Presunúť na hlavný obsah

Vyskúšala som vzťah s výhodami: Bola to však chyba, pretože takmer vždy to dopadne presne tak, ako sa to stalo mne

Sex a vzťahy

Pre oboch to mal byť len nezáväzný vzťah s výhodami. Ukázalo sa, že pre Ivanu to v istom momente začalo byť viac. Keď urobila toto, dostala studenú sprchu. Nakoniec sa sama presvedčila, že na vzťah s výhodami nemá ani náhodou.

Prejavil záujem, tak som toho využila 

Ivana bola po poslednom nešťastnom vzťahu dobrovoľne sama a vyhovovalo jej to. No ako každá normálna žena, aj ona mala svoje potreby, a sex jej skutočne chýbal. Videla, že v práci už dlhšie po nej pokukuje jej nový mladý kolega z iného oddelenia. Stretávali sa na obedoch aj v spoločných priestoroch firmy: „Najskôr pokukoval, potom ma aj oslovoval, vždy nezabudol podotknúť ako dobre vyzerám. Vedela som, že je to asi playboy, ale vyzeral neskutočne dobre, bol slobodný a čo je hlavné prejavil záujem. Tak som sa toho rozhodla využiť vo svoj prospech. Áno, bola som to práve ja, kto mu navrhol vzťah s výhodami a to bez hanby. Mám pocit, že moja ponuka ho vôbec neprekvapila, naopak potešil sa a hneď v ten večer sme sa stretli u mňa v byte. Chcela som, aby to bolo prvýkrát u mňa, kde sa cítim pohodlne. Pretože vzťah s výhodami som teda ešte nikdy nemala,“ prezrádza podrobnosti nápadu, s ktorým prišla, Ivana. 

Mohlo by vás zaujímať: Svoj vzťah som ukončila, pretože nenapĺňal moje sexuálne potreby: Pre niekoho povrchné, pre mňa však dôležité

Z jedného večera sa stala noc a ráno s raňajkami

Ivana a jej kolega Marek sa stretávali prvý mesiac aj niekoľko krát do týždňa. Najskôr išlo skutočne len o sex, sama Ivana nechcela do toho ťahať žiadne intímnejšie rozhovory a osobné veci o každom: „Jednoducho sme urobili, čo sme mali a išiel každý domov. Potom som sa osmelila ísť aj k nemu. Jeden večer mi ponúkol pohár vína, vraj nech urobím výnimku, že sme mali obaja ťažký pracovný týždeň. Vedela som, že porušujem vlastné pravidlá pre vzťah s výhodami, ale ostala som. Nakoniec sa stala z jedného pohára celá fľaša a pomilovali sme sa znova. Ostala som u neho až do rána a od mi urobil ešte aj raňajky. Bolo mi to príjemné, že sa o mňa postaral, a presne v tom momente som to mala useknúť,“ hovorí Ivana, ktorá  si jeho pohostinnosť a záujem začala vysvetľovať tak ako nemala. 

Čítajte tiež: Zavolala som si muža na jednu noc: Ďalšie ráno ma však čakalo šokujúce vytriezvenie

Navrhla som mu skutočný vzťah, dostala som studenú sprchu

Po tejto noci sa im stávalo častejšie, že sa ešte rozprávali alebo si pozreli film alebo sa len tak maznali. O citoch sa nikdy nebavili, no keď si Ivana uvedomila, že to nie je len sexom, ale že jej je s Marekom dobre aj inak, len tak, pri rozhovore, rozhodla sa mu navrhnúť, či by to spolu neskúsili: „Mala som totiž za to, že je to obojstranné, že sa do nášho vzťahu s výhodami zamotali city z oboch strán. No dostala som studenú sprchu. Vraj bol ku mne len galantný ako by bol ku každej žene, s ktorou spí. Vraj si so mnou rozumie ako kamarát a sex je skvelý bonus. Ale vraj nikdy nebola z jeho strany reč o citoch, na lásku sa necíti a jeho slobodný stav mu vyhovuje tak ako je. Po tomto som chcela situáciu ešte zachrániť, a povedať mu, že ostávame teda po starom, priateľmi s výhodami, on sa však vyľakal, a povedal mi, že by sme to radšej mali ukončiť, ako by mi mal zlomiť srdce,“ objasňuje Ivana, pre ktorú bolo v tom momente už neskoro, pretože ako sama priznala, ona sa už stihla zamilovať, takže zlomené srdce už mala. 

Neprehliadnite: Keď sex nie je len sexom. Ako sa z jednorázovky môže stať láska?

Nie každý je na vzťah s výhodami, a nie každý zase na lásku 

No po kope vyplakaných sĺz sa rozhodla viac nesmútiť, ale vziať si ponaučenie, že nie každý je na vzťah s výhodami a nie každý je na lásku. „Hoci je ťažké obchádzať sa s Marekom každý deň v práci, pričom sa tvári akoby sa medzi nami nič nestalo, prekusnem to a skúsim hľadať šťastie u muža, ktorý moje city skutočne raz opätuje,“ dodáva na záver. 
 

- Najčítanejšie -