Presunúť na hlavný obsah

Fitneska Pamela patrí k najsledovanejším: Inšpirujte sa jej cvikmi bez zdvíhania ťažkých váh, toto sú jej tipy

Zahraničné celebrity

Pamela Reif je nemecká fitnesska a krásna modelka, ktorá si svoj imidž vybudovala na autentickosti, cvikoch a strave, na ktoré prisahajú všetky jej fanúšičky. Jej snahou je nielen jesť, ale aj žiť ekologickejšie a viesť seba aj fanúšikov k udržateľnosti.

Na jej cviky a stravu fanúšičky prisahajú  

Modelka a fitneska Pamela Reif má len 23 rokov a patrí v súčasnosti k najsledovanejším na Instagrame s fanúšikovskou základňou viac než 4 milióny sledovateľov. Dokonca sa ocitla už aj na titulke nemeckého magazínu Forbes. Nielenže poskytuje konkrétne rady a tipy v oblasti fitness, ale aj stravy, dokonca dáva dokopy aj vlastné recepty. Jej cviky a strava sú navrhnuté tak, aby telo udržali zdravé, aby nezaberali veľa času počas náročných pracovných dní a aby ste vďaka nim dosiahli požadované výsledky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf),

Cvičenie na telesné partie bez zdvíhania ťažkých váh

Pamela sa v rámci cvičenia sústreďuje na konkrétne telesné partie, ktoré precvičuje asi 20 minút denne, aby udržala svoje telo v dobrej kondícii. Všetko robí bez použitia vybavenia v telocvični, bez zdvíhania ťažkých váh, pričom je kvalita porovnateľná, ak nie lepšia. Ukazuje tak, že bez ohľadu k tomu, kde sa nachádzate, vždy si viete v cvičení poradiť. Aké sú jej teda jej tipy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf),

Mohlo by vás zaujímať: Fitnesska Sommer Ray má snáď ten najkrajší zadok: Tieto cviky jej pomohli k vysnívanému pozadiu a dokážu to aj s vami

Kardio

Tu odporúča jednoznačne beh po dobu aspoň 30 minút. Ten môžete striedať s výskokom z podrepu, so squatovým výskokom, s doskami či horolezeckým šplhaním, k čomu vám postačuje aj prechádzka strmejším terénom. Všetky tieto cvičenia sú jednoduché, treba ich opakovať po dobu 30 sekúnd a niekoľko opakovaní.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf),

Cvičenie na zadok

Pri pohľade na Pameline dokonale vypracované pozadie chceme okamžite všetky vedieť jej tajomstvo. Nech sa páči, tu je... Drepy, dosky, prípadne najlepšie ísť z dosky rovno do drepu, squatový výskok s otočením jadra, schôdza v podrepe či drepe. Opäť treba 30 sekúnd a niekoľko opakovaní, aby ste dostali požadovaný výsledok. Pozrite si aj názornú ukážku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf),

Cvičenie na brušné svaly

Pri práci na brušných svaloch sa Pamela sústreďuje na základné svaly, ktoré bežne používame pri prirodzenom pohybe tela. Ak si ich vybudujeme dostatočne silné, môžeme dokonca podľa  nej predchádzať mnohým zraneniam predovšetkým pri cvičení. Medzi jej najlepšie cviky patria stavanie sa na špičky nôh, striedavé dvíhanie nôh v ľahu aj v stoji, bočné dosky, statické dosky, dvíhanie nôh do krížu, robenie kruhov pri zdvíhaní nôh v stoji alebo v ľahu a ďalšie. Pozrite si aj nasledujúcu ukážku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf),

Cvičenie na ramená

Medzi Pameline najúčinnejšie cviky na krásne tvarované ramená patria tzv, ramenné kohútiky, rotujúca doska, zameranie sa na triceps, dosky, všetky cviky s rukami, kde využívate vlastnú silu a dokážete ich tak spevniť. Pre lepšiu predstavu si pozrite nasledujúce video.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamela_rf),

Čítajte tiež: Majiteľka najobdivovanejšieho zadočku zarába veľké peniaze: Má viac ako 2 milióny fanúšikov po celom svete!

Jej jedálniček je orientovaný vegánsky, snaží sa o udržateľnosť

Pamela sa sústreďuje aj na stravu a ekologickejšie stravovanie, dokonca aj obliekanie, za čo si vyslúžila ešte väčší obdiv fanúšikov. Práve tých zásobuje na svojom druhom Instagrame aj radami, tipmi na konkrétny jedálniček, ktorý sama dodržuje, ale aj originálnymi receptami, z ktorých väčšina je vegánska, avšak jednoduchá na prípravu. Všetka jej snaha smeruje k nezaťažovaniu životného prostredia a k udržateľnosti. V dôsledku toho obmedzuje konzumáciu mäsa a jej jedálniček na jeden deň vyzerá aj takto.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamgoesnuts),

RAŇAJKY

Miska jej obľúbených müsli  alebo čučoriedkové smoothie (polovica avokáda, mrazená cuketa, malý banán, kakaový prášok a na vrch vrstva čučoriedok a kokos na posypanie). Ak je práve na cestách, pripraví si vopred zelený koktail (mrazený špenát, pšeničná tráva, mrazená brokolica, banán, čerstvý zázvor, škorica, voda a bielkovinový konopný prášok). Takýto koktail je podľa jej slov sladký, ale pritom výživný, bez pridaných škodlivých cukrov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamgoesnuts),

OBED

Pamelin obed zahŕňa predovšetkým bielkoviny v zložení cuketa, špenát, cherry paradajky alebo hroznové paradajky, losos na panvici na olivovom oleji, pošírované vajíčko k tomu a máte hotový obed, ktorý vás dokonale zasýti a dá do tela správny pomer bielkovín, ktorý je potrebný pri budovaní svalstva.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamgoesnuts),

VEČERA

Večeru sa snaží fitnesska dopriať si jednoduchú. Jej najobľúbenejšou večerou je zeleninová polievka z čerstvých surovín ako je cuketa, quinoa, paradajky, brokolica, fenikel, kel, zeler, petržlen, mrkva a ďalšie. Na dochutenie takejto polievky používa morskú soľ a polievku varí v tlakovom hrnci. Takže je za chvíľku hotová a pritom zakaždým čerstvá.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamgoesnuts),

Neprehliadnite: Mladá fitneska láme predsudky: Aj veľké stehná sú sexy, stačí si len pozrieť jej fotografie

A čo sladké? Keď naň dostane Pamela chuť, jej overenou klasikou je mramorový koláč, ktorý si vie niekedy len tak dopriať aj ku raňajkám.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Pamela Reif (@pamgoesnuts),