Presunúť na hlavný obsah

Adela a Viktor Vinczeovci idú príkladom ako svet robiť krajším: Tieto maličkosti by ste si mali osvojiť aj vy

Slovenské celebrity

V snahe za lepším zajtrajškom riešia manželia Vinczeovci témy, ktoré by mali byť dôležitými v každej súčasnej domácnosti. Enviromentalistika je aktívnou súčasťou ich manželstva. Ich životný štýl je veľmi jednoduchý a aj vďaka svojmu ekologickému prístupu idú príkladom a sú spokojní a šťastní.

Majú spoločný cieľ a pokojný život, ktorý im vyhovuje 

Známa a obľúbená dvojica v zložení moderátorov, Adela a Viktor Vinczeovci, sa momentálne sústreďuje nielen na vzájomné šťastie, ale aj oveľa spoločensky naliehavejšie témy. Práve tie sa stali ich spoločným cieľom aj záľubou. Obaja boli v rámci problematiky klimatických zmien a ochrany životného prostredia aktívni už aj pred svojou svadbou. Dnes vynakladajú spoločne nemálo úsilia, pričom ich to robí spokojnými a šťastnými, ako je vidieť aj z ich spoločných fotografií. Čo všetko sa však skrýva za týmto ich úsilím a v čom by sme sa mali od nich inšpirovať? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo úspešného vzťahu Ivany Gáboríkovej: Tieto pravidelné aktivity sú ich kľúčom ku šťastiu

Pri nákupe len látková a papierová taška 

Problematika populárneho zero-waste konceptu manželom Vinczeovcom nie je cudzia. Adela sa dokonca nie tak dávno stala aj oficiálnou ambasádorkou nákupných tašiek z látky. Sama pri nákupe s Viktorom siahne po látkovej či papierovej taške. Aj toto je jednoduchá aktivita, ktorou môžu začať všetci a ísť tiež príkladom ako oni dvaja. 

Zberatelia dažďovej vody

Adela s Viktorom nabádajú spoločne nielen k tomu, aby sme netvorili zbytočný plastový odpad, ale aby sme ani vodu nebrali ako samozrejmosť. Treba sa o ňu zaujímať a to napríklad takým spôsobom ako to robia oni, že zachytávajú dažďovú vodu do sudov priamo u nich na balkóne. Takto zozbieranou dažďovou vodou následne Viktor polieva napríklad kvety v ich spoločnej záhradke a vysvetľuje: „Ak by sme dážď zadržali na mieste kde spadne, nielenže by sme sa vyhli tobogánom v uliciach, ale by sme aj schladili okolie, zlepšili mikroklímu a na polievanie nemuseli používať našu vzácnu pitnú vodu.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Na výlety vlakom alebo verejnou dopravou

Manželia nemali žiadne zábrany vzdať sa napríklad jazdy autom a prepravujú sa vlakom, autobusom, električkou alebo trolejbusom. Prečo? Pretože menej CO2 v ovzduší rovná sa zdravší vzduch. Na letnú dovolenku minulý rok sa dokonca vybrali tiež vlakom. ,,Auto a lietadlo sme vymenili za vlak...a bolo super! Do Nemecka z toho bola komfortná, zábavná a ekologická cesta,'' napísal k fotke na sociálnej sieti Viktor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Čítajte tiež: Na ruke najkrajšej Slovenky Lujzy Strakovej žiari zásnubný prsteň: S budúcim manželom prekonali aj vzťah na diaľku

Pri ďalšej instagramovej fotografii sa pochválil aj týmto vtipným komentárom: „Plne akceptujem, že niekto si do vlaku nesadne, kým to všetko nebude hotové. Ale desaťtisíce cestujúcich potvrdia, že sa mnohé posunulo dopredu a my dvaja sa aj preto vozíme tým, čo príde. Aj vo vlakoch, aj v MHD. Áno, je to často nechutné, nedôstojné, smradľavé, tragikomické, meškajúce, opakujem - hanba. Ale zatiaľ z nás kvôli tomu neubudlo. A možno aj hej, len nám to z hláv vytesnilo reštaurákové pivo.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Separácia odpadu je samozrejmosťou 

Viktor ma zmapované aj mnohé skládky odpadu na Slovensku. Osobne mnohé sám navštevuje a zaujíma sa. Ako sám povedal, sme veľkí alibisti, pretože napriek ich počtu stále mnoho smetí z našich domácností končí len tak pohodených na poliach. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Spolu s Adelou veľa a radi cestujú aj po slovenských horách. No takýto pohľad na Tatry ich veľmi zarmucuje. Viktor vyzýva k tomu, aby sme napríklad naše Tatry bránili a nedovolili, aby takéto krásne hory prekryli iné hory, hory smetí. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Neprehliadnite: Veronika Cifrová Ostrihoňová má vo výchove dcéry jasno: Otvorená spoveď o tom, koho chce z nej vychovať 

Slovami Viktora aj Adely, nezatvárajte oči pred vyschnutou pôdou či vytopenými mestami, naučte sa na malé vzdialenosti nesadať hneď do auta, ale použite nohy alebo verejnú dopravu, šetrite pitnou vodou. Ak začnete čo i len jednou aktivitou, urobíte svet lepším. Presne tak ako sa o to snaží táto sympatická manželská dvojica, Adela a Viktor.

 

- Najčítanejšie -