Presunúť na hlavný obsah

Horská svadba ako nový trend: Lesná atmosféra, drevo, kolibríky a ďalšie detaily sú splneným dievčenským snom

Lifestyle

Vybrať si miesto pre váš svadobný deň, ktorého obraz budete nosiť v pamäti po celý svoj život, je zodpovedná vec. Ak stavíte na les, horu, pahorky, trávnaté lúky, jazerá a ďalšie horské prvky, máte o čarovnú a nezabudnuteľnú atmosféru priam postarané.

Drevo ako základný prvok 

Dreva je v horách a lesoch viac než dosť. Avšak treba tento prvok preniesť aj na detaily ako sú fotografie, pozvánky, stojany na koláče, zábradlia, a ďalšie. Miesto pre fotenie svadobčanov s nevestou a ženíchom by malo mať drevený rám alebo iný prvok. Drevené ornamenty na svadobných stoloch, menovky z dreva, čísla stolov, podnosy, drevené vedrá naplnené kvetmi, fontány, vodné mlyny, mini záhrady vo vnútri...

Horské a lesné motívy

Zapracujte horské a lesné motívy do svojej svadobnej výzdoby aj do svojho zovňajška. Lesné kvety nielen na stoloch, ale aj vo vlasoch nevesty sú  základom.

Čo tak napr. aj menovky v tvare nejakého lesného zvieraťa? Umelo vytvorená fauna a flóra vo svadobnej miestnosti, kde počuť také zurčanie potoka, rieky? Aby váš svadobný priestor korešpondoval s prostredím hôr. Čo tak provizórne záhrady, kde trilkujú vtáčiky ako súčasť vašej svadby, alebo staré opustené stodoly?

Mohlo by vás zaujímať: Najzaujímavejšie svadobné torty, ktoré sú u neviest najobľúbenejšie: Nechajte sa inšpirovať!

Prírodné farby 

Olivovo zelená, tehlová, kaki zelená, nebesky modrá, prírodná hnedá.... Vo svadobnej výzdobe, vo svadobnom menu, vo vašej vizáži... Preneste farby hôr a lesa aj na miesto, ktoré ste si vybrali ako svedka oslavy vašej lásky. 

Kvetinové oblúky, kostol pod holým nebom 

Nechajte preniesť ducha hôr a lesov aj pri kráčaní svadobnou uličkou... Naaranžujte si miesto, kde si poviete svoje áno jednoduchým uzemneným kvetinovým zeleno-bielym oblúkom, vínnou révou, sušeným eukalyptom, levanduľou a ďalšími. Ak ste veriaci, naaranžujte si svadobnú uličku do podoby malého dreveného kostolíka. Náboženský obrad v kostole pod holým nebom. Fantázii a kreativite sa medze nekladú. 

Čítajte tiež: Svadba zo sna: Inšpirujte sa našimi svadobnými esenciami a stavte na šaty s jarným nádychom

Svadobné menu v lesnom štýle

Možno klasické svadobné menu obohatené o potraviny, ktoré pripomínajú les a hory ... orechy, bylinky, tekvica, cesnak, červená repa, citrón, mäta. Čo tak vybrať si netradičnú svadobnú tortu zo surovín ako mrkva, tekvica a iné? Pridať na výzdobu lesné ovocie ako čučoriedky, maliny, rôzne bobule. Jednoducho využiť v menu všetko, čo dokáže les a hora vyprodukovať. 

Večera s nezabudnuteľným výhľadom

Keď už je reč o svadobnom menu, prečo si ho nedopriať v otvorenom alebo čiastočne otvorenom priestore? Vychutnávať si dobré jedlo, príjemnú hudbu, šťastie a lásku šíriacu sa svadobným miestom na pozadí západu slnka nad horskými pahorkami. Alebo na pozadí s horským priezračne modrým jazerom, to je už celkom iný zážitok, čo poviete? 

Neprehliadnite: Spoznajte to najlepšie zo svadobného priemyslu a splňte si sny o vašom dni do detailu

Využite rozľahlý priestor hôr

Tým, že ste si vybrali horskú či lesnú svadbu, máte o svadobné fotografie postarané. Využite toto prostredie a vytvorte si okrem toho svadobného zážitku aj ďalšie. Využite rozľahlú trávnatú plochu, dych berúce výhľady, nadmorskú výšku... Odfotografujte sa na vrcholku hôr, s lyžami na horách, s bosými nohami v lesnom potoku.

Dokonca si môžete svoje sľuby povedať a lásku prisahať na samom vrchole hôr alebo na priestrannej romantickej lúke. Skutočným limitom je len samotná obloha. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe