Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie triky na dlhovekosť, ktoré vzišli z minulého roka: Tieto sa oplatí vyskúšať

Zdravie a relax

Dlhovekosť bola minulý rok jednou z popredných tém, o ktorej sa veľa diskutovalo. Skúmala sa myšlienka merania dlhovekosti na základe kvality nášho života, nie na základe dĺžky nášho života v rokoch. A toto sú najlepšie stratégie, ktoré vzišli práve z minulého roka.

Stratégia 1: Zaraďte do svojho jedálnička potraviny podporujúce dlhovekosť

Ako informuje odborník na dlhovekosť člen National Geographic a zakladateľ Blue Zones v jednom, Dan Buettner, toto je 5 potravín, ktoré dlhovekosť skutočne podporujú: bylinka známa ako pestrec mariánsky dostupná v rôznej podobe, káva Ikaria z gréckeho ostrova Ikaria, avokádo, banány a dokonca aj kysnuté cesto. Zameral sa na ne kvôli ich výživným a cenným vlastnostiam. 

Mohlo by vás zaujímať: Zoznámte sa so zázračnou bielkovinou mladosti – morský Inca Collagen

Stratégia 2: Uvedomte si účinky rôznych druhov živočíšnych bielkovín

Podľa doktora funkčnej medicíny Franka Lipma, môže konzumácia živočíšnych bielkovín ovplyvniť gény dlhovekosti po 40-tke kvôli spôsobu akým sa ukladajú v tele. V konečnom dôsledku môžu stimulovať gén, ktorý blokuje schopnosť buniek zbaviť sa stresu alebo schopnosť nahrádzať staré bunky novými. Dobrá správa ale je, že existuje jeden druh živočíšnych bielkovín, ktorý nemá na dlhovekosť takýto negatívny vplyv. Je to práve kolagén, avšak kŕmený trávou. Celkovo by sme ale mali uprednostniť rastlinné bielkoviny pred živočíšnymi. 

Stratégia 3: Vždy uprednostňujte spánok

Ďalší odborník na dlhovekosť Sergey Young považuje spánok za „najúžasnejšiu kliniku dlhovekosti na svete“, a to z dobrého dôvodu. Spánkom dávate telu kľúč ako si skvele odpočinúť, načerpať energiu, a tým sa súčasne omladzovať. Je skvelým prostriedkom podpory zdravia mozgu, imunity, svalov a metabolizmu. Skutočne teda podporuje samotnú dlhovekosť. 

Čítajte tiež: Najlacnejší elixír mladosti: Cvikla ponúka explóziu vitamínov a antioxidantov!

Stratégia 4: Pridajte rôzne praktiky podporujúce zdravie

Ako hovorí portál ďalej, okrem spánku Young zdôrazňuje aj dôležitosť každoročných zdravotných prehliadok či vyhýbaniu sa fajčeniu. K prostriedkom podpory dlhovekosti môžete zaradiť konzumáciu prevažne rastlinnej stravy. Ak už sa neviete vzdať mäsa, uprednostnite to, ktoré pochádza zo zvierat kŕmených vo voľnej prírode, v domácom chove. Dôležitý je samozrejme každodenný pohyb, meditácia v rôznej podobe, a všetko, čo vám prináša potešenie na duši aj tele. 

Neprehliadnite: Vitamínu D ovplyvňuje celý rad funkcií v tele: Môže jeho nedostatok vplývať na plodnosť mužov a žien?

Stratégia 5:  Opaľujte sa, ale bezpečne! 

Bývalý biochemik a autor bestsellerov v New York Times, Robb Wolf, zase propaguje dôležitosť udržiavania dostatočnej hladiny vitamínu D v tele. Hoci existuje množstvo zdrojov vitamínu D, nič nahradí pobyt na slnku. Samozrejme všetko v rovnováhe, pretože tá je kľúčová. Pobyt na slnku treba podporiť vhodným opaľovacím krémom na ochranu pokožky pred inými nepríjemnými záležitosťami. 
 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe