Presunúť na hlavný obsah

Dcéry z prehliadkových mól: Leni Klum, Kaia Gerber, sestry Hadidové a ďalšie modelky, ktoré kopírujú kariéry svojich mám

Zahraničné celebrity

Mamy herečky sa s hrdosťou pozerajú na svoje dcéry z filmového plátna, mamy speváčky svoje deti obdivujú pod pódiom a mamy modelky svojim dcéram tlieskajú z hľadiska pod prehliadkovým mólom. Medzi týmito ženami (modelkami) sú Heidi Klum, Cindy Crawford, Yolanda Hadid, Pat Cleveland i Kate Moss.

Modeling, ako taký, nie je zrovna ľahkým živobytím. Vyžaduje si nielen predispozície, čo sa týka zovňajška, ale i poriadnu dávku sebadisciplíny, priebojnosti a v neposlednom rade vytrvalosti. Najmä v začiatkoch kariéry by sa tak dievčatám malo dostávať dostatočné množstvo podpory, aby s modelingovou kariérou nesekli skôr, než sa im vôbec rozbehne, pretože začiatky sú vždy najťažšie. 

Dcéry svetoznámych modeliek to šťastie mali, od začiatku pri nich stáli ich mamy, ktoré im okrem podporných slov odovzdali aj svoje cenné skúsenosti. Ktoré to sú? Pripomeňte si spolu s nami modelky, ktoré pokračujú v šľapajách svojich úspešných mám. 

Leni Klum

Modelingová kariéry dcéry Heidi Klum - Leni - začala v sedemnástich rokoch, teda pred dvoma rokmi. Dnes má Leni 19 a nepochybne ju čaká množstvo fotení a prehliadok pre zvučné módne značky. 

Pred prahom dospelosti sa objavila na titulke módneho magazínu po boku svojej mamy, odvtedy sme ich v tejto zostave videli aj v kampani na taliansku spodnú bielizeň. Klumovej dcéra okrem toho žiari na prehliadkovom móle, stihla už predvádzať na viacerých známych fashion weekoch vrátane toho v Miláne.

"Som veľmi hrdá na svoju dcéru a jej modeling." - Heidi Klum o Leni.

Kaia Gerber

Pomaly, ale isto si svet modelingu podmaňuje aj Kaia Gerber, dcéra ikonickej Cindy Crawford. Pred objektív fotoaparátu sa postavila ako desaťročná, následne začala fotiť pre prestížne módne časopisy. Výrazný posun v Gerberovej kariére nastal v roku 2017, kedy debutovala na prehliadke Calvina Kleina. Potom už prijímala jednu ponuku za druhou. 

"Od detstva som cítila, že tomu rozumiem. Vedela som, do čoho idem. Práve vďaka tomu, že som mamu pozorovala, bolo to rozhodne menej desivé. Myslím tie začiatky kariéry. V tomto som to mala jednoduchšie ako ostatné dievčatá, ktoré prídu a nič nevedia. No vždy som chcela, aby ma ľudia vnímali takú aká som, nie ako len malú kópiu mojej mamy. Snažím sa, pracujem na sebe, som sama sebou, ale mám pocit, že tej nálepky sa nikdy nezbavím. V podstate, ale nechápem prečo. Veľmi s tým bojujem a nemám problém to priznať." - Kaia Gerber o svojej modelingovej kariére. 

Gigi a Bella Hadid

Sestry nesúce priezvisko Hadid patria medzi súčasnú modelingovú špičku. Svojho času na nej bola ich mama - Yolanda Hadid. Obom svojim dcéram posunula tie najlepšie gény, Gigi aj Bellu oslovujú tie najlukratívnejšie značky a magazíny, ich mená pozná celý svet. 

"Na modelku som sa hrala už ako dieťa. V izbe som zatvorila dvere a predvádzala som sa tak, ako tie dievčatá, ktoré som videla v reklamách." - Gigi Hadid 

"Gigi bola pre mňa vždy zdrojom inšpirácie, dokonca som ako malá túžila byť ako moja sestra. Vždy mi pomáhala a stála pri mne aj v časoch, keď som o sebe pochybovala. Aj vďaka nej som dnes tým, kým som." - Bella Hadid 

Anna Cleveland

Svoju nástupkyňu v dcére našla aj topmodelka 70-tych rokov a múza Yves Saint Laurenta. Reč nie je o nikom inom, než o Pat Cleveland a jej dcére Anne, ktorá má za sebou už mnoho prestížnych prehliadok a fotení, pričom prvé fotenie absolvovala ako dvojročná.

"Život je o vytváraní niečoho, čo milujete, a hľadaní toho, čo milujete. Keďže som bola dcérou mojej matky, prešla som fázou, keď som rozmýšľala nad tým, či je to skutočne moja vec, alebo je to jej vec. V určitom bode som to odmietla. Zistila som, koľkokrát ma móda priviedla k životu a to bolo niečo, čo ma inšpirovalo." - Anna Cleveland o móde a modelingu. 

Prečítajte si: Dcéra Salmy Hayek zažiarila v šatách, ktoré mala herečka oblečené v 90. rokoch: Nikdy nevyšli a ani nevyjdú z módy

Lila Grace Moss-Hack

Zdedené modelingové gény začala naplno využívať aj Lila Grace, dcéra legendárnej Kate Moss. V začiatkoch svojej kariéry sa ako tínedžerka objavovala po maminom boku podobne ako duo Leni a Heidi Klum. Neskôr sa však Lila stala tvárou kampane Marc Jacobs Beauty, ktorá mala veľký úspech. Odvtedy sa meno Lila Grace v modelingovej brandži skloňuje čoraz častejšie. 

"Bola som kvôli nej veľmi nervózna. Sedela som za stolom, boli okolo mňa priateľky a čakali sme na začiatok prehliadky. Keď vyšla… bola som na ňu veľmi hrdá!" - Kate Moss o dcére.

Neprehliadnite: Harper Beckham je mimi kópiou svojej štýlovej mamy: Malá fashionistka má predispozíciu nasledovať Victoriine šľapaje

- Najčítanejšie -