vidíte seba, svoje presvedčenia a pocity ohľadom svojej osoby a svojho života. Ak chceš iný život, musíš myslieť, cítiť a správať sa inak,“ objasňuje na úvod. Odporcovia manifestáciu pokladajú za ezoterický nezmysel alebo výmysel, ale čo poviete? Nestojí za to ju aspoň vyskúšať v praxi skôr než ju zavrhneme? 

Odborníčka hovorí aj o konkrétnych troch manifestačných rituáloch, ktoré vám pomôžu cítiť sa zdravšie než kedykoľvek predtým. Ktoré sú to? 

Mohlo by vás zaujímať: Rituály pri splne, ktoré vám výrazne môžu zmeniť život: Pritiahnite si lásku alebo pričarujte peniaze

Prejavte dobré zdravie identifikáciou cieľov a prácou na ich dosiahnutí

Najskôr si treba zadefinovať, čo presne pre vás znamená dobré zdravie, pretože je to subjektívne. Potom za svojimi prejavmi vytvorte zámery alebo kontext: „Vytvorte si obraz svojej najzdravšej verzie ja a začnite konať podľa tohto predpokladu,“ vysvetľuje odborníčka. Napríklad môžete svoje dobré zdravie manifestovať tým, že sa zaviažete na týždenné kurzy v obľúbenom športovom, tanečnom a inom štúdiu, vyhradíte si čas na nedeľné plánovanie obeda, pridáte do svojej rannej rutiny vitamíny a studenú sprchu, dáte si záväzok, aby ste každý deň urobili 10 000 krokov a iné. „Opýtajte sa sami seba, či sú moje súčasné myšlienky, pocity a činy v súlade s verziou mňa, ktorá zažíva tento vylepšený život? Ak nie, zvážte vykonanie niektorých zmien. O dokonalosť tu nejde – ide o snahu,“ dodáva odborníčka. 

Čítajte tiež: Fenomén 21. storočia: Otužilí ľudia sú výrazne menej chorí, a keď ochorejú, priebeh choroby u nich býva miernejší

Zapíšte si prejavy svojho zdravia

Starý dobrý denník je skvelý spôsob, ako sa zamyslieť nad sebou, svojimi činmi, pohnútkami, emóciami. Ale aj spôsob, ako zmeniť perspektívu v čase, keď cítite, že stagnujete. Zapíšte si do denníka pokojne aj emócie, ktoré by ste chceli v danom momente cítiť: „Potom si vymyslite niekoľko mikrocieľov, ktoré môžete na svojej ceste dosiahnuť,“ opisuje ďalej.  Napríklad, ak chcete jedného dňa zabehnúť maratón, začnite s kratšími pretekmi a postupne sa dostanete nahor. Vo svojom denníku by ste mohli písať o tom, aké to je, keď ste zdolali všetky tieto kardio výzvy. Nepíšte si do denníka, čo by ste si priali, to je odrádzajúce. Namiesto toho si zapíšte, že ste spokojný a hrdý s aktuálnym stavom, ktorý ste dosiahli v rámci svojej snahy. Tento spôsob zapisovania do denníka vám pomôže presvedčiť samu seba, aby ste uverili svojim myšlienkam, že už máte to, čo chcete. Odborníčka tiež radí, aby ste pri svojich prejavoch, ktoré si zapisujete, pri vizualizácii svojich cieľov, ktoré chcete dosiahnuť, boli veľmi konkrétny a pomenovali ich. 

Neprehliadnite: Najnovšia praktika so 114 miliónmi vzhliadnutí na TikTok-u: Prečo by ste mali vyskúšať zvukové kúpele?

Prejavte svoje ciele pomocou dychovej práce

Základným pilierom meditácie je sústredenie sa na dýchanie. Sústredenie sa na dych je tretí skvelý manifestačný rituál, ktorým sa zosúladíte so svojimi prejavmi. Presuniete tým negatívnu energiu nahromadenú v dôsledku stresu alebo traumy: „Dáva nám tiež prístup k podvedomiu, aby sme si mohli uvedomiť obmedzujúce presvedčenia a traumy, ktoré nám bránia prejaviť naše túžby,“ hovorí odborníčka. Existuje viacero druhov sústredenia sa na dych, napríklad. Boxové dýchanie, alternatívne dýchanie nosovými dierkami: „Všetky však aktivujú váš parasympatický nervový systém, ktorý pomáha zmierniť stres a podporuje relaxáciu. Toto vás pripraví na pokojnú prax prejavov,“ prezrádza na záver odborníčka. 

Praktizujete niektorý z týchto manifestačných rituálov aj vy?

spolu hlasovalo 34 ľudí

Áno
15
Nie
19