Presunúť na hlavný obsah

Deň matiek: Strávite čas v podobe filmového večera so svojou mamou, tu sú naše tipy

Lifestyle

Jedným zo spôsobov, ako si uctiť svoju mamu na Deň matiek, môže byť aj ten, že s ňou strávite čas v podobe filmového večera s témou materstva. Tu sú naše tipy!

Toto sú filmové tipy, ktoré podľa nás hovoria o materstve, rodine, silnom pute matky a detí, ale aj situáciách, ktoré si nevyberáme, ale si nás niekedy nájdu. Nájdite si vy čas na to, aby ste si aspoň jeden z nich pozreli so svojou mamou. Možno ten, ktorý sa k vám a vášmu vzťahu hodí najviac?

Druhá alebo prvá

Spomedzi spomenutých v tomto zozname ide asi o najsmutnejší film, kde jedna, biologická matka, Susan Sarandon, zomiera, no druhá, nevlastná, Julia Roberts, ju má za úlohu zastúpiť. Film z roku 1998 hovorí o nevyliečiteľne chorej matke dvoch detí, ktorá sa musí vysporiadať z novou budúcou ženou svojho exmanžela. Tá sa zase snaží získať priazeň jej detí. Komplikované vzťahy vyústia však do dojímavého konca, ktorý vás nenechá chladným. 

Lebo som povedala

Diane Keaton ako otravná matka, ktorá zúfalo chce, aby si jej dcéra Mandy Moore našla vyhovujúceho priateľa. V tejto snahe napácha premotivovaná matka skutočne viac škody než úžitku, no ako to nakoniec býva, všetko zlé je na niečo dobré. Dcéra Milly sa musí rozhodnúť, či chce byť dcérou, akú chce mať jej mama alebo bude ženou, ktorou chce byť. Jej matka Daphne zase začne spochybňovať svoje rozhodnutie ohľadne dcéry a napokon si nájdu k sebe cestu. Film z roku 2007 má nepochybne svojich fanúšikov. 

Mohlo by vás zaujímať: Film našich susedov, Kúsky ženy, ako jeden z najlepších na Netflixe v tomto roku: Tvorcovia išli s kožou na trh

Mamma Mia!

Muzikál o matke, jej dcére - budúcej neveste a jej troch potenciálnych otcoch z roku 2008 pozná každý. Mamma Mia! v podaní hereckej legendy Meryl Streep, mladej Amandy Seyfried, Pierca Brosnana či Colina Firtha hovorí o skutočnom materinskom pute medzi matkou a dcérou, ktoré sa oplatí na filmovom plátne vidieť. 

Materstvo

Komediálny dramatický film Materstvo z roku 2009 v hlavnej role s Umou Thurman hovorí o materstve trocha inak. Hlavná postava Eliza potrebuje naplánovať narodeninovú oslavu svojho 2-ročného  dieťaťa a je presvedčená, že to bude hračka. No nakoniec zistí, koľko práce obnáša organizovanie detskej oslavy. Nie je však nič, čo by sme pre spokojnosť a radosť našich detí neurobili, však pravda? 

Matky a dcéry

Pozrite sa na materstvo očami fotografky, ktorú hrá Selma Blair. Film z roku 2016 hovorí o tom, že je normálne mať jednu matku, ale aj viac. Že je normálne, keď majú matky rôzne tvary a veľkosti, či sú tu len na chvíľu alebo na celý život. Popretkávané príbehy viacerých hlavných hrdiniek odhaľujú zložité vzťahy matiek a ich dcér. Okrem Selmy Blair uvidíte vo filme aj Susan Sarandon, Christinu Ricci, Courney Cox a ďalšie známe tváre. 

Lev 

Film Lev z roku 2016 rozpráva skutočný príbeh 5-ročného chlapca Sarooa, ktorý sa stratí vo vlaku a ten ho odvezie ďaleko od rodiny. Ocitne sa na uliciach Kalkaty a naučí sa prežiť. Má šťastie, pretože si ho adoptuje austrálsky manželský pár. Jeho adoptívnou matkou je Nicole Kidman, ktorej syn sa v dospelosti rozhodne nájsť svojich biologických rodičov pomocou modernej technológie Google Earth. Za dojímavé stvárnenie syna a jeho adoptívnej matky boli herci nominovaní aj na Oscara

Čítajte tiež: Film Malé ženy si získal pozornosť celého sveta. Toto sú dôvody, prečo by ste si ho mali pozrieť

Deň matiek

Akoby to bolo, keby sme do zoznamu nezaradili film, Deň matiek, ktorý nesie skutočne najpríznačnejší názov zo všetkých? Film sleduje životy štyroch rodín a ich divoké a chaotické dni, ktoré vedú až k tomu jednému dôležitému, ku Dňu matiek. Tento film z roku 2016 je jasná voľba číslo jeden. Nehovoriac o hereckom talente v plnom nasadení, o ktoré sa postará Julia Roberts, Jennifer Aniston, Kate Hudson a ďalší. 

Lady Bird

Tento kriticky uznávaný film  z roku 2017 sleduje 17-ročnú Lady Bird a jej konfliktný vzťah s matkou. Lady Bird v podaní herečky Saoirse Ronan je rebelka, ktorá ako symbol vzdoru odmieta svoje pravé meno a sama si začne hovoriť Lady Bird a chce, aby ju tak volali aj ostatní. Pod povrchom ide však o citlivú bytosť. Čo myslíte, nájde si matka a dcéra k sebe napokon cestu? 

Obyčajná tvár 

Film Wonder z roku 2017 je založený na uznávanom bestselleri a je inšpiratívnym príbehom malého chlapca Augusta, ktorý je na prvý pohľad iný ako ostatné deti. Jeho tvár je znetvorená a on musí čeliť zaradeniu sa do normálneho školského života. Na tejto ceste, na ktorej mení životy ľudí okolo seba, mu je najväčšou oporou práve jeho mama, ktorú si zahrala skvelá Julia Roberts

Neprehliadnite: V hlavnej úlohe ženy. Filmy o inšpiratívnych zástankyniach nežnejšieho pohlavia, ktoré musíte vidieť

Ja knedlička

Komédia z roku 2018 v podaní Jennifer Aniston, ktorá si zahrala bývalú kráľovnú krásu a jej dcéra, „knedlička“, ktorá sa rozhodne ísť v šľapajách svojej matky, hoci na to na prvý pohľad nemá. Vyvolá tým revolúciu, no najväčšiu práve v jej vzťahu s matkou, ktorej dá skutočnú životnú lekciu. 

Ktorý film o materstve spomedzi spomenutých je váš favorit na Deň matiek?

spolu hlasovalo 94 ľudí

Lev
6

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe