Presunúť na hlavný obsah

Zázrak alebo podfuk: Aká je skutočná pravda o kolagéne? Vplýva jeho užívanie na našu pleť?

Zdravie

Ide naozaj veľký zázrak alebo len premyslený marketingový ťah?

Ženy majú odnepamäti potrebu skúšať a skúšať všetko, čo im pomôže v chudnutí, k hustejším vlasom, alebo v tomto prípade ku krajšej a zdravšej pleti. I keď na samotnom skúšaní nie je nič zlé, treba poznať mieru a skutočné informácie o tom, čo chcete dávať dobrovoľne do svojho tela. Napríklad taký kolagén. Viete o ňom všetko, alebo len "zaručené" informácie o tom, že pomáha...

Prečítajte si: Prírodný anti-ageing pre telo, na ktorý nedali dopustiť supermodelky 90. rokov: Osvojte si ho aj vy a zabezpečte si mladosť

Dôveruj, ale preveruj

Toto tvrdenie by sa dalo aplikovať i do beauty rutiny. Samozrejme, ak dostanete odporúčanie alebo vás zaujme reklama, nie je nič zlé na tom, skúsiť zo zvedavosti nečo nové. Lenže skôr, ako si naordinujete rôzne kúry, skúste prebrať zopár informácii aj s profesionálom. Nemusí to byť hneď lekár, ale i lekárnik alebo vaša kozmetička. Títo ľudia majú rozhodne viac informácií, ktoré vám uľahčia rozhodovanie. 

V príade kolagénu sa až tak veľmi báť nemusíte, lebo v tomto prípade ide o niečo, čo organizmu uškodiť nemôže, keďže je najprirodzenšiou substanciou, ktorá vytvára štruktúru kostí, chrupaviek, kĺbov a aj kože. Od 25 roku telo postupne stráca schopnosť tvoriť kolagén a po štyridsiatke ho už nevytvára skoro vôbec. Takže od tohto veku je dôležité hľadať alternatívy, ktoré nahradia tento prirodzený proces.

Mohlo by vás zaujímať: 60-sekundové pravidlo čistej pleti: Robíte toto každé ráno a večer? Ak nie, čistenie nemá zmysel

A jednou z nich je konzumovanie kolagénu v prášku. Ale nie je kolagén ako kolagén a dnes, kedy ho môžete zohnať v akejkoľvek forme a kde koľvek, či už v lekárni alebo v drogérii, mali by ste si vedieť vyberať. Pravda je však taká, že pravidelné užívanie kolagénu má priaznivé účinky na kosti či kĺby, ale pri pleti to už tak jasné nie je. Ako hovoríme, uškodiť vám nepomôže, ale jeho účinnosť sa v tomto smere môže prejaviť len vtedy, keď zmeníte celkovú životosprávu. Takže okrem vypytia rannej dávky, by ste mali zmeniť spôsob straovania, zvýšiť focus na čistenie pleti a používané vhodých prípravkov. Len tak dosiahnete výsledok, aky očakávate. V tomto prípade to ide všetko ruka v ruke a žiadny zázrak z noci do rána sa konať nebude. I keď vám to v reklame sľubujú.

Neprehliadnite: Týchto 5 vecí si všímajte na svojich nechtoch: Čo všetko prezradia o vašom zdravotnom stave?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe