Presunúť na hlavný obsah

10 skutočne divokých faktov: Tieto ste o svojich prsiach možno (ne)vedeli

Lifestyle

Kto má tie najväčšie prsia na svete? Čo môže s prsiami urobiť fajčenie? Je veľkosť pŕs statická? Koľko toho skutočne viete o svojich prsiach?

Muži si ich stále prezerajú, ženy z nich mávajú aj komplexy

Muži majú na prsia tendenciu sa neustále pozerať. Ženy zase skoro stále riešia ich veľkosť, tvar a ďalšie parametre. Mnohé z nás ich túžia mať od prirodzenia väčšie alebo rovno veľké. Niektoré si svoje komplexy z nich odstránime silikónmi... No vedeli ste, že existujú skutočne pozoruhodné až divoké zaujímavosti či fakty o ženských prsiach, nech už ich máte akékoľvek? 

Fakt č.1 Najväčšie prirodzené prsia 

Viete kto je majiteľkou najväčších prirodzených pŕs na svete? Tie patria Annie Hawkins-Turner z USA, ktorá má podľa Guinessovej knihy rekordov 70-palcový hrudník. No zároveň trpí tzv. gigantomastiou, čo je pomalý, ale stabilný rast prsníkov a tukového tkaniva.

Fakt č. 2 Najväčšie silikónové prsia 

Najväčšie prsné implantáty na svete patria Sheyle Hershey z Houstonu v USA, rodenej Brazílčanky. Procedúru si musela nechať urobiť vo svojej rodnej Brazílii, keďže USA takéto množstvo kremíka v tele nepovoľuje. Jej operácia vraj viedla k opakovaným stafylokokovým infekciám v oboch prsníkoch a prípadnému nevyhnutnému odstráneniu implantátov. Napriek tomu si ich nechala vymeniť a silikónov sa nezbavila. 

Mohlo by vás zaujímať: 7 faktov o bradavkách, ktoré by mali vedieť ženy, ale i muži: Číslo dva vás určite prekvapí

Fakt č. 3 Prsia a fajčenie 

Bohužiaľ pre fajčiarky, je dokázané, že cigaretový dym je pre prsia škodlivý. Totiž chemikálie v cigaretovom dyme rozkladajú elastín v našom tele, čo vedie k ochabnutým prsiam.

Fakt č. 4 Prsia a materské mlieko

Hoci sú každé prsia iné a chuťové poháriky každej ženy sa líšia, jedno je nemenné. Materské mlieko v nich sa vo všeobecnosti považuje za sladké. Z veľkej časti kvôli množstvu laktózy v ňom. 

Fakt č. 5 Prsia a nahota na verejnosti 

Vedeli ste aj to, že existuje v skutočnosti 5 štátov na zemi, kde sa žena môže prechádzať hore bez? Sú to New York, Havaj, Texas, Maine a Ohio. Ide teda o americké štáty, kde sú nahote prístupnejší.  

Čítajte tiež: Veľký dekolt, ale aj krásny úsmev. Čo si na nás muži všímajú ako prvé?

Fakt č. 6 Trvalosť pŕs a primáty 

Medzi primátmi majú trvalé prsia iba ľudia. To je ďalší fakt. Všetkým ostatným primátom rastú plné prsia len za účelom kŕmenia svojich detí. Takže to je milé ženy celkom dobrá vec pre nás, čo poviete? 

Fakt č. 7 Prsia a orgazmus 

Ďalším zaujímavým faktom je aj to, že niektoré ženy dokážu dosiahnuť orgazmus len stimuláciou bradaviek. Aby sme hovorili konkrétne, v jednej štúdii publikovanej v časopise Journal of Sexual Medicine sa zistilo, že u niektorých žien samostimulácia spustila genitálnu senzorickú kôru mozgu. 

Fakt č. 8 Veľkosť pŕs 

Telo priberá a chudne, podlieha rokmi zmenám. Keď otehotniete, prirodzene sa vám začnú zväčšovať, lebo sa pripravujú na kojenie. Počas predmenštruačného syndrómu dokážu prsia vraj narásť až o jednu veľkosť košíčka. Veľkosť pŕs nie je teda statická. 

Fakt č. 9 Prsia a nerovnomernosť 

Nebojte sa, to je celkom bežné a normálne u väčšiny žien, nielen u vás. Mnoho žien má prirodzene jeden prsník väčší než druhý. Zaujímavosťou však je, že u približne 65 % žien je to čisto náhodou ľavý prsník, ktorý je väčší. 

Neprehliadnite: Najnovšie trendy ženského poprsia: Aké prsia sa mužom najviac páčia a čo môže za túto zmenu?

Fakt č. 10 Vyschnuté prsia 

Pokožka na ženských prsiach je až na pár výnimiek tenšia ako na zvyšku tela. Z tohto dôvodu sú prsia náchylné na suchú pokožku. Takže ich pravidelne hydratujte. 
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe