Presunúť na hlavný obsah

Ako býva influencerka LucyPug: V nábytku s dušou vidí budúcnosť a z funkčnej veci dokáže urobiť dizajnovú

Lifestyle

Jej byt je zariadený od moderného, cez industriálny až po retro štýl... Je fanúšičkou handmade výrobkov, v nábytku s dušou vidí svoju budúcnosť a z funkčnej veci dokáže urobiť aj dizajnovú. Ak aj niečo z jej interiéru vyjde z módy, podľa jej slov, jej vnúčatá budú mať k dispozícii retro trendy kúsok. Čo ešte prezradila?

V zariaďovaní bytu mala voľnú ruku 

Naša známa influencerka LucyPug žije v spoločnom byte so svojím priateľom Gogom, ktorý je verejnosti tiež dobre známy. Podľa vlastných slov mala Lucy už na škole problém zosúladiť svoje predstavy a nápady s inou osobou: „Preto som už dávno vedela, že si budem svoje bývanie zariaďovať úplne sama. Inšpiráciu som si zbierala už niekoľko mesiacov dopredu a potom z uložených obrázkov už iba čerpala. A Gogo už iba prikyvoval, či sa páči, alebo nepáči, no nechal mi v tom úplne voľnú ruku,“ prezrádza na úvod. 

V akom štýle máš byt zariadený? Preferuješ konkrétny? 

V našom byte sa nachádzajú prvky viacerých štýlov. Od moderného, cez industriálny až po retro štýl. Myslím, že pri bytovom dizajne nie sú vyslovene nejaké pravidlá. Respektíve, pri zariaďovaní som chcela, aby každý prvok charakterizoval nás a naše osobnosti. Vtedy sa pre mňa byt stáva nielen miestom, ale hlavne domovom

Aké farby v ňom prevládajú? 

Šedá, čierna, biela, čiže ľahko kombinovateľné farby oživené odtieňmi modrej a ružovej. Som rada, že sa tejto kombinácie nebála ani moja mužská polovička. 

Mohlo by vás zaujímať: Štýl bývania, ktorého sa dizajnéri nevedia vzdať: Takto si do interiéru pritiahnete šťastie a radosť

Nábytok navrhnutý podľa jej grafických návrhov

Lucy sa venuje aj grafickému dizajnu, sama si navrhuje dizajn k vlastnej značke oblečenia... Tiež si myslí, že keď raz človek dizajn študuje, nech je to akýkoľvek, vždy sa na zariaďovaní odzrkadlí  najmä jeho estetické cítenie: „Každopádne, svoje znalosti zo štúdia grafického dizajnu som využila hlavne pri vizualizáciách pre stolára, ktorý navrhol nábytok podľa mojich nákresov. A taktiež, grafický program som otvorila aj pri vypĺňaní obrázkov do fotorámikov, z ktorých máme vyskladanú celú stenu v chodbe."

Charakteristickým znakom tvojho dizajnu je tvoj milovaný mopslík Lili... Má vo vašom byte svoj špeciálny kútik? Čo v ňom nechýba? 

V kuchyni som zamaskovala stenu s otvorom so stupačkami  čiernou tabuľovou farbou, na ktorú si kriedou píšeme rôzne odkazy. Keďže pri tejto stene má Lili aj svoje misky s vodou a s jedlom, nad stenu som doplnila nápis ‘'This is my place - Lili’’. Práve tento nenápadný prvok ľuďom častokrát vyčarí úsmev. No a v obývacej časti sa nachádza jej peliešok spolu s pleteným košíkom plným hračiek, ktorý nie je rušivý a tak je aj pekným bytovým doplnkom.

V nábytku s dušou vidí svoju budúcnosť 

Lucy je fanúšičkou nábytku s dušou či históriou. V byte majú podľa jej slov zatiaľ len malé vintage doplnky z ich milovaného Amsterdamu, ktoré sa im “prihovárajú” pri každom pohľade na ne a spustia lavínu spomienok. No ako priznáva v takomto type nábytku vidí aj svoju budúcnosť: “Mojim malým sníčkom je raz prerábať staré nábytky a tak im dávať druhý život.“ 

Aj my kradneme svojim babičkám nábytok, o ktorý by sme pred 10 rokmi nezakopli

Okrem vintage kúskov má doma aj momentálne trendy kusy nábytku, taburetky a tapety... Či sú nadčasové a budú podľa nej moderné aj o pár rokov, nad tým sa nezamýšľa, pretože žije prítomnosťou a bývanie si zariaďuje tak, aby sa jej páčilo v tejto danej chvíli a nie o 20 rokov: „S trendmi v nábytku je to podobné ako s módou... Ale som presvedčená, že aj keby čosi z môjho interiéru raz vyšlo z módy, moje vnúčatá budú mať k dispozícii retro trendy kúsok. Veď predsa aj my teraz kradneme našim babičkám nábytok, o ktorý by sme pred 10 rokmi ani nezakopli,“ dodáva s úsmevom. 

Čo osobne si myslíš, že v bývaní nikdy nevyjde z módy? 

To, čo zahrieva naše srdce pri každom pohľade - fotky, spomienky a veci,  ku ktorým máme citový vzťah. Tam sa žiadne trendy nevzťahujú.

Čítajte tiež: Bývanie podľa štylistky Jany Tomas: Kam chodí na trendy doplnky, ktoré menia jej domov na snovú oázu?

Na ktorý kus nábytku vo svojom byte si najviac hrdá? 

Jeden sa mi ťažko vymenováva, ale keď už, bude to závesné ratanové kreslo (vajíčko), ktoré nám visí zo stropu medzi kuchyňou a obývačkou a zaujme každého, kto vstúpi do nášho bytu. Každý má chuť sa hneď doňho zvaliť, čo sprevádzajú slová typu  „a udrží ma to“?

Z funkčnej veci vyrobila dizajnovú  a ďalšie handmade kusy nábytku

V jej byte nájdete aj množstvo handmade výrobkov vlastnej produkcie. Ako sama priznala, v čase, keď sa aktívne venovala Youtube, veľmi často tvorila DIY videá a netrpezlivo čakala, kedy ich bude môcť aplikovať aj do svojho bývania. Napríklad nezáživné kúpeľňové radiatóry po nasťahovaní zobrala do vlastných rúk a ich prestriekaním urobila z funkčnej veci dizajnovú: „Rovnako, vždy som túžila mať v kúpeľni podsvietené zrkadlo pripevnené v priestore na kovových tyčiach. Celý závesný systém sme vytvorili na 3D tlačiarni a tak si vlastnoručne zhmotnili naše predstavy.“

Ktorá miestnosť v byte je tvoja najobľúbenejšia a prečo?

Už pri prvej obhliadke sa mi byt prihovoril, hneď ako sme doňho vošli. Každá jedna miestnosť má svoje čaro a tak ho vnímam ako celok, ktorý sa krásne dopĺňa a preto mojou obľúbenou miestnosťou je každá jedna.

Teraz tak trocha otázka na telo... Máš kuchyňu kvázi len ako súčasť bytu alebo sa v nej skutočne aj rada realizuješ? 

Kuchyňa má hlavne slúžiť, to, že sa na ňu dobre pozerá je pre mňa bonus. Cez pracovné dni v nej stíham iba rýchle raňajky a večere, ale keď je čas, rada trávim čas aj pri varnej doske. 

Aj v byte potrebuje svoju oázu pokoja 

Lucy vyrastala v rodinnom dome a hoci teraz žije v byte, terasa alebo akékoľvek iné prepojenie s vonkajším prostredím je pre ňu neoddeliteľnou súčasťou jej bývania. Každý predsa potrebuje mať svoje miesto, kde sa z hlboka nadýchne čerstvého vzduchu, má svoje súkromie a pokoj: “A tak som si na teraske vytvorila zákutie s pohodlným sedením, kvetmi naokolo, ktoré počas leta dopĺňam svetielkami. Toto combo v mojej ‘’oáze pokoja’' nesmie chýbať, keďže tam chodím načerpávať nové nápady.“

Neprehliadnite: Premeňte svoj domov na vidiecku oázu: Vďaka tomuto to zvládnete bez väčšej námahy

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe