Presunúť na hlavný obsah

Májové filmové novinky na Netflixe, HBO Max, Amazone Prime: Tieto si nenechajte ujsť

Lifestyle

Hoci každá z dostupných streamovacích platforiem prichádza v máji s niečím novým, čo si nepochybne nájde svojich stálych fanúšikov, spomedzi nich dominuje najviac Netflix. So svojou ponukou filmov vás dostane a čím prekvapia ostatné?

Portál tvline.com prichádza s ponukou či zoznamom filmov jednotlivých streamovacích platforiem ako Netflix, Amazone Prime, HBO Max a ďalšie. Každá má v májovom repertoári svoje tromfy, no jednoznačným ťahúnom streamu je Netflix

Netflix s filmovými trhákmi

Prvým je film Zacka Snydera Army of the Dead, Armáda mŕtvych, ktorý pre Netflix vytvoril skutočnú zombie filmovú lahôdku, akčný triler. Film je plný morbídností, zvráteností, prekvapení a nápaditých zápletiek. Tou hlavnou je vypuknutie zombie apokalypsy, po ktorej sa ocitne Las Vegas v troskách a následne ponuka na lúpež, ktorá sa neodmieta. Jednoducho bizarný príbeh ako má byť, ktorý si nenechajte ujsť. 

Mohlo by vás zaujímať: Taliansky krimiseriál na Netflixe Suburra: Rím v zajatí skazeného Vatikánu, skorumpovanej polície a mafiánskych bossov

Druhý filmom je hviezdami nabitý psychologický triler Žena v okne, v ktorom si zahrali Amy Adams, Julianne Moore či Gary Oldman, a má čo divákom ponúknuť. Pôvodne mal mať film premiéru koncom roka 2019, kvôli pandémii sa premiéra neustále odkladala, až si ju ulakomil Netflix. Film hovorí o detskej psychologičke, ktorá sama mentálne trpí, má problém vyjsť z vlastného domu. Nadviaže priateľstvo s novou susedkou, no film sa skutočne zamotáva, keď uvidí jej vraždu. 

Ďalším filmom, ktorý nepochybne zaujme, je Super me, ktorého samotný trailer je už neskutočne chytľavý. Film rozpráva príbeh mladého muža, ktorý je presvedčený, že trpí schizofréniou, no ukáže sa, že sa mýli. Ako to celé dopadne? Nenechajte si ujsť.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia scifi v podobe drámy Oxygen. Zaujímavý príbeh, v ktorom sa hlavná hrdinka prebudí vo svojej kryonickej komore a zvádza boj o prežitie, pričom sa snaží spomenúť na to, kým bola. Kyslík dochádza, napätie filmu stúpa a ako sa to všetko skončí?  

Čítajte tiež: Túto novinku Netflixu si nenechajte ujsť! Film Madame Claude je o žene, ktorá riadila parížsky svet prostitúcie

Amazone Prime s filmom o zotročených ľuďoch 

Napínavý príbeh o zotročených mladých ľuďoch, ktorý sa odohráva v alternatívnej časovej osi. Hlavnou hrdinkou je Cora, ktorú hrá herečka Thuso Mbedu, ktorá sníva o oslobodení a žije nádejou. Režisérovi Barrymu Jenkinsonovi sa podarilo nakrútiť nevšedný film, drámu na motívy úspešného románu Colsona Whiteeheada. 

Disney+ s novým príbehom o Cruelle de Vile  

Streamovacia služba Disney+ má na Slovensku čerstvú premiéru práve v tomto roku a hneď poteší milovníkov nezabudnuteľného filmu 101 Dalmatíncov v hlavnej úlohe so zlou Cruellou de Vile, ktorú si v novom spracovaní zahrá úžasná Emma Stone. V role „záporáčky“ ju nemáme možnosť často vidieť, o to viac sa tešíme na jej herecký výkon. Remake filmu sa však nekoná, nové spracovanie s názvom Disney´s Cruella sa sústreďuje výhradne na Cruellu de Vile a šialenstvo, ktorému naplno prepadne. 

HBO Max s Angelinou Jolie v boji o prežitie 

Those Who Wish Me Dead, v preklade Kto mi ide po krku, je filmovým trhákom streamovacej služby HBO Max. Hlavná postava, ktorú hrá skvelá Angelina Jolie, ochraňuje chlapca v boji o prežitie. Fim bol natočený podľa románu spisovateľa Michaela Korytu, ktorý sa podieľal aj na samotnom scenári k filmu.

Neprehliadnite: TOP 10 najsledovanejších filmov na Neftlixe: Nenechajte si ujsť, čo by ste rozhodne mali vidieť

Na ktorú májovú filmovú novinku sa tešíte najviac? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe