Presunúť na hlavný obsah

Tesne po svadbe ma manžel pred priateľmi takto ponížil: Začala som pochybovať, či bolo správne vziať si ho

Sex a vzťahy

Simona si myslela, že s novopečeným manželom sú na jednej vlne ako sa hovorí, ale opak bol pravdou. Po svadbe si jej manžel pred ich spoločnými priateľmi dovolil povedať niečo takéto a nebolo to dvakrát príjemné počuť ešte k tomu pred svedkami.

Po jeho slovách som sa cítila ako nejaká zúfalá chudera

Príbeh našej známej Simony, je príkladom toho, že najskôr sa muž tvári, že je mu všetko fuk, potom zase ako obeť, ktorá bola do niečoho dotlačená. Keď vám to k tomu všetkému povie priamo pred spoločnými priateľmi, cítite sa ako nejaká harpia, ktorá si ho uhnala. Sama Simona okomentovala túto nepríjemnú situáciu, ktorú musela ustáť a zahrať takpovediac do autu, týmito slovami: „Po jeho slovách som sa cítila ako nejaká chudera, ktorá nečakala na nič iné, len kedy sa konečne vydá a za veľkej fanfáry. Ako zúfalka, ktorá si musela niekoho uloviť a to som žila v presvedčení, že sme mali na svadbu rovnaký názor. Ak mu niečo prekážalo, prečo to nevyslovil nahlas? Prečo s tým musel vyrukovať práve pred priateľmi a takto ma ponížiť?“ Nechápe dodnes správaniu svojho novomanžela Marka. 

Mohlo by vás zaujímať: Toto mi manžel povedal len pár dní pred svadbou. Dodnes ľutujem, že som nepočúvla svoj vnútorný hlas

Svadbu som iniciovala ja, to je fakt, ale Marko neprotirečil

Simona si Marka vzala po takmer dvojročnej známosti. Poviete si celkom skoro, ale oni sa poznali už dávno predtým z jednej partie a keďže mali za sebou pár neúspešných vzťahov, zdali sa byť vhodným partnerom jeden pre druhého. Vedeli, do akého vzťahu nechcú už vstúpiť, čoho sa vyvarovať a bolo im spolu dobre. „Áno, bola som to ja, kto inicioval svadbu, pretože tridsiatka na krku, mali sme vybudované už niečo stabilné a usúdila som, že sme pripravení pohnúť sa v živote ďalej a jedným smerom. Keď som sa o tom rozprávala s Markom, pritakával a povedal, že si tiež myslí, že je to tak v poriadku. Tak sme bez nejakých ovácií začali pripravovať svadbu, teda viac menej ja. Marko sa príliš nezapájal, ale vždy som sa ho pýtala na jeho názor. Záležalo mi na tom, aby sa aj on vyjadril. Nakoniec ma ešte mama upokojovala a obhajovala ho, že to sú už raz chlapi a nech na neho netlačím, veď keď mu to nevadí, nech si naplánujem svadbu, aká sa mi páči. No dnes viem, že v tejto veci sa mýlila a zistila som to už čoskoro,“ priznáva Simona, ktorá sa napokon za Marka jedného pekného jarného dňa vydala. Všetko prebehlo úžasne, nasťahovala sa k nemu a on stále mlčal a k máločomu sa vyjadroval. 

Čítajte tiež: Najväčšie poníženie od môjho manžela, kvôli ktorému som padla na dno: Toto by nepredýchala ani jedna žena, verte

Pod vplyvom alkoholu a jednej hry vyšli z úst Marka nečakané slová

Potom sa ocitli jeden víkend aj so spoločnými priateľmi na ich chate v horách, kde sa samozrejme prišli odreagovať. No už celý deň sa Simone zdalo, že Marko popíja viac než by sa patrilo. Snažila sa mu to taktne naznačiť, ale odbil ju, vraj vie sám, koľko znesie a že sa prišli predsa baviť. „No večer sa skutočne vyvíjal tak, že sa pilo a zabávalo vo veľkom na všetkých stranách a potom niekto vymyslel prihlúplu detskú hru, vraj čo kto z nás nakoniec spravil, ale čo by pritom za normálnych okolností nikdy neurobil. Potúžení alkoholom sa naši priatelia rozrozprávali a to celkom úprimne, no v podstate sme sa vždy na tom len zasmiali a išiel na rad ďalší. Nakoniec môj čerstvý manžel, ktorý túto hru zaklincoval slovami, že sa nakoniec oženil, hoci to nikdy nemal v pláne. Vraj keby to bolo na ňom, žili by sme bez papiera a bolo by to to isté. Týmito slovami ma celkom odrovnal a už som dokázala vnímať len tie ľútostivé pohľady našich priateľov, ktoré sa na mňa upierali a čakali odo mňa reakciu. Bohužiaľ ma nič lepšie v danej chvíli než nasilu sa zasmiať, aby som situáciu zahrala ako tak do autu, nepodarilo. Cítila som sa však trápne za nás oboch a on tam len sedel, popíjal a ani sa na mňa nepozrel,“ opisuje pre ňu nepriaznivý vývoj udalostí Simona, ktorá až do tejto chvíle nepoznala manželov názor na svadbu a bola nemilo prekvapená. 

Neprehliadnite: Bola som jeho manželkou len polrok: Krátko po svadbe som objavila niečo, čím ma totálne vodil za nos

Ostal v nej zakorenený červík pochybostí

Zrazu vyzerala ako nejaká chuderka a k tomu zúfalá, ktorá ho donútila si ju vziať. Nevedela mu tieto ponižujúce slová zabudnúť a doma a za triezva z toho bola prvá poriadne vážna manželská hádka. Hoci sa jej zato Marko ospravedlnil niekoľkokrát, vraj to tak nemyslel, ostal v nej zakorenený červík pochybnosti, či sa predsa len neunáhlila, keď si ho vzala bez toho, aby vedela o tomto jeho názore na svadbu.

- Najčítanejšie -